برگزیده های پرشین تولز

بازي استراتژيك

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
استراتژي 2 نوعه,Real Time و Turn Base..كدومشو ميخواي؟

اينها رو اگه نديدي بگير كه از بهترينها هستن:

Age Of Mythology
Warcraft 3 : Reign Of Chaos
Age Of Mythology : Titans -Expansion
Warcraft 3 : The Frozen Throne -Expansion
Rise Of Nations

آخريو من خودم نديدم,اما همه تعريف ميكنن.
استراتژي خوب بازم هست كه من نميشناسم يا الان يادم نيست,بقيه ميان ميگن..

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
اگر TBS ميخواي اينا رو امتحان كن: (به ترتيبه)
Civilization 3
Heroes of might & magic 4
age of wonder 2
diciples 2 :dark prphecy اگر rise of elves رو پيدا كردي كه چه بهتر
Warlord 4
Etherlord 2

اينا جز بهترين TBS هان اما فقط با چند روز حتي نميشه يكيشو كامل ياد گرفت چه برسه به اين كه بخواي كامل بازي كني!

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از rammstein_persia :
استراتژي 2 نوعه,Real Time و Turn Base..كدومشو ميخواي؟

اينها رو اگه نديدي بگير كه از بهترينها هستن:

Age Of Mythology
Warcraft 3 : Reign Of Chaos
Age Of Mythology : Titans -Expansion
Warcraft 3 : The Frozen Throne -Expansion
Rise Of Nations

آخريو من خودم نديدم,اما همه تعريف ميكنن.
استراتژي خوب بازم هست كه من نميشناسم يا الان يادم نيست,بقيه ميان ميگن..

غير از اون دو تا Expansion همه رو بازي كردم ... ببينم Expansion ها Level جديد اضافه ميكنن؟

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از ataasgari :
غير از اون دو تا Expansion همه رو بازي كردم ... ببينم Expansion ها Level جديد اضافه ميكنن؟

آره,Expansion يعني اينكه يه سري مراحل جديد با سناريو جديد برپايه همون بازي اصلي هست.
البته اين رو با مثلا MOD هايي كه توسط افراد عادي برا بازي ساخته ميشه (و معمولا جالب نيست) اشتباه نگير.
چون در واقع اين Expansion ها يه بازي جديد هستند..ساخت خود شركت بازي ,منتهي بايد نسخه اصلي رو داشته باشي تا روش نصب كني.

در كل اگه از اين دوتا بازي خوشت اومده ,Expansion هاش رو بگير چون هم AOM : Titans و هم
WC3 : TFT جزو Expansion هايي هستند كه خيلي عالي هستند و باارزش. ;)

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
WC3:TFT رو حتماً بگير که خيلی باحاله...
در مورد expansionهای Microsoft هم مواظب باش..میگن format میکنه بعد میزنه hard رو میسوزنه بعدش هم monitor و تا Mouse رو هم نسوزونه
بيخيال نمیشه...از ما گفتن...؛) :))

آقا من يکی از دوستم Rise of Nations رو گرفته بود میگفت error تو directx9 میده..البته وارد نبود اما رو سيستم من کار میکنه...آخه بازی strategy نمیخوره گرافيک خفن بخواد....

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از en2fa :
در مورد expansionهای Microsoft هم مواظب باش..میگن format میکنه بعد میزنه hard رو میسوزنه بعدش هم monitor و تا Mouse رو هم نسوزونه
بيخيال نمیشه...از ما گفتن...؛) :))

چيزه ديگه نبود بگي؟ مثلا زلزله مياد و گردباد و طوفان و... :D

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از en2fa :
WC3:TFTدر مورد expansionهای Microsoft هم مواظب باش..میگن format میکنه بعد میزنه hard رو میسوزنه بعدش هم monitor و تا Mouse رو هم نسوزونه
بيخيال نمیشه...از ما گفتن....

حيف دير خوندم ! فقط خوشبختانه ! از آخر شروع كرد ، فقط Mouse ام رفت! ;)

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
بيخيال نمیشه...از ما گفتن...؛) )
:D :D
آقا من يکی از دوستم Rise of Nations رو گرفته بود میگفت error تو directx9 میده
بخاطر اينه كه ويندوزش بتاست اگه يه SP1 نصب كنه مشكل DX 9 رو ديگه نداره تازه RON با DX 8.1 كار ميكنه.يكبار ارور ميده اما بدون مشكل اجرا ميشه.

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
اگر اونا رو بازي كردي اينا رو هم مد نظر داشته باش:
Homeworld 2
GhostMaster

sharifgame

Registered User
لایک‌ها
2
آقا اين home world 2 خيلي سخته . من با هزار بدبختي 4 مرحلهاش رو بيشتر تموم نكردم. براي شما هم بازي سخته يا نه؟

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از sharifgame :
آقا اين home world 2 خيلي سخته . من با هزار بدبختي 4 مرحلهاش رو بيشتر تموم نكردم. براي شما هم بازي سخته يا نه؟
من كه هنوز نخريدم.تو خماريم كه Ghool.net مياره يا نه؟ميترسم برم بخرم اونم بيار الكي پولم حروم شه.

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
بمیرم....مگه چقدر ارزون تر میده...100-200 تومان ديگه نه؟تو برو بخر پولش رو من میدم ؛)

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از en2fa :
بمیرم....مگه چقدر ارزون تر میده...100-200 تومان ديگه نه؟تو برو بخر پولش رو من میدم ؛)
اتفاقا 100-200 تومن گرونتر ميده از اين نظر ميگم كه خودم بازيو بخرم يهو اونم بياره 2 تا بازي داشته باشم كه يكيش الكيه.

sharifgame

Registered User
لایک‌ها
2
بازي باحاليه اما خيلي سخته

voodoo

Registered User
لایک‌ها
0
ديابلو رو هم گرچه قديميه اما اگه بازي نكردي بگير به يكبار بازي كردن ميارزه . مخصوصا فارسيش.

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام
میشه یک توضیح پایه ای درباره استراتژیک گیم ها بنویسید ؟
مثلا Dungeon Siege استرتژیه ؟ همش همین جادوگر بازیا و این کاراست ؟ موجودات افسانه ای ؟!
یعنی لطف بازی به چیه ؟ به خوب چیدن نیرو ها ؟ Upgrade کردن نیروها ؟
تیمی است ؟
شایدم دارم اشتباه میکنم و با بازی هایRole playing قاطی کردهام .
میشه یه مقایسه بین استراتژی و رل پلینگ بکنید ؟
می خواستم آخر ژانر بازی های کامپیوتری اضاف کنم دیدم اون تاپیک مرده و دیگه بعد اون هک کسی سراغش نمیره :(

برای شروع و آموزش استراتژی چی خوبه ؟ لطفا ساده باشه . ;)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
در باره اين سوالهات mammad خيلي وارد تره و در واقع متخصص اين دو تا سبك هست! :)

اما فرق RPG و Strategic...

RPG مخفف Role Playing Game هست و دقيقا سبكش مثل اسمشه يعني نقش بازي كردن..شخصيت بازي تواناييهاش و روال بازيش براي بازيكن مثل اين ميمونه كه يه نقش رو داري بازي ميكني..بايد بري صحبت كني با اين و اون و هي تو بازي پيشرفت كني..جادو و يا فنون جديد ياد بگيري و اينها هي كاملتر ميشه هرچي بري جلو.
كلا روال داستان بازي شبيه اينه كه در نقش يه شخصيت زندگي كني و بتدريج تواناييهات رو افزايش بدي..حتي تا حد زيادي تركيبي از سبك Adventure و Action هم ميتونه بشه + يه سري خاصيتهاي خودش.

اما Strategy..تو اين سبك تو معمولا كنترل يه شهر يا يه سري نيرو و كاراكتر رو در اختيار داري و بايد حساب شده عمل كني و از همه عواملي كه توي بازي هست با رعايت تعادل و نياز هر مرحله استفاده ببري تا در نهايت بتوني بازي رو به جلو هدايت كني.تعداد شخصيتهايي كه كنترلشون دستته ميتونه خيلي زياد باشه..خودت حتي اونها رو ايجاد ميكني و وظايفشون رو تايين ميكني و....كه همه اينها بايد حساب شده و از روي يه استراتژي باشه تا موفق شي.
Strategy خودش 2 نوع هست..Real Time و Turn Base.

اينها تعريفهاي خيلي خلاصه و ساده اي بودن..حالا ممد مياد بهتر تعريف ميكنه برات. ;)

در مورد بازي ساده سبك استراتژي براي شروع هم بنظر من Age Of Mythology انتخاب خوبيه چون خوب آموزش ميده و خيلي سادست در آغاز..همينطور Warcarft3 هم بازي خوبيه براي شروع.
و فكر ميكنم با اينها شروع كني،روال اين سبك خوب دستت بياد.چون بازيهاي سختي اصلا نيستند و در عين حال جزو عنواهاي خيلي مشهور و عالي هم هستن.

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از voodoo :
ديابلو رو هم گرچه قديميه اما اگه بازي نكردي بگير به يكبار بازي كردن ميارزه . مخصوصا فارسيش.
همينطوري بچه مردمو گمراه ميکني :D
از ديابلو RPG تر نيست.هيچ ربطي به استراتپي نداره ;)
در باره اين سوالهات mammad خيلي وارد تره و در واقع متخصص اين دو تا سبك هست!
الان هرکي بياد ميگه اينا چقدر برا هم ديگه تعارف تيکه تيکه ميکنن :D
مثلا Dungeon Siege استرتژیه ؟ همش همین جادوگر بازیا و این کاراست ؟ موجودات افسانه ای ؟!
یعنی لطف بازی به چیه ؟ به خوب چیدن نیرو ها ؟ Upgrade کردن نیروها ؟
تیمی است ؟
نه DS يه RPG هست اصلا تابلوست.به هيچ وجه هم بازي خوبي نيست به امتيازهاي سايتهاي ديگه هم توجه نکن اين بازي تنها لطفي که داره اينه که با موتور گرافيکي خداي بازي بشيني حال کني وگرنه از لحاظ هاي ديگه بازي ضعيفي به حساب مياد نه لذت UPgrade کردنو ميبري نه لذت داستان نه صدا فقط گرافيکش خوبه همين.بعد تيمي هم هست تا 8 تا کاراکتر ميتوني (البته 2 تاش قاطر باشه بهتره تا هر 8 تاش آدم باشه) بعدم اگه بازي تو دنيا محبوب شده فقط تنها فقط به خاطر مايکروسافته تازه قرار فيلم هم بسازن از روش!
اگرم از يه بازي خوشت نيومد دليل بر اين نيست که RPG بده.

میشه یه مقایسه بین استراتژی و رل پلینگ بکنید ؟
قبلا در اين مورد بحث کرديم اما ببين RPG يه مشخصه داره که همه RPG ها تا به امروز داشتن اونم XP يا Experinence point هست که يه کاراکتر معمولا از صفر شروع ميکنه هر چي جلوتر ميره تجربش بيشتر ميشه و upgrade ميشه(هر چند کليشه اي اما لذت بخشه)
هر چي صنعت بازي پيشرفت ميکنه اين خاصيت XP به بقيه بازيها هم سرايت ميکنه مثلا Tron2 و NOLF2 با اينکه اکشنن اما XP دارن يا WarCraft 3 با اينکه استراتژيه اما قهرماناش XP دارند.

به هر حال قبلا هم گفتم روي اسم سبک بازيها نبايد تاکيد کني مخصوصا الان که همه چي با هم قاطي شده مثلا هيچ کي نميتونه بياد بگه DeusEx يک اکشن يا RPG يا حتي ادونچر چون همه اينها هست.
بدتر گيجت کردم نه؟ :)
به هر حال يه 10-20 تا بازي که بکني دستت مياد که کدوم RPG هست کدوم استراتژي.
برای شروع و آموزش استراتژی چی خوبه ؟ لطفا ساده باشه .
به نظر منم age of mythology خيلي خوبه براي شروع.

usgroup1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از voodoo :
دمت گرم ديابلو خيلي بازي خداييه البته خوب rpg هستش.
نمرديمو يكي از فارسيش تعريف كرد :)

بالا