برگزیده های پرشین تولز

از کدام مرورگر استفاده می کنید؟ :::

از کدام مرورگر استفاده می کنید ؟

• Internet Explorer

Votes: 1 2.8%
  • Firefox

Votes: 19 52.8%
  • Chrome

Votes: 9 25.0%
  • Opera

Votes: 6 16.7%
  • Safari

Votes: 0 0.0%
  • سایر مرورگر ها

Votes: 1 2.8%

• Total voters
    36

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
طبق بررسی هایی که کردم آخرین تاپیک از این نوع ، مربوط میشد به سال 2009 و تاپیک جدید در این خصوص نداریم

میخوایم ببینیم الان جنگ Browserها به کجا رسیده و در حال حاظر کاربرای ایرانی بیشتر به سمت کدوم براوزر گرایش دارن (قابل توجه طراحان وب)

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
استادمون می گفت سایت دانشگاه رو نمی تونم درست باز کنم، ازش می پرسم مرورگرتون فایرفاکسه یا اینترنت اکسپلورر ؟؟میگه فک کنم ویستا باشه
خیر سرش دکترا هم داره

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
من هم اپرا.

چند تا مساله مهم هستش:

1. مهم ترین ویژگی این اپرای لامصب اینه که از وقتی کار کردن باهاش رو شروع می کنی دیگه نمی تونی سراغ چیز دیگه ای بری...
چند ساله ما گرفتارشیم...

2. اکثر تکنولوژی ها و ابتکار ها در زمینه Browser ها رو اپرا شروع کرد، و بقیه تقلید کردند.

3. بزرگترین رقیب اپرا فایرفاکسه، که از چند لحاظ از قدیم به نظر من اپرا همیشه بهتر بوده، این که بدون هیچ افزونه ای صفحات رو در بهترین قالب یعنی فایل یکپارچه (mht) ذخیره می کنه، این که خودش می تونه باز کننده صفحات سیو شده در کامپیوتر باشه، سرعتش که همیشه از هر چیز دیگه بالاتر بوده، سیستم دانلودش که واقعا یه سر و گردن بالاتر از فایرفاکسه و امکاناتش عالیه و بی هیچ اضافاتی می تونه تورنت دانلود کنه، و یه سری امکانات جدیدش مثل Opera Link و Opera Turbo که واقعا منحصر به فرده، و تشکیلات اینترنتی و فروم و میل و ساپورتش که واقعا عالیه.

فایرفاکس هم خیلی خوبه، ولی برای من اپرا همیشه یه چیز دیگه بوده...

-------------------------------------
پ.ن: دوستانی که تا به حال اپرا رو ندیدند از اینجا دانلودش کنند. واقعا تجربه فوق العاده ایه براشون.

سایت اصلی دانلودش فی*ل*تر شده، چون بعضی ها استفاده های عبور از فی*ل*تر و اینا می کردند از اپرا...

Last edited:

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
من تا تقریبا یک هفته پیش چند سال بود که طرفدار پرو پا قرص فایر فوکس بودم
ولی الان یک هفتس رفتم رو کروم

واقعا کروم یه چیز دیگس

اپرا هم اصلا خوشم نمیاد
نمیگم بده ولی من اصلا باهاش حال نمیکنم
همیشه جدید ترین نسخشو میریزم ولی اصلا نمیتونم خودمو راضی کنم ازش به طور ثابت استفاده کنم

ولی این کروم واقعا دلمو ربود :دی

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
تا سال 2011 فقط اکسپلورر بود .... بعد از اون مدت فایر فاکس نصب کردم گفتم بزار تستش کنم اینقدر میگند خوبه و سرعتش عالیه ....
توی بعد از چند ماه کنارش اپرا هم نصب کردم .
اکثر اوقات هر 3 تاشو کنار هم داشتم . با وضعیت اینترنت ایران یعنی واقعا میتونم بگم اکسپلورر یعنی فاجعه ! الان که با فایر فاکس کار میکنم واقعا هیچ واژه ای بهتر از فاجعه نمیشه واسه اکسپلورر گذاشت .

اپرا هم کنار فایر فاکس دارم اما واقعا نمیدونم به چه دردی میخوره ! تازه من اهل افزونه نصب کردن و این قرتی بازیا نیستم ... فقط میخوام یه مرورگر امن با سرعت عالی و ... داشته باشم . اپرا فونتها رو بد نشون میده ، سرعتش اصلا در حد فایر فاکس نیست.

با اینکه واقعا فایر فاکس نسبت به سرعت پایین اینترنتم خوب جواب داده قصد کردم کروم رو تست کنم . چون دنبال سرعت لود بالاتر صفحات اینترنتی هستم ولی واقعا بعید میدونم کروم انتظارمو براورده کنه . البته مرورگر اصلیم فایر فاکس خواهد ماند .

من اصلا نخواستم نسبت به مرورگری تعصب نشون بدم ... شاید حرفهام کاملا علمی نباشه اما چیزایی بود که تجربه کردم .

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
راستش جالبه واسم بدونم مرورگرها safari و مخصوصا maxthon از نظر سرعت چطوریند چون میخوام maxthon رو هم تست کنم . توی یه سایت خارجی تست سرعت maxthon رو با فایر فاکس گذاشته بود و نشون میداد که maxthon سریعتره .

webs

Registered User
لایک‌ها
1,464
قبلاً طرفدار فایرفاکس بودم، اما از اونجایی که فایرفاکس 4 افتضاح است، تا آپدیت بعدی فایرفاکس و رفع مشکلات، فعلاً اپرا استفاده می گردد.
توضیحات بیشتر و دلایل...

Last edited:

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
قبلاً طرفدار فایرفاکس بودم، اما از اونجایی که فایرفاکس 4 افتضاح است، تا آپدیت بعدی فایرفاکس و رفع مشکلات، فعلاً اپرا استفاده می گردد.
توضیحات بیشتر و دلایل...
دقیقا
منم از وقتی فایرفوکس 4 اومد رفتم رو کروم

همش هنگ میکنه
یه اسکرول میکنم گیر میکنه
روی سیستم های مختلفم همین مشکلو دارم
و همون صفحات تو کروم هیچ مشکلی نداره
و فایر فوکس 3 هم اصلا این ایرادو نداشت

شاید فایر فوکس 5 اومد دوباره برگشتم

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
اپرا از هیچ نظری کم نداره
۱-با یه کلیک عکس‌ها رو نشون میده واسه صفحاتی که فقط می‌خوای متنشون رو ببینی‌ خیلی خوبه
۲-با یه دکمه پراکسیش فعال می‌شه دوباره میتونی‌ با یه دکمه خاموش کنی‌
۳-مثل آب خوردن پیج رو ذخیره می‌کنه تو یه تک فایل که خیلی‌ کار رو راحت کرده
۴-هیچ نرم افزاری قدرت تب‌های اپرا رو نداره
۵-جاوا با یه کلیک خاموش روشن می‌شه (این سایت‌هایی‌ که کلیک راست رو بستن می‌شه پیچوند مثلا)
۶-سرعت انجام صفحه‌های جاوا واقعا بالاست
قابلیت ایمیل چک کردنش یه دنیا واسه من ارزش داره

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72

iGeek

Registered User
لایک‌ها
122
من هم اپرا.

چند تا مساله مهم هستش:

1. مهم ترین ویژگی این اپرای لامصب اینه که از وقتی کار کردن باهاش رو شروع می کنی دیگه نمی تونی سراغ چیز دیگه ای بری...
چند ساله ما گرفتارشیم...

2. اکثر تکنولوژی ها و ابتکار ها در زمینه Browser ها رو اپرا شروع کرد، و بقیه تقلید کردند.

3. بزرگترین رقیب اپرا فایرفاکسه، که از چند لحاظ از قدیم به نظر من اپرا همیشه بهتر بوده، این که بدون هیچ افزونه ای صفحات رو در بهترین قالب یعنی فایل یکپارچه (mht) ذخیره می کنه، این که خودش می تونه باز کننده صفحات سیو شده در کامپیوتر باشه، سرعتش که همیشه از هر چیز دیگه بالاتر بوده، سیستم دانلودش که واقعا یه سر و گردن بالاتر از فایرفاکسه و امکاناتش عالیه و بی هیچ اضافاتی می تونه تورنت دانلود کنه، و یه سری امکانات جدیدش مثل Opera Link و Opera Turbo که واقعا منحصر به فرده، و تشکیلات اینترنتی و فروم و میل و ساپورتش که واقعا عالیه.

فایرفاکس هم خیلی خوبه، ولی برای من اپرا همیشه یه چیز دیگه بوده...

-------------------------------------
پ.ن: دوستانی که تا به حال اپرا رو ندیدند از اینجا دانلودش کنند. واقعا تجربه فوق العاده ایه براشون.

سایت اصلی دانلودش فی*ل*تر شده، چون بعضی ها استفاده های عبور از فی*ل*تر و اینا می کردند از اپرا...

در حال حاضر که بزرگترین رقیب فایرفاکس IE و کرومه!

IE هم صفحات رو به صورت mht بدون هیج addons سیو میکنه

بقیه مرورگرها هم که میتونن صفحات سیو شده توی کامپیوتر رو باز کنن!

خود من از نظر سرعت چندان فرقی بین کروم و اپرا ندیدم
------

من از کروم استفاده میکنم و کروم رو در 2 کلمه توصیف میکنم: سریع و ساده!

قدیم ها از فایرفاکس استفاده میکردم که چون خییییییییلی رم میکشید گذاشتمش کنار ضمن اینکه بسیار هم هنگ میکرد وقتی هم که هنگ میکنه کل سیستم مختل میشه! :wacko: در حالیکه وقتی کروم هنگ میکنه فقط یک بخش خاص از کروم از کار میوفته. (این یک نوع معماری جدید و پیچیده نرم افزاره الان اسمش رو یادم رفته!)

برای اونایی که از 7 استفاده میکنن هم IE 9 عالیه. من چون خودم هنوز با xp کار میکنم نمیشه روش IE 9 نصب کرد!

یک چیزی رو هم بگم. اگر اپرا واقعا مرورگر خوبی بود سهمش بالای نیم درصد از کل مرورگرها بود!

این نمودار رو هم ببینید بد نیست:

attachment.php

نشون دهنده اینه که کاربران اینترنت دارن از فایرفاکس به سمت کروم مهاجرت میکنن.

Last edited:

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,317
IE 8 & FF

Primeval

Registered User
لایک‌ها
25
صدو بیست درصد فایر فاکس
سرعتش بالاتره
افزونه زیاده داره
ورژن فارسی داره
قالب بندیش خوجگل تره

Ace...!

Registered User
لایک‌ها
3,083
استادمون می گفت سایت دانشگاه رو نمی تونم درست باز کنم، ازش می پرسم مرورگرتون فایرفاکسه یا اینترنت اکسپلورر ؟؟میگه فک کنم ویستا باشه
خیر سرش دکترا هم داره

:D

منم از فایرفاکس استفاده میکنم .

SepehrR

Registered User
لایک‌ها
34
اپرا از هیچ نظری کم نداره
۱-با یه کلیک عکس‌ها رو نشون میده واسه صفحاتی که فقط می‌خوای متنشون رو ببینی‌ خیلی خوبه
۲-با یه دکمه پراکسیش فعال می‌شه دوباره میتونی‌ با یه دکمه خاموش کنی‌
۳-مثل آب خوردن پیج رو ذخیره می‌کنه تو یه تک فایل که خیلی‌ کار رو راحت کرده
۴-هیچ نرم افزاری قدرت تب‌های اپرا رو نداره
۵-جاوا با یه کلیک خاموش روشن می‌شه (این سایت‌هایی‌ که کلیک راست رو بستن می‌شه پیچوند مثلا)
۶-سرعت انجام صفحه‌های جاوا واقعا بالاست
قابلیت ایمیل چک کردنش یه دنیا واسه من ارزش داره
خب فایر هم همه این کارها رو با افزونه هاش میکنه... بیخودی باید به طور پیشفرض روش نصب باشه؟؟؟ مثلآ چند تا سایت اسکریپتهای جاوا به درد نخور دارن که لازم باشه اونها روبست؟

راستی اینقدر هم نگید فایر هنگ میکنه... درستش باهاش کار کنید هنگ نمیکنه! بیخود 50 تا تب روش باز می‌کنید و 50 تا افزونه روش نصب میکنید ، همین میشه دیگه...

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
منم از Fire Fox استفاده می کنم :heart: :lol:

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
اپرا فونتها رو بد نشون میده ، سرعتش اصلا در حد فایر فاکس نیست.
مشکل بد نشون دادن فونت ها مال نسخه 10 بود، الان در حال حاضر نسخه 11.10 رایج هستش، که کمترین مشکلی نداره.
در مورد سرعت هم نظر شما محترمه، ولی تجربه شخصی من اینه که اپرا به وضوح سریع تر هستش، اون هم با اختلاف زیاد و واضح. :happy:
IE هم صفحات رو به صورت mht بدون هیج addons سیو میکنه
بله، البته یه 2 ساعتی طول می کشه تا هر صفحه رو سیو کنه، و خیلی موقع ها هم روی همون سیو می مونه؟
واقعا حتی یک بار هم تجربه سیو کردن صفحه با IE و اپرا رو داشتید که مقایسه می کنید؟ :blink:
بقیه مرورگرها هم که میتونن صفحات سیو شده توی کامپیوتر رو باز کنن!
فایرفاکس آخرین باری که امتحانش کردم نمی تونست، و این به نظر من در حد سوتی هستش!
همون موقع هم کلی طرفدار سینه چاک داشت...
خود من از نظر سرعت چندان فرقی بین کروم و اپرا ندیدم
کروم رو من قبول دارم. امتحانش کردم و به نظر من دومین Browser خوب بعد از اپرا هستش
یک چیزی رو هم بگم. اگر اپرا واقعا مرورگر خوبی بود سهمش بالای نیم درصد از کل مرورگرها بود!
از این آمار و ارقام زیاد هستش.
ممکنه یه Browser پیدا کنید از همه بهتر باشه، ولی 0.00001 استفاده بشه، و چون معروف نیست هیچ کس استفاده نکنه.
ضمن این که علت استفاده بالاتر کروم، قطعا اینه که مال گوگل هستش و ملت از گوگل و سرویس هاش بیشتر استفاده می کنند.

---------------------------------------------
پ.ن: راستی دو تا قابلیت مهم و حیاتی اپرا رو یادم رفت بنویسم:

1. قابلیت باز کردن Closed Tabs (سطل زباله): اگر یه تب رو بستی، ولی بعد پشیمون شدی یا دوباره لازم شد می تونی بازش کنی.

واقعا وقتی از یه مرورگر دیگه مجبور میشم استفاده کنم، نبود این قابلیت به شدت اذیتم می کنه.

این هم جزو قابلیت هایی بود که اپرا گذاشت و همه یکی بعد از دیگری از روش دارند کپ می زنند.

2. قابلیت Speed Dial اپرا: سایت های مورد علاقه رو می ذاری رو صفحه اصلی، و از اون به بعد به محض باز کردن اپرا با یه کلیک ساده سایت های مورد علاقه رو باز می کنی! فعلا که Safari از اپرا کپ زدتش، حالا باید دید بقیه کی خجالت رو کنار می ذارن و کپ می کنند.

Ace...!

Registered User
لایک‌ها
3,083
دیدم خیلی از اپرا تعریف کردن رفتم نصب کردم ( هر چند قبلا هم امتحان کردم ولی خب )

اینم جالبه . با کلاس تره از فایرفاکس
ولی موارد فنی ـش رو لازمه تست بکنم

بالا