برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
خواهش میکنم
یکساله اگر بخواهید برداشت کنید جریمه میشید یعنی اگر ۲۰ درصد سود میداده بستگی به تاریخ برداشتتون حساب میکنه مثلا بعد از یکماه ۹.۵ درصد و الی اخر
اما تا زمانی که کف سپرده پایینتر نیاد مبلغ برداشتی فقط جریمه میخوره مثلا کف ۵۰ هستش شما ۵۶ سپرده کردین بعد از برداشت زودتر ۶ میلیون فقط جریمه میخوره
سپه زیر ۱۰۰ نیاد اگر برداشت کنید جریمش کمه ۱۸ درصد حساب میشه
اینده ۲۳ درصد هستش جریمه ۲۱ درصد حساب میکنه

شبیه بانک خیر اگرم باشه من اطمینان ندارم مثلا مشارکت در یک پروژه یا ساخت یا .... حتی با سود بیشتر چون طرف حساب ما شخص یا شرکته و من اطمینانی ندارم
بورس هم هست اما بدرد بورس بازها میخوره ممکنه ضرر کنید یا سود مثل بانک نیست که فقط سود بده
در ضمن یه قانون میخوان تصویب کنن که سپرده بانکی هم اینطوری بشه یعنی اگر بانک سود کرد شماهم سود کنی اگر ضرر شما هم ضرر لذا سپرده یکساله الان هر کی داره فقط سود میگیره از سال بعد اگر اجرا بشه اگر بشه دیگه اون موقع دیره برای افتتاح.

Sent from my iPhone using Tapatalk
ممنون لطف کردی
این سینا و آینده مطمعن هستند ؟
انقد این روزا خبرای بد داره میاد یه کم ترس زیاد شده

amgh

Registered User
لایک‌ها
388
ممنون لطف کردی
این سینا و آینده مطمعن هستند ؟
انقد این روزا خبرای بد داره میاد یه کم ترس زیاد شده

خواهش میکنم عزیز ،من تو هر دو سپرده دارم، بستگی به شرایطتون داره اگر اهل استرس هستین و از شایعات تاثیر پذیر هستین بین اینده و سینا من سینا پیشنهاد میکنم
اخرین صورت مالی هر دو اگر ببینیم سود ده بودن اما سینا بیشتر در مورد میزان بدهی و کفایت سرمایه و شفافیت هم سینا بهتره و ساتنا هم وصل هستش یعنی برای مبالغ بالای ۱۵ میلیون میتونید انتقال آنی انجام بدید بدون کارمزد و اینده هم پایا تا ۱۰۰ که دوتا ۵۰ م میشه انتقال داد
در کل عرضم اینه من تو هر دو سپرده دارم و هر دو مجوز دارن بسته به شرایط خودتون انتخاب کنید
در مورد شایعه هم هر دفعه برای یک بانک و موسسه متاسفانه درست میکنن و تیرشون که به سنگ خورد میرن سراغ بعدی، البته قبول دارم تو این شرایط به ادم استرس وارد میشه ، دیگه الان از سوپرمارکتی تا تاجر همه تو بانک حساب و سپرده دارن بدون بانک اصلا نمیشه امورات گذراند ، امیدوارم شرایط عادی و اروم بشه زودتر.

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
خواهش میکنم عزیز ،من تو هر دو سپرده دارم، بستگی به شرایطتون داره اگر اهل استرس هستین و از شایعات تاثیر پذیر هستین بین اینده و سینا من سینا پیشنهاد میکنم
اخرین صورت مالی هر دو اگر ببینیم سود ده بودن اما سینا بیشتر در مورد میزان بدهی و کفایت سرمایه و شفافیت هم سینا بهتره و ساتنا هم وصل هستش یعنی برای مبالغ بالای ۱۵ میلیون میتونید انتقال آنی انجام بدید بدون کارمزد و اینده هم پایا تا ۱۰۰ که دوتا ۵۰ م میشه انتقال داد
در کل عرضم اینه من تو هر دو سپرده دارم و هر دو مجوز دارن بسته به شرایط خودتون انتخاب کنید
در مورد شایعه هم هر دفعه برای یک بانک و موسسه متاسفانه درست میکنن و تیرشون که به سنگ خورد میرن سراغ بعدی، البته قبول دارم تو این شرایط به ادم استرس وارد میشه ، دیگه الان از سوپرمارکتی تا تاجر همه تو بانک حساب و سپرده دارن بدون بانک اصلا نمیشه امورات گذراند ، امیدوارم شرایط عادی و اروم بشه زودتر.
پس برم سینا ببینم چطوره
شایعه که راستش من وختی رفتم همینارو از بانک بکشم بیرون اکثرا هم به خاطر همین ترس بود ( روزشمار بود ) معاون شعبه گفت نکن این کارو چون همه اینا کار خودشون برای اینکه مردم پولاشونو بکشن بیرون و نقدینگی وارد بازار بشه وگرنه هیچ مشکلی نداره !
کلا تو کشوری هستیم که فقد میشه بهشون گفت : مرسی :)

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
در ضمن یه قانون میخوان تصویب کنن که سپرده بانکی هم اینطوری بشه یعنی اگر بانک سود کرد شماهم سود کنی اگر ضرر شما هم ضرر
پس چرا اين قانون رو براي وام گيرنده تصويب نميكنن؟؟؟؟مثلا كسي كه وام گرفت اگه ورشكست شد بانك هم توي ضررش شريك باشه

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110

pat7ick

Registered User
لایک‌ها
58
درود

دوستان ممنون میشم بگید برای مبلغ 30 و 50 و 100 تومن ( هر کدوم جدا هستن ) بیشترین سود رو کدوم بانک میده و بهتره برای 1 ساله ؟ ( این مشکلای ورشکستگی و ... هم نباشه که این روزا زیاد شده )

ممنون
تجارت کف 100 6ماهه22% میده ملت هم یکساله 20% میده کف ملت را نمی دونم ولی فکر کنم با هر مبلغی 20% میده

کدوم بانک معتبره یا نیست را نمی دونم خودتون بررسی کنید بعد سپرده باز کنید

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
امروز ثامن بودم,بعضی شعبش عابر بانک رو بستن و شعبه مرکزیش باز بود و یه صف طولانی زن و مرد رو و افراد مسن تو تن هم تو گرما تو صف برا ۲۰۰ تومن !!! این درسته؟ این وجدانه؟ اینه غیرت که اینجور زن و بچه مردمو بکشونین تو خیابون؟؟؟ کسی حرفم بزنه پرتش میکنن بیرون!!! به همین راحتی!! بارها گفتم ثامن در حال گرفتن مجوز هست و بانک مرکزی هم گفته مشکلی نداره,اما یه سری پول لازم هستند و در حال ضرر!!! اونا چه کنند؟؟ اگر مشکل ثامن رو یه مثلث فرض کنیم که یه ضلعش مردم که نباید تو جای غیر مجاز پول میزاشتن اما دو ضلعشم بانک مرکزی و ثامن هستند که حدود ۲ساله مجوز رو طول دادن!!! این وسط فقط مردم دارن تاوان میدن!!! حرف من عدالته ,چرا ففط مردم؟؟ جامعه هم مثل کبک سرشو میکنه توبرف !!! غافل از اینکه اینجوریا نیست!!!! نفری دوتومن میدادن به اونا که قبلا ثبت نام کرده بودن,دعوا و درگیری بیخودی خود مردم با هم در شعبه ای که روزگاری فکرشم نمیکردی که اینجوری بشه,واقعا وضع اسفناکی برا مردم بوجود اومده,هرچند یه عده که سپرده بلند مدت دارند و پول لازم هم نیستند اعتماد دارند و درآینده هم درست میشه اوضاع,اما حرف من پول لازمهای الان هست, ثامن تو این یه سال سوداش بین ۱۸ -۲۰ بود و سود بالا نمیداد و اونو نشانه کم اوردن و یا تخطی از بانک مرکزی میدونست اما در حرکتی ناجوانمردانه اومد روزای آخر سپرده ۲۳ درصدی زیتون برای مبالغ بالا باز کرد,خوب این یه جور فریب هست دیگه,چرا اومدن در حال بحران یه عده دیگرو اسیر کردند؟؟؟؟ این کار ثامن اخلاقی نبوده,الان هم دایم فیلم حمایت بانک مرکری پخش میکنند تو موسسه ,به جای این کارا اگر واقعا بانک مرکزی راست میگه,اول بیاد پول کاسپین مجوز دارو بده بعد پول ثامن در حال مجوز رو!!! حرفو ولش کن!!!اعتماد کلی از بین رفته ومردم به جونهم افتاده بودن بیخودی,کجای دنیا برای پول خودت باید برای توصف یا پرتت کنن بیرون!!! ما میگیم مردم جور اشتباهشون تو سرمایه گزاری ثامن رو دارن میدن اما بانک مرکزی و خود ثامن چی,باید واقعا اعلام بشه چرا ثامن یک سال ونیم فرصت داشت و مجوز نگرفت؟؟؟؟ واقعا خیلی بهش اعتماد بود که بعد ثامن الحجج زمین نخورد,یکسال و نیممردم فرصت دادند,یا بانک مرکری مقصر بوده یا مدیران ثامن,اما جورشو کی میکشه؟؟؟؟؟ مردم شریف و زحمتکشی که امروز حیران توشعبه ها هستند!!!

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
خوب پس اين بازي برد برد براي بانك هست و مردم اين وسط متضرر ميشن
کسی که بانک میزنه،برای منفعت مردم نیست
اول منفعت خودش مطرح هست و بعد از ان مثل تمام کارهای خدماتی،منفعت خدمت گیرنده هم تامین میشه
اما اگر فکر کردین بانک باید سود بده تا بانک بشه اشتباه هست
تمام این سالها سود های بانکی سود منفی بوده و فقط این جند سال هست که سود حقیقی میده
که همین کار کمر بانک ها رو شکسته
یجوری باید درست بشه وگرنه چند تا بانک میافتن

امروز ثامن بودم,بعضی شعبش عابر بانک رو بستن و شعبه مرکزیش باز بود و یه صف طولانی زن و مرد رو و افراد مسن تو تن هم تو گرما تو صف برا ۲۰۰ تومن !!! این درسته؟ این وجدانه؟ اینه غیرت که اینجور زن و بچه مردمو بکشونین تو خیابون؟؟؟ کسی حرفم بزنه پرتش میکنن بیرون!!! به همین راحتی!! بارها گفتم ثامن در حال گرفتن مجوز هست و بانک مرکزی هم گفته مشکلی نداره,اما یه سری پول لازم هستند و در حال ضرر!!! اونا چه کنند؟؟ اگر مشکل ثامن رو یه مثلث فرض کنیم که یه ضلعش مردم که نباید تو جای غیر مجاز پول میزاشتن اما دو ضلعشم بانک مرکزی و ثامن هستند که حدود ۲ساله مجوز رو طول دادن!!! این وسط فقط مردم دارن تاوان میدن!!! حرف من عدالته ,چرا ففط مردم؟؟ جامعه هم مثل کبک سرشو میکنه توبرف !!! غافل از اینکه اینجوریا نیست!!!! نفری دوتومن میدادن به اونا که قبلا ثبت نام کرده بودن,دعوا و درگیری بیخودی خود مردم با هم در شعبه ای که روزگاری فکرشم نمیکردی که اینجوری بشه,واقعا وضع اسفناکی برا مردم بوجود اومده,هرچند یه عده که سپرده بلند مدت دارند و پول لازم هم نیستند اعتماد دارند و درآینده هم درست میشه اوضاع,اما حرف من پول لازمهای الان هست, ثامن تو این یه سال سوداش بین ۱۸ -۲۰ بود و سود بالا نمیداد و اونو نشانه کم اوردن و یا تخطی از بانک مرکزی میدونست اما در حرکتی ناجوانمردانه اومد روزای آخر سپرده ۲۳ درصدی زیتون برای مبالغ بالا باز کرد,خوب این یه جور فریب هست دیگه,چرا اومدن در حال بحران یه عده دیگرو اسیر کردند؟؟؟؟ این کار ثامن اخلاقی نبوده,الان هم دایم فیلم حمایت بانک مرکری پخش میکنند تو موسسه ,به جای این کارا اگر واقعا بانک مرکزی راست میگه,اول بیاد پول کاسپین مجوز دارو بده بعد پول ثامن در حال مجوز رو!!! حرفو ولش کن!!!اعتماد کلی از بین رفته ومردم به جونهم افتاده بودن بیخودی,کجای دنیا برای پول خودت باید برای توصف یا پرتت کنن بیرون!!! ما میگیم مردم جور اشتباهشون تو سرمایه گزاری ثامن رو دارن میدن اما بانک مرکزی و خود ثامن چی,باید واقعا اعلام بشه چرا ثامن یک سال ونیم فرصت داشت و مجوز نگرفت؟؟؟؟ واقعا خیلی بهش اعتماد بود که بعد ثامن الحجج زمین نخورد,یکسال و نیممردم فرصت دادند,یا بانک مرکری مقصر بوده یا مدیران ثامن,اما جورشو کی میکشه؟؟؟؟؟ مردم شریف و زحمتکشی که امروز حیران توشعبه ها هستند!!!

