آژانس هواپیمایی
tanki

تنها گوشه ای از توان نظامی ایران !

شروع موضوع توسط Benyaminj ‏3 ژانویه 2006 در انجمن گفتگوی آزاد

 1. Benyaminj

  Benyaminj کاربر فعال بازیهای کامپیوتری کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏24 آگوست 2005
  نوشته ها:
  4,199
  تشکر شده:
  1,245
  محل سکونت:
  Tehran
  این هم برای اون دسته از عزیزانی که قدرت نظامی ایران عزیز رو باور ندارن .

  =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

  · صنایع نظامی ایران قبل از انقلاب  برنامه های نظامی شاه موجب گردید تا هزینه های نظامی ایران به ناگاه سیر صعودی پیش گیرد. بودجه نظامی کشور بسیار بالا رفته بود و پیش خریده های شاه ، فروشندگان را هم به تعجب وا میداشت . خرید تجهیزات توسط رژیم شاهنشاهی نیازمند آموزش فنی نیروها و آشنایی و بهره گیری بهینه از این تسلیحات بود ، لذا شمار زیادی از متخصصان ، تکنسین ها ، مستشاران نظامی و فروشندگان تسلیحاتی به ایران گسیل می شدند و افسرانی از ایران به کشورهای خارجی فرستاده می شد . در اواسط سال 1977 بالغ بر 31 هزار مستشار آمریکایی در ایران به سر می بردند که این تعداد در سال 1978 به 45 هزار نفر رسید . حضور این افراد باعث گردید که آمریکاییها حق هرگونه ابتکار و خلاقیت را از نیروهای داخلی سلب کرده و اداره امور ارتش را راسا بر عهده گیرد .

  از لحاظ صنایع دفاعی آنچه قبل از انقلاب تولید می شد ، صرفا تولید سلاحها و مهمات سبک بود که نهایتا تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به تولید فشنگهای سبک و نیمه سنگین تیربار ژ3 ، اسلحه ژ3 ، و فشنگ سلاح های کمری محدود می شد . در امور خدماتی و تعمیر و نگهداری نیز ما حق هیچ گونه دخالتی نداشتیم و با توجه به زیر ساختهای موجود فقط آمریکایی ها حق فعالیت در این امور را داشتند طوری که برای تعویض حتی یک پیچ ساده باید آمریکایی ها را صدا می کردیم.

  یکی از شعار های محوری انقلاب اسلامی استقلال بود ، استقلال ،که نقطه مقابل وابستگی اشت . لذا به هر میزان که نقطه وابستگی کشور کم شود میزان استقلال بیشتر می شود.

  · بعد از انقلاب  همانطور که بیان شد قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به نیروی نظامی ما حتی اجازه نمی دادند به قطعات دست بزند و کل سیستم در اختیار آمریکا بود.

  بعد از پیروزی انقلاب شرایط متحول شد و تحولات چشمگیری خصوصا در مقطع دفاع مقدس پدید آمد ، جنگ تحمیلی واقعیتهایی را تحمیل میکرد که نتیجه آن شکل گیری صنایع دفاعی بود. بسیاری از سلاحهایی را که قبل از انقلاب نه تولید می شد و نه اجازه تولید آن را می دادند از رهگذر جنگ و تحریم اقتصادی و با طراحی مهندسی معکوس در داخل شکل گرفت . هر قدر فشار ها بیشتر شد خودباوری صنعت دفاعی بیشتر متبلور گردید .هم اکنون جمهوری اسلامی از بزرگترین توان و قدرت بازدارندگی موشکی برخوردار است که از یک طرف تماما بومی و از سوی دیگر تحت اختیار نیروهای داخلی قرار دارد و با هزینه اندک این همه امکان فراهم شده است.


  · پیدایش توان موشکی  صنایع و توان موشکی ایران در شرایطی شکل گرفت و تکامل یافت که امنیت ملی نظام جمهوری اسلامی در معرض تهدید قرار گرفته بود. در واقع از همان زمانی که موشکهایی از سوی رژیم مخلوع بعثی به سوی شهرهای کشورمان سرازیر شد و مردو ایران جواب دادند « موشک جواب موشک » این حس در متخصصان صنایع دفاعی کشور پدید آمد که باید به این خواسته به حق مردم پاسخ گویند که با عنایات خداوند متعال این صنعت بسیار پیچیده به همت متخصصان داخلی شکل گرفت . نکته جالب اینکه متخصصین شاغل در صنایع موشکی ، صنایع موشکی ایران را به علت کاملا بومی بودن «Made in SHIA» می گویند.

  · معرفی برخی از تولیدات صنایع موشکی  1. موشک شهاب 3 : ( برد ؟2500 کیلومتر / درصد خطا 2 در 10000 )

  2. موشک فاتح 110 : ( یکی از دقیق ترین موشکهای موجود در داخل کشور با سوخت جامد )

  3. موشک توفان : ( یکی از پیشرفته ترین موشکهای ضد زره با عمق نفوذ 760 میلیمتر و برد 3850 متر و دارای سیستم ' ضد جمینگ ' تا دشمن نتواند آن را منحرف سازد و و مجهز به سیستم دید در شب وقابل شلیک از بالگرد های کبرا )

  4. موشک تندر : ( طراحی شده جهت مقابله با زره های واکنشگر )

  5. راکت صاعقه : ( طراحی شده جهت نابودی نفرات دشمن و دارای 40 میلیمتر طول می باشد و اهمیت آن به جهت برد ، مقدار ترکشها و قدرت انفجاری آن می باشد و پرواز آن در هوا بدون صدا می باشد )

  6. موشک صیاد1و2 : ( که جهت نابودی بمب افکنها و هواپیماهای شناسایی دشمن طراحی شده و زمین به هوا می باشد که به تولید انبوه رسیده است )

  7. موشک شهاب ثاقب : ( موشک سطح به هوای شهاب ثاقب موشکی کوتاه برد جهت دفاع ضد هوایی در ارتفاع پایین و بسیار پایین است و دارای ردیاب و سیستم هدایت فرماندهی و کنترل بیسیمی است .و دارای سرجنگی 14 کیلوگرمی و دارای ماسوره زمانی « ایر » می باشد که درصد خطای آن 4 درصد می باشد .

  8. موشک میثاق1و2 : ( این موشک نمونه مدرنیزه شده استینگر می باشد که از روی شانه پرتاب می شود که دارای سیستم هومینگ غیر عامل مادون قرمز با قابلیت تهاجمی در تمامی جهات است )

  9. موشک کروز: ( طراحی شده جهت استفاده در هواپیما و شناور . که بر برروی شناور های ذوالفقار 1400 و ذوالجناح نصب شده و این شناور ها با سرعت 90 کیلومتر حرکت کرده و همزمان اقدام به شلیک این موشک می کنند.

  10. موشک دریایی نور : ( ؟ )

  و ...

  · افق صنایع موشکی  هم اکنون متخصصان داخلی بدنبال آن هستند که دفاع موشکی دوگانه ای را درست کنند که دارای نواخت تیر بالا باشد تا ابری از آتش بر روی دشمن ایجاد کند.

  در سطح ملی هم اکنون به دنبال طراحی ماهواره ملی « سپهر » با سیستم رانش ماهواره هستند. هم اکنون ایستگاه گیرنده زمینی سپهر و پردازش تصاویر ماهواره ای با توان تهیه و توزیع انواع تصاویر ماهواره ای ، و هوایی مشغول فعالیت است. ماهواره سپهر 49 كشور را تحت پوشش قرار مي دهد که با آن می توان از فاصله 5 متری تصویر گرفت که در حقيقت اين ماهواره چشم ايران در منطقه است

  البته موارد دیگری نیز وجود دارد که فعلا به دلایل امنیتی بدان نمی پردازیم ، اما صنایع موشکی به عنوان صنعتی کاملا پویا و رو به جلو در حال تکمیل پروژه های جدید مناسب با شرایط جدید و فن آوری دشمن در حال اجرا است.


  · تحولات دفاعی در بخش زمینی  در بخش زمینی انواع و اقسام مهمات سبک و سنگین در کشور تولید می شود در واقع مهماتی نیست که نیاز داشته باشیم و نتوانیم در داخل تولید کنیم . اور هال کلیه تانکهای غربی و شرقی و تولید انواع تانک و نفربر که نونه بارز آن تانک های « ذوالفقار 1و2و3» که بسیار پیشرفته می باشد و در داخل تولید می شود و دارای زره واکنشگر می باشد.

  نفر بر شنی دار آبی – خاکی « براق » نمونه دیگری این تولیدات می باشد که با حفاظ زرهی مناسب و تحرک بسیار خوب و استفاده از پدافند « ش.م.ه » آن را از دیگر نفربر ها متمایز می کند.

  تولید انواع و اقسام توپها و توپهای خودکششی ( هویتزر) .

  تولید مین کوب « تفتان » که با خرج گود تا 10 کیلوگرم ' تی ان تی ' را پاکسازی میکند و تا عمق 5/2 متر پایین می رود و عرض معبر پاکسازی آن 3 متر می باشد.و دارای سیستم کنترل از راه دور می باشد .

  تولید انواع و اقسام خودرو های تاکتیکی دودیفرانسیل و خودروهای تجاری ( زرین خودرو ) .

  تولید سلاح ملی انفرادی «خیبر» با طراحی کاملا جدید که خشاب آن در عقب قرار دارد که سلاح را سبک تر می کند و جزو مدرنترین سلاحهای انفرادی می باشد. و ...

  · بخش الکترونیک  سیاست کلی وزارت دفاع این است که تمام تجهیزات و ملزومات موجود با الکترونیک آمیخته شود . از این طریق دقت ، سرعت و قابلیت های سلاحها ارتقای کیفی پیدا می کند .

  خود کفایی در تولید بیسیمهای رایج نیروهای مسلح و بیسیمهای جهش فرکانسی و سیستمهای اپتیکی و شنود زیر آبی ، تلفنهای زیر آبی و سونار( دستگاهی برای شناسایی سلاحهای زیر آب) نیز از این نوع خود کفایی ها می باشد.

  صنعت میکرو الکترونیک و آبتو الکترونیک در صنایع دفاع پایه گذاری شده و در خدمت صنایع هوایی قرار دارد و در صورت نیاز صنایع به میکروچیپس تبدیل می شود.

  تولید قطعات مورد نیاز در انواه شاخه های الکترونیک نیز نمونه خوبی از یک پیشرفت بسیار زیاد می باشد.

  ساخت سیستم راداری D-M-3b که قادر به رديابي و هدايت موشك‌هاي مهاجم است.

  · پیشرفتهای بخش دریایی


  ما در این بخش استراتژی قایق های تند رو را دنبال کرده ایم. شناور های موشک انداز طراحی شده ، باعث تحولی چشمگیر در این بخش شده است . شناور ها اعم از سطحی و زیر سطحی و شناورهای لجستیکی در مدلهای مختلف طراحی و ساخته شده است .

  صنایع دریایی ما ترکیبی است یعنی شناور ، سیستمهای الکترونیکی و سلاحهایی مثل تیربار و موشک هرکدام در جای جداگانه ساخته و در یک جا مونتاژ می شود .

  زیر دریایی های« السابحات » یک نمونه از این اقدامات است .

  تولید قطعات ساختاری ، پنلهای ساندویچی ، انواع لوله های مختلف هیدرولیکی و هواناوهای« یونس 6 » و « یونس 22» طراحی شده است.

  قابل توجه است که اولین « لندین گرافت » سنگین برای سازمان بنادر و کشتیرانی در وزارت دفاع ساخته شد.

  نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که به دلیل پیشرفتهای قابل توجه و چشمگیر در بخشهای دریایی ، ضربه پذیری دشمن در دریا بسیار بالاست و به همین دلیل احتمال حمله دشمن قبل از تخلیه کامل خلیج فارس و دریای عمان بسیار بعید است ( البته اگر قبلا نقشه طراحی شده دکتر عباسی برای قطع ارتباط خلیج فارس و دریای عمان از طریق تنگه هرمز پیاده نشده باشد ).

  · پیشرفت در صنایع هوایی  متخصصان هوایی کشورمان هم اکنون بر روی کلیه هواپیماهای تجاری و نظامی در حال تحقیقات هستند و قادرند تمام این هواپیما ها و بالگرد ها را اور هال و تعمیر اساسی کنند.

  چنین توانمندی ای در کل منطقه وجود ندارد حتی توانایی هواپیماهای پهن پیکر ایرباس و بوئینگ وجود دارد. آشیانه فجر وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بزرگترین سازه فلزی است که تاکنون در کشور و خاورمیانی ساخته شده است و همزمان 8 تا 12 هواپیمای پهن پیکر می تواند در آن قرار گیرد.

  قطعه سازی در صنایع هوایی حرف اول را میزند . قبل از انقلاب اسلامی هیچ کاری در این زمینه انجام نشده بود . کارخانه « بل » ایجاد شده بود و تنها در حد چکهای اولیه بر روی بالگرد ها انجام میشد . هم اکنون شرکت «پنها» هم هلیکوپتر های «شباویز» و «2091» و هلیکوپتر های «شاهد» را تولید می کند و هم تعمیرات اساسی سنگین را انجام می دهد .

  در طراحی هواپیماهای بدون سرنشین پیشرفته ، صنایع هوایی ایران موفق شده است هواپیماهای «ابابیل» ، «مهاجر1و2و3و4» ، «هدهد» و «صاعقه 1و2» را تولید کند. این هواپیماها با هزینه بسیار پایین و تکنولوژی روز ساخته شده است.

  هواپیمای بدون سرنشین مهاجر 1و2و3و4 با کاربرد مراقبت هوایی ، شناسایی ، جنگ الکترونیکی ، رله ی ارتباطی ، دیده بانی ، هدف یابی ، هدایت آتش توپخانه ، کنترل نوار مرزی جهت مبارزه با قاچاقچیان ، کنترل ترافیک شهری و عکسبرداری جهت تهیه نقشه های جغرافیایی است که می توانند سلاحهای کوچک را حمل و پرتاب کنند.

  در زمینه هواپیماهای جنگی هواپیمای جت پیشرفته اینتگرال طراحی شده و در زمینه بالگردهای هجومی و ترابری نیز 9 مورد در داخل تولید می شود.

  هواپیمای ایران 140 که در نوع خود پیشرفته ترین است در انواع کاربری ساخته میشود.

  یکی دیگر از تولیدات ساخت شیشه و لاستیک هواپیما می باشد که ما را در زمره 8 کشور تولید کننده آن قرار می دهد .
   
 2. amin007110

  amin007110 کاربر فعال نرم افزار کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏8 مارس 2004
  نوشته ها:
  3,692
  تشکر شده:
  36
  محل سکونت:
  No.20, Esfahan, Iran
  يه سری به سايت irandefence.net هم بزنين بد نيست !
   
 3. ReZa.duff

  ReZa.duff کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏3 ژانویه 2006
  نوشته ها:
  6
  تشکر شده:
  0
  محل سکونت:
  Ca
 4. check_shark

  check_shark کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏2 اکتبر 2005
  نوشته ها:
  901
  تشکر شده:
  7
  محل سکونت:
  تهران

  منبع رو اشتباه نوشتی

  اين ماله سا يت مشکی ها ست
   
 5. korosh bozorg

  korosh bozorg Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏9 ژانویه 2005
  نوشته ها:
  294
  تشکر شده:
  6
  از پیشرفت ها بگذریم.
  دوستان تنها نامهایی که برای جنگ افزارها برگزیده اند را ببنید!!!!!!!!! همگی عربی و عربی و عربی:(
  و ماهواره ی مصباح.....
  به کجا میرویم:( یا میبرند ما را....
   
 6. Opera 8.0

  Opera 8.0 کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏20 فوریه 2005
  نوشته ها:
  1,421
  تشکر شده:
  6
  محل سکونت:
  Tavern

  [​IMG][​IMG]
   
 7. خرید بیت کوین
 8. afshin_electronic

  afshin_electronic Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏16 آگوست 2005
  نوشته ها:
  1,112
  تشکر شده:
  0
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  جونشو جووناي ايراني كندن ... اونوقت اسمشو عربي ميزارن ....
  آخه انقدر از خود بيگانه .... فرهنگ و تمدن چند هزار ساله ي خودشون رو فراموش كردن چسبيدن به يه مشتي عرب .... ( منظورم توهين به اعراب نيست ... فقط شاكيم )

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  جلوي خودمو ميگيرم كه ديگه بيشتر از اين نگم كه يه وقت مديرا قات نزنن و .... [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 9. mehrdad1355

  mehrdad1355 Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏2 فوریه 2004
  نوشته ها:
  3,891
  تشکر شده:
  16
  خوب اون زمان همین اماراتی ها خایه مالی رو میکردند و مثل سگ شیخ نشین ها از ما میترسیدن و پنجمین ارتش دنیا بودیم
  با همین عراق سال 54 وارد جنگ چند روزه کوتاهی شدیم که به قرارداد1975 منتهی شد
  ولی با همون عراق نتونستیم از پسش بربیایم
  امارات و. شیخ نشین ها برامون دم در اوردند
  از لحاظ امکانات رفتیم ته جدولهواپیماهای دست دوم نظامی داریم
  هلیکپترهای زمان شاه با تعداد کم داریم
  400 هواپیمای قبل انقلاب نصف و کمتر شدند حتی با احتساب چند اسکادران میگ خریداری
  اون موشکها هم دردی رو دوا نمی کنن چون دقت کافی ندارند همون طور که برای صدام هم که شبیه همین برنامه موشکی رو داشت مفید واقع نشدند
  خدا با این ماشین فرسوده نظامی به ما در مقابل گرگهای خونخوار همسایه کمک کنه
   
 10. barbary629

  barbary629 کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏5 جولای 2005
  نوشته ها:
  66
  تشکر شده:
  0
  )))هواپیمای ایران 140 که در نوع خود پیشرفته ترین است در انواع کاربری ساخته میشود. ((
  كشتيد مارو...پيشرفته وپيشرفته و ... چنتا هواپيما روسي و موشك كره اي شمالي...:upsided: :baaasmile
  سايتش بد نبيد
  http://irandefence.net
  اين خانوم چيكاره بيد اينجا؟ :goatee:
  خلبان زنم داريم؟:specool:
  [​IMG]
   
 11. Elend

  Elend Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏15 ژوئن 2005
  نوشته ها:
  629
  تشکر شده:
  24
  این چیه تو دهنت بربری
   
 12. saeid_2001

  saeid_2001 کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏8 می 2005
  نوشته ها:
  2,399
  تشکر شده:
  6
  محل سکونت:
  tehran
  چند وقت پیش بود یکی دوستام یه مقاله در مورد جنگ امریکا وعراق و تجهیزات امریکا در این جنگ اورده بود که من فقط یک قسمتش که در مورد سربازها بود رو خوندم نوشته بود در بدن سربازهای امریکایی یه سری سنسور قرار میدن تا هر لحظه از طریق ماهواره موقعیت و وضع بدنی هر سرباز با خبر بشن و از دیگر کاربرد ها این بود که سربازهای امریکا سربازیهای خودی رو تشخیص میدادند و باعث نمیشد اشتباها به هم شلیک کنن یه جایی دیگهای در مورد استراتیژی جنگی امریکا نوشته بود که بوسیله ابر کامپیوترها قبل جنگ محاسبه میشد و راهای مختلف رو به darpa میداد مثلا احتمال پیروزی و شکست در جنگ تعیین حدود میزان خسارت به ارتش و تعیین حدود کشته ها و مشخص کردن بهترین راه که وسیله اون کمترین خسارت به ارتش وارد بشه .و خیلی چیزهای دیگه که کمی تخیلی به نظر میرسید.
   
 13. ghizh

  ghizh کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏20 آپریل 2005
  نوشته ها:
  299
  تشکر شده:
  0
  محل سکونت:
  اِصـــــــــــفُهون
  میگن این خانمه طراحیش کرده ! خدا میدونه ....
   
 14. check_shark

  check_shark کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏2 اکتبر 2005
  نوشته ها:
  901
  تشکر شده:
  7
  محل سکونت:
  تهران

  چه جالب

  اونوقت اگه دشمن هم سيگنال هارو دريافت کنه چی¿
   
 15. saeid_2001

  saeid_2001 کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏8 می 2005
  نوشته ها:
  2,399
  تشکر شده:
  6
  محل سکونت:
  tehran
  میتونی اینو از darpa بپرسی.
  حتما امواج کد میشن فرستاده میشن دیگه اینکه کار سختی نیست
   
 16. saeid_2001

  saeid_2001 کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏8 می 2005
  نوشته ها:
  2,399
  تشکر شده:
  6
  محل سکونت:
  tehran
  ادیتی
   
 17. Electronics Art

  Electronics Art کاربر فعال برق و الکترونیک کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏9 جولای 2005
  نوشته ها:
  1,374
  تشکر شده:
  16
  محل سکونت:
  تبریز

  دقيقاً :eek:
   
 18. Electronics Art

  Electronics Art کاربر فعال برق و الکترونیک کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏9 جولای 2005
  نوشته ها:
  1,374
  تشکر شده:
  16
  محل سکونت:
  تبریز
  قضيه هندوانه زير بغل كردن هستش :eek:
  شتر در خواب بيند پنبه دانه گهي لپ لپ خورد گه دانه دانه
  چه تجهيزاتي ؟ ديگه ما كه خودمون تو كار الكترونيك هستيم وضعيت الكترونيك ايران رو ميدونيم :eek:
   
 19. meshkat

  meshkat کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏22 آپریل 2004
  نوشته ها:
  26
  تشکر شده:
  0
  gggggggggggggg
   
  Last edited: ‏4 ژانویه 2009
 20. check_shark

  check_shark کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏2 اکتبر 2005
  نوشته ها:
  901
  تشکر شده:
  7
  محل سکونت:
  تهران
  ورود مستر کپی پيست رو به همه تبريک ميگم:lol: :lol: :lol:
   
 21. mehrdad1355

  mehrdad1355 Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏2 فوریه 2004
  نوشته ها:
  3,891
  تشکر شده:
  16
  موشک با برد بلندی که دقت نداره فایده نداره و با امثال ضد موشک های پاتریوت میزننش
  مثل عراق هم اول از طریق هوا همه چجی رو میزنن
  تا وقتی بمب اتم نداریم در مقابل کسانیکه بمب اتم دارند هیچ فایده ای ندارد
   
avanak همکاری در فروش عسل طبیعی و گرده گل ایرانیتبلیغات در گوگل