برگزیده های پرشین تولز

اگه شما١٥٠ميليون تومن تو حسابتون داشتيد،باهاش چه كار ميكرديد؟

barool

Registered User
لایک‌ها
2,864
خیرخواهی یک تهرانیه دیگه :p
فرض کن داهاتیه :Dبچه رو اذیت نکن همین پولی که داره بیاد خارج به گاج میره .فاندم اروپا نمیده الان امریکا هم از 100 نفر اپلای به یه نفر یا 2 نفر میده مقطع دکترا . همین ایران بمونه با پولش تجارت کنه فکر خوبی داشته باشه به جا خوبی میرسه . همین حرفی که خودت زدی بهترین کاره از نظر من . پولو بزاره بانک . سودشو بگیره و دلار بخره . میشه ماهی هزار دلار سالش 12 هزار دلار داره که میشه کارا زیادی باش کرد.

omn1990

Registered User
لایک‌ها
27
فرض کن داهاتیه :Dبچه رو اذیت نکن همین پولی که داره بیاد خارج به گاج میره .فاندم اروپا نمیده الان امریکا هم از 100 نفر اپلای به یه نفر یا 2 نفر میده مقطع دکترا . همین ایران بمونه با پولش تجارت کنه فکر خوبی داشته باشه به جا خوبی میرسه . همین حرفی که خودت زدی بهترین کاره از نظر من . پولو بزاره بانک . سودشو بگیره و دلار بخره . میشه ماهی هزار دلار سالش 12 هزار دلار داره که میشه کارا زیادی باش کرد.
مگه دهاتيا نميتونن برن خارج؟

خیرخواهی یک تهرانیه دیگه :p
اتفاقا نظر خودمم به شما خيلي نزديكه خيلي مصرم كه شرايطش جور بشه برم از ايران.دلايل هم خيلي دارم ،ازشرايط شخصي و شخصيتي خودم گرفته تا دلايل محيطي و شرايط حال حاضر ايران.
فكر كنم بهترين كار اين باشه كه يا تو مسكن از اول سرمايه گزاري كنم يا تا يه سال تو بانك بزارم بعد برش دارم برم تو املاك تو اين مدتم درسو زبانو به جايي برسونم.ولي بازاين حساب كار مارو بايد بيخيال بشم و ريسك كمي نيس.

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853

بچه نیست. 25 سالشه :D...

انقدر بدم میاد از این دندونپزشکا که در مورد پذیرش مهندسی برق اظهار نظر میکنن :p:D... مهندسی برق که مثل این رشته های بیخودی- دندونپزشکی و امثالهم :p- نیست . ما رو در کل دنیا میذارن روی سرشون حلوا حلوا میکنن :p... ایشون درسش رو درست بخونه، راحت میتونه برای پی اچ دی فول فاند بگیره

اینکه پولش رو بذاره توی بانک و با سودش دلار بخره ، پیشنهاد خیلی خوبیه

barool

Registered User
لایک‌ها
2,864

اتفاقا نظر خودمم به شما خيلي نزديكه خيلي مصرم كه شرايطش جور بشه برم از ايران.دلايل هم خيلي دارم ،ازشرايط شخصي و شخصيتي خودم گرفته تا دلايل محيطي و شرايط حال حاضر ايران.
فكر كنم بهترين كار اين باشه كه يا تو مسكن از اول سرمايه گزاري كنم يا تا يه سال تو بانك بزارم بعد برش دارم برم تو املاك تو اين مدتم درسو زبانو به جايي برسونم.ولي بازاين حساب كار مارو بايد بيخيال بشم و ريسك كمي نيس.
نه این یه شوخیه با افتک :D

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853

یه شوخیه بین من و بارول. جدی نگیر :D

فکر خیلی خوبیه... من بعد از ارشدم بهترین موقعیت بود که برم خارج...مسائلی پیش آمد که نرفتم و دکترا رو اینجا خوندم. بزرگترین اشتباه زندگیم بود. الان تا حدودی جبران شده، اما هنوز هم پشیمونم. بهترین وقت خارج رفتن بعد از ارشده با دست پر !

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868

استارتر گرامی بنده هم حس میکنم گزینه ی خروج از کشور فعلا برای شما گزینه ی مناسبی نیست ! اروپا رو که بی خیالش شو ! اونجا هزینه ی زندگی بسیار بالاست خصوصا
برای مهاجرینی مثل ما ! شرایط شهروند پذیریشون بسیار سخت شده ! مثلا یه نگاه به کابینه های کشورهای اروپایی بکن توی اکثرشون دولت های دست راستی روی کار اومدن
که شاخصه ی اصلیشون مهاجر ستیزیه ! در دوران تحصیلت یا کار بهت نمیدن یا یه کار خدمات رسانی مسخره بهت میدن که یک صدم مخارجت رو هم تامین نمیکنه ! برای مهاجرت
فقط آمریکا مناسبه !

barool

Registered User
لایک‌ها
2,864

فکر خیلی خوبیه... من بعد از ارشدم بهترین موقعیت بود که برم خارج...مسائلی پیش آمد که نرفتم و دکترا رو اینجا خوندم. بزرگترین اشتباه زندگیم بود. الان تا حدودی جبران شده، اما هنوز هم پشیمونم. بهترین وقت خارج رفتن بعد از ارشده با دست پر !
میومدی اینجا ایران به گاج میرفت از فرار مغزها :D:p

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868

یادته آخرهای کارشناسی ارشدت دم در دانشکده مهندسی برق دانشگاه شریف بهت گفتم افتک تا دیر نشده از اینجا برو ! هر جایی به از اینجا !
بعدش تو توی چشمات اشک حلقه زدش و چند ثانیه مکث کردی و با یه صدای لرزون بهم گفتی : " نه دموی عزیز ! من میمونم و به آبادانی این کشور همت میگمارم !

omn1990

Registered User
لایک‌ها
27
بچه نیست. 25 سالشه :D...

انقدر بدم میاد از این دندونپزشکا که در مورد پذیرش مهندسی برق اظهار نظر میکنن :p:D... مهندسی برق که مثل این رشته های بیخودی- دندونپزشکی و امثالهم :p- نیست . ما رو در کل دنیا میذارن روی سرشون حلوا حلوا میکنن :p... ایشون درسش رو درست بخونه، راحت میتونه برای پی اچ دی فول فاند بگیره

اینکه پولش رو بذاره توی بانک و با سودش دلار بخره ، پیشنهاد خیلی خوبیه
البته من اگه بخوام ادامه تحصيل بدم حتما نرم افزار ميخونم برق دهنمونو سرويس كرد دانشگاه سراسري استادا سخت گير نبود علاقه.. به نرم افزار خيلي علاقه دارم

شما خودتون شريف درس خوندين؟
بدون پشتیبان داشتن که اونجا ساپورت کنه و کمک کنه ، رفتن به خارج مساوی از دست دادن همین سرمایه و بازگشت به نقطه صفر
منظورتون از پشتيبان چجور كسيه؟ فكرنميكنم اين همه مهاجر و دانشجويي كه رفتن از ايران همشون پشتيبان داشتن ..

Last edited:

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
البته من اگه بخوام ادامه تحصيل بدم حتما نرم افزار ميخونم برق دهنمونو سرويس كرد دانشگاه سراسري استادا سخت گير نبود علاقه.. به نرم افزار خيلي علاقه دارم
شما خودتون شريف درس خوندين؟
هرچی علاقه داری بخون. البته هرچی بخونی به پای برق نمیرسه :D

فقط لیسانس . در دوران ماقبل تاریخ ، شریف ارشد بیوالکتریک نداشت

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
بدون پشتیبان داشتن که اونجا ساپورت کنه و کمک کنه ، رفتن به خارج مساوی از دست دادن همین سرمایه و بازگشت به نقطه صفر

الان در ایران کسی شما رو ساپورت میکنه ؟ هرکی باید به زندگی و مشکلات خودش رسیدگی کنه

mjs7

Registered User
لایک‌ها
165
نصفشو سهام پدیده می خریدم
نصف دیگشم تو بانک می زاشتم و توی مدتی که داشتم کارشناسی ارشد می گرفتم از سودش استفاده می کردم

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
این از اون حرفا بودا!!!!
میگم شما پول خوابیدن تو خونتون رو پرداخت میکنید؟ ناهار رو چی؟ شام چی؟

اونجا باید بری یه جا بگیره نهارشو خودش بده شام هم همینطور اونم چند ماه بعدش توی مدت بره ببینه میتونه کاری پیدا کنه یا نه تازه اونم شایده نه حتمی
پول این مدت میدونه چقدر پاش آب میخوره؟

ساپورت یعنی یکی بهش یه مدتی یه جا بده و کمکش کنه و راه و چاه رو نشونش بده عزیز

از کدوم حرفا ؟ :D...شما اینجا هم اگر مستقل زندگی کنی، باید تمام این هزینه ها رو خودت پرداخت کنی ... اگر از شهر خودت بری یه شهر دیگه دانشجو بشی هم باید کرایه خونه و پول غذات رو خودت بدی، کار هم نداری..... مهاجرت همینه دیگه آقا. نکنه توقع داری کل خانواده همه زندگیشون رو بفروشن با ایشون همراه بشن که مبادا بهش بد بگذره ؟:D

اون ساپورتی که شما میگی - که بری اونجا چند ماه وبال گردن یکی بشی- ، توی کشور غریب ، فقط برادر برای برادرش میکنه... بقول استارتر اینهمه آدم مهاجرت کردن، همشون ساپورت داشتن ؟ خود این ساپورتی که میگی، وقتی که مهاجرت کرده ساپورت داشته ؟ :D

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
از کدوم حرفا ؟ :D...شما اینجا هم اگر مستقل زندگی کنی، باید تمام این هزینه ها رو خودت پرداخت کنی ... اگر از شهر خودت بری یه شهر دیگه دانشجو بشی هم باید کرایه خونه و پول غذات رو خودت بدی، کار هم نداری..... مهاجرت همینه دیگه آقا. نکنه توقع داری کل خانواده همه زندگیشون رو بفروشن با ایشون همراه بشن که مبادا بهش بد بگذره ؟:D

اون ساپورتی که شما میگی - که بری اونجا چند ماه وبال گردن یکی بشی- ، توی کشور غریب ، فقط برادر برای برادرش میکنه... بقول استارتر اینهمه آدم مهاجرت کردن، همشون ساپورت داشتن ؟ خود این ساپورتی که میگی، وقتی که مهاجرت کرده ساپورت داشته ؟ :D
آقا اینقدر ساپورت ساپورت نکن، چیلتر میشیاااا

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
این دوستمون خیلی همه چیزو آسون گرفته!!!

این افتک ولش کن ! این بابا بوی کباب به مشامش خورده خیالات برش داشته ولی خبر نداره که دارند خر داغ میکنند ! یادمه یه زمانی ژاک شیراک به همتای چینی خودش گفته
بود که در کشور شما حقوق کارگران رعایت نمیشه و به کودکان و زنان ظلم میشه و از این حرف ها ! طرف هم برگشته بود به ژاک شیراک گفته بود : " فرمایش شما کاملا درست .
آیا شما حاضر هستی همین الان به 300 میلیون از کارگرای چینی ویزا بدید بیاند فرانسه و طبق قوانین حقوق بشر براشون کار و امکانات رفاهی رو فراهم کنی ؟ " . هیچ کسی
منکر پیشرفت و رفاه حاکم بر بلاد غرب نیست ! درسته غرب خوبه ولی برای خودشون و برای یه تعداد اندکی از نخبگان دانشگاهی و سرمایه دارهای کشورهای جهان سوم ! آدم
ضعیف رو هیچ کجا نمیخواند ! به نظر من این حقوق بشر نیست ( یا حداقل شکل ناقصی از حقوق بشره ) که شما گل های سر سبد هر ملتی رو دست چین کنی و ورداری ببری !
مثل اینکه شما بری تو یتیم خونه و فقط به بچه های خوشگل کمک کنی !

pavilion

Registered User
لایک‌ها
5,453
هیچکاری نمیکردم همونجوری میذاشتم تو حساب بمونه
با 150تومنم مگه میشه کاری کرد؟؟

کوبانی تنها نیست

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
من روی صحبتم با استارتر تاپیک بود که یجورایی همکار محسوب میشیم، ایشون با یه کم تلاش راحت میتونه بره یه کشور خوب. بقیه اگر نمیتونن برن خارج یا جایی راهشون نمیدن، مشکل خودشونه :D . حقوق بشر و آزادی زندانیان در بند **** صهیونیستی هم مشکل من و استارتر نیست :D

Last edited:
بالا