برگزیده های پرشین تولز

بحث و تبادل نظر راجب گارانتی سازگار

mboveiri

Registered User
لایک‌ها
34
ببخشید که از کلمه (آشغال) در عنوان استفاده کردم ولی هر چقدر فکر کردم کلمه ی مناسبی پیدا نکردم.. :wacko:

موضوع از این قراره که من 1ماه پیش یه هارد وسترن(گرین) خریدم -گارنتی سازگار - بعد از 3هفته هارد مشکل دار شد و دیگه شناسایی نشد..
خاستم بفرستم گارنتی که متوجه شدم برچسب گارنتی که روی کاور پلاستیکی هارد هست رو گم کردم..
بعد رفتم تو سایت سازگار که ببینم آیا بدون برچسب هم هارد رو قبول میکنند یا نه . که در اینجا میبینید که میگن قبول میکنند : • مشاهده مبحث - گم شدن کارت گارانتی

در آخر هم با سازگار تماس گرفتم برای استعلام سریال،که گفتن سریال هارد شما تو دیتابیس نیست مطمعن هستید گارنتی سازگاره.؟با اینگه دقیقا یادم بود که رو برچسب نوشته بود گارنتی سازگار،واسه اطمینان بیشتر رفتم پیش دوستم که هارد رو ازش گرفته بودم و اون هم تایید کرد که تمام هاردهایی رو که میاره سازگار هستن، و چندتا هارد وسترن هم گذاشت روی میز که همگی سازگار بودن..
در تماس مجدد گفتم که هارد گارنتی سازگار بوده،و اونها گفتن هاردهای جدید رو تو دیتابیسمون وارد نکردیم احتمالن به همین خاطر هست، شما هار رو بفرستید اینجا ما بارکد رو اسکن میکنیم معلوم میشه، اگر سازگار بود که هیچ و اگر نبود با هزینه تعمیر میکنیم (هارد و تعمیر)

من هم 4 روز پیش هارد رو فرستادم با تیپاکس، امروز تماس گرفتم که هارد چی شد، میفرمایند که هارد بدون برچسب رو نمیتونن تعویض کنن، گفتم خودتون گفتین که سریال رو استعلام میکنید و گفتن که هاردهای جدید سریالشون وارد نشده(دروغ محض) و ما کاری نمیتونیم انجام بدیم.!! و ما برگشت دادیم..

و بنده فقط 13 هزار ناقابل هزینه ارسال و برگشت رو دادم برای هیچ..

اینجاست که آدم یاد حرف شون پن میوفته که میگه: دنیا توسط سگان اداره میشه و ما مجبوریم پیروی کنیم..

این تاپیک نه به خاطر این پول بلکه به خاطر این زده شد که دوستان این اشتباه رو انجام ندن..

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
اینا فقط دنبال این هستن که ببینن چطور می تونن از زیر گارانتی در برن. منم با سازگار ارقام خاطره خوبی ندارم. همدردی!

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
مشکل از خود شما هم هست دوست عزیز، من هنوز بعد از 4سال، متعلقات گارانتی همه لوازم الکترونیکیم رو دارم، هارد که جای خودش رو داره؛ تا حالا با سازگار مشکلی نداشتم، بیشتر از 10تا هارد خراب داشتیم که تعویض شده

mboveiri

Registered User
لایک‌ها
34
اینا فقط دنبال این هستن که ببینن چطور می تونن از زیر گارانتی در برن. منم با سازگار ارقام خاطره خوبی ندارم. همدردی!

مرسی دوست عزیز..

مشکل از خود شما هم هست دوست عزیز، من هنوز بعد از 4سال، متعلقات گارانتی همه لوازم الکترونیکیم رو دارم، هارد که جای خودش رو داره؛ تا حالا با سازگار مشکلی نداشتم، بیشتر از 10تا هارد خراب داشتیم که تعویض شده

خیر دوست عزیز، من در ارسال هارد اجباری نداشتم، و بعد از صحبت با سازگار متقاعد شدم که هارد رو ارسال کنم، گارنتی میتونست حرف آخرو اول بزنه، همون اول میگفت هارد رو نفرست...
بله ممکنه 100 تا هارد رو تعویض کنن، ولی در این موارد معلوم میشه که گارنتی چه راندومانی داره و چقدر رند هست..

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
اینکه خود سازگار گفته بدون کارت گارانتی تعویض میکنن، بحثش جداست؛ نامردیه محضه که آدم یه حرفی بزنه و بعد بزنه زیرش...

mboveiri

Registered User
لایک‌ها
34
اینکه خود سازگار گفته بدون کارت گارانتی تعویض میکنن، بحثش جداست؛ نامردیه محضه که آدم یه حرفی بزنه و بعد بزنه زیرش...

بله دوست عزیز مشکل منم دقیقا همینجاست.. این تاپیک مربوط به همین بحث : • مشاهده مبحث - گم شدن کارت گارانتی
و همین باعث شد من خرج اضافه کنم..در صورتی که میدونستن من شهرستان هستم..
من باید صحبتهامو با سازگار ضبط میکردم..

rasoooli

Registered User
لایک‌ها
325
من قبلا توي اينجور موارد هارد رو به يه آشنا كه با سازگار زياد كار مي كرد مي دادم ( اونها كه ميديدند از فروشگاه... اومده بدون سوال و جواب تعويض مي كردند )

فقط بايد آشنا داشته باشي

fcbarcairan

Registered User
لایک‌ها
227
متاسفانه گارانتی تویه ایران معنیش با بقیه دنیا فرق میکنه
موارد مشابه از گارانتی های دیگه خیلی دیدم

mboveiri

Registered User
لایک‌ها
34
من قبلا توي اينجور موارد هارد رو به يه آشنا كه با سازگار زياد كار مي كرد مي دادم ( اونها كه ميديدند از فروشگاه... اومده بدون سوال و جواب تعويض مي كردند )

فقط بايد آشنا داشته باشي

بله، متاسفانه من به نمایندگی هم دسترسی نداشتم..

متاسفانه گارانتی تویه ایران معنیش با بقیه دنیا فرق میکنه
موارد مشابه از گارانتی های دیگه خیلی دیدم

حرف شما کاملا تایید میشه..جالبه که حتی قسمت فنی سازگار حاضر نشد اشتباهشرو بپذیره..

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
من لب تاپم گارانتی سازگار داره

دی وی رایترم مشکل داره بگیر نگیر داهر رایت نمیکنه بعضی وقتا دیویدی رو بد میگیره ...
ببرم بنظرتون راش میندازن تعویض میکنن؟ اصلا کاری میکنن یا نه میگن باید کلا خراب باشه؟!!

mboveiri

Registered User
لایک‌ها
34
من لب تاپم گارانتی سازگار داره

دی وی رایترم مشکل داره بگیر نگیر داهر رایت نمیکنه بعضی وقتا دیویدی رو بد میگیره ...
ببرم بنظرتون راش میندازن تعویض میکنن؟ اصلا کاری میکنن یا نه میگن باید کلا خراب باشه؟!!

دوست عزیز وقتی درمورد قطعات کاملن خراب وضعیت اینه، درباره قطعات نیمه خراب رو دیگه خودتون حدس بزنید:دی

ولی جدا از شوخی، به نظرم اگر دسترسی به نمایندگی دارید، برید سراغ نمایندگی، در غیر اینصورت تماس بگیرید ببینید چی میگن، البته به حرفشون اصلا اعتباری نیست..
میبنی لپ تاپو فرستادی یه عیب دیگه هم گاشتن روش پس فرستادن..

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
به نظر من كه سالهاست كه با گارانتي متفاوت كار ميكنم سازگار رو يك گارانتي متوسط خوب ميدونم . كه از الماس سابق يا همون ويستا خيلي بهتر هست .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
به نظر من كه سالهاست كه با گارانتي متفاوت كار ميكنم سازگار رو يك گارانتي متوسط خوب ميدونم . كه از الماس سابق يا همون ويستا خيلي بهتر هست .

mboveiri

Registered User
لایک‌ها
34

به نظر من که برای اولین بار با سازگار کار میکنم، سازگار رو بدترین و دغل بازترین گارنتی بعد از ویستا میدونم..
و انفورماتیک گستر و آواژنگ رو بهترین گارنتی موجود در ایران..

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
با سلام و ان شاله دیگه شاهد این چنین زیان هایی نباشیم
به نظرم 99% مقصر این جریان خود شما هستید !
( عدم نگهداری و نداشتن کارت گارانتی و حتی نداشتن لیبلی روی دستگاه که نشون بده اصلا این هارد گارانتی سازگار هست یا نه ) و رو کارت هم نوشته المثنی صادر نمیشه
چون خیلی وقت ها میبینیم شرکت های گارانتی کننده دنبال بهونه میگردن از زیر بار مسئولیت شونه خالی کنن
و حالا فرضا شرکت سازگار بگه این هارد اصلا ماله ما نیست هم شما دستتون به جایی بند نیست
در خصوص اون لینکی هم که دادید جایی ننوشته که شرکت سازگار گفته باشه بدون کارت گارانتی قبول میکنیم بفرستید بیاد و اون جواب هایی هم که رد و بدل شده جواب کاربران ساده و استفاده کننده گان هستش
و احتمال اینکه گفته مرجوع کنید هم این بود که احتمال دادن جزو سری های باشه که روی قطعه نام و نشانی از شرکت خودشون باشه و شاید بتونن مشکلتون رو حل کنن
پ . ن = در کل خود سازگار ارقام اینجا یوزری نداره بخواد شفاف سازی کنه ولی خداش هست و تو این آشفته بازار گارانتی سازگارو جزو بهترین گارانتی کنندگان ایرانی میشناسم

mboveiri

Registered User
لایک‌ها
34
با سلام و ان شاله دیگه شاهد این چنین زیان هایی نباشیم
به نظرم 99% مقصر این جریان خود شما هستید !
( عدم نگهداری و نداشتن کارت گارانتی و حتی نداشتن لیبلی روی دستگاه که نشون بده اصلا این هارد گارانتی سازگار هست یا نه ) و رو کارت هم نوشته المثنی صادر نمیشه
چون خیلی وقت ها میبینیم شرکت های گارانتی کننده دنبال بهونه میگردن از زیر بار مسئولیت شونه خالی کنن
و حالا فرضا شرکت سازگار بگه این هارد اصلا ماله ما نیست هم شما دستتون به جایی بند نیست
در خصوص اون لینکی هم که دادید جایی ننوشته که شرکت سازگار گفته باشه بدون کارت گارانتی قبول میکنیم بفرستید بیاد و اون جواب هایی هم که رد و بدل شده جواب کاربران ساده و استفاده کننده گان هستش
و احتمال اینکه گفته مرجوع کنید هم این بود که احتمال دادن جزو سری های باشه که روی قطعه نام و نشانی از شرکت خودشون باشه و شاید بتونن مشکلتون رو حل کنن
پ . ن = در کل خود سازگار ارقام اینجا یوزری نداره بخواد شفاف سازی کنه ولی خداش هست و تو این آشفته بازار گارانتی سازگارو جزو بهترین گارانتی کنندگان ایرانی میشناسم

سلام دوست عزیز.

دوست من هارد با گارنتی سازگار، اصلا کارت گارنتی نداره، و فقط یک برچسب هست که روی کاور پلاستیکی هارد چسب شده، و از نظر من این یک حماقت هست چون ممکنه حتی از روی بی دقتی کاور رو بندازی دور یا صدمه ببینه و.. حتی ویستا هم که اینقدر وضعیتش بده لیبل رو روی هارد میزنه.
از نظر من این یه زرنگیه و همینطور حماقت از طرف سازگار،(شما فکر کن تمام قطعات کامپیوتر رو برچسب بزنن رو جعبه) و اینکه اون برچسب و این فرم گارنتی کاملا قابل جعل هست.
در اون فروم 2بار این مساله مطرح شده، و اونهایی که پاسخ دادن اگر کاربر عادی باشن از تجربشون استفاده کردن و اگر اشتباه گفته باشن، وظیفه مدیر اون فروم هست که پاسخگو باشه.
در ثانی من ابدا به این گفته ها بسنده نکردم و همونطور که عرض کردم، طی تماسی که با سازگار داشتم در همون ابتدای صحبت گفتم که برچسب رو گم کردم و اونها هم گفتن که مشکل نداره و خواستن که سریال هارد رو بخونم براشون و باقی ماجرا..اگر باور ندارید یک تماس کافیه با این شماره 8701-021
و در پاسخ به صحبت آخر شما،اینکه اگر اینجور بود حتمن از من سوال میکردن که آیا روی هارد علائمی هست که ثابت کنه هارد گارنتی سازگار هست یا نه، و اینکه من روی بقیه هاردهای گرین گارنتی سازگار هم علائمی ندیدم.
دوست عزیز من که بی راه تهمتی نمیزنم، شواهد و مدارک گویای این مساله هستن، و در مورد گارنتی بسیار بد سازگار هم کافیه یه سرچ گوگل بزنید، موارد مشابه بسیارند..
در آخر اینکه مقصر 100% این ماجرا سازگار هست وگرنه من که چیزی از خودم در نیوردم و تمامن کاریو که اونا خواستن انجام دادم..

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
سلام دوست عزیز.

دوست من هارد با گارنتی سازگار، اصلا کارت گارنتی نداره، و فقط یک برچسب هست که روی کاور پلاستیکی هارد چسب شده، و از نظر من این یک حماقت هست چون ممکنه حتی از روی بی دقتی کاور رو بندازی دور یا صدمه ببینه و.. حتی ویستا هم که اینقدر وضعیتش بده لیبل رو روی هارد میزنه.
از نظر من این یه زرنگیه و همینطور حماقت از طرف سازگار،(شما فکر کن تمام قطعات کامپیوتر رو برچسب بزنن رو جعبه) و اینکه اون برچسب و این فرم گارنتی کاملا قابل جعل هست.
در اون فروم 2بار این مساله مطرح شده، و اونهایی که پاسخ دادن اگر کاربر عادی باشن از تجربشون استفاده کردن و اگر اشتباه گفته باشن، وظیفه مدیر اون فروم هست که پاسخگو باشه.
در ثانی من ابدا به این گفته ها بسنده نکردم و همونطور که عرض کردم، طی تماسی که با سازگار داشتم در همون ابتدای صحبت گفتم که برچسب رو گم کردم و اونها هم گفتن که مشکل نداره و خواستن که سریال هارد رو بخونم براشون و باقی ماجرا..اگر باور ندارید یک تماس کافیه با این شماره 8701-021
و در پاسخ به صحبت آخر شما،اینکه اگر اینجور بود حتمن از من سوال میکردن که آیا روی هارد علائمی هست که ثابت کنه هارد گارنتی سازگار هست یا نه، و اینکه من روی بقیه هاردهای گرین گارنتی سازگار هم علائمی ندیدم.
دوست عزیز من که بی راه تهمتی نمیزنم، شواهد و مدارک گویای این مساله هستن، و در مورد گارنتی بسیار بد سازگار هم کافیه یه سرچ گوگل بزنید، موارد مشابه بسیارند..
در آخر اینکه مقصر 100% این ماجرا سازگار هست وگرنه من که چیزی از خودم در نیوردم و تمامن کاریو که اونا خواستن انجام دادم..
من همه ی 7 تا هارد دیسکی که خریدم با گارانتی این شرکت با کارت گارانتی بر روی کاور دستگاه ضمیمه بودن و البته یک سری هم با برچسب میزدن روی کاورش که به نظرم بهترین حالت هم ضمیمه شدن روی کاور هستش چون رو دستگاه اگه باشه احتمال اینکه از بین بره بیشتره
این یک نمونه
yube8byfa2rk5p7l4oa.jpg
wu8u8wdt0g754vumjn.jpg
owcv6yp75xnshc5a3f6.jpg
n9viktxdbpbnnj73ft.jpg

mboveiri

Registered User
لایک‌ها
34
من همه ی 7 تا هارد دیسکی که خریدم با گارانتی این شرکت با کارت گارانتی بر روی کاور دستگاه ضمیمه بودن و البته یک سری هم با برچسب میزدن روی کاورش که به نظرم بهترین حالت هم ضمیمه شدن روی کاور هستش چون رو دستگاه اگه باشه احتمال اینکه از بین بره بیشتره

با تشکر و سپاس از شما دوست گرامی که زحمت کشیدید و عکس تهیه کردید.
بله هاردی که بنده خریدم لیبل برچسب شده بود روی کاور،و هاردهای دیگه هم که پیش اون دوستم دیدم هم به همین شکل برچسب شده بودن بودن، و به همین دلیل عرض کردم فقط لیبل هست، که در اینجا تصحیح میکنم و عذرخواهی..

از دوستان خواهش میکنم، برای شفافیت بیشتر موضوع، اگر هارد وسترن جدیدی با گارنتی سازگار میخرن، لطف کنن "شماره سریال" هارد رو تو سایت سازگار چک کنند، و اگر تو سایت پیدا نشد، با شماره 8701-021 تماس بگیرند و نتیجه رو اینجا اعلام کنند.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
همينطور كه دوست خوبمون اشاره كرد سازگار داراي كارت ميباشد . و خيلي بهتر از ويستا ميباشد .

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
من همین چند روزه برای رفع مشکل دی وی دی رایتر به نمایندگی مراجعه میکنم ببینم چی میشه ....

فیدبک رو هم اینجا میذارم.

بالا