برگزیده های پرشین تولز

بیماری ایدز و نکاتی که لازم است بدانید

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
به نظرتون استفاده از دوتا کاندوم باعث اطمینان بیشتری میشه درسته؟
نظرت راجع به تیوپ دوچرخه چیه دورش ببندیم ؟ اون دیگه خیلی کلفته فقط باید مطمئن بود در گذشته پنچر نشده :D
دوتا کاندوم o_O چه خبره

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
نظرت راجع به تیوپ دوچرخه چیه دورش ببندیم ؟ اون دیگه خیلی کلفته فقط باید مطمئن بود در گذشته پنچر نشده :D
دوتا کاندوم o_O چه خبره
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ:D

یاد یه داستانی افتادم :

یه سرخپوسته میره داروخونه میگه :
یه کاندوم قوی خواست
داروخونه چیه هم یه کاندوم کلفت بهش میده میگه برو حالشو ببر
فرداش سرخ پوسته میاد میگه :
- مرد سرخ پوست قوی ، زن سرخپوست قوی ، کاندوم پاره شد

داروخونه ایه ایندفعه یه کاندوم کلفت تر میده
باز فردا سرخپوسته ناراحت میاد میگه :
- مرد سرخپوست قوی، زن سرخپوست قوی ، کاندوم سوراخ

ایندفعه داروخونه ایه غیرتی میشه یه کاندوم خفن فلزی میده میگه اینو ببر
فرداش سرخپوسته با سر و وضع پریشون میاد میگه :
- مرد سرخپوست قوی، زن سرخپوست قوی ، کاندوم هم قوی ، تخم ترکید !!!
:-D
مواظب باشین کاندوما خیلی قوی نباشه بیضه ها منفجر میشن یهو

ansar313

Registered User
لایک‌ها
291
اونایی که به خاطر اشتباه مراکز انتقال خون ، خونهای آلوده تو بیمارستان بهشون تزریق شده چی ؟ کار گناه آلودی انجام دادن؟
اونها بی گناهند و به خاطر اشتباه بندگان خدا به این بلا دچار شده اند و در قیامت خداوند بدانان پاداش درخور داده و آن گناهکاران و مسببین این مساله را نیز به سزای اعمالشان خواهد رساند.

Last edited:

lordfa

Registered User
لایک‌ها
45
ببخشید توی گفت و گوی شما دخالت میکنم اما هرکسی که به بیماری مبتلا میشه گناه کار نیست. هزاران بیماری در سطح دنیا وجود داره، حالا ایدز گناه داره؟! اینجور مباحث رو با مباحث دینی قاطی نکنیم بهتر نیست؟

NARAQI110

Registered User
لایک‌ها
96
ببخشید توی گفت و گوی شما دخالت میکنم اما هرکسی که به بیماری مبتلا میشه گناه کار نیست. هزاران بیماری در سطح دنیا وجود داره، حالا ایدز گناه داره؟! اینجور مباحث رو با مباحث دینی قاطی نکنیم بهتر نیست؟
بابا این رفیقمون کلا جفنگ میگه نوشته هاش رو خوندم داره باادای بچه مذهبی بی مزگی درمیاره وگرنه هیچ مذهبی ای بمعنای واقعی چنین اعتقادی نداره

lordfa

Registered User
لایک‌ها
45
بابا این رفیقمون کلا جفنگ میگه نوشته هاش رو خوندم داره باادای بچه مذهبی بی مزگی درمیاره وگرنه هیچ مذهبی ای بمعنای واقعی چنین اعتقادی نداره

هر کسی یک طرز تفکری داره دیگه! ولی آدم های خیلی خیلی خوب هم مریض میشن، این دلیل نمیشه که هر کسی گناه کاره به بیماری مبتلا میشه. ایدز رو هم نباید یک چیز عجیب دونست، ایدز هم یک بیماری مثل سرطان، بیماری های اعصاب، گوارش و ... است که متاسفانه درمان اون کشف نشده و سیستم ایمنی بدن انسان رو ضعیف میکنه. از حاشیه خوشم نمیاد...

usl

Registered User
لایک‌ها
6,182

dollar1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,641
سرما خوردگی زیاد هم نشانه ایدز هست ؟
مثلا 5 تا 6 بار در سال ؟

lordfa

Registered User
لایک‌ها
45
مثلا 5 تا 6 بار در سال ؟
بعضی از افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف تری نسبت به دیگران هستند. برخی مادرزادی و بعضی به دلایل مختلف لاغر شدن، ضعیف شدن و ...
نمیشه گفت هرکسی که خیلی سرماخورده میشه ایدز داره. سرماخوردگی زیاد و طولانی مدت میتونه یکی از علائم باشه اما نمیشه گفت حتما. فقط و فقط با تست ایدز میشه تشخیص داد. خیلی از علائم ایدز، شبیه علائم بیماری های دیگه میتونه باشه.

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
مثلا 5 تا 6 بار در سال ؟
نشانه اینه که مواظب خودت نیستی
شعار امسال سازمان بهداشت جهانی : یک عمر سلامتی با خود مراقبتی
دوست عزیز مواظب باشیو رعایت کنی تو هپای سرد بیرون نری یا با سرماخورده ها در تماس نباشیو ماسک بزاریو .... تند تند سرما نمیخوری

saeid.saki

Registered User
لایک‌ها
27
دوستان همانطور که اشاره شد سه چیز رو باید رعایت کرد:
1. خویشتن داری (حتی المقدور از روابط جنسی خارج از چارچوب ازدواج دوری کرد.)
2. وفاداری به همسر.
3.اگر شرایط دو مورد بالا نبود استفاده مداوم و صحیح از کاندوم در روابط جنسی کمک زیادی به عدم شیوع اچ آی وی میکنه.

saeid.saki

Registered User
لایک‌ها
27
بچه ها من یه بار اول تولد واکسیناسیون هپاتیت انچام دادم تا الان که 21 سالمه دیگه واکسن هپاتیت نزدم... درضمن شنیدم در 17 سالگی یه سری واکسیناسیون رایگان هپاتیت میکردن که نمیدونم چطوری متوجه نشدم و نرفتم دنبالش.. با توجه به اینکه حدود دو ساله از نظر رابطه جنسی فعال هستم و جزو گروه پرخطر هم محسوب میشه کجا میتونم جهت آزماش و درصورلزوم واکسیناسیون هپاتیت اقدام کنم؟ رایگانه آیا؟ خواهشا زود ج بدید

lordfa

Registered User
لایک‌ها
45
بچه ها من یه بار اول تولد واکسیناسیون هپاتیت انچام دادم تا الان که 21 سالمه دیگه واکسن هپاتیت نزدم... درضمن شنیدم در 17 سالگی یه سری واکسیناسیون رایگان هپاتیت میکردن که نمیدونم چطوری متوجه نشدم و نرفتم دنبالش.. با توجه به اینکه حدود دو ساله از نظر رابطه جنسی فعال هستم و جزو گروه پرخطر هم محسوب میشه کجا میتونم جهت آزماش و درصورلزوم واکسیناسیون هپاتیت اقدام کنم؟ رایگانه آیا؟ خواهشا زود ج بدید

در مراکز بهداشت همه ی شهرها آزمایش رایگان میگیرند

بالا