برگزیده های پرشین تولز

بزرگترین مزیت و بزرگترین مشکل ویندوز ویستا

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یکی از نرم افزارهای جدید و مفیدی که به ویستا اضافه شده Resource Monitor هستش. این برنامه رو میتونین از Task Manager، بعد Performance و از اونجا انتخاب Resource Monitor. با این برنامه میتونین بفهمین که چه برنامه هایی دارن از شبکه استفاده میکنن یا اینکه دلیل روشن بودن چراغ مربوط به هارد دیسک چیه!

MDK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشکل مایکروسافت این بود که برای تبلیغ ویستا روی wow features ه این os تبلیغ کرد. ولی خب کاربرها الان فهمیدن که ویستا چیز خارق العاده نداره. ولی از طرفی در بسیاری از موارد نسبت به قبل بهبودی حاصل کرده (2750 تا) ولی از دید یک مدیر شبکه و سیستم حداقل یک wow feature داره و اونم Vista’s hardware independent imaging technology که کار نصب ویستا بصورت hal free image رو روی دستگاهای دیگه با مثلا 4 سال عمر به راحتی ممکن کرده...
البته این نظر Michael Pietroforte بود!
و در آخر صرفنظر از اینکه راجع به ویستا چی فکر می کنید شما باید الان در حال استفاده از ویستا باشید! بخصوص اینکه اگر در شاخه it مشغول به کارید.
البته من خودم هنوز نصبش هم نکردم!!

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشکل مایکروسافت این بود که برای تبلیغ ویستا روی wow features ه این os تبلیغ کرد. ولی خب کاربرها الان فهمیدن که ویستا چیز خارق العاده نداره. ولی از طرفی در بسیاری از موارد نسبت به قبل بهبودی حاصل کرده (2750 تا) ولی از دید یک مدیر شبکه و سیستم حداقل یک wow feature داره و اونم Vista’s hardware independent imaging technology که کار نصب ویستا بصورت hal free image رو روی دستگاهای دیگه با مثلا 4 سال عمر به راحتی ممکن کرده...
البته این نظر Michael Pietroforte بود!
و در آخر صرفنظر از اینکه راجع به ویستا چی فکر می کنید شما باید الان در حال استفاده از ویستا باشید! بخصوص اینکه اگر در شاخه it مشغول به کارید.
البته من خودم هنوز نصبش هم نکردم!!

Vista’s hardware independent imaging technology خيلي جالب بود، نميدونستم :stun::blink: مرسي!
واقعا اين feature خيلي خوبه! هميشه با اين موضوع مشكل داشتم، اينطوري خيلي راحت تر ميشه :D

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
مزیتش امنیت بالا نسبت به سایر ویندوز هاست... برای کار های مهم باید از admin اجازه گرفت.

بزرگترین عیبش از نظر من نشون ندادن error در بخش connection هست.
توی xp اگه مشکلی در connection به وجود بیاد، شماره error و توضیح کوتاهی نوشته میشه اما در vista چنین چیزی حذف شده.
اگه از مسير Control panel\Network and sharing center بری و گزينه Network Connections رو انتخاب کنی و از اونجا کانکت بشی يا اينکه اونها رو روی دسکتاپ بکشی و با shortcut وصل بشی همه پيغامهارو نشون ميده.

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
من مدت خیلی کوتاهی با ویستا کار کردم ؛ به نظرم اومدن بی دلیل یک سری چیزا رو تغییر دادن که لزومی نداشته و بهتر که نشده بدتر هم شده !

مثلا منوی استارت ؛ روی All programs که کلیک میکنی یک لیست کشویی باز میشه ، اما در XP ستونی باز میشد که همه نرم افزارها را رو در خودش جای میداد ، به ازای تعداد نرم افزار ستونهای اضافی ایجاد می شد.
این منوی کشویی واقعا یک ضعفه نه مزیت !!
IE هم به قدری شلوغ پلوغ و کند شده قابل بحث نیست . البته من ویستا رو روی لپ تاپ اجرا کردم و نمیدونم این شلوغ بودن IE به خاطر کاستوم بازی لپ تاپه یا مربوط به خود IE 7 هست .
از اتفاق نسبت به IE6 خيلی خلوت تره، مسلماً اين که ميگين مربوط به notebook شماست.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
من اينقدر از سازگاري سخت افزاري ويستا تعريف شنيده بودم كه فكر مي كردم همه سخت افزارهايي رو كه تا حالا با سي دي درايور به ويندوز معرفي مي كردم در ويستا به طور خودكار شناخته خواهند شد، اما نه تنها اينجوري نشد بلكه مودم من (Zoltrix Smart) كه ويندوز اكس پي اون رو خودكار مي شناخت ويستا به طور خودكار نشناخت. بعد هم كه سي دي رو گذاشتم، اشتباهاً به جاي درايور Zoltrix Smart درايور Zoltrix SmartSpirit رو نصب مي كرد و مودم كار نمي كرد بالاخره با دردسر درستش كردم. ولي از اين بابت حسابي زد تو ذوقم!

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
من اينقدر از سازگاري سخت افزاري ويستا تعريف شنيده بودم كه فكر مي كردم همه سخت افزارهايي رو كه تا حالا با سي دي درايور به ويندوز معرفي مي كردم در ويستا به طور خودكار شناخته خواهند شد، اما نه تنها اينجوري نشد بلكه مودم من (Zoltrix Smart) كه ويندوز اكس پي اون رو خودكار مي شناخت ويستا به طور خودكار نشناخت. بعد هم كه سي دي رو گذاشتم، اشتباهاً به جاي درايور Zoltrix Smart درايور Zoltrix SmartSpirit رو نصب مي كرد و مودم كار نمي كرد بالاخره با دردسر درستش كردم. ولي از اين بابت حسابي زد تو ذوقم!
مشکل از مودمه که زپرتيه !
:D

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشکل از مودمه که زپرتيه !
:D

موافقم :D مایکروسافت که نمیتونه بیاد برای همه سخت افزارهای موجود درایور بنویسه، این وظیفه شرکت های تولید کننده سخت افزاره که درایور رو بنویسن و به مایکروسافت تحویل بدن.

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دو تا از امکاناتی که من انتظار داشتم توی ویستا ببینم ولی بازهم دیده نشد:
یکی یک نرم افزار Download Manager. هنوز هم برای داونلود باید از چیزی استفاده کنیم که IE5 هم داشته استفاده میکرده که خیلی اذیت میکنه. البته اونطوری که شنیدم قراره که توی IE8 یک کارهایی بکنن!
دوم هم یک Wireless Profile Manager. به این معنا که یه نرم افزاری باشه که وقتی به شبکه wireless وصل میشی، بر اساس SSID شبکه بیاد تنظیم های مربوط به IP رو انجام بده. متاسفانه هنوز هم وقتی شبکه رو عوض میکنم (مثلا وقتی از خونه میرم دانشگاه) باید برم و دستی IP رو عوض کتم. البته آخر خودم یه برنامه نوشتم که کارمو راحت کنه :D مطمئنا مایکروسافت میتونه یه برنامه با امکانات خوب اضافه کنه.

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
دو تا از امکاناتی که من انتظار داشتم توی ویستا ببینم ولی بازهم دیده نشد:
یکی یک نرم افزار Download Manager. هنوز هم برای داونلود باید از چیزی استفاده کنیم که IE5 هم داشته استفاده میکرده که خیلی اذیت میکنه. البته اونطوری که شنیدم قراره که توی IE8 یک کارهایی بکنن!
دوم هم یک Wireless Profile Manager. به این معنا که یه نرم افزاری باشه که وقتی به شبکه wireless وصل میشی، بر اساس SSID شبکه بیاد تنظیم های مربوط به IP رو انجام بده. متاسفانه هنوز هم وقتی شبکه رو عوض میکنم (مثلا وقتی از خونه میرم دانشگاه) باید برم و دستی IP رو عوض کتم. البته آخر خودم یه برنامه نوشتم که کارمو راحت کنه :D مطمئنا مایکروسافت میتونه یه برنامه با امکانات خوب اضافه کنه.
خوب بيلی جون ميخواد ملّت هم يه کم خلّاقيت به خرج بدن. نميشه که همش اون از رو دست بقيه کپی کاری کنه که !!!
ضمناً من تحت هر شرايطی فلشگتو ترجيح ميدم.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
موافقم مایکروسافت که نمیتونه بیاد برای همه سخت افزارهای موجود درایور بنویسه، این وظیفه شرکت های تولید کننده سخت افزاره که درایور رو بنویسن و به مایکروسافت تحویل بدن.

عزيز دل
ميگم xp عين آب خوردن ميشناسه و CD هم نميخواد!

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
من امروز یه مزیت بزرگ توی ویستا دیدم که شاید برای اونهایی که هنوز بهش بر نخورده اند جالب باشه:

من WinXp رو روی درایو D و ویستا رو روی E دارم. چند روز پیش از داخل اکس پی به وسیله Norton Partition Magic مقداری از فضای خالی درایو F رو به درایو D دادم. همونطور که می دونید برای این کار هم NPP اول اون فضای خالی رو به درایو E اضافه می کنه و بعد می فرسته به درایو D که فکر نمی کردم مشکلی پیش بیاد ولی اومد و ویندوز ویستا از کار افتاد و موقع استارت آپ پیغام می داد که یکی از فایل ها خراب شده و باید تعمیرش کنید.

در موارد مشابه، وقتی توی ویندوز اکس پی این مشکل برام پیش می اومد معمولاً تنها راهش تعویض ویندوز بود و حتی اگه سی دی بوتیبل ویندوز رو می گذاشتم و گزینه Repair رو می زدم مشکل حل نمی شد. ولی دی وی دی ویستا رو که گذاشتم و بوت کردم و گزینه Repair My Computer رو زدم ظرف چند ثانیه خودش مشکل رو پیدا کرد و حل کرد و ریستارت شد و ویندوز کار افتاد.

خیلی حال کردم!

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عزيز دل
ميگم xp عين آب خوردن ميشناسه و CD هم نميخواد!

کرنل ویندوز ویستا نسبت به XP خیلی تغییر کرده، درایورهایی که روی XP کار میکردند به احتمال زیادی روی ویستا کار نمیکنن. برای همین باید دوباره درایور نوشت ;)

taxi driver

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
من امروز یه مزیت بزرگ توی ویستا دیدم که شاید برای اونهایی که هنوز بهش بر نخورده اند جالب باشه:

من WinXp رو روی درایو D و ویستا رو روی E دارم. چند روز پیش از داخل اکس پی به وسیله Norton Partition Magic مقداری از فضای خالی درایو F رو به درایو D دادم. همونطور که می دونید برای این کار هم NPP اول اون فضای خالی رو به درایو E اضافه می کنه و بعد می فرسته به درایو D که فکر نمی کردم مشکلی پیش بیاد ولی اومد و ویندوز ویستا از کار افتاد و موقع استارت آپ پیغام می داد که یکی از فایل ها خراب شده و باید تعمیرش کنید.

در موارد مشابه، وقتی توی ویندوز اکس پی این مشکل برام پیش می اومد معمولاً تنها راهش تعویض ویندوز بود و حتی اگه سی دی بوتیبل ویندوز رو می گذاشتم و گزینه Repair رو می زدم مشکل حل نمی شد. ولی دی وی دی ویستا رو که گذاشتم و بوت کردم و گزینه Repair My Computer رو زدم ظرف چند ثانیه خودش مشکل رو پیدا کرد و حل کرد و ریستارت شد و ویندوز کار افتاد.

خیلی حال کردم!

خب مشکل اصلی اینه که از پارتیشن مجیک استفاده کردید

ویستا به شما قابلیت تغییر سایز و اسپیلیت ntfs رو می ده
می تونید از اون استفاده کنید

کاملاً طبیعیه که ویستا بهتر شده

ولی نه انقدر که ماکروسافت ادعا می کنه
که اونو مثل جهشی از ۳.۱ به ۹۵ می دونه

اشکالات اساسی هم هنوز مونده

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
سلام

خیلی حال کردم!
در ايکس پی نبايد از repair صفحه اول استفاده کنين، بايد enter بزنين و بعد از F8 گزينه repair انتخاب بشه.

mastic

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
ببخشید پابرهنه میپرم وسط!
ولی من یک هفته میشه که سیستم جدید جم کردم ویستا هم روش نصب کردم کرک هم شده.
به هیچ عنوان مشکلی باهاش ندارم!
تمام درایور ها تحت ویستا هستش و سرعت فوق العاده بالایی داره!
هیچ عیبی نمیبینم توش فقط یکم شیک تر شده جای برنامه ها عوض شده. همین.
اولش ویندوز xp نصب کردم باور کنید انگار آب یخ ریختن روی سرم کیفیت افتضاح !!! ولی وقتی ویستا رو نصب کردم به مایکروسافت ایمان آوردم. باور کنید !!!! کیفیت تصویر سیستمم اصلاً 180 درجه برگشته اصلاً ویندوز xp فوق العاده ضعیف تر و ابتدایی تر از سیستمم هستش.
واقعاً حیف این سیستم که xp روش نصب بشه!
اجرای برنامه ها هم مشکلی نداره اگه از یوزر ادمین وارد بشید سوال دیگه نمیپرسه ازتون.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
ویستا به شما قابلیت تغییر سایز و اسپیلیت ntfs رو می ده
می تونید از اون استفاده کنید

ببينم اين كه الآن وگفتي يعني چة؟
يعني خود ويستا ابزاري براي split كردن داره؟ اگه داره من خيلي لازم دارم. بگو كجاست؟

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
سلام
ببخشید پابرهنه میپرم وسط!
ولی من یک هفته میشه که سیستم جدید جم کردم ویستا هم روش نصب کردم کرک هم شده.
به هیچ عنوان مشکلی باهاش ندارم!
تمام درایور ها تحت ویستا هستش و سرعت فوق العاده بالایی داره!
هیچ عیبی نمیبینم توش فقط یکم شیک تر شده جای برنامه ها عوض شده. همین.
اولش ویندوز xp نصب کردم باور کنید انگار آب یخ ریختن روی سرم کیفیت افتضاح !!! ولی وقتی ویستا رو نصب کردم به مایکروسافت ایمان آوردم. باور کنید !!!! کیفیت تصویر سیستمم اصلاً 180 درجه برگشته اصلاً ویندوز xp فوق العاده ضعیف تر و ابتدایی تر از سیستمم هستش.
واقعاً حیف این سیستم که xp روش نصب بشه!
اجرای برنامه ها هم مشکلی نداره اگه از یوزر ادمین وارد بشید سوال دیگه نمیپرسه ازتون.
الزامی نيست که با ادمين وارد بشين تا سؤال نپرسه، ميتونين تو هر user که هستين user account control را به راحتی off کنين. ضمناً ويستا به جز مسائل ظاهری که گفتين مزايای کاربردی هم زياد داشته که به مرور بهش برخواهيد خورد، البته اگه user حرفه اي باشين.

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببينم اين كه الآن وگفتي يعني چة؟
يعني خود ويستا ابزاري براي split كردن داره؟ اگه داره من خيلي لازم دارم. بگو كجاست؟

diskpart رو اجرا کن، خیلی کارها میشه باهاش انجام داد. البته هنوز هم جای کار داره تا به diskpart لینوکس برسه...

بالا