برگزیده های پرشین تولز

مشاوره ، واردات و ترخیص کالا

وضعیت
موضوع بسته شده است.

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
کدوم گمرک ؟
بدون مجوز بهداشت بعید میدونم بتونی ردشون کنی
مجوز بهداشت برای چی ؟:O
اینجور که معلومه با رنج قیمت بین 0.5 تا 1 دلار ، و تعرفه 10 درصدی اونم برای یک کیلو از این جنس بازار داغی رو واسه خودش به راه انداخته . :lol:
یه مدل دیدم توش آهن هم داره
10 درصد خوبه
ممنون

mohandes.chem

Registered User
لایک‌ها
1
سلام جناب zolmat
یه سوال دارم . توی کتاب قوانین گمرک برای بعضی اقلام نوشته کیلو مثلا 25 درصد اینا رو چجوری حساب میکنن ؟

mohandes.chem

Registered User
لایک‌ها
1
عرض ادب

بفرمایید اگر بخواهیم کل پروسه ی خرید از خرید خارجی گرفته تا ترخیص را برای ما انجام بدین هزینه ها به چه صورت خواهد بود. در مورد هزینه های حمل-برگ سبز و ...مبلغ فاکتورها ملاک هست ولی بفرمایید برای اجرت شما بابت ترخیص و همچنین انجام خرید چقدر باید بپردازیم و هزینه را بر چه اساس محاسبه میکنید؟

مبلغ خریدمون بین 15 تا 20 تومان خواهد بود و تعداد احتمالا در حد 1 کانتینر 40 فوت

لطفا برای منم پ خ کنید

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
سلام جناب zolmat
یه سوال دارم . توی کتاب قوانین گمرک برای بعضی اقلام نوشته کیلو مثلا 25 درصد اینا رو چجوری حساب میکنن ؟

دوست من

نرخ تعرفه یا به صورت ارزشی و یا ثابت و یا مرکب و یا مخلوط محاسبه می شه . به این توضیحات توجه کنید :

تعرفه ارزشی : بر مبنای درصدی از ارزش تعرفه هر تلویزیون 40% ارزش آن
تعرفه ثابت :بر مبنای واحد ثابت کالا : تعرفه آهن هر کیلو آهن 5 دلار
تعرفه مرکب : ترکیبی از دو تعرفه ارزشی و ثابت : تعرفه لاستیک خودرو 40 % ارزش به علاوه هر حلقه 70 دلار
تعرفه مخلوط : تعرفه ای که یک حداقل ارزشی چه به صورت تعرفه ثابت و چه به صورت تعرفه ارزشی دارد و هر کدام بیشتر بود به عنوان تعرفه مورد قبول است :
تعرفه پیچ و مهره 45% ارزش یا هر کیلو 6 دلار ، هر کدام بیشتر بود .

در نظر داشته باشید که تعرفه گمرکی شامل دو بخش ارزش پایه گمرکی که همیشه 4% هست و یک سود بازرگانی که متغیر است و دولت هر ساله مشخص می کند . این 4% حقوق پایه گمرکی به غیر از آن 4% مالیات بر ارزش افزوده است که برای بعضی از ایتم ها وجود دارد .

توجه داشته باشید حقوق ورودی 30 درصدی شامل 4% حقوق پایه گمرکی و 26 % سود بازرگانی ان کالا ست .

سوالی بود در خدمتم

tasbih

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه ارزش بار بیش از 50 دلار باشه بله گمرکی می خوره .

این حرف ها نیست .... 50 دلار رو از کجا آوردی عزیز ؟؟!!
من چند بار تا حالا بسته تحویل گرفتم از 180 دلار تا 390 دلار ....تازه محتوی یه بسته 2 تا تبلت بود :hmm:

Last edited:

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29

متوجه منظورتون نمی شم . کدوم حرفها نیست ؟ 50 دلار رو هم از اینجا : ماده 39 آیین نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات .این هم اصل قانون

ماده 39 - ورود كالا از طریق پست: ترخیص كالاهایی كه از طریق پست وارد می شود باستثنای اقلامی كه ورود آنها از نظر شرعی یا قانونی ممنوع است مشروط برآنكه جنبه تجاری پیدا نكند تا ارزش حداكثر پنجاه (50) دلار به نام هر نفر بدون پرداخت حقوق گمركی و سود بازرگانی، بدون مطالبه كارت بازرگانی و مجوزهای مقرر در جدول مقررات صادرات و واردات، بلامانع است. در صورتی كه ورود كالا از این طریق به صورت یك جریان تجاری درآید یا مشكلات دیگری را برای كشور ایجاد كند، وزارت بازرگانی می‌تواند با هماهنگی وزارت پست و تلگراف و تلفن فهرست كالاهای مذكور را برای جلوگیری از ترخیص به گمرك اعلام نماید.

