برگزیده های پرشین تولز

بهترین و کاملترین کتاب آموزش و مرجع PHP (فارسی)

Parsa_361

کاربر فعال صفحات داینامیک
کاربر فعال
لایک‌ها
10
من کامل ترین کتاب و مرجع کامل PHP یعنی کتاب PHP4 Professional رو از اتتشارات Worx دارم :D

البته فارسی شده

:cool:

1248 صفحه داره

اونقدر کامله که فکرشم نمی تونید بکنید
مثال و نمونه هم داره
سی دی همراه هم داره
:wacko:

کی می خواد ؟

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از Parsa_361 :
من کامل ترین کتاب و مرجع کامل PHP یعنی کتاب PHP4 Professional رو از اتتشارات Worx دارم :D

کی می خواد ؟

منظورت php4 professional انتشارات ساحر هست آره؟؟؟
به نظر من خیلی کامله ولی بعضی جاها مخصوصا قسمت Object Oriented Programming گیج میکنه آدمو...
ولی در کل کتاب جالبیه!

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از Parsa_361 :

البته فارسی شده

:cool:

1248 صفحه داره

اونقدر کامله که فکرشم نمی تونید بکنید
مثال و نمونه هم داره
سی دی همراه هم داره
:wacko:

کی می خواد ؟
خب حالا به فرض كه بخوايم... چيكار كنيم؟

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
ارسال دفتر ...! تایید میشه ...

حالا اگه بخوایم چی ؟

فروشیه یا فی سیبیل خدا ...

محسن

kamelot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از sama_sally :
منظورت php4 professional انتشارات ساحر هست آره؟؟؟
به نظر من خیلی کامله ولی بعضی جاها مخصوصا قسمت Object Oriented Programming گیج میکنه آدمو...
ولی در کل کتاب جالبیه!
اگه این باشه من ترجیح میدم منتظز کتاب PHP5 انتشارات ناقوس بمونم :eek:

iransbs

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ناقوس کتاباش جالب نیست
همیشه نصف نمیه هست
همین کتاب خیلی خوبه
ولی برای کسی که تاحالا پی اچ پی کار نکرده باشه خیلی گیج کننده هست
من خودم تازه تونستم شروع کنم به خوندن این کتاب چون خیلی گنده گنده حرف می زنه

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
چيزه
تا اونجايي كه من ميدونم و ديدم كتاب php انتشارات ناقوص خیلی آشغاله
ولی نمیدونم شاید php5 ش جالب باشه! :blink:

iransbs

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من کتاب فلشش رو گرفتم نمی گرفتم سنگین تر بودم
چرت و پرت می گه
خودم یاد گرفتم بیشتر بلدم
( با تشکر از اینترنت
21.gif
)

Parsa_361

کاربر فعال
لایک‌ها
10
تمام حرفها تأید میشه
به جز یکی که این کتاب انتشارات روزنه هست و ساحر اونو ترجمه کرده و سی دی براش درست کرده و تدوین و اینا ...
قسمت شیء گرایش هم یکم IQ بالا می خواد چون یکم آدم رو گیج می کنه ولی اونقدر ها هم اینجوری نیست که به خاطرش کتاب رو بزاری کنار ! اگه IQ بالا باشه گیج نمی شی :happy:
کتاب ناقوص هم تأید می شه که آشغاله !

والا قصد من از زدن این تاپیک فقط معرفیه :blush:
و اگه هر کی تو اصفهانه می تونم آدرس بدم که از کجا بخره
قیمتش هم 8 هزار تومنه
حالا برایه اینکه علاقه مند بشین سر فصل هاشو مینوسم :D

Parsa_361

کاربر فعال
لایک‌ها
10
اینم سر فصلهاش :

1. نقشه جاده های PHP ............................................................ از صفحه 25 تا 30

2. نصب ............................................................ از صفحه 33 تا 92

3. اصول PHP ............................................................ از صفحه 93 تا 129

4. ساختار های PHP ............................................................ از صفحه 131 تا 160

5. برنامه نویسی شیءگرا با PHP ............................................................ از صفحه 161 تا 214

6. اشکال زدایی ................................................................................ از صفحه 217 تا 252

7. ورودی کاربر و عبارات با قاعده (Regular Expressions) ............................................................ از صفحه 253 تا 291

8. جلسات (Sessions) و کوکی ها ............................................................ از صفحه 293 تا 326

9. کار با فایل ها ............................................................ از صفحه 327 تا 373

10. کُد نویسی گیرنده های FTP ............................................................ از صفحه 375 تا 422

11. E-mail و News ............................................................ از صفحه 425 تا 504

12. بازیابی E-mail و News ............................................................ از صفحه 505 تا 590

13. شبکه و TCP/IP ............................................................ از صفحه 591 تا 637

14. LDAP ............................................................ از صفحه 639 تا 698

15. مقدمه، ایجاد و توسعه Multi-Tier (چند لایه) ............................................................ از صفحه 699 تا 720

16. مطالعه پژوهشی WAP ............................................................ از صفحه 721 تا 822

17. PHP و MySQL ............................................................ از صفحه 823 تا 877

18. PHP و PostgreSQL ............................................................ از صفحه 879 تا 910

19. PHP و ODBC ............................................................ از صفحه 911 تا 945

20. برنامه نویسی غیر وبی با PHP ............................................................ از صفحه 947 تا 981

21. XML در PHP ............................................................ از صفحه 983 تا 1033

22. بین المللی سازی ............................................................ از صفحه 1035 تا 1087

23. امنیت ............................................................ از صفحه 1089 تا 1125

24. بهینه سازی ............................................................ از صفحه 1129 تا 1168

25. کتابخانه های پیوست PHP ............................................................ از صفحه 1169 تا 1205

26. سیستم اختیارات کاربران ............................................................ از صفحه 1207 تا 1244

:D

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
1.gif

اااااههههههههههه
مگه پرشين بلاگ اي اس پي نيست؟؟؟؟؟؟
24.gif

!
چيزه
به نظر من اين كتاب: خودآموز پي اچ پي در 24 ساعت انتشارات موسسه فرهنگي هنري ديباگران تهران خيلي عاليه و اگه خيلي هم كودن باشي ميتوني از روش چيز ياد بگيري.
البته تا نصف بخش شي گرا خوب رفته ولي بقيه فصلو گند زده چون يه كلاس كامل نوشته منم هيچي از روش نفهميدم البته عنوان اصليش اينه:
HTML:
Sams [Publishing] Teach Your Self PHP in 24 Hours

ولی بقیه جاهاش عالیه.
اورجینالشو میتونید توی iranbin.com سفارش بدید.
فارسیشم میتونید تهران میدان انقلاب پیدا کنید (البته پدرتون در میاد) یا اینکه از iranbin.com یا mftshop.com سفارش بدید.

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نظرتون كسي كه ميخواد از پايه php رو شروع كنه و يه سايت كوچيك با 3 تا صفحه بصورت دايناميك بسازه از كجا بايد شروع كنه؟! من كه هر كتابي خوندم اونقدر اوايلش داستان حسين كرد شبستري نوشته بود كه به صفحه 100 كه ميرسيدم ميديدم حتي يك صفحه هم نميتونم بسازم.
25.gif

gba

Registered User
لایک‌ها
25
به نقل از Parsa_361 :
تمام حرفها تأید میشه
به جز یکی که این کتاب انتشارات روزنه هست و ساحر اونو ترجمه کرده و سی دی براش درست کرده و تدوین و اینا ...
قسمت شیء گرایش هم یکم IQ بالا می خواد چون یکم آدم رو گیج می کنه ولی اونقدر ها هم اینجوری نیست که به خاطرش کتاب رو بزاری کنار ! اگه IQ بالا باشه گیج نمی شی :happy:
کتاب ناقوص هم تأید می شه که آشغاله !
اگه نظر من رو می خواین دنبال PHP5 نرید چون امنیت نداره و به خاطر همین سروری که از اون ساپورت کنه گیر نمی یاد چند تا از سرور های بزرگ هم به خاطر PHP5 هک شدند (مثل Persianblog)

والا قصد من از زدن این تاپیک فقط معرفیه :blush:
و اگه هر کی تو اصفهانه می تونم آدرس بدم که از کجا بخره
قیمتش هم 8 هزار تومنه
حالا برایه اینکه علاقه مند بشین سر فصل هاشو مینوسم :D
اگه آدرسشو بدید که ممنون می شم.
راستی این کتاب مرجع است یا اصلا به طور کلی چه کتابی رو برای کسی که می خوادPHP رو یاد بگیره پیشنهاد می کنید؟

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
من هم اصفهان هستم
بده ادرسشو تا برم یه سر بزنم ببینم چی داره ...

ممنون
محسن

zfarhad2003

Registered User
لایک‌ها
3
به نظر من هرکی بخواد تازه PHP رو شروع کنه گرفتن کتاب PHP4 Professional ماله انتشارات روزنه اصلا کار درستی نیست چون این کتاب کمی پیشرفته و کامل PHP رو توضیح داده و این سبب می شه کاربران تازه کار از PHP زده بشن.

من پیشنهاد می کنم برای شروع کار کتاب PHP انتشارات ناقوس رو بخرند. هرچه قدر هم که آشغال باشه برای شروع بهترین گزینه است چون خیلی روان و ساده فقط مباحث اولیه رو توضیح داده و اصلا تو کتاب به شی گرایی اشاره نکرده و این برای تازه کارها عالیه ولی بعدش که یکم حرفه ای تر شدن و تونستن شروع به کد نویسی ساده کنن برن کتاب انتشارات روزنه رو بخرن که واقعا کامله و از هرچیزی صحبت کرده.

البته اینا رو همین جوری نمی گم چون خودم هردو کتاب رو خوندم و به نظرم می یاد شروع کردن با کتاب اولی خیلی سخته.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
اين كتاب انتشارات ساحر جوري توضيح داده انگار همه ملت 10 ساله دارن با C++ كدنويسي ميكنن(چپ و راست ميزنه به باقاليا كه شما بلديد c رو پس حله ديگه..)..اون در 24 ساعت ها معمولاهر چيز در بخوري واسه مبتديها لازم باشه توش هست..من كه نه از ساحر چيزي ميفهممم نه از نص و نه از ناقوس...

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
هاااااا پچه ...!
110.gif

آقا پس چی شد این آدرس ...؟
106.gif

محسن

iransbs

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آدرس چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
راستی این کتاب ساحر خیلی خوبه در ضمن این کتاب سال 81 برون رفت می شه ده سال ؟
ببخشیدا

بالا