برگزیده های پرشین تولز

ایده و کار از شما...سرمایه و زمین از ما

saeed hadian

Registered User
لایک‌ها
224
وسعت زمینتون زیاده و آب زمین کم.... پس کشاورزی رو بیخیال فاصله تا شهر اصفهان کمه پس میشه رو این فاصله یجورایی حساب باز کرد پرورش موجودات زنده نیاز آبی کمتری دارن این روزا مردم دنبال تفریح و خوش گذرونین می تونی رو اینجور کارا سرمایه گذاری کنی بده برات یه طرح توجیهی پرورش اسب بنویسن برو از روش وام بگیر و داخل همون محوطه پیست اسب سواری دایر کن را یه تبلیغات حساب شده مشتری های خاص خودت رو پیدا می کنی که هم ازت اسب میخرن هم مجموعه ات رو برا اسب سواری کردن کرایه می کنن هم بهت پول میدن که اسب هایی رو که ازت خریدن رو واسشون نگهداری کنی و فقط واسه تفریحاتشون میان بهت سر میزنن جامعه هدف اینکارو جامعه از ما بهترونه که سر دردی برا مول خرج کردن ندارن و تو اصفهانم زیاد هست
خیلی ممنون از نظر خوبتون...
حتما این مساله را پیگیری میکنم.البته در این زمینه اصلا اطلاعات ندارم مثلا اندازه مورد نیاز,سرمایه,سودآوری و.....
اگه کسی آشنا داره که من بتونم دربارش تحقیق کنم لطفا دریغ نکنید...
------------------
آقا یا خانم corner من همچنان پذیرای طرح شما هستم و پیام دادم.لطفا جواب دهید
-------------------
همچنان پذیرای نظرات خوب کاربران عزیز هستم..
ممنون

Sent from my ST23i using Tapatalk

hamid2517

Registered User
لایک‌ها
107
خواهش می کنم قابلی نداشت در مورد سود آور بودنش شک نکن الان اسب زیر چهار میلیون نیس اصلا پیست به کنار از زاد و ولد اسب ها و فروششون بیشتر رو صاداراتشون میشه حساب کرد درآمد فوق العاده ای میشه داشت برا بازار یابیشم رو قشر دانشجو حساب واکن عشق اینکاران برا کرایه یه اسب نرخش رو نمی دونم ولی فک نکنم برا یه ساعت اسب سوار زیر پنجاه هزار تومن ماهی سی نفر از هر اسب روزی یه ساعت سواری بگیرن از هر اسب میشه انتظار یک میلیون و نیم درآمد رو داشت

saeed hadian

Registered User
لایک‌ها
224
سلام.دوستان خواهشا کم لطفی نفرمایید و حتی اگر قصد ندارید ایده تان لو بره تو پ.خ بآ من هماهنگ شوید توافق میکنیم. فکر کنم بعضی اژ دوستان فکر کردند این تاپیک جهت دزدی ایده ها است ولی اینطور نیست و من حاظرم ثابت کنم...
منتظر نظرات خوبتان هستم...
ممنون

hamid2517

Registered User
لایک‌ها
107
خدا رو شکر ذهن من اونقد باز هست که حسرت اینو نخورم که ایدمو یکی دیگه ازش نون بخوره من آرزومه هیچ کسی بیکار و بیعار نباشه یه ایده دیگه واست دارم دوست خوب من که این ایده مستلزم یه بازاریابی خوبه ....طرح تولید کود ورمی کمپوس .......ورمی کمپوس چیه؟ کود حیوانی رو یه نوع کرم می خوره و پسماندی کرم به جا میزاره میشه این کود بسیار گرانبها جالبه بدونی این کود تو ایران قیمتش تنی 300هزار تومن و جالبترش اینه که این کود تو کشورای عربی حاشیه خلبج کیلویی 3000تومن بسته به کیفیت خوبش فروش میره البته تو ایرانم کود خوبش یک میلیون تومنه هزینه آنچنانی هم نداره برای تولید زیاد میشه بخوام توضیح نفصل بدم اگه سوالی داری بپرس تا واست توضیح بدم در موردش زیاد تحقیق کردم

saeed hadian

Registered User
لایک‌ها
224
حمید خان شما که واقعا ما را شرمنده کردی...ایشالا توفیق پیدا کنم حتما اژ خجالتت در بیام...
من واقعا منظورم شما نبودید اخه تو تاپیک مشابه من یه عده گفته بودند ایده دزدی و اژ این صحبتا که گفتم من بگم اینجا قصد کار دارم و الکی تاپیک نزدم...
راجع بة ورمی کمپوست که من تحقیق چندانی نداشتم ولی بزرگترین مشکلش را فروشش میدونم داداش گلم...اگه فروشش تضمین بشه شروع میکنم.حتی میخواستم اینجا مطرح کنم که بآ مطالعاتی که داشتم دست زیاد شده و فروشش مشکل شده...
یه بوشهری را هم تو یه سایتا دیدم که بنده خدا اون هم توضیح داد و اژ این طریق میلیاردر شده ولی چند وقته نیومده وب و خبری نشد ازش....
اگه زحمتی نیست خیلی مشتاقم تجربیات شما را هم بدونم عزیز...
خیلی ممنون

hamid2517

Registered User
لایک‌ها
107
دوست خوب من روی سخن من با اون دسته از عزیزانیه که چیزی رو میدونن و حاضر نیستن با دیگران به اشتراک بزارن متوجه هستم که شما روی سخنتون با کیه ....خب دقیقا زدی توی خال ولی یه اشتباه بزرگ تو اقتصاد اینه فکر کنی همه ختم روزگارن و دست زباد شده یه تایپیک در مورد فروشگاه بود یادته؟آیا توی یه شهر به اندازه کافی دست ندارن تو اینکار؟ چی باعث میشه که اونکار جواب بده ...مشخصه تفاوت و برتر بودن تو نسبت به رقبا مطمن باش وارد هر کاری بشی رقیب داری پس از رقیب هیچ وقت نترس و بیستر دنبال این باش که چطوری بتونی شرایط بهتری رو برای خریدار کالات محیا کنی تا ازت خرید کنه .....منم مثل شما اینترنت رو زیر و رو کردم حتی اینم خوندم که متاسفانه تو بعضی پارک های اصفهان کود منایب استفاده نمی کنن و ازکود انسانی استفاده می کنن .....اونا که میگن دست زیاد شده یه جور حربه استفاده می کنن برا اینن که کسی وارد کارشون نشه باز میگم مهمترین کار تو تمام کارای اقتصادی بازاریابیه فقط و فقط بازار یابی باید جامعه هدفت رو بشناسی باید بدونی که از نوقع برداشت کود کرم ها رو هم میشه فروخت باید بدونب جامعه هدف کرم ها کجان می دونی کجان ؟مرغداری ها و طرح ماهی ها....باید بدونی محصولی تولید می کنی از لحاظ ارزشی چه فرقی با بقیه کود ها داره باید این ذهنیت رو به جامعه منتقل کنی که کودهای شیمیایی عامل بالا رفتن سرطان در کشوره باید بازاریابیت اونقد قوی باشه که بتونی اصطلاح کود ارگانیک و شیمیایی و تفاوتاشون رو برای یه کشاورز که تحصیلات دانشگاهی نداره توضیح بدی خلاصه خیلی باید ها باید توانایی اجراشون رو داشته باشیم توی هر کاری تا بتونیم توی کار خودمون از بقیه سرتر و موفقتر بشیم

Last edited:

hamid2517

Registered User
لایک‌ها
107
اگه دنبال کار کشاورزی با آب کمم خواستی بری انگور و بادام خوب جواب میده راجب اینام تحقیق کنی بد نیس برکت انگورم واقعا خوبه تو ورودی شیراز اینکارو کردن خیلی خوبم جواب داده همه هم انگور بجه

saeed hadian

Registered User
لایک‌ها
224
مرسی حمیدجان
درباره ورمی سوال دارم:
حالا بخواهیم شروع کنیم مجوز و وام را میگیریم بعدش باید زمین را چطور تجهیز کنیم و چه وسایل و امکاناتی میخواد?
موادی که کرم ها تجزیه و تولید کود میکنند چیه??
یه اطلاعات اولیه میخوام...
ممنون

saeed hadian

Registered User
لایک‌ها
224
سلام و درود مجدد
طرح گلخانه بررسی شد و منتفی شد...
گلخانه: آب زیاد- رسیدگی مداوم( بة قول پدرم باید گوشه اش کرسی بذاری...یعنی مداوم پیش محصول باشی)-هزینه زیاد(احداثش فقط حدود متری 50 تومن هزینه داره)-مهمتر از همه سوخت آن است که تهیه اش برامون سخته و گرون در میاد و مشکلاتی که من اژ گلخانه دارا پرسیدم...
دو محصول هم براش پیشنهاد شد که موز گلخانه ای بود که بآ برسی که من کردم سود مورد نظر با توجه بة هزینه ها را نداره.
سبزی خوزدن هم یکی اژ دوستان پیشنهاد کرد که بة علت آب زیاد رد شد...
دوستان من هنوز پیگیر هستم و بآ چندتا دوستان تو پ خ هم صحبت کردم ولی فعلا ایده ای قطعی نشده و ههمچنان پذیرای نظرات و پیشنهادات همکاری و مشارکت و حتی خرید ایده شما هستم....
یا حق

saeed hadian

Registered User
لایک‌ها
224
بعضی اژ دوستان آدرس میخواستند که بة صورت زیر هست:
اصفهان-اتوبان ذوب اهن- جاده کارویه-قوروق باغ وحش- بعد اژ فرودگاه سم پاشی کشاورزی
منتظر حضور گرمتان در تاپیک هستم...

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
خواهش می کنم قابلی نداشت در مورد سود آور بودنش شک نکن الان اسب زیر چهار میلیون نیس اصلا پیست به کنار از زاد و ولد اسب ها و فروششون بیشتر رو صاداراتشون میشه حساب کرد درآمد فوق العاده ای میشه داشت برا بازار یابیشم رو قشر دانشجو حساب واکن عشق اینکاران برا کرایه یه اسب نرخش رو نمی دونم ولی فک نکنم برا یه ساعت اسب سوار زیر پنجاه هزار تومن ماهی سی نفر از هر اسب روزی یه ساعت سواری بگیرن از هر اسب میشه انتظار یک میلیون و نیم درآمد رو داشت
من به این ایده خوش بین نیستم
با نهایت احترام من فکر میکنم این فقط در حد خیال پردازیه و فقط رو کاغذ شاید جواب بده ولی در عمل نه
دانشجو ها که من فکر نمیکنم مایه دار ترینشم این همه پول واسه این کار بده
اون قشر مایه دار مگه چقدرن
پرورش اسب هم آب فراوون میخواد (شما به این نگاه نکن که اسب مگه روزی چقدر آب میخوره ، یه روز اگه محیط اونجا با آب شسته نشه امکان بیماری گرفتن اسبا و تلف شدن کلشون هست و خیلی کارای دیگه که به آب نیاز داره)

hamid2517

Registered User
لایک‌ها
107
این ایده تو مسیر عالیشهر بوشهر تو اون بی آبی اجرا شده و اساسی جواب بده حزفای من از روی خوش بینی نیست دوست من اونقدام که میگین آب نیاز ندارن بعدم این زمین کم آبه بی آب نیست

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
زمین شما کم آب هست از طرف دیگه باید با پول وام کار کنید و از طرف دیگه باید نشون بدید پول وام رو دارید هزینه میکنید. از طرف دیگه باید طرح توجیهی داشته باشید برای گرفتن وام. و خوب طرح توجیهی باید اجرا بشه .
شد یک دایره بسته. کارخونه به هر عنوان به هیچ وجه پیشنهاد نمیشه. دقیقا توضیح بدید چقدر آب داره در طول سال .هفتگی چقدر میتونید آب داشته باشید.
میزان آب خیلی مهمه و دیگه اینکه ابعاد زمین منطور طول و عرض هست. چقدره.

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk

saeed hadian

Registered User
لایک‌ها
224
از لحاظ آب سال 90 دوتا چاه بآ هم روزی یه استخر خاکی 30 در 15 بآ ارتفاع 1,20 را پر میکرد...یعنی در بیست و چهار ساعت 540 متر مکعب حدودا....البته یکم درجه شوری آب(ای سی) هم بالا بود و ما اون زمان یونجه می‌کاشتیم باهاش و از اوسط سال 90 ولش کردیم...
عکس ضمیمه شد...البته 74 جریب(74000 متر برا من است و بقیه برا فامیل...)
برق سه فاز هم که در دسترس است...
سوالی بود بفرمایید..
موقعیت در گوگل ارث هم بزودی میذارم...فعلا دسترسی به اینترنت پر سرعت ندارم...

فایل های ضمیمه

• uploadfromtaptalk1397070314618.jpg
    uploadfromtaptalk1397070314618.jpg
    44 KB · نمایش ها: 29

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
اگه میزان آب اندازه ۳ سال پیش باشه که بعید میدونم باشه. میتونید امیدوار باشید. من فردا از یه بنده خدایی که تو کار کشاورزی مکانیزه هست سوال میکنم . اگه جواب بده میشه گفت رو گنج نشستید.

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
جواب خیلی زودتر از انتطارم رسید. هر هکتار لوبیا در حداکثر ابیاری ۵۴ متر مکعب به ازا هر هکتار در روز اب میخواد. ببینید چقدر کشش داره چاهتون.
سودش تضمین شدس.

saeed hadian

Registered User
لایک‌ها
224
جواب خیلی زودتر از انتطارم رسید. هر هکتار لوبیا در حداکثر ابیاری ۵۴ متر مکعب به ازا هر هکتار در روز اب میخواد. ببینید چقدر کشش داره چاهتون.
سودش تضمین شدس.

ممنون...خوبه ولی نمیشه روی کشت محصول وام گرفت! سرمایه گذاری ثابت وام داره!!منم رو وام حساب کردم.
شما یه لطفی کنید و بپرسید هکتاری چقدر هزینه داره و چقدر طول میکشه عمل بیاد و سودش حدودا چقدره??
من یه چیزی بگم خدمتتون اینکه ما کلا کشاورز بودیم نسلمون و کارمون کلا ریسکه چون برنامه ریزی برا کاشت محصول در ایران نیست.یک سال همه یه محصول میکارند و ضرر میکنند و یکسال هم نه.نمیشه پیش بینی کرد چه محصولی سال اینده بازارش خوبه یا نه...البته منظورم لوبیا نیست چون حبوبات همیشه قیمتش خوب بوده و درسته بار کم میده ولی سودش بد نیست ....
بازم ممنون ولی برا کاشت نقدینگی ندارم....

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
شما که زمینتون نسبتا بزرگه کنارش هم زمین اقوام هست .به نظر من فعلا یک هکتار را برای آبیاری قطره ای و احداث باغ وام بگیرید .خاکش هم بدهید آزمایش اگر بشه تا حد امکان پسته یا بادام پای هر درخت هم می تونید یدونه انگور بکارید خشکبار باغی همیشه سود خوبی داره چون قابل نگه داری است هر سال هم قیمتش بالا میره. برای شما هنوز بالای 6هکتار می مونه بعد فکرشو بکنید که با بقیه اش چی کار کنید شاید به نتیجه رسیدید بقیه اش هم باغ کنید .

با بقیه آب هم پیشنهاد دوستمون خوبه لوبیا همیشه سود دهی داره .وام به کشاورز برای کشت هم می دهند .در نهایت می تونید با یدونه زیپ پلاستیک و چند نفر از اقوام خودتون لوبیا را بسته بندی و پاک کنید و در بازار بفروشید .نهایت وسایلش دو میلیون خرج داره .دنبال مجوز و بهداشت و غیره هم نمی خواهد باشید در مورد لوبیا کسی زیاد بهش توجه نمی کنه
صنایع تبدیل کشاورزی سود داره اما تو این بازار غولهایی وجود دارند که رقابت باهاشون خیلی سخته .از طرف آب با سختی بالا به درد نمی خوره از فکر کم کردن سختی آب با فیلتر هم بیایید بیرون هزینه هاش به شدت زیاده و سود ناچیز شما را حتی به ضرر تبدیل می کنه .
شما اگر بخواهید یک صنایع تبدیلی چندین میلیاردی هم احداث کنید نهایت 1هکتار زمین نیاز داره پس الان باغ را احداث کنید بعد وقت زیاد هست تا به فکر ایده ها و صنایع دیگه باشید

saeed hadian

Registered User
لایک‌ها
224
ممنون از taralius و deremel400عزیز
طرح های شما در لیست قرار گرفت و دنبالش حتما میرم.
اگر دوستان دیگر هم طرحی داشته باشند خوشحال میشم نظر بدهند..
در ضمن فکرایی برای آب کردم که بة احتمال زیاد جواب میده ولی پول زیادی میخواد.تابستان که مشغله فکری ام کمتر شد سراغش میرم....
ممنون

بالا