برگزیده های پرشین تولز

مرد روشنفکر ایرانی!!! اصلا هست؟

روح سگ ولگرد

Registered User
لایک‌ها
394
در طول تاریخ ..قوانین اجتماعی به صورت اکتسابی به وجود اومدن..
قوانین اخلاقی، چه برسه به اجتماعی تو کمتر از 10 سال تغییر کردن. زمانی سنگسار رو کار اخلاقی ای می دونستن، قیر ریختن روی زنها و .... . Nتا مثال برعکس هم هست مثل روسپیگری و ...

همین الان هم نمی شه نظر داد نسبت به درستی یا نادرستی این قراردادهای اخلاقی و اجتماعی.

خیانت قطعا کار زشتیه و کسی که خیانت میکنه آدم بدیه، شاید خوبیهایی داشته باشه ولی همچین آدمی غیرقابل اعتماده و ممکنه دزدی هم کنه، دروغگو هم هست چون داره یواشکی خیانت میکنه و ...
فکر کنم تو همه فرهنگها اینکه مردی زن دار با زنی غیر از همسر خودش رابطه عاشقانه و رختخوابی برقرار کنه خائن محسوب میشه و تو همه فرهنگها کار زشتیه.

از کجامی دونی 100سال دیگه این کار زشتی محسوب بشه؟ همونطور که 100سال گذشته خیلی کارها زشت محسوب می شد و الان نه؟!

هیچ وقت هم نمی تونی راجع به یه عمل اخلاقی نظر قطعی بدی. کی گفته دروغ کار درستی نیست؟ حکم قطعی هیچ وقت نمی شه داد.

چیز جدیدی نگفتی همون جواب نیما.

M.Saleh

Registered User
لایک‌ها
153

وی وی یان... وی وی یان...
49lpmxx.gif
ننگ به نیرنگ تو ... خون سیناترای ما
49lpmxx.gif
می چکد از چنگ تو

پ.ن: :D

viviyan

Registered User
لایک‌ها
212
قوانین اخلاقی، چه برسه به اجتماعی تو کمتر از 10 سال تغییر کردن. زمانی سنگسار رو کار اخلاقی ای می دونستن، قیر ریختن روی زنها و .... . Nتا مثال برعکس هم هست مثل روسپیگری و ...

همین الان هم نمی شه نظر داد نسبت به درستی یا نادرستی این قراردادهای اخلاقی و اجتماعی.

از کجامی دونی 100سال دیگه این کار زشتی محسوب بشه؟ همونطور که 100سال گذشته خیلی کارها زشت محسوب می شد و الان نه؟!

هیچ وقت هم نمی تونی راجع به یه عمل اخلاقی نظر قطعی بدی. کی گفته دروغ کار درستی نیست؟ حکم قطعی هیچ وقت نمی شه داد.

ذات خیانت و زشتیش تغییر نمیکنه، شاید مصادیقش تغییر کنن. الان در زمان ما دل و قلوه رد و بدل کردن مرد متاهل با زنی غیر از همسرش خیانت محسوب میشه...

وی وی یان... وی وی یان...
49lpmxx.gif
ننگ به نیرنگ تو ... خون سیناترای ما
49lpmxx.gif
می چکد از چنگ تو

پ.ن: :D

یه عکسه ها :D نیرنگ چیه؟ خون چیه؟ :lol:

روح سگ ولگرد

Registered User
لایک‌ها
394
ذات خیانت و زشتیش تغییر نمیکنه، شاید مصادیقش تغییر کنن. الان در زمان ما دل و قلوه رد و بدل کردن مرد متاهل با زنی غیر از همسرش خیانت محسوب میشه...

:

100سال آینده ممکنه به این طرز فکرمون بخندن و غیر اخلاقی بدونن. مثل روسپیگری... مثل خیلی چیزای دیگه...

شاید آینده اخلاق به جایی برسه که لذت درونی واجب امور باشه... شاید هزارتا چیز دیگه... مگه تاریخ فلسفه اخلاق نخوندی تو؟

بیخیال...تو بحثای اینترنتی کسی قانع نموشه اصولن. قدرت بحث و منطق هم مهم نیست. مهم توانایی جم کردن یار برای بحثه.

nima_0098916

Registered User
لایک‌ها
22

بقول باربارا انجلیس روانشناس مشهور (میخوام بگم منم کتاب میخونم :دی ).. ییجا سر صحبت این بود که خیلی از زوجین چندین ماه با هم رابطه jen30 ندارن.. این امری جدید نیست . و بین درصد زیادی از زن و شوهر ها پیش میاد.. چیزی هست رایج و فراگیر شده.. اما طبیعی نیست!!
خیلی چیزا به علت رایج شدن و همه گیر شدن و از نظر عام بدون مشکل هستن ولی نیاز به دقت داره تا دیده بشن!! تا بفهمیم.. نه.. یجای کار میلنگه!!!
بعضی چیزا هم بلعکس الکی زشت و نابجا جا افتادن..

در رابطه با محیط و اطرافیان :
1- یا اینکه تو متقاعدشون کنی/ یا تحمیل کنی که چطور باید باشه..
2- یا اینکه اونا شما رو متقاعد کنن/ یا بهتون تحمیل کنن
3- هیچکدوم تاثیر نپذیرید و بزنین تو سر و کله هم/ یا بسوزین و بسازین
4- هر دوتون توی یک محیط نباشید

پ ن :ببخشید اگه دقیقا نمیتونم روی بحث تمرکز کنم..الان پریودم و مغزم کامل down شده.. (بخاطر دو قطبی بودنمه)

روح سگ ولگرد

Registered User
لایک‌ها
394
بقول باربارا انجلیس روانشناس مشهور (میخوام بگم منم کتاب میخونم :دی ).. ییجا سر صحبت این بود که خیلی از زوجین چندین ماه با هم رابطه jen30 ندارن.. این امری جدید نیست . و بین درصد زیادی از زن و شوهر ها پیش میاد.. چیزی هست رایج و فراگیر شده.. اما طبیعی نیست!!
خیلی چیزا به علت رایج شدن و همه گیر شدن و از نظر عام بدون مشکل هستن ولی نیاز به دقت داره تا دیده بشن!! تا بفهمیم.. نه.. یجای کار میلنگه!!!
بعضی چیزا هم بلعکس الکی زشت و نابجا جا افتادن..

در رابطه با محیط و اطرافیان :
1- یا اینکه تو متقاعدشون کنی/ یا تحمیل کنی که چطور باید باشه..
2- یا اینکه اونا شما رو متقاعد کنن/ یا بهتون تحمیل کنن
3- هیچکدوم تاثیر نپذیرید و بزنین تو سر و کله هم/ یا بسوزین و بسازین
4- هر دوتون توی یک محیط نباشید

پ ن :ببخشید اگه دقیقا نمیتونم روی بحث تمرکز کنم..الان پریودم و مغزم کامل down شده.. (بخاطر دو قطبی بودنمه)

تاپیک و اشتباه اومدی؟

عمو مایکل

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
107
درباره شخصه خودم می گم کاری به بقیه ندارم ... آدمایی مثله من یا ما که تو خیلی مسائل امکان آزمایش کردن و تجربه رو به صورت عملی زیاد ندارن خیلی زیاد فکر می کنن و همه اون کاری رو که باید به صورت عملی و در عمل انجام بدن تو فکرشون انجام می دن و بیشتر یه جور خیال بافی می کنن و برای خودشون ازش نتیجه گیری هم می کنن و سعی می کنن به بقیه هم یاد بدن ... این روزا به نظرم می آد دیگه فکر کردن به دون عمل بیشتر یه جورایی بیگاری کشیدنه بی خودی از فکرو و ذهنه ... :rolleyes:

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
ویوین متاسفانه این طرز فکرت هم از فمنیست بودنت سرچشمه می گیره نه از اخلاق گرا بودن

viviyan

Registered User
لایک‌ها
212
100سال آینده ممکنه به این طرز فکرمون بخندن و غیر اخلاقی بدونن. مثل روسپیگری... مثل خیلی چیزای دیگه...

شاید آینده اخلاق به جایی برسه که لذت درونی واجب امور باشه... شاید هزارتا چیز دیگه... مگه تاریخ فلسفه اخلاق نخوندی تو؟

بیخیال...تو بحثای اینترنتی کسی قانع نموشه اصولن. قدرت بحث و منطق هم مهم نیست. مهم توانایی جم کردن یار برای بحثه.

لعنتی کلی نوشتم همه ش پرید...

ببین تمام چیزایی که ما غیر اخلاقی میدونیمشون، به خاطر اینه که به نفع زندگی اجتماعی ما نیست، همیشه همینطور بوده، از دید فرگشتی میگم، شاید یه عمل غیراخلاقی در ظاهر لذت درونی بده به انسان ولی در نهایت چون به نفع زندگی اجتماعی و بقای نسل انسان نیست محکوم میشه و فرد به خاطرش دچار عذاب وجدان میشه (روسپی گری همیشه غیراخلاقی بوده).
اصلا بحث بر سر این بود که چرا مردان روشنفکر ایرانی، روشنفکری رو خواسته یا ناخواسته برای زیرپاگذاشتن تعهداتشون میخوان؟

پ.ن: اگه پسر بودم الان تیکه مینداختم :D

elmonex

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
195
یعنی الان هیچ مشکل و دوشواری ندارید جز اینکه آیا مرد روشنفکر ایرانی هست یا نه ؟!

{ به نظر من بهتره اول بگردید ببینید اصلا این روزگار مرد ایرانی پیدا میشه ؟ بعدش روشنفکر بودن یا نبودنش بخوره تو سر من }

mehdi_2006

Registered User
لایک‌ها
34
نمیتونم باورکنم romeo این تاپیک رو دیده باشه و هنوز حرفی نزده باشه
4628.gif

تصور ذهنیم اینه که داشته چای میخورده و تا این تاپیک رو دیده از ذوق قند پریده تو گلوش و الان داره
پای لپ تاپش جون میده در حالیکه نگاهش به طرف مونیتوره و دستش دراز شده به طرف کیبوردش :(
//

reza_6272

Registered User
لایک‌ها
231
مرد روشنفکر ایرانی وجود داره؟ اگه هست بی شک جزو عجایب محسوب میشه، خیلی وقته به این نتیجه رسیدم که مردای به اصطلاح روشنفکر ایرانی؛ روشنفکری رو برای توجیه فرار از تعهدشون به زندگی زناییشون میخوان و بس... چی باعث شده عده ای فکر کنن روشنفکری مترادفه با فسادِ اخلاقی؟ شاید نقش بازی میکنن برای فریب دادن دیگران، شاید هم فکر میکنن دیگران مثل خودشون فکر میکنن.

پ.ن: نمیخوام تعمیم بدم ولی چه تو نت و چه تو دنیای پیرامونم کم دیدم مردایی که ادعای روشنفکری داشتن و به اخلاقیات پایبند بوده باشن. حالا یه چیزی یادم اومد، یه دوست داشتم (دختر)؛ میگفت ما روشنفکرای دانشجوها هستیم، چرا؟ چون با روابط آزاد دختر و پسر موافق بود :lol: (نمیخوام بگم کسی که با روابط آزاد دختر و پسر موافقه روشنفکر نیست، منظورم برداشتشون از روشنفکریه)...
موندم این واژه روشنفکر چقدر ذلیل شده که اینا شده مصادیقش !!! تو پی تی هم که تا یکی یه مزخرفی میگه یه تعدادی در مورد ادای روشنفکر دراوردن و... حرف میزنن lol:
پ.ن:: اون کلمه هم زنا که نیس احتمالا زناشویی منظور شما هست :دی

black_fire667

Registered User
لایک‌ها
59
دانشگاه و اینترنت و نادری و زیتون و کیانپارس
خدا وکیلی من یه سوال دارم از ویوین.
ویوی-------------------------- واقعا دست کردی کجا اینو درآوردی؟
بین روشنفکری و زن بودن یه فاصلست که با "مرد" پر میشه.
حالا شما اسپریشو هم بخر.بو شاید بدی و روشنفکر بشو نیستی

Last edited:

ITI

Registered User
لایک‌ها
138
ویوی باز موسيليوم رو سر وقت نخوردی از این تاپیکا زدی

M.Saleh

Registered User
لایک‌ها
153
گاهی بعضی کاربرها به کلی فراموش می کنند که کاربر دیگه ای که در حال تخریب شخصیتش هستند، فقط یه آواتار و اسم کاربری نیست بلکه یک "انسان"ــه که پشت کامپیوتر نشسته!

SSshahin

Registered User
لایک‌ها
2,050
گاهی بعضی کاربرها به کلی فراموش می کنند که کاربر دیگه ای که در حال تخریب شخصیتش هستند، فقط یه آواتار و اسم کاربری نیست بلکه یک "انسان"ــه که پشت کامپیوتر نشسته!

عمام (ره)

viviyan

Registered User
لایک‌ها
212
نمیتونم باورکنم romeo این تاپیک رو دیده باشه و هنوز حرفی نزده باشه
4628.gif

تصور ذهنیم اینه که داشته چای میخورده و تا این تاپیک رو دیده از ذوق قند پریده تو گلوش و الان داره
پای لپ تاپش جون میده در حالیکه نگاهش به طرف مونیتوره و دستش دراز شده به طرف کیبوردش :(
//

25r30wi.gif

شوهرای زنای ژاپنی به مردای ایرانی گاهن پول می دادن تا یه شب با زنشون باشه.

از نظر زنای ایرانی این منتها علیه روشنفکریه. :lol:

:blink:

موندم این واژه روشنفکر چقدر ذلیل شده که اینا شده مصادیقش !!! تو پی تی هم که تا یکی یه مزخرفی میگه یه تعدادی در مورد ادای روشنفکر دراوردن و... حرف میزنن lol:
پ.ن:: اون کلمه هم زنا که نیس احتمالا زناشویی منظور شما هست :دی

نه، اینا مصادیقش نیستن. مثلا یکی یه مدت یه سری حرفا میزنه که نشون بده طرز فکرش متفاوته و آدم ممکنه در نهایت به این نتیجه برسه که آره این روشنفکره، ولی وقتی بیشتر حرف میزنی باش و بیشتر میشناسیش میبینی اون حرفا فقط شعار بوده و آقای موردنظر اصلا از کل اون حرفا فقط به بخش روابط آزاد جنسیِ خودش اعتقاد داره. الان من سوالم اینه که مرد ایرانی روشنفکر هم داریم؟ من که دارم به این نتیجه میرسم عده ای واقعا ادای روشنفکری رو در میارن. غیر از نت تو محیط اطرافم هم زیاد دیدم.

پ.ن: آره. :دی. الان درستش میکنم.

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
ترجیح میدم زن نباشم ولی روشنفکر باشم تا این که مردی باشم ولی روشن فکر نباشم
2296.gif

همسر دکتر شریعتی

بالا