برگزیده های پرشین تولز

برنامه نويسي و سخت افزار ::: قفل::::

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
سلام
ميخوام يه برنامه بنويسم كه اطلاعات ه خت افزار رو بخونه
اينجوري كه يه سخت افزار به پورت سريال وصل كنم
بعد سريالشو تو برنامم چك كنم اگه سخت افزار به كامپيوتر وصل بود برنامه كار كنه اگر نه كار نكنه
يه قفل سخت افزاري

ميخوام يه جوري باشه كه كرك نشه ميدونيد كه چي ميگم

فقط چون من از سخت افزار و الكترونيك چيزي حاليم نيست موندم
:wacko: :wacko:

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
به نقل از mehdvirus :
سلام
بعد سريالشو تو برنامم چك كنم اگه سخت افزار به كامپيوتر وصل بود برنامه كار كنه اگر نه كار نكنه
يه قفل سخت افزاري

سوال سختی میپرسی. در حقیقت اگر اشتباه نکنم شما میخواید یک جور قفل سخت افزاری طراحی کنید درسته؟ و فکر میکنم به طراحی خود سخت افزار کاری ندارید بلکه فقط میخواید محتویاتش رو بخونید و اون رو با یک سری اطلاعات مقایسه کنید.
اگر بحث طراحی خود سخت افزار نباشه و فرض کنیم که سخت افزار از قبل طراحی شده شما باید برنامه نویسی به زبان ماشین رو یاد بگیرید. البته با زبان های سطح بالا مثل c هم میشه این کاررو انجام داد اما بهترین کار همون زبان ماشینه. به این ترتیب که شما سخت افزار رو به پورت کام متصل میکنید و به یک برنامه دستور میدید محتویاتش رو بخونه.
البته اگر میخواید در محیطهای ویژوال برنامه بنویسید قضیه پیچیده تره. به هر حال اگر بحث طراحی قطعه مطرح نباشه این موضوع نه به الکترونیک مربوط میشه و نه به سخت افزار. بهتره برای بچه های نرم افزار بنویسید و از اطلاعاتشون در این زمینه استفاده کنید.
نرم افزار ی ها بهتر میتونن راهنمایی تون کنند.

Persianit

Registered User
لایک‌ها
16
اول باید با یک میکروکنترلر وسیلتو طراحی کنه که رابط سریال یا usb داشته باشه
یک کتاب است مرجع کامامل usb که میکروهای سازگار و قابل استفاده در وسیله ها را معرفی کرده با اون کتاب میتونی همچنین مداراتی طراحی کنی که با نرم افزار نوشته شده همکاری بکنه

marabeboos

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای خوندن از پورت سریال توی برنامه ویژوال بیسیک میتونی از کنترل mscomm استفاده کنی. با این کنترل به راحتی شماره پروتی رو که میخوای ست میکنی BaudRate مورد نظر را مشخص میکنی و شروع میکنی به خوندن یا نوشتن روی پورت.
واسه اینورشم باید از میکرو کنترلر استفاده کنی مثلا 8051 یا PIC ها

chia

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از mehdvirus :
سلام
يه قفل سخت افزاري

شما باید با یک میکرو کنترلر یک مداری طراحی کنید که تا اینکه به پورت کام وصل شد توسط یک نرم افزار نوشته شده حالا با هر زبان شناخته بشه بعد یک کد امنیتی در میکروکنترلر موجود باشد که به نرم افزار مورد نظر اجازه ی انجام کاری را بدهد همینو بس.;)

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
حالا لزومی هم نداره از میکرو کنترلر استفاده کرد. میشه از حافظه هایی مثل EEPROM برای ذخیره استفاده کرد و توش توسط کامپیوتر یک سری اطلاعات ریخت (یعنی یک نرم افزار برای این کار طراحی بشه) بعدش هم هر وقت خواستیم اون برنامه خاص رو انجام بدیم ابتدا دستور میدیم که تمامی پورت ها چک بشوند و اگر این رشته خاص رو تونست از یکی از پورت ها بخونه اجازه اجرای برنامه صادر بشه.
اینم بگم که من تا حالا کار عملی نکردم به خاطر همین هم نمیدونم این روشی که پیشنهاد کردم چه مزیت ها و چه نقصیاتی داره.

chia

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از leadertime :
حالا لزومی هم نداره از میکرو کنترلر استفاده کرد. میشه از حافظه هایی مثل EEPROM برای ذخیره استفاده کرد و توش توسط کامپیوتر یک سری اطلاعات ریخت (یعنی یک نرم افزار برای این کار طراحی بشه) بعدش هم هر وقت خواستیم اون برنامه خاص رو انجام بدیم ابتدا دستور میدیم که تمامی پورت ها چک بشوند و اگر این رشته خاص رو تونست از یکی از پورت ها بخونه اجازه اجرای برنامه صادر بشه.
اینم بگم که من تا حالا کار عملی نکردم به خاطر همین هم نمیدونم این روشی که پیشنهاد کردم چه مزیت ها و چه نقصیاتی داره.

با پوزش می خواستم بگم این EEPROM که به یه پورت وصل میشه نیاز به یک پردازنده برای پردازش و حفاظت از کد امنیتی دارد که همین میکروکنترلر میتواند باشد در ضمن میکروکنترلر های pic خودشون دارای EEPROM داخلی
هستند.:)

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
به نقل از chia :
با پوزش می خواستم بگم این EEPROM که به یه پورت وصل میشه نیاز به یک پردازنده برای پردازش و حفاظت از کد امنیتی دارد که همین میکروکنترلر میتواند باشد در ضمن میکروکنترلر های pic خودشون دارای EEPROM داخلی
هستند.:)

یعنی چه که نیاز به پردازنده برای پردازش داره؟ یعنی نمیشه از خود پردازنده کامپیوتر برای این کار استفاده کرد؟ البته فقط میکرو کنترلر های PIC دارای EEPROM داخلی نیستند. میشه از یک ریز پردازنده که حافظه داخلی هم داره (لزومی نداره EEPROM باشه. فلش حتی بهتر هم هست.) استفاده کرد. البته من واحد ریز پردازنده رو تا حالا نگرفته ام دقیقا نمیدونم چه جوریند.

chia

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از leadertime :
یعنی چه که نیاز به پردازنده برای پردازش داره؟ یعنی نمیشه از خود پردازنده کامپیوتر برای این کار استفاده کرد؟ البته فقط میکرو کنترلر های PIC دارای EEPROM داخلی نیستند. میشه از یک ریز پردازنده که حافظه داخلی هم داره (لزومی نداره EEPROM باشه. فلش حتی بهتر هم هست.) استفاده کرد. البته من واحد ریز پردازنده رو تا حالا نگرفته ام دقیقا نمیدونم چه جوریند.
اگه از سخت افزار کامپیوتر برای این کار استفاده بشه دیگه چرا فلش از همون سی دی استفاده میکنه اما این اقا قفل سخت افزاری میخواد

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
به نقل از chia :
اگه از سخت افزار کامپیوتر برای این کار استفاده بشه دیگه چرا فلش از همون سی دی استفاده میکنه اما این اقا قفل سخت افزاری میخواد

حرف شما کاملا درسته و البته روش شما امنیت خیلی بالایی داره. هر کسی نمیتونه قفل رو بشکنه.

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
به نقل از mehdvirus :
سلام
يه قفل سخت افزاري

من نمیدونم وقنی شما از سخت افزار یا الکترونیک اطلاع ندارید چطور میخواید این کار رو انجام بدید؟
البته قصد جسارت ندارم ها.

chia

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از leadertime :
حرف شما کاملا درسته و البته روش شما امنیت خیلی بالایی داره. هر کسی نمیتونه قفل رو بشکنه.
خواهش میکنم البته من قصد پافشاری ندارم ولی ما میتونیم کمک ایشون کنیم که این کارو انجام بده الته من برنامه نویسی برای کامپیوتر رو خیلی بلد نیستم ولی در قسمت الکترونیکی میتونم کمک ایشون بکنم ولی فکر کنم بیخیال شده چون از اون وقت تا به حال یه پستم اینجا نزده خلاصه ما در خدمتیم که نگن بابا برقیا بی معرفتن:cool:

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
زکی!!!
چه پررو.
جانم؟ ( مراقب باش ! )

وقتي شما زحمت مي كشيد قفلي مي سازيد بايد امنيت اونو تست كنيد كه در چه حديه !
منم حاضرم اين مسئله رو برعهده بگيرم و برنامه رو تست كنم و درجه امنيتيش رو بگم
اگرم فكر مي كنيد نيازي نيست كه هيچ

موفق باشيد

nabegheh95

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

من نمیدونم وقنی شما از سخت افزار یا الکترونیک اطلاع ندارید چطور میخواید این کار رو انجام بدید؟
البته قصد جسارت ندارم ها.

شما می تونید ساخت و طراحی قفل سخت افزاری رو به شرکتهای سازنده این محصولات بسپرید و فقط از آنها قفل سخت افزاری رو خریداری کرده و در برنامه هاتون استفاده کنید. این کار خیلی راحتتره. قفل های سخت افزاری زیادی در بازار هست.

قفل های سخت افزاری که با پورتهای LPT یا USB سیستم کار می کنند و به راحتی امنیت نرم افزارهای شما رو تامین می کنند. من با بعضی از این قفل ها کار کردم ;) خیلی خوبه

ebrahimj

Registered User
لایک‌ها
1
خوب بلفرض هم كه ساختي ، يك كراكر ميتون قسمتي كه نرم افزار شما قفل رو چك ميكنه رو برداره و كراك كنه !

مگر اينكه قفل شما جزئي از خود برنامه باشه ،‌ مثلا يه سري محاسبات در خود قفل انجام بشه . كه بازم راه داره ! راحت ميشه اون قفل رو كپي كرد ، چون داري از سخت افزاري استفاده ميكني كه در دسترس همه هست و ميشه محتوياتشو خوند و تو يه ايسي ديگه كپي كرد .

راستي بدون ميكرو هم ميشه ، ولي خيلي ساده ميشه ! با يك eeprom سريال كار را ميوفته .

براي ميكرو ميتوني از Atiny 12 استفاده كني ، 1 كيلوبايت program memory و 64 بايت eeprom .

براي سريال eeprom هم ميتوني از 24AA01 استفاده كني ،‌ اينترفيسش i2c هست كه بايد يكم براش برنامه بنويسي تا بتوني با يكي از پورت ها سازگارش كني . 1 كيلوبايت هم ظرفيت داره .

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
خوب بلفرض هم كه ساختي ، يك كراكر ميتون قسمتي كه نرم افزار شما قفل رو چك ميكنه رو برداره و كراك كنه !

مگر اينكه قفل شما جزئي از خود برنامه باشه ،‌ مثلا يه سري محاسبات در خود قفل انجام بشه . كه بازم راه داره ! راحت ميشه اون قفل رو كپي كرد ، چون داري از سخت افزاري استفاده ميكني كه در دسترس همه هست و ميشه محتوياتشو خوند و تو يه ايسي ديگه كپي كرد .

راستي بدون ميكرو هم ميشه ، ولي خيلي ساده ميشه ! با يك eeprom سريال كار را ميوفته .

براي ميكرو ميتوني از Atiny 12 استفاده كني ، 1 كيلوبايت program memory و 64 بايت eeprom .

براي سريال eeprom هم ميتوني از 24AA01 استفاده كني ،‌ اينترفيسش i2c هست كه بايد يكم براش برنامه بنويسي تا بتوني با يكي از پورت ها سازگارش كني . 1 كيلوبايت هم ظرفيت داره .

خب راههایی هم داره که این اتفاق نیافته. درست مثل دستگاههایی که بانکها به مشتریاشون میدن و 20 هزار تومن هم قیمتشه. به هیچ وجه کرک نمیشن.

ebrahimj

Registered User
لایک‌ها
1
خب راههایی هم داره که این اتفاق نیافته. درست مثل دستگاههایی که بانکها به مشتریاشون میدن و 20 هزار تومن هم قیمتشه. به هیچ وجه کرک نمیشن.
هيچ چيزي تو دنيا نيست كه كراك نشه ؛ اينو يادت باشه ! از هر راهي كه باشه با صرف هزينه و وقت كراك ميشه .

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
هيچ چيزي تو دنيا نيست كه كراك نشه ؛ اينو يادت باشه ! از هر راهي كه باشه با صرف هزينه و وقت كراك ميشه .

بله چرا که نشه. اصلا کار ،نشد نداره. ولی با امکانات فعلی ما نمیشه. مثل دکتر ها که وقتی به زنده موندن یکی امیدی نیست میگن 5 درصد احتمال داره زنده بمونه. منظور اینه که می میره. شما هم حرفتون به احتمال 5 درصد درست از آب در میاد.

بالا