برگزیده های پرشین تولز

به نظرتون چه موقع تمام منابع ارزشمند کشورمون تموم میشه؟

به نظرتون چه موقع تمام منابع ارزشمند کشورمون تموم میشه؟

• Total voters
    59

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
اگه میگفتی آمریکا بهشته حرفت کاملا صحیح بود ولی چون از آلمان تعریف کردی از سایت جبهه جهانی مستضعفین و رجانیوز و فروم بیداری اندیشه لینک میاد که دروغ میگی

اتفاقا من اون دون رو پاچیدم ک بری ته لینک منابع ش رو ببینی :D

آقا مالیات میگیره پول زور که نمی گیره که خدمات ارائه میده کیفیت ارائه میده امنیت بهت میده ، مالیات به معنی پول زوری که دولت میگیره در ازای هیچی نیست اونجا حساب کتاب هست

بعدشم کلا که حرف ماشین این ها رو زد من گفتم ما هر فعالیتی کردیم برای خودمون کردیم ف کردیم ومگر نه کسی برای ما کاری انجام نمی ده

مالیات خودرو چه ربطی ب خدمات و کیفیت و امینت و کیفیت خودرو .......داره؟

مالیات رو میگیرن صرف هزینه های اجتماعی میکنن! هر چقدر هم هر جای دنیا(جز ایران و چندتاکشور خاورمیانه ای ) ماشینت گرونتر باشه بیشتر باید مالیات بدی

همین 3 خط کافیه که حرف خودتو پَس بگیری که میگی نصف پول ماشین رو دولت میده و فلان!

وزن کل خودرو از 9000 تا 312000 کیلو 12/02 مارک
وزن کل خودرو از 10000 تا 20000 کیلو 12/75 مارک
که به اين ترتیب با افزايش وزن خودرو، میزان مالیات به ازاي هر 200 کیلو وزن، افزايش مي يابد و افراد به
استفاده از خودروهاي سبکتر تشويق می شوند.
درآمد مالیات بر خودرو و سهم آن از کل تولید ناخالص داخلي و کل درآمدهاي مالیاتي در کشور آلمان

========================================================

یعنی کییلویی دارن مالیات میگیرن! بیشترین مالیات در دنیا در تصاحب همین مردمانی ـه که میگی کیف میکنن آخ جوون ماشین میخرن نصف قیمت.

تو خوده آلمان چند نفر میتونن کایمن یا بنز اس کلاس بخرن؟ فک کردی چرا پرفروش ترین ماشین تو اونجا فورد-هوندا-تویوتاست؟

اتفاقا نصف پول ماشین رو دولت نمیده تمام پول رو میده ماشین رو ب میداری و اقساطش رو هم خودت تعیین میکنی,منظورت از ما کیه اینجا هر کس نظر خودش باید حرف بزنه تو خود کشورهای شرق آسیا فولکس واگن جز صدرنشیناست واقعا اطلاعات در مورد خودرو افتضاح مرسدس امسال جز محبوب ترین برندها با پشتیبانی قوی تو دنیا شده پیشنهاد میکنم قبل نظر دادن اطلاعاتتو زیاد کنی و از سایتهای ماشین مثل پدال دیدن کنی,بنچمارکر مگه وحی منزل هرچی گفت درست باشه

ماهم خَریم عَر عَر!

مرسدس بنز نه ها و دایلمر آگ!

بعدش هم در رتبه فروش همیشه پشت سر آمریکا و بعد ژاپن و بعد چین بودن در مورد شرق آسیا هم LOL واقعا جایی که میتسوبیشی و هوندا و تویوتا هست فولکس میخرن؟ فولکس مگه چندتا پلن و پلتفرم داره :D

براساس داده های منتشر شده از سوی مؤسسه تحقیقاتی R.L. Polk & Company سال 2014 پرفروش ترین خودرو، فورد فوکوس بوده است. سال 2014 فروش فورد فوکوس به 1 میلیون 20 هزار و 410 دستگاه رسید. تعداد فروش پرفروش ترین خودروهای دنیا به ترتیب بعد از فورد فوکوس، کرولا 872,774، فورد سری اف 785,630، Wuling Zhiguang 768,870، کمری 729,793، فورد فیستا 723,130، شورولت کروز 661,325، هوندا سیویک 651,159 و هوندا سی آر وی 624,982 دستگاه بود فولکس گلف 610,148،
فروش فورد فوکوس در سال 2014 بیش از 17 درصد بالاتر از فروش مقام دوم یعنی کرولا بوده است. در حقیقت از 10 خودرو پر فروش دنیا سه مدل متعلق به فورد آمریکا است (فوکوس، سری اف و فیستا). تویوتا و هوندا هم هر یک دو مدل در این فهرست ده تایی داشتند.

عمو جان اول یه نگاهی ب آمار فروش خودرو ها در خوده آلمان بنداز بعد بده دستمون

754.jpg

دقیقا کل دنیا هم یه همچین آماری داره :D

انتخاب برند و سهام برند هیچ ربطی ب صنعت خودرو نداره:D پشتیبانی رو دست جنرال موتورز و تویوتا داریم؟

alalalk71

Registered User
لایک‌ها
5,856

مالیات رو میگیرن صرف هزینه های اجتماعی میکنن! هر چقدر هم هر جای دنیا(جز ایران و چندتاکشور خاورمیانه ای ) ماشینت گرونتر باشه بیشتر باید مالیات بدی

همین 3 خط کافیه که حرف خودتو پَس بگیری که میگی نصف پول ماشین رو دولت میده و فلان!

که به اين ترتیب با افزايش وزن خودرو، میزان مالیات به ازاي هر 200 کیلو وزن، افزايش مي يابد و افراد به
درآمد مالیات بر خودرو و سهم آن از کل تولید ناخالص داخلي و کل درآمدهاي مالیاتي در کشور آلمان

یعنی کییلویی دارن مالیات میگیرن! بیشترین مالیات در دنیا در تصاحب همین مردمانی ـه که میگی کیف میکنن آخ جوون ماشین میخرن نصف قیمت.

تو خوده آلمان چند نفر میتونن کایمن یا بنز اس کلاس بخرن؟ فک کردی چرا پرفروش ترین ماشین تو اونجا فورد-هوندا-تویوتاست؟

؟

به خاطر این که عزیزم مالیات میگیره که فشار بیاره به شرکت سازنده چون از شرکت های بزرگ هستند و تقشون هم ممکنه زرت زرت در بره دولت باید هواشون رو داشته باشه ، بعدشم وزن معادل خیلی چیزهاست یکی همین مصرف سوخت هستش یکی دیگه اصطحلاک جاده و تایر ( تشکیل شده از مواد نفتیه که موجود داره ) و ........................................

الحق شادمغزی ، میگم ها تو افتک نیستی چون اون نکبتم همینجوری حرف میزد خیلی خیلی دیوثی اگه هر دوتاتون یکی باشید

بعدم عزیزم گیر کردی تو ماشین فقط ، و هیچی دیگه رو نفهمیدی

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170

ماهم خَریم عَر عَر!

مرسدس بنز نه ها و دایلمر آگ!

بعدش هم در رتبه فروش همیشه پشت سر آمریکا و بعد ژاپن و بعد چین بودن در مورد شرق آسیا هم LOL واقعا جایی که میتسوبیشی و هوندا و تویوتا هست فولکس میخرن؟ فولکس مگه چندتا پلن و پلتفرم داره :D

براساس داده های منتشر شده از سوی مؤسسه تحقیقاتی R.L. Polk & Company سال 2014 پرفروش ترین خودرو، فورد فوکوس بوده است. سال 2014 فروش فورد فوکوس به 1 میلیون 20 هزار و 410 دستگاه رسید. تعداد فروش پرفروش ترین خودروهای دنیا به ترتیب بعد از فورد فوکوس، کرولا 872,774، فورد سری اف 785,630، Wuling Zhiguang 768,870، کمری 729,793، فورد فیستا 723,130، شورولت کروز 661,325، هوندا سیویک 651,159 و هوندا سی آر وی 624,982 دستگاه بود فولکس گلف 610,148،
فروش فورد فوکوس در سال 2014 بیش از 17 درصد بالاتر از فروش مقام دوم یعنی کرولا بوده است. در حقیقت از 10 خودرو پر فروش دنیا سه مدل متعلق به فورد آمریکا است (فوکوس، سری اف و فیستا). تویوتا و هوندا هم هر یک دو مدل در این فهرست ده تایی داشتند.

عمو جان اول یه نگاهی ب آمار فروش خودرو ها در خوده آلمان بنداز بعد بده دستمون

مشاهده پیوست 726590

دقیقا کل دنیا هم یه همچین آماری داره :D

انتخاب برند و سهام برند هیچ ربطی ب صنعت خودرو نداره:D پشتیبانی رو دست جنرال موتورز و تویوتا داریم؟
من موندم این آمارها از کجا میاد نه منبعی نه لینکی پر فروش ترین خودروها اول تویوتاست بعد فولکس واگن بعد جنرال موتور
http://www.iranjib.ir/shownews/7670/پرفروش‌ترین-خودروساز-جهان-در-سال-2014/
شاید ی برند خیلی تو دنیا فروش بره ولی نتایج کلی نگاه میکنن نه ی خودرو و دقیقا همه دنیا چ آماری داره من موندم از کجات در میاری وقتی فرق ماشین لوکس و غیر لوکس نمیدونی وقتی شاخص رضایتمندی نمیدونی چیه که تویوتا و زیرمجموعش 4 هستن ولی بنز اول حرف بی خود نزن
http://www.pedal.ir/ویژه/نتایج-رضایتمندی-خریداران-خودروها-2014/
دقیقا تو این لینک پایین هم فروش ماشین تو راسش فولکس واگن تو شرق آسیا چین رو گفته
www.pedal.ir/ویژه/پرفروش‌ترین-شاسی‌بلند-بازار-چین-2014/
اینم لینک خود کشور آلمان ک مهاجر پذیر ترین کشور و 2 ملیون بیکار داره
http://fa.wikipedia.org/wiki/آلمان

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
به خاطر این که عزیزم مالیات میگیره که فشار بیاره به شرکت سازنده چون از شرکت های بزرگ هستند و تقشون هم ممکنه زرت زرت در بره دولت باید هواشون رو داشته باشه ، بعدشم وزن معادل خیلی چیزهاست یکی همین مصرف سوخت هستش یکی دیگه اصطحلاک جاده و تایر ( تشکیل شده از مواد نفتیه که موجود داره ) و ........................................

الحق شادمغزی ، میگم ها تو افتک نیستی چون اون نکبتم همینجوری حرف میزد خیلی خیلی دیوثی اگه هر دوتاتون یکی باشید

بعدم عزیزم گیر کردی تو ماشین فقط ، و هیچی دیگه رو نفهمیدی

عجب استدلالی در مورد مالیت !!!!!!!!!!!!!!!! عمو حیفی ب خدا تو ایران! صفه پیش پستت در مالیات هست جای دور نرو:D

ادبت و تربیت خانوادگی ت رو قبل ها ب رخ ما کشیدی تشکر تشکر

شما فهمیده پی تی هستی . البته از پشت مانیتور:D

آخه جالب بود برام ماشین میخری نصف پولشو میدن:D

IBraHiM.f

Registered User
لایک‌ها
699
اصلا مهم نیست کی تموم میشه،هرچه زودتر بهتر.چیش به ما رسیده که نگرانش باشیم؟

alalalk71

Registered User
لایک‌ها
5,856
عجب استدلالی در مورد مالیت !!!!!!!!!!!!!!!! عمو حیفی ب خدا تو ایران! صفه پیش پستت در مالیات هست جای دور نرو:D

ادبت و تربیت خانوادگی ت رو قبل ها ب رخ ما کشیدی تشکر تشکر

شما فهمیده پی تی هستی . البته از پشت مانیتور:D

آخه جالب بود برام ماشین میخری نصف پولشو میدن:D

متاسفانه وقتی حتی نمی تونید یه کی که داره جوابت رو میده رو نمی تونی حتی گوش بدی ممنونم ، شما بیشتر باید خوش باشید

باشه آقا ما فهمیده پی تی

ماشن هم یه سریاش هست که این اتفاق جدی جدی میافته نصفش رو میدن حالا خبرش رو دیدم برات میزارم اینجا که الکی تاپیک رو نیای شادمغز بازی در بیاری

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
من موندم این آمارها از کجا میاد نه منبعی نه لینکی پر فروش ترین خودروها اول تویوتاست بعد فولکس واگن بعد جنرال موتور
http://www.iranjib.ir/shownews/7670/پرفروش‌ترین-خودروساز-جهان-در-سال-2014/
شاید ی برند خیلی تو دنیا فروش بره ولی نتایج کلی نگاه میکنن نه ی خودرو و دقیقا همه دنیا چ آماری داره من موندم از کجات در میاری وقتی فرق ماشین لوکس و غیر لوکس نمیدونی وقتی شاخص رضایتمندی نمیدونی چیه که تویوتا و زیرمجموعش 4 هستن ولی بنز اول حرف بی خود نزن
http://www.pedal.ir/ویژه/نتایج-رضایتمندی-خریداران-خودروها-2014/
دقیقا تو این لینک پایین هم فروش ماشین تو راسش فولکس واگن تو شرق آسیا چین رو گفته
www.pedal.ir/ویژه/پرفروش‌ترین-شاسی‌بلند-بازار-چین-2014/
اینم لینک خود کشور آلمان ک مهاجر پذیر ترین کشور و 2 ملیون بیکار داره
http://fa.wikipedia.org/wiki/آلمان

لینک اول : لینک پرفروشترین هات برای 3ماه دوم 2014 ست! نه کل سال 2014:D ب تاریخ خبر نیگاه میکردی بعد نبود

بعدش هم همیشه لیست پرفروشترین کمپانی ها رو تو همون سال نمیدن خخخخ:D ایشالا 20روز از 2015 ک گذشت لیست مییاد

فعلا لیست پرفروشترین ماشین های 2014 رو دادن
http://www.autoexpress.co.uk/best-cars/85843/best-selling-cars-2014

لینک دومت : شاخص ـه رضایتمندی مقاله JD Power هست که در آمریکاست:D نه در دنیا:D بعدش هم چشماتو باز کن ببین که کلاس بندی کرده! تو دو کلاس هم خلاصه ش کرده! از 18کلاس!

به گفته استیو کانن، مدیرعامل مرسدس بنز ایالات‌متحده، در طول 24 سال گذشته این اولین بار است که مرسدس در رتبه نخست میزان رضایتمندی مشتریان در این مطالعه قرار می‌گیرد. یکی از دلایل بهبود جایگاه مرسدس در جذب نظر مشتریان، برنامه سه ساله اخیر برای بهبود خدمات می‌باشد.

هههه:D

لینک یکی سومت : اینم که پرفروش ترین ها در نیمه اول سال و کلاس SUV ـی ــــــــه

بازار چین هم ملاک نی چون خودش مونتاژ کننده شرکت ها ی مادر هست:D

4تا لینک کپی پیست میکنه حداقل کامل هم نمیخونه!

لینک آخر هم نشون آقای لک دولک بده:D

Last edited:

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
متاسفانه وقتی حتی نمی تونید یه کی که داره جوابت رو میده رو نمی تونی حتی گوش بدی ممنونم ، شما بیشتر باید خوش باشید

باشه آقا ما فهمیده پی تی

ماشن هم یه سریاش هست که این اتفاق جدی جدی میافته نصفش رو میدن حالا خبرش رو دیدم برات میزارم اینجا که الکی تاپیک رو نیای شادمغز بازی در بیاری

حرفات ک هیچ کدوم بعد فنی هم نداشت :D بهتره رو ادبت کار کنی عمو .

مامان بابات میدونن از این حرفا بلدی؟

ن اون نکبتم همینجوری حرف میزد خیلی خیلی دیوثی اگه هر دوتاتون یکی باشید

alalalk71

Registered User
لایک‌ها
5,856
حرفات ک هیچ کدوم بعد فنی هم نداشت :D بهتره رو ادبت کار کنی عمو .

مامان بابات میدونن از این حرفا بلدی؟

:general304::general304::general304::general304::general304: شادمغز وقتی 18 رو رد کرد یعنی منفجر شدم

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
:general304::general304::general304::general304::general304: شادمغز وقتی 18 رو رد کرد یعنی منفجر شدم

:))))

عمولی من خودم شخصا از هر کلمه ی سخیفی استفاده میکنم و تایپ میکنم! ولی *دیوث* خیلی سنگین و پر معنی ـــــــــــه! من خودم شخصا هیچ وقت ازش استفاده نکردم! شما با این کلمه سنگین که مطمئنم معنی شو نمیدونی هم بنده رو خطاب فرمودی هم افتک! ! ! !

یعنی این حرکت بَس زشت بود هرچند ب فان میگیریم :D

alalalk71

Registered User
لایک‌ها
5,856
:))))

عمولی من خودم شخصا از هر کلمه ی سخیفی استفاده میکنم و تایپ میکنم! ولی *دیوث* خیلی سنگین و پر معنی ـــــــــــه! من خودم شخصا هیچ وقت ازش استفاده نکردم! شما با این کلمه سنگین که مطمئنم معنی شو نمیدونی هم بنده رو خطاب فرمودی هم افتک! ! ! !

یعنی این حرکت بَس زشت بود هرچند ب فان میگیریم :D

الان تو خوده افتکی ؟ اگه خود افتکی که حقته چون دستت رو شده بود نمی تونستی بری رو اعصاب جایی یا تاپیکی رو به گند بکشونی ولی با این یوزر کسی نمی شنادسدت ( ولی منظور معنی خود کلمه نیست از دیوث بیشتر منظور اینه که می خوام یه فحش قوی بهت بدم خنک شم )
ولی اگر نیستی چرا ناراحتی این فحش به کسی اثابت نمی کنه :general304::general304::general304::general304::general304::general304::general304:

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
الان تو خوده افتکی ؟ اگه خود افتکی که حقته چون دستت رو شده بود نمی تونستی بری رو اعصاب جایی یا تاپیکی رو به گند بکشونی ولی با این یوزر کسی نمی شنادسدت ( ولی منظور معنی خود کلمه نیست از دیوث بیشتر منظور اینه که می خوام یه فحش قوی بهت بدم خنک شم )
ولی اگر نیستی چرا ناراحتی این فحش به کسی اثابت نمی کنه :general304::general304::general304::general304::general304::general304::general304:

والا با افتک در اتباطم ولی افتک نیستم! معمولا همه فک میکنن بابای آیدینم! شوما چرا فک میکنی افتکم مَن نمیدانم!

تاپیک رو ک ب گند نکشیدم! تو تک تک پستام کلی سرنخ های مفید هست! چون با روحیه و سلیغه شما جور در نمییاد میگی گند!

نه از رو من لودر هم رد بشه ناراحت نمیشم خیالت راحت:D این فحش اینقر مفهومی ــه که همه ب سادگی از کنارش میگذرن:D یه فحشی رو پرت کردی ب کی بخوره خدا داند:D

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
لینک اول : لینک پرفروشترین هات برای 3ماه دوم 2014 ست! نه کل سال 2014:D ب تاریخ خبر نیگاه میکردی بعد نبود

بعدش هم همیشه لیست پرفروشترین کمپانی ها رو تو همون سال نمیدن خخخخ:D ایشالا 20روز از 2015 ک گذشت لیست مییاد

فعلا لیست پرفروشترین ماشین های 2014 رو دادن
http://www.autoexpress.co.uk/best-cars/85843/best-selling-cars-2014

لینک دومت : شاخص ـه رضایتمندی مقاله JD Power هست که در آمریکاست:D نه در دنیا:D بعدش هم چشماتو باز کن ببین که کلاس بندی کرده! تو دو کلاس هم خلاصه ش کرده! از 18کلاس!

هههه:D

لینک یکی سومت : اینم که پرفروش ترین ها در نیمه اول سال و کلاس SUV ـی ــــــــه

بازار چین هم ملاک نی چون خودش مونتاژ کننده شرکت ها ی مادر هست:D

4تا لینک کپی پیست میکنه حداقل کامل هم نمیخونه!

لینک آخر هم نشون آقای لک دولک بده:D
معمولا آماری ک آخر سال میدن تا اول سال بعد تغییر نمیکنه چون خودروسازها تغییرات گستردشون رو از سال بعد شروع یا عرضه میکنن تا تو سال جدید بازهم فروششون بالا بره شما هم چشمتو باز کنی بد نیست لینک خودت فروش تو uk ن تو تمام دنیا لینک jd هم معتبرترین لینک جهانی از رضایتمندی ک معمولا بهش استناد میکنن و از تو ک طرفدار آمریکایی البته فقط اون قسمتهایی ک دلت میخواد بعید ندونی لینک سوم هم ک چین بسیار مهم چون با جمعیت زیادش خریدار بالای خودرو حساب میشه واسه همین چشم همه بازارهای دنیا ب چین حالا من چند تا لینک آوردم بهت دروعاتو ثابت کنم تو چی حرفات از کیسه جاروبرقیت در میاد

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
معمولا آماری ک آخر سال میدن تا اول سال بعد تغییر نمیکنه چون خودروسازها تغییرات گستردشون رو از سال بعد شروع یا عرضه میکنن تا تو سال جدید بازهم فروششون بالا بره شما هم چشمتو باز کنی بد نیست لینک خودت فروش تو uk ن تو تمام دنیا لینک jd هم معتبرترین لینک جهانی از رضایتمندی ک معمولا بهش استناد میکنن و از تو ک طرفدار آمریکایی البته فقط اون قسمتهایی ک دلت میخواد بعید ندونی لینک سوم هم ک چین بسیار مهم چون با جمعیت زیادش خریدار بالای خودرو حساب میشه واسه همین چشم همه بازارهای دنیا ب چین حالا من چند تا لینک آوردم بهت دروعاتو ثابت کنم تو چی حرفات از کیسه جاروبرقیت در میاد

عجب عجب! آمار هارو سرو ته میدن :D من لینک از UK گذاشتم که منابع ش هم ببینی! اینم پرفروش ترین 2014
http://focus2move.com/q1-2014-world-best-selling-cars-ranking-volkswagen-golf-jumps-third/

به موضوع ش نگاه نکن که زده فولکس از مقام 7م اومده سوم! تهش جدول هست

آمار جی دی پاور رو دیدی ولی اینو ندیدی! :D مثل اینکه

http://www.pedal.ir/wp-content/uploads/2014-mass-market-brands.jpg

عزیزم گفتم که تو کلاس SUV بوده آمار چین ت!

در ثابت کردن دروغ های من مثل اینکه بد جور هول شدی :D عب نداره من 90 روز بهت مهلت میدم عمو

hardforzist

Registered User
لایک‌ها
134
اصلا به درک که نمیتوننbmweوبنزبخرن.حداقل بیشترین امار رضایت از زندگی و خوشحالی رو همین اروپاییا دارن.حاظرم تا اخرعمرماشین نداشته باشم ولی اونجا زندگی کنم

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
آقایون از بحث ماشین دور شیم هر چی جارو برقی میگه راسته!
به نظرتون کار درستیه همینجوری هر چی پول درمیاریم خرج یه ساختمان کنیم که پی و ستون درست حسابی نداره؟
به نظرتون وقتی این پول تموم شد چه خاکی بر سر کنیم؟
تا کی این پول تموم میشه؟
و البته تا کی میخوایم اصرار کنیم این ساختمان مشکلی نداره، و اتفاقا بهترین ساختمان دنیاست؟!

Last edited:

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
اصلا به درک که نمیتوننbmweوبنزبخرن.حداقل بیشترین امار رضایت از زندگی و خوشحالی رو همین اروپاییا دارن.حاظرم تا اخرعمرماشین نداشته باشم ولی اونجا زندگی کنم

حاجیکس پول خریدشو دارن ولی نمیخرن! میرن یه ماشین معقولانه تر بر اساس نیازشون میخرن!

ولی رضایت از زندگی که سالهاست در انحصار آمریکای لاتین ـه:D که با رشد اقتصادی چین کم کم چین داره جاشو میگیره:|

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
آقایون از بحث ماشین دور شیم هر چی جارو برقی میگه راسته!
به نظرتون کار درستیه همینجوری هر چی پول درمیاریم خرج یه ساختمان کنیم که پی و ستون درست حسابی نداره؟
به نظرتون وقتی این پول تموم شد چه خاکی بر سر کنیم؟
تا کی این پول تموم میشه؟

نه جوونه حاجیکس اگه Cunt گفتم بگو:D من ب دستور شوما حذف کنم پستارو!

کدوم پول حاجیکس؟ پول ما که ارزشی نداره:(

پول نفت رو میگی ؟:D خوب نتونستیم مثل اعراب با پول نفت جاهای دیگه سرمایه گذاری کنیم .

حاجی قرار بود بری که ! شوما هم موندگار شدی اینجا؟:(

بالا