دو ماه پیش رئیس بانک مرکزی گفت در موسسات غیر مجاز پول نذارین،لیست مجاز ها هم در سایت بانک مرکزی هست ببینین
خیلی بانک های دولتی هم این خبر و لیست مجاز ها رو زدن پشت شیشه

هرکس عقلش رسید خالی کرد هرکس بخاطر محاسبات غلط یا برای سود بیشتر نگه داشت الان ضرر کرده
اینجا تقصیر سپرده گذارها هست
مجوز نگرفتنش هم تقصیر شهامداران و هیأت مدیره هست
اصولا هم بانک مرکزی نمیتونه غیر مجازها رو جمع کنه مگر اینکه شکایت کنه و قوه قضاییه حکم به تعطیلی بده،برای همین فشار به غیرمجازها میاره برای مجاز شدن اما ثامن،وحدت،مهراقتصاد هیچکدوم زیر بار مجوز نرفتن،چه خبره دو سال برای یک مجوز؟مگه بقیه چقدر طول دادن تا مجوز بگیرن؟؟؟

اما این وسط بزرگ ترین اشتباه بانک مرکزی اعلامش در تلویزیون بود که گفت ثامن مشکلی نداره
حالا پای خودشم گیره اما نه به اندازه خود موسسه و مردم

ali700

Registered User
لایک‌ها
35
اول منفعت خودش مطرح هست و بعد از ان مثل تمام کارهای خدماتی،منفعت خدمت گیرنده هم تامین میشه
تمام این سالها سود های بانکی سود منفی بوده و فقط این جند سال هست که سود حقیقی میده

دو ماه پیش رئیس بانک مرکزی گفت در موسسات غیر مجاز پول نذارین،لیست مجاز ها هم در سایت بانک مرکزی هست ببینین

هرکس عقلش رسید خالی کرد هرکس بخاطر محاسبات غلط یا برای سود بیشتر نگه داشت الان ضرر کرده
اصولا هم بانک مرکزی نمیتونه غیر مجازها رو جمع کنه مگر اینکه شکایت کنه و قوه قضاییه حکم به تعطیلی بده،برای همین فشار به غیرمجازها میاره برای مجاز شدن اما ثامن،وحدت،مهراقتصاد هیچکدوم زیر بار مجوز نرفتن،چه خبره دو سال برای یک مجوز؟مگه بقیه چقدر طول دادن تا مجوز بگیرن؟؟؟

اما این وسط بزرگ ترین اشتباه بانک مرکزی اعلامش در تلویزیون بود که گفت ثامن مشکلی نداره
د نگین دیگه زیر بار مجوز نرفتن!!
الان مهر اقتصاد دیگه همه مراحل را برای گرفتن مجوز طی کرده و به زودی مجوز را می‌گیره خوبه خود سیف و حیدری و ... هم گفتن که دیگه مرحله پایانی اخذ مجوز قرار دارن
و در ضمن تا الان مشکلی برای مهر اقتصاد پیش نیومده و نخواهد افتاد چون پشتوانه ی قویی داره و ایشاا.. به زودی تا پایان سال مجوز رسمی از بانک مرکزی میگیره

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,878
طرح وفا موسسه ثامن برای مشتریانی که از بستن حساب‌های خود پشیمان شدند:D

تمامی مشترياني که در بازه زماني 16 خرداد96 تا 28 خرداد96 اقدام به بستن سپرده هاي بلند مدت يک ساله تا پنج ساله و يا کوتاه مدت سه ماهه تا شش ماهه خود کرده اند، در صورت مراجعه به شعب موسسه ثامن تا تاریخ 8 تيرماه جاری و درخواست احياء سپرده قبلي و يا افتتاح سپرده اي با شرايط جديد، مبلغ جريمه سود مربوط به انسداد سپرده قبلي به آنها بازگردانده می شود.

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149

با توجه به گفته های ایران دوست و mersa1989
خدایا اون روز رو نیار که مجوز دار ها هم این مشکل رو یه روزی خدایی نکرده داشته باشن که اونوقت دیگه حرفی باقی نمیمونه برای گفتن. خدایا اون روز رو هیچ وقت نیار. بشخصه خود من ناراحت میشم از تمام اتفاقاتی که افتاده اما امیدوارم یانک مرکزی با تمام اون قدرت و قوانین و همکاری که با دستگاه قضا میتونه داشته باشه تکلیف تمام موسسات وبانک های بدون مجوز و همچین تمام موسسات و بانک هایی که ممکنه بخاطر کمبود منابع به دلیل منفی بودن درامدشون مشکل پیش بیارن اقدام کنه که مردم بیچاره نشن.

کشور ما که مثل چین نیست بتونی با 1 درصد دادن حق دولت و مالیت و کلا همه چیز و تسهیلات دریافتی بدون سود تولیدی و کارگاه راه بندازی مردم هم به همین خاطر رو اوردن به همین بانک ها و موسسات پس مردم هم مقصر نیستن. شرایط محیا بشه مردم هیچ وقت پول نمیذارن توی این موسسات و بانکها.

Eh3

Registered User
لایک‌ها
24
سلام
من می خواهم 17 میلیون اداخل کارت بانک پارسیان انتقال بدهم به بانک اینده بدهم بهتر ین روش انتقال
حداکثر مبلغ کارت به کارت 15 تومان است ایا باید داخل بانک صورت گیرید یا از طریق عابر بانک می توانم انتقال بدهم
فکر کنم از طریق عابر بانک 3 تومان است

یه حواله پایا بزنی از همه چی راحت تره
2ساعت بعدش واریز میشه ، هزینه هم نداره

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
اونموقع بانک حاضر نمیشه به هرکسی وام بده
اتفاقا اگه قانون مند بود کشور ما هم به هر کسی که میرسیدن چند میلیارد وام نمیدادن و یا هر کسی که اصلا هیچ اعتباری نداره و بعد مشخص میشه وام گیرنده فروشنده دوره گرد هستو هیچی از خودش نداره و پولهای وام دست افراد دیگه!

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
809

بالای دوماه هست، چندساله دارن میگن ولی از ابتدای سال 95 و به خصوص اواخر 95 و اوایل 96 این تذکرها شدت گرفت، هرچی می‌گفتن یه عده از مردم گوش شنوا نداشتن متاسفانه...
بارها گفتم و دوباره هم میگم، برای هیچ بانک مُجازی مشکلی پیش نمیاد (مشکلی که نتونه پول مردم رو بده) مگه مشکلات داخلی و ساختاری و تقسیم سهام و سود و زیان خودشون که اون هم با پشتوانه صندوق ضمانت و همچنین بانک مرکزی هیچ خطری برای سپرده‌های مردم نداره و نخواهد داشت
تا حالا هم که بیش از 92 سال از عمر بانک‌داری توی ایران گذشته هیچ بانک یا مؤسسه‌ای که مجوز دار بوده از بانک مرکزی، مشکلی براش پیش نیومده.
دقت کنید تا حالا هیچ مشکلی نبوده، بعضی‌ها الکی جو میدن، واقعا نمی‌دونم دلیلش چیه.
عزیز من، قربونت برم شایعه نساز، با شایعه ساختن مشکلت حل نمیشه، مشکلی که تو - خواسته یا ناخواسته، عاقلانه یا کورکورانه - برای خودت درست کردی رو نباید به دیگران هم سرایت بدی اون هم با یک مشت حرف‌های بی‌اساس.
میگن دیگی که واسه ما نجوشه خب بذار سر سگ توش بجوشه
شاید حدود 90 درصد شایعه‌سازها از همین مالباختگان یا سپرده‌گزارانی هستن که توی همین موسسات غیرمجاز سپرده داشتن و الان مشکل برای دریافت وجه‌شون دارن و با این تفکر که همه بانک‌ها اینطورن دارن این حرف‌ها رو توی شهر و شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌کنن.
نگیم فلان موسسه مجاز بود و پول رو خورد... موسسه مجاز پول مردم رو نمی‌خوره، اگه فکر می‌کنین مجاز بوده کافیه دو ساعت توی فضای مجازی جستجو کنین...
هیچ‌کسی دوست نداره حتی یک‌ریال از کسی بره و ما هم همدرد این عزیزان هستیم و تا جایی که می‌تونیم تلاش می‌کنیم که به راهی برسیم که منجر به رفع مشکل‌شون یا کم شدن مشکلات‌شون بشه، ولی مواقعی باید "جور" کشید، باید تحمل کنین تا مراحل قانونی طی بشن. باید آرامش خودتون رو حفظ کنین.
دوست من گول سود 38 درصد رو خورده و چندسالی هم این سود رو گرفته و متاسفانه از پارسال برج 9 دیگه دریافتی نداشته، با وجود اینکه دو برابر پول اولیه خودش که سرمایه گذاری کرده، بعنوان سود دریافت کرده ولی چون سواد اقتصادی نداشته، نه یک ریال از اونها رو داره و نه این‌ها رو...
کمی فکر کنیم به اینکه سرمایه‌مون رو کجا می‌ذاریم. سود بالا - و در مواقعی سود پائین ولی به علت نیندیشیدن‌مون، آشنابازی، تسهیلات، نزدیک بودن به محل زندگی، شلوغ بودن و ... ) نمی‌تونه دلیل خوبی برای سرمایه‌گذاری باشه.
لطفا لطفا و لطفا از هم‌دیگه راه‌حل بخوایم، نه پرسش از واقعیت داشتن یا نداشتن شایعات و ...
تجربیات خودمون رو در اختیار هم بذاریم.

pat7ick

Registered User
لایک‌ها
58
کسی جساب روز شمار 23% مهر اقتصاد را باز کرده اگر بله فرم خاصی پر کردید
منظور حدا از فرم افتتاح حساب ایا فرم دیگری هم پر کردید

راستش من وکالت از شخصی دارم و بارها در بانک های مختلف بنام موکلم حساب باز کردم ولی مهر گفت نمیشه چون باید فرم خاصی امضا بشه

amgh

Registered User
لایک‌ها
388
دوستان مهر اقتصاد و ثامن تو لیست مجاز های بانک ها و موسسات قرار گرفت
http://www.cbi.ir/BanksInstitutions/BankInstitute.aspx

مجاز اعلام نشده اما گفته برای مجوز تقاضا دادن، حداقل این خبر بانک مرکزی تایید کرد برای شفافیت اخبار
64b63c4310ef95317436cb684de8b9d2.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

saman19-6

Registered User
لایک‌ها
399
صبحت های ناپخته سیف در هفته های قبل و شایعه پراکنی سپرده گذارای کاسپین باعث ایجاد یک ترس عمومی و هیجان شد که حاصلش تو این یکماه دیدید .. بنظر من جو روانی تخلیه شده و هفته ها آینده اوضاع بهتر و ارومتر میشه

Last edited:

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
بنظر من صبحت های ناپخته سیف در هفته های قبل:

ولی‌الله سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی می‌گوید: بانکی که در حال ورشکستگی بوده، ممکن است نرخ سود بالا بدهد تا بتواند شرایط را تغییر دهد. بانک مرکزی به تمام سپرده‌گذاران بانکها علامت می‌دهد تا در این راستا مراقب باشند.
وی می‌افزاید: بر این اساس مردم فکر نکنند تمام بانکهایی که از بانک مرکزی مجوز دارند، در وضعیت یکسانی قرار گرفته اند، بلکه ممکن است در شرایط فعلی، بانکهایی که نرخ سود بالا دارند، یکی از دلایلشان این باشد که ریسک بالایی می دهند. نرخ بالا احتمال ریسک بالا هم دارد.

باعث ایجاد یک ترس عمومی و هیجان شد که حاصلش تو این یکماه دیدید .. بنظر من جو روانی تخلیه شده و هفته ها آینده اوضاع بهتر و ارومتر میشه ، طبق بررسی میدانی من حداقل 14 بانک سود بالا 20 تا 23 میدن حالا یا مستقیم یا تحت اسم صندوق یا برای مبالغ بالا . این یعنی همشون ورشکستن ؟
اگر کمبود منابع نباشه دلیلی برای دادن سود بالا وجود نداره
بانک خاورمیانه،پاسارگاد،حکمت و سامان بجز برای مبالغ خیلی بالا سود بیشتر نمیدن

بالا