برگزیده های پرشین تولز

؟؟؟آیا انسان از نسل میمون و شامپانزه است ؟؟؟!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

parsifar

Registered User
لایک‌ها
474

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567
دوستان
@mobomas
@AslanSalarkia
@ARTAS
@md70
@فمارا
ممنون واقعا پست های خوبی گذاشتید همتون . تقریبا سر مساله ی تکامل و نیای مشترک هممون متفق القول بودیم .
بقیه دوستانی هم که با توضیحات زیادی که دادیم قانع نشدن نظرشون محترمه. به هر حال فروم ها برای اشتراک گذاری عقیده هاست .

CONSTANTLY1317

Registered User
لایک‌ها
2,568
اگه از داروینیسم ها بپرسیم منشا موجودات چی بود به احتمال زیاد بر میگردن به پروکاریوت ها و یوکاریوتها
این دقیقا درسته و ما اول تک سلولی بودیم و بعدا پیشرفت کردیم و به پرسلولی تبدیل شدیم
فرض میگیریم نظریه تکامل درسته که خودمم تا 99% قبولش دارم ولی سوال اینجاست که این انسان امروزی چیه
انسان امروزی چه از نسل ادم باشه چه تز نسل شامپانزه باید قبول کنیم که یه هوش برتر پشت این ماجرا بوده
خیلی از شما داروینیسمها نظریه بیگ بنگ و انفجار و این حرفا رو قبول دارید که قابل احترامه
ولی از خودتون نمیپرسید که چه کسی این انفجار رو هدایت کرده و به سرانجام رسونده و به اینجا رسیدیم
حتما میگید طبیعت تصادفیه و این اتفاقات توش طبیعیه ولی مگه میشه همینجوری و بی سرانجام
شما داروینیسمها میگید که ما فقط باید برای بقاء بجنگیم و مثل حیوون فقط بخوریم و بخوابیم و وحشی باشیم
ولی اگه یه ذره تفکر کنید میبینید که انسان با سایر موجودات متفاوته و هدفی بالاتر رو دنبال میکنه
که همون رسیدن به درجات بالای علم و دانش و منطق و فلسفه و در نهایت رسیدن به خدای جهان آفرینه
من از داروین مچکرم چون با تحقیقات و نطریاتش منو به خدا نزدیکتر کرد و فهمیدم که برترین خالق رو دارم :)

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
اگه از داروینیسم ها بپرسیم منشا موجودات چی بود به احتمال زیاد بر میگردن به پروکاریوت ها و یوکاریوتها
این دقیقا درسته و ما اول تک سلولی بودیم و بعدا پیشرفت کردیم و به پرسلولی تبدیل شدیم
فرض میگیریم نظریه تکامل درسته که خودمم تا 99% قبولش دارم ولی سوال اینجاست که این انسان امروزی چیه
انسان امروزی چه از نسل ادم باشه چه تز نسل شامپانزه باید قبول کنیم که یه هوش برتر پشت این ماجرا بوده
خیلی از شما داروینیسمها نظریه بیگ بنگ و انفجار و این حرفا رو قبول دارید که قابل احترامه
ولی از خودتون نمیپرسید که چه کسی این انفجار رو هدایت کرده و به سرانجام رسونده و به اینجا رسیدیم
حتما میگید طبیعت تصادفیه و این اتفاقات توش طبیعیه ولی مگه میشه همینجوری و بی سرانجام
شما داروینیسمها میگید که ما فقط باید برای بقاء بجنگیم و مثل حیوون فقط بخوریم و بخوابیم و وحشی باشیم
ولی اگه یه ذره تفکر کنید میبینید که انسان با سایر موجودات متفاوته و هدفی بالاتر رو دنبال میکنه
که همون رسیدن به درجات بالای علم و دانش و منطق و فلسفه و در نهایت رسیدن به خدای جهان آفرینه
من از داروین مچکرم چون با تحقیقات و نطریاتش منو به خدا نزدیکتر کرد و فهمیدم که برترین خالق رو دارم :)
یک داروینیسم اسم مکتبه، کسی که حامیش باشه میشه داروینیست.
دو شما تکلبف خودتو مشخص کن! 10 تا پست ترول میکنی یه پست میای حرف میزنی!
به کدوم شخصیت شما باید جواب بدیم؟!
سه شما چقد از ایثیسم میدونی؟
فلسفه هایی که ارزش انسانی توشون اصلی ترین چیزه و با این حال خدایی توشون نیست؟
از فلسفه نیچه چی خوندی؟
اگزیستنسیالیسم سارتر چی؟
چجوری از دید دیگران نظر میدی نتیجه هم میگیری؟
پ.ن: برترین خالق رو داری؟! خالق بقیه ناقصه؟ :دی

Last edited:

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
حرف کلیه من اینه که داده های اولیه شما نیاز به تغییر داره، اطلاعاتتون در زمینه خدا و دین و چیزایی که بهش اعتقاد داریم شاید خوب باشه، ولی قول میدم هیچ وقت از یه منبع مستقل و جدا (که با قصد وو غرض حرف نزنه) نشستی حرفای دیگه رو بخونی. خودت نشستی بینی بیگ بنگ چی میگه، کتابای استیون هاوکینگو خودت نخوندی، تقد یه نفر که با غرض دربارش نوشته رو خوندی.
مانیفست کمونیسم خود مارکسو نخوندی، اصالت بشر سارترو همینطور.
کل این مکاتب مکاتب خیلی خوب فلسفین که خدا هم توشون نیست و برای همه چیز هم جواب دارن.
من فقط حرفم اینه که شما با یکم مطالعه درباره افکاری مخالف افکار خودتون (از یه منبع بی غرض) بهتر میتونید قضاوت کنید

LambOfChips

Registered User
لایک‌ها
1,757
انسان ها رو نمی دونم ولی شادمغرو فکر کنم از نسل الاغ باشه
الاغی که دچار فرگشت برعکس شده

قبل اختراع انسان و بچه مرده و بچه مرده های شکل گرفته روی فرش و کمد مبل ک حاصلش شدی تو شادمغز میزیسته

آمریکایی ها هم مگه نژاد دارن؟

آره از نژاد ـه احمدی نژادن

sinadeath

Registered User
لایک‌ها
46
نهج البلاغه / خطبه 192 امیرالمومنین علیه السلام:

وَ لَوْ أَرَادَ اَللَّهُ أَنْ يَخْلُقَ آدَمَ مِنْ نُورٍ يَخْطَفُ اَلْأَبْصَارَ ضِيَاؤُهُ وَ يَبْهَرُ اَلْعُقُولَ رُوَاؤُهُ وَ طِيبٍ يَأْخُذُ اَلْأَنْفَاسَ عَرْفُهُ لَفَعَلَ وَ لَوْ فَعَلَ لَظَلَّتْ لَهُ اَلْأَعْنَاقُ خَاضِعَةً وَ لَخَفَّتِ اَلْبَلْوَى فِيهِ عَلَى اَلْمَلاَئِكَةِ وَ لَكِنَّ اَللَّهَ سُبْحَانَهُ يَبْتَلِي خَلْقَهُ بِبَعْضِ مَا يَجْهَلُونَ أَصْلَهُ تَمْيِيزاً بِالاِخْتِبَارِ لَهُمْ وَ نَفْياً لِلاِسْتِكْبَارِ عَنْهُمْ وَ إِبْعَاداً لِلْخُيَلاَءِ مِنْهُمْ طلب العبرة

ترجمه: اگر خدا مى‏خواست كه آدم را از نورى بيافريند كه پرتوش چشمها را خيره كند و زيباييش انديشه ‏ها را مات سازد و عطر وجودش همه جا را پر كند، چنين مىیكرد، و اگر چنين میكرد همه با فروتنى، سجده را گردن مینهادند و فرشتگان را آزمون، ساده و آسان می‏شد.
اما خداوند سبحان آفريدگانش را به بعضى چيزهايى، كه از اصل آن جاهل و بیخبرند، می‏آزمايد، تا بدين آزمون از هم متمايزشان سازد، استكبارشان را بزدايد و خودپسندى را از آنان دور و دورتر سازد.

ARTAS

Registered User
لایک‌ها
382
به نظر شما اثبات نظریه ی فرگشت چقدر زمان میبره ؟ فکر نمیکنم تا 100 سال آتی هم تبدیل به یک اصل و قانون بشه . اگر قراره شما به یک چیز که قطعی نیست حکم بدید امثال من هم که خدارو ندیدن ولی بهش اعتقاد دارن نقضش نمیکنن .
شما اگه ویدیو ی اولی رو نگاه میکردید دیگه این سوال رو نمیپرسیدید شما حتی تفاوت نظریه ها رو هم نمیدونید( اگه به این حساب باشه ساختار اتم ها هم یک نظریه هستش) . باور کنید کمی تحقیق هم داشته باشید راه دوری نمیره حتی اگر عجیب قریبترین احتمال ممکن هم بود بازم در بارش تحقیق کنید و حرف های یه عده رو تکرار نکنید چون تجربه ی شخصی بهم ثابت کرده که بیشتر چیز هایی که کردن تو مخمون دروغه و در اصل به نفع یه تعدادی هستش . حقیقت اصلی رو خودمون باید پیدا کنیم و مثل یه عده کور کورانه به دنبال یه عده شیاد نیوفتیم.

همچنین من اعتقاد ندارم که اثبات فرگشت وجود خدا رو رد میکنه بلکه میتونه شناخت مارو از خدا تغیر بده و بازم دلیل بر وجود نداشتنش نیست.

یک نکته رو هم اضافه کنم که اگر این نظریه پشتوانه ی کافی نداشت هیچ وقت وارد کتاب های درسیش نمیکردن پایه ترین کتابش هم زیست پیش دانشگاهی رشته ی تجربی هستش که کلا تمامی این مباحث رو توضیح میده.

Last edited:

عرفان 13

Registered User
لایک‌ها
3,494
آخه ربط داره
ربطش هم اینه که بیشتر آدمهای مذهبی که با بعضی نظریه های علمی مثل فرگشت مخالفت می کنن دلیل مخالفتشون بر طبق تحقیق و مطالعه نیست بلکه بر پایه ی اون باورهای دینیه که به خوردشون دادن
فرگشت عقیده ی من نیست که بخوام راجبش مطلب بیارم . عقیده ی شماهاست که باید مطلب بذارید و بقیه رو قانع کنید . من مسلمونم مستندم فقط قرآنه . هنوز دو تا آیه ننوشته اومدن هزارتا عنگ بهم چسبوندن . دیگه حرفی ندارم .

فرستاده شده از LG-P713ِ من با Tapatalk

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
ممنون از مطلبتون ولی موضوع بحث ما دین و سیاست نیست .

فرستاده شده از LG-P713ِ من با Tapatalk
عمو جان شما هم خوب بلدی با کلمات بازی کنی بالای صفحه یه دوستی آیه گذاشته که مستقیم به دین مربوطه نه تنها حرفی از اینکه موضوع بحث ما دین نیست نبود بلکه یه تشکر هم واسش رد کردی
یه خورده که می گذره زیرش یه کاربر دیگه میاد یه پستی میزاره که باب میل شما نیست و این بار حرف "موضوع بحث ما دین نیست" رو می کشی وسط

Arasp

Registered User
لایک‌ها
80
ما از نسل حضرت آدم هستیم. ولی در قرآن و روایات و تاریخ ثابت شده که انسان های دیگری قبل از آدم بر روی کره خاکی می زیسته اند که انسان بوده اند. یعنی روح انسانی داشته اند. از نسل میمون نبودند.
میمون ها روح انسانی ندارند و صرفا از روی غریزه زندگی می کنند و میمیرند در طی هزاران سال از غریزه خود فراتر نرفته و نیروی تعقل و مکاشفه در علم و ... ندارند.
در یکی مقالات خوانده بودم که قبل از انسان های امروزی انسان های ناندرتال که قدهای خمیده و کوتاه داشتند و فک آنها جلو بود و شبیه میمون ها بودند در کره زمین زندگی اجتماعی می کردند و شهر و کشور و پایتخت داشته اند و دارای نیروی تعقل انسانی و یادگیری علوم اکستابی و حتی بعد از مواجه فرزندان آدم با آن قوم و قبیله , نمونه هایی از ازدواج انسان های امروزی (از نسل آدم) با انسان هایی که قبل از آدم در کره زمین میزیسته اند وجود دارد.
همینطور انسان هایی عظیم الجثه از قوم عاد که حدود یازده متر بلندی قد آن ها بوده است و یک نظریه این هست که قوم عاد در ساخت اهرام ثلاثه مصر در خدمت فراعنه بوده اند و به آنها کمک میکرده اند. چونکه سنگهایی که در ساخت اهرام استفاده شده در معادن آن اطراف در مصر اصلا یافت نشده است و این یک سوال بزرگ است که چطور این سنگ های چند صد تنی در چند هزار پیش از فاصله های چند هزار کیلومتری به مصر آورده شده اند. امروزه اسکلت هایی منتسب به قوم عاد که نابود شدند در جنوب عربستان کشف شده است. که داستان نابودی قوم هایی از نسل عاد و ثمود در قرآن آمده است.
بنابراین قبل از حضرت آدم انسان هایی در کره زمین میزیسته اند که روح انسانی داشته اند و علم داشته اند و ارتباطی به میمون ها و شامپانزه ها نداشته اند.

عرفان 13

Registered User
لایک‌ها
3,494
نهج البلاغه / خطبه 192 امیرالمومنین علیه السلام:

وَ لَوْ أَرَادَ اَللَّهُ أَنْ يَخْلُقَ آدَمَ مِنْ نُورٍ يَخْطَفُ اَلْأَبْصَارَ ضِيَاؤُهُ وَ يَبْهَرُ اَلْعُقُولَ رُوَاؤُهُ وَ طِيبٍ يَأْخُذُ اَلْأَنْفَاسَ عَرْفُهُ لَفَعَلَ وَ لَوْ فَعَلَ لَظَلَّتْ لَهُ اَلْأَعْنَاقُ خَاضِعَةً وَ لَخَفَّتِ اَلْبَلْوَى فِيهِ عَلَى اَلْمَلاَئِكَةِ وَ لَكِنَّ اَللَّهَ سُبْحَانَهُ يَبْتَلِي خَلْقَهُ بِبَعْضِ مَا يَجْهَلُونَ أَصْلَهُ تَمْيِيزاً بِالاِخْتِبَارِ لَهُمْ وَ نَفْياً لِلاِسْتِكْبَارِ عَنْهُمْ وَ إِبْعَاداً لِلْخُيَلاَءِ مِنْهُمْ طلب العبرة

ترجمه: اگر خدا مى‏خواست كه آدم را از نورى بيافريند كه پرتوش چشمها را خيره كند و زيباييش انديشه ‏ها را مات سازد و عطر وجودش همه جا را پر كند، چنين مىیكرد، و اگر چنين میكرد همه با فروتنى، سجده را گردن مینهادند و فرشتگان را آزمون، ساده و آسان می‏شد.
اما خداوند سبحان آفريدگانش را به بعضى چيزهايى، كه از اصل آن جاهل و بیخبرند، می‏آزمايد، تا بدين آزمون از هم متمايزشان سازد، استكبارشان را بزدايد و خودپسندى را از آنان دور و دورتر سازد.
بازم این نوشته یه خرده به بحث ما نزدیکتره .
عمو جان شما هم خوب بلدی با کلمات بازی کنی بالای صفحه یه دوستی آیه گذاشته که مستقیم به دین مربوطه نه تنها حرفی از اینکه موضوع بحث ما دین نیست نبود بلکه یه تشکر هم واسش رد کردی
یه خورده که می گذره زیرش یه کاربر دیگه میاد یه پستی میزاره که باب میل شما نیست و این بار حرف "موضوع بحث ما دین نیست" رو می کشی وسط
چون از نهج البلاغست میگید مستقیم به دین مربوطه ؟ منم بگم شماهام که نظر دوستانتون رو تایید میکنید چون به کفر مربوطه تایید میکنید ؟

اگر امروزه در جهان در این زمانه دارند دین و مذهب را هنوز تبلیغ و گسترش می‌دهند نه بخاطر این است که دلایل قانع کننده و موجهی دارد، بلکه به این سبب است که دین یک ابزار قدرت برای کنترل جوامع است. مردم مطیع و مومن قابل کنترل تر از مردم پرسروصدا و پرسشگر هستند. چپاول و بهره‌برداری از یک ناراضی بمراتب مشکلتر است تا یک فرد راضی که سوال نمی‌کند و دستور بالاترها را می‌پذیرد. دین و مذهب افیونیست که باعث می‌شود یک ملت بخواب رفته و ظلم و جفایی که (توسط صاحبان قدرت) بر آنها روا شده را بکلی نادیده بگیرند. صاحبان قدرتی که همیشه با دین و مذهب رابطه تنگاتنگی داشته‌اند. دین و قدرت، هر دو احتیاج به خدایی دارند که در آینده وعدهٔ پاداش مطیعان و فرمانبردارانش را می‌دهد. و از این روست که انکار وجود خدا را گناه نابخشودنی حساب می‌کنند.
پل دیراک
آخه کنترل جوامع چه ربطی به این سوال داشت ؟ (آیا انسان از نسل میمون است ؟)

parsifar

Registered User
لایک‌ها
474
ما از نسل حضرت آدم هستیم. ولی در قرآن و روایات و تاریخ ثابت شده که انسان های دیگری قبل از آدم بر روی کره خاکی می زیسته اند که انسان بوده اند. یعنی روح انسانی داشته اند. از نسل میمون نبودند.
میمون ها روح انسانی ندارند و صرفا از روی غریزه زندگی می کنند و میمیرند در طی هزاران سال از غریزه خود فراتر نرفته و نیروی تعقل و مکاشفه در علم و ... ندارند.
در یکی مقالات خوانده بودم که قبل از انسان های امروزی انسان های ناندرتال که قدهای خمیده و کوتاه داشتند و فک آنها جلو بود و شبیه میمون ها بودند در کره زمین زندگی اجتماعی می کردند و شهر و کشور و پایتخت داشته اند و دارای نیروی تعقل انسانی و یادگیری علوم اکستابی و حتی بعد از مواجه فرزندان آدم با آن قوم و قبیله , نمونه هایی از ازدواج انسان های امروزی (از نسل آدم) با انسان هایی که قبل از آدم در کره زمین میزیسته اند وجود دارد.
همینطور انسان هایی عظیم الجثه از قوم عاد که حدود یازده متر بلندی قد آن ها بوده است و یک نظریه این هست که قوم عاد در ساخت اهرام ثلاثه مصر در خدمت فراعنه بوده اند و به آنها کمک میکرده اند. چونکه سنگهایی که در ساخت اهرام استفاده شده در معادن آن اطراف در مصر اصلا یافت نشده است و این یک سوال بزرگ است که چطور این سنگ های چند صد تنی در چند هزار پیش از فاصله های چند هزار کیلومتری به مصر آورده شده اند. امروزه اسکلت هایی منتسب به قوم عاد که نابود شدند در جنوب عربستان کشف شده است. که داستان نابودی قوم هایی از نسل عاد و ثمود در قرآن آمده است.
بنابراین قبل از حضرت آدم انسان هایی در کره زمین میزیسته اند که روح انسانی داشته اند و علم داشته اند و ارتباطی به میمون ها و شامپانزه ها نداشته اند.
میشه دقیقا بگین کجای قرآن گفته قبل از آدم هم انسانهایی روی کره ی زمین زندگی می کردن؟

CONSTANTLY1317

Registered User
لایک‌ها
2,568
لینک معتبر از کشف استخوانهای انسانهای 11متری لطفا ارائه بدید

عرفان 13

Registered User
لایک‌ها
3,494
تا اینجای بحث پست این دوستمون برای من قابل قبول تر بوده و همینطور نوشته هایی که نظرات تقریبا مشابهی با این پست داشتند و من در کل از همه به خاطر راهنمایی بی دریغشون تشکر میکنم . به خصوص دوستانی که با سند و ادله پیش اومدند .

Arasp

Registered User
لایک‌ها
80
سند لطفا در مورد اراجیف بودنش.
یه سرچ تو. گوگل بکنید! همه اش ماکته؟ که چی بشه؟ بیکارن از این ماکت ها بسازند؟

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
.
دوست عزیز این اسکلتها ماکت و صحنه سازی بیش نیستند

CONSTANTLY1317

Registered User
لایک‌ها
2,568
شما حرف زدی باید اثباتش کنی؟! ;)
شما اراجیف میگی ما باید اثباتش کنیم!!؟ o_O

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
همشو سالها پیش دیدم یه مشت ماکته که سایتهای زرد براش تیتر میزنن جدیدا خیلی مد شده تو نت یه عکس جالب پیدا میکنن براش خبر میسازن به همین راحتی
اخه کدوم رسانه معتبر این خبر رو پوشش داد ؟ اصلا میدونی پیدا کردن اسکلتهای 8 متری اگه واقعیت داشته باشه بزرگترین کشف بشره ؟
که مغزهای زود باور رو گول بزنن مگه همون مجسمه کانگورو نبود که گفتن یارو دختره مادرش قران میخونده این موزیک نهاده میرقصیده بعد قران رو پاره کرده تبدیل به کانگورو شده بعدشم معلوم شد اراجیفی بیش نبوده

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا