برگزیده های پرشین تولز

ایده های مختلف بازار کار و سرمایه

20doost

Registered User
لایک‌ها
352
سلام به همه مخصوصا آقا شادمهر عزیز با این همه اطلاعات
منم به نوبه خودم خواستم تشکر کرده باشم و بگم اون دوستی که
گفت همه فکر زدن مغازه هستن باید بهش بگم بهتره راه حل پیشنهاد کنی نه اینکه فقط بزنی تو برجک بقیه

20doost

Registered User
لایک‌ها
352
گفت همه فکر زدن مغازه هستن باید بهش بگم بهتره راه حل پیشنهاد کنی نه اینکه فقط بزنی تو برجک بقیه

20doost

Registered User
لایک‌ها
352
من خودم یه سری کار پیشنهاد میکنم مثلا خرید اکو باند و اجاره دادن اون برای مراسم
دوم اجاره دادن ماشین البته نه ماشین خودتون یه ماشین جدای از ماشین شخصیتون به کارخانجات
خرید و فروش زمین البته به شرط اینکه صاحب زمین احتیاج به پول داشته باشه و زیر قیمت بازار بدهپ
و ...

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
متاسفانه ما ایرانیا یاد گرفتیم تو برجک هم بزنیم و از هم انتقاد غیر سازنده بکنیم به جای اینکه راه رو برای طرف مقابل روشن تر بکنیم .
ایراد گرفتن همیشه آسون تر از تصحیح کردن اشتباهه ...
قضیه اون تابلوی نقاشیه که یه استاد نقاشی میزاره کنار خیابون و میگه هرکی ایراد میبینه دورش خط بکشه , شب که سراغ تابلو میره میبینه کل تابلو خط خطی شده ! دفعه بعد یه تابلو میزاره و میگه اگه اشکالی میبینید اون رو برطرف بکنید , شب که میاد سراغ تابلو میبینه هیچکی هیچکاری باهاش نکرده !

sarbandar2011

Registered User
لایک‌ها
109
✅ کسب_و_کار

راه اندازی کسب وکار با 5میلیون تومان سرمایه

سرمایه ای اندک و زیر 5 میلیون تومان در دست داریم اما ایده ای برای راه اندازی کسب و کار نداریم و فکر می کنیم که با این سرمایه اندک کاری نمی توان انجام داد، اما نمی دانیم که با سرمایه کمتر از 5 میلیون تومان هم می توان کسب و کاری آغاز کرد و به درآمد رسید.
بله این یک واقعیت است که تمام کسب و کارهایی که اطراف ما شکل گرفته اند، سرمایه های اولیه میلیونی و میلیاردی نداشته اند. قصد داریم در این مطلب درباره تعدادی از کسب و کارهایی صحبت کنیم که با کمتر از 5 میلیون تومان هم می توان آنها را تاسیس کرد.

در یک تقسیم بندی، کسب و کارها براساس قلمرو فعالیت به شش دسته تقسیم می شوند؛ مانند کسب و کارهای الکترونیکی، خانگی، خانوادگی، روستایی، کوچک، متوسط و بزرگ که البته از میان آنها کسب و کارهای کوچک، متوسط و بزرگ نیاز به سرمایه اولیه بیشتر از 5 میلیون دارند؛ بنابراین در ادامه از موارد دیگر مثال می زنیم.

1) کسب و کارهای اینترنتی

فروش محصولات یا خدمات از طریق اینترنت را «کسب و کار اینترنتی» می گویند. تجهیزات مورد نیاز برای اینگونه کسب و کارها کامپیوتر، اینترنت و یک خط تلفن است که به وسیله آن می توان یک «فروشگاه اینترنتی» راه اندازی کرد.

به طور کلی برای راه اندازی یک سایت، هزینه ای کمتر از 2 میلیون تومان مورد نیاز است. از نمونه های بارز این کسب و کارها می توان به سایت های فروش شارژ کارت، سایت های تبلیغاتی اشاره کرد.

2) کسب و کارهای خانگی

هر فعالیتی که در محل سکونت شخص انجام گیرد و با استفاده از وسایل و امکانات منزل راه اندازی شود، «کسب و کار خانگی» نامیده می شود؛ مشاغلی نظیر: «کارگاه تولید شمع تزیینی»، «بسته بندی مواد و فروش به سوپرمارکت های محله؛ یعنی خرید حبوبات به صورت فله و پاک کردن و بسته بندی و در نهایت فروش آنها»، «پرورش قارچ»، «ورمی کمپوست» و «تهیه غذاهای خانگی». تعداد بی شماری از کسب و کارهای بزرگ و موفق امروزی را می توان نام برد که از کسب و کارهای خانگی با سرمایه اندک آغاز کرده اند که از آن جمله می توان به محصولات غذایی بهروز (بهروز فروتن) و محصولات بیک (علی اکبر رفوگران) اشاره کرد.

3) کسب و کارهای خانوادگی

کسب و کارهایی که افراد یک خانواده و خویشاوندان راه اندازی می کنند. در این گونه کسب و کارها می توان سرمایه چند خانواده در فامیل را جمع آوری کرد و یک کسب و کار کوچک همانند کسب و کارهای خانگی در قالب یک کارگاه کوچک به راه انداخت؛ نمونه موفق اینگونه کسب و کارها را می توان در شهرهایی چون قم و اصفهان و در تولیدی های گز و سوهان مشاهده کرد.

4) کسب و کارهای روستایی

آن دسته از مشاغل نوپا که در روستاها با هزینه های بسیار کم و منابع طبیعی زیاد قابل راه اندازی هستند که از آن جمله می توان به «پرورش گیاهان تزیینی»، «پرورش انواع حیوانات خانگی و پرندگان زینتی» و «گیاهان دارویی» اشاره کرد.

sarbandar2011

Registered User
لایک‌ها
109
همه میگویند: روز خوبی داشته باشید
✅اما من میگویم: روز خوبی را برای خودت خلق کن!

به فکر اومدن روزهای خوب نباش؛ آنها نخواهند آمد.
به فکر ساختن باش؛
روزهای خوب را باید ساخت...

آرزو ميكنم بهترين معمار روز قشنگ خودت باشی و خداوند هم بزرگترین حامی ات باشه.

sarbandar2011

Registered User
لایک‌ها
109
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
✅ ۹ توصیه برای فروش اثربخش تر محصول و خدمات به مشتری

1⃣ محصول خود را بشناسید
2⃣ جایگاه خود را در چرخه ی فروش به مشتری پیدا کنید
3⃣ اعتماد به نفسی فرا تر از منطق از خود نشان دهید
4⃣ از آمار و ارقام خود آگاه باشید
5⃣ قدم های بعدی خود را مشخص کنید
6⃣ با خلاقیت رقبای خود را پشت سر بگذارید
7⃣ شنونده ی خوبی باشید
8⃣ با طرف مقابل خود ارتباط درستی برقرار کنید
9⃣در خوانش مردم مهارت پیدا کنید

حتی اگر یکی از برترین فروشنده ها هم باشید احتمالاً باز هم راه هایی برای بهبود کاری که انجام می دهید وجود دارد.

sarbandar2011

Registered User
لایک‌ها
109
✅وقتی می‌خواهی با 0⃣2⃣ ‌میلیون کسب‌وکار کنی

#بخش_اول

گاهی آدم‌ها سرمایه‌های کوچکی در اختیار دارند. سرمایه‌هایی که اندک‌اندک اندوخته‌اند و باوجوداین نمی‌خواهند این سرمایه کوچک را در بسترهای رایج سرمایه‌گذاری قرار دهند؛ یعنی بروند سراغ یکی از بانک‌ها و پولشان را دریکی از حساب‌های سپرده‌گذاری قرار دهند و سود ثابت ماهانه بگیرند. آن‌ها می‌دانند که مثلاً اگر 20 میلیون تومانی که اندوخته‌اند ببرند بگذارند بانک، نهایتاً ماهی کمتر از ۴۰۰ هزار تومان دستشان را خواهد گرفت. یا مثلاً نمی‌خواهند سهام بخرند. البته همه‌چیز هم در میزان سود خلاصه نمی‌شود. بعضی‌ها چالش‌های کار را دوست دارند یا گمان می‌کنند که دوست دارند. بعضی از ما ممکن است طرح‌های بلندپروازانه‌ای هم دراین‌باره داشته باشیم. مثلاً به این فکر کنیم که می‌توان چندنفری دورهم جمع‌شویم تیمی را تشکیل بدهیم و بخواهیم در قالب یک کار تیمی و تعاونی، طرحی را جلو ببریم؛ اما ملزومات و پیش‌نیازهای این فعالیت چیست.

شیرین پارسی، رئیس هیئت‌مدیره «انجمن ملی زنان کارآفرین» می‌گوید: در هر کشوری و در هرجایی فرصت‌ها و چالش‌هایی در حوزه‌های مختلف ازجمله حوزه کسب‌وکار وجود دارد و در این میان کسانی هستند که نمی‌خواهند کار دولتی انجام دهند؛ یعنی بروند کار منضبط به‌صورت فرمال انجام دهند و هرروز در یکجایی کارت یا اثرانگشت بزنند. آن‌ها می‌گویند ما می‌خواهیم برای خودمان کسب‌وکار ایجاد کنیم اما نکته‌ای که نباید از یاد برد این است که ما به هر حوزه جدیدی که می‌خواهیم وارد شویم، ناگزیریم برنامه و طرحی تعریف کنیم. گاهی ممکن است کسی وارد حوزه‌ای از کسب‌وکار شود و بعدازاینکه شکست خورد مثلاً بگوید فضای کسب‌وکار ما اخلاقی نیست یا سر من کلاه گذاشتند، اما این‌طور نیست. آدم‌ها همیشه چوب عوامل مؤثر و مهمی را می‌خورند که ندیده‌اند و پیش‌بینی نکرده‌اند. مثلاً شما یک سرمایه محدودی دارید. ازاینجا و آنجا می‌شنوید که به‌تازگی فلان حوزه مثلاً پرورش بلدرچین یا بسته‌بندی مواد غذایی خیلی درآمدزاست. سریع و بدون تحقیق کافی و ارزیابی کشش بازار و امکانات و حاشیه‌های این کار، اقدام می‌کنید و بعد از چند ماه با کلی ضرر یا بدهی بیرون می‌آیید.

نکته اینجاست که ما این روزها در فضای برداشته شدن تحریم‌ها قرار داریم و خیلی از جوان‌ها ممکن است از خود بپرسند حالا که دورنمای کسب‌وکار روشن‌تر شده چطور می‌شود وارد عرصه تولید یا خدمات شد.

ادامه دارد...

sarbandar2011

Registered User
لایک‌ها
109
✅وقتی می‌خواهی با 0⃣2⃣ میلیون کسب‌و‌کار شروع کنی

#بخش_دوم

توصیه نخست شیرین پارسی، شالی‌کار نمونه کشور این است که: اول در حوزه‌ای ورود کنید که توانمندی کوچک یا اطلاعات نسبتاً جامعی از آن حوزه دارید و بعد از ورود حتماً دانش و مهارتتان را از آن حوزه تعمیق کنید. نکته بعدی این است که باید از خودتان بپرسید من در این حوزه از کسب‌وکار چقدر رقیب دارم؟ رقبای من چه کسانی هستند؟ درواقع شما بدون شناسایی رقبای خود نباید وارد حوزه کسب‌وکار شوید. ما گاهی عادت کرده‌ایم خیال خودمان را راحت کنیم و بگوییم آن‌ها که موفق شدند و به‌جایی رسیدند پول و پارتی داشتند، اما این‌طور نیست. بسیاری از کارآفرین‌های حوزه تولید و خدمات کار شبانه‌روزی طاقت‌فرسا کرده‌اند. نخورده‌اند و نخوابیده‌اند. پس کسی باید وارد این حوزه شود که اگر به او بگوییم رقبای خود را باید شناسایی کند فکر نکند که انرژی این کار را ندارد یا اصلاً نیازی به این کار نیست.

پس گام اول این است که من اگر اطلاعاتی از یک حوزه کسب‌وکار ندارم اصلاً ورود نکنم و گام دوم این است که رقبای خودم را شناسایی کنم؛ به‌عبارت‌دیگر شما ممکن است دانش کافی درباره یک حوزه کسب‌وکار هم داشته باشید اما به آن حوزه ورود نکنید چون می‌بینید که رقبایتان آن‌قدر بزرگ هستند که عملاً هیچ فضایی برای ورود شما نگذاشته‌اند. شرکت‌های بزرگی در آن عرصه هستند که شما با سرمایه ۳۰ - ۲۰ میلیونی نسبت فیل و فنجان را با آن‌ها دارید. این‌طور بگویم که اینجا شما با یک عرصه مونوپولی و انحصاری طرف هستید و نمی‌توانید در این عرصه ورود کنید اما جایی هم وجود دارد که به‌هیچ‌عنوان انحصاری نیست و قدرت مانور دارید، پس هدف‌گذاری درست در انتخاب عرصه کسب‌وکار بسیار کلیدی و مهم است.

sarbandar2011

Registered User
لایک‌ها
109
⭐️خصوصیات بارز کارآفرینان⭐

⭕️۱. رویا: کارآفرینان برای آینده کسب و کار خود دارای چشم انداز می‌باشند و مهمتر از آن دارای توانایی پیاده‌سازی رویاهای خود هستند.

⭕️۲. قاطعیت: وقت تلف نمی‌کنند، سریع تصمیم گیری می‌کنند. تردستی آنها عامل کلیدی موفقیت شان است.

⭕️۳. عملگرا: موقع تصمیم گیری، به سریعترین روش ممکن، تصمیم گیری و اجرا می‌کنند.

⭕️۴. اراده : نسبت به مشارکت و اجرای کار متعهد هستند. آنها به ندرت جا می‌زنند، حتی زمانی که با موانع غیرقابل عبور مواجه‌اند.

⭕️۵. فداکاری : آنها خودرا وقف کسب و کار خود کرده‌اند، گاهی بخاطر این توجه، هزینه روابط خود را با دوستان و خانواده را نیز می‌پردازند. آنها خستگی ناپذیرند، ۱۲ساعت در روز و ۷روز هفته، کاری غیر معمولی نیست که کارآفرین در حال تلاش برای بدست آوردن کسب و کار خود در زندگی انجام می‌دهند.

⭕️۶. از خود گذشتگی : کارآفرینان عاشق آنچه که آنها انجام می‌دهند، هستند. این عشق است که آنها را حفظ می‌کند و ترک کار را برایشان دشوار؛ و این عشق به محصول و خدمات است که آنها را بسیار موفق در ارائه کارشان می‌کند.

⭕️۷. جزئیات : گفته شده است که شیطان مقیم جزئیات است. هرچند گاهی اینطور نیست، اما کارآفرین خود را در ورای جزئیات قرار می‌دهد.

⭕️۸. سرنوشت : آنها می‌خواهند مسئول سرنوشت خود باشند تا وابسته به یک کارفرما.

⭕️۹. پول : پولدار شدن لزوماً محرک کارآفرینان نیست؛ میزان درآمد سنگ ترازوی آنان است. کارآفرینان عقیده دارند اگر موفق باشند، پاداش نیز خواهند داشت.

⭕️۱۰. پخش کردن: کارآفرینان میدانند که کسب و کار خود توسط کدام کارمندان کلیدی به موفقیت خواهد رسید.

sarbandar2011

Registered User
لایک‌ها
109
✅
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

کارآفرینان موفق استارتاپ چه ویژگی هایی دارند؟ #بخش1

ایده های مختلف بازارکار وسرمایه

1⃣سوال اول: چه افرادی کارآفرین موفق می شوند؟

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که کارآفرینان موفق در کسب و کارهای کوچک، ویژگی های مشترک و خاصی دارند.

ناگفته نماند که چک لیست زیر موفقیت را پیش بینی نمی کند اما می تواند دیدگاه خوبی به شما بدهد:

این سوالات را از خود بپرسید:

➖مقاومت من در روزهای سخت چگونه است؟

➖آیا میخواهم رئیس خودم باشم؟

➖آیا میتوانم مفهوم یک کسب و کار را تعریف کنم؟

➖آیا توانایی انجام کار در ساعات طولانی را دارم؟

➖آیا تجربه یا مهارت خاصی دارم؟

و…

نگران نباشید!! شاید در پاسخ به برخی از سوالات بالا مردد باشید اما دلسرد نشوید. به کمک پشتیبانی از متخصصین، مشاوره و آموزش های جانبی می توانید مهارت های خود را توسعه دهید و از تجربیات آنها استفاده کنید.

2⃣سوال دوم: از کجا بدانم که میتوانم یک کسب و کا را شروع کنم؟

صاحبان کسب و کارهای کوچک، موارد مشترک زیاد دارند. به بخشی از این ویژگی ها اشاره می کنیم:

میل به از خودگذشتگی : اگر شما از ۹ ساعت کارکردن به جای ۵ ساعت کار کردن لذت می برید، میتوانید یک کارآفرین باشید… کارآفرینی به زمانی بیش از ۴۸ ساعت در هفته نیاز دارد.

مهارت های فردی: شما به تعامل با دیگران نیاز دارید… اگر صحبت کردن با گروه های مختلف افراد، مثل وکلا، کارکنان، فروشندگان و… را دوست ندارید، بهتر است شغل کارمندی خود را رها نکنید!

توانایی *****: شما باید بتوانید پاسخ همه را بدهید… آیا میتوانید آنها را ***** کنید؟!

خوش بینی: کیفیت کسب و کار به خوش بینی شما بستگی دارد …عینک بدبینی را بردارید.

مقایسه: خودتان را با کسب و کارها مشابه و موفق مقایسه کنید… چه مهارت منحصر به فردی برای بدست آوردن سهم کافی از بازار نیاز دارید؟!

3⃣سوال سوم: چرا نوشتن یک طرح کسب و کار مهم است و چگونه باید آن را نوشت؟

business plan یا طرح کسب و کار خیلی مهم است زیرا به طور خلاصه چشم انداز شرکت و طرحتان را برای رسیدن به موفقیت نشان می دهد. طرح کسب و کار، راهنمایی است که جزئیات راه اندازی و مسیر آینده شما را نشان می دهد. هیچ کسی بهتر از خود شما که کارآفرین هستید، نمی تواند طرح کسب و کارتان را بنویسد. اما پیشنهاد می کنیم برای نوشتن bp از کارشناسان خبره مشورت بگیرید.

یک طرح کسب و کار معمولا شامل قسمت های زیر می شود:

-شناسنامه کسب و کار

-جدول محتویات اطلاعات(برای خوانندگان bp شما)

-خلاصه طرح اجرایی(مهارت ها ،عوامل موفقیت و زمینه ی کسب و کار)

-طرح بازاریابی و استراتژی ها

-طرح اقدامی(محصول شما چگونه ایجاد خواهد شد و چگونه ارائه خواهد شد؟)

-صورت های مالی(مفروضات مالی و سرمایه مورد نیاز)

ادامه دارد…

منبع: Cstland .com

sarbandar2011

Registered User
لایک‌ها
109
✅
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

کارآفرینان موفق استارتاپ چه ویژگی هایی دارند؟ #بخش2

ایده های مختلف بازار کاروسرمایه

4⃣ اگر من برای دریافت یک وام بانکی برنامه ریزی نکنم، چه نیازی به نوشتن طرح کسب وکار است؟

هدف اصلی از طرح کسب و کار این است که راهنمای مالک یا مدیرعامل در موفقیت کسب وکار باشد. آماده سازی این طرح برای درنظر گرفتن تمام جنبه های کسب و کار در مقابل مشکلات احتمالی است. به عنوان مثال تمام هزینه های ماهانه مشخص شده اند و در طول زمان درآمدی نیاز است که علاوه بر پوشش هزینه ها، سودی نیز داشته باشد. طرح کسب وکار یک ابزار مدیریتی حیاتی است که شرایط را قبل از بروز مشکلات پیش بینی می کند.

5⃣ چگونه میتوانم هزینه های راه اندازی و هزینه های دیگر را مشخص کنم؟

کار عاقلانه این است که قبل از شروع کسب و کار، هزینه های راه اندازی را مشخص کنید. بسیاری از کارآفرینان کم تجربه، تمام پس انداز خود را صرف راه اندازی کسب وکارشان می کنند و یا مبلغی را قرض می گیرند که این کار درستی نیست.

وب سایت ها و مراکز کسب و کار زیادی وجود دارند که دستورالعمل ها و برگه هایی برای کمک به تعیین هزینه کسب و کار ارائه می کنند. هر آیتم در برگه بودجه پیشنهادی باید تحقیق شود. نزدیک ترین هزینه ها به واقعیت را میتوان از شرکت های آب و برق، اتحادیه های صنفی و یا سایر شبکه هایی که دیگران تجربه استفاده از آنها را دارند، بدست آورد.زمانی سرمایه گذاری شما بر روی یک استارتاپ قابل توجیه است که تمام اطلاعات هزینه ای را برآورد کرده باشید.

6⃣چه چیزهایی نیاز است در مورد صورت های مالی بدانید؟

آنچه در صورت های مالی باید بدانید:

-ترازنامه: شرایط مالی کسب و کار را در یک نقطه زمانی نشان می دهد.

-صورت سود و زیان: ضرر یا سود کسب و کار را در طول یک دوره از زمان نشان می دهد.

-جریان وجوه نقد: وضعیت نقدینگی را در طول یک دوره از زمان نشان می دهد.

شما باید یک درک پایه ای از هریک از این اظهارات داشته باشید. زمانی که این اظهارات را در دورهای مختلف مقایسه می کنید، میتوانید نقاط خاص و حیاتی در کسب و کارتان را شناسایی کنید.

یک حسابدار این اظهارات را برای شما آماده خواهد کرد. نرم افزارهای زیادی نیز وجود دارند که با ورود اطلاعات منظم فروش، خرید، پرداخت، حقوق و دستمزد و… این اظهارات را تدوین می کنند.

میتوانید از یک مشاور برای درک این اظهارات استفاده کنید و یا آنکه می توانید در کارگاه های آموزشی تجزیه و تحلیل صورت های مالی شرکت کنید.

7⃣ چرا تجزیه و تحلیل جریان نقدی ماهانه مهم است؟

چرخه کسب و کار جریان نقدی با صورت های مالی سود و زیان متفاوت است.حتی اگر صورت سود و زیان، درآمد مبتنی بر سود را نشان دهد، ممکن است جریان نقدی، برای همان دوره منفی باشد.

تجزیه و تحلیل جریان نقدی ماهانه می تواند نشان دهد که آیا کسب و کار شما پول نقد کافی برای پرداخت هزینه های عملیاتی دارد یا خیر. به این معنا که ممکن است گاهی با کمبود پول نقد، برای پرداخت هزینه به سرمایه های اضافی یا ذخایر نقدی اضافی نیاز پیدا کنید.از طرفی مازاد وجوه نقد، میتواند برای پرداخت بدهی های پیشین و یا توسعه کسب و کارتان، صرف شود.

به هرحال با یک طرح جریان نقدی ماهانه، میتوانید نیازهای نقدی و زمان مورد نیاز آن را تعیین کنید.

طرح جریان نقدی ماهانه یک ابزار مدیریتی است که به واقعیت نزدیک است. پول نقد کافی بسیار مهم است. اگر پیش بینی جریان نقدی ماهانه شما، مکررا کمبود پول نقد را نشان می دهد، باید نوع محصولات و خدماتی که ارایه می کنید، قیمت گذاری، روش های فروش و … را بررسی کنید.

ادامه دارد...

sarbandar2011

Registered User
لایک‌ها
109
✅
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

کارآفرینان موفق استارتاپ چه ویژگی هایی دارند؟ #بخش3

ایده های مختلف بازارکاروسرمایه

8⃣ چگونه من می توانم پول نقد جذب کنم تا کسب و کار خود را حفظ کنم و رشد دهم؟

ارتباطات تجاری مثبت خود را با بانک توسعه دهید. بانک برای اخذ وام به شما، فرایند را طولانی تر می کند و شما هربار که به بانک می روید و درخواست وام می دهید، با کارشناس جدیدی رو به رو شوید! سعی کنید با همه آنها رابطه خوبی برقرار کنید…

طرح تجاری و برنامه کسب و کار خود را به آنها ارائه دهید، اینجا جایی است که باید سرمایه گذاری کنید! همواره از اخبار مهم بانک مطلع باشید و در سمینارهای اعطای وام بانک ها شرکت کنید. این موضوع سبب می شود سیاست های وام دهی بانک ها بشناسید و از طرفی علاقه شما را به بانک نشان می دهد. در نهایت باعث ایجاد فرصتی برای دیدار و ایجاد کمیته وام دهی بانک می شود .

9⃣مهم ترین جنبه ی مکان کسب و کار من چیست؟

یک مکان خوب میتواند تفاوت بین یک کسب و کار زیان ده و سودآور را نشان دهد. سوالات بسیاری وجود دارند که هنگام انتخاب محل کسب و کارتان باید از خودتان بپرسید، به عنوان مثال:

-آیا امکانات پارکینگ وجود دارد؟

-آیا دسترسی به راه های حمل و نقل آسان است؟

-آیا این مکان را میتوان به عنوان یک مکان باکیفیت در ۱۰ یا ۲۵ سال آینده تصور کرد؟

-آیا مسکن نزدیکی در اطراف برای کارکنان وجود دارد؟

-آب و هوای منطقه چطور است؟

آیا کالاها و مواد خام مورد نیاز در دسترس هستند؟تامین کنندگان چقدر با محل فاصله دارند؟

-آیا کیفیت امنیت منطقه و آتش نشانی مطلوب است؟

-آیا زیر ساخت های کافی برای آب، برق، گاز و… وجود دارد؟

-مالیات های پرداختی در شهر، شهرستان و استان چقدر است؟

-هزینه های عملیاتی در این مکان چقدر است؟ آیا بیشتر از سود است؟

و…

چرا رقابت مهم است؟

هیچ کسب و کار موفقی بدون رقابت مستقیم گردانده نمی شود. رقابت غیر مستقیم نیز تاثیر قابل توجهی در تصمیم گیری خرید مشتری در بازار دارد. رقبای مستقیم و غیر مستقیم درحال متقاعد کردن مشتریان به خرید محصولات یا خدمات به جای شما هستند…

نقاط قوت و ضعف هریک از رقبا را تحلیل کنید.با مردم صحبت کنید، از رقبا بازدید کنید، تا اطلاعات لازم در مورد محصول و مشتری را پیدا کنید.سپس یک چک لیست تهیه کنید و در مورد رقبای اصلی امتیاز دهی کنید. در مورد کیفیت محصول، فرایند تولید، نحوه تبلیغات، قیمت، رضایت مشتری و… از یک تا ۱۰ امتیاز دهید. این اطلاعات به انتخاب استراتژی کسب و کار شما کمک زیادی می کند.
۱۱-چگونه میتوانم بازار کسب وکار خود را بهتر کنم؟

-برای بهبود بازار باید مشتری را شناخت.

-دقیقا بازار محصول شما چیست؟

-مصرف کنندگان از کجا می آیند؟( مراکز شهرها، حومه شهر، گردشگران، بین المللی و…)

-الگوهای خرید مشتریان چیست؟

-چرا مشتری باید از شما بخرد؟( چه برتری دارید؟ کیفیت، قیمت، سهولت دسترسی و…)

-آیا باید در بخش های بازار تجدید نظر کنید یا در بخشی از بازار نفوذ کنید یا در کل بازار؟

-بازار بالقوه شما چقدر بزرگ است؟آیا در حال رشد است؟آیا ثبات دارد یا رو به کاهش است؟

-چند درصد از بازار بالقوه در دستان شماست؟

ادامه دارد...

sarbandar2011

Registered User
لایک‌ها
109
✅ http://goo.gl/GPGYUi
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

کارآفرینان موفق استارتاپ چه ویژگی هایی دارند؟ #بخش4

ایده های مختلف بازار کاروسرمایه

2⃣1⃣استراتژی های بازاریابی موفق چیست؟

هنگام ایجاد یک استراتژی بازاریابی این ۴p را در ذهن خود بررسی کنید:

Product –محصول

-محصول شما چه خدماتی را به مشتری ارایه می دهد؟

-چگونه میتوان محصولی بهتر از رقبا ارایه نمود؟

-چرا باید مشتریانمحصول شما را بخرند؟

و…

Price-قیمت

-تا چه قیمتی را میتوان بر روی محصول گذاشت؟

-چگونه می توان تعادل بین حجم فروش و قیمت را برقرار کرد تا بیشترین سود را بدست آورد؟

و…

Promotion-ارتقا

-محصول یا خدمات توسعه یافته چه جایگاهی در بازار دارند؟

-آیا می توان ویژگی های محصول را کمتر کرد و به فروش رساند؟

-از چه نوع تبلیغات و بسته بندی استفاده می کنید؟

و…

Place-مکان

-از چه کانال هایی برای فروش استفاده می کنید؟

-آیا شما تلفنی محصول خود را می فروشید یا در فروشگاه های خرده فروشی ؟

-آیا بهترین و اقتصادی ترین کانال فروش خود را یافته اید؟

و…

3⃣1⃣چه چیزهایی برای ایجاد یک بروشور بازاریابی مورد نیاز است؟

بروشور بازاریابی می تواند طولانی مدت و یا کوتاه مدت باشد.این می تواند کسب و کار شما را به مشتریان بالقوه نشان دهد.

قبل از طراحی بروشور، هدف خود را از تهیه آن مشخص کنید. این بروشور کسب وکار شما را نشان می دهد. توجه داشته باشید که نگاه و احساس کسب و کارتان را به خوبی منتقل کنید.

4⃣1⃣چگونه میتوانم خدمات مشتری را در کسب و کارم بهبود دهم؟

یک استراتژی را برای جذب اولیه مشتری در نظر بگیرید. ارایه بهترین خدمات به مشتری، به طور مستقیم به قدرت کارمندان شما بستگی دارد. باید سیاست های مدیریتی انعطاف پذیری داشته باشید و بدانید که یک مشتری ناراضی ، نارضایتی خود را گسترش می دهد و یک مشتری راضی، مشتری دیگری را جذب می کند.

5⃣1⃣آیا کسی وجود دارد که به سوالات تخصصی من در کسب و کار پاسخ دهد؟

SCORE یک انجمن غیرانتفاعی متشکل از ۱۰۵۰۰ نفر از مشاوران کسب وکار در امریکا است. این گروه مشاوره ای کسب وکارهای کوچک را به صورت آنلاین هدایت می کند. چنین انجمن هایی برای هدایت کسب وکار شما بسیار مفید خواهند بود

Last edited:

20doost

Registered User
لایک‌ها
352
✅ کسب_و_کار

1) کسب و کارهای اینترنتی

فروش محصولات یا خدمات از طریق اینترنت را «کسب و کار اینترنتی» می گویند. تجهیزات مورد نیاز برای اینگونه کسب و کارها کامپیوتر، اینترنت و یک خط تلفن است که به وسیله آن می توان یک «فروشگاه اینترنتی» راه اندازی کرد.

به طور کلی برای راه اندازی یک سایت، هزینه ای کمتر از 2 میلیون تومان مورد نیاز است. از نمونه های بارز این کسب و کارها می توان به سایت های فروش شارژ کارت، سایت های تبلیغاتی اشاره کرد.

باید به عرضتون برسونم هر پروژه اینترنتی باید قبلش مشورت و کمک بگیری و مث بنده بی گدار به آب نزنید من خودم سایت پاپ آپ زدم حدود 100 هزار نومن ضرر کردم
فروشگاه کارت شارژ هم که تا الان خیلی خیلی کم سود بهم داده حالا فروشگاه رو نمیدونم چون امتحان نکردم

20doost

Registered User
لایک‌ها
352
الان که نزدیک عید هست تنها پیشنهاد من مخصوصا برای تهرانی ها فروش سفره هفت سین آماده و ماهی قرمز
میباشد
شنیدم بعضی افراد فروش 100 هزار تومن داشتن البته جایی که برای فروش بساط پهن میکنن خیلی مهمه اطلاعات بیشتر تماس با پی وی بنده

sarbandar2011

Registered User
لایک‌ها
109
ایده کار دائمی بفرمایید نه مدتی .این کار برای یکماه است و بعداز یکماه تموم میشه

amiretc

Registered User
لایک‌ها
56
دوستان نظرتون در مورد اجاره مغازه در یک مرکز خرید شناخته شده و دریافت کالای امانی از تولید کنندگان یا وارد کنندگان پوشاک چیه
نرخ سودم مشخص باشه برای طرفین که بتونن بازار رقابتیش کنن و همینطور میتونن در هر نقطه از شهر تولید کننده نماینده های خودش معرفی کنه و مشتریهاشون بهم پاس بدن

sarbandar2011

Registered User
لایک‌ها
109
بیشتر توضیح بده و نحوه درآمدزایی را شرح دهید

بالا