برگزیده های پرشین تولز

بازی های استراتژیک

iranisoft

Registered User
لایک‌ها
0
گويا اينجا درباره بازيهاي استراتژي بحثي وجود نداره...
خوب من اين مبحث رو باز كردم تا در مورد اين بازيها بحثي داشته و بهترين ها رو انتخاب كنيم و بازي ها استراتژي جديدي هم اگر اومده باشه معرفي كنيم...
خوب اطلاع داريد كه مايكروسافت فعلا قدرت رو در بازي هاي استراتژي بدست گرفته و غوغا كرده . مخصوصا با Rise Of Nations يا همون قيام ملت ها...كه واقعا مهشره...
اگر شما هم از ترفداران اين نوع سبك هستيد در اينجا نظرتون رو بيان كنيد
از دوستان عزيز هم ممنون ميشم چند بازي استراتژي معرفي كنند كه كشور ايران هم جز بازي و نقشه جهان باشه..
و در اخر اين مطلب اينكه به نظر من بازيهاي استراتژي يك حس خاصي داره و ميشه گفت ترفداران زيادي رو هم به خودش اختصاص داده...
ادامه بحث رو واگذار ميكنم به شما عزيزان...

najvagar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Getto and Proud In My 6Mbps Internet Cable!! :D
راستش بعد از بازي Generals من با Ground Control II واقعا حال کردم...
گرافیک و صدای این بازی انقدر محشره که هنوز صدای تانک های سنگین و توپ های هوا به زمینش تو گوش منه...
دمو های بسیار زیبا بین هر چند اپیزود و داستان علمی تخیلی تقریبا قابل قبول...
این بازی منو واقعا با کامپیوتر درگیر کرد و رقابت خیلی شدیدی بین من و کامی راه انداخت...
بعد از این بازی من Warlord battlecry رو گرفتم و به علت زیاد بودن اقوامی که داشت ازش راضی بودم...
فعلا هم که منتظرم Warhammer بیاد و غو غا راه بندازیم...

iranisoft

Registered User
لایک‌ها
0
بسيار عالي...الان متاسفانه اين Rise Of Nations قسمت ايران اصلا نداره...
كدوم بازي هاي استراتژي كشور ايران رو هم دارن؟
تشكر

iranisoft

Registered User
لایک‌ها
0
مرسي...حالا بازي استراتژي كه الان رو دور باشه چي هست؟

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
یکی از جدیدترین ها همین Ground Control 2 بود.

3030l

Registered User
لایک‌ها
0
فقط rome !
اخر بازي استراتژيكه.
من حدوده 6 ماه پيش بود كه دمو اين بازي رو ديده بودم و هر روز لحظه شماري ميكردم كه نسخه كاملش بياد .
من در كل از بازي هاي استراتژيك خوشم نمياد ولي اين واقعا خداست.
rome
total war

3030l

Registered User
لایک‌ها
0
من از جنرال خوشم مياد ولي نميدونم چرا رو سيستمم بد اجرا ميشه.
واسه همين زياد تو كارش نرفتم.

night wolf

Registered User
لایک‌ها
5
بابا جنرال که همچین سیستم بالایی نمیخواد من با گرافیک mx440 راحت اجراش میکردم.

najvagar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا اندشه...آخرشه...خداشه...این Warhammer 40000 The Down Of War

تا داغه برید هرچی Ork و Elder بکوبید بیاید...
جنگ خفن بین انسان ها...Elder ها...Ork ها و لژیون آتش بعد از 40000 هزار سال...ااااااااااااااا....انگار Warcraft رو تحت جنرال بازی کنی...
محیط یه جورایی نزدیکه به Ground Control II
من که دارم حال می کنم... ;)

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
آقا اين Rome Total War واقعا فوق العادس . صدا گذاري بي نظيري داره .
در مورد بازيهاي قديمي تر هم Warcraft3 بنظرم يكي از بهترين بازيهاي استراتژيكه . علاوه بر گرافيك و صدا گذاري بسيار قوي ، داستان بسيار جذاب و حساب شده اي داشت .
در ضمن نجواگر جان اگه ممكنه اين بازي رو كه گفتي يك مقدار معرفي كن .( به Gamespot سر زدم ولي شما هم يه كم تعريف كني بد نيست )

3030l

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از night wolf :
بابا جنرال که همچین سیستم بالایی نمیخواد من با گرافیک mx440 راحت اجراش میکردم.
ميدونم سيستم بالايي نمي خواد ولي رو دستگاه من بد اجرا ميشه .من هم با كارت radeon 7000,radeon 9200 ,geforce 5600 امتحان كردم بد اجرا شد.نميدونم با چه چيز سيستم من مچ نميشه.

