برگزیده های پرشین تولز

حجاب و رابطه آن با فرهنگ

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saanei

Registered User
لایک‌ها
0
سلام مدیر جان!
خیلی گشتم یک جای خوب پیدا کنم و نمی دانم که آیا امکان دارد چنین بحثهایی در اینجا یا جای دیگر مطرح شود. امیدوارم که امکان پذیر باشد چون هرچند هدف از از اجرای چنین طرحهایی افزایش امنیت اجتماعی و بالابردن سطح فرهنگی و اجرای فرهنگ اسلامی عنوان می شوداما با این وضعیتی که هست خوشبینانه ترین پیشبینی این است که در آینده نه حجاب باقی بماند و نه امنیتی نه عشقی و نه حرمتی . نه حریمی برای فرهنگ و امنیت و نه امنیتی برای حریم مردم !!!!
آغاز طرح مبارزه با بد حجابی​

15685.jpg

15689.jpg

15684.jpg

15694.jpg

15691.jpg

15695.jpg

15693.jpg

15692.jpg

15690.jpg

واینهم گزارش خبرگزاریهای بین المللی از مقاومت مردم در مقابل این طرح

بوسه قبل از بازداشت
کاری که به صورت عادی در انظار انجام نمی شد با تشدید فشارها به ارزش تبدیل شده است
r394450940.jpg

خواهش میکنم نظرات خود را با خونسردی بدور از توهین و با انصاف مطرح کنید.
موفق باشید

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با فشار ها و تعصب ها و ... کاری ندارم اما جامعه و عرصه عمومی جای زندگی همه انسان هاست و باید همیشه کمی از آزادی هامون رو برای زندگی مسالمت آمیز محدود کنیم

پری

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
20
من دیگه غیر ممکن میدونم جامعه این سیری رو که داره عوض کنه و هر روز بدتر خواهد شد کارشم نمیشه کرد در هر صورت مسبب خانواده ست و یه بعد جامعه و توی تلوزیون هم کم تبلیغ نمیشه بد حجابی
از اون گذشته با حرف اینا دست نمیشن کسی که میخواد این وضعیت بد حجابی ها رو کنترلکنه اول باید خودش حرفایی رو که میزنه عمل کنه وگرنه همون میشه که الان همه از ملا ها و .. بدشون میاد

mohammad123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یه سوال : ما چرا تو این خراب شده موندیم ؟؟

30yavash

Registered User
لایک‌ها
16
به نقل از mohammad123 :
برای اینکه مجبوریم!! پول نداریم بریم جای دیگه.
زندگی در اینجا فقط بدرد عده ای خاص با سطح فرهنگ خاص می خوره.
یعنی می رسه روزی که دنیا تفکیک بشه و هرکس هرجا که دلش می خاد بتونه برای زندگی انتخاب کنه ؟

ma000055

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از 30yavash :
برای اینکه مجبوریم!! پول نداریم بریم جای دیگه.
زندگی در اینجا فقط بدرد عده ای خاص با سطح فرهنگ خاص می خوره.
یعنی می رسه روزی که دنیا تفکیک بشه و هرکس هرجا که دلش می خاد بتونه برای زندگی انتخاب کنه ؟

نه فقط پول نداریم، جای دیگه هم راهمون نمیدن.
اینجا موندن معادل نوعی زندگی سگی توام با بی عدالتی و تبعیض و استرس و گرفتاری و غوطه وری در مشکلات بدوی زندگی و گیردادن به آستین کوتاه و درگیری با جماعتیه که همه چی زندگی رو زیر شکمی تفسیر میکنن و هزار بدبختیه دیگه هست.

رفتن از ایران هم معادل پول داشتن و ویزا و اثبات تروریست نبودن و امتحان زبان و کار پیدا کردن و شروع کردن از صفر و ....

اینم شد عدالت آخه.
میلیاردها نفر تو دنیا زندگی کردن و میکنند ، بدون اینکه این مصیبتها رو داشته باشن . به ما که رسید آسمون همه جوره تپید!!!!:(

saanei

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از پری :
من دیگه غیر ممکن میدونم جامعه این سیری رو که داره عوض کنه و هر روز بدتر خواهد شد کارشم نمیشه کرد در هر صورت مسبب خانواده ست و یه بعد جامعه و توی تلوزیون هم کم تبلیغ نمیشه بد حجابی
از اون گذشته با حرف اینا دست نمیشن کسی که میخواد این وضعیت بد حجابی ها رو کنترلکنه اول باید خودش حرفایی رو که میزنه عمل کنه وگرنه همون میشه که الان همه از ملا ها و .. بدشون میاد

از جهتی با نظر شما موافقم. بله بازگشت به قبل تقریباً در هیچ جامعه ای به صورت کامل کلمه و تمام وکمال اتفاق نمی افتد. به قول دوستی جامعه ای که پریدن را آموخت و لذت پرواز ر ا لمس کرد دیگر محال است بر روی پاهای خود راه برود کما اینکه پرواز ممنوع شود. من یک جمله دیگر به آن اضافه می کنم وآن اینکه : حتی اگر مجبور شود ! در رویاهای خود پرواز را باز تجربه کند !

حرکت جامعه است که همه چیز را تعیین می کند . به خاطر بیاورید در سالهای نه چندان دور بحث دوچرخه سواری خواهران چه بحث داغی بود ! عده ای مخالف و عده ای موافق! حتی قانونش هم مطرح بود. اما سر آخر هنگامی که جامعه خود به جایی رسید که مانعی برای دوچرخه سواری خواهران ندید!! بدون خونریزی دوچرخه سوار شد و رکاب زد حتی در پیست آقایان!!! پارک چیتگر و بدون توجه به پلاکارت اتو کشیده "دوچرخه سواری خانمها تنها در پیست بانوان مجاز است!"

ظرفیت و عقاید جامعه است که رفتارها را تعیین می کند چون حکومتها به نوعی معدل جامعه اند. هرچند شاید گاهی این معدل به صورت کاذب کمی پایین تر باشد.​

پری

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
20
تنها راهی که میشه کرد باید رو عقاید مردم اثر گذاشت وگرنه هر راه دیگه ای جز شدت گرفتن حرص افراد کمکی نمیکنه

Arnona

Guest
لایک‌ها
0
تکبیر!
همچین صورت دختر بدبخت را سانسور کرده که انگار جنایتکاری پشیمان است .. فاطی کوماندوی عزیز برو صورت جنایتکار
خودت را سانسور کن...:D

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
به نظر من اینا همش از مردم انتظار دارن

بهتره اول خودشون قدمی بردارند برای این مردم و بعد از مردن انتظارات داشته باشند.

خب جامعه متشکل از انسانهای مخالف با سلیقه های مختلف است.در این شکی نیست.
یکی دوست داره خیلی پوشیده باشه و یکی کمتر

اما
البته من خودم با بودن یا نبدن حجاب مشکلی ندارم اما در یک جامعه به قول دوستمون باید یه سری محدودیت هایی رو خودمان در نظر داشته باشیم تا دچار مشکل نشویم. بازهم تکرار می کنم خودمان.
نه اینکه بخوان به زور اینو تو کله انسانها فرو کنند.

تجربه نشان داده که همواره زور و برخورد شدید نتایج عکس به بار آورده.

نظر شخصی من اینه که متاسفانه مردم کشور ما از لحاظ فرهنگی تقریبا در همه جا دچار فقر زدگی هستند. که این مساله هم به وضعیت جامعه خودمان بر می گردد.

زمانیکه توانستند مشکل فرهنگی مردم رو حل کنند دیگه نیازی نیست به زور متوسل بشوند.

مثلا اگه اون خانوم یا آقا بدونه که باید در سطح جامعه چه رفتاری رو از خودش بروز بده مطمئنا مشکلات کمتر خواهند شد.

asromalover

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mohammad123 :
ما بدبخت ترین مردم هستیم !

فوقش هم زدیم بیرون لذتی که توی ایران میتونیم از آزادی ببریم جای دیگه هم میبریم؟

هم زبان هم فکر هم....

Arnona

Guest
لایک‌ها
0
این یعنی چه؟
لبته من خودم با بودن یا نبدن حجاب مشکلی ندارم اما در یک جامعه به قول دوستمون باید یه سری محدودیت هایی رو خودمان در نظر داشته باشیم تا دچار مشکل نشویم. بازهم تکرار می کنم خودمان.

شما می گی که نباید از زور استفاده کرد بعد می گی که خودمون باید رعایت کنیم..خب این هم زوره و اگر خودمون راعایت نکنیم چه میشه؟در نهایت مجبور میشیم. زمانی کاری را اجبارن انجام ندادیم و خودمان با اراده انجام دادیم که اگر آن را انجام هم ندهیم کسی مجبورمان نکند. این حرف شما سفسطه است و هدف از این حرف ها تلقین اراده ای دروغین و توهمی است .

تجربه نشان داده که همواره زور و برخورد شدید نتایج عکس به بار آورده.
نظر شخصی من اینه که متاسفانه مردم کشور ما از لحاظ فرهنگی تقریبا در همه جا دچار فقر زدگی هستند. که این مساله هم به وضعیت جامعه خودمان بر می گردد.
زمانیکه توانستند مشکل فرهنگی مردم رو حل کنند دیگه نیازی نیست به زور متوسل بشوند.
مثلا اگه اون خانوم یا آقا بدونه که باید در سطح جامعه چه رفتاری رو از خودش بروز بده مطمئنا مشکلات کمتر خواهند شد.
و واقعا آن دو نفر چه قدر بی فرهنگ بودند که وسط پیاده رو کیسییدند و دوستان با فرهنگ آنها را گرفتند..

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
به نظر می رسه شما منظور من رو کاملا متوجه نشدید

من نگفتم که بی فرهنگ هستند.
گفتم با توجه به سطح جامعه باید آدم خودش رو تطبیق بده.

البته در اینکه جامعه ما سطح پایینی داره من شکی ندام. اما خوب ما در همین جامعه زندگی می کنیم.

در ضمن در مورد قضیه سفسطه ، شما می تونی هر عملی رو انجام بدی. اما اگه کار و رفتارت باعث بشه که نظر حمع نسبت به تو تغییر کنه و نظر مثبتی نباشه فکر می کنم که منظقت بهت میگه که در خودت تغییرات ایجاد کنی.

باز هم ذکر میکنم. اینکه در جامعه ما سر این مساله خیلی بحث میشه به دلیل نوع نگرش مردم ماست.

فکر کنم این حرف منو قبول داری. البته باید ذکر کتم مسائل و مشکلات بسیار مهمتری در کشور و جامعه ما وجود داره اما متاسفانه به دلیل دید سطحی مردم بسیاری از اونا نادیده گرفته میشن.

شما ببینن در سر همین جریان حجاب اینا میان بحث راه می اندازن در صورتیکه فکر می کنم بانوان کشور ما مشکلات بزرگتری هم دارند و بهتره به اونا هم رسیدگی بشه.

Arnona

Guest
لایک‌ها
0
خواهی نشوی رسوا هم رنگ جماعت شو؟ بله شاید بعضی وقت ها این کار درست باشه ( اون هم نه به معنی سازش بلکه به عنوان حرکتی منطقی در لحظه ) اما در مجموع زیاد درست نیست..هر چند که نظر دیگران در موردت منفی بشه. به هر حال من زیاد بحثی ندارم .:)
.

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
به نقل از Arnona :
خواهی نشوی رسوا هم رنگ جماعت شو؟ بله شاید بعضی وقت ها این کار درست باشه ( اون هم نه به معنی سازش بلکه به عنوان حرکتی منطقی در لحظه ) اما در مجموع زیاد درست نیست..هر چند که نظر دیگران در موردت منفی بشه. به هر حال من زیاد بحثی ندارم .:)
.

دوست من

من نمی خوام ثابت کنم که من راست می گم شما نادرست

اما
من یه چند روزی در آلمان بودم.

یادمه بار یه خانومی رو دیدم که داشت رد میشد. بعد همه بهش نگا می کردن. مخصوصا خانوما بیشتر نگاه می کردن و با حالتی عصبانی

در صورتیککه طرف هیچ مشکلی هم نداشت از لحاظ ظاهری

علت رو از دوستم پرسیدم و به من گفت که این خانومه در بار کار میکنه.

در ضمن در مورد پوشش نا مناسب. من کلی فیلم دوربین مخفی دارم که در اون مثلا یه خانومی لخت اومده تو خیابون

بله. در جامعه اونا شما آزادی که بیرون بیای. حتی لخت

اما خب از نگاه دیگران ( مخصوصا ) در اون فیلم خانوما میشد فهمید که اصلا خوششون نیومده

این یه حقیقته که در هر جامعه ای یه سری معیارها هست. به کیفیت معیارها کاری ندارم.

اما رعایت اون معیارها میتونه برای ما سودمند باشه و عدم رعایتش هم مشکل ساز.

پری

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
20
من با حرفای mehrdad201 موافقم
هر وقت پای یه بحث جدید باشه مثل کامپیوتر مثل ماهواره باید نکات خوبشو با تطبیق جامعه خودمون براداشت کنیم در حالیکه اینو کمتر رعایت میکنیم و یکدفعه میام و تمام اصل ها و فرهنگ خودمونو ول میکنیم میچسبیم به اونا پس مشکل ایجاد خواهد شد الان ایران در وضعیتی بیگانگی فرهنگی گیر کرده

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
روح ايرج ميرزا شاعر بزرگ شاد
==================
يك شعر در مورد حجاب داره؛حتما بخونيد؛ ............)
:lol: :lol: :lol:
===============
اينم يك بيت واقعا زيبا از اشعارش
تا در ايران است تا ملا و مفتي / به روز بدتر از اين هم بيفتي

first saeed

Registered User
لایک‌ها
2
بقول یه بنده خدایی ( شرح کاملشو تو تاپیک جک جک بخونید) مساحت این مملکتو دیگه باید به متر مکعب حساب کرد !!

خراب شد رفت

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
بقول یه بنده خدایی ( شرح کاملشو تو تاپیک جک جک بخونید) مساحت این مملکتو دیگه باید به متر مکعب حساب کرد !!

خراب شد رفت
متوجه منظور نشدم!!

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از mehrdad201 :

و سروسامان دادن به وضعیت فرهنگی جامعه به اصلاح و ترمیم آموزش و پرورش ما نیاز داره ، که متاسفانه در کشور ما چندان توجهی بهش نمیشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا