برگزیده های پرشین تولز

تجارت آنلاین

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
اگر خریدار بنا به دلایلی راضی نبود و پول را charge back کند چیکار می کنید

و همچنین چطوری Order ها را verify می کنید

اتفاقا این سوالو دقیقا منم داشتم که مسیر بحث عوض شد منم یادم رفت.

amir-khan

Registered User
لایک‌ها
37
سلام

آقا من کی خندیدم؟:D ، من فقط میخواستم ببینم همه این اسمایلی ها رو کنار هم بذارم چه شکلی میشه.:blush:
دیدم توی تاپیک شما ،هر پستش راجع به یه چیزه ، گفتم کجا بهتر از اینجا برای امتحان اسمایلی ها.;)

ولی در کل این کاری که میخواید بکنید به نظر من مشکل داره .(البته این فقط نظر شخصی منه)

1- ببینید در مورد اول شما میخواید از سایتهای چینی جنس به صورت نیمه عمده بخرید و به ایران بیارید. در این مورد محاله شما بتونید ارزونتر از وارد کننده های ایرانی جنس رو وارد کنید. چون اونها اولا سرمایه شون از شما خیلی بیشتره، ثانیا با افراد فوق این سایتها ارتباط دارن.بر فرض در alibaba هر پنجاه شرکتی که ثبت شدن و به شما قیمت های مختلف میدن، در واقع پخش کننده یک شرکت واقعی چینی هستن که اصلا سایتی نداره، ولی وارد کننده ها به مرور با شرکت اصلی آشنا میشن (مثلا در جریان یک خرید بزرگ) و بعد از اون مستقیما از شرکت اصلی خرید میکنن(با تلفن و فکس و..). اگر میبینید قیمت تمام شده یک محصول خاص برای خودتون رو که حساب میکنید ،پایینتر از بازار تهرانه ،این به دلیل این نیست که شما ارزونتر از اونها وارد کردین ،بلکه به دلیل اینه که اونها به دلایلی سود زیادی روش کشیدن. شما هم الان ممکنه بگین بر فرض من اگر جنسی رو 100 تومن بخرم و 105 تومن بفروشم ،برام به صرفه است. ولی اگر بخواین یه خرده کارتون رو گسترش بدین (در حدی که درامد معمولی برای مثلا 5 نفر این تاپیک داشته باشه ،مثلا ماهی 3 میلیون) با احتساب سود 5 درصدی ذکر شده ، باید 60 میلیون تومن جنس بیارین که در این صورت هزینه های عوارض گمرک و انواع رشوه ها و انبار داری و خواب سرمایه و حواله پول و کلاهبرداریهای احتمالی و.. را هم باید اضافه کنید.

2- در مورد فروش آنلاین به ایرانیها یا خارجیها هم به این نکته توجه کنید که درسته که مردم در دنیای مجازی راحت تر انتخاب میکنن، ولی به همون نسبت سخت تر خرید میکنن. (به خاطر ترس از کلاهبرداری)، بنابراین اگر شما چیزی رو در بازار معمولی نمیتونید بفروشید (منظور کالای فیزیکیه) ،فکر فروشش در اینترنت رو اونها از ایران فراموش کنید.(مردم دیگه عقلشون رو پشت اینترنت جا نمیگذارن:D ،با وارد شدن کشورهای جهان سوم و روسیه و چین فروش آنلاین هم روز به روز محبوبیتش رو در اروپا و امریکا از دست میده به خاطر کلاهبرداری اینا).
اگر هم بخواین فروش اینترنتی داشته باشین (برای یک محصول پر ارزش) راهش وب سایت نیست ،وب سایت صرفا برای معرفی محصولاته. شما باید از طریق تلفن و حساب بانکی در دو جا (یک محل در اروپا و یکی در امریکا) کار فروشتون رو انجام بدین ،اگر بعد از یه مدت دیدید اونقدر مشتری تک فروشی دارید که وقت پاسخگویی ندارین ، اونوقت هزینه کردن برای مرچنت اکانت و گیت وی و شاپینگ کارت و اس اس ال اختصاصی به صرفه خواهد بود

موفق باشید

مرسي الكترون ويزارد عزيز . برخلاف پست قبليت ( خيلي لوسي ! :p ) اين پستت خيلي مفيد بود .

با مورد دوم كه صد در صد موافقم . اما در مورد اول ميشه كالاهاي تك و به خصوص مارك رو انتخاب كرد كه به هزار و يك دليل واردكننده ها سراغش نميرن . مثلا قيمت اوليه بالا چون واردكننده ها به راحتي مي تونند كالا درجه چندم و نيمه تقلبي ( بازار مشترك ) رو با قيمت خيلي كمتر ميارن ... خيلي ها هستند هزينه ي بالاتر رو متقبل ميشن اما مي خوان كالاي اصل و مارك دستشون برسه .

ديگه اينكه ميشه كالاهاي تك رو وارد كرد كه تو بازار ايران مشتري زيادي نداره كه واردكننده هاي عمده بخوان بيارن . اما مي دوني كه مشتري هرچيزي بصورت تك پيدا ميشه . مثال دوستمون كه قبلا گفته بود خوبه : لوبياهاي ( آي لاو يو ) !! مثال زدما ، خودمم مي دونم چيز چرتيه ! :D

البته در مورد ميزان سود و خواب پول و اينا هم نظرتو تاييد مي كنم ...

amir-khan

Registered User
لایک‌ها
37
اگر خریدار بنا به دلایلی راضی نبود و پول را charge back کند چیکار می کنید

و همچنین چطوری Order ها را verify می کنید

خوب در مورد برگشت پول : اولا كدوم سايت ايراني الان كالاي فروخته شده رو پس مي گيره ؟ دوم : اگه بخوايم اين تسهيلات رو بديم بايد آمار برگشتي رو محاسبه كنيم و بنابراين ميزان ضررش رو حساب كنيم و قبول كنيم . سوم : اگه كالايي كه وارد ميشه مشتري پسند باشه ، بازهم براش مشتري پيدا ميشه . نبايد نگران باد كردن جنس بود . الان فروشگاه هاي فيزيكي چكار مي كنن ؟ مي دوني چقدر جنس از عمده فروش مي خرن ؟ در حالي كه مي تونن شك كنن به اينكه جنسو مي تونن بفروشن يا نه ... و بنابراين جنس ممكنه رو دستشون بمونه . خوب اين ريسك تجارته

دوم : آهان اين سوال منم هست ! راهي به ذهنتون مي رسه ؟

راستي امير درباره آفيليت كه گفتم مشكل چيه ؟ خوب بگو منم ياد بگيرم ديگه !

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام نه منظور ایشون اینه
توی بعضی کشور ها و سیستم های مالی که با قوانین اون کشور ها کار میکنه. طرف میتونه پولی رو که به حساب کس دیگه ای ریخته رو پس بگیره!
حالا فرض رو بر این میگیره که طرف پولو ریخت و جنسو فرستادیمو پولو پس گرفت!
ما که توی ایرانیم چطوری باید از حقمون دفاع کنیم؟ درسته؟

اگه اشتباه میکنم دوستان بگن.

درباره آفلیت هم باید بگم که خب شما برو جنس رو از جایی بخر که به آفلیت پروگرم و ... پول ندی و جنس رو با قیمت واقعی بخری؟
این که میبینی آفیلیت پروگرم هست به خاطر این که از قبل پول همین پورسانت رو روی همون جنس کشیدن, متوجه منظورم میشی؟

راستی پست رو شما ادیت کردی منم مجبور کردی یه پست رو پاک کنم. :)

amir-khan

Registered User
لایک‌ها
37
سلام نه منظور ایشون اینه
توی بعضی کشور ها و سیستم های مالی که با قوانین اون کشور ها کار میکنه. طرف میتونه پولی رو که به حساب کس دیگه ای ریخته رو پس بگیره!
حالا فرض رو بر این میگیره که طرف پولو ریخت و جنسو فرستادیمو پولو پس گرفت!
ما که توی ایرانیم چطوری باید از حقمون دفاع کنیم؟ درسته؟

اگه اشتباه میکنم دوستان بگن.

درباره آفلیت هم باید بگم که خب شما برو جنس رو از جایی بخر که به آفلیت پروگرم و ... پول ندی و جنس رو با قیمت واقعی بخری؟
این که میبینی آفیلیت پروگرم هست به خاطر این که از قبل پول همین پورسانت رو روی همون جنس کشیدن, متوجه منظورم میشی؟

راستی پست رو شما ادیت کردی منم مجبور کردی یه پست رو پاک کنم. :)

:D

خوب پس حرف ايشون براي فروش تو ايران كه اصولا كنسله . درسته ؟

راستي من شنيدم آمازون هم آفيليت ميده . يعني حتي آمازون هم براش روي جنس مي كشه ؟ با تخفيف هايي كه ميده كه به نظر قيمتاش خيلي خوب مياد ؟

راستي مي بينم كه آنلايني ؟ ;)

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
:D

خوب پس حرف ايشون براي فروش تو ايران كه اصولا كنسله . درسته ؟

راستي من شنيدم آمازون هم آفيليت ميده . يعني حتي آمازون هم براش روي جنس مي كشه ؟ با تخفيف هايي كه ميده كه به نظر قيمتاش خيلي خوب مياد ؟

راستي مي بينم كه آنلايني ؟ ;)

هر چقدر هم قیمت ها خوب باشه باز این قیمت ها واسطه ای هست! یعنی مفتی که نیومدن جنس رو به ما بفروشن! صد در صد به خاطر سرمایه ای که گزاشتن سود میخوان و این سود رو هم از مشتری مطالبه میکنن!
حالا هر کسی با هر روش تبلیغاتی! که یکی از روش های تبلیغاتی و بازاریابی هم آفلیت پروگرم هست! همین.
آفلیت ها که معجزه نمیکنن! فقط روی جنس میکشن و همون پولو به بازاریابا به عنوان دستمزد بازار یابی میدن. به همین سادگی.

پس نوشت: بله من آنلاینم به خاطر این که صفحه فروم ها رو نمیبندم معمولا در طول روز که سیستمم روشنه ولی ممکنه با خود کامپیوتر دو کیلومتر فاصله داشته باشم. ;)

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
چرا اسمایلی ها برای من غیر فعال شده . نکنه به خاطر اون پست اسمایلی هاست. اگر اسمایلی ها برای من فعال نشه ، این فرام رو تحریم میکنم میرم iran-eng . همه لذت پست زدن به اسمایلیه.:D :D :D ، (کد این یکی رو یادمه:D)

سلام
ما این کارو نکردیم. اصلا باید دلیل فنی داشته باشه
89.gif
شایدم حالا برای همون پست باشه. درضمن اگه مشکلت حل نشد. از این لینک استفاده کن.

http://www.mysmiley.info/free/fun1

amir-khan

Registered User
لایک‌ها
37
خوب خدا رو شکر این تاپیک هم به سر منزل مقصود رسید :D:D:D

همه پولدار شدن . :happy:

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
خوب خدا رو شکر این تاپیک هم به سر منزل مقصود رسید :D:D:D

همه پولدار شدن . :happy:

نه عزیز نگه دارید!
هنوز من پولدار نشدم! به این تاپیک هم که سر میزنم خبری نیست. هیچ کس هم پایه کاری نیست. همه رفتن ...

KASHANWEB

Registered User
لایک‌ها
3
اگر به این راحتی بود الان همه میلیونر شده بودند! :rolleyes:

KASHANWEB

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
داشتیم شوخی میکردیم عزیز!
در ضمن توی ایران که همه میلیونرن! البته ریالی. :)
اگر کسی خاست جنس رو از دوبی رد کنه بیاره این طرف من میتونم کمک کنم. بصورت شریکی کار میکنیم. :D

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
اگر کسی خاست جنس رو از دوبی رد کنه بیاره این طرف من میتونم کمک کنم. بصورت شریکی کار میکنیم. :D

سلام دوست عزیز
یه سوال.
من اگه چند تا گوشی موبایل توی یکی از مناطق آزاد داشته باشم! فرض کن چابهار. مثلا در حد 50 عدد.
شما میتونی برای من یه کاری بکنی؟

KASHANWEB

Registered User
لایک‌ها
3
سلام دوست عزیز
یه سوال.
من اگه چند تا گوشی موبایل توی یکی از مناطق آزاد داشته باشم! فرض کن چابهار. مثلا در حد 50 عدد.
شما میتونی برای من یه کاری بکنی؟
فقط دوبی.
هر چی هم باشه میتونیم بیاریم. از ماشین کوچیکتر باشه فقط.
موتور های مسابقه ای هم آوردیم چند بار، چه برسه به گوشی موبایل. :D

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
فقط دوبی.
هر چی هم باشه میتونیم بیاریم. از ماشین کوچیکتر باشه فقط.
موتور های مسابقه ای هم آوردیم چند بار، چه برسه به گوشی موبایل. :D

سلام :eek: یعنی بدون پرداخت عوارض و ... با چتر بازی؟
خیلی خوبه ولی چطوری نمره کردین؟ حالا به من ربطی نداره اگه دلت خواست بگو.
ولی اگه انقدر قدرت چتر بازی دارین. خب من میتونم توی چابهار جنس رو به شما بدم بعد داخل تحویل بگیرم؟!
تضمینی هم در کاره؟
چقدر هزینه داره این کار به طور متوسط و چه سودی برای ما میمونه؟
مثلا فرض کن یه جنس صد دلار قیمت داره که تا بیاریش چابهار و همه کارها رو روی روال پیش ببری صد و سی و پنج دلار برات بیوفته. حالا با عوارض بخوای بیاری داخل بشه صد و نود دلار.
حالا شما بدون عوارض فکر کنی چطوری بتونی بیاری؟ چقدر قابل اعتمادن کسایی که میشناسی؟
میزان بار باید چقدر باشه؟
یعنی مثلا یه حجم مشخصی باید باشه و اگه از اون کمتر بیارین کل پولو میگیرین؟

در ضمن دوستان یه جنسایی هست که باور نمیکنید قاچاق وارد کردنشون چه سود وحشتناکی داره! به تمام ریسگاشم میارزه.

KASHANWEB

Registered User
لایک‌ها
3
سلام :eek: یعنی بدون پرداخت عوارض و ... با چتر بازی؟
خیلی خوبه ولی چطوری نمره کردین؟ حالا به من ربطی نداره اگه دلت خواست بگو.
ولی اگه انقدر قدرت چتر بازی دارین. خب من میتونم توی چابهار جنس رو به شما بدم بعد داخل تحویل بگیرم؟!
تضمینی هم در کاره؟
چقدر هزینه داره این کار به طور متوسط و چه سودی برای ما میمونه؟
مثلا فرض کن یه جنس صد دلار قیمت داره که تا بیاریش چابهار و همه کارها رو روی روال پیش ببری صد و سی و پنج دلار برات بیوفته. حالا با عوارض بخوای بیاری داخل بشه صد و نود دلار.
حالا شما بدون عوارض فکر کنی چطوری بتونی بیاری؟ چقدر قابل اعتمادن کسایی که میشناسی؟
میزان بار باید چقدر باشه؟
یعنی مثلا یه حجم مشخصی باید باشه و اگه از اون کمتر بیارین کل پولو میگیرین؟

در ضمن دوستان یه جنسایی هست که باور نمیکنید قاچاق وارد کردنشون چه سود وحشتناکی داره! به تمام ریسگاشم میارزه.
پی ام کردم براتون.

vela

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
من برگشتم دوستان اگه سوالی چیزی دارند در خدمتم
یه پروژه خوب هم تو برنامه دارم نیاز به شریک دارم اگه کسی پایه هست پی ام بده در جریان بزارمش.

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
یه پروژه خوب هم تو برنامه دارم نیاز به شریک دارم اگه کسی پایه هست پی ام بده در جریان بزارمش.

سلام
حال شما خوبه؟
چقدر خرج داره اینو بگو تا ببینیم چطور میشه.

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام

سلام
حال شما خوبه؟
چقدر خرج داره پروژه جدید شما؟

بالا