برگزیده های پرشین تولز

... آيا با گياهخواري صرف (veganism) موافقيد ؟ ...

kamkar

Registered User
لایک‌ها
621
من ربط بین گیاه خواری و نریختن خون رو نمیفهمم!
فوقش این که حیوانات برای خورده شدن کشته نشن، بعضی ها ازشون کیف و کفش تهیه میکنند، یا به پشم و پوستشون نیاز داریم.
الان تمساح رو میکشن، اما نمیخورنش!
فیل رو برای عاجش میکشن اما نمیخورنش!

این در مورد حیواناته! گیاهخوار شدن همه دلیل بر این میشه که قتل و جنایت انجام نده؟ کسی رو نکشه؟
صادق هدایت هم عجب حرفایی میزنه ها!

Sent from my iPhone using Tapatalk

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
تمام گیاهخواران با فکر و عقل روی میارن به این تصمیم

کسی که جان یک حیوان براش مهمه نه تنها فقط گوشت نمیخوره بلکه از وسایلی که پوست حیوانات هست هم استفاده نمیکنه

استفاده از پوست و چرم حیوانات یا استفاده از حیوانات زبون بسته تاکسیدرمی شده اوج تحجر رو نشون میده

نشون میده این اشرف مخلوقات میتونه انقدر خودخواه باشه که حاظره یه موجود که خدا آفریده رو خشک کنه و جونشو بگیره تا خودش زیبا به نظر برسه یا به عنوان دکور استفاده کنه

کار تا جایی پیش میره که حتی در خانه ی ما استفاده از محصولات بهداشتی که روی حیوانات تست میکنند هم تحریمه از قبیل پانتن و هد اند شودرز و ........

این سهم منه از مقابله با آزار و اذیت و کشتار و جنایات بشریت علیه موجودات زبون بسته که هیچکس فریادشون رو نمیشنوه...فریادشون بی صداس...

وقتی اشک یک حیوان رو دیدید وقتی غم و غصه اونها رو درک کردید دیگه نمیتونید خیانت کنید

البته این جواب این دوست که پست بالایی رو زده نیست

این حرف دلم بود

هرکس برای کاری ساخته شده منم دقیقا برای اینکار ساخته شدم

اگر جلوم رو نمیگرفتن الان من دامپزشک بودم....ولی افسوس که مسیر زندگیم نادرست تغییر کرد

ولی اینو میدونم که تمام عمر من با حیوانات بوده و خواهد بود...

kamkar

Registered User
لایک‌ها
621
تمام گیاهخواران با فکر و عقل روی میارن به این تصمیم

کسی که جان یک حیوان براش مهمه نه تنها فقط گوشت نمیخوره بلکه از وسایلی که پوست حیوانات هست هم استفاده نمیکنه

استفاده از پوست و چرم حیوانات یا استفاده از حیوانات زبون بسته تاکسیدرمی شده اوج تحجر رو نشون میده

نشون میده این اشرف مخلوقات میتونه انقدر خودخواه باشه که حاظره یه موجود که خدا آفریده رو خشک کنه و جونشو بگیره تا خودش زیبا به نظر برسه یا به عنوان دکور استفاده کنه

کار تا جایی پیش میره که حتی در خانه ی ما استفاده از محصولات بهداشتی که روی حیوانات تست میکنند هم تحریمه از قبیل پانتن و هد اند شودرز و ........

این سهم منه از مقابله با کشتار و جنایات بشریت علیه موجودات زبون بسته که هیچکس فریادشون رو نمیشنوه...

وقتی اشک یک حیوان رو دیدید وقتی غم و غصه اونها رو درک کردید دیگه نمیتونید خیانت کنید

البته این جواب این دوست که پست بالایی رو زده نیست

این حرف دلم بود

هرکس برای کاری ساخته شده منم دقیقا برای اینکار ساخته شدم

اگر جلوم رو نمیگرفتن الان من دامپزشک بودم....ولی افسوس که مسیر زندگیم نادرست تغییر کرد

ولی اینو میدونم که تمام عمر من با حیوانات بوده و خواهد بود...

اینا رو گفتی، مخصوصا آزمایش شامپوها و لوازم آرایشی، یاد یه حدیث از پیامبر اسلام افتادم. با این مضمون:
اگر خدا ستمی رو که در حق حیوانات کردید ببخشه، تمام گناهان دیگه تون هم میبخشه.

Sent from my iPhone using Tapatalk

fereydoon1

Registered User
لایک‌ها
895
بدجور هوس گياهخوار شدن كردم

ساري ك نه ازين رستورانا داره نه نميدونم خودم دستور غذايي گياهخواري چياست!

الان حكم من چيه؟:rolleyes:
+
من از خيلي از گياها بدم مياد
مث كرفس،بادمجون،كدو،لوبيا سبز و...

من باس چي كا كنم؟

من جدي گفتم ميخوام گياهخوار شم
البته نه ازينايي ك كامل ميشن
مصرف گوشتم خيلي زياده اگر
ميخوام بيشتر برم تو كار گياهخواري تا گوشت خواري
----
خيلي وقته اصلا حتي سبزي خوردنم نخوردم
قبلا مشت مشت همرا با پنير ميخوردم خيلي حال ميداد:(
هييييييي

بابا شما که ساری هستی مرکز استان ما که بهشهریم که هیچی نداریم
خودت میتونی دست به کار بشی لوبیا خیس میکنی سیبزی میخری قارچ میخری درست میکنی سخت هم نیست فقط به جای گوشت اون قارچ و بنداز توش ببین چی میشه

اگر هم واقعا بخوای گیاه خوار بشی کم کم با این مواد هم عادت میکنی

-----------------------------------------------------------------------------------------------

چند روز پیش مطلبی خودنم در مورد یکی از فراورده های سویا که بهش میگن تمپه که از تخمیر دانه سویا بدست میاد و دارای ویتامین B12 هست
هنوز خودم نتونستم درست

------------------------

Registered User
لایک‌ها
508

این اسمش خیانت نیست، جنایته! براستی که انسان ظالم ترین مخلوقات است!
214920_Cherna-facepalm.gif

amirshakoori

Registered User
لایک‌ها
840

اشك حيوان!؟؟:eek:

حالا اون هيچ, غم و غصه حيوان ديگه چه صيغه ايه آخه!؟؟؟

Dr.Matin

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
270
بنده به عنوان یک گوشتخوار مطلق زندگی رو بدون گوشت غیر ممکن میدونم.
اگر همه مردم گیاخوار بودند فکر میکنم نسل انسان ها اینقدر ضعیف میشد که منقرض میشدند.

Bat Man

Registered User
لایک‌ها
1,665
دوستان گیاه خوار احترامشون برام واجبه اما متاسفانه یک سری افراد به شدت افراطی هستند
ببینید دوستان ما که نمیریم حیوونا رو از تو جنگل شکار کنیم و بچه هاشون رو یتیم و بی پدر مادر کنیم یا به زور بچه ها رو از والدینشون جدا کنیم
همونطور که گیاهان رو پرورش میدیم تا دروشون کنیم و بخوریم (درواقع مرگ گیاه!) ، گاو و گوسفند رو پرورش میدیم و به یه سنی که رسیدن میکشیم و میخوریمشون ، معمولا گاو و گوسفند پرورش داده میشن که نماد بی عاری و بی احساسی موجودات هستن و مطمئن باشید از اینکه همنوعاشون توسط ما کشته و خورده میشن اصلا آگاه نیستن

miladsaw

Registered User
لایک‌ها
220
حالا که چی مثلا؟
همه ی نیاز هاتون(ویتامین- ب 12 و...)هم بهتون برسه،گوشت نخورین دیگه مثلا حیوون ها کشته نمیشن یا چیز دیگه؟
به نظر من کار بسیار بچه گانه ایه

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
521809_432183730164646_846622702_n.jpg

پرسش: "مگر گیاهان زندگی و احساس ندارند؟ چه فرقی می کند ما گوشت حیوانات را بخوریم یا از گیاهان تغذیه کنیم در هر دو حالت جانداران را می کشیم..."

البته همه گیاهخواران می دانند که گوشتخواران تنها برای توجیه رفتار و نوع تغذیه خودشان است که این سوال را مطرح می کنند، وگرنه همه می دانیم (و حتی یک کودک مدرسه ابتدایی هم میداند) که بین یک چغندر و یک گاو چقدر فرق وجود دارد!
جالب است که گوشتخواران پر احساس و متفکر !!!که حتی به احساس تخیلی یک گیاه اهمیت میدهند، همان هایی هستند که در مقابل پر پر شدن یک حیوان و شکنجه و قتل او در دامداری و کشتارگاه ساکت بوده و به راحتی گوشت حیوانات را بدون هیچ احساس گناهی به دندان میکشند!!! نمیشود انسانی مرگ یک حیوانی را به چشم ببیند و به آن بی تفاوت باشد و آنرا بخورد، و از سوی دیگر دلش برای چیدن یک سیب از درخت بسوزد!!!
گوشتخواران با ادعای اینکه گیاهان هم درد میکشند بیشتر خود را رسوا میکنند چرا که گوشت مصرفی آنها نیز تهیه شده از گیاهان انبوهی است که حیوان نگون بخت پیش از مرگش آنرا خورده است!!! به عنوان مثال برای تهیه یک کیلوگرم گوشت بیش از 16 کیلوگرم گیاه و غلات مصرف میشود. بنابراین گوشتخوارانی که این ادعا را دارند، خود بیشتر در مصرف گیاهان سهم دارند!

از جمله تفاوتهای گیاهان و حیوانات:
A- از نظر علمی و اخلاقی : علم ثبت کرده برای اینکه یک موجود زنده بتونه درد را حس کند باید دارای سیستم عصبی محیطی و گیرنده حس درد باشه، و مواد شیمایی انتقال دهنده آن (نورو ترانسمیتر) که حس درد را به قسمت مرکزی اعصاب منتقل میکنند را دارا باشند. حیوانات مانند انسانها همه این موارد را دارا میباشند. ،همه گیاهان فاقد تک تک اینها هستند.

http://www.anaesthetist.com/icu/pain/Findex.htm#pain3.htm

پژوهشگران معتقدند که حیوانات مانند انسانها نه تنها حس درد، بلکه درد های روحی مانند ترس و اضطراب و لذت و وحشت و غم و شادی و آرامش و سختی و ... را حس میکنند.
روانشناسان معتقدند گوشتخواران برای اینکه بتوانند با وجدان راحت گوشت بخورند حیوانات را از آنچه هستند ، کم هوشتر تصور میکنند:

http://www.mfablog.org/2012/03/new-study-meat-eaters-downplay-animal-intelligence.html

تحقیقات روانشناسان نشان میدهد آنهایی که گوشت میخورند، برای اینکه کمتر احساس بدی داشته باشند، چشم بسته منکر وجود احساسات و شعور در حیوانات میشوند.

http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=the-carnivores-dilemma

خوشبختانه مجبور نیستیم در خواب غفلت، و در انکار زندگی کنیم. خود را گول بزنیم و یا تظاهر به نادانی و و مغلطه و حماقت کنیم.
مجبور نیستیم با هر وعده غذا جانی بگیریم و ظلم کنیم. مجبور هم نیستیم با خرید گوشت هر روز از تجاوز، کودک کشی و شکنجه و کشتار صنعت گوشت حمایت کنیم.
مجبور نیستیم خود فریبی کنیم، وجدان و انسانیت خود را فدای شکم خود کنیم.
به گفته فیلیپ ولن حیوانات گونه های دیگه نیستند، ملتهای دیگرند.
به راحتی میتوانیم مانند یک انسان آگاه، شجاع و خویشتن دار و قوی و پاک، گیاهخواری را برگزینیم.
هیچ زمانی از زمان کنونی برای این انتخاب آگاهانه بهتر و ساده تر نبوده است.

به جای گفته های مسخره و بی منطق و توهمات و خود فریبی ها، خِرد را بکار گیریم و در هر وعده غذا به یاد داشته باشیم که قدرت وجود هر انسانی محتویات شکم او نیست، بلکه محبت، شفقت و خویشتن داری اوست.
گیاهخواران هر روز این حقیقت زیبا را در سر سفرهای رنگین، پاک و زیبای خود به نمایش میگذارند.
اگه هنوز گیاهخوار نیستید وقت آن رسیده که شماهم به گیاهخواری فکر کنید. هیچ روزی بهتر از امروز نیست . تنها پشیمانی گیاهخواران همیشه این بوده که چرا زودتر این زندگی پاک و پر از آرامش را آغاز نکردند.

نوشتار از برگه " من گیاهخوارم - I'm vegetarian "

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
581646_10151925904695299_1341974408_n.jpg

کارگران کشتارگاه در اندونزی به صورت برایان، محکم لگد زدند. او نمیتوانست فرار کند. دست و پاهایش را با طناب ، محکم بسته بودند. او نمیتوانست فرار کند اما با هر لگد کارگران به صورتش عربده و فریاد میزد . انگار که ناله و التماس میکرد.
او با تمام وجودش تلاش میکرد تا زنده بماند. با همان پاهای بسته ، لگد میزد . اطرافش رودخانه ای از خون خواهر و برادرناش جاری شده بود. بلاخره کارگران کشتارگاه او را محاصره کردند . این بار برای بار آخر با تمام وجود فریاد زد. تمام بدنش پر از ترس و اضطراب بود. او نمیخواست بمیرد. اما دست آخر به سرنوشت باقی گاوهایی دچار شد که از اندونزی به استرالیا صادر میشوند. گلوی برایان را با کارد بریدند و او 3هزار کیلومتر دورتر از خانه و زادگاهش ، درحالی جان کند که کاملا هوشیار و پر از ترس بود. تمام این وقایع توسط یک دوربین در کشتارگاه ، ضبط شد.

(مشاهدهء صحنه های قتل برایان. دارای صحنه های بسیار ناراحت کننده: http://vimeo.com/24323166 )

اسم او برایان بود. او یک گاو استرالیایی بود که مثل میلیون ها گاو دیگر به اندونزی فروخته شده بود. تا کشته شود.

برایان هیچ گناهی مرتکب نشده بود. او لایق این رفتار نبود. برایان نه تنها در زمان کشته شدنش ، بلکه در طی سفر 3هزار کیلومتری از زادگاه به قتلگاهش ،در کشتی های تنگ و متعفن ، سفری بسیار رقت آور و پر رنج و استراس را سپری کرده بود. ویدئوی منتشر شده از برایان و ده ها مورد دیگر از ظلم به حیوانات در کشتارگاه های اندونزی باعث شد تا در سال 2011 ، استرالیا ارسال گاو به اندونزی را متوقف کند. این یک پیروزی بزرگ برای دوستداران حیوانات قلمداد میشد ، اما اکنون بعد از دو سال ، همه چیز در حال تغییر است...

Tony Abbott ، کاندیدای نخست وزیری در استرالیا که از اقبال بالایی برای پیروزی در انتخابات پیش رو در سپتامبر 2013 برخوردار است ، اعلام کرده که یکی از اولین اولویت های او بعد از نخست وزیر شدن ، عذرخواهی از اندونزی بابت لغو صادرات گاو زنده ، و از سرگیری ارسال گاوها به اندونزی خواهد بود. عملی که به منزلهء آغاز مجدد شکنجهء میلیون ها گاو دیگر مثل برایان خواهد انجامید. میلیون ها برایان دیگر ...

دوستداران حیوانات در استرالیا و دیگر نقاط جهان ، با ارسال پیام به صفحهء شخصی Tony Abbott در فیسبوک از او درخواست میکنند تا در مورد این تصمیم نادرست خود ، بازاندیشی کند و مانع از تکرار هزاران بارهء تراژدی برایان شود. آنچه با برایان رخ داد به هیچ روی پذیرفتنی نیست و هرگز نباید تکرار شود .
https://www.facebook.com/TonyAbbottMP

THE HATCHER

Registered User
لایک‌ها
102
من یه مدت گیاه خوار شده بودم .چون نمیدونستم چی باید بخورم هویج و کاهو و سالاد و این جور چیزها میخوردم.بعد 2 ماه که گذشت باور کنید شبا خواب گوشت و برنج میدیدم.خواب کباب،ابگوشت و از این جور غذا ها .
اخرش هم مقاومتم شکست و شدم یه گوشت خوار کامل

omid arianpoor

Registered User
لایک‌ها
4,474
یک مجله علمی در امور تغذیه اعلام کرد: گیاهخواری برای انسان مفید نیست.
به گزارش عصرایران (asriran.com)، مجله "ساینس" نوشت: پیروی از رژِیم غذایی گیاهخواری برای انسان ها مفید نیست و ممکن است کمبود شدید ویتامین هایی از خانواده "ب" را در بر داشته باشد.
این مجله افزود: خوردن هرگونه میوه و سبزی نمی تواند جای ویتامین موجود در گوشت و برنج را برای انسان بگیرد و به مرور زمان ضعف های تدریجی بدنی را نمایان می کند.

omid arianpoor

Registered User
لایک‌ها
4,474
اکنون با گذشت سالها از ایده ی گیاه خواری ، همه ی پزشکان معتقد هستند که **** گیاه خواری ناقص و دارای مضرات فراوانی است لذا باید ما یک درس بگیریم ، اینکه در برخورد با سبک ها و ایده هایی که ظاهر غیر طبیعی دارند و در پوشش مدرنیته و تجدد و ... تجویز می شوند دقت بیشتری به خرج دهیم

behnam500

Registered User
لایک‌ها
2,023
گیاه خواری هم یه تز روشنفکریه . حالا اگر مثلا صادق هدایت عاشق گوشت بود الان تمام افراد گیاه خوار گوشتخوار بودن ! البته فقط توی ایران این مساله صدق میکنه. فلسفه ی گیاه خواری توی غرب چیز دیگه ست !

behnam500

Registered User
لایک‌ها
2,023
گیاه خواری به شدت برای بدن مضره به طوری که هر فرد گیاه خوار به 70 مرض دنیوی و اخروی دچار خواهد شد . طبق آمار سازمان جهانی خوار و بار فائو متوسط طول عمر افراد گیاه خوار 25 سال و افراد گوشتخوار 85 ساله

fereydoon1

Registered User
لایک‌ها
895
گیاه خواری به شدت برای بدن مضره به طوری که هر فرد گیاه خوار به 70 مرض دنیوی و اخروی دچار خواهد شد . طبق آمار سازمان جهانی خوار و بار فائو متوسط طول عمر افراد گیاه خوار 25 سال و افراد گوشتخوار 85 ساله

شما یه کم دیگه تحقیق کن

بالا