برگزیده های پرشین تولز

آیا سود hyip ها را میتوان درآمد درستی دانست؟

سود hyip درست (حلال) است؟

• نمیدانم

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    14

shd

Registered User
لایک‌ها
4
من سالها پیش در این زمینه hyip ها تحقیق کردم و با راه اندازی 5 وبسایت مانیتورینگ درآمد خوبی داشتم. اما با اینکه در حال رشد بودم فقط به دلیل ماهیت پونزی و کلاهبرداری که در این سیستم های به اصطلاح سرمایه گذاری دیدم، از این درآمد ها چشم پوشیدم. اما خیلی مایلم بدونم آیا شما هم در مورد نحوه سود دهی این سیستم ها تحقیقی کردید؟ و آیا به نظر شما سودی که از این سیستم ها عاید شما میشه را میتونید به عنوان درآمد و پول درست بپذیرید؟

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
منظورتون از درست
بحث شرعیشه؟

Sent from my SM-G570F using Tapatalk

vbd

Registered User
لایک‌ها
948
گزینه منفی نداره که نظر سنجیتون :)

shd

Registered User
لایک‌ها
4
منظورتون از درست
بحث شرعیشه؟

منظورم شرع به معنی خاص نیست. منظورم وجدان انسانی هست. با توجه به اینکه ما میدونیم نحوه سود دهی بر پایه پرداخت سرمایه ورودی های جدید به ورودی های قبلی هست. باز هم حاضریم با تبلیغ و ورود به این بازی ها، به افزایش بیشتر و بیشتر این سیستم ها دامن بزنیم تنها و تنها با این توجیه که "من پول نیاز دارم"

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
منظورم شرع به معنی خاص نیست. منظورم وجدان انسانی هست. با توجه به اینکه ما میدونیم نحوه سود دهی بر پایه پرداخت سرمایه ورودی های جدید به ورودی های قبلی هست. باز هم حاضریم با تبلیغ و ورود به این بازی ها، به افزایش بیشتر و بیشتر این سیستم ها دامن بزنیم تنها و تنها با این توجیه که "من پول نیاز دارم"
میخواستم همینو بگی
این چیزی هستش که برای شما وجدان، طرز فکر و دیدگاه خودتون تعیینش میکنه

shd

Registered User
لایک‌ها
4
این چیزی هستش که برای شما وجدان، طرز فکر و دیدگاه خودتون تعیینش میکنه
با احترام به نظر شما، اما داعش و طالبان هم طبق نظر شخصی خودشون کارشون رو توجیه میکنند.
وجدان بشری در کلیات نسبی نیست و شاید در مسائل فرهنگی فقط قابل توجیه باشه. مثلا من نمیتونم بی حجابی رو نمونه بی وجدانی بدونم. اما هر نوع اقدامی که منجر به ضرر مالی دیگران بشه نمونه بارزی از بی وجدانی به حساب میاد.

bango

Registered User
لایک‌ها
60
ببینید این فکرا و عذاب وجدانا رو افراد سود جو برای منافع شخصی در دل ما ها میندازن که نتونیم پول در بیاریم و همیشه بهشون محتاج باشیم. اصن اقتصاد بر این پایه برنامه ریزی شده. شما اگه دنیای نخستین رو نگاه کنید مردم برا خوراک پوشاک و . . . از طبعیت استفاده میکردند و نیاز به کسی نداشتند اما زمانی در دنیا حاکمانی پیدا شد که به دنیا حکومت کنند در دنباله ی اون اقتصاد هم ایجاد شد تا برا نیاز های شخصی و پیشبرد اهداف خودشون از مردم کار بکشند و مردم هم چون زندگیشون وابسته به پوله مجبورن برن برا اونا کار کنن. وگرنه پول فقط یه کاغذه و هیچ ارزشی نداره و خود انسان ها بهش بها دادن و باعث شده زندگی از این راه بچرخه . . . همینو بس (البته شاید این سوال براتون پیش بیاد بگید اگه پول نبود و نظم و نظامی نبود که دنیا سر جاش نمی موند که این فکر درسته اما دلیلش اینه که ذات انسان درنده س و باید **** و اقتصاد برا کنترل انسان ها باشه. اما اینکه بگیم خدا گفته و از نظر شرعی و اینا به نظر من همش دروغه برا اینکه بتونن سیستم به قول معروف برده داری رو زنده نگه دارن)

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
با احترام به نظر شما، اما داعش و طالبان هم طبق نظر شخصی خودشون کارشون رو توجیه میکنند.
وجدان بشری در کلیات نسبی نیست و شاید در مسائل فرهنگی فقط قابل توجیه باشه. مثلا من نمیتونم بی حجابی رو نمونه بی وجدانی بدونم. اما هر نوع اقدامی که منجر به ضرر مالی دیگران بشه نمونه بارزی از بی وجدانی به حساب میاد.
دوست عزیز کاملا میپذیرم حرف شما رو
اما همین هم باز نظر شخصیه شماست
یعنی هستند افرادی که حتی دزدی علنی رو هم توجیه میکنن
اینکه جای خود داره

amme joon

Registered User
لایک‌ها
2,941
کسی که وارد هایپ میشه میدونه که طرز کار این سیستم به چه شکلی هست . طرف خودش میدونه سایتی که سود بالا میده زیاد دووم نمیاره . وقتی همه میدونن داستان چیه و راضی هستن دیگه فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه.

usef8000

Registered User
لایک‌ها
879
هر کی بخاد فقط با عقل خودش مسائلو ببینه و حل کنه که سنگ رو سنگ بند نمیشه
واسه همین قوانین وجود داره قانون کشور قانون خدا که از طریق دین ارائه شده
کاملترین و بی نقض ترین دین هم فعلا اسلامه که مسائل مختلف زندگی رو در نظر گرفته
در مورد هایپ هم اساسش بر پایه سود بالا و زود بازده هستش امکان کلاهبرداری و اسکم زیاده با اینکه با تبلیغات و سودهای آب و تاب دار افرادو جذب میکنن
پس مانیتورینگ ها هم توی کلاهبرداری سایتهایی که معرفی میکنن شریکن چون میدونن که اکثرا اسکم میشن درامدش هم حلال نیست
وجدان هم که فرمودید به عنوان پیامبر درونه که ادمو از اعمال خلاف بازمیداره توی بعضی کم رنگه بعضی هم پررنگ و قابل رشد و ارتقا هستش

aliartshow

Registered User
لایک‌ها
61
سایت های مانیتورینگ نسبت به اسکم ِشدن هایپ ها اطلاع رسانی می کنند.اگه اطلاع رسانی و اطلاعاتی که میدن درست و به موقع باشه باز مثبت تر میشه بهشون نگاه کرد...اما سرمایه گذاری توی هایپ رو من به دلیل کلیت شیوه سرمایه گذاریشون کلا قابل اعتماد نمی دونم...و اگر بخوایم از لحاظ وجدانی نگاه کنیم خیلی بستگی به اعتقادات شخص داره...همونطور که خیلی ها از قمار و کازینو و شرط بندی درامد بدست میارن و از طرف دیگه خیلی ها سرمایشون رو از دست میدن.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

shd

Registered User
لایک‌ها
4
دید من دید اعتقادی به این مسئله نیست. اگر تعریف جامعی از ظلم داشته باشیم به نظرم مسئله ساده تر قابل حل خواهد بود. شاید در همه جای دنیا موافق این باشند که ظلم یعنی گرفتن حقی از کسی به نفع خود. مثل سلب آزادی انسانی، سلب آسایش، مثل کلاه برداری مثل وعده دروغ. و وعده سودی که این گیم های به ظاهر تجاری انجام میدن هم چون وعده های دروغ و حیف و میل کردن سرمایه است میتواند مصداقی از ظلم تلقی بشه.
من درباره گناه و ثواب و دوزخ و جهنم صحبت نمیکنم. در مورد ظلمی که ما انسانها حتی در قالب دین و اعتقاد به هم میکنیم صحبت میکنم.
اینکه من اونچیزی که دوست دارم را توجیه میکنم. تا به اون به هر شکلی رنگ انسانی بدم.

an1372

Registered User
لایک‌ها
181
من سالها پیش در این زمینه hyip ها تحقیق کردم و با راه اندازی 5 وبسایت مانیتورینگ درآمد خوبی داشتم. اما با اینکه در حال رشد بودم فقط به دلیل ماهیت پونزی و کلاهبرداری که در این سیستم های به اصطلاح سرمایه گذاری دیدم، از این درآمد ها چشم پوشیدم. اما خیلی مایلم بدونم آیا شما هم در مورد نحوه سود دهی این سیستم ها تحقیقی کردید؟ و آیا به نظر شما سودی که از این سیستم ها عاید شما میشه را میتونید به عنوان درآمد و پول درست بپذیرید؟
سلام
درسته اکثرا شیوه پونزی دارند
اما در این میان هستن سایت هایی که واقعا با سرمایه ها کار کردند و می کنند و حالا به خاطر ریسک فعالیتی که با سرمایه ها کتر کردند به شکست و در نهایت متاسفانه اسکم شدند
بنده در مورد سود و فعالیت در اینگونه سایت ها تحقیق کردم حرام نیست و نمیشه دقیق هم گفت حلاله(میشه گفت مکروه )
چرا که اولا این سایت ها در صفحه اصلی زمینه فعالیت رو ذکر کردند و این به گردن مدیر سایت خواهد بود که بخواد دروغ گفته باشه و با پولا تو اون زمینه ای که گفته کار نکنه و شیوه پونزی رو پیش بگیره(کاربر با هدف کار و سوداوری با پولش تو سایت سرمایه میریزه)

از طرفی سود تعیین شده در اسلام حرام و جایز نیست (یعنی سود باید علی الحساب باشه ودرصد قطعی تعیین نشده باشه) یعنی این شیوه ربا خواهد بود

اما در اسلام ربا از چند شخص ایراد نداشته وحلال است

در چند مورد ربا حلال است که عبارتند از:

1- اگر مسلمان از کافری که در پناه اسلام نیست ربا بگیرد، اشکال ندارد؛

2- زن و شوهر دائمی اگر از یکدیگر ربا بگیرند، حرام نیست؛

3- پدر و فرزند اگر از یکدیگر ربا بگیرند حرام نیست، لیکن بین مادر و فرزند، مشهور از فقها فرموده اند، ربا حرام است.

مورد اول دقیقا شیوه هایپه که این نوع سود گرفتن مشکلی نداره

بنده از تعدادی مراجع سوال کردم ومتاسفانه اصلا و دقیقا نمیدونن هایپ چیه که بخوان نظر قطعی بدن
نمونش فارکس که متاسفانه و نمیدونم چرا حرام میدونن!! در صورتی که این نوع معاملات عینا بورس ایرانه و مشکلی از این نظر نیست!
بالا هم عرض کردم میشه گفت این دارمد مکروهه یعنی بهتره انجام نشه ولی زمانی که کار نباشه و بیکار باشم(خودم رو میگم و منظورم شخصی نیست) خیلی از مکروهات میتونه حلال بشه(با استفاده از پیامبر درون یعنی عقل به این نتیجه رسیدم)
در اخر اگر واقعا نوع دارمد براتون مهمه از مرجع و البته کامل سوال کنید که انشالله شک وشبه برطرف بشه
از نظر بنده این نوع درامد مشکلی نداره (داخل هایپ فعالیت کردن نه هایپ زدن!)
هایپ زدن که پشتش افکار پلید وشیطانی باشه(کلاهبرداری) شک نکنید حرام و این نوع پول اخر عاقبت هم نداره !!!
باتشکر واحترام
مدیریت نیوزهایپ

Arash365

Registered User
لایک‌ها
2,434
سلام
درسته اکثرا شیوه پونزی دارند
اما در این میان هستن سایت هایی که واقعا با سرمایه ها کار کردند و می کنند و حالا به خاطر ریسک فعالیتی که با سرمایه ها کتر کردند به شکست و در نهایت متاسفانه اسکم شدند
بنده در مورد سود و فعالیت در اینگونه سایت ها تحقیق کردم حرام نیست و نمیشه دقیق هم گفت حلاله(میشه گفت مکروه )
چرا که اولا این سایت ها در صفحه اصلی زمینه فعالیت رو ذکر کردند و این به گردن مدیر سایت خواهد بود که بخواد دروغ گفته باشه و با پولا تو اون زمینه ای که گفته کار نکنه و شیوه پونزی رو پیش بگیره(کاربر با هدف کار و سوداوری با پولش تو سایت سرمایه میریزه)

از طرفی سود تعیین شده در اسلام حرام و جایز نیست (یعنی سود باید علی الحساب باشه ودرصد قطعی تعیین نشده باشه) یعنی این شیوه ربا خواهد بود

اما در اسلام ربا از چند شخص ایراد نداشته وحلال است

در چند مورد ربا حلال است که عبارتند از:

1- اگر مسلمان از کافری که در پناه اسلام نیست ربا بگیرد، اشکال ندارد؛

2- زن و شوهر دائمی اگر از یکدیگر ربا بگیرند، حرام نیست؛

3- پدر و فرزند اگر از یکدیگر ربا بگیرند حرام نیست، لیکن بین مادر و فرزند، مشهور از فقها فرموده اند، ربا حرام است.

مورد اول دقیقا شیوه هایپه که این نوع سود گرفتن مشکلی نداره

بنده از تعدادی مراجع سوال کردم ومتاسفانه اصلا و دقیقا نمیدونن هایپ چیه که بخوان نظر قطعی بدن
نمونش فارکس که متاسفانه و نمیدونم چرا حرام میدونن!! در صورتی که این نوع معاملات عینا بورس ایرانه و مشکلی از این نظر نیست!
بالا هم عرض کردم میشه گفت این دارمد مکروهه یعنی بهتره انجام نشه ولی زمانی که کار نباشه و بیکار باشم(خودم رو میگم و منظورم شخصی نیست) خیلی از مکروهات میتونه حلال بشه(با استفاده از پیامبر درون یعنی عقل به این نتیجه رسیدم)
در اخر اگر واقعا نوع دارمد براتون مهمه از مرجع و البته کامل سوال کنید که انشالله شک وشبه برطرف بشه
از نظر بنده این نوع درامد مشکلی نداره (داخل هایپ فعالیت کردن نه هایپ زدن!)
هایپ زدن که پشتش افکار پلید وشیطانی باشه(کلاهبرداری) شک نکنید حرام و این نوع پول اخر عاقبت هم نداره !!!
باتشکر واحترام
مدیریت نیوزهایپ
من با عیسلام کاری ندارم
ولی این ربا نیست قماره

mahmoodtz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
سوال من اینه ایا با این نظری که پیدا کردید سودی که کسب کردید رو چیکار کردید به کار خیر پرداختید و یا نه زدید به جیبتون و نیاز های خودتون چون از نظر شما که درست نیست باید میدادید برای کار خیر

mahmoodtz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
ولی نظر من در مورد هایپ این هست که این هم نوعی سود مشارکت هست که در بانک ها میدن که یکم سودش بیشتره

ببینید الان سایت های هایپ بنای برنامه اشون اینه که سرمایه ما رو میگیرند و در کارهای خود سرمایه گذاری می کنند حالا این گناهش به پای اونا هست که دروغ میگن و یا نمیگن و واقعا سرمایه گذاری می کنند که سایت هایی هم داریم واقعا از این سرمایه ها استفاده می کنند

حالا بانک ها ما هم دقیقا این کار رو می کنند سرمایه های شما رو میگیرند با ادعای این که در پروژه های خود سرمایه گذاری میکنند و براش سود می دهند حالا بعضی ها واقعا در این زمینه کار میکنند و بعضی ها هم این سرمایه رو در جاهایی مثل بورس میگردونند و با سرمایه ما درآمد خوب و بالا و سود کم هم به ما می دهند البته من در بانک هم سرمایه گذاری دارم و این صحبتم صرفا برای این بود که بدونید ما به حرف این سایت ها و یا بانک ها اطمینان میکنیم و سرمایه میذاریم حالا مسئول اینکه این سود رو از چه راهی برای میدهند به عهده دارنده سایت هست

ظمنا اگر به گفته دوستمون هم اگر هم ربا باشد ربا از غیر مسلمانی که تحت حمایت ملت مسلمان نباشد حلال هست و میتونید در تمامی سخنان مراجع پیدا کنید

و حرف آخر اینکه هر کسی بر اساس میل و انتخاب خود در این سایت ها سرمایه میذاره و یا هرکسی بر اساس میل خودش میتونه پول خودش رو ببره بانک بذاره سود بگیره و یا هر کسی با میل خودش میتونه ببره سرمایه خودش رو بذاره یه مغازه بر خودش باز کنه یعنی هر کسی مسئول خودش هست و کسی چاقو نذاشته گردنتون بگه باید این سایت ها سرمایه گذاری کنی از نظر خودت درست نیست سرمایه نذار برو سمت کسب درآمدی دیگر خیلی راحت

djdaramad

Registered User
لایک‌ها
71
جواب تمام سوالهای شرعی و وجدانی
... هر انچه را که برای خود میپسندی برای دیگران بپسند ....
تمام

I.F.R.I.T

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
سایتی که مبناش بر پایه دروغه چرا باید سودش هم درست و حلال باشه؟همه آدرسهایی که اینا تو سایتشون مینویسن دروغ و Fake هستش.تمام وعده هاشون دروغه.تمام حیطه فعالیتشون که مثلا ما تو کار نفت-دارو وازاینجور چیزا هست دروغه.پس چرا باید به سودی که میدن اعتماد کرد؟
من به شخصه تا حالا نزدیک 300$ تو چند تا هایپ گزاشتم که همشون اسکم شدن.حالا پول من و امثال من و خوردن باید بگم حلاله کارشون؟بانک رو با اینا مقایسه نکنین اقلا اونارو میشه یقشونو گرفت یا به بانک مرکزی شکایت کرد اگه کلاهبردار باشن اما اینا چی؟اصلا اینا کین؟کجان؟
اصلا از کجا معلوم که از کارایی مثل مواد و خلاف سود مردم رو نمیدن؟فقط میتونم بگم اینا همشون یه مشت کلاهبردارن .
شمایی هم که اومدی اونجا سایت به اصطلاح مانیتورینگ زدی خودتو توجیح . تبرئه نکن چون با همون نشون دادن سود سایتا مردم رو تحریک کردی.اینی که پول من و بردارن بدن به اونی که قبلا ثبت نام کرده نه به بنده رواست نه به خدا.
خداروشکر میکنم که 1$ هم از سود اینا نصیبم نشد چون از خدا خواسته بودم که اگه حرام باشه هیچوقت نصیبم نکنه.امیدوارم هیچ انسانی تو دنیا اصلا پولی نزاره که ضرر هم کرده باشه.

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
در دو حالت

اول وجود قرار داد بین شما و طرف و همزمان سهیم بودن در سود و زیان شخص

دوم اگر سرمایه شما در مسیر درستی سرمایه گذاری شود

مثلا شرکتی که سرمایه گذاشتید در کار ساختمانی باشه یا همچین چیزی

shd

Registered User
لایک‌ها
4
مطالب نوشته شده را خوندم و به چند نکته اشاره میکنم :

1. درسته که فردی که در hyip سرمایه گذاری میکنه، اطلاع داره که ممنکنه پولشو از دست بده، اما مطمئناً دلش چنین چیزی رو نمیخواد و به امید کسب سود این کارو میکنه.
  2. شمایی که زودتر از دوستت یا همشهریت یا هم وطنت یا همنوعت وارد شدی، میدونی که پولی که میگیری به واسطه هیچ نوع فعالیت اقتصادی بدست نیامده و عملا این پول مشکلی را در چرخه زندگی حل نکرده فقط پول همون دوستت یا همشهریت یا هم وطنت یا همنوعت رو دادند به شما.
  3. یک سیستم اقتصادی سالم باید بازدهی داشته باشه. تولید یا خدماتی ارائه بشه. مشکلی را از انسانی حل کنه. در حالی که تنها کاری که این سیستم ها میکنند بازی با پوله. پر کردن جیب خود و عده ای محدود و در عوض تخلیه جیب تعداد بیشتری از انسانهاست. تنها در صورتی سیستم میتونه سالم باشه که اساسش دادن پول ورودی جدید به ورودی قدیم نباشه و عملا در جایی سرمایه گذاری شده باشه.
  4. برای درک نادرست بودن این سیستم ها نیازی به فتوای مراجع و رجوع به منابع دینی و شرعی نیست. حتی اگر بی دین هم باشیم, عقل و وجدان انسانی ما اجازه آب به آسیاب دزد ریختن را نمیدهد.

بالا