برگزیده های پرشین تولز

ایده های مختلف بازار کار و سرمایه

sarbandar2011

Registered User
لایک‌ها
109
راههای درآمدزایی ماشرح دادیم اگه ایده میخوای چشم ایده هم میزاریم توی تاپیک

sarbandar2011

Registered User
لایک‌ها
109
امروز میخوام براتون راجع به این شغل صحبت کنم.

مدتی بود که من به دنبال اطلاعات جامع و کلی در رابطه با این شغل بودم.که هرچی تا بحال بدستم اومده رو براتون میزارم.

اولش با یه مقدمه حرفامو شروع می کنم.

مقدمه

شما همتون چای میخورید و تو خونه ی همه ی ماهم بساط چای همیشه به راهه.این چای نیازمند قند هست.الان دیگه بیشتر مادرها وقت اینکه بشینن و قند خرد کنن رو ندارن و بطور مستقیم میرن قند خرد شده میخرن.

پس با مقدمه یه چیزایی فهمیدید.

حالا به ادامه مطلب برید تا به طور کامل با شغل آشنا بشید.

حالا میریم سراغ شغل:

با این مقدمه ای که خدمتتون عرض کردم.این قند رو باید تو یه جا شروع به خرد کردنش کرد.سالهای پیش(حدودا 7 سال) کسایی که وارد این شغل می شدند قند رو تهیه می کردن و میدادن به چندتا خانم که بشینن خرد کنن.ولی الان دیگه دستگاه اومده و کار همه رو راحت کرده.

لوازم شروع کار:

1-دستگاه قند خرد کنی

2-قند کله

3-مشما برای بسته بندی

فضای مورد نیاز:

یک فضای 25 متری کافیست

دستگاه:

دستگاه های مختلفی برای اینکار وجود داره که نسبت به مقداری که تو هر ساعت خرد می کنن قیمتاشون متفاوته.این قیمت ها از 2 میلیون تا 20 میلیون تومان متغیر هست.دستگاه های 2 میلیونی هر ساعت حدود 200 کیلو خرد می کنن.ولی دستگاه های 16 میلیون به بالا هر ساعت حدودا 5/1 تن خرد می کنن.(که من برای شروع کار همون دستگاه 2 میلیون تومانی رو پیشنهاد میدم).

این دستگاه از سه قسمت تشکیل شده

1-قسمت کله خرد کنی:قبل از اینکه قند کله رو خرد کنید باید اونو به قسمت های کوچکتری برش بدید تا بفرستید برا خرد کردن.تو این قسمت که قسمت اولیه دستگاه هستش.قند کله رو توسط تیغه های برنده ای که داره به قسمت های کوچکتری تبدیل میکنه.

2-قسمت خرد کردن:این قسمت تشکیل شه از یه نوار نقاله که در قسمت انتهایی اون تیغه های برش قرار داره.وقتی قند کله که خرد میشه برروی نوار نقاله ریخته میشه.نوار نقاله هم اونارو به سمت تیغه ها میاره و شروع به خرد کردن میکنه.

3-قسمت سرند:وقتی قند از زیر تیغه ها رد شد و به طور کامل خرد شد.مقداری خاکه ایجاد میکنه که وقتی وارد این قسمت میشه همانند الک های دستی که تو خونه هامون هست دستگاه شروع به سرند کردن میکنه و خاکه ها به قسمت زیرین دستگاه ریخته میشه و قند ها هم به سمت مشما (برای بسته بندی)هدایت میشه.

اندازه دستگاه (دستگاه 2 میلیونی) حدودا 3*2 میباشد.

نحوه تهیه قند:

در ابتدا که شما (به احتمال زیاد) سرمایتون کمه.باید برید بازار و از واسطه 1 (یعنی کسی که مستقیم از کارخونه خریده)قند بخرید.به این دلیل میگم که کارخونه حداقل قندی که به شما میتونه بفروشه 100 تن هستش.که کم کم وقتی کارتون پیشرفت کرد ان شالله از کارخونه میخرید.

بهترین قند تو بازار متعلق به کارخونه قند فریمانه.بعد از اون قند یزد هم بهترین کیفیت رو داره.

شما برای شروع باید حداقل یک تن قند بخرید.و اونو خرد کنید از این یک تن حدودا 12 درصد خاکه میشه.یعنی حدود 880 کیلو به شما قند میده.بقیشم خاکه میشه(که قنادی ها ازتون میخرن).

شما باید حداکثر 120 تومن تو هر یک کیلو سود ببرید.چون بازار رقابتی هستش.به همین خاطر این مقدار سود خوبه(البته اگر بتونید بالاتر بفروشید هیچ مشکلی درش نیست)

نحوه تولید قند:

قند رو از شکر درست میکنن.یعنی با اضافه کردن یک سری مواد و با پختن اونا و ریختن تو قالب قند کله رو تولید می کنن.یه سری جاها هستن که شما بهشون شکر رو میدید تا با کیلویی 90 تومن براتون تبدیل به قند کنن.(اینطوری فکر میکنم براتون بهتر باشه)

شکر لرستان بهترین شکر تو بازار هستش.که باید از لرستان تهیه کنید.(اینارو برا زمانی میگم که کارتون گرفت)

میایم سر بحث بسته بندی:

بسته بندی ها به دو صورت فله ای و بسته ای هستش.فله ای یعنی مشماهای ده کلیویی و بسته ای یعنی بسته های 900 گرمی.

معمولا کسانی که در ابتدا شروع میکنن.به صورت فله ای بسته بندی میکنن.شما باید برید و با این سلفون فروشی ها صحبت کنید تا براتون مشماهای مخصوص این کاررو تولید کنند که اکثرا هم به صورت آماده دارند.بعد بابت چاپ هم با خودشون صحبت کنید تا بهتون کسی معرفی کنند(البته بیشتریاشون خودشون انجام میدن).بعد شما میارید و قندهای خرد شدتون رو به صورت بسته های 10 کیلیویی آماده می کنید.

فروش و بازاریابی:

اولین چیزی که باید بهتون بگم اینه که.برا فروش عجله نکنید مطمئن باشید جنس های شما بفروش میره.فقط باید صبر داشته باشید و تلاش کنید.

برا فروش بهترین مشتری های شما همین سوپر مارکت ها هستن که تعدادشون هم کم نیست.شما باید برید با تک تکشون صحبت کنید تا اوناهم از شما قند بخرند.البته یکم که کارتون پیشرفت کرد و تونستید قند رو از کارخونه بخرید قیمت تموم شدتون میاد پایین .در این صورت میتونید محصولتون رو فقط به عمده فروش بدید.که این یعنی دوران خوش مایه داری.اینجاست که از کارکردن لذت می برید و دیگه بیخیال راه های کسب درآمد کلیکی میشید.(خنده)

سرمایه مورد نیاز برای این کار:

2 میلیون تومان برای خرید دستگاه

حدودا 1میلیون 150 هزار تومن برای خرید یک تن قند کله

200 الی 250 هزار تومن برا خرید و چاپ نایلون.(1000 عدد نایلون که تا 10 تن رو میتونید با این هم نایلون بسته بندی کنید)

sarbandar2011

Registered User
لایک‌ها
109
سلام .سال نو مبارک.امیدوارم سال پرازامیدی داشته باشید

business.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان من چند کار مدنظر دارم میخواستم نظرتون بدونم.

1- هایپرمارکت 2- بوتیک کیف و لباس 3- آشپزخانه 4- واردات اجناس کمیاب از چین

دوستان اگه نظری یا پیشنهادی دارید استفاده میشه. فقط کار سودده باشه و درآمد خوبی داشته باشه .

منتظر نظرات دوستان هستیم
سلام
بنظر من هایپر مارکت عالیه ولی با اگاهی کامل باید وارد این بیزینس شد چون کاریه که واقعا باید تو ش وارد,باشی من تو امریکا یه دوره دانشگاهی گذروندم . بنام small business managmentاونجا راجع به این بیزینس خیلی راهکارا پیشنهاد شده بود که فکر کنم اگه بخوای توش موفق باشی باید با اطلاعات روز در مورد این شغل و باعلم.کامل وارد شی و خیلی هم پولسازه ولی بقیه کارای دیگرو باید تحقیق کرد

Last edited:

business.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
تو ایران هر کس میخواد کاریو شروع کنه بدون هیچ اینده نگری از اینکه قراره چطور شروع کنه و بعد چه بلایی سرش میاد یه بیزینس راه میندازه ولی همه جای دنیا هر کس قبل شروع یه بیزینس پلن داره یعنی برنامه ریزی و میدونه اگه کارش نگیره چقدر ضرر و زیان میده
من علمشو دارم و حاضرم هر کی خواست بهش کمک.کنم یه برنامه بیزنس پلن واسه راه اندازی کارش بنویس پس اگه مایلید پیغام بدین

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
دوشستان من یه ایده خام رابط یا واسط خرید و فروش دارم که انجمن ها هم بتونن اونو عرضه کنن

چنین چیزی داریم؟
هدفم اعتماد سازی و خرید راحته

business.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بنظر من شغلهای زیر میتونن خیلی درامدزا باشن به شرطی که شدیدا فعالیتهای جنبی توش داشته باشین
۱- فست فود
۲-بوتیک
۳-کافی شاپ
۴-ابمیوه و بستنی
۵-تعمیرات موبایل و لوازم خانگی

هر کدام رو خواستین بگید تا ایده ها و بیزینس پلن رو براتون بفرستم

business.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
میشه وا
دوشستان من یه ایده خام رابط یا واسط خرید و فروش دارم که انجمن ها هم بتونن اونو عرضه کنن

چنین چیزی داریم؟
هدفم اعتماد سازی و خرید راحته
میشه واضحتر بگید مد نظرتون چیه

business.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بله میشه ولی یکم.کار سختیه اول اعتماد سازیه که باید نشان اعتماد وزارت صنایع رو بگیرید برای,سایتتون و شروع کنید به تبلیغات بخصوص بصورت حضوری یعنی غرفه ای بگیرید در مراکز خرید و فروشگاههای معروف و خدمات را توضیح دهید بروسور درست.کنید و از این قبیل تبلیغات ولی جلب اعتماد مردم مهمترین کاره که لازمش تبلیغات خاصه

business.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
پیشنهاد یک کار خوب
خدمات تعمیر موبایل و کامپیوتر و لوازم خانگی بصورت حرفه ای و کاملا تخصصی درطول یکسال بازده حدود ۶۰%داره یعنی بجز برگشت سرمایه در حدود شش ماه در طول یکسال حدود شصت درصد سرمایه تون رو سود میده و تقریبا سرمایه ای حدود پنجاه تا هفتاد میلیون سرمایه لا زم داره که بایستی در طول سه ماه به بیزینس وارد بشه

sarbandar2011

Registered User
لایک‌ها
109
سلام دوستان . درمورد فروش اینترنتی و راه اندازی سایت هم توضیحاتی بدید . اگه کسی تجربه این کار داره دراختیار دوستان قرار بده . چه محصولاتی در سایت قرار دادن به صرفه است . یا هر توضیحی که فکر میکنید به درد اعضا میخوره . باسپاس

business.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سایت اینترنتی یه سری مقدمات داره که باید اول اونا رو انجام بدی شامل گرفتن نشان اعتماد و درگاه پرداخت و تبلیغات فراوان و بعد هم تبلیغات و اعتماد سازی
قطعات موبایل و لوازم کامپیوتر و لوازم خانگی بنظرم.مشتری های خوبی داشته باشه که اگه بتونی از چین وارد کنی خیلی به صرفه است
راه اندازی سایت خرج زیادی بر نمیداره شاید سرجمعش با دویست سیصد تومان راه اندازی,شه ولی رقابت زیاده باید جنس ارزون پیدا کنی

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
بله میشه ولی یکم.کار سختیه اول اعتماد سازیه که باید نشان اعتماد وزارت صنایع رو بگیرید برای,سایتتون و شروع کنید به تبلیغات بخصوص بصورت حضوری یعنی غرفه ای بگیرید در مراکز خرید و فروشگاههای معروف و خدمات را توضیح دهید بروسور درست.کنید و از این قبیل تبلیغات ولی جلب اعتماد مردم مهمترین کاره که لازمش تبلیغات خاصه
خوب کار من اینترنتیه
مغازه که به کارم نمیاد که
باید انبار بزنم
فکر می‌کنم البته

فرستاده شده از Redmi Note 3ِ من با Tapatalk

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
بدون سرمایه چه کاری رو میشه شروع کرد
کسی هست که این کارو کرده باشه ؟ یکی بیاد از تجربیاتش بگه

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
پیشنهاد ششم

دستگاهی که معرفی میشه خدمت دوستان دستگاه تولید دونات هستش که سود عالی هم داره و اگه خلاق باشید و طمع های جدید رو تولید کنید کار بسیار پرسودیه و ویژگی این کار اینه که با یه سرمایه خیلی کم:چند کیسه آرد+یک ظرف برای پخت + روغن+یک دستگاه پرسمیشه این کار رو کرد.
و اگه سرمایه بیشتری دارید کار رو به دستگاه اتوماتیک بسپارید.

میزان سرمایه مورد نیاز برای کار سنتی: 2 میلیون به بالا

میزان سرمایه مورد نیاز برای کار صنعتی: 12 میلیون هزینه دستگاه+2 تا 20 میلیون سرمایه در گردش(بسته به میزان تولید)

y0pgtfki3ywdju8p67yl.jpg

بالا