برگزیده های پرشین تولز

فرا خواني براي تحريم و نخريدن گوشيهاي اندروييدي

farshad10

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
4,842
دوستان عنوان مشخصه
دليل هم همينطور به خاطر شرايطي كه شركت هاي مثل گوگل ايجاد كردن اين درخواست رو مطرح كردم
چطور سودش رو ميخوان ولي از پشتي باني نرم افزاري حتي از نوع رايگانش جا خالي ميدن ؟
من خودم هم اولين كسي هستم كه انجامش دادم

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,465
الان به جز اندروید یا ios انتخاب دیگه ای مگه هست که به دردخور باشه؟!

Agha_Jo0n

Registered User
لایک‌ها
2,980

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,108
الان دقیقا از چه چیزی محروممون کردند ؟

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
سامسونگ همش اندروده دیگه
سونی هم !
تبلت ها هم!
چی دس بگیریم پس
اپ که کرک شده ریخته

ارسال از N70 s با کمک تپاتاک ۲

bazarche0098

Registered User
لایک‌ها
335
دوستان عنوان مشخصه
دليل هم همينطور به خاطر شرايطي كه شركت هاي مثل گوگل ايجاد كردن اين درخواست رو مطرح كردم
چطور سودش رو ميخوان ولي از پشتي باني نرم افزاري حتي از نوع رايگانش جا خالي ميدن ؟
من خودم هم اولين كسي هستم كه انجامش دادم

منم موافقم
بیاین یه کمپین راه بندازیم گوگل رو تحریم کنیم ؟
اونایی که الان می خوان بیان نظرات گهربارشون رو مبنی بر اینکه « برو بابا گوگل رو مگه میشه تحریم کرد ؟ » و از این دست حرفا بزنن بدونن که چرا نشه ؟!
حداقلش ما کاربرای ایرانی که می تونیم ازش استفاده نکنیم ؟ شما فکر کردید که گوگل تا ابد ابرقدرت اینترنت خواهد ماند ؟ مگه قبل از فیسبئک شبکه اجتماعی دیگه ای وجود نداشت ؟ مثلا مای اسپیس ! چرا فیسبوک اومد و گوی سبقت رو ازش ربود ؟ فردا هم نوبت خود همین فیسبوک خواهد بود که یکی ازش بهتر بیاد . گوگلم همین حالت رو داره . همین الانم موتورهای جستجوی خیلی خوبی به جز گوگل وجود دارن . اصلا نتایج گوگل به درد بخورم نیستن ! مثلا من نتایجی که از bing می گیرم برام خیلی مفیدتره تا گوگل ! این از موتور جستجوش . در مورد سیستم عامل مزخرف اندورید ! هم همین بس که خود مرحوم جابز گفت این کپی از روی ios هست . واقعا من کار با ios رو ترجیح می دم یا هر سیستم دیگه مثل ویندوز فون . اپل هم خدمات چندانی نمیده به ایرانیها اما لااقل هیچ شرکتی جز گوگل تا به حال نیومده به خاک کشور ما دست درازی کنه ! حذف نام خلیج پارس و غیره ! جدیدا هم مثل اینکه گوگل اذربایجان ایران رو متصل کرده به باکو !
در کل من خیلی کم پیش میاد از گوگل استفاده کنم و سعی می کنم کنارش بزارم چون جایگزینهای مناسبی دارم براش .
موفق باشید

Sir Pendar

Registered User
لایک‌ها
2,560
مرگ بر اندروئید . بدترین سیستم عامل جهان !
زنده باد IOS

farshad10

کاربر فعال
لایک‌ها
4,842
دوستان کسی نگفت بیایید ios رو تبلغ کنید :hmm:
اون وضعش از اینم خراب تره
طبق قوانین تحریمی علیه کشورمون ایران هر گونه داد و ستد منع شده
ولی
گوگل پلی و اپ استور میتونن برنامه های رایگان رو اجازه دسترسی بهش رو بدن ولی خود سرانه اجازه دسترسی رو سد کردن که هیچ آروم آروم به شرگتهای سامسونگ و سونی فشار میارن که مارکتهای مخصوص خودشون رو برای ایرانیها غیر قابل دسترسی کنن

amanz

Registered User
لایک‌ها
1,085
این شرکتها ایران رو شخمشون هم حساب نمی کنن.
شما که هیچ کل هفتادمیلیون ایرانی نه از گوگل نه از اندروید و نه آی او اس استفاده نکنن آب از آب تکون نمی خوره.
چون ایران یه کشور عقب افتاده ست با اقتصاد ضعیف و بیمار که خودش خودشو تحریم کرده.

wonnin

مدیر انجمن ادبیات
مدیر انجمن
لایک‌ها
7,614
من میگم بیاید کنار آندروید این سامسونگ رو هم تحریم کنیم .

این چشم بادومی ها اومدن پر رو پر رو سامسونگ اپلیکیشن رو هم واسه ایرانی ها تحریم کردن .

من که از اول از این سامسونگ خوشم نمیومد و هیچوقت ازش گوشی نخریدم :blink:

فقط Pantech ;)

ahrad

Registered User
لایک‌ها
4,010
دادا درکل باهات موافقم
اما وقتی میتونیم تحریم کنیم که خودمون حرفی واسه گفتن داشته باشیم
میگی اندرویید روتحریم کنیم طرفه میگه زنده بادios !
درکل ماحق انتخاب نداریم
ایفون نخریم سامسونگ نخریم اکسپریا نخریم نوکیا نخریم پس چکارکنیم هیچ راهی نداریم ما
چون اونا میگن ما به شما نمیفروش______________یم ماییم که بادور زدن تحریم گوشی هاشونو وارد میکنیم(یادمان باشد!)

Agha_Jo0n

Registered User
لایک‌ها
2,980
آقا پس با این نتایج و حرفا تتیجه میگیریم برگردیم به نوکیا و سیمبین دیگه

Sent from my ViewSonic Viewpad 10s using Tapatalk 2

farshad10

کاربر فعال
لایک‌ها
4,842
دادا درکل باهات موافقم
اما وقتی میتونیم تحریم کنیم که خودمون حرفی واسه گفتن داشته باشیم
میگی اندرویید روتحریم کنیم طرفه میگه زنده بادios !
درکل ماحق انتخاب نداریم
ایفون نخریم سامسونگ نخریم اکسپریا نخریم نوکیا نخریم پس چکارکنیم هیچ راهی نداریم ما
چون اونا میگن ما به شما نمیفروش______________یم ماییم که بادور زدن تحریم گوشی هاشونو وارد میکنیم(یادمان باشد!)
موافقم ولی به نظر من این مثل یه زخم چرکی هستش که بلاخره از یه جایی سر باز میکنه
شما فکر کن فردا این عرب های .....بیان بگن دیگه گوشی بی گوشی اونوقت چی ؟
ما باید خودمون بتونیم یه گوشی بسازیم یا نه ؟
مگه اونا چی دارن که ما نداریم ؟
والاما از هر نظر بهتر از اونا هستیم
من حاضر یه گوشی 30 سانتی بدون صفحه رو داشته باشم ولی ایرانی باشه ساخته جوانان این مملکت باشه ولی بهترین گوشی دنیا رو نداشته باشم

ahrad

Registered User
لایک‌ها
4,010
من حاضر یه گوشی 30 سانتی بدون صفحه رو داشته باشم ولی ایرانی باشه ساخته جوانان این مملکت باشه ولی بهترین گوشی دنیا رو نداشته باشم
ما باید جلوی مصرف گرایی بی حد ومرز خودمون روبگیریم(منظورم غذای شب نیست ها)
اگه اروپا وامریکا سالی یه بارمثلا گوشی عوض میکنن ساخت خودشونه وبا خریداشون چرخه اقتصادشون هی میچرخه
ولی ماچی؟
با التماس بهشون نفت میفروشیم وباالتماسی بیشتر ازشون جنس میخریم بااین کار فقط ایرانی هستش که تحقیر میشه به خدا

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,350
اگه مرد بودین , عقل داشتین و حس میهن پرستانه داشتین , شرکتی رو تحریم میکردین که داره تو صورتتون میخنده و از پشت چاقو میزنه !
کسپرسکی ..

amanz

Registered User
لایک‌ها
1,085
اگه مرد بودین , عقل داشتین و حس میهن پرستانه داشتین , شرکتی رو تحریم میکردین که داره تو صورتتون میخنده و از پشت چاقو میزنه !
کسپرسکی ..

میشه بیشتر توضیح بدین؟

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,465

ببخشید فکر میکنید ساخت گوشی هایی که سامسونگ یا اپل یا نوکیا یا HTC دارن میسازن با اینگونه شعارها ممکن میشه؟

تا حالا فکر کردید چرا مثلا کشورهایی مثل فرانسه ( با گوشی های خدا بیامرز الکاتل) یا المان ( با گوشی های خدا بیامرز زیمنس) یا خیلی جاهای دیگه کلا تعطیل کردن خط های تولیدشون رو و وارد این عرصه نمیشن؟ انقدر عرصه تنگ و با فشار هست که همین سازندگان کنونی هم اگر به صورت مستمر و روزانه اپدیت نشن از گردونه حذف خواهند شد.

بعد هم چگونه اصراری هست که مثلا 200 تا کشور تو دنیا هستن بعد 10 تاشون مثلا سازنده موبایل هستن و 190 تاشون مصرف کننده هستن دیگه....

و بعد هم بحث جالب دیگه این هست که بر فرض که یک گوشی (!) ما تولید کردیم فکر کرده اید که باید سیستم عامل چی باشه؟ ios که انحصاری هست و هیچی....ویندوز فون هم که انحصاری هست و هیچی...تنها گزینه روی میز که میمونه میشه همین اندروید که با نصبش روی گوشی مورد نظر تولید داخل باز برمیگردیم به سرمنشا داستان که گوگل هست دیگه

اگر هم صحبت از ایجاد سیستم عاملی جدید میخواهید بکنید که خودتون هم میدونید نه میتونیم نه امکان پذیر هست برای ما در حال حاضر

پس گزینه منطقی این هست که بدون هیچ دردسر و عذابی مثل بقیه دنیا از گوشی های تولیدی همین ها بخریم و مصرف کنیم و زندگی رو برای خودمون سخت نکنیم.

بالا