برگزیده های پرشین تولز

بررسی بهترین سرویس دهنده اینترنت برای گیم انلاین

lord_alone_dark

Registered User
لایک‌ها
205
اینجا می خوایم در مورد پینگ و لتنسی شرکتها صحبت کنیم سرویس شما چی هست و چه شرکتی و چی بازی میکنید با تشکر:cool:

Radian

Registered User
لایک‌ها
0
FREEDOM city............ PPC : HTC Touch HD ......
فکر میکنم بیشتر به اینترنت مربوط باشه . ( البته این نظر شخصیه منه )

چون خوب اکثر اون قسمت بازی در مورد آن لاین زیاد Pro نیستن .

تجربه دوستان در اینجا بیشتره .

lord_alone_dark

Registered User
لایک‌ها
205
من خودم از شرکتهای زیادی اینترنت داشتم اما بهترینش واسه بازی همون داتک چون پینگش برای سرور های خارجی خوبه اما منطقه به منطقه فرق می کنه نظر شما چی هستش

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
من خودم از شرکتهای زیادی اینترنت داشتم اما بهترینش واسه بازی همون داتک چون پینگش برای سرور های خارجی خوبه اما منطقه به منطقه فرق می کنه نظر شما چی هستش

من هم شنیدم داتک به دلیل نامحدود بودن پهنای باند پینگ خوبی داره
البته هنوز موندم از بین آسیا تک و داتک کدوم رو انتخاب کنم

MDK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

در مورد بازیهایی که کردید بیشتر توضیح بدید و تاخیر اونها. و اینکه از شرکتهایی و در چه گیم هایی استفاده کردید

lord_alone_dark

Registered User
لایک‌ها
205
من خودم 512 از اسیا تک هستم بس که بیخود هستش پینگ این و لتنسی دیلی داره لگ داره به هر حال حالش بده من خودم بازی lord of the rings انجام میدم

Mohfath

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام به دوستان

آقا من خودم یه گیمر حرفه ای ام که هر شب باید بازی کنم و گرنه خوابم نمی بره

قبلا کانتر می زدم اما تازگی فقط بتلفیلد 2

تجربه های خوبی گرفتم که برای شما هم می گم:

1. پارس آنلاین افتضاح ترین آی اس پی هم برای کاربر عادی و بخصوص یک گیمر است. گول قیمتشو نخورید.
2. بعد از آزادنت گرفتم خوبیش این بود که 3 برابر پهنای باند من بهم می داد. فقط قطعی زیاد داشت و لیتنسیم از اروپاییها هم بیشتر شد!
3. الا ن اوراکل دارم. واقعا خوشم اومد، حداقل واسه بازی که عالیه. شبها هم به جای 125 به من 512 میده!

در ضمن من در شهرک غرب هستم

باید بگم یه برنامه باحال پیدا کردم که لیتنسی رو بهتر میکنه. وقت کردم براتون می ذارم.
مثلا تو کانتر برام از 120 کردش 54!

Mohfath

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نه داداش اوراکل آی اس پی منه!

می دونم یه کم نا آشناس. سایتش اینه:
www.oracle.ir

اون برنامه هم برای کم کردن لیتنسی Cfos speed هست.

این هم لینکش:
http://rapidshare.com/files/54483499/cFosSpeed_v4.03_Build_1332.rar

فقط یه 2-3 روزی طول می کشه تا وضع اینترنتت دستش بیاد.
برای کمتر کردن این زمان میتونی یه فایل بزرگ برای خودت ایمیل کنی.

Elven_Dawn

Registered User
لایک‌ها
52
اگه میشه یه کم در مورد این برنامه توضیح بدین...واقعاً تاثیر داره؟ من Warcraft باری میکنم.

ocean13

Registered User
لایک‌ها
4
من داتک داشتم (منطقه زارعی) مینیموم پینگش خیلی خوب بود ولی بشدت نوسان داشت از حدود 200 شروع میشد تا در ساعتهای شلوغ به 1800 !! هم میرسید و تقریبا این یه روال بود نه اتفاقی . برای همین علیرغم پینگ خوبش بدلیل اینکه اصلا ثبات نداشت نه بدرد بازی میخورد نه cardsharing (باز کردن کانالهای ماهواره از طریق اینترنت)

شرکتی که الان ازش سرویس میگیرم(شهراد نت) میگه که پینگ نه چندان خوبش تقصیر مخابراته و اونها تقصیری ندارن ولی من با تجربه ای که از داتک دارم (قابلیت رسیدن به پینگ حدود 200) بنظرم میرسه که از لحاظ زیرساختی مشکلی ندارم و تفاوت ping سرویس شرکتهای مختلف هم به خودشون و به پولی که خرج میکنن بستگی داره نه لزوما به مخابرات.

در مورد تاپیک هم فکر کنم خوبه یه کپی ازش در قسمت adsl قرار بگیره. کمبود یک همچین تاپیکی در اون قسمت کاملا احساس میشه.

ocean13

Registered User
لایک‌ها
4
دوستانی که واردن ممنون میشم در مورد اینکه ping سرویس دهنده ها در ایران به چه عواملی بستگی داره و نقش هرکدوم در کیفیت نهایی چقدره یه توضیحی بدن.

Behzaf

Registered User
لایک‌ها
0
خوب اول بگم که بدونی که اين تاپيک رو ببينم يکی در اينجا ايجاد کردم
http://www.forum.persiantools.com/t95673.html

دوستانی که واردن ممنون میشم در مورد اینکه ping سرویس دهنده ها در ایران به چه عواملی بستگی داره و نقش هرکدوم در کیفیت نهایی چقدره یه توضیحی بدن.

خوب من 3-4 سالی هست که دارم اين موضوع رو بررسی ميکنم که آيا امکان بازی کردن با ping کم در ايران وجود داره يا نه
چون خودم warcraft player بودم و قبل از اينکه اين سرويس های adsl بياد دنبال راهی بودم که بشه اون بازی رو online بازی کرد ، نميخام نا اميد بکنم ولی بايد بگم که ping پائين فعلاً ها اينجا ممکن نيست در واقع پائين ترين ping ممکن بلای 200 هست و اکثراً بالای 250 که در نتيجه بازی هايی مثل warcraft رو نميشه بازی کرد ولی هنوز اميد برای بازی مثل wow وجود داره
دليل اصلی هم backbone خطوط اينترنت يا همون فيبر های نوری در ايران هست، اگه شما آدرس يک server بازی مثل europe.battle.net رو trace route کنيد متوجه ميشيد که تا وقتی که پاکت از ايران خارج نشده و حتی وقتی که خارج ميشه تا کشور های همسايه ping حداکسر 50-60 ms هست حالا يکم کمتر يا بيشتر ولی از يک نقطه به بعد يکدفه ping به 250 افزايش پيدا ميکنه و در ادامه بالای 250 هست تا پاکت ديتا به مقصد در اروپا ميرسه
3-4 سال پيش تا اونجايی که من ميدونم فيبر ما ميرفت به دبی و از اونجا توسط سيستم های ماهواره اي به امريکا وصل ميشد و دليل اين افزايش ناگهانی ping معلوم هست برای اينکه ماهيت اتصال از اونجا به بعد فيبر نوری نيست و بقيه اتصال ها هم ping خوبی ندارند. خوب اون ping بالای ما رو توجيح ميکنه چونکه تا دبی ping خوب بود و از اونجا به بعد ناگهان افزايش پيدا ميکرد، اينطور که من شنيدم اوضاع ping در خود دبی هم خوب نيست .
ولی اخيراً متوجه شدم که فيبر ما ظاهراً gateway های جديد در ترکيه و روسيه داره و من ميتونستم تا ip های اون 2 تا کشور رو با ping های پايين trace کنم ولی ظاهراً ايران مستقيماً از اون کشور ها به فيبر اروپا وصل نيست برای همين يک افزايش ناگهانی در ping از پاکت های خروجی از اين 2 کشور به کشور های ديگه اروپايی وجود داره حتی يکسری از ip های ديگه در اين دو کشور با ping های بالا trace ميشه در نتيجه ما به بک بون اصلی خطوط اروپا وصل نيستيم و ارتباط با اونها از طريق فيبر نيست که باعث افزايش زياد از حد و ناگهانی ping ما ميشه.
خوب تا اينجای قضيه بر ميگرده به حداقل ping ممکن در بهترين حالت حالا چرا ما ping مون حتی 250 و 300 در بيشتر مواقع نيست اين بر ميگرده به کيفيت پائين خطوط مخبراتی و ناتوانی isp ها در فراهم کردن پهنای باند کافی و تجهيزات خوب و از همه مهمتر نداشتن تخصص کافی در اداره کردن شبکه هاشون
با همه اين اوصاف فکر ميکنم بازم اين مشکل دوم رو با انتخاب isp های بهتر ميشه تعديل کرد
برای همين از دوستان تقاضا دارم تجربه خودشون رو در ساعت مختلف شبانه روز در بازی های مختلف با ذکر محل server بازی اينجا عنوان کنند تا بشه بهترين isp رو انتخاب کرد

Behzaf

Registered User
لایک‌ها
0
از اون دوستمون که cfosspeed رو معرفی کرده بود تشکر ميکنم بعد از اينکه در مورد اون برنامه تحقيق کردم به نتايج جالبی در مورد بعضی از مسائل که برام سؤال بود رسيدم. من چند روزی هست که دارم در game net يکی از دوستان روی ping در بازی wow کار ميکنم و تعجب ميکردم که چرا در حالی که من server های blizzard رو هميشه با ping حداکثر 250، trace ميکردم ولی باز در بازی ping بالای 300-400 بود. کار برنامه cfosspeed اينه که packet ها رو اولويت بندی ميکنه مثلاً شما تعريف ميکنيد که packet های پرت 3724(پرت wow) اولويت بيشتری نسبت به http داشته باشند و زودتر route بشند اين ميتونه در زمانی که از خط اينترنت شما استفاده های ديگه هم ميشه باعث بشه که packet های بازی به موقع ارسال بشند و از ميزان تاخير کاسته بشه، اينکار در مورد اينترنت در خونه شايد زياد تأثير نداشته باشه ولی اين کار اگه در مقياس يک isp انجام بشه تأثير زيادی در ping در بازی داره و وقتی شما ميتونيد server رو با 250 ping کنيد در بازی هم همون ping رو خواهيد داشت ولی متسفانه اينجور بنظر مياد که isp ها دقيقاً بر عکس عمل ميکنند يعنی packet های پرت های ديگه رو نسبت به پرت های اصلی(http,...) در الويت پائين تری قرار ميدهند که مثلاً وقتی ملت با p2p ها دانلود ميکنند تأثير زيادی در page باز کردن بقيه نزاره يعنی يجورايی packet های مربوط به بازی شما با تاخير بيشتری ارسال ميشند که اين باعث ميشه که ping بجای 250 ، 500 بشه
من فکر ميکنم اگه يه isp باشه که مثلاً برای پرت 3724 الويت بالايی تعريف کنه wow باز ها در بازی ping خيلی بهتری داشته باشند!

ocean13

Registered User
لایک‌ها
4
میشه بگی چطور میشه به یک پورت اولویت داد.میشه اینکارو داخل تنضیمات مودم(روتر) انجام داد؟ مودم من planet 4400 هست.

بالا