برگزیده های پرشین تولز

اسکناس 10 هزار تومانی

worship_u

Registered User
لایک‌ها
195
از بس ذوق دارم نمیدونم وقتی یکی از اینا رو دادن بهم،باهاش چی بخرم

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
میگم نیاز به پشت نویسی هم داره ؟ :دی :لول:

مارمولک

Registered User
لایک‌ها
3
کسی هنوز این اسکناس به دستش نرسید ؟ اگر گیر آوردید اسکن ( با کیفیت بالا ) و آپلود کنید. لازم داریم . ترجیحا DPI 300 باشه.

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
از اسکناس 100000 ریالی رونمایی! شد

اینم پشت و روش!:f34r:

Multimedia%5Cpics%5C1389%5C4%5CEconomy%5C2.jpg

Multimedia%5Cpics%5C1389%5C4%5CEconomy%5C1.jpg

حالا همتون گفتید بده و زشته و ...

ولی اگه انصافا بخوام نظر بدم در یک کلام : ر * دن ... ، عمیقا هم ر -دن !
سلیقه که ندارن ... وگرنه اینو که طرح 2 تومنیه میگذاشتن برا 10 تومنی . دیگه عمرا کسی این اسکناس رو خرابش نمیکرد :

64yaqw1ohmmqgk15bw0.jpg

.

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
حالا ماها اعضای یکدیگریم یا اعضای یک پیکریم

خدایی زدند شعر این بنده خدا رو به کجاها که نشکوندند

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
شایعات درباره اسکناس 10 هزار تومانی

با گذشت حدود چهار ماه از رونمايي اسكناس 10 هزار توماني، هنوز اين اسكناس‌ها در بازار فراگير نشده است و به همين دليل شايعات مختلفي درباره ادامه انتشار اين اسكناس‌ها بين مردم رواج يافته است.

به گزارش ايسنا، اسكناس‌هاي 10 هزار توماني كه قرار بود جايگزين‌هاي ايران‌چك‌هاي 50 و 100 هزار توماني شوند هنوز به طور گسترده در چرخه معاملات روزانه مردم مورد استفاده قرار نمي‌گيرد و اين در حالي است كه با توجه به نياز روزافزون به اسكناس‌هاي درشت به نظر مي‌رسد خلاء‌ اسكناس‌هاي درشت احساس مي‌شود.

محمود بهمني ـ رييس‌كل بانك مركزي ـ در مراسم رونمايي از اين اسكناس‌ها وعده داده بود كه تا پايان تابستان 89 تعداد 150 ميليون قطعه اسکناس 10 هزار توماني چاپ شود.

وي درباره نگراني‌هايي درباره ايجاد تورم با چاپ پول‌هاي درشت گفته بود: "حجم پول تغيير نخواهد كرد و معادل اسكناس‌ها، چك‌پول از گردش خارج مي‌شود؛ ميانگين سرانه اسکناس در ايران 118 است اما اين رقم در دنيا بين 14 و 15 اسکناس است و اسکناس‌هاي درشت جايگزين آن‌ها شده‌اند. با توجه به اينكه اسکناس‌هاي درشت معادل اسکناس‌هاي ريز در بازار جايگزين مي‌شود براي تسهيل مبادلات است پول درشت و ريز نقشي در ايجاد تورم ندارد."

بانك مركزي اعلام كرده بود بر اساس قوانين مبارزه با پولشويي بايد ايران چك‌هاي 50 و 100هزار توماني از چرخه مبادلات تجاري حذف شوند و به همين دليل اسكناس‌هاي 10 هزار تومان را وارد بازار كرد اما تاكنون به دليل اينكه ايران‌چك‌هاي 50 هزار توماني خارج نشده‌اند به همان نسبت‌ اسكناس‌هاي 10 هزار توماني هم وارد بازار نمي‌شود.

اين تصميم در حالي گرفته شده كه بر اساس اعلام سيدمحمود احمدي ـ دبيركل بانك مركزي ـ 50 درصد معاملات روزمره مردم به وسيله ايران‌چك‌ها انجام مي‌شود. از سوي ديگر تاكنون مجوز پرداخت اسكناس 10 هزار توماني در دستگاه‌هاي خودپرداز هم صادر نشده است.

يك مقام آگاه در بانك مركزي درباره دلايل وراد نشدن 10 هزار توماني به شبكه بانكي كشور گفت: "در حال حاضر مجوز چاپ اسكناس‌هاي 10 هزار توماني بر اساس ميزان خروج اسكناس‌هاي فرسوده با ارقام پايين‌تر، صادر مي‌شود اما زماني كه قرار باشد ايران‌چك‌هاي 50 و 100 هزار توماني از چرخه خارج شوند انتشار اسكناس‌هاي 10 هزار توماني سرعت بيشتري خواهد گرفت."

بانك مركزي پايان مهر ماه را زمان خروج ايران‌چك‌هاي 50 و 100 هزار توماني از بازار اعلام كرده است؛ بدين گونه كه پس از امضاء‌ از سوي آخرين مصرف‌كننده در شعبه، اين اسكناس‌ها باطل خواهند شد.

بايد ديد در آن موقع آيا اسكناس‌هاي 10 هزار توماني به اندازه نياز وارد بازار مي‌شوند تا جايگزين‌ ايران‌چك‌هايي كه در طي 3.5 سال محبوبيت زيادي كسب كرده‌ بودند، بشوند؟ آيا اساسا هر چقدر هم از اين اسكناس‌ها منتشر شود مي‌تواند جايگزين ايران‌چك‌هاي محبوب را بگيرد؟

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
به زودی چاپ خواهد شد :

خیـــــــــــــــــلـــــــی هزار تومن :دی

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
ده هزار تومانی کمه، همین الان تراولر 50 تومنی شده مثل هزار تومانی 5 سال پیش! منم چند تا بیشتر ندیدم. اگر میخواستن پخش کنن باید از طریق خودپرداز ها اینکار رو میکردن. ضمنا به عکس آقای ***** رو پول دقت کردید؟ چرا دور ریش عکس آقای ***** رو اونطوری سیاه کردن؟ الان 10 تومنی دم دستم نیست، واقعا اینطوریه؟

hamed_f65

Registered User
لایک‌ها
18
ده هزار تومانی کمه، همین الان تراولر 50 تومنی شده مثل هزار تومانی 5 سال پیش! منم چند تا بیشتر ندیدم. اگر میخواستن پخش کنن باید از طریق خودپرداز ها اینکار رو میکردن. ضمنا به عکس آقای ***** رو پول دقت کردید؟ چرا دور ریش عکس آقای ***** رو اونطوری سیاه کردن؟ الان 10 تومنی دم دستم نیست، واقعا اینطوریه؟

بله دوست عزیز
تقریبا تیره رنگ هستش

کسی هنوز این اسکناس به دستش نرسید ؟ اگر گیر آوردید اسکن ( با کیفیت بالا ) و آپلود کنید. لازم داریم . ترجیحا DPI 300 باشه.

من زیاد دارم
منتها اسکن شرمنده

یه نکته ی جالب هم توی پست های بعدی میگم که شاید کسی تا حالا بهش پی نبرده باشه

MD66

Registered User
لایک‌ها
208
آدم میمونه کرایه تاکسی هارو چجوری بده
باید اکترونیکیش کنن تا بشه هم کنترل نرخ تاکسی کرد هم اعصاب ملت و راننده چیز نشه:blink:

hamed_f65

Registered User
لایک‌ها
18
تا حالا توی طرح اسکناس هایی مثل 1000 تومنی و 5000 تومنی و بیشتر از این دقت کردید ؟؟؟؟

تونستید صورت یه موش و صورت یه خرگوش رو رویت کنید ؟؟؟؟

همین 10 هزار تومنی هم این قضیه درش صادقه

اگر میدونید کجا رو میگم و قبلا شنیدید که هیچ
اگر نمی دونید بیخود خودتون رو خسته نکنید و بگید بهتون آدرس بدم چون عمرا بدون اطلاع از محلش بتونید پیدا کنید

Last edited:

citydownload

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آدم میمونه کرایه تاکسی هارو چجوری بده
باید اکترونیکیش کنن تا بشه هم کنترل نرخ تاکسی کرد هم اعصاب ملت و راننده چیز نشه:blink:
داداش تو اصفهان دارن این طرح را پایه ریزی می کنن البته فقط اتوبوسا را کارتی کردن .

استیل آذین

Registered User
لایک‌ها
5
این ک.. خل ها نشون دادن که هیچی حالیشون نیست. کلا سایز 5 هزار تومنی و 10 هزارتومنی ایران از سایز استاندارد اسکناس خارج هست. یعنی تو کیف پول استاندارد جا نمی گیرن و یک نوار باریک از بالای اون بیرون می زنه.

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
این ک.. خل ها نشون دادن که هیچی حالیشون نیست. کلا سایز 5 هزار تومنی و 10 هزارتومنی ایران از سایز استاندارد اسکناس خارج هست. یعنی تو کیف پول استاندارد جا نمی گیرن و یک نوار باریک از بالای اون بیرون می زنه.
اره من گفتم پس کیف پولم اب رفته !

احتمالا خواستن مثل این پوند و اینا بزرگش کنن که اعتبارش بره بالا

MAS✪UD

Registered User
لایک‌ها
245
تا حالا توی طرح اسکناس هایی مثل 1000 تومنی و 2000 تومنی و بیشتر از این دقت کردید ؟؟؟؟

اگر نمی دونید بیخود خودتون رو خسته نکنید و بگید بهتون آدرس بدم چون عمرا بدون اطلاع از محلش بتونید پیدا کنید
موش و خرگوش!!!
خب كجان اين جكو جونورا؟

hamed_f65

Registered User
لایک‌ها
18
موش و خرگوش!!!
خب كجان اين جكو جونورا؟
من میدونم
چون از طراح محترم اسکناس شنیده شده ( نپرسید که چه نسبتی باهاش داشتیم که نمیگم )
کسی که بعد از طراحی از کشور خارج شد

یه کله ی موش + یه کله ی خرگوش

بذارید ببینیم دوستان می دونن
بعدش اعلام میکنم

hamed_f65

Registered User
لایک‌ها
18
من میدونم
چون از طراح محترم اسکناس شنیده شده ( نپرسید که چه نسبتی باهاش داشتیم که نمیگم )
کسی که بعد از طراحی از کشور خارج شد

یه کله ی موش + یه کله ی خرگوش

بذارید ببینیم دوستان می دونن
بعدش اعلام میکنم
نبودددددددد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
تا حالا توی طرح اسکناس هایی مثل 1000 تومنی و 5000 تومنی و بیشتر از این دقت کردید ؟؟؟؟

خرگوش که نه ولی یه بار راسو و اینجور چیزا پیدا کردم .:D در منطقه ریش و سبیل ها ......

بالا