راهنمایی خواستید در خدمتم

mohandes.chem

Registered User
لایک‌ها
1
دوست من

نرخ تعرفه یا به صورت ارزشی و یا ثابت و یا مرکب و یا مخلوط محاسبه می شه . به این توضیحات توجه کنید :

تعرفه ارزشی : بر مبنای درصدی از ارزش تعرفه هر تلویزیون 40% ارزش آن
تعرفه ثابت :بر مبنای واحد ثابت کالا : تعرفه آهن هر کیلو آهن 5 دلار
تعرفه مرکب : ترکیبی از دو تعرفه ارزشی و ثابت : تعرفه لاستیک خودرو 40 % ارزش به علاوه هر حلقه 70 دلار
تعرفه مخلوط : تعرفه ای که یک حداقل ارزشی چه به صورت تعرفه ثابت و چه به صورت تعرفه ارزشی دارد و هر کدام بیشتر بود به عنوان تعرفه مورد قبول است :
تعرفه پیچ و مهره 45% ارزش یا هر کیلو 6 دلار ، هر کدام بیشتر بود .

در نظر داشته باشید که تعرفه گمرکی شامل دو بخش ارزش پایه گمرکی که همیشه 4% هست و یک سود بازرگانی که متغیر است و دولت هر ساله مشخص می کند . این 4% حقوق پایه گمرکی به غیر از آن 4% مالیات بر ارزش افزوده است که برای بعضی از ایتم ها وجود دارد .

توجه داشته باشید حقوق ورودی 30 درصدی شامل 4% حقوق پایه گمرکی و 26 % سود بازرگانی ان کالا ست .

سوالی بود در خدمتم

ممنون از جوابتون
سوال من در مورد ستون SUQ است
به عنوان مثال حقوق ورودی 30% و مالیات 4% و ستون SUQ کیلو گرم یا متر مکعب یادستگاه باشد و وزن جنس مورد نظر 5 کیلو و حجمش 5 مترمکعب باشد برای هر کدام از SUQ ها چگونه محاسبه میشود ؟ قیمت جنس مورد نظر را هم 100 دلار در نظر بگیرید

chukar

Registered User
لایک‌ها
51
نحوه وارد کردن لیفتراک و بابکت از دبی یا چین و هزینه های گمرکی آن چگونه است؟

ALINAZARIPN

Registered User
لایک‌ها
0
من چند بار تا حالا بسته تحویل گرفتم از 180 دلار تا 390 دلار ....تازه محتوی یه بسته 2 تا تبلت بود :hmm:

میشه تجربتون رو از تحویل چند عدد تبلت بفرمایید.
از تهران تحویل گرفتید؟
کارت بازرگانی نخواستند؟
هزینه اش چقدر شد؟

tasbih

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
متوجه منظورتون نمی شم . کدوم حرفها نیست ؟ 50 دلار رو هم از اینجا : ماده 39 آیین نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات .این هم اصل قانون

ماده 39 - ورود كالا از طریق پست: ترخیص كالاهایی كه از طریق پست وارد می شود باستثنای اقلامی كه ورود آنها از نظر شرعی یا قانونی ممنوع است مشروط برآنكه جنبه تجاری پیدا نكند تا ارزش حداكثر پنجاه (50) دلار به نام هر نفر بدون پرداخت حقوق گمركی و سود بازرگانی، بدون مطالبه كارت بازرگانی و مجوزهای مقرر در جدول مقررات صادرات و واردات، بلامانع است. در صورتی كه ورود كالا از این طریق به صورت یك جریان تجاری درآید یا مشكلات دیگری را برای كشور ایجاد كند، وزارت بازرگانی می‌تواند با هماهنگی وزارت پست و تلگراف و تلفن فهرست كالاهای مذكور را برای جلوگیری از ترخیص به گمرك اعلام نماید.

راهنمایی خواستید در خدمتم

خوب این متن قانونه .... نه اون چیزی که واقعا تطبیق میشه.... الان توی فرودگاه هم که میرید میگه اگه شخص فکر کنم تا 80 دلار جنس جدید همراهش باشه مثلا برای کادو و سوغاتی معافه و الباقی گمرکی میشه حالا خودت بگو چقدر اجرائیه ... من تو یه سفر یکی از چیزهای همراهم بود یه دوربین عکاسی مارک2 ای او اس کنون با کارتون بود که 2400$ قیمتشه !!!!!!!!!!!!
باید ببینی تقدیر یا همون شانست چی باشه ... قانون زبون مشترکه مال وقت گیر افتادن

ALINAZARIPN

Registered User
لایک‌ها
0
آقای tasbih
میشه تجربتون رو از تحویل چند عدد تبلت بفرمایید.
از تهران تحویل گرفتید؟
کارت بازرگانی نخواستند؟
هزینه اش چقدر شد؟

Last edited:

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
خوب این متن قانونه .... نه اون چیزی که واقعا تطبیق میشه.... الان توی فرودگاه هم که میرید میگه اگه شخص فکر کنم تا 80 دلار جنس جدید همراهش باشه مثلا برای کادو و سوغاتی معافه و الباقی گمرکی میشه حالا خودت بگو چقدر اجرائیه ... من تو یه سفر یکی از چیزهای همراهم بود یه دوربین عکاسی مارک2 ای او اس کنون با کارتون بود که 2400$ قیمتشه !!!!!!!!!!!!
باید ببینی تقدیر یا همون شانست چی باشه ... قانون زبون مشترکه مال وقت گیر افتادن

دوست من
عرض شد حقوق ورودی در گمرک پستی منظور بار همراه مسافر نیست . شما به صورت مسافری تا 80 درلار سالیانه معافیت دارید و البته با کمی تبحر تا 1000 دلار حتی بیشتر هم می تونید جنس رو بدون حتی یک سنت گمرکی خارج کنید . بنده عرضم این نیست که به قانون عمل می شه یا نه ، مسلما به دلیل عدم تطابق قانون و واقعیت بازار اجرایی نیز نمی شود ، ولی این قانونه و با توجه به جمله مشاهدات بنده و دیگران در همین فروم . در گمرک پستی ملاک تقریبا همین 50 دلار است .

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
دوستان یک نکته به ذهنم رسید که خوبه در مورد ترخیص با شما هم در میون بزارم .

بعضی از دوستانی که در کار وارداتند رو بعضا می بینم که برای کار ترخیص از ترخیصکاران غیر مستقر در مناطق بندری استفاده می کنند . در حالی که بار باید از بندر خاصی ترخیص بشه !!!! یا بعضی رو دیدم با قبول هزینه های ترانزیت بار رو به گمرک منطقه خودشون انتقال می دن و اقدام به ترخیص می کنن .

خب هیچ دفتر ترخیص کاری هزینه نمی کنه یک نفر رو تو یه بندر مستقر کنه تا مثلا مشغول سفارشات ترخیص از اون بندر خاص بشه ، چون اصولا ترخیص یک کار جمعیه و به یه تیم نیاز داره ، البته این همه موضوع نیست اون تیم باید خبره هم باشه تا بتونه منافع مشتری رو تامیین کنه . در واقع دفاتر و اشخاص غیر مستقر در بنادر نقش واسطه رو بازی می کنند . دیده شده یک بار چند دست می چرخه تا در نهایت ترخیص کار واقعی در بندر مورد نظر کار ترخیص رو انجام بده . یعنی دوستان علاوه بر هزینه های ترخیص در بندر باید حق پورسانت واسطه ها رو هم پرداخت کنند . در قالب هزینه ترخیص .

بهتره با یه بررسی درست و دقیق اقدام به انتخاب مسیر مناسب برای ترخیص کرد .

ارادتمند

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
یکی از خودروهایی که قیمت نسبتا پایینی دارند
مثل پروتون gen2 ، لیفان ، تویوتا یاریس ، هیوندای ورونا ، ...
یکیشو برام مثال بزنید که با احتساب همه ی هزینه هاش (قیمت خود خودرو ، گمرکی ، مجوزها ، اجرت ترخیصکار ، حمل و نقل و...) تا برسه به شیراز (یا تهران) چقدر هزینه داره و این خودرو با چه قیمتی فروش خواهد رفت
میخوام ببینم صافی چقدر سود داره
تعداد واردات رو هم فعلا 1 عدد محاسبه کنید
با تشکر

bijan0477

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام یه سوال داشتم از هر کی که اطلاع داره مخصوصا اقای ظلمت من فروشنده قطعات الکترونیکی در گچساران هستم میخواستم ببینم وارد کردن ماژولهای تابلو روان ال ای دی از چین چطوریه یعنی مثلا برای وارد کردن 1000 عدد اگه قیمت هر ماژول 10 دلار در سایت شرکت زده شده باشه با هزینه گمرکی وهزینه ترخیصکار وسایر چقدر بدست من میرسه ؟

Last edited:

sherodinger

Registered User
لایک‌ها
3
منظور از fze که معمولا جزء هزینه های فورواردر ها ذکر میشه چی هستش؟ ظاهرا مخفف free zone هستش ولی دقیقا
آیا همون هزینه های THC رو در بر نمیگیره؟

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
دوستان گل و عزیزم اگر در پاسخ دهی تعلل شد ، عذر من رو بپذیرید . این چند روز برای سفری کاری دبی بودم .

اینم برگ سبزی تحفه درویش :

zolmat.jpg

ارادتمند

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
یکی از خودروهایی که قیمت نسبتا پایینی دارند
مثل پروتون gen2 ، لیفان ، تویوتا یاریس ، هیوندای ورونا ، ...
یکیشو برام مثال بزنید که با احتساب همه ی هزینه هاش (قیمت خود خودرو ، گمرکی ، مجوزها ، اجرت ترخیصکار ، حمل و نقل و...) تا برسه به شیراز (یا تهران) چقدر هزینه داره و این خودرو با چه قیمتی فروش خواهد رفت
میخوام ببینم صافی چقدر سود داره
تعداد واردات رو هم فعلا 1 عدد محاسبه کنید
با تشکر
:rolleyes:

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29

از اونایی که بالا نوشتید فقط می شه تویوتا یاریس رو وارد کرد . در مورد قیمتش هم هزینه های ترخیص رو واستون پ خ می کنم . حدود خرید رو هم بهتون می گم اما در مورد فروش بنده معذورم .

ارادتمند

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا