برگزیده های پرشین تولز

تومور مغزی

سکولار

Registered User
لایک‌ها
2,714
مرد حسابی به جای اینکه بری عمل کنی اومدی اینجا پست گذاشتی . مطمئنی سرکاری نیست؟

Bvafa

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
3,795
دوست عزیز به این فکر کنید که اگر مادرتون بعدها بفهمه شانسی برای بهبودی بوده و شما انجامش ندادی چه قدر بیشتر زجر میکشه
شاید خودتون فکر کنید دارین فداکاری می کنین اما این یه تصمیم خودخواهانه است که فکر کنین چون مادرتون نمی تونه تحمل کنه پس من صبر می کنم تا ببینم چی میشه!
در صورتی که دکتر گفته میشه با عمل درمانش کرد!اگر واقعا مادرتون براتون مهمه حتما برین دنبال درمان
مادرها قوی تر از اون چیزی هستن که فکر می کنید.
حتما با خانواده در میون بگذارید و به چندتا دکتر مراجعه کنین تا به یک جمع بندی برسید.
امید چیز عجیب و غریب اما قدرتمندیه...دست کمش نگیرید...

NightHawk

Registered User
لایک‌ها
10,735
غیر از ارزوی بهبودی و به خیر گذشتن که کاری از ما برنمیاد ولی پیشنهاد میکنم که قبل از اقدام به عمل و بستری. خودتون رو بیمه تکمیلی بکنید که خیلی توی هزینه ها تاثیر داره.

Brahms

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
40 میلیون بابت یه عمل! خیلی ها هستن کل دارایی نقدیشون نصف این مبلغ نیست و اگر دچار بیمار هایی بشن که علاجش همچین رقم هایی باشه ... !

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,866
40 میلیون بابت یه عمل! خیلی ها هستن کل دارایی نقدیشون نصف این مبلغ نیست و اگر دچار بیمار هایی بشن که علاجش همچین رقم هایی باشه ... !
ب خاطر 5تومن بچه سقط میکنن مریض با تخت ول میکنن تو راهرو و....... . تلفات بیمارستانی ایران تو دنیا بی نظیرـه

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,866
غیر از ارزوی بهبودی و به خیر گذشتن که کاری از ما برنمیاد ولی پیشنهاد میکنم که قبل از اقدام به عمل و بستری. خودتون رو بیمه تکمیلی بکنید که خیلی توی هزینه ها تاثیر داره.
دندون پزشکی تکمیلی میبری میگه برو دنبال کارت بابا .اینا ک جای خود . تازه تکمیلی با 70% کارافتادگی

جامعه پزشکی ایران کلا دوکون ـه هرکی بیشتر از آب گل آلود ماهی بگیره . از کجا بیارن این جامعه شریف تو ترکیه ساخت و ساز کنن په

milade

Registered User
لایک‌ها
1,078
داداش سعی کن به فکر عمل باشی
نه اینکه بعدا نشه کاری کرد و خانوادت یک عمر عذاب بکشن
یجوری داشتان رو سر هم کن بگو به خانوادت اروم اروم یا میتونی با دکتر هماهنگ شی یه چیز دیگه بگه به خانوادت که بگه یه مشکل کوچیک هست عمل بشه بهتره
من طرف میشناسم داره با قرص سرطان ریه اش رو درمان میکنن (شیمی درمانی با قرص) خودش هم نمیدونه! امروزه به لطف ج.ا سرطان مساله ای شایعه هست توی ایران

poorya_2

Registered User
لایک‌ها
1,014
در تو پايان نيست، آغازی دگر بايد تو را

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
اینقدر ها هم سخت و ترسناک نیست....

vahidtools

Registered User
لایک‌ها
828
به دکتر گیو شریفی مراجعه کن عزیز . تهرون هست . بسیار کاردرست و باتجربه ست . ما یه مورد تو فامیل داشتیم که الان از روز اولشم بهتره و خیلی هم راضی . ایشاله سلامتیتو بدست بیاری هرچ زودتر :)

prn

Registered User
لایک‌ها
2,766
دوست عزیز خوشحالم که متنی رو که نوشتی رو دیدم.
هر چقدر که شما شنگول و خوشحال بودی طی زندگی و فکر میکردی بیماری و مریضی برای آدمای دیگه هستش و تو همه چیزت اوکی هست ، منم همین فکر رو میکردم!!
سردرد داشتم فجیح که دکتر میگفت میگرن داری و باید تحمل کنی منم میگفتم خوب شانس مایه دیگه!!
پارسال 12 بهمن با تاری دید یکی از چشم هام مواجه شدم! رفتم چشم پزشک اما دکتر گفت چشمات از منم سالم تره و دستگاه ها همه خوب نشون میدن
ولی من تار میدیدم و تقریبا همه چی داشت سفید میشد!
که بعد از MRI یه چیز کوفتی تو مغزم دیده شد که به عصب چشم راستم فشار آورده بود
و بدلیل خونریزی داخلی باید اورژانسی عمل میشدم که متاسفانه با تعطیلات دهه ژ,جر و تعطیلی و هرج و مرج کسی نمیومد بگه چه خبره!!!
من هم مردم و زنده شدم تا بفهمم چمه و به چه دلیل!!
اینو میخوام بگم که :
تو تنها نیستی و این اتفاق برای هر کسی میتونه بیوفته
و من هم به اندازه تو بقدری خالی کرده بودم که روی تخت بیمارستان سرچ میکردم : روحیه ، انگیزه ، بی خیالی ، چطور ریست بشویم و ...
اما اما اما رفیق
رفیق خوب از هر دکتری برای آدم عزیزتر و مهم تره
اولین بار که یکی از رفقام فهمیده بود زنگ زد جاوید جان نمیر تا من بیام پیشت ، نمیری ها من باید حتما قبل از مرگت ببینمت :))) کر کر میخندیدم و قول میدادم نمیرم
میگفت خرما با هسته بگیرم برات بیارم یا با مغز گردو :)))))
یعنی روحه ای که از دوستانم گرفتم رو هیچوقت اون روزها فراموش نمی کنم.
و دوم اینکه دعای مادر و اقوام خیلی تاثیر گذار هستش بطوری که واقعا معجزه میکنه!!!
اعتقاد خودم خیلی ضعیف بود ولی با این چیزی که دیدم واقعا شوکه شدم!!
پول عمل 40 میلیونی رو هم نداشتم و داروها هم کم کم داشت کمیاب میشد و گرون که الان از کولبرها تهیه می کنم.
مادرم همیشه میگفت ایندفعه بری انشالا بگن که غیب شده!! و من مسخرش میکردم میگفتم از نظر علم پزشکی همچین چیزی امکان نداره مادرم و دلشو میشکوندم...
عمل نکردم و قرص مصف میکردم
و خبر شوکه کننده این که دو هفته پیش که MRI گرفتم دکتر گزارش داد چیزی مشاهده نشده!!
و همه چی عادی هستش!
من با دکتر درگیر شدم مگه میشه غیب بشه؟!
4 5 عکس mri طی یکسال و دکتر گفته بودند هست!
که گفتند از بین رفته و فقط جاش مونده!!!
و من باز هنگ کردم چی شد واقعا؟!!
این چه کاری بود خدا با من کرد؟!
کلا دگرگون شدم ... اقوامی که قهر بودند با ما بواسطه من آشتی کردند ، با اون حالم چند جا کار پیدا کردم.
مسیر زندگیم عوض شد...

امید رو از دست نده دوست من باور کن که خوب میشی
دعا خیلی خوبه خیلی خوب
دکتر خوب هم نعمته
دوست خوب هم نعمته
اگر میخوای mri بگیری با قدرت 3 تسلا بگیر که دقیق تر هستش ( تو ایران معمولا 1.5 تسلا وجود داره)
دکتر گیو شریفی هم عمل های بروزی انجام میده و با نویگیشن هم دقت عمل رو بالا میبره (سعی کن دکتر خوب و بروز پیدا کنی من این دکتر رو با تحقیق زیاد پیدا کردم)
سلام .خیلی خوشحال شدم .دکتر به من گفت ممکنه از چند سال پیش ممکنه بوده باشه و الان داره عوارض نشون میده .mri با تزریق گرفتم
مرد حسابی به جای اینکه بری عمل کنی اومدی اینجا پست گذاشتی . مطمئنی سرکاری نیست؟
سلام .جراحی مگه الکیه هزار تا امکان وجود داره ......

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
سلام .خیلی خوشحال شدم .دکتر به من گفت ممکنه از چند سال پیش ممکنه بوده باشه و الان داره عوارض نشون میده .mri با تزریق گرفتم

سلام .جراحی مگه الکیه هزار تا امکان وجود داره ......
پورن :( :(
خیلی ناراحتم. امیدوارم زودتر سلامتیتو بدست بیاری

mamad_j_k

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,222
یکی از نزدیکان من سرطان روده گرفته بود من اونقدر مقاله پزشکی در موردش خوندم داشتم دیوانه میشدم. خوشبختانه درمان شد. ولی چکیده ای از چیزایی که خوندم را میگم شاید کمکی بکنه. اول اینکه صرفا با MRI نمیشه نظر درستی داد نیاز به بیوپسی هست برای تشخیص دقیق. بعد باید دید سلولهای توده مربوط malignant (بدخیم) هستند یا benign (خوش خیم). بعد از اون ممکنه پزشک مربوطه تست IHC نیاز داشته باشه اگر توده بدخیم باشه. تومورهای بدخیم مغز را بعنوان least malignant طبقه بندی کردن یعنی اینکه احتمالا انتقال و متاستاز شدن به ارگان های دیگه بدن کمتره از توده های دیگه س و البته رشدشون هم از انواع دیگه کندتره و معمولا با حذف فیزیکی و شیمی درمانی و رادیوتراپی بهبودی حاصل میشه. البته از یه جنبه های دیگه مخاطرات تومورهای مغزی بیشتره مثلا برای ریمو کردن توده در مغز نیاز به جراحی هست که گاهی در غشاهای بیرونی تره و جراحی راحتتره و مشکلی ایجاد نمیکنه ولی گاهی در بخش های درونی تر مغزه و جراحی‌ مشکله و ممکنه عوارض بعد از عملش بیشتر باشه. بدترین حالت ها توده های بدخیمی هستند که در ساقه مغز و نزدیک نخاع هستند که ریسک جراحیشون خیلی بالاتره. در مواردی که تومور نزدیک بافت های عصبی مغز باشه، جراحی ریسک داره و ممکنه بعضی از عملکردهای بدن را تحت تاثیر قرار بده. در این موارد از دو روش درمانی استفاده میشه. روش اول که قدمت بیشتری داره شیمی درمانیه. روش دوم رادییشن تراپی است و چاقوی گاما. در این روش از دستگاه مخصوصی شبیه MRI برای متمرکز کردن انرژی پروتون ها یا اشعه ایکس به محل توده داخل مغز استفاده میشه و تلاش میشه سلول ها را با تمرکز انرژی از بین ببرن که البته باز هم ریسک آسیب به بافت‌های اطراف تومور وجود داره که از کیسی به کیس دیگه متفاوته و تشخیصش با متخصص رادییشن انکولوژیست باید باشه

mamad_j_k

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,222
جای امیدواری زیادی هست. توده از نوع مننژیوم هست که اگرچه معمولا بزرگ هستند ولی در غشای بیرونی مغز ایجاد میشن و سرعت رشدشون خیلی کنده و البته در اکثر موارد خوش خیم هستند و با حذف فیزیکی با جراحی بیمار بهبودی کامل پیدا میکنه. نگران نباش برو دنبال جراح خوب

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
و همشون میگفتن خوبه سمت راست مغرت هست فقط من دلیلشو نمیدونم .

آقا ممد، حتما این مورد را با خانوادت در میان بگذار اما تنها قبلا از در میان گذاشتن شانس بهبود یافتنت راو از طریق مشاوره با پزشکان جویا شو.

من داییم سرطان خون گرفت. از نظر معیشتی و روحی هم در شرایط مساعدی به سر نمی برد اما آرزوش زنده موندن و دیدن عروسی تنها دخترش بود. من واقعا شاهد بودم که چقدر سختی رو متحمل شد اما روحیه داشت. با اینکه هم تختی هاش فوت شدند اما دایی من زنده موند و امروز در کنار خانوادش است :)

در کنار همه ترس هایی که قاعدتا وجود داره، موارد زیادی هم است که بیماران توانستند از پس مریضی های سخت بر بیایند.

شاید خیلی از بچه های پاتوق بر اثر کرونا بمیرند و تو زنده بمونی....... خدا رو چه دیدی :p

بالا