برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

saman19-6

Registered User
لایک‌ها
399
اگر کمبود منابع نباشه دلیلی برای دادن سود بالا وجود نداره
بانک خاورمیانه،پاسارگاد،حکمت و سامان بجز برای مبالغ خیلی بالا سود بیشتر نمیدن

والا حتی ین بانکهایی که فرمودین هرکدوم یک جور سود بالا میدن از طریق صندوق و یا مبالغ بالای 100 میلیون 200 میلیون
بانک حکمت صندوق امین اشنا داره که بالاتری سود بانکی 24 درصد تا حالا داده البته برای اینکه مشکلی پیش نیاد خود بانک مستقیم باز نمیکنه بلکه راهنماییتون میکنن یک ساختمون دیگه اونجا برید باز میکنن
بانک خاور میانه صندوق سرمایه گذاری افق 22 درصد
بانک سامان صندوق امین سامان 20 درصد ....
که البته من صندوق کلن پیشنهاد نمیکنم پولتون بزارید وقتی روزشمار دارن سود میدن .

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
مجاز اعلام نشده اما گفته برای مجوز تقاضا دادن، حداقل این خبر بانک مرکزی تایید کرد برای شفافیت اخبار
64b63c4310ef95317436cb684de8b9d2.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
چند ساله مهر اقتصاد نوشته درخواست دریافت مجوز داده چیز جدیدی نیست

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
والا حتی ین بانکهایی که فرمودین هرکدوم یک جور سود بالا میدن از طریق صندوق و یا مبالغ بالای 100 میلیون 200 میلیون
بانک حکمت صندوق امین اشنا داره که بالاتری سود بانکی 24 درصد تا حالا داده البته برای اینکه مشکلی پیش نیاد خود بانک مستقیم باز نمیکنه بلکه راهنماییتون میکنن یک ساختمون دیگه اونجا برید باز میکنن
بانک خاور میانه صندوق سرمایه گذاری افق 22 درصد
بانک سامان صندوق امین سامان 20 درصد ....
که البته من صندوق کلن پیشنهاد نمیکنم پولتون بزارید وقتی روزشمار دارن سود میدن .
صندوق ریسک دارد
اولا توجه کنید بیشتر صندوق ها تنها ضامن نفد شوندگی دارند و ضامن شود اوری رو خیلی ندارند،بعضی ثندوق ها ضمانت نقدشوندگی هم ندارند

ضمن اینکه مسئول صندوق کارگذاری وابسته به بانک هشت نه خود بانک؛این کارگذاری خیلی راحت میتواند ورشکست شود بدون اسیب به بانک،و بانک هم فقط ضمانت اصل پول رو داره ،که معلوم نیست شاید با کاهش قیمت واحد ها،حتی سود رو هم از اصل پول کم کنه!
و اینکه سودها ثابت وتضمین شده نیست

سود بالاتر صندوق بدون دلیل نیست،ریسکش کاملا محسوس هست
الان هم بگفته رسمی رئیس بانک مرکزی سپرده گذاری بانکی هم ریسک دار شده

دیگه دوران سود تضمینی بالا تمام شده،حفظ سرمایه ارجح هست

ali700

Registered User
لایک‌ها
35
چند ساله مهر اقتصاد نوشته درخواست دریافت مجوز داده چیز جدیدی نیست
دوست عزیز تو خبر ها نوشته بود درحال اخذ مجوز ولی بانک مرکزی تو لیست مجوزدارها قرار نداده بود تازه قرارش داد و ثامن هم همینطور
از چیزی که خبر ندارین گسترش ندین باعث نگرانی و بی اعتمادی دیگران میشه

ali700

Registered User
لایک‌ها
35
من ندیده بودم اما ثامن جدیدا اضافه شده فکر کنم

Sent from my iPhone using Tapatalk
بانک مرکزی امروز یه گزینه ای بوجود آورد برای بانک ها و موسساتی که در حال اخذ مجوز هستن و ثامن و مهر اقتصاد تو این گزینه قرار دارند و در ضمن امروز مثل بمب تو صفحات مجازی ترکید که مهر اقتصاد و ثامن تو لیست مجاز قرار دارند و به زودی مجوز میگیرن

