برگزیده های پرشین تولز

مرد روشنفکر ایرانی!!! اصلا هست؟

Mr.sh3ll

Registered User
لایک‌ها
884
تعریف استارتر از روشنفکر و شبه روشنفکر خیلی جالب بود! علت نشات گرفتن این موضوع رو هم میشه تا حدود زیادی حدس زد! اما جالبتر از اون اینه که ایشون خیلی از فرهنگ هایی که توی جوامع غربی رواج داره رو قبول دارن و به اونها به دید روشنفکری نگاه می کنن اما وقتی نوبت به سایر مسایلش هم میرسه سریع موضع گیری و ادعای فمنیسمی شون گل می کنه و خودشون رو برحق قلمداد می کنن :lol:

کاملا تایید میشه
ممنون از نظر خوبت دوست عزیز

pkr_legend

Registered User
لایک‌ها
7
مگه آدم روشنفکر نمی تونه معتقد به رابطه ی آزاد دختر پسر باشه؟

nima_0098916

Registered User
لایک‌ها
22
viviyan
چرا میگی مرد روشنفکر؟
همه ی زنا روشنفکرن؟
چرا نمیگی انسان روشنفکر؟
هستن کسایی که درک رفتارشون شاید واسه ما سخت باشه.به نظرم شما فقط نتونستید ایده ال های خودتون رو در کسی پیدا کنید.
روشنفکری تعریف خاصی داره؟آیا اگه مردی از نظر شما روشنفکر باشه دیگه همه چی تمومه؟
شما مرجع تشخیص روشنفکری افراد هستید؟

انسانم آرزوست...
ببین خودشون خودشونو آدم حساب نیمکنن ..بعد میان فمنیست ببازی درمیارن..

متنفرم از آدمای بدبختی که ....

چقدر آدم بایدضعف درونی داشته باشه آخه...
برادر جان اینترنت بهترین جا برای این کاراست.. چون همش غیر حضوریه... هیچوقت با مخاطبینت چشم تو چشم نمیشی!!
خودم هم یکیشونم.. ولی دقیقا نمیدونم توی کدوم قضیه این مشکل رو دارم..

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,757
امان از وقتی که یک وازه بشه منبعی برای کلاس گذاشتن.من خاموش فکری بیش نیستم و همه ی مردا همین طورند.همه ی مردا تو فکر تسخیر زن هستند برای نیازهاشون.:eek:
نمیدونم چرا بعضی وقت ها بعضی ها فکر میکنند به خاطر جنسیتشون برتر و یا کمتر از بقیه هستند
دلت میخواد این حرفا رو بشنوی؟

به نظر من روشن فکر تنها کسی میتونه باشه که به خودش حق بده در مورد هر مساله ای فکر کنه.بدون محدودیت.بدون ترس.انوقت بر اساس نتایج اون تفکر تصمیمی بگیره که گاهی به نظر بقیه منطقی نیست و خلاف عرف هست.

viviyan

Registered User
لایک‌ها
212
viviyan
چرا میگی مرد روشنفکر؟
همه ی زنا روشنفکرن؟
چرا نمیگی انسان روشنفکر؟
هستن کسایی که درک رفتارشون شاید واسه ما سخت باشه.به نظرم شما فقط نتونستید ایده ال های خودتون رو در کسی پیدا کنید.
روشنفکری تعریف خاصی داره؟آیا اگه مردی از نظر شما روشنفکر باشه دیگه همه چی تمومه؟
شما مرجع تشخیص روشنفکری افراد هستید؟

انسانم آرزوست...

:blink:
چون موضوع تاپیک درباره مرداست. و من بیشتر با آقایون خودروشنفکردان مواجه شدم تا با خانمهای این شکلی...
برای خودم آره، مرجع تشخیص روشنفکری افراد خودمم، فکر کنم بتوونم دیگران رو خوب بشناسم.

تعریف استارتر از روشنفکر و شبه روشنفکر خیلی جالب بود! علت نشات گرفتن این موضوع رو هم میشه تا حدود زیادی حدس زد! اما جالبتر از اون اینه که ایشون خیلی از فرهنگ هایی که توی جوامع غربی رواج داره رو قبول دارن و به اونها به دید روشنفکری نگاه می کنن اما وقتی نوبت به سایر مسایلش هم میرسه سریع موضع گیری و ادعای فمنیسمی شون گل می کنه و خودشون رو برحق قلمداد می کنن :lol:

اصلا شما درباره چی صحبت میکنید؟ لب کلام من این بود که چرا آقایون برای توجیه اخلاق فاسدشون؛ خودشون رو روشنفکر نشون میدن، در حالی که کوچکترین اعتقادی به حرفای خودشون ندارن. تو کدوم فرهنگ غربی خیانت مرد و زن به هم (در حالی که دارن با هم زندگی میکنن) نشانه روشنفکریه؟
واقعا درک بعضی حرفای بسیار ساده براتون اینقد سخته که در برابرش جبهه میگیرین؟ حرف من خیلی ساده است.

متنفرم از آدمای بدبختی که ....

چقدر آدم بایدضعف درونی داشته باشه آخه...

مخاطب خاص داشت؟

مگه آدم روشنفکر نمی تونه معتقد به رابطه ی آزاد دختر پسر باشه؟

پست استارت رو خووندین شما؟

rashiddivx

Registered User
لایک‌ها
610

اصلا شما درباره چی صحبت میکنید؟ لب کلام من این بود که چرا آقایون برای توجیه اخلاق فاسدشون؛ خودشون رو روشنفکر نشون میدن، در حالی که کوچکترین اعتقادی به حرفای خودشون ندارن. تو کدوم فرهنگ غربی خیانت مرد و زن به هم (در حالی که دارن با هم زندگی میکنن) نشانه روشنفکریه؟
واقعا درک بعضی حرفای بسیار ساده براتون اینقد سخته که در برابرش جبهه میگیرین؟ حرف من خیلی ساده است.
اکثر مردها ترجیح می دهند شامپانزگانی تکامل یافته باشند تا فرشتگانی سقوط کرده! به همین سبب به روشنفکری, بیشتر از زن علاقه مندند!

viviyan

Registered User
لایک‌ها
212
اکثر مردها ترجیح می دهند شامپانزگانی تکامل یافته باشند تا فرشتگانی سقوط کرده! به همین سبب به روشنفکری, بیشتر از زن علاقه مندند!

بیشتر مردا فقط به زن علاقه مندند. :دی (بیشتر رو برا این گذاشتم که میدونستم بعدش یه عده میریزن سرم میگن چرا تعمیم دادی به همه)...
بعضی وقتا بعضی مردا تهوع آورن. (و بعضی هم مثل بیشتر بالا)

جدیدا پست دادن ترسناک شده، چون متوجه شدم آقایان عزیز حق خودشون میدونن هر ناسزایی به تمام زنان بگن ولی نشنون یه غیر همجنس بگه مرد روشنفکر ایرانی در جامعه آماری من وجود نداشته. :|

rashiddivx

Registered User
لایک‌ها
610
بیشتر مردا فقط به زن علاقه مندند. :دی (بیشتر رو برا این گذاشتم که میدونستم بعدش یه عده میریزن سرم میگن چرا تعمیم دادی به همه)...
بعضی وقتا بعضی مردا تهوع آورن. (و بعضی هم مثل بیشتر بالا)

جدیدا پست دادن ترسناک شده، چون متوجه شدم آقایان عزیز حق خودشون میدونن هر ناسزایی به تمام زنان بگن ولی نشنون یه غیر همجنس بگه مرد روشنفکر ایرانی در جامعه آماری من وجود نداشته. :|
این یک اصل طبیعی و غریزیه که نمیشه تغییرش داد!! برعکسش هم صدق می کنه!

الان دنبال چی هستی از این تاپیک؟ خودتم نمی دونی من که تا بحال نشنیده بودم فقط مردها ادعای روشنفکری دارن! ادعای زن جماعت بیشتره!

viviyan

Registered User
لایک‌ها
212
این یک اصل طبیعی و غریزیه که نمیشه تغییرش داد!! برعکسش هم صدق می کنه!

الان دنبال چی هستی از این تاپیک؟ خودتم نمی دونی من که تا بحال نشنیده بودم فقط مردها ادعای روشنفکری دارن! ادعای زن جماعت بیشتره!

هدفم فقط بحث کردن بود، ولی متاسفانه عده ای عادت کردن دائم دیگران رو نقد کنن، به جای صحبت درباره موضوع، درباره صحبت کننده صحبت میکنند. :دی
مردان زیادی؛ از جمله در همین فروم؛ هستند که متاهلند و وقتی با یه دختر مواجه میشوند سعی میکنند با حرفای جالب و جذاب نظرشو جلب کنند و در نهایت بهش پیشنهاد دوستی (از نوع روابط صمیمانه و راحت و...) بدهند. و البته انتظار دارند این موضوع کاملا برای اون دختر جاافتاده و حل شده باشه و نگرانند که چرا نمیتوونند دوست دختر پیدا کنند :wacko:
فکر کردم تاپیکی درباره ش بزنم و به آقایونی از این دست بگم که زشته کارشون، غیر اخلاقیه... و خر فرض کردن دیگران هست.
روشنفکری = فساد اخلاقی نیست. (به نظر من البته، خیانت مرد و زنی که به هم متعهد شدن نشانه فساد اخلاقیه مخصوصا با این روشهای مزورانه)
و البته به هر کس دیگه ای که به حرفایی که میزنه باور نداره واقعا.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
هدفم فقط بحث کردن بود، ولی متاسفانه عده ای عادت کردن دائم دیگران رو نقد کنن، به جای صحبت درباره موضوع، درباره صحبت کننده صحبت میکنند. :دی
مردان زیادی؛ از جمله در همین فروم؛ هستند که متاهلند و وقتی با یه دختر مواجه میشوند سعی میکنند با حرفای جالب و جذاب نظرشو جلب کنند و در نهایت بهش پیشنهاد دوستی (از نوع روابط صمیمانه و راحت و...) بدهند. و البته انتظار دارند این موضوع کاملا برای اون دختر جاافتاده و حل شده باشه و نگرانند که چرا نمیتوونند دوست دختر پیدا کنند :wacko:
فکر کردم تاپیکی درباره ش بزنم و به آقایونی از این دست بگم که زشته کارشون، غیر اخلاقیه... و خر فرض کردن دیگران هست.
روشنفکری = فساد اخلاقی نیست. (به نظر من البته، خیانت مرد و زنی که به هم متعهد شدن نشانه فساد اخلاقیه مخصوصا با این روشهای مزورانه)
و البته به هر کس دیگه ای که به حرفایی که میزنه باور نداره واقعا.

دوست عزیز این رفتارها ریشه و علت داره.
کسی که به رابطه آزاد عادت کرده چه پسر یا دختر و با افراد مختلفی رابطه داشته و هر وقت که دلش خواسته یا نخواسته رابطه رو بهم زده و رفته سراغ یکی دیگه نمیشه ازش انتظار داشت موقعی که وارد زندگی مشترک شد به شریک زندگیش وفادار بمونه. این آدم تنوع طلب هست و تعهدی به طرف مقابلش نداره چون اینطوری بار اومده. تعهد به زندگی، وفاداری و احساسات طرف براش بی ارزشه. این وضعیت هم برای خانم ها و هم برای آقایون ممکنه پیش بیاد. نمیخوام بگم همه اینطوری هستن ولی معمولا رو کسی که همچین طرز تفکری داره بیشتر از این نمیشه حساب کرد. بهرحال وقتی کسی میره سراغ فردی که همچین سابقه ای داشته باید توقع چنین رفتارهایی رو هم داشته باشه.

