برگزیده های پرشین تولز

؟؟؟آیا انسان از نسل میمون و شامپانزه است ؟؟؟!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
من اعتقاد ندارم چون به خدا و قرآن اعتقاد دارم . ما از نسل آدم ع هستیم و هدفم از ایجاد این تاپیک تحقیق و اطلاعات بیشتر بوده .

اصل داروین هیچ تناقضی با دین اسلام نداره
خوب حضرت ادمم که شبیه انسانای الان نبود :) میشه اینجوری هم تعبیر کرد . حضرت ادمم یک انسان اولیه بود

The Mechanic

Registered User
لایک‌ها
1,696
خوب حضرت ادمم که شبیه انسانای الان نبود :) میشه اینجوری هم تعبیر کرد . حضرت ادمم یک انسان اولیه بود
لطفا اثبات کنید.

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244
میشه توضیح بدید چطوری علم ثابت کرده ؟
والا بنده اطلاع ندارم !
اما با فرمول و ... ثابت شده که نبوده + هر موجودی که تکامل پیدا کرده ، نسل قبلی منقرض شده.
مثلا ماموت تبدیل شده به فیل و ماموت منقرض شده. اما هنوز میمون هست !

البته می گم. این یک مستند بود که توش این افراد بودن :
آدم های بسیار مذهبی
آدم های عادی
آدم های بی دین
آدم های ضد دین
متخصص ها و دانشمند ها.

در نهایت به این نتیجه رسیدند که با علم می شه خدا رو ثابت کرد و فرمولش هم F= نمی دونم چی چی بود :D
وقتی F نبوده ، نمی تونه زیر دسته هم وجود داشته باشه و در آخر با علم ثابت شد خدا وجود داره.
در این بحث ، تکامل انسان از میمون رد شد.

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
تگ آپارات نداره اینجا؟!
هر کاری کردم نشد بذارم مستقیم تو تاپیک پخش شه.
این داستان به وجود اومدن دنیا و انسان :D
http://www.aparat.com/v/EGi2c

عرفان 13

Registered User
لایک‌ها
3,494
من نگفتم اصل داروین با اسلام تناقض داره . گفتم چون قرآن از این مساله چیزی نیاورده من هم بهش اعتقاد ندارم و اما قرآن سوره الطارق و تفسیرش :

فَلْيَنْظُرِ الْإِنْسانُ مِمَّ خُلِقَ
خُلِقَ مِنْ ماءٍ دافِق
يَخْرُجُ مِنْ بَيْنِ الصُّلْبِ وَ التَّرائِبِ (طارق/5تا7)
انسان بايد بنگرد كه از چه چيز آفريده شده است!
از يك آب جهنده آفريده شده است
آبى كه از ميان پشت و سينه‏ ها خارج مى‏ شود!

در آيه 5 به عنوان يك استدلال بر مسأله معاد در برابر كسانى كه آن را غير ممكن مى‏ شمردند، مى‏ فرمايد: «انسان بايد بنگرد از چه چيز آفريده شده است»؟! (فلينظر الانسان مم خلق). و به اين ترتيب قرآن دست همه انسانها را گرفته و به خلقت نخستين باز مى‏ گرداند، و با يك جمله استفهاميه از آنها مى‏ پرسد: «آفرينش شما از چه بوده است»؟

در آیه 6 ، بى ‏آنكه منتظر پاسخ آنها باشد، جواب اين سؤال را _كه روشن است_ خودش بیان می کند و مى‏ فرمايد: «از يك آب جهنده آفريده شده است»! (خلق من ماء دافق). كه اين توصيفى است براى نطفه مرد كه در آب منى شناور است و به هنگام بيرون آمدن جهش دارد.

در آيه 7 در توصيف ديگرى از اين آب مى‏ گويد: «آبى كه از ميان پشت و سينه‏ ها خارج مى‏ شود» (يخرج من بين الصلب و الترائب).

سپس در آيه 8 ، از اين بيان نتيجه‏ گيرى كرده و مى‏ گويد: «مسلما او [خدايى كه انسان را از چنين چيز نازلی آفريد] ، مى‏ تواند او را بازگرداند» (انه على رجعه لقادر)؛ در آغاز خاك بود، و سپس بعد از طى مراحلى به صورت نطفه درآمد، و نطفه نيز بعد از طى مراحل پيچيده و شگفت‏ انگيزى، تبديل به انسان كاملى شد؛ بنابر اين بازگشت او به حيات پس از مرگ و زندگى مجدد، هيچ مشكلى ايجاد نمى‏ كند. (برگزيده تفسير نمونه، ج‏5، ص: 464)

The Mechanic

Registered User
لایک‌ها
1,696
میشه توضیح بدید چطوری علم ثابت کرده ؟
کانال من و تو (فکر کنم 7 - 8 ماه پیش بود) یه مستندی نشون می داد که دانشمندا از فسیل این حیوان ها نمونه برداری کردن ؛ بعد تو آزمایشگاه ژن های انسان و این حیوون رو بررسی کردند ولی به این نتیجه رسیدند که 16 تا ژن مون متفاوته (اگه اشتباه نکنم) این نشون میده که اجداد ما با اجداد انسان های اولیه فرق می کنه همون طور که خدا تو قرآن گفته.

mobomas

Registered User
لایک‌ها
1,185
ببینید الان چرا خروس با اینکه بال داره پرواز نمی کنه ؟؟!

چون اجدادش و خودش عادت دارن غذاشون رو از روی زمین جمع آوری کنن در نتیجه خروس بال هاش بدلیل اینکه زیاد ازش استفاده نکرده کم کم بی مصرف شده و ممکنه تا مثلا چند هزار سال دیگه بال هاش کوچکتر بشه تا جایی که دیگه حتی از بین بره

مثال دیگه شتر مرغ

اما 1سری از پردنده های دیگه بدلیل اینکه عذاهاشونو معمولا از بالای درختا یا ارتفاعات بدست میوردن به دلیل استفاده بیشتر از بالهاشون کم کم تکامل پیدا کردن و مثلا شدن فلان پرنده

وقتی صحبت از تکامل میشه دوستان فک میکنن منظور چند سال پیشه !! در صورتی که منظور یک دوره حداقل چند ده هزار ساله اس و در ابعاد گسترده تر حتی میلیونی

دوست عزیز
صحبت های شما تا حدودی در مورد فرگشت (تکامل یا Evolution) درسته اما بخش های قرمز رنگ نادرست میباشد

دلیل بزرگ تر شدن بالها و شکل خاص یک اندام جانوری ، استفاده یا عدم استفاده نیست
همانطور که ژنتیک هم میگه ، جهش ها کاملا کور هستند . این انتخاب طبیعی است که ژن های سازگار و مفید رو گلچین میکنه و بقیه نابود میشن

یک مثال ساده :

گروهی از چهارپایان در هزاران سال پیش ر ا در نظر بگیرید .
این گروه شبیه گورخز امروزی بوده اند . حال یک جهش تصادفی باعث میشود یک یا چند عدد از این گروه دارای گردن بلندتری شوند و تعدادی نیز کوتاهتر .
چه اتفاقی می افتد ؟ گروهی که دارای گردن بلندتری میشوند میتوانند از برگ درختان تغذیه کنند ، دسته اولیه که دارای گردن متوسط بودند از همان چمن و علف های زمینی و دسته آخری که گردنشان کوتاهتر شده ، نه از برگ و نه از چمن ، پس در همان نسل اولیه منقرض میشوند

گروه گردن دراز و گروه گردن متوسط هر دو نسلشان را ادامه میدهند چون توانسته اند با محیط سازگار شوند . بنابراین بعد از صدها و هزاران نسل در آفریقا هم زرافه وجود دارد و هم گوزن و گورخر
به عبارت دیگر ، گردن درازی و سعی در خوردن برگ درختان بلند باعث بلندتر شدن گردن زرافه نشده ، بلکه یک جهش بی هدف بوده که بر حسب تصادف موجب شده حیوان بتواند با محیط سازگار شود ( و گردن کوتاه ها نتوانند ) . در مورد پرندگان نیز همینطور است . آنهایی که بالشان بر اثر جهش کوتاه تر شد ، با شرایط دیگری وفق پیدا کردند . مثل پنگوئن یا شتر مرغ . و بقیه پرنده هایی شدند که پرواز میکنند . آنهایی که وفق پیدا نکردند ، توسط طبیعت حذف شدند (به دلیل پیدا نکردن غذا یا عدم توانایی فرار از دست شکارچیان )
مرغ ، گاو و گوسفند و سگ و بقیه حیوانات اصلی ، عامل دخالت انسان و انتهاب گزینشی انسان بودند . این حیوانات را ما طی مدت هزاران سال به صورت انتخاب گزینشی و دخالت در کار طبیعت ، خودمان ساختیم . بحثش مفصله

نتیجه : این طبیعت است که انتخاب میکند که چه ژن هایی بمانند و تکثیر شوند و کدام ها منقرض گردند
همانطور که یک جهش ساده موجب بزرگتر شدن مغز هوموساپینس ها ( من و شما و بقیه انسانها ) شد . ما توانستیم با این جهش فوق العاده به سرعت خود را از پسر عموهای فرگشتی خودمان ( نئاندرتال ها و بقیه ساپینس ها ) جدا کنیم .

mobomas

Registered User
لایک‌ها
1,185
فرگشت یا همان تکامل یک حقیقته .
کسانی که مطالعه ای در مورد Evolution نداشتن فکر میکنن فرضیه است !

در صورتیکه حتی در دانشگاههای ایران نیز این موضوع تدریس میشه (بیوتکنولوژی - مطالعه کنید)
کما اینکه فرگشت توسط فسیل شناسی نیز تایید شده و دیگه صحبت ازش به یک اصل در علوم تبدیل شده .

متاسفانه عدم آگاهی ما از این شاخه علم موجب شده در بین آثار کتب کهن و عهد عتیق گیر کنیم .

mobomas

Registered User
لایک‌ها
1,185
برای دوستانی که اهل مطالعه و علم و دانش هستند :

یک تصویر مناسب برای اینکه پسرعموهای فرگشتی خود را بشناسیم آپلود میکنم که در اون با فلش قرمز در سمت راست و گوشه پایین انسان رو مشخص کردم .

اسم این تصویر درخت زندگی است که نشون میده ما و شامپانزه ها و گوریلها چه نسبتی باهم و چه نسبتی با بقیه جانوران حتی یک خرچنگ داریم .
Evo_large-Copy.gif

mr_khodaei2011

Registered User
لایک‌ها
179
بحث جالبی هست منم دوس داشتم بدونم .

یه سول دارم . طبق سخن قران حضرت ادم اولین انسان افریده شده هست . پس قبل او انسانی نبوده . در حرم حضرت علی یک قبر هست که میگویند قبر حضرت ادم هست . دانشمندان تا کنون سراغ این مقبره نرفتند؟ ایا مطالعاتی روی این جسد نشده که ببینن چی بوده و مال چند سال پیش هست ؟

اصلا تولد انسان در چند هزا سال پیش بوده؟

parsifar

Registered User
لایک‌ها
474
طبق دینهای ابراهیمی انسان حدود ده هزار سال پیش از گِل کوزه گری درست شده [emoji52]
یعنی فسیل انسانهایی که چند صد هزار سال پیش زندگی می کردن دروغه.

عرفان 13

Registered User
لایک‌ها
3,494
طبق دینهای ابراهیمی انسان حدود ده هزار سال پیش از گِل کوزه گری درست شده [emoji52]
یعنی فسیل انسانهایی که چند صد هزار سال پیش زندگی می کردن دروغه.
به نظر من اون فسیل ها مربوط به انسان نیست . اونها شامپانزه هایی هستند که ژن جهشی داشتند !

rezagfa

Registered User
لایک‌ها
295
میمون و شامپانزه ها از اول مغز و عقل و قدرت تفکر داشته یا اینم به دلیل تکامل بوده که اضافه شده ؟ o_O

عرفان 13

Registered User
لایک‌ها
3,494
میمون و شامپانزه ها از اول مغز و عقل و قدرت تفکر داشته یا اینم به دلیل تکامل بوده که اضافه شده ؟ o_O
میگن به مرور مغزشون رشد کرده و شدن ما ! مغزشون که بزرگ شده کم کم عقلم اومده تو سرشون . میگن نئاندرتالا تا 3 سالگی کامل میشدن ولی انسان مغزش تا 20 سال طول میکشهه کامل بشه . اونا از ما پیشرفته تر بودن ! :rolleyes:

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
کتاب دارم تاییدیه وزارت علوم توش نوشته ادم و حوا 7000 سال پیش تالاپی از اسمون افتادن رو زمین
قدیمی ترین فسیل انسان که کشف شده واسه 2میلیون سال پیش هست
یه استادی داشتینم واسه این که دعوا نشه بین معتقدین به این دو حالت بوجود اومدن انسان، میگفت ادم و حوا اولین انسان های برگزیده زمان خودشون بودن و دیگه بحث رو ادامه نمیداد چون میدونست این بحث سرانجامی نداره
دوستی که گفتن نظریه داروین هنوز نظریه هست و اثبات نشده دیگه خیلی از مرحله پرتن
هرکی فکر میکنه 7000 سال پیش ادم وحوا تالاپی از اسمون افتادن زمین، بیاد بریم فسیل آدما که از 2میلیون سال پیش تا حالا رو ردیف کردن کنار هم، نشونش بدم تا ببینیم باز چرتی که بهش گفتن رو قبول میکنه یا چیزی که جلو چشاشه داره میبینه

فاخـر

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
به هیچ وجه
داروین یک دروغگوی بزرگ بود.
به خلق آنی و ماورایی معتقدم نه فرگشت و تکامل

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا