برگزیده های پرشین تولز

جه طوری میشه در همه ی جدول ها یک شماره منحصر به فرد داشت

ehsan999

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
می خواستم بپرسم چه طوری میشه در همه ی جدول ها یک شماره منحصر به فرد (به صورت auto number) داشت؟
مثلا در جدول 1 شماره 1 باشه و وقتی جدول 2 را باز می کنیم و مشخصات رکورد را می نویسیم خود آن جدول با توجه به شماره جدول 1 شماره ی 2 را وارد کند؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
من که متوجه منظور شما نشدم. واضحتر و دقیقتر مطرح کنین.

ehsan999

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
من می خوام یه برنامه ی شبیه حسابداری بنویسم.
من می خواهم در همه ی جدول ها یک فیلد تراکنش داشته باشم که این فیلد تراکنش در همه ی جدو ل ها عدد تکراری ندهدمثلا شماره 123 را که برای جدول 1 داد دیگه در حودل 2 فیلد تراکنش شماره 123 را نده .
چون این فیلد تراکنش را برای کوئری دفتر کل می خواهم.
از پاسخ گویی شما پیشاپیش ممنونم.

TruthPraiser

Registered User
لایک‌ها
10
واژه نخست سه نام اين شهر به ترتيب تاريخ ع ش ق
راستش اگه بخواین این کار رو برای یه جدول انجام بدین که باید از primary key استفاده کنین که حتما خودتون هم می دونین ولی اینکه چطور اینکار رو برای دو جدول باید انجام داد رو نمی دونم , مسئله اینه که این دو جدول باید به گونه ای به هم مرتبط باشن که بتونن کیفیت و مقدار اطلاعات رو درشون فراخونی بشه , اگه شما بخواین بوسیله relationship هم جدول ها رو به هم مرتبط کنین باز هم نمی شه اینطوری که شما گفتید عمل کرد.

ehsan999

Registered User
لایک‌ها
0
راستش اگه بخواین این کار رو برای یه جدول انجام بدین که باید از primary key استفاده کنین که حتما خودتون هم می دونین ولی اینکه چطور اینکار رو برای دو جدول باید انجام داد رو نمی دونم , مسئله اینه که این دو جدول باید به گونه ای به هم مرتبط باشن که بتونن کیفیت و مقدار اطلاعات رو درشون فراخونی بشه , اگه شما بخواین بوسیله relationship هم جدول ها رو به هم مرتبط کنین باز هم نمی شه اینطوری که شما گفتید عمل کرد.
سلام
بله
ولی فکر کنم میشه یه برنامه ای باشه که انجام بده:wacko:

TruthPraiser

Registered User
لایک‌ها
10
غروب از یه بنده خدایی هم پرسیدم گفت هرچی هست باید تو همون relationship دنبالش بگردین , حالا جای اینکه دو تا جدول به هم مرتبط بشه دو تا فیلد به هم مرتبط بشه که بتونه از مقادیر هم استفاده کنه , شما گزینه های همون رو بررسی کنین اگه چیزی هست باید همونجا باشه.

najafzadeh

کاربر فعال پایگاه داده ها
کاربر فعال
لایک‌ها
28
سلام
می خواستم بپرسم چه طوری میشه در همه ی جدول ها یک شماره منحصر به فرد (به صورت auto number) داشت؟
مثلا در جدول 1 شماره 1 باشه و وقتی جدول 2 را باز می کنیم و مشخصات رکورد را می نویسیم خود آن جدول با توجه به شماره جدول 1 شماره ی 2 را وارد کند؟

سلام
شما باید 2 کار انجام بدین:
1- یک جدول درست کنین به اسم دفتر کل که شماره اندازش کلید اصلیه
2- یک جدول برای دیتیل سند درست کنین که کلید اصلی در دفتر کل ، در این جدول کلید ثانویه باشه.

سوالی بود در خدمتم.

TruthPraiser

Registered User
لایک‌ها
10
2- یک جدول برای دیتیل سند درست کنین که کلید اصلی در دفتر کل ، در این جدول کلید ثانویه باشه.
برای این مورد می شه کمی بیشتر توضیح بدین , البته با مثال باشه بهتره.
متشکرم

ehsan999

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
از همه ی دوستان بخاطر پاسخ گویی ممنونم
یک جدول درست کنین به اسم دفتر کل که شماره اندازش کلید اصلیه

دفتر کل فیلد های محاسباتی داره میشه جدول درست کرد؟

من از یه دوست دیگه که پرسیدم گفت که اعداد تراکنش را در هر جدول طوری انتخاب کن تا تکراری نشوند.
مثلا جدول 1 بین 1 تا 1000 جدول 2 بین 1001 تا 2000 .
من تا حالا همین را ه به ذهنم رسیده است!
درrelationship هم من چیز خاصی در این مورد نیافتم.

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
من که متوجه نشدم برای چه کاری چنین چیزی میخوای
اما شاید در طراحی دیتابیست ، قضیه رو پیچیده کردی که به اینجا رسیدی ؟؟ یه بار دیگه طراحیت رو نگاه کن
من این روش تا حالا به گوشم نخورده، و روش استانداردی هم برای ایجادش فکر نکنم باشه ..

najafzadeh

کاربر فعال پایگاه داده ها
کاربر فعال
لایک‌ها
28
من که متوجه نشدم برای چه کاری چنین چیزی میخوای
اما شاید در طراحی دیتابیست ، قضیه رو پیچیده کردی که به اینجا رسیدی ؟؟ یه بار دیگه طراحیت رو نگاه کن
من این روش تا حالا به گوشم نخورده، و روش استانداردی هم برای ایجادش فکر نکنم باشه ..

به اولین پست مراجعه فرمائید.

بالا