برگزیده های پرشین تولز

اگه شما١٥٠ميليون تومن تو حسابتون داشتيد،باهاش چه كار ميكرديد؟

omn1990

Registered User
لایک‌ها
27
سلام وعرض ادب خدمت دوستان عزيز.
يه سوال دارم از محضرتون شما اگه ١٥٠تومن داشتين باهاش چه حركتي ميزديد؟
شرايط خودمم الان اينطوريه كه تاحالا تو بازار و كار ازاد هيچ تجربه اي نداشتم.الان نه كار دارم نه خونه.تو زمينه كامپيوتر و موبايل به صورت كلي اطلاعات خيلي زيادي دارم و به شدت علاقه مندم.مهندسي برق هم خوندم.
مواردي كه خودم بهش فكر ميكنم ايناس:
خريد زمين و مشاركت در ساخت(تو اين مورد پول كم ميارم)
پيش خريد خونه
خريد مغازه و اجاره دادنش
سپردن به بانك تا يك سال(خيلي مايل نيستم به اين مورد)
راه اندازي يه كسب وكار (چون تاحالا هيچ سابقه اي نداشتم تو اين زمينه مرددم)
مهاجرت و .. اگه كافي باشه واسه تحصيل!
خريد خونه تو شمال
و...
از پيشنهادهاي جديد و نقد موارد پيشنهادشده استقبال مي شود.

pouyajabbarisani

Registered User
لایک‌ها
58
دوست عزیز به نظرم بهترین کار خرید ملک هست. بهتون قول می دهم بعدا به این حرف من خواهید رسید. البته جایی باید خرید که در حال رونق هست.
در ضمن همونطور که از گفته هاتون بر می اید فردی با سن و سال نه چندان زیاد هستید ممکن هست بفرمایید ۱۵۰ میلیون تومن رو از کجا اوردید؟‌ (خوب می خواهم از تجربتون منم استفاده کنم :)‌ )
روز خوش.

بابای آیدین

Registered User
لایک‌ها
1,348
رفقا 20 میلیون گذاشتن موسسه مهر ماهی 400 میده بهش.
شما 150 میلیون بزاری ماهی 3 تومن سود میده بهت

pm2008

Registered User
لایک‌ها
67
اگر سن شما بالا بود و دنبال سود قطعی نبودید مسکن پیشنهاد میشد ولی الان با این وضعیت بازار اصلا خوب نیست که 150 تومن بی زبونو بدید پای یه خونه یا زمین و بشینید تا گرون بشه ، اون هم با سود 22 درصد بانک که مثل هلو میدن
پول رو در حساب کوتاه مدت 22 درصد بذارید و دنبال راه اندازی یک شغل باشید
با این پول و البته کمتر از این هم شما میتونید یک رستوران یا کارواش اجاره کنید و ماهی 3 تا 10 میلیون درامد داشته باشید
البته در صورت پیشرفت درامد شما تا 60 میلیون در ماه هم میرسه که با فرض شراکت 50/50 با صاحب اصلی رستوران یا کارواش ماهی 30 تومن دست شما رو میگیره
اما اینکه از کجا شروع کنید و چقدر زمان میبره تا راه و روش کار دستتون بیاد بستگی به پشتکار خودتون داره
این حرف هام کاملا حساب شده هست و خیال بافی در کار نیست

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
سلام وعرض ادب خدمت دوستان عزيز.
يه سوال دارم از محضرتون شما اگه ١٥٠تومن داشتين باهاش چه حركتي ميزديد؟
شرايط خودمم الان اينطوريه كه تاحالا تو بازار و كار ازاد هيچ تجربه اي نداشتم.الان نه كار دارم نه خونه.تو زمينه كامپيوتر و موبايل به صورت كلي اطلاعات خيلي زيادي دارم و به شدت علاقه مندم.مهندسي برق هم خوندم.
مواردي كه خودم بهش فكر ميكنم ايناس:
خريد زمين و مشاركت در ساخت(تو اين مورد پول كم ميارم)
پيش خريد خونه
خريد مغازه و اجاره دادنش
سپردن به بانك تا يك سال(خيلي مايل نيستم به اين مورد)
راه اندازي يه كسب وكار (چون تاحالا هيچ سابقه اي نداشتم تو اين زمينه مرددم)
مهاجرت و .. اگه كافي باشه واسه تحصيل!
خريد خونه تو شمال
و...
از پيشنهادهاي جديد و نقد موارد پيشنهادشده استقبال مي شود.
ساخت و ساز به هر شکل با این سرمایه غیر ممکنه.
پیش خرید رو در صورتی انجام بدید که یه کار دیگه ای داشته باشید و سود حاصله از اون کار به جای رفتن به بانک صرف پرداخت اقساط ساختمون پیشخرید شده بشه.
خرید مغازه و اجاره دادنش هم تنها در حالتی خوبه که خودتون یه ساختمون بسازید و توش مغازه در بیارید و اون رو اجاره بدید . در غیر این صورت سود بسیار ناچیزی دستتون رو میگیره.
سپردن به بانک تحت هیچ شرایطی خوب نیست مگر اینکه سرمایه خیلی کم باشه و یا اینکه شخص سن بالایی داشته باشه و حوصله کار کردن رو نداشته باشه ( البته اگه در بازار تجربه نداته باشه ) و یا اینکه بخواد ضرر بکنه . بانک فقط و فقط روز شمارش خوبه .
خرید خونه تو شمال سرمایه گذاری بسیار بلند مدته و چون شما سنتون کمه پس اول راه هستید و اگه این انرژی و توان رو در راستای کسب سود بیشتر مصرف نکنید در آینده سرمایه زیادی نخواهید داشت.
مهاجرت رو که اصلا بهش فکر هم نکنید!
بهترین پیشنهاد بنده برای شما راه اندازی یه کسب و کاره.
حالا میتونید مغازه بزنید , میتونید تولید بکنید , واردات میتونید انجام بدید و ....
چون سنتون کمه و تجربه ندارید واردات برای شما بدترین گزینه هست.
میمونه تولید و مغازه . با 150 تومن میشه به تنهایی مغازه زد ولی نمیشه به تنهایی تولید انجام داد . البته کسب و کار خانگی میشه ولی باید علاقه داشته باشید و سختی های خاصش رو تحمل بکنید.
میتونید یک مغازه در جای مناسب رهن و اجاره بکنید و توش یکسری جنس بریزید و بفروشید . میتونید هم سهام بخشی از یک کارخونه یا کارگاه رو داشته باشید . البته تولید به این آسونی ها نیست و نیازمند سرمایه و تجربه بالاست . پس اگه کسی که تجربه داره و یا سرمایه زیادی داره و شما رو مثل برادر ( یا خواهر ) خودش میدونه و ... میتونید بهش پیشنهاد شراکت بدید البته احتمال اینکه قبول کنه بسیار کمه . یا اینکه با دوستاتون و آشنایان دور هم جمع بشید ( 4 یا 5 نفر بیشتر نشه ) بعد استارت یک کار رو بزنید .
ولی مغازه رو به تنهایی میتونید شروع کنید که اگه شریک داشته باشید عالیه .
بعد سودتون رو وارد بخش ساختمان بکنید .
حالا اینکه چه مغازه ای بزنید یا چی تولید کنید بستگی به خودتون و شرایط داره .

omn1990

Registered User
لایک‌ها
27
سپاس فراوان بابت همفكري همه دوستان.من اتفاقا سنم كم نيس٢٥سالمه ولي خب تاالان درگير درس و دانشگاه كردم خودمو و الانم در حال خدمتم كه چيزي نمونده.
من اين پولو از فروش خونه كسب كردم و حالا با توجه به عدم اشنايي نگران اينم كه نكنه اين سرمايه سوخت بشه يا خونه بكشه بالا و نتونم ديگه خونه بگيرم..
راستش ادامه تحصيل تو رشته نرم افزار هم تو فكرمه ولي از طرفيم بايد برم سركار..

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
سپاس فراوان بابت همفكري همه دوستان.من اتفاقا سنم كم نيس٢٥سالمه ولي خب تاالان درگير درس و دانشگاه كردم خودمو و الانم در حال خدمتم كه چيزي نمونده.
من اين پولو از فروش خونه كسب كردم و حالا با توجه به عدم اشنايي نگران اينم كه نكنه اين سرمايه سوخت بشه يا خونه بكشه بالا و نتونم ديگه خونه بگيرم..
راستش ادامه تحصيل تو رشته نرم افزار هم تو فكرمه ولي از طرفيم بايد برم سركار..
خوب اگه واقعا نگران سوخت شدن سرمایه خودتون هستید بهتره توی همون مسکن سرمایه گذاری کنید ولی خوب سود زیادی به دست نخواهید آوورد .
کلا ساخت و ساز زیاد سود نداره ولی مطمئن ترین مسیر برای کسب درآمد هستش .

yar_66

Registered User
لایک‌ها
139
ماشین پیش خرید کن بعد ک تحویل گرفتی بفروش ، مثلا 206 الان پیش فروش میکنه ایران خودرو دی ماه تحویل میده کلا دلالی ماشین خوبه

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
به نظر من .......... اگر به پول ماهانه نیاز نداری، پولت رو دلار بخر بذار کنار، همینجا ارشدت رو بخون و برای پی اچ دی برو خارج.......... اگر به پول ماهانه نیاز داری، پولت رو بده خونه بخر اجاره بده یا بذار توی بانک ماهی حدود 3 تومن بگیر، با حساب و کتاب خرج کن و پس انداز کن، باز هم همینجا ارشدت رو بخون و برای پی اچ دی برو خارج ........ شما الان توی مرز دیر شدن هستی، چند سال وقت تلف کنی دیگه باید کریر تحصیلی رو فراموش کنی ، پس حالا که به درس علاقه داری، همینجا ارشدت رو بخون و برای پی اچ دی برو خارج :D... بازم بگم ؟ :p

Sales@TAM

Registered User
لایک‌ها
207
100% با چند نفر با تجربه و ریش سفید تو زمینه املاک مشورت میکردم و خونه یا زمین میخریدم... دلالی و کار های این مدلی رو سمتش نرو... نه پولش درسته نه احترامو شخصیت میاره برا ادم...
در ضمن الان وام مسکن برای کلانشهر ها 50 میلیون شده...
یوقت وسوسه نشی بری ماشین مدل بالا یا چیز های دیگه بگیریا :D ... فقط ملک... به امید خدا به زودی هم باید ازدواج کنی..

شرایط شما رو نمیدونم نمیتونم قطعی ی چیزی بگم ولی اگر راه داره برات حتما حتما ادامه تحصیل بده...منم دانشجو هستم نیمه وقت شاغلم و خیلی از دوستانم مرخصی ساعتی میگیرن ولی هرطور شده درس هم میخونن...

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
ماشین پیش خرید کن بعد ک تحویل گرفتی بفروش ، مثلا 206 الان پیش فروش میکنه ایران خودرو دی ماه تحویل میده کلا دلالی ماشین خوبه
با این پیشنهادتون که ایشون را بدبخت میکنی!!!206 حالا زیر قیمت کارخانه هم گیر میاد و از سود بانک هم خیلی کمتر میده!!لااقل ماشینی معرفی کن که سودی داشته باشه!!!
در جواب دوستی که میگن دلالی فلانه!!!لابد خرید ملک و فروشش در آینده هم دلالی حساب نمییاد..همون کسانیکه که الان شخصیت دارن اکثرا با دلالی بدست آوردند!!!دیگه کسی نیست که خاندان گرامی که سردسته دلالها هستند را نشناسه!!!

MOBILE_MASOUD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
با این وضع رکود بازار و اینکه تا سال آینده این رکود ادامه داره به نظر من بزار بانک سودشو بگیر تا از خدمت برگردی و یه کار و کاسبی راه بندازی
ساختمون سودش تو یه سال نیست باید چند سال صبر کنی تا سود بده به خصوص الان که حالا حالاها راکده

omn1990

Registered User
لایک‌ها
27
به نظر من .......... اگر به پول ماهانه نیاز نداری، پولت رو دلار بخر بذار کنار، همینجا ارشدت رو بخون و برای پی اچ دی برو خارج.......... اگر به پول ماهانه نیاز داری، پولت رو بده خونه بخر اجاره بده یا بذار توی بانک ماهی حدود 3 تومن بگیر، با حساب و کتاب خرج کن و پس انداز کن، باز هم همینجا ارشدت رو بخون و برای پی اچ دی برو خارج ........ شما الان توی مرز دیر شدن هستی، چند سال وقت تلف کنی دیگه باید کریر تحصیلی رو فراموش کنی ، پس حالا که به درس علاقه داری، همینجا ارشدت رو بخون و برای پی اچ دی برو خارج :D... بازم بگم ؟ :p
شما در مورد حداكثر سن قابل پذيرش واسه اپلاي اطلاع دارين چقده؟چون من حساب ميكنم امسال كه قبول نميتونم بشم بهمن سال بعد كه قبول شم اونوقت مهر٩٥تازه بايد برم كلاس و٩٧فارغ شم اونموقع من٢٩سالم ميشه.اونوقت مشكل زياد بودن سن واسم پيش نمياد واسه اپلاي؟

Watch171

Registered User
لایک‌ها
166
زمین سرمایه گذاری خوبیه ما تو شمال تو یه شهر کوچیک یه زمین کشاورزی داریم که تا یکی دوسال دیگه متری میشه " همین الان هم به قیمت بر میدارن "
الان کلی اگه کسی بخواد متری 70 اینا میشه روش قیمت گذاشت !
همین زمین 2 سال دیگه میشه متری 200الی 300 !

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
شما در مورد حداكثر سن قابل پذيرش واسه اپلاي اطلاع دارين چقده؟چون من حساب ميكنم امسال كه قبول نميتونم بشم بهمن سال بعد كه قبول شم اونوقت مهر٩٥تازه بايد برم كلاس و٩٧فارغ شم اونموقع من٢٩سالم ميشه.اونوقت مشكل زياد بودن سن واسم پيش نمياد واسه اپلاي؟
حداکثر سن قانونی وجود نداره. اما معمولا زیر 30 سال میتونی برای پی اچ دی فاند کامل بگیری و اگر در تحصیل خوب باشی، جزو استف و فکولتی قرار میگیری و ماندگار میشی. بالای 30 و زیر 35 میتونی پذیرش بگیری، اما احتمال اینکه دانشگاه استخدامت کنه کمتره. بخاطر همین گفتم توی مرز هستی

Last edited:

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
کلا دوس داری بفزستیش خارج :confused::eek:

بالا