برگزیده های پرشین تولز

بابا اين بي سوادا ديگه كين...

weblogger

Registered User
لایک‌ها
6
اسمش كافي نيست، توصيه مي كنم اگه تونستي حتما بخونيش
اين كتاب يكي از شاهكارهاي ادبيات مدرن ايران هست حتما بخونش من جندين بار خوندمش حرف نداره
صادق چوبك رو هم بخون خيلي خوشم مياد ازش

weblogger

Registered User
لایک‌ها
6
من چرا اين طوري شده تنظيماتم قاط زده بيد!http://forum.persiantools.com/viewtopic.php?p=7628#7628 :!:

alieseraj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
به نام خدا
آقا منو نزنيد فقط. من فقط شنيدم كه يكي از دلايل خودكشي هاي دانشجويان يا ديگران اين بوده كه چند بار اين كتابو خوندن و نااميدي بهشون دست داده.
ولي وقت كنم مي خونم ان شاءالله
ضمنا من هیچ وقت به یاد ندارم کتابی رو 2 بار خونده باشم. حتی کتاب های درسی رو صبح امتحان یه بار خوندنشونو تموم می کنم
فیلم هم کم تکراری دیدم
از بین کتاب ها کتاب حج شریعتی رو 2 بار تا نصفه خوندم. انصافا کتابای شریعتی "کتاب"اند ها!
صادق چوبك رو هم بخون خيلي خوشم مياد ازش
مال صادق هدایته اینم؟

ضمنا من کلا از چیزای نا امید کننده بدم می آد. مثلا این آهنگ هایی که ایرانی های خارج می خونن. یا عشق و عاشقی ه و بزن و برقص، یا غمگین و افسرده. چه می دونم پنجره ها بسته، هیچ کس هیچ کس رو کمک نمی کنه. شبه. تاریکه،... . آدم گوش می ده حالش گرفته می شه. مخصوصا این داریوش. هر چند آهنگ های خوبی هم دارن منکرش نیستم :)

یا حق

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
منم شنيدم ! خواستم مطرح كنم گفتم ملت حرف درميارن ميگن خرافاتيه(مجراي خود كشي رو) ;) :oops:

weblogger

Registered User
لایک‌ها
6
آقا منو نزنيد
خواستم مطرح كنم گفتم ملت حرف درميارن

مي دوني دلم مي خواهد هر كس كه مينويه راحت باشه بچه ها خودتون رو سانسور نكنيد كسي حق نداره به فكر كسي توهين كنه با ئداوري كنه در نهايت مي تونه نظر خودش رو بگه

بله اين قضيه درسته كه اون زمان خيلي ها تحت تاثير قرار گرفتند و خود گشي كردند اما خود اثر يك اثر هنري مدرن فارسي بي نظير هست

و نمي شه ارزشش رو با نتيجه اي كه داده سنجيد

يه مثال بارزش pink floyed هستش مي‌دونيد وقتي آلبوم ديوار اجرا شد چند نفر آدم تو انگليس خود كشي كردند؟
تا 10 سال پخش THe wall ممنوع بود ولي اثزر شاه‌كار هستش كه البته اكنون به زمره‌ي دست‌مال شدگان در ايران پيوسته 7 سال پيش كسي اصلا نمي‌دونست اينا كي هستند خارج از بحث بود شرمنده

من کلا از چیزای نا امید کننده بدم می آد
من ‌هم همين‌ طور ولي كم‌ترين تاثير رو از يك كتاب نا اميد كننده مي‌گيرم بايد پيام هر چيزي رو بگيري نه فضايي كه اثر مي‌سازد تا پيامش را مطرح كند
براي همين چيزي را كه بدونم حرفي براي گفتن دارد مي خوانم مي بينم و مي‌شنوم حتي اگر تم غمگيني داشته باشد

weblogger

Registered User
لایک‌ها
6
ببين مي خواهي مطلب رو بياريم توي يه تاپيك ديگه اينجا منحرف شد مطلب چيزه ديگه اي بود از اول :)

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ببين مي خواهي مطلب رو بياريم توي يه تاپيك ديگه اينجا منحرف شد مطلب چيزه ديگه اي بود از اول

آره! آره!... يا اينكه تاپيك يه كمي تغيير كنه. مثلا يه چيزي به دنبش اضافه بشه...؟

alieseraj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
به نام خدا
نه. صادق چوبك ، خودش يه نويسنده ست.
پس خيلي 3 كردم :oops: حالا يه توضيح كوتاه بده كه چي مي نويسه و چه كتابيش معروفه
ببين مي خواهي مطلب رو بياريم توي يه تاپيك ديگه اينجا منحرف شد مطلب چيزه ديگه اي بود از اول
من اگه يادت باشه يه روزايي استاد انحراف مطلب بودم :D گر چه خودت بم تذكر دادي و سعي كردم رعايت كنم. اين يكي رو هم مي بخشيد. ولي خوب او اكسپرسيونيست رو نمي دونستم چيه :oops: [/quote]

niterider

Registered User
لایک‌ها
3
بچه ها خودكشي و اين كارا هيچ ربطي به خوندن يه كتاب نداره . آدم بايد يه چيزهايي تو زندگي ديده باشه كه به جايي برسه كه خودكشي كنه . شايد اين كتابها مثل بوف كور اين كار رو تسريع كنه . در ضمن چوبك و هدايت تقريبا تو يه سبك كار مي كننن ولي صادق هدايت تا حدي نويسنده قوي تري بوده .

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
حالا يه توضيح كوتاه بده كه چي مي نويسه و چه كتابيش معروفه

يكي از معروفترين آثارش تنگسيره ( <a href='http://www.sokhan.com/bookdetail.asp?book_code=3201116' target='_blank'>http://www.sokhan.com/bookdetail.asp?book_code=3201116</a> )كه "امير نادري" هم از روش فيلم ساخته.

بالا