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
دوست عزیز تو خبر ها نوشته بود درحال اخذ مجوز ولی بانک مرکزی تو لیست مجوزدارها قرار نداده بود تازه قرارش داد و ثامن هم همینطور
حرف خودتون را خودتون نقض می کنید .اول میگید آورده جز مجوز دارها بعد نوشتید در حال اخذ مجوز هستند.مهر اقتصاد من چند ساله داخلش حساب دارم صفحه اول سایتش چند سال عکس گذاشته بود از نامه درخواست مجوز .چیز جدیدی هم نیست اینکه سایت بانک مرکزی هم آپدیت شده و گزینه درحال اخذ مجوز را اضافه کرده تفاوتی به حال این موسسات و بانک نمی کنه.یکی از اقوام خود من تو ثامن پول داشت الان اگر اضافه شدن این مساله به سایت بانک مرکزی اعتماد را بگردانده .شما بیایید پول این بنده خدا را از ثامن بگیرید کمسیون شما هم محفوظ

ali700

Registered User
لایک‌ها
35
حرف خودتون را خودتون نقض می کنید .اول میگید آورده جز مجوز دارها بعد نوشتید در حال اخذ مجوز هستند.مهر اقتصاد من چند ساله داخلش حساب دارم صفحه اول سایتش چند سال عکس گذاشته بود از نامه درخواست مجوز .چیز جدیدی هم نیست اینکه سایت بانک مرکزی هم آپدیت شده و گزینه درحال اخذ مجوز را اضافه کرده تفاوتی به حال این موسسات و بانک نمی کنه.یکی از اقوام خود من تو ثامن پول داشت الان اگر اضافه شدن این مساله به سایت بانک مرکزی اعتماد را بگردانده .شما بیایید پول این بنده خدا را از ثامن بگیرید کمسیون شما هم محفوظ
دوست عزیز هر ساعت به ساعت سایت بانک مرکزی اپدیت میشه و در ضمن مدرک دارین که صفحه اول سایتش نوشته مجوز داره من هر روز تو سایتشم همچین چیزی ندیدم و ثانیا سیف و حیدری چند روز پیش گفتن در حال گرفتن مجوزه حالا هم برای اینکه به مردم اطمینان بدند فعلا آن را تو لیست (تقاضای دریافت مجوز ) قرار دادند بعد به صورت رسمی وارد لیست مجوزدارا میشه
و در مورد ثامن چون من توش حساب ندارم زیاد اطلاعی ندارم ولی این موسسه نیز آهسته آهسته پول مردم را میده جای نگرانی نیست

Rascal

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,151
بعضی از نگرانی ها بد نیست
ضمن اینکه حجج هم یه زمانی در انتظار اخذ مجوز بود
این رو هم شاید چند وقت دیگه حذف بشه
در کل زیاد روی صحبت های سیف حساب باز نکنید اونی که مجوز هم داشت براش داستان در اوردن و پول ملت رو ندادن چه برسه اینایی که در حال اخذ مجوز هستن
ضمن اینکه قرار گرفتن یک شبه این بانک باعث افت ارزش مجوز شد.
شخصا معتقدم در حال حاضر با شرایط امروز برای مبالغ خرد در هیچ موسسه و بانکی جای نگرانی نیست ولی مبالغ بالاتر فقط در بانک های مطمئن و نه حتی موسسات و بانک های پر حاشیه

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
در درستی کار بانک مرکزی در ساماندهی بازار پول حرفی نیست,همونطور که دلال بازی دلار رو فعلا مهار کرده,و به واسطه اون دلال بازی سکرو,کارشون درست بوده,ما در ظاهر شعار استقلال میدیم ودر باطن عبد و عبید دلار هستیم!! وبه شدت وابسته به دلار!! اما الان چند صباحی هست,لااقل قیمت دلار ثبات داره , از اون ور هم سیستم بانکی رو قدری درست کردند,ابتدا غیر مجازها رو دارن سروسامون میدن و از طرفی استانداردهای جهانی برای بانکها رو دارن اعمال میکنند که باعث شد سهام ملت و تجارت یه شبه نصف بشه!! و اکثر بانکها از سودده به زیان ده تبدیل شدند!!! یعنی داره درست میشه و شفافیت میاد تو کار,البته اول کاریم و هنوز بانکها غرق در فسادند مخصوصا در مقوله بانکهاو وامها,مدیران بانکی هستند که به اسم آشنا و فامیل در حال وامگیری هستند و هرکدوم از دوستان تو دورو برشون سراغ دارن که در بحث جداگانه میپردازیم,منظور در کل اوضاع رو دارن درست میکنند ,حالا تا کجا موفق شن معلوم نیست!!! اما راه حلشون گاز انبری بوده!!! و بدون هزینه برای خودشون!! یعنی گفتن بار اصلی رو میندازیم رودوش مردم و در این تغییرات متضرر واقعی مردم هستند و تنها اشکال کار این بود!! و گرنه نفس کار درست بود!! مثلا اومدن از زیر بار کاسپین شونه خالی کردن یا الان دو ساله ثامن در حال مجوز گیری است!!! بالاخره مقصر ثامن بوده یا بانک مرکزی یاهردو!! اما مردم دارن جورشومیکشن!!! الانچه فایده داره تو سایتشون زدن در حا مجوز؟؟؟؟ الان بگن ثامن مجوز هم داره مردم پولشون میخوان,میگن مجوز داره بانک مرکزی پول بده!!!! اعتماد به راحتی برنمیگرده, ,از اون گذشته تو این چند روز یه سری بیچاره شدن رفت ,جواب آبرورفته یه عدرو کی میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
بعضی از نگرانی ها بد نیست
ضمن اینکه حجج هم یه زمانی در انتظار اخذ مجوز بود
این رو هم شاید چند وقت دیگه حذف بشه
در کل زیاد روی صحبت های سیف حساب باز نکنید اونی که مجوز هم داشت براش داستان در اوردن و پول ملت رو ندادن چه برسه اینایی که در حال اخذ مجوز هستن
ضمن اینکه قرار گرفتن یک شبه این بانک باعث افت ارزش مجوز شد.
شخصا معتقدم در حال حاضر با شرایط امروز برای مبالغ خرد در هیچ موسسه و بانکی جای نگرانی نیست ولی مبالغ بالاتر فقط در بانک های مطمئن و نه حتی موسسات و بانک های پر حاشیه
نکته مهم در سایت بانک مرکزی تعداد شعب صفر مهراقتصاد و ثامن هست
نه تنها درحال اخذ مجوز هیچ بار مسئولیتی برای بانک مرکزی نداره تعداد شعب صفر هم خودش راه فرار دیگری هست؛درست مثل کاسپین

هرچند تنها راه امید برای بهبود اوضاع ثامن عدم هجوم مردم هست تا موسسه بصورت پلکانی پول ها رو پس بده یا بره یجایی ادغام بشه چون کاملا اعتبارش از دست رفته

mazda_dalvandi

Registered User
لایک‌ها
13
یکی از آشنایان تو تلوزیون میزگردی رو در رابطه با همین اتفاقات اخیر دیده بود که تو اون میزگردیک نفر (حالا نمیدونم کارشناس بوده یا مقام مسئول ) گفته بانک مرکزی نمیتونه کلا سپرده های بیشتر از ۵۰ میلیون تومان رو ضمانت کنه یعنی ضمانت بانک مرکزی نهایتا ۵۰ میلیون هست اونم در مورد مجوز دارها ...حالا اگر کسی برنامه رو دیده بیاد تایید یا تکذیب یا اصلاح کنه این چیزی که من شنیدم رو ... من فقط از خدا میخوام زودتر اینهایی که پولشون از دست رفته پولشون برگرده ..بخدا خیلی سخته هممون باید با این افراد همدردی کنیم ...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
یکی از آشنایان تو تلوزیون میزگردی رو در رابطه با همین اتفاقات اخیر دیده بود که تو اون میزگردیک نفر (حالا نمیدونم کارشناس بوده یا مقام مسئول ) گفته بانک مرکزی نمیتونه کلا سپرده های بیشتر از ۵۰ میلیون تومان رو ضمانت کنه یعنی ضمانت بانک مرکزی نهایتا ۵۰ میلیون هست اونم در مورد مجوز دارها ...حالا اگر کسی برنامه رو دیده بیاد تایید یا تکذیب یا اصلاح کنه این چیزی که من شنیدم رو ... من فقط از خدا میخوام زودتر اینهایی که پولشون از دست رفته پولشون برگرده ..بخدا خیلی سخته هممون باید با این افراد همدردی کنیم ...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
تو برنامه هایی که ما دیدیم همش صحبت از ۱۰۰ میلیون بوده و قانون همینو میگه,منظور سپرده های خرد تسویه میشه توسط بانک مرکزی ,کلا سپرده های مبالغ بالا تو موارد ورشکستگی میمونند برای آخر کار,تو میزان و حجج که اینجور بود ,چون با یه مبلغ اندکی پول اکثریت رو تسویه میکنند و بقیه میمونن برا بعدا.

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
اگه بخوایم کلی نگاه کنیم به اتفاقات اخیر قضیه ثامن الحجج و آرمان و ... هیچ کدوم باعث نشد مردم سرمایه هاشون رو خارج کنند اما قضیه کاسپین به علت اینکه تعدادی شعبش اسم مجوز دار رو داشتند و مردم با دیدن تابلو ها به باقی شعبه ها اعتماد کردند این مشکلات پیش اومد و بعدشم به بقیه موسسات و بانک ها کشیده شد.

بانک مرکزی تا زمانی که شفافیت موسسات و بانک ها و اسامی شعب قابل اعتماد و تمجید و شکایات مردم رو از اون شعبه ها و بانک ها بطور شفاف به مردم نشون نده هیچ وقت نمیتونن مردم بفهمن همین الان هم کدوم شعبه ها رو میتونن برای اعتماد انتخاب کنند.

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
دوست عزیز هر ساعت به ساعت سایت بانک مرکزی اپدیت میشه و در ضمن مدرک دارین که صفحه اول سایتش نوشته مجوز داره من هر روز تو سایتشم همچین چیزی ندیدم و ثانیا سیف و حیدری چند روز پیش گفتن در حال گرفتن مجوزه حالا هم برای اینکه به مردم اطمینان بدند فعلا آن را تو لیست (تقاضای دریافت مجوز ) قرار دادند بعد به صورت رسمی وارد لیست مجوزدارا میشه
و در مورد ثامن چون من توش حساب ندارم زیاد اطلاعی ندارم ولی این موسسه نیز آهسته آهسته پول مردم را میده جای نگرانی نیست
سایت پژوهشکده بانک مرکزی
بيستم و سوم دی 1392
تنها یک گام تا گرفتن مجوز بانک!!!!!
http://www.mbri.ac.ir/Default.aspx?PageName=islamicbankingpages&ID=90527

هنوز مهر اقتصاد از سال 92داره یک گام بر می داره :D درخواست صدور مجوزش بر می گرده به قبل 92

بانک مهر اقتصاد امسال مجوز می گیرد

http://ayaronline.ir/1395/03/194107.html

23خرداد 95

وضعیت بانک:
این بانک از سوی بانک مرکزی به عنوان در شرف تأسیس اعلام شده است.

من نمیگم مهر اقتصاد مشکلی براش پیش میاد اما این اقدام بانک مرکزی در مورد ثامن و مهر اقتصاد فقط بازی برای آروم کردن جو حاکم بر موسسات و بانک بدون مجوز است و هیچ ارزش و اعتباری نداره فردا دوباره مثل ثامن مردم بریزند دم در مهر اقتصاد بانک مرکزی دوباره میگه به ما چه!!!!!

Last edited:

ali700

Registered User
لایک‌ها
35
سایت پژوهشکده بانک مرکزی
بيستم و سوم دی 1392
تنها یک گام تا گرفتن مجوز بانک!!!!!
http://www.mbri.ac.ir/Default.aspx?PageName=islamicbankingpages&ID=90527

هنوز مهر اقتصاد از سال 92داره یک گام بر می داره :D درخواست صدور مجوزش بر می گرده به قبل 92

بانک مهر اقتصاد امسال مجوز می گیرد

http://ayaronline.ir/1395/03/194107.html

23خرداد 95

وضعیت بانک:
این بانک از سوی بانک مرکزی به عنوان در شرف تأسیس اعلام شده است.

من نمیگم مهر اقتصاد مشکلی براش پیش میاد اما این اقدام بانک مرکزی در مورد ثامن و مهر اقتصاد فقط بازی برای آروم کردن جو حاکم بر موسسات و بانک بدون مجوز است و هیچ ارزش و اعتباری نداره فردا دوباره مثل ثامن مردم بریزند دم در مهر اقتصاد بانک مرکزی دوباره میگه به ما چه!!!!!
دوست عزیز این خبر مال زمانیکه می‌خواسته از موسسه به بانک تبدیل بشه لطفا خبر را کامل بخونین بعد نشر بدین
نقل قول:صفرلکی در مورد علل تاخیر در فرآیند تبدیل موسسه مهر به بانک، ابراز داشت: بانک‌های تازه تاسیس برای اخذ مجوز، مشکل بررسی سوابق را ندارند، اما بانک مهر اقتصاد از مؤسسه قرض‌الحسنه بسیجیان به مؤسسه مالی اعتباری مهر تغییر یافته و می‌خواهد از مؤسسه مالی و اعتباری به به بانک مهر اقتصاد ارتقا یابد، لذا این امر مستلزم بررسی عملکرد در حوزه سرمایه و دارایی است، بنابر این تجدید ارزیابی دارایی‌های بانک و استانداردسازی ترازنامه بانک بر اساس استاندارد بانک مرکزی یک کار زمان‌بر است که باید انجام شود.

و در مورد خبر دومتون باید عرض کنم که هنوز امسال تموم نشده که بخواد مجوز بگیره و حیدری گفت که یا مجوز می‌گیره یا ادغام میشه بانک مهر اقتصاد از ادغام مخالفت کرد و بانک مرکزی هم قبول کرد حالا میخواد مجوز مستقل بگیره
و در ضمن بازم تاکید می‌کنم که قبلا بانک مهر تو لیست مجوز بانک مرکزی قرار نداشت تازگیا سیف تو لیست قرار داده و اینم بگم که بانک مرکزی موسسه و بانکی که نمیخواد مجوز بگیره تو لیست مجوزدار ها قرار نمی ده

تمام

Last edited:

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
دوست عزیز این خبر مال زمانیکه می‌خواسته از موسسه به بانک تبدیل بشه لطفا خبر را کامل بخونین بعد نشر بدین
نقل قول:صفرلکی در مورد علل تاخیر در فرآیند تبدیل موسسه مهر به بانک، ابراز داشت: بانک‌های تازه تاسیس برای اخذ مجوز، مشکل بررسی سوابق را ندارند، اما بانک مهر اقتصاد از مؤسسه قرض‌الحسنه بسیجیان به مؤسسه مالی اعتباری مهر تغییر یافته و می‌خواهد از مؤسسه مالی و اعتباری به به بانک مهر اقتصاد ارتقا یابد، لذا این امر مستلزم بررسی عملکرد در حوزه سرمایه و دارایی است، بنابر این تجدید ارزیابی دارایی‌های بانک و استانداردسازی ترازنامه بانک بر اساس استاندارد بانک مرکزی یک کار زمان‌بر است که باید انجام شود.

و در مورد خبر دومتون باید عرض کنم که هنوز امسال تموم نشده که بخواد مجوز بگیره و حیدری گفت که یا مجوز می‌گیره یا ادغام میشه بانک مهر اقتصاد از ادغام مخالفت کرد و بانک مرکزی هم قبول کرد حالا میخواد مجوز مستقل بگیره
و در ضمن بازم تاکید می‌کنم که قبلا بانک مهر تو لیست مجوز بانک مرکزی قرار نداشت تازگیا سیف تو لیست قرار داده و اینم بگم که بانک مرکزی موسسه و بانکی که نمیخواد مجوز بگیره تو لیست مجوزدار ها قرار نمی ده

تمام
وقتی نوشته از موسسه به بانک تبدیل شده یعنی مجوز بانک میخواسته و هنوز هم مجوز بانک نداره

تا اونجا که من می دونم سال 95تمام شده

ثامن الحجج هم درخواست مجوز داده بود .اگر بانک مرکزی سایتش مثل الان بود اونم نوشته بود جز درخواست مجوزها

ali700

Registered User
لایک‌ها
35
وقتی نوشته از موسسه به بانک تبدیل شده یعنی مجوز بانک میخواسته و هنوز هم مجوز بانک نداره

تا اونجا که من می دونم سال 95تمام شده

ثامن الحجج هم درخواست مجوز داده بود .اگر بانک مرکزی سایتش مثل الان بود اونم نوشته بود جز درخواست مجوزها
نه من سال ۹۶ را عرض کردم
در سال ۹۵ به علت های گوناگونی نتونست مجوز بگیره ولی امسال بانک مرکزی از مهر حمایت میکنه همینطور که آقای حیدری فرمودند .
و نباید شما موسسه را با بانک مقایسه کنید

علی ریش نقره ای

Registered User
لایک‌ها
175
خودتونو زدین کوچه علی چپ
اینا نمیخوان سپرده قانونی به بانک مرکزی بدن
حدود بیست درصد مبالغ سپرده ها رو بابت تضمین به بانک مرکزی بلوکه کنن نمیخوان سهم صندوق ضمانت رو بدن
فقط دست بگیر دارن موقع دادن جون میدن
نمونه اش جواب پول خواستن مردم در ثامن رو با سر نیزه دادن
وقتی نظامی و اسلحه به دست بیاد تو اقتصاد همین میشه
همه رو دشمن میبینه و گاز انبری همه رو لوله میکنه و حکم حلال بودن ریختن خون دشمن رو میده دشمن اینجا مردم و بانک مرکزی هم میتونه باشه
و چون با فساد اقتصادی آشنا شدن و پول حرام بهشون مزه کرد وظیفه اصلیشون که دفاع از جان مردم هست فراموش میشه و ترقه هاست که میترکه الکی الکی و ما مردم هم میمیریم واقعی واقعی

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
موسسه هاي مجازم بايد 20 درصد سپرده ها رو بدن به بانك مركزي؟و سهم صندوق ضمانت رو هم بدن؟

بالا