برگزیده های پرشین تولز

از مالزی چی می دونید ؟ چی می خواید بدونید ؟

my2ir

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
یکی از دوستان تاپیک زده بود در مورد روسیه :guitar:
در مورد مالزی هر سوالی دارید بپرسید من جواب می دم :blush:
در مورد اقامت و تحصیل و کار و همه ی این چیز ها ، در مورد تبلیغ های تحریک کننده ی بعضی از شرکت ها و ...
در خدمتتون هستم

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
با توجه به اینکه کشورشون اسلامیه ، اونجا هم گشت ارشاد دارن؟ :eek:

آب و هواش چطوره؟ گرم؟ همیشه بارونی؟ ...

اقامت دائم و شهروندی میدن؟ شرایطش چیه؟

پاسپورتش چقد ارزش داره؟

وضعیت خدمات درمانی چطوره؟

درآمدها به طور متوسط ماهی چقدر هست؟ همینطور هزینه ی یک زندگی متوسط یک نفره

چرا اینقدر پرچمشون شبیه پرچم بلاد کفره؟

در مورد زبون مردمشون و اینکه چقدر انگلیسی میفهمن بگو

در مورد سازمان مایدا ( یا شاید mida ) اطلاعاتی داری که اصلن کارش چیه تو مالزی؟

Gripen

Registered User
لایک‌ها
27
گفته میشه امار تجاوز در اون دیار بالاست! درسته؟

my2ir

Registered User
لایک‌ها
4
با توجه به اینکه کشورشون اسلامیه ، اونجا هم گشت ارشاد دارن؟ :eek:

آب و هواش چطوره؟ گرم؟ همیشه بارونی؟ ...

اقامت دائم و شهروندی میدن؟ شرایطش چیه؟

پاسپورتش چقد ارزش داره؟

وضعیت خدمات درمانی چطوره؟

درآمدها به طور متوسط ماهی چقدر هست؟ همینطور هزینه ی یک زندگی متوسط یک نفره

چرا اینقدر پرچمشون شبیه پرچم بلاد کفره؟

در مورد زبون مردمشون و اینکه چقدر انگلیسی میفهمن بگو

در مورد سازمان مایدا ( یا شاید mida ) اطلاعاتی داری که اصلن کارش چیه تو مالزی؟

سلام
در مورد گشت ارشاد اصلا" ، فقط حق خوردن آبجو تو خیابون رو ندارید مثل همه جای دنیا ، مست هم نمی تونید رانندگی کنید وگرنه کلاب و بار به تعداد موهای سر من هست ( کچل نیستما )
البته پلیس شریعت دارن که به خارجی گیر نمی ده و به مالای های مسلمون گیر می ده ولی به خارجی ها و مالای های بودایی و هندو و چینی و اینا کلا" کار نداره فقط مالایی که مسلمون باشه و من تو این همه مدت تا حالا 1 بار در حالی که تو خیابون شیشه ی مشروب دستم بود بهم گیر ندادن ، من با این که روزی 3 4 بار می رم کوالالامپور و بر می گردم ولی روزی 1 ماشین پلیس یا 2 تا بیشتر نمی بینم
اقامت دائم نیست 10 ساله هست که بهش می گن خانه دوم و 300 هزار رینگت می دید و عین یک شهروند مالایی می شید
پاسپورتش باهاش بدون ویزا می رید سنگاپور و جاهای دیگه بدون هیچ مشکلی ولی اینجام با اسرائیل مشکل دارن مثلا" بازی قبل چلسی مردم به بازیکن اسرائیلی چلسی تو ورزشگاه توهین کردن
خدمات درمانی برای بیمارستان از 50 رینگت تا 100 رینگت برای بیمارستانه ، پزشک ایرانی هم پیدا می شه
درآمد ها اگه بخواید کار کنید بعنوان کارگر زیر 400 هزار تومان هست ( تقریبا 1000 رینگت ) ولی اگه مغازه بزنید در آمد خوبه
هزینه ی یک نفر تنها برای گرفتن اتاق کوچیک 1 نفره می شه 600 رینگت ، غذا روزی 20 رینگت اگه رستوران ایرانی ولخرجی نکنید
خونه بزرگ 3 خوابه با کلیه ی امکانات ماهی از 1300 رینگت هست به بالا با 2 تا حموم و دستشوئی
نمی دونم ! کلا" اینجا چیزی از خودشون ندارن
فرمون ماشین سمت راسته !!! عین انگلستان ولی گواهینامه ایران رو ترجمه کنید بیارید اصلشو راحت می تونید گواهینامه ی مالای بگیرید
زبونشون انگلیسی و مالای ، 95 درصد مردم کولالامپور در حدی هستن که راحت منظورشونو برسونن و منظورتون رو بفهمن پس اصلا" نگران زبان انگلیسی نباشید ، در ضمن یه بار یه راننده تاکسی رو دیدم از باراک اباما بهتر انگلیسی صحبت می کرد !
متاسفانه در مورد MIDA که می گید چیزی نشنیدم

Last edited:

my2ir

Registered User
لایک‌ها
4
گفته میشه امار تجاوز در اون دیار بالاست! درسته؟
من تاحالا یکبار نشنیدم !!! زیاد در مورد مالزی بد می گن ولی زیاد باور نکنید
می گن اینجا دزدی می کنن از ایرانی ها ، خوب اگه تو تهران هم ساعت 3 نصفه شب با موبایل و کیف پول تو جای خلوت راه برید خودتونم می دزدن با وسایلتون
ولی در مرکز شهر مثل نزدیک برج های دو قلو یا بوکیت بینتانگ همیشه امنه چون پلیس زیاده !!! مک دونالدز و کی اف سی هم 24 ساعته زیاد داره اینجا با WIFI مجانی
کلا" اینجا WIFI همه جا های خرید و اینا مجانیه !
سرعت اینترنت خونه ی من 20 مگابیت بر ثانیه هست و ماهی تقریبا 100 تومن براش می دم تازه با این اینترنت برام ماهواره هم نصب کردن به اضافه یک خط تلفن با دستگاهش

my2ir

Registered User
لایک‌ها
4
سوپر مارکت ایرانی تو هر شهر و محله ی نزدیک کوالالامپور پیدا می شه حتی توی سایبر جایا هم پیدا می شه
رستوران هم همینطور
مثلا" تو محله ی ساوث سیتی چند تا هست :
رستوران ایرانی : آشپز باشی ، تکتاز ، میامی ، سورنا ، هایدا !!!
سوپر ایرانی : حسانا ، جوان و نان سحر !!!
این فقط مال یک محله هست و این مغازه ها با هم 50 متر فاصله دارن هر کدوم !!!

داخل بوکیت جلیل چند تا هست
داخل خود کوالا لامپور پره رستوران و سوپر ایرانیه تو بهترین جاهای شهر

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,473
یک اپارتمان 70-80 متری جای خوب امکانات مناسب بخوایم بخریم چقدر میشه حدودی؟

my2ir

Registered User
لایک‌ها
4
یک اپارتمان 70-80 متری جای خوب امکانات مناسب بخوایم بخریم چقدر میشه حدودی؟
اینجا متراژ زیاد مطرح نیست تعداد خواب و فرنیش مهمه
3 خوابه رو می تونید با 80 90 میلیون بخرید
بستگی به جاش هم داره
تو جاهای دانشجو نشین و نسبتا" با کلاس مثل سردانگ و ساوث سیتی و بوکیت جلیل می تونید با این قیمت داخل آپارتمان هایی که استخر دارن و باشگاه دارن و سکیوریتی 24 ساعته دارن می تونید 3 خوابه خوب بخرید حول و حوش 180 هزار رینگت به بالا

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,473
بعد با خرید مثلا اپارتمانی حدود 100 میلیون تومان اقامت رو هم میدن یا باید هزینه جدا بدیم؟

my2ir

Registered User
لایک‌ها
4
بعد با خرید مثلا اپارتمانی حدود 100 میلیون تومان اقامت رو هم میدن یا باید هزینه جدا بدیم؟

نه
300 هزار رینگت رو که می زارید پیش دولت
بعد از یک سال 150 هزار رینگت رو آزاد می کنه که می تونید باهاش خونه و ماشین بخرید
ولی قسطی هم می تونید بخرید !!!
برای خرید ماشین می تونید هر ماشینی که می خواید رو 30 درصدشو نقد بدید بقیشو تا 9 سال قسطی

peymaniran

Registered User
لایک‌ها
152
یه نفر اگه کلا 20 میلیون تومن سرمایه داشته باشه میتونه بیاد اونجا زندگی کنه ؟ ؟ ؟

mo_toori

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
سلام و دسست درد نکنه
ویزاش فرودگاهیه؟ به همه ویزا میدن دیگه؟ هزینه صدورش چطوریه؟
به عنوان توریست باید آمار همه ی اموال و زمین هارو بدیم تا بتونیم ویزا بگیریم یا مثل کشورهایی که فرودگاهی میدن، زرتی ویزا رو میچسبونن؟

peymaniran

Registered User
لایک‌ها
152
یعنی کار کنه ؟

بله دیگه هم کار کنه و هم بتونه اجاره یه اطاق و بده. اصلا اگه یه دیپلمه بیاد تو مالزی چه کارهایی میتونه انجام بده و کجاها استخدامش میکنن و درآمد ماهیانه ش تقریبا چقدره؟

my2ir

Registered User
لایک‌ها
4
سلام و دسست درد نکنه
ویزاش فرودگاهیه؟ به همه ویزا میدن دیگه؟ هزینه صدورش چطوریه؟
به عنوان توریست باید آمار همه ی اموال و زمین هارو بدیم تا بتونیم ویزا بگیریم یا مثل کشورهایی که فرودگاهی میدن، زرتی ویزا رو میچسبونن؟
بله به ایرانی ها که وارد فرودگاه می شن 90 روز ویزای توریستی می دن !!! رایگانه
نه بابا این چیز ها نیست شما برای اومدن
بلیط می گیرید و داخل هواپیما فرم می دن که واسه چی میاین و اونو پر می کنین می گین واسه مسافرت و گشت و گذر ( هالیدیز )
بعد می رسید به فرودگاه ازتون اثر انگشت می گیرن ( شانسیه ممکن از شما بگیره ولی از همراهتون نگیره )
بعد مهر ویزا رو می زنه و ته برگ فرم رو می ده که اونو نباید گم کنید وگرنه جریمه داره
تموم !
به گیت ورودی فرودگاه که می رسید که پاسپورت رو چک کنه 1 دقیقه بعدش مهر روی پاسپورتتونه

liberty_dollar

Registered User
لایک‌ها
37
مثل تایلند جاهایی هم داره برای ... :D
دخترهاش چطوری هستن؟

my2ir

Registered User
لایک‌ها
4
بله دیگه هم کار کنه و هم بتونه اجاره یه اطاق و بده. اصلا اگه یه دیپلمه بیاد تو مالزی چه کارهایی میتونه انجام بده و کجاها استخدامش میکنن و درآمد ماهیانه ش تقریبا چقدره؟
یه دیپلمه بستگی به خودش داره و مهارت زبان و تجربه هاش ولی ویزای کار می خواد که اگه بخواد شرکت شمارو ویزا می ده بهتون 2 سال ولی آسون نیست زیاد ولی می دن
آره یه اطاق بخوای بگیری می تونی 500 رینگت ماهی پیدا کنی ( 200 هزار تومن تقریبا )
با 20 میلیون یا 50 هزار رینگت می تونید یه کافی شاپ بزنید ولی من توصیه نمی کنم چون این رغم کل سرمایه تونه

my2ir

Registered User
لایک‌ها
4
مثل تایلند جاهایی هم داره برای ... :D
دخترهاش چطوری هستن؟
بله هست
هستن از روس و مالای و چینی و میانماری پیدا می شن
و حتی عرب و ایرانی

البته به وفور تایلند نیستش ولی خوب هست

liberty_dollar

Registered User
لایک‌ها
37
یه سوال؟
من کارم با اینترنت هست و ماهی 800 دلار اینا درامد دارم ( و البته اگر یه کشور دیگه باشم بخاطر کردیت کارت میتونم درامدم را بالای هزار دلار حداقل برسونم ) و چون درامد اینترنتی هست و به دلاره هر کشوری میتونم باشم .
آیا دولت مالزی طرحی داره برای کسانی که اینطوری درامد دارند اقامت یا ویزای بلند مدت بده ؟ راه و روشی میدونید که بتونم بیام اونجا؟ من شنیدم دولت خیلی طرح ها داره ولی از جزییات خبر ندارم . مثلا کسانی که در سرح بین المللی مطرح هستن در عروض یه هفته و برای کسانی که تخصص دارند در یکماه ویزا صادر میکنه ....
با تشکر

my2ir

Registered User
لایک‌ها
4
یه سوال؟
من کارم با اینترنت هست و ماهی 800 دلار اینا درامد دارم ( و البته اگر یه کشور دیگه باشم بخاطر کردیت کارت میتونم درامدم را بالای هزار دلار حداقل برسونم ) و چون درامد اینترنتی هست و به دلاره هر کشوری میتونم باشم .
آیا دولت مالزی طرحی داره برای کسانی که اینطوری درامد دارند اقامت یا ویزای بلند مدت بده ؟ راه و روشی میدونید که بتونم بیام اونجا؟ من شنیدم دولت خیلی طرح ها داره ولی از جزییات خبر ندارم . مثلا کسانی که در سرح بین المللی مطرح هستن در عروض یه هفته و برای کسانی که تخصص دارند در یکماه ویزا صادر میکنه ....
با تشکر

بهترین کار اینه که برای ویزا برید یه کلاس زبان ثبت نام کنید ویزا می دن 1 ساله و همینجوری تمدید کنید
برای حساب هم باید ویزای تحصیلی داشته باشید که دبیت کارت بهتون می دن بانک خوب هم هست MAYBANK که کارتشو می تونید داخل PAYPAL اد کنید و راحت پول جابجا کنید
در مورد این طرح ها زیاد خبر ندارم و زیاد هم اعتبار ندارن

در ضمن اینجا به جز مالای ها و افرادی که خانه دوم دارن کردیت کارت نمی دن ( کردیت کارت یعنی الان خرید کن بعد پولش رو بده ) دبیت کارت می دن ( که هرچی پول توش داشته باشی همونو می تونی خرج کنی )

بالا