برگزیده های پرشین تولز

حجامت

تا حالا حجامت کردی؟

• Total voters
    100

SilentStar

Registered User
لایک‌ها
230
داریوش جان

البته اگر قرار بر بی اعتمادی باشد خیلی مراکز طبی نوین را هم باید با چشمان باز و حواس جمع رفت! ممکنه رابطه ی نسبی بین اقشاری از جامعه که برای یک نوع درمان مراجعه میکنند و قابل اعتماد (از نظر بهداشتی) انجام شدن آن درمان بتوان یافت! اما اگر هم اینطور باشد فک نمیکنم تفاوت آنقدرها محسوس باشد... مطرح کردنش بیشتر شبیه یک ادعای توهین آمیز نسبت به کسانیست که حجامت میکنند. و مهمتر از همه علمی نیست!! :D (علم در اینجا علم آمار است. آمار ذهنی نه! آمارهای ثبت شده!! لووول) نه اینکه فرضا فلان ابر پروفسور در سازمان انتقال خون یا اصلا کل سازمان بگوید! :دی... سازمان انتقال خون هم باید بر اساس آمار ثبت شده ی مراکز ذی صلاح بین حجامتی ها و غیر حجامتی ها فرق بگذارد!!!!!;) ( تکبیر! )

cp-you جان

اولا برای من حاج آقا و صهیونیزم و... با هم فرقی نمیکنند !!!! اینکه افراد خیالی دنبال بدنام یا خوش نام کردن چیزی هستند یا نه هم مطرح نیست... به هیچ وجه هم تعصبی روی حجامت کردن یا نکردن ندارم که بخوام از مواضع قبلیه نداشته ام دفاع کنم ... اما در مورد اصل پیامتون:

فک کنم سازمان انتقال خون و سازمان حاج آقا حتی بدون دخالت صهیونیزم یا هر جای دیگه ای سایه همدیگه رو با تیر بزنن! من نمیتونم نسبت ادعاهای هیچ کدوم از ایندو که طبیعتا به نفع خودشون هست بطور کامل اعتماد کنم. هر چند که اعتمادم به انتقال خونیها بیشتره (صرفا از نظر علمی) ولی مثل شما مطلق نیست! ادعا میکنید بحث رقابت مطرح نیست؟؟ اول نقض کنید کسی که خون میده تا چند ماه نمیتونه اهداخون مجدد داشته باشه! و ثابت کنید که حجامت صرفا نوعی خونگیری محسوب نمیشه ! ضمنا ثابت کنید کسی که خون میده یکی از انگیزه های اصلیش سلامتی خودش ( از طریق تازه سازی خونش) نیست و اونی هم که میره حجامت میکنه دقیقا و صرفا همین هدف رو دنبال نمیکرده (درست یا غلطش رو کاری ندارم) ! نتیجتا وقتی هم حجامت میکنه انگیزه ی کمی برای گرایش به اهدا خون نخواهد داشت! بعد از اثبات تمام این ها بگیم که اینا هیچ رقابت و مشکلی با هم ندارند و رقابتشون فقط تصور من هست... :دی ...

فرمودید فقط عده ی کمی گرایش به حجامت دارند؟ من هم عرض میکنم نه خیر اتفاقا عده ی زیادی بهش گرایش دارند! :دی ... هر چند که کم و زیاد بودنش دلیل نمیشه! اینکه سازمان رو خیلی چیزا سخت گیری میکنه منطقی. ولی در مورد حجامت اصلا سختگیری نمیکنه که!! از بیخ و بن باهاش مخالفت میکنه ! انتظار دارید دلیلی که میارن قبول کنیم؟ اگه واقعا اینقدر خطرناکه چرا دنیا مثل سازمان انتقال خون ایران به این همه خطر اشاره نمیکنه!؟؟؟؟؟؟ نکنه حرف حاج آقا اونجاها هم برش داره!؟ :دی

وقتی مسائل رو با این قاطعیت و با جزئیاتش باز میکنید ممکنه عوامل سازمانهای اطلاعاتی پی به ارتباطات مشکوک شما با سازمان انتقال خون ببرند!!! :f34r: ( :دی)
به هر حال من طبق معمول به همه ی فرمایشات شما و جزئیاتشون اعتماد میکنم:happy: و نیازی به مراجعه هم نمیبینم:cool:
فقط اینو بگم که مطهر بودن بعضیا و غیر اعتماد بودن بعضیای دیگه بیشتر در محدوده ی تصور شماست!!(این به اون در! :lol: ) هر چند تقریبا همه ی جنبه ها رو به خوبی بررسی کردید و به اطلاعات ما هم افزودید:happy: اما اونقدری که شما نسبت به اعمال و تصمیمات سازمان انتقال خون اعتماد کردید , من ندارم! برای پزشکان متعهد احترام زیادی قائلم ولی تو این مملکت تفاوت چندانی بین مدیران و سیاستهای ادارات و سازمانهای مختلف وجود نداره ! (اینجا اجتماع و فرهنگ مطرحه!)

حالا که چی؟؟؟ هیچی ... به جزئیات کاری نداشته باشیم ... مهم اینه که علمی بودن حجامت اثبات نشده! حالا دست از سر من بردارید, کلا هر چی شما میگید درسته!:p من برم هزار تا کاردارم ... حجامت هم قول میدم تو این مدت که هیچی, کلا هیچوقت انجام ندم ...:D

نتیجه بحث هم هر چی باشه بعدا میام میخونم...

موفق باشید
خدانگهدار (برای n امین و آخرین بار :دی)

Last edited:

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
داریوش جان

البته اگر قرار بر بی اعتمادی باشد خیلی مراکز طبی نوین را هم باید با چشمان باز و حواس جمع رفت! )

شما شکی داشتی تو این مورد؟! مخصوصا مراکزی که با خون شما مستقیما کار دارند!؟

نمیدونم سختی کار کجاست که به جای اون ظرفهای استیل و تیغ هایی که استفاده میکنند از نوع یکبار مصرف استفاده بشه؟
کسانیکه تو مراکز حجامت کار میکنند هیچکدام دکتر نیستند که بشه خیلی هم بهشون اعتماد کرد. البته خوب کسانی که میروند حجامت میکنند نه پزشکی براشون مهمه نه علم که نگران این چیزها باشند

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
داریوش جان

فرمودید فقط عده ی کمی گرایش به حجامت دارند؟ من هم عرض میکنم نه خیر اتفاقا عده ی زیادی بهش گرایش دارند! :دی ... هر چند که کم و زیاد بودنش دلیل نمیشه! اینکه سازمان رو خیلی چیزا سخت گیری میکنه منطقی. ولی در مورد حجامت اصلا سختگیری نمیکنه که!! از بیخ و بن باهاش مخالفت میکنه ! انتظار دارید دلیلی که میارن قبول کنیم؟ اگه واقعا اینقدر خطرناکه چرا دنیا مثل سازمان انتقال خون ایران به این همه خطر اشاره نمیکنه!؟؟؟؟؟؟ نکنه حرف حاج آقا اونجاها هم برش داره!؟ :دی

وقتی مسائل رو با این قاطعیت و با جزئیاتش باز میکنید ممکنه عوامل سازمانهای اطلاعاتی پی به ارتباطات مشکوک شما با سازمان انتقال خون ببرند!!! :f34r: ( :دی)
:دی)

نیازی نیست خیلی کنجکاو باشید یا مثل اونیکی دوستمون ادای محقق بودن رو در بیارید یا کاشف رابطه مشکوک من و سازمان انتقال خون باشید
از 118 شماره سازمان انتقال خون رو بگیرید و مشاوره تلفنی بخواید . قطعا یک پاسخ قاطع خواهید شنید که از کسی که حجامت کرده خون نمی گیرند به دلایلی که گفتم .
خیلی راحت
در مورد کم و زیاد بودنش هم
اگر دور و بریاتون رو نمی تونید آنالیز کنید و به نتیجه برسید لااقل همین تاپیک رو بعنوان یک جامعه آماری کوچک ( و البته نه چندان دقیق ) مدنظر قرار بدید . نصف اون 6-7 نفر هم کسانی هستند که 2-3 ارسال بیشتر ندارند و درواقع آی دی های مختلف یکنفرند !

ضمنا اگر کشورهای پیشرفته به این اندازه هشدار صادر نمی کنند به این دلیل است که

اولا در ممالک پیشرفته واقعا عمل حجامت بسیار بسیار بسیار کم انجام می شود
در ممالک پیشرفته در مورد قمه زنی هم هشدار صادر نمیشه ! چون این رفتارهای قشنگ اونجا اونقدرها مرسوم نیست !
دوما در ممالک پیشرفته وقتی وزارت بهداشتشون عملی رو نفی و مردود می کنه ، دیگه دیوان عدالت اداریشون نمیاد به شکایت حاجی خیراندیش رای مثبت بدن و اون عمل بی خود رو ترویج هم بکنن !! پس وقتی وزارت بهداشتشون می گه فلان عمل باید جمع بشه . جمع میشه و مشکلی هم نیست که بخوان هشداری هم ثابت کنن .
ضمنا حجامت انقدر پیش پا افتاده و بی اهمیته که کسی نمیاد در دنیای پیشرفته بهش بپردازه . اونجا بخشنامه صادر میشه که در مورد خون و خونگیری باید نکات خاصی رعایت بشه و دریافت خون باید در مکانهای مشخصی انجام بپذیره و ... وقتی مملکتی همه چیزش سر جاش باشه دیگه اصلا اجازه نمیده دلاکهای مدرن و پست مدرن به جان ملت بیوفتن که حالا بخواد بخشنامه صادر کنه !
سوما از بیخ و بن مخالف بودن با حجامت زاییده سازمان انتقال خون ما و وزارت بهداشتمون نیست . عقل و علم از بیخ و بن با این قضیه مشکل دارند .

بهرحال شما آزادید برید حجامت کنید یا نه
آزادید حتی بخشنامه های وزارت بهداشت رو کشک تلقی کنید و به حاجی خیراندیش استناد کنید یا نکنید
اما دو مطلب غیرقابل تغییره
1- حجامت اساسا علمی نیست و همیشه بی فایده و اغلب مضره
2- اگر از کسی که حجامت کرده خون گرفته نمیشه به اسرائیل و غزه و دستهای پشت پرده مربوط نیست و مسئله خیلی ساده است . حجامت و رفتار پرخطر جنسی و جراحی محدود و گسترده و سفر به نواحی جنوبی ایران و ... جزو مواردی هستند که می تونن مشکلات بهداشتی خاصی برای فرد و خون اون فرد ایجاد کنند .

Last edited:

neo2

Registered User
لایک‌ها
184
راستش متاسفانه من یک مرکز حجامت که خیلی دک و پز داشت رو دیدم. به نظرم امکان انتقال بیماری کم نیامد. اصلی ترین نکته منفی ای دیدم این بود که متاسفانه اکثر وسایل یکبار مصرف نبود.

والا اکثر جاهایی که من دیدم، حتی تو شهرستان هم همه وسایل اش یه بار مصرف بودن و حساسیت خیلی زیادی روی

این موضوع هم دارن. شما کجا رو دیدی ؟

SilentStar

Registered User
لایک‌ها
230
نیازی نیست خیلی کنجکاو باشید یا مثل اونیکی دوستمون ادای محقق بودن رو در بیارید یا کاشف رابطه مشکوک من و سازمان انