برگزیده های پرشین تولز

بازاریابی شبکه ای

mohammad98

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
190
اولا تيتر تاپيك اشتباه هست. در ايران بازاريابي شبكه نداريم. فقط شبكه يا نتورك داريم بدون بازاريابي. چون در واقع فروشي انجام نميشه و اگر محصولي هم داده ميشه به قصد خريد يا فروش نيست بلكه براي همون شبكه سازي هست. اصطلاح هرمي هم از همينجا مياد يعني بازاريابي انجام نميشه و فقط شبكه اي چند سطحي از ادمهاي عضو شده بوجود مياد!!!
ضمنا نتورك شغل نيست، حتي اگر بطور بازاريابي شبكه اي انجام بشه (مثل بعضي كشورها) باز هم شغل نيست و بيزنس يا همون كسب كار هست. شما نبايد با شغل درامد ثابت مقايسش كنيد. بلكه بازاريابي شبكه (نه نتورك) قابل مقايسه با يك كسب كار (مثلا تاسيس يه شركت) هست كه در بلند مدت سوده خواهد بود. ولي نتورك يا هرمي حتي بيزينس هم نيست، فقط ميشه به چشم يه بازي پول بهش نگاه كرد. و اين بازي پول نياز به افراد خاصي داره كه هم بتونن خوب دروغ بگن! و هم اعتبار اجتماعي خوبي داشته باشن. اگه اين دو ويژگي رو نداريد هرگز سمت اين بازي نريد!!!

Farid_sdt

Registered User
لایک‌ها
23
عوض اینکه هی درامدش رو بپرسی برو باهاش کارو شروع کن
درامد من رو هم بدردت نمیخوره ولی میتونی صفر فرض کنی
من يك كارى سراغ دارم خيلى بهتر از اين نتورك. بهت نميگم شغله چقدر درامد داره يا خودم چقد در ميارم. بيا كارو شروع كن. اوكيه ؟ كى شروع كنيم ؟

saman320

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
447
من يك كارى سراغ دارم خيلى بهتر از اين نتورك. بهت نميگم شغله چقدر درامد داره يا خودم چقد در ميارم. بيا كارو شروع كن. اوكيه ؟ كى شروع كنيم ؟
پخ بده شروع کنیم

not_name

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من 1سال تو یه شرکت نتورک کار کردم و الان دارم تو شرکت بیز و تو تیم گلوبال کار میکنم ماهی 700 800 فروش خودمه 30 نفر هم تیم دارم 3 ماه شروع کردم . واقعا رازی هستم .دیگه پول تو جیبی نمیگیرم . خرجم هم خودم میدم ، ماه پیش تونستم با پول همین کار برای مادرم یه کادو خوب بخرم . خیلی ها مسخره میکنند ، خیلی ها میگن کلاه برداریه ، خیلی ها تخریب میکنند این شغل رو ولی یادتون باشه بازاریابی شبکه ای شغل بدی نیست ، مهم اینه که چطوری انجامش بدین.
مثلا تو نمیتونی بگی تیغ خوبه یا بد تو با تیغ هم میتونی یکی رو بکشی هم یکی رو درمان کنی
تو همین ایران خیلی از تیم ها و شرکت ها رو میشناسم که دارد صادقانه و با جونو دل کار میکنند
ولی خیلی جا ها رو هم دیدم که دارن با اسم بازاریابی شبکه ای کلاه برداری میکنند

خلاصه به نظر من صنعت خوبیه ولی باید تیم و شرکت خوبی رو برای کار کردن انتخاب کنی .

mohammad98

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
190
من 1سال تو یه شرکت نتورک کار کردم و الان دارم تو شرکت بیز و تو تیم گلوبال کار میکنم ماهی 700 800 فروش خودمه 30 نفر هم تیم دارم 3 ماه شروع کردم . واقعا رازی هستم .دیگه پول تو جیبی نمیگیرم . خرجم هم خودم میدم ، ماه پیش تونستم با پول همین کار برای مادرم یه کادو خوب بخرم . خیلی ها مسخره میکنند ، خیلی ها میگن کلاه برداریه ، خیلی ها تخریب میکنند این شغل رو ولی یادتون باشه بازاریابی شبکه ای شغل بدی نیست ، مهم اینه که چطوری انجامش بدین.
مثلا تو نمیتونی بگی تیغ خوبه یا بد تو با تیغ هم میتونی یکی رو بکشی هم یکی رو درمان کنی
تو همین ایران خیلی از تیم ها و شرکت ها رو میشناسم که دارد صادقانه و با جونو دل کار میکنند

خلاصه به نظر من صنعت خوبیه ولی باید تیم و شرکت خوبی رو برای کار کردن انتخاب کنی .

در امدن پول توجيبي و هديه مامان!!! واقعا در مقايسه با وعده هاي ثروتمند شدن كه در پرزنتها ميدن خنده دار نيست آيا؟؟؟

not_name

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
در امدن پول توجيبي و هديه مامان!!! واقعا در مقايسه با وعده هاي ثروتمند شدن كه در پرزنتها ميدن خنده دار نيست آيا؟؟؟

نه واقعا
من که 1سال تجربه ناموفق و 3ماه تجربه موفق تو نتورک مارکتینگ داشتم متوجه شدم هیچ وقت اون عداد ها و درآمد هایی که تو پرزنت میگن واقعی نمیشه فقط رو کاغذه (منظورم درآمد های میلیاردی هست ) ولی با این وجود درآمد های خیلی خوبی دیدم که از نتورک درآوردن در حد 45 50 میلیون در ماه
منم که از صفر شروع کردم و 3ماه از استارتم گذشته ، فکر نکنم تو هیچ شغلی کسی 3ماهه میلیونر بشه

g3naa

Registered User
لایک‌ها
31
شرکت های بزرگ ملیاردها هزینه تبلیغات میدن و هزینه تبلیغات رو روی اجناسشون میکشن. مثل اپل

نتورک مارکتینگ تبلیغاتش رو به ادمهای زحمتکش میده که براش تبلیغ میکنن و مشتری میارن

اشکالش چیه ؟

not_name

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
شرکت های بزرگ ملیاردها هزینه تبلیغات میدن و هزینه تبلیغات رو روی اجناسشون میکشن. مثل اپل

نتورک مارکتینگ تبلیغاتش رو به ادمهای زحمتکش میده که براش تبلیغ میکنن و مشتری میارن

اشکالش چیه ؟
الان شما موافق نتورکی یا مخالف؟
واقعا هیچ اشکالی نداره اینم یک روش فروش و بازاریابی هستش همون آدم های زحمتکش برای تبلیغی که میکنند پورسانت میگیرن
الان شرکت ال جی هم داره کم کم از قدرت شبکه برای تبلیغ استفاده میکنه
یه آقای رو میشناسم که شیشه ماشین دودی میکنه میگه اگر شما برای من 5 تا ماشین بیارین دودی کنم ماشین 6م رو پول نمیگیرم ( اینم خودش یه جور بازاریابی شبکه ای هست )

g3naa

Registered User
لایک‌ها
31
الان شما موافق نتورکی یا مخالف؟
واقعا هیچ اشکالی نداره اینم یک روش فروش و بازاریابی هستش همون آدم های زحمتکش برای تبلیغی که میکنند پورسانت میگیرن
الان شرکت ال جی هم داره کم کم از قدرت شبکه برای تبلیغ استفاده میکنه
یه آقای رو میشناسم که شیشه ماشین دودی میکنه میگه اگر شما برای من 5 تا ماشین بیارین دودی کنم ماشین 6م رو پول نمیگیرم ( اینم خودش یه جور بازاریابی شبکه ای هست )
100% موافقم
تو زمونه ای که انسانیت و دین از بین رفته و کسی به جوانها کمک مالی نمیکنه و حتی بانک ها دارن ربا میخورن و وام بدون بهره نمیدن بهترین راه حل برای جوانهای بدون سرمایه نتورک مارکتینگ هست
در اصل همون کمیسیون گیری هست که شما میفرمایید

mohammad98

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
190

اشکالش چیه ؟

مشكلش اينه كه در ايران فروش انجام نميشه و افراد فقط به قصد پول دراوردن خريد انجام ميدن. يكي از معيارهاي سنجش اينكه ايا بازاريابي با روش نتورك داره انجام ميشه يا فقط طرح هرمي هست اينه كه چقدر از فروش اجناس به افرادي خارج از شبكه انجام ميشه.
در واقع در اكثر طرحها (و همه طرحهاي موجود در ايران!) فقط شبكه سازي هرمي انجام ميشه و فروش واقعي در كار نيست. حتي اكثر افرادي كه دارن نتورك كار ميكنن خجالت ميكشن بگن محصولشون چي هست و چه قيمتي داره!!! انقدر كه خود محصولات يا قيمتشون مسخرس!!!

not_name

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
مشكلش اينه كه در ايران فروش انجام نميشه و افراد فقط به قصد پول دراوردن خريد انجام ميدن. يكي از معيارهاي سنجش اينكه ايا بازاريابي با روش نتورك داره انجام ميشه يا فقط طرح هرمي هست اينه كه چقدر از فروش اجناس به افرادي خارج از شبكه انجام ميشه.
در واقع در اكثر طرحها (و همه طرحهاي موجود در ايران!) فقط شبكه سازي هرمي انجام ميشه و فروش واقعي در كار نيست. حتي اكثر افرادي كه دارن نتورك كار ميكنن خجالت ميكشن بگن محصولشون چي هست و چه قيمتي داره!!! انقدر كه خود محصولات يا قيمتشون مسخرس!!!
شما دارین تر و خشک رو با هم میسوزونید . من نمیدونم شما تو کدوم شرکت پرزنت شدید و به شما چی گفتن ولی اینو بدونین هر شرکتی و تیمی استراتژی خودش رو داره چون یه شرکت داره بد کار میکنه دلیل نمیشه شرکت های دیگه هم مثل اون شرکت هستن . من تیم های دیگه رو کاری ندارم ولی تو تیمی که من هستم ماهی چند میلیارد افراد دارن فروش میکنند تو تیم خود من 12 میلیون بچه ها فروختن خود من 800 تومان این ماه فروختم.
از محصولات هم واقعا رازی هستم از روغن کنجد عسل کرم ها چایی همه فامیل هم که بهشون فروختم از محصولات رازی بودن

mohammad98

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
190
شما دارین تر و خشک رو با هم میسوزونید . من نمیدونم شما تو کدوم شرکت پرزنت شدید و به شما چی گفتن ولی اینو بدونین هر شرکتی و تیمی استراتژی خودش رو داره چون یه شرکت داره بد کار میکنه دلیل نمیشه شرکت های دیگه هم مثل اون شرکت هستن . من تیم های دیگه رو کاری ندارم ولی تو تیمی که من هستم ماهی چند میلیارد افراد دارن فروش میکنند تو تیم خود من 12 میلیون بچه ها فروختن خود من 800 تومان این ماه فروختم.
از محصولات هم واقعا رازی هستم از روغن کنجد عسل کرم ها چایی همه فامیل هم که بهشون فروختم از محصولات رازی بودن

عسل و چايي كه شما ميفروشيد رو ميشه يه قيمت حدودي بديد كيلويي چند؟!

Farid_sdt

Registered User
لایک‌ها
23

دوست عزيز جسارتا ميشه يك مدرك از دريافتى خودتون ارسال كنين ؟

not_name

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
دوست عزيز جسارتا ميشه يك مدرك از دريافتى خودتون ارسال كنين ؟
هیچ وقت به هیچ نتورکری نگو دفتر کارت رو نشون بده یا پورسانتت چقدره
شاید کسی 5 میلیون 10 میلیون در ماه اکانتش باشه ولی چیزی که خیلی مهم تر از پورسانته اینه که چطوری به اون پورسانت رسیده
اول نمیخواستم اسم بگم ولی حالا میگم تو شرکتی مثل بادران دارن آدم هارو با ماشین های مدل بالا شون یا ساعت های چندصد هزار تومانی ورودی میکنند
فردی رو میشناسم که دوستش کامارو داره بعد اون کامارو رو به عنوان ماشین عروس کرایه میده بعد اینم هفته ای 1 بار اون ماشین دوستش رو قرض میگیره میاد جلو شرکت به آدم هایه از خدا بی خبر میگه من با پوله نتورک این ماشین رو خریدم
فکر کنم 150 200 نفر الان مجموعه داره
درآمدش هم بالای 6 میلیونه
اگر این آدم برای شما دفتر کار باز کنه و پورسانتش رو نشونتون بده ، شما قبول میکنی بری تو تیمش؟

aytayweb

Registered User
لایک‌ها
1,296
من چندین ساله دور و وریام رفتن تو این کار و اومدن بیرون و چیزی جز دردسر اعصاب خورد شدن تلف شدن وقت و له شدن تصوراتشون چیزی عایدشون نشد
ولی یکی از دوستام که مغازه داشت و چجوری بگم دور برش پر بود زیرمجموعه خوبی جمع کرد و درامد خوبی داره ولی از بین اونهمه دوستی که من داشتم فقط اون موبایل فروش به جایی رسید !!!!یه دلیل دیگه هم که داشت این بود که این اومد تو یه شهر کوچیک تبلیغ کد و زیرمجموعه
رفت نه تو شهر خودش که اشباع شده بود
جنساشون همه بنجولن
چایی هاشون عین چای کوپن هستن
شامپوهاشون شامپوی کارگاهی هستن که بین راها تو بطریا پر میکنن
ساعتاشون از برند های مرخرفی هستن که قیمتاشون ده برابر بهترین ساعت های بازاره کیفتشونم صفر
لوازم ارایشی هم که ندیدم چجوریه
ادکلن های الکلی که تو خیابون میدن 10 15 تومن رو تو نتورک میدن 70 80 تومن :|
اگه یکی عقل سالم داشته باشه
اگه یکی چیزی از حساب کتاب حالیش باشه
اگه یکی منطق حالیش باشه
اگه یکی حتی یک درصد علم اقتصاد حالیش باشه سراغ اینکار نمیره !!!!

Mr.Ansari

Registered User
لایک‌ها
1,996
من چندین ساله دور و وریام رفتن تو این کار و اومدن بیرون و چیزی جز دردسر اعصاب خورد شدن تلف شدن وقت و له شدن تصوراتشون چیزی عایدشون نشد
ولی یکی از دوستام که مغازه داشت و چجوری بگم دور برش پر بود زیرمجموعه خوبی جمع کرد و درامد خوبی داره ولی از بین اونهمه دوستی که من داشتم فقط اون موبایل فروش به جایی رسید !!!!یه دلیل دیگه هم که داشت این بود که این اومد تو یه شهر کوچیک تبلیغ کد و زیرمجموعه
رفت نه تو شهر خودش که اشباع شده بود
جنساشون همه بنجولن
چایی هاشون عین چای کوپن هستن
شامپوهاشون شامپوی کارگاهی هستن که بین راها تو بطریا پر میکنن
ساعتاشون از برند های مرخرفی هستن که قیمتاشون ده برابر بهترین ساعت های بازاره کیفتشونم صفر
لوازم ارایشی هم که ندیدم چجوریه
ادکلن های الکلی که تو خیابون میدن 10 15 تومن رو تو نتورک میدن 70 80 تومن :|
اگه یکی عقل سالم داشته باشه
اگه یکی چیزی از حساب کتاب حالیش باشه
اگه یکی منطق حالیش باشه
اگه یکی حتی یک درصد علم اقتصاد حالیش باشه سراغ اینکار نمیره !!!!

اگه یکی ذره ای عقل داشته باشه، قطعا به چرندیاتِ ذهنِ آشفته شما گوش نمیده

Farid_sdt

Registered User
لایک‌ها
23
هیچ وقت به هیچ نتورکری نگو دفتر کارت رو نشون بده یا پورسانتت چقدره
شاید کسی 5 میلیون 10 میلیون در ماه اکانتش باشه ولی چیزی که خیلی مهم تر از پورسانته اینه که چطوری به اون پورسانت رسیده
اول نمیخواستم اسم بگم ولی حالا میگم تو شرکتی مثل بادران دارن آدم هارو با ماشین های مدل بالا شون یا ساعت های چندصد هزار تومانی ورودی میکنند
فردی رو میشناسم که دوستش کامارو داره بعد اون کامارو رو به عنوان ماشین عروس کرایه میده بعد اینم هفته ای 1 بار اون ماشین دوستش رو قرض میگیره میاد جلو شرکت به آدم هایه از خدا بی خبر میگه من با پوله نتورک این ماشین رو خریدم
فکر کنم 150 200 نفر الان مجموعه داره
درآمدش هم بالای 6 میلیونه
اگر این آدم برای شما دفتر کار باز کنه و پورسانتش رو نشونتون بده ، شما قبول میکنی بری تو تیمش؟
خب دوست عزيز ، در مورد جمله اول ، هركسى كه حرفى ميزنه بايد ثابت كنه. مخصوصا كه به عقيده شخصى بنده ، درآمد هاى ميليونى از اين كار محاله.
در مورد جمله بعدتون كه خود بنده گفتم كه از طرف شركت بيز مشهد ، اومده بودن ميخواست ماشين دايى منو بگيرن بگن با نتورك خريديم ! به هر حال اگر درآمدى كه ديدم رو داريد بعد از ٣ ماه ، از ته دل اميدوارم موفق باشيد و با همين قدرت ادامه بديد

not_name

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
روی صحبت من با نتورکر هاست کسایی که دارن تو این صنعت کار میکنند.
اگر نتورک جواب نمیداد هیچ کسی نتیجه نمیگرفت
ولی خوب میدونید که خیلی ها تو نتورک جواب گرفتن اگر کسی تونست پس من و شما هم میتونیم
اگر میبینید کسی تو این صنعت به جایی نرسیده شک نکنید مشکل از اون فرد بوده نه نتورک
افراد زیادی ما رو مسخره میکنن ، بهمون میگن شما دیوانه اید ، آخه اینم کاره؟ گیر آوردید خودتون رو و کلی از این حرفا و تازه جالب ایجاست خیلی از این آدما حتی نتورک رو تجربه هم نکردن و خیلی راحت نظر میدن و خودشون رو فیلسوف میدونن
من به این آدم میگم باشه من به حرف تو گوش میدم و نتورک کار نمیکنم ولی بعد تو حاضر میشی برای من یه ماشین بخری؟ تو حاضر میشی ماهی 5 میلیون به من بدی؟ تو حاضر میشی خرج دانشگاه من رو بدی؟ تو حاضر میشی خرج خانواده من رو بدی؟
دوست من، گوش دادن به حرف این آدم ها یعنی بازی با آینده خودت یعنی بازی با لیست اهدافت همون لیست اهدافی که اسم مادرت توشه

من 2 روز بیشتر اینجا نیومدم اول برام جالب بود که همه دور هم صحبت میکنیم ( مخالف ها و موافق ها ) ولی به این نتیجه رسیدم اومدن به اینجا و صحبت کردن با این افراد فقط وقت تلف کردنه. ما نتورکر ها یه حرف معروف داریم ( آدم ها یا پر از هدف هستن یا پر از بهانه) کسی که نمیخواد نتورک کار کنه تو تا صبح براش دلید بیار که نتورک خوبه باز برات بهونه میاره

واقعا دلم میخواد همه شما تو نتورک موفق بشید ولی تو یه کتاب خوندم فقط 10% از افراد تو نتورک موفق میشن و این بستگی به شما داره که اون 10% موفق باید یا اون 90% شکست خورده

دلم میخواد در آخر این رو بگم لطفا صادقانه و سالم کار کنید.
افراد رو با دروغ و جوسازی وارد نکنید
سیاست داشتن رو با زیراب زنی ، دو رویی و حیله گری اشتباه نگیرید
حتی شاید مجبور بشید برای سالم کار کردن شرکت خودتون رو عوض کنید (کاری که خودم انجام دادم)

موفق باشید

بالا