برگزیده های پرشین تولز

اینایی که درآمد خیلی بالایی دارند پولشون را چکار می کنند؟

tose

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
اکثرش میمونه واسه ورثه.
وراث می خورن حال می کنند. پول درآوردن بیش از حد خرحمالی واسه دیگران هست .
به جای اینکه بیایم این طرز فکر رو داشته باشیم، یه همفکری کنیم که اصلا این پولدارها از کجا و با چه ایده هایی پولدار شدند ؟ بعدش ببینیم که اگر اونها تونستن پولدار بشن از راه درست بوده یا نه ؟ اگر راه درست بوده که ماهم این راهو پیش بگیریم و در انتها ببینیم که پولها رو چطور تقسیم می کنن و در چه جاهایی سرمایه گذاری می کنند و هدفشون دقیقا چیه و کجاهاست.

سعی کنیم بجای اینکه فرهنگ خرحمالی رو دنبال کنیم، فرهنگ درست و سالم زندگی کردن رو یاد بگیریم و ببینیم که چطور میشه مثل دیگران موفق شد.

به نظر من این تاپیک رو طوری ادامه بدین که بشه یه رفرنس آموزشی هر کدوم شماها یکسری پولدار دور و برتون هست پس بیاید راجع اونها حرف بزنید از کارها و روش زندگی هاشون و با هم به یه نتیجه برسیم. با این موضوعات فقط داریم وقت خودمون رو تلف می کنیم. به هدف خاصی هم نمی رسیم. حداقل اینطوری می دونیم که پولدارها چطور و از چه روشی تونستن موفق بشن و کجا پولهاشون رو سرمایه گذاری و نگه داری می کنند که دوباره براشون سود اوری می کنه.

پس بیاید باهم یاد بگیریم که خوب فکر کنیم.

fapouria

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
من این پولو میدم و زمین و خونه میخرم. فکر کنید ی خونه خریدم ۴۵۰ میلیون تومن. تو مهون لحظه شاید بتونم تا ۶۰۰ میلیکن بفروشمش ملک اینجوریه سود داره و حس میشه سودش.

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
سلام
با یکی از دوستان داشتیم صحبت می کردیم بعد یک بنده خدایی را می گفت که از اجاره مغازه هاش ماهی 100 میلیون در میاره
یا مثلا داشتم بررسی میکردم مدیران دیجی کالا - سایت های خبری و تبلیغاتی ( منکر زحمت شون نیستم و زحمت کشیدن) در ماه مثلا شاید چند صد میلیون درامد دارن یا مدیر مثلا کافه بازار و ...
بعد یک دفعه با خودم فکر کردم واقعا این همه پول که میاد تو حساب کجا ذخیره میشه ؟
مثلا شما چند ده میلیارد داشته باشی چکارش میکنی ؟
این حجم پول را چکار میکنن ؟ باهاش چی میخرن ؟ تو بانک میزارن؟ یا سرمایه گذاری
کلا مشکل من اینه که این همه پول هضم اش واسم مشکله شاید چون در خانواده مرفهی نبودم مثل خیلی از دوستان
به این نتیجه رسیدم من ترس از درآمد بالا دارم مثلا ذهن ما واقعا نمی تونه این حجم را هضم کنه و با خودم فکر کردم شاد دلیل اینکه خیلی از افراد غیر پولدار نمی تونن ثروت زیادی به دست بیارن همینه - داخل ذهن ما گنجایش این حجم پول را نداره و ترس داریم که این پول را چکار کنیم !
نظر شما دوستان چیه ؟
اون قسمت که گفتین ذهن انسان قبول نمی کنه کاملا درست گفتین

یکی از دلایل ضرر کردن عده ایی همینه
ذهن برای اینکه دنیای پیرامون رو منطقی جلوه بده ، نه اجازه حرکت می ده و نه اجازه ریسک
پس از سود زیاد هم دستور میده در حرکت بعدی باید ضرر کنید تا یر به یر بشه و منطقی جلوه بده
خیلی اینجوری میشه

eman12

Registered User
لایک‌ها
331
من هیچ کدوم از اینا را ندارم
چیکار کنم یعنی؟

آقا مهدی عزیز و گرامی...
با عرض سلام و درود...

در حال حاضر که من روی کارتن نشسته ام:p و کماکان دارم ریاضت میکشم و مجدانه، علی الدوام به پاسخ به سوال حضرت عالی فکر میکنم و البته هر چی بیشتر فکر میکنم، کمتر به نتیجه میرسم، از شانس شما یک بنده خدایی اومده نشسته کنارم. و من به تنها نتیجه ای که رسیدم این بود که خوبه مسئله رو با ایشون مطرح کنم:general105: و از ایشون برای شما راهنمایی بخوام... بنابراین تمام نکاتی که بعدا برای شما خواهم نوشت از زبان ایشون و صرفا به قلم من خواهند بود...

عجالتا ایشون میپرسن که " آیا شخصی که به لحاظ تحصیلی یک رشته خوب، در یکی از دانشگاهای دولتی تراز اول تهران خونده، چند شغله و مجموع درآمد ماهیانه اش از مجموع مشاغلی که به عهده داره چند صد میلیونه" :general710: (تا اینجا راست و دروغش با خود این بنده خدا، اما عجالتا امیدوارم حناق بگیره اگه دروغ بگه:p).
-با اشاره به اتومبیل پارک شدش:general210:- "و چند صد میلیون قیمت اتومبیلش هست، و از بیست و چند سالگی اوریج درآمدش چند برابر متوسط درآمد در ایران بوده و فلان قدر سرمایه نقدی و غیر نقدی داره" و این حرفهای هشت من نه شاهی و صد من ی غاز تا به اینجا..
"با این استانداردها از نظر آقا مهدی ثروتمند حساب میشه که به صحبتهای بعدیش استناد کنیم؟":general509:

samavati87

Registered User
لایک‌ها
52
دلار و یورو و طلا میخرن قایم می کنن

mohmmadhosain

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
من یه مقداریشو واسه سفر و دنیا گردی میزارم و با بقیش موسسات خیریه و مدارس برای کشف استعدادهای کودکان از خانواده های ضعیف و ایجاد اشتغال برای جوونایی مثله خودم که از خونواده های پایین دست مالی هستن و استعدادهاشون داره به خاطر نداشتن پول و امکانات از بین میره قرار میدم .
ماشین و جت و فیلان بیصار نمیخوام
فقط یکم زندگی شادتر واسه همه کسایی که ندارن .البته تا جایی که سرمایه و عمر کفاف بده در این راه میزارم.
اسیر بازی کثیف سرمایه داری و کالاهای پر زرق و برق تجاری و نیازهای کاذبی که هرروز برای جامعه درست میکنن نمیشم و با تمام وجود به طبقه پرولتاریا و کارگر خدمت میکنم.
درود به شرفت

mohmmadhosain

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
خیلی کارا میشه کرد
به آرزوهای خودت و اطرافیان فکر کن
به جوونای بدبخت دور و برت فکر کن
به کارای خیر فکر کن
مطمئنا زندگی تو یه خونه صدمیلیونی با یه خونه صد میلیاردی تفاوت داره

senator@

Registered User
لایک‌ها
1,662
هیچی مثل زمین و ملک نمیشه(مخصوصآ مغازه که هیچ موقع نامرد نبوده و هر چی زمان بگذره میره رو قیمت مغازه)
پارسال یکی از بچه ها یه مغازه فروخت بعد کمتر از یک ماه رفت یه باغ 2.5 میلیاردی خرید الان لذت زندگیش می بره
دور از شهر و شلوغی و سر و صدای ماشین ها تو باغ از سکوت و آرامشش لذت می بره

بالا