najvagar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
919355.jpg

سلام سلام سلام
yeah
Here we go...Down Of War...The Warhammer 40,000!?
خوب آقا می خوام مفصلا بریم تو این بازی...
تو این بازی 4 قدرت باهم مبارزه دارند...
انسان ها...که marine space و impire gaurds رو تشکیل می دهند...
ارک ها...که خوب طبق معمول مثل جنگل مولا یه دفعه می ریزن و همه چیز رو داغون می کنن و می رن و هیچیم معلوم نمیشه! من اصلا کلا از ork ها می ترسم! :wacko:
بعد elder ها هستند که کلن خیلی تر تمیز و high class هستند و خیلی قوم پیشرفته ای هستند...البته در واقع خیلی شل و ول می جنگن...و من از نظر طراحی کاراکتر هاشون فقط باهاشون حال می کنم...
بعد ام که طبق معمول می رسیم به لژیون آتش که اینا از نظر کاراکتر ها و ساختمان هاشون و قدرت خیلی به انسان ها نزدیک هستند...فقط خیلی سیاه و منفورن از نظر من...اه..اه من از نیروی های شیطانی گریزانم!
خوب قهرمان داستان ما گابریل آنجلوس هست...یک فرمانده قدرتمند در ارتش Space marine ها و کلا همه مثل برادر کنارش جون می دن و براش کورکورانه می جنگن...گابریل که منو یاده جورج کلونی می ندازه...سن و سالی ازش گذشته و همراه با بهترین یار و دوستش که برادر ختابش می کنه Isador پا به یکی از سیاره های انسانی گذاشته که در این سیاره ork ها خیلی گیر دادنو...حملات زیادی رو یک دفعه آغاز کردن...
شما ابتدا با گابریل باید با نیروهای ork بجنگید...از نظر گابریل ork ها موجودات قابل احترام و متعصبی هستند...و خب از جنگیدن با اونها لذت می بره...بعد از چند مرحله...قدرت شماره 2 نیرو های لژیون آتش به صورت وهم به سراغ دوست نزدیک گابریل Isador میاد و تهریکش می کنه...که قدرت زیادی بهش می ده تا از امپراطوری دفاع کنه...و خوب دیگه نیروی شیطانی همرو گاهی اسیر می کنه دیگه نه؟
بعد تو همین مراحل از طرف امپراطور یه چی می گن...سناتور! همچین چیزی فرستاده می شه تا ببینه این دو تا فرمانده دارند چه غلطی می کنن...خیلی از نیروهای imperial gaurd مردن...این نیروها تو بازی خیلی ضعیف هستند و نیروهای بسیار سبکی هستند...ازشون زیاد بهره نگیرید...برای کارهای دفاعی بد نیستند...برای همین این آقای سنانور که فکر می کنه گابریل کورکورانه داره می جنگه ( گابریل کره مادریش رو در جنگی چندین هزار ساله از دست داده و خیلی غمگینه... ) به گابریل می گه که امپراتور ساپورتت نمی کنه و از این حرفا...
از این مرحله بازی elder ها و ork ها باهم میان وسط...elder ها هم فهمیدن تو این کره یه چیزی هست که همه دنبالشن...اما elder ها می خوان این چیز رو هر چیزی هست نابود کنن تا بعد از به قدرت رسیدن باهاش روبرو نشن...و گابریل ( شما ) مجبورید مراحل سختیو با ORKها و ELDER ها بگذرونید...
کم کم شدت تاثیر نیرو های شیطانی در این کره بر روی space marine ها emperial gaurd ها و isador زیاد می شه...و یه سر ی شروع می کنن به خیانت و جنگیدن با نیرو های خودی...گابریل هم می فهمه...که نیروی در درون این کره هست که باعث جنون می شه...و شیطان کلا سالها درون این کره حبس بوده و حالا لژیون آتش می خوان با سو استفاده از قدرت ارک ها اونو آزاد کنن...elder ها هم می خوان جلوی این قضیه رو بگیرند...
دیگه از داستان نمی گم...اگر زبانتون خوب باشه...خیلی با داستان این بازی حال خواهید کرد...اندشه!
گرافیک بازی خداست...جزییات خیلی دقیق هستند و طراحی کاراکتر ها و ساختمون ها هم عالیه...اما بهترین موضوع این بازی فضای فانتزیشه و رنگ های زیبایی که توش بکار رفته...صداها محشرن...دموی اول بازی اشک آدمو مثل دموی warcraft در میاره...و کلا فضا خیلی سیاه و تلخه...
این بازی با Rome Total war از نظر زیادی کاراکتر ها قابل مقایسه نیست اما تا حال تنها بازی استراتژیک بوده که تو داستانی Sci-Fi ( علمی تخیلی داستانی ) تونسته همچین ظرفیت بالای کاراکتری رو تو محیط جمع کنه...
خون و خون ریزی...شلیک گلوله ها...همه جارو گرفته...
برای مثال...مثلا یه گروه ork به شما حمله می کنن بعد میدون نبرد کمی نزدیک که بشه...اسلحه هارو کنار می زارن با تبر حمله می کنن و آدما هم با شمشیر و باتوم و اره...اصلا وضعیه! خیلی cinematic...و خیلی تکون دهنده...باور می کنید که اینا دارن خودشونو به هر دری می زنن که بکشن و زنده بمونن...
بازی آسونه...اگر اهلش باشید...بازی استراتژیک شبیح به این زیاد نیست...یک سبک خاصیه برا خودش...
شما وقتی نیرو می سازید مثل بازی های RPG می تونید به این نیرو خصوصیاتی محدود اضافه کنید...نیرو هاتون در گروه های 4 تایی ساخته می شن و تا 10 عدد افزایش پیدا می کنن...هر گروه می تونه یه Sargeant داشته باشه و یه healer که شفا می ده و یا می تونید نیروهای immortal رو به گروه وصل کنید...مثلا گابریل رو بچسبونید به گروه و گروه رو خفن کنید!
بهترین قسمت این بازی تاکیدش بر جنگیدن و کشتنه...پول مول جمع کردن نداره...شما هرچی وارد تر باشی Point های بیشتری رو از آن خودت خواهی کرد...باید درست حمله کنی و سنگر های دشمن رو نابود کنی و پرچم نیرو های خودی رو نصب کنی تا وسعت بیشتری از نقشه از آن تو باشه...اما یه چیزه دیگه هست به نام انرژی که باید ژنراتور های پلاسما درست کنی و زیاد هم درست کنی و ازشون درست دفاع کنی تا وسط بازی نابود نشن...این بازی از اون بازی ها نیست که دقیقه دقیقه شکست بخوری باز ببری...باید دقیق باشی...

نیروی های سنگین بازی روبوت ها و یه سری تانک ها هستند...روبات ها خیلی ناز طراحی شدن...خیلی باحالان...چه حرفایی که می زنن...چه نوع جنگیدنشون...مثلا طرف رو از زمین بر می دارن...کمرشو می شکونن عین کشتی کج بعد پرتش می کنن اونور صفحه! حال کنید!
ضعف شماره یک این بازی نبود نیروهای هوایی هست...همه چیز روی زمین هست...و البته من اینو ضعف نمی دونم و آخر بازی دیدم خدایا چقدر با این جمعیتی که جمع کردم دارم حال می کنم...

ایراد بعدی بازی این بود که من بازی رو خیلی خفن زود تموم کردم...البته من کمی مشکل دارم و وقتی بشینم بلند نمی شم و خودمو دو تا می کنم تا مانیتور یا بازی یا یه چیزی انرژیش تموم شه!

عکس های بازی

و اینکه این بازی رو رو آسون بازی نکنید...حال این بازی به جنگ وحشتناکشه...نترسید...باختید دوباره بازی می کنید...چون یه زمانی بود من نسبت به باخت خیلی حساس بودم و همین باعث شده بود از بازی کردن لذت نبرم...اما حالا نمی ترسم و آنچنان پدر این کامپیوتر رو در میارم که خودم می مونم.

در کل بعد از یه عمر...ما با این بازی صفایی داشتیم...بازی در آخر تموم نمیشه...و اطمینان می دم سال دیگه همین موقع ها مراحل بعدیش میاد بازار...
بازی رو THQ داده بیرون...Red faction رو یادتونه؟ خیلی خدا بود...
امیدوارم در همین حد حال کرده باشید...
اگر سوالی بود در خدمت هستم...
Burn The Heretic!

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
دست شما درد نکنه نجواگر جان ;)

black_jack_of_black_city

Registered User
لایک‌ها
73
با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
دوستاني كه اين بازيهارو هنوز خريداري نكردن من جفتشونو تو ليست دارم و ميتونن با قيمت هر سي دي 250 تومن اونو بخرن

ms100

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با عرض سلام
لطفا يكي به من بگه چجوري ميشه توي Rise Of Nations برنده شد؟ من امتيازم هم بالا مياد ها.... ولي اخرش كه وقت تموم ميشه با اينكه امتيازم بيشتر ولي بازي رو ميبازم...

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خداي بازيهاي استراتژي : rome : total war واقعا با كلاس و جذابه

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
من خودم علاقه بسیار شدیدی به بازی های استراتژیک دارم :heart: :heart: :heart:گفتم اگه اینجا یه تاپیک باشه که فقط مخصوص بازی های استراتژیک باشه خیلی عالی میشه :D

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156
به نقل از من :
من خودم علاقه بسیار شدیدی به بازی های استراتژیک دارم :heart: :heart: :heart:گفتم اگه اینجا یه تاپیک باشه که فقط مخصوص بازی های استراتژیک باشه خیلی عالی میشه :D
حالا بهترین بازی استراتژیکی که کردی ، چی بوده ؟!

بالا