برگزیده های پرشین تولز

انتخاب باطري براي دوربين ديجيتال

919

Registered User
لایک‌ها
3
باطري براي دوربين چي پيشنهاد ميكنين ؟
نيكل كادميوم يا نيكل متال ؟
ماركش و قيمتش رو هم بگين و كيفيتش !!!
اين باطري هاي سوني با شارژر چند هستن و بدون شارژر ؟
تا حالا كسي خريده ؟
كلا تجربياتتون رو بگين :happy:

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
والا من از اين NIMH ها استفاده ميكنم . متال فكر ميشه .
باتري سوني 2300 ميلي امپر + شارژرهاي سريع با امكان رفرش 35000 هست = 4 تا باتري با شارژز
يه مدل جديد اومده از سوني شرژر فوق سريع (‌در 15 دقيقه !!!!!) شارژ ميكنه با 4 باتري 2500 سوني = 78000 تومن.
ضمنا براي اينكه خيالت راحت باشه 4 تا باتري هم همراش داشته باش كه اونا رو CFL 2500 بگيري خيبي به صرفه و عاليه .

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از hwt :
باتري سوني 2300 ميلي امپر + شارژرهاي سريع با امكان رفرش 35000 هست = 4 تا باتري با شارژز
يه مدل جديد اومده از سوني شرژر فوق سريع (‌در 15 دقيقه !!!!!) شارژ ميكنه با 4 باتري 2500 سوني = 78000 تومن.
ضمنا براي اينكه خيالت راحت باشه 4 تا باتري هم همراش داشته باش كه اونا رو CFL 2500 بگيري خيبي به صرفه و عاليه .
اين CFL هاي 2500 واقعا عالي هستن. در ضمن همه كه نميتونن مثل شما شارژر هاي 40 تومن به بالا بخرن!
34.gif

919

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از hwt :
اين CFL 2500 چيه ؟ :blink:
مدله يا اسمه يا .... ؟

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از 919 :
اين CFL 2500 چيه ؟ :blink:
مدله يا اسمه يا .... ؟
CFL اسم مدلش هست كه همه جا ميشناسن. 2500 يا 2300 يا 2000 هم مقدار آمپراژي (ميلي آمپر) هست كه ميتونه تامين كنه و هر چي بيشتر باشه خب بهتره.

919

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از daftarekhaterat :
CFL اسم مدلش هست كه همه جا ميشناسن. 2500 يا 2300 يا 2000 هم مقدار آمپراژي (ميلي آمپر) هست كه ميتونه تامين كنه و هر چي بيشتر باشه خب بهتره.
دفتر جان قيمتش چجورياست ؟ :happy:

zhivago

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من يه شارژر سوني ريفرش دار خريدم با 4 تا باطري 2300 ميلي آمپر 23000 تومن
4 تا باطري 2300 ميلي آمپر اضافه هم خريدم 6000 تومن
باطري ها رو تو 4 ساعت شارژ ميكنه در كل ازش راضيم
البته موقع خريد فروشنده خيلي اصرار ميكرد كه CFL بگيرم ولي چون قبلا تعريفشو
نشنيده بودم ترجيح دادم SONY بخرم

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
cfl هاي 2500 هر 2 تاش ميشه 3800 تقريبا !

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
شك نكن ! من الان 2 سري سوني دارم يه سري از اينا . اينا رو به سوني ها خيلي بيشتر ترجيح ميدم .

919

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از hwt :
شك نكن ! من الان 2 سري سوني دارم يه سري از اينا . اينا رو به سوني ها خيلي بيشتر ترجيح ميدم .
ممنونم
فقط اين برام سواله ؟!!!
مثلا دوربينه من 2000 ميلي آمپر هستش يعني ميزانه مصرفش 2000 ميلي آمپر هستش حالا من ميرم يه باطري 2500 ميگيرم بقيش چي ميشه ؟!!! :blink:
و اين 2000 با 2500 غير از توان توليديش چه فرقي دارن با هم ديگه ؟
مدت عمرش بيشتره و يا شارژ نگه داشتنش بيشتر ه ...... ؟
بعد اين روي مدت زمانه شارژش هم تاثير ميگذاره ؟
قيمت شارژر اين سي اف ال ها چند هستش ؟
اگه چنديم مدل هستش بفرمايي و فرقشون رو بگين ;)

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
خوب اينجا نياز به يه مهندس برق هست که الان حي حاضر داره برات تايپ ميکنه(ميخواستم بگم دارم برق ميخونم) .بايد بگم که ميزان امپراژ به مقدار مصرف دوربين برميگرده و اصلا" نميتونيم بگيم که يه دوربين که 2000 ميلي امپر انرژي ميخواد يه باطري 2500 رو استفاده کنه عمرش بيشتر خواهد بود .نه دوستان ميزان اين امپر مقدار جرياني هستش که باطري از شارژ ميگيره و هرچه مقدار بيشتر باشه سرعت شارژ بيشتر خواهد بود نه اينکه بتونيم با اين باطري بيشتر کار کنيم .چون ميزان امپر هميشه متغييري وابسته به ميزان مصرف .مگه بگيم که دوربين پس از نصب اين باطري ها تند تند کار ميکنه و سرعتش بالا ميره تو کار که چيز خنده داريه .پس نتيجه اينکه هر چقدر ميزان امپير بيشتر بود سرعت شارژ بيشتر و سريعتره . منم سي اف ال با شارژر سي اف ال دارم واقعا" عالي بودن و تو مدت 20 دقيقه باطري هارو شارژ ميکرد.

ramin_njf

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
به نقل از phoyo_live :
خوب اينجا نياز به يه مهندس برق هست که الان حي حاضر داره برات تايپ ميکنه(ميخواستم بگم دارم برق ميخونم) .بايد بگم که ميزان امپراژ به مقدار مصرف دوربين برميگرده و اصلا" نميتونيم بگيم که يه دوربين که 2000 ميلي امپر انرژي ميخواد يه باطري 2500 رو استفاده کنه عمرش بيشتر خواهد بود .نه دوستان ميزان اين امپر مقدار جرياني هستش که باطري از شارژ ميگيره و هرچه مقدار بيشتر باشه سرعت شارژ بيشتر خواهد بود نه اينکه بتونيم با اين باطري بيشتر کار کنيم .چون ميزان امپر هميشه متغييري وابسته به ميزان مصرف .مگه بگيم که دوربين پس از نصب اين باطري ها تند تند کار ميکنه و سرعتش بالا ميره تو کار که چيز خنده داريه .پس نتيجه اينکه هر چقدر ميزان امپير بيشتر بود سرعت شارژ بيشتر و سريعتره . منم سي اف ال با شارژر سي اف ال دارم واقعا" عالي بودن و تو مدت 20 دقيقه باطري هارو شارژ ميکرد.

حلا كه يه مهندس برق دمدستمونه لازم شد يه سوال ديگه هم پرسيده بشه

ميخواستم بدونم دوربين a510 كه دوتا باتري ميخوره نسبت به a85 يا هر دوربيني كه چهارتا باتري ميخوره

اين وضعيت يه حسن يا ضعف؟ اصلا چرا بعضي دوربينا با 4 باتري وبعضي با 2 باتري كار ميكنن ؟

بنظر شما 2 باتري بهتره يا 4 باتري .؟

919

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از phoyo_live :
مهندس جان يه چيزي اينجا براي من گنگه !!!
ميزان آمپر به ميزان مصرف مرتبط هستش
خوب مثلا روي روي يه باطري زده 2000 ميلي آمپر
آيا اين مربوط به قابليت شارژ شدنش هست يا مثلا تا 2000 ميلي آمپر ميتونه جريان توليد كنه ؟!!!

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
امپراژ بيشتر = ميزان استفاده ي بيشتر در يك بار شارژ ! خيلي ساده است بخدا !

digital_teh

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از hwt :

آقا امكانش هست كه اين CFL2500 ها رو با شارژر 2300 ريفرش سوني شاررژش كرد؟

CFL2300 چه جوري از سوني 2300 بهتره توصيه ميكنيد بخريم ؟

به نقل از zhivago :
من يه شارژر سوني ريفرش دار خريدم با 4 تا باطري 2300 ميلي آمپر 23000 تومن
4 تا باطري 2300 ميلي آمپر اضافه هم خريدم 6000 تومن
باطري ها رو تو 4 ساعت شارژ ميكنه در كل ازش راضيم
البته موقع خريد فروشنده خيلي اصرار ميكرد كه CFL بگيرم ولي چون قبلا تعريفشو
نشنيده بودم ترجيح دادم SONY بخرم
آقا قيمت ريفرش سوني با چهار تا باطري رو 35000 تومن ميدن ميشه آدرس بدين كجا قيمت مناسب ميشه تهيه كرد

amin-moein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هرچه مقدار امپراژ يك باطري بيشتر باشه مقدار جريان ثابتي كه در يك زمان معين با بار ثابت ميتواند تغذيه كند بيشتر است.

به عنوان مثال مثلا يك باطري 2000 ميلي امپرساعت ميتواند يك مصرف كننده را با بار ثابت 1000 ميلي امپر را 2ساعت تغذيه كند در حالي كه يك باطري 500 ميلي امپري همان با را به مدت نيم ساعت تغذيه ميكند.

اما در مورد باطري و شارژر به عنوان كسي كه بيش از ده سال با الكترو نيك سرو كار دارم در مورد CFL با يد بگم كه باطري خوبي اما در سطح عالي هم نيست
در مورد سوني بايد بگم كه جنس تقلبي خيلي داره اما اگر از جاي معتبر اصلشو تهيه كني خيلي بهتر از CFL جواب ميده

ناگفته نماند كه هر باطري نيكل متال احتمال بروز اثر مموري را دارد ولي اين احتمال در مورد باطري ههاي سوني كم تره
دوربين شما اگر چهاتا باطري ميخوره اگه يكي از اينها بر اثر اثر مموري خراب بشه روي كل جريان دهي اثر ميگذاره
يعني خود باطري در مدار به صورت يك مصرف كننده ظاهر ميشه.

اگه سوال ديگري هست ما در خدمتيم

ramin_njf

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
اگه لطف كنيد سوال منو كه توي صفحه اول هست جواب بدين

digital_teh

Registered User
لایک‌ها
1
امين جان از راهنمايت ممنون هستم

من شارژر سوني ريفرش 2300 ميل آمپر با چهار تا باطري سوني ساخت چين به قيمت 32000 تومن در تاريخ 84/06/14 خريدم البته تمام اين قيمتها به چونه و ... ديگه ارتباط داره شايد فردا همين مغازه بالاتر يا پايننتر بده ولي به نظر من برا امروز قيمت مناسبي بود . معموليش رو هم حدود 22000 تومن ميفروختند .
آدرس و تلفن :جمهوري پاساژ حافظ پلاك 46 گلها- 66731543

حالا يه سوال از اساتيد ، تو برگه راهنما شارژر نوشته :
you do not need to refresh a battery before each charge . only refresh a battrery when you notice the useable time of battery on a particular piece of equipment shorten

اگه امكان داره نظرتون رو در اين مورد بگيد كه آيا لازمه بعد از هربار استفاده كامل با دوربين دوباره ريفرش مود رو فعال كنيم؟ و سوال بعدي اصلا به نظر شما اختلاف حدودا 10000 تومني مود ساده و ريفرش ارزش اينهمه استفاده بهينه از باطري رو داره چون يه جفت باطري CFL يا Sony 2300 حدودا 3500 قيمتش هست كه تو دوربين معمولا مقدار زيادي از باطري مصرف ميشه

919

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از amin-moein :
هرچه مقدار امپراژ يك باطري بيشتر باشه مقدار جريان ثابتي كه در يك زمان معين با بار ثابت ميتواند تغذيه كند بيشتر است.

به عنوان مثال مثلا يك باطري 2000 ميلي امپرساعت ميتواند يك مصرف كننده را با بار ثابت 1000 ميلي امپر را 2ساعت تغذيه كند در حالي كه يك باطري 500 ميلي امپري همان با را به مدت نيم ساعت تغذيه ميكند.

اما در مورد باطري و شارژر به عنوان كسي كه بيش از ده سال با الكترو نيك سرو كار دارم در مورد CFL با يد بگم كه باطري خوبي اما در سطح عالي هم نيست
در مورد سوني بايد بگم كه جنس تقلبي خيلي داره اما اگر از جاي معتبر اصلشو تهيه كني خيلي بهتر از CFL جواب ميده

ناگفته نماند كه هر باطري نيكل متال احتمال بروز اثر مموري را دارد ولي اين احتمال در مورد باطري ههاي سوني كم تره
دوربين شما اگر چهاتا باطري ميخوره اگه يكي از اينها بر اثر اثر مموري خراب بشه روي كل جريان دهي اثر ميگذاره
يعني خود باطري در مدار به صورت يك مصرف كننده ظاهر ميشه.

اگه سوال ديگري هست ما در خدمتيم
ممنونم
بازم ممنون
حالا درست متوجه شدم
چون از اول همه رفتن سراغه يه موضوعه ديگه يعني شارژ باطري ولي من منظورم هميني بود كه شما گفتين مرسي
اين اثر مموري 1% در روز هستش ؟؟؟
شما خودتون جايه معتبر سراغ دارين ؟؟؟
كسي جايه معتبر سراغ داره ؟؟؟
من فردا ميخوام برم پاساژ رضا و ايران اونجا جايي معتبر سراغ دارين ؟!!!

بالا