برگزیده های پرشین تولز

با سيصد هزار تومن كدوم دوربين عكاسي رو بخرم؟

babak22ir

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوستان.

من سيصد هزار تومن پول دارم و ميخوام دوربين عكاسي خوب بخرم.

چند تا مدل از سوني و كنون و اليمپوس و نيكون و فوجي فيلم و كداك رو ديدم ولي واقعا موندم كه كدوم بهتره؟!

من يه دوربين ميخوام كه عكس هاي زنده و شفاف با رنگ هاي خوب بگيره.

لطفا اگه مدلي رو ميشناسيد به من معرفي كنيد .

مرسي از همتون

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
اين خواسته شما رو برند نيکون و تا حدودي کانن تامين ميکنه . منم توصيم اينه که تو اين دو برند خودت يه نگاه کني و نسبت به بودجت چندتا رو انتخاب کني بعد ما ميائيم کمکت ميکنيم . موفق باشي.

babak22ir

Registered User
لایک‌ها
1
من چند تا مدل رو پيدا كردم ولي هنوز از قيمت هاشون توي ايران خبر ندارم و با توجه به قيمت هايي كه توي سايت ها نوشته بود اون ها رو انتخاب كردم.
كدومشون بهتر هستند؟

sony dsc w5

nikon coolpix 5600

nikon coolpix 5900

olympus c-5000

olympus c-5500

fujifilm finepix a350 zoom

درباره دوربين هاي اچ پي و اپسون و مارك هاي گمنام ديگر هم يه نظر بدين !!!

مرسي

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
اگه شففيت و کيفت رنگ رو ميخواي به غير از کانن .نيکون و سوني بغيه رو بيخيال شو. اما اين مدلها قيمتشون تو تاپيک اخرين قيمت دوربينها هست .حدود هزينتو بهم بگو تا شروع کنيم به اميد خدا.

babak22ir

Registered User
لایک‌ها
1
خیلی ممنون از راهنماییتون. پس الیمپوس رو هم بیخیال میشم!

من حدود 250 هزار تومن پول دارم که اگه دوربین خوبی پیدا بشه تا 300 و حد اکثر 330 تومن هم میتونم برسونم.

به تاپیکی که معرفی کردین هم سر میزنم.

خودم دوربین canon a95 رو انتخاب کردم که قیمتی که از نمایندگی گرفتم 310 هزار تومنه . فکر کنم دوربین خوبی باشه ولی یه مشکل بزرگ باهاش دارم!

مشکل من اینه که این دوربین از باتری قلمی استفاده میکنه و مثل دوربین های سونی باتری شارژی نمیخوره.
می ترسم اگه این دوربین رو بگیرم باتریهاش زود زود خالی بشه (چون دوربین ها باتری خوره دارن!) و پول باتری از پول دوربین بیشتر دربیاد!

نمیدونم چی کار کنم؟

babak22ir

Registered User
لایک‌ها
1
خواهش می کنم یکی جواب بده !!

من الان به نظر خودم 2 تا گزینه دارم:

sony cybershot dsc w 5

canon powershot a 95

خواهشا بگین کدو م این ها بهتره؟؟ در ضمن نمونه عکس های سونی رو که توی نور کم گرفته شده اند رو دیدم که نویز خیلی کمی داشت و واقعا عالی بود.

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
خوب دوست من .حالا بهتر شد . من برات يه مقايسه جم و جور انجام ميدم ديگه تصميم با خودت .خوب دقت کن.
قيمت سوني بيشتر هستش . از نظر رزولاشن دو تا يکين و همينطور سايز سي سي دي ايزو ها 100 200 400 ولي کانن يه 50 هم داره که نقطه قوتشه .لنزها کاملا" شبيه هم هستن از لحاظ طول و مقدار بزرگ نمايي. سوني 5 نقطه اتو فوکاس داره ولي کانن 9 تا .ماکروي سوني 6 سانتيه ولي کانن 5 سانتيه و همينطور کانن 6 پوزيشن براي وايت بالانس داره و سوني 5 مد داره . مينيمم شاتر سوني بهتره ولي مگزيممش کمتره . برد فلاش سوني بهتره . سوني حالت اسلو سنکرون فلاش داره کانن نداره.سوني تنظيمات شاتر و دياف دستي نداره ولي کانن بهخوي داره. حالات اندازه گيري نور کانن کاملتر و دقيق تره. کانن 2 فريم در ثانيه ميگيره ولي سوني 1.6 ميگيره .کانن سي اف ميخوره که خيلي مناسب و ارزون قيمت ولي سوني مموري استيک که خيلي گرونه و هزينه بر. ال سي دي سوني بزرگتره ولي کيفيتش کمتر از کانن هستش . هيچ کدوم بدون فشرده سازي عکس نميگيرن که براي کار گرافيک يه فقطه ضعفه. دوست من پيشنهاد من بين اين دو تا کانن هست بخاطر تنظيمات و قابليت هاش. ولي اگه قرار باشه با اين پول يه دوربين انتخاب کنم حتما" اون دوربين 4500 نيکون خواهد بود چون بجز در اندازه ال سي دي و مگاپيکسل در هر زمينه ديگه اي از اين دو دوربين سر تره به خدا از روي تعصب و يا اينجور چيزا نيست که ميگم بخدا وقتي مقايسه ميکنم ميبينم خيلي بهتره و واقعا" هم هست خودت اين سه تا رو با هم مقايسه کن اينم لينکاش.
http://www.dpreview.com/reviews/specs/Nikon/nikon_cp4500.asp
http://www.dpreview.com/reviews/specs/Sony/sony_dscw5.asp
http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_a95.asp
اگه بگم تا سقف 350 هزار تومان بودجه بياييئ اين دوربين رو بخريد اشتباه نگفتم چون واقعا" کامله من نمايندگي شرکت نيکون نيستم اصلا" هم برام مهم نيست که کدوم يکي از اين برندهاي از اون يکي بيشتر ميفروشه .من بدنبال جنسي هستم که بالاترين کارايي رو داشته باشه .بازم تصميم با خودته اينا رو با هم دقيق بررسي کن . ولي تو اون دو تا کانن خيلي بهتره از سوني. موفق باشي و پيروز.

babak22ir

Registered User
لایک‌ها
1
خیلی ممنون از راهنماییتون
نظر من هم روي كانن بود
موفق باشین
اگه سوالی داشتم بعدا می پرسم
مرسی

babak22ir

Registered User
لایک‌ها
1
کدوم یکی از این دوربین ها نویز کمتری داره؟ (در تاریکی یا نور کم)

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
يكي از اقوام ما يه دوربين ديجيتال canon خريده حدود 700,000 تومن. عكساش خوبه ولي يه مشكل خيلي بزرگ داره و اونم اينه كه اصلا يوزر فرندلي ( User Friendly ) نيست. بيچاره ميشي تا بخواي يكي از تنظيماتشو دستكاري كني.....
(البته اين نظر شخصيم بود ) سوني خيلي يوزر فرندلي هست...

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
بنظر من یک Sony P100 یا اگر تونستی Sony P150 بگیر . Sony w5 هم دوربین خوبیه . تا 260 تومن هم Sony s90 دوربین خیلی عالیه
ضمن اینکه کانن و نیکون یک چیز سونی رو ندارن و اون Carl Zies هستش

babak22ir

Registered User
لایک‌ها
1
دوربین های مدل پی 150 و پی 200 رودیدم. دوربین های خوبی هستند اما خیلی کوچک هستند.
کوچک بودنشان باعث آسیب پذیری بیشتر و لرزش بیشتر دست و تار شدن احتمالی عکس ها میشه!

دوربین های کانن و سونی (مدل هایی که گفته بودم) تقریبا شکل هم هستند.

اگه میشه یه کم دیگه درباره یوزر فرندلی توضیح بدین

Bahreyni

Registered User
لایک‌ها
6
Canon A95 :happy:

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
در اون مورد میشه از لرزش گیر استفاده کرد . بعد از مدتی هم عادت میشه . ضمن اینکه کانون ها هم اونقدر بزرگ نیستن که فکر
کنی لرزش دست از بین میره . یوزر فرندلی بودن سونی هم توی همه ی محصولاتش دیده میشه . شما راحت تر با منوهاش کنار میاین
کلیدهای بیشتری رو در اختیارتون میزاره و ....

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
بحرینی جان تجربه ی شخصی با سونی نداری ؟
1.gif
3.gif
17.gif
18.gif
6.gif
5.gif
184.gif

Bahreyni

Registered User
لایک‌ها
6
خودم نه
ولی پسر داییم یه دونه 5 مگا پیکسلی داشت که من اصلا باهاش حال نکردم
سونی فقط تلویزیون هاش
157.gif

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
هر كدام از اين ها مزايايي دارند كه بسته به كاربرد شما ميتواند مفيد باشد.
مقايسه ي نسبتا كامل اين 3 دوربين در همين قسمت توسط جناب آقاي روشن انجام شده . فقط بايد بگردي پيداش كني.
در مورد نويز هم فقط همين رو بگم كه در دوربين هاي همرده اي مثل موارد بالا مهم ترين عامل اندازه ي حسگر ccd هستش . ولي ميشه گفت از لحاظ نويز بهترين انتخاب بين اين مدل ها آ95 هستش.

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
خوب خدا رو شکر دوستان هم اومدن .اول بگم که منظور اين دوستون رو در مورد فرندلي پوزر نفهميدم .منظورتون همون ايزي تو يوزه ؟؟؟ يعني سهولت در کاربرد و يا همون راحتي در استفاده .اگه منظور اين باشه بايد به عرضتون برسونم که سوني چيزي نداره که بخواهيد تنظيمش کنيد دوربينهاي سوني سري پي يکسري ببين و بگير واقعيا" يعني جز يه سري منوي ساده چيزي ندارن براي تنظيم. ولي کانن مشهور به استفاده راحت از منوهاش من خودم تجربه کردم واقعا عاليه. شوني ويژگيش سرعت بالايي که داره . کارلزايس هم فکر نکنم به پاي نيکور لنز و کانني برسه که يه عمره تو اينکار پيرو کور شدن. نويز هم که اين دوستمون فرمودن دقيقا" ئرسته به سايز سي سي دي وابستگي مستقيمي داره ولي جالب بدونيد سايز سي سي دي اين دو دوربين با هم برابره. شخصا" پي 150 و 200 و همينطور 73 رو مورد بررسي کامل قرار دادم هيچي براي گفتن ندارن نسبت به قيمتهاي وحشتناکشون . سوني بدرد کسايي ميخوره که دنبال چيز لوکسن . همه شرکتها قيمت دوربينهاشون رو پايين اوردن الا سوني . من توصيه نميکنم در برابر کانن به اين خوبي بري سوني بگيري. موفق باشي .

بالا