leo.unique

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
2,722
دوست عزیز این رفتارها ریشه و علت داره.
کسی که به رابطه آزاد عادت کرده چه پسر یا دختر و با افراد مختلفی رابطه داشته و هر وقت که دلش خواسته یا نخواسته رابطه رو بهم زده و رفته سراغ یکی دیگه نمیشه ازش انتظار داشت موقعی که وارد زندگی مشترک شد به شریک زندگیش وفادار بمونه. این آدم تنوع طلب هست و تعهدی به طرف مقابلش نداره چون اینطوری بار اومده. تعهد به زندگی، وفاداری و احساسات طرف براش بی ارزشه. این وضعیت هم برای خانم ها و هم برای آقایون ممکنه پیش بیاد. نمیخوام بگم همه اینطوری هستن ولی معمولا رو کسی که همچین طرز تفکری داره بیشتر از این نمیشه حساب کرد. بهرحال وقتی کسی میره سراغ فردی که همچین سابقه ای داشته باید توقع چنین رفتارهایی رو هم داشته باشه.
«ویل دورانت» می نویسد: «فساد پس از ازدواج، بیش تر محصول عادات پیش از ازدواج است ... (كه) در زیر عوامل سطحی طلاق، نفرت از بچه داری و میل به تنوع طلبی نهان است. میل به تنوع گرچه از همان آغاز در بشر بوده است ولی امروزه به سبب اصالت فرد در زندگی و تعدد محركات جنسی در شهرها و تجاری شدن لذت جنسی، ده برار گشته است».

C4TX

Registered User
لایک‌ها
99

شما وقتی که دو پهلو صحبت می کنید و منظورتون رو دقیق نمی گین برداشتهای متفاوتی از پست شما میشه.
نقل قول از پست اول شما که هم روشنفکر و هم شبهه روشنفکر رو مخاطب قرار داده:
خیلی وقته به این نتیجه رسیدم که مردای به اصطلاح روشنفکر ایرانی؛ روشنفکری رو برای توجیه فرار از تعهدشون به زندگی زناشوییشون میخوان و بس...
به اصطلاح روشنفکر یا شبهه روشنفکر اصلا مورد بحث قرار نمی گیره و دلیل نمی شه که تعمیم داده بشه. از اون طرف روشنفکر بودن با عدم تعهد به زندگی زناشویی ملاک سنجش قرار نمی گیره و خوبه که خودتون هم تعریف روشنفکر رو توی تاپیک گذاشتین.
خودم هم قبول دارم که امروزه از روشنفکر برای یه عده ای از قول خودشون به "اپن بودن" و به قول من "بی غیرت" بودن داره معنی میشه که به حال این افراد معلوم الحال باید گریه کرد.

می تونم بگم که این یک مساله غیر ارادی هست و نمونه این هم در مورد شما زیاد دیده شده و نمونه ش هم همین چند روز پیش در تاپیک "100 شطرنج باز برتر".

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
روشن فكر كيست ؟ كسي كه ساز مخالف ميزند ؟ يا كسي كه به موقع و به جا حرف ميزند ؟ روشنفكران واقعي معمولا خود رو اسير اين لقب نميكنند .

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
داشتم یه متنی رو می خوندم می گفت مفهوم خیانت بیست هزار سال پیش معنی نداشته چون کلا کولونی های ِ انسانی پُلی گامیست بوده ... غریزه ها زیاد بوده و زوج ها چه واسه نیمه-میمون های ِ زن و چه نیمه-میمون های ِ مرد، زیاد ... بعدم گفته بود 20 هزار سال دیگه هم خیانت معنی ای نخواهد داشت چون ما متکامل تر میشیم و یاد می گیریم غرایزمون رو کنترل کنیم!

پ ن : سخت نگیر! یه 20 هزار سال دیگه همه چی درست میشه:دی

s a j j a d

Registered User
لایک‌ها
20
نه
هيچ مرد روشنفكري تو ايران وجود نداره
ولي زن روشنفكر چرا
زياد داريم اونم خيلي خيلي زياد!
اصن يه وضي!

black_fire667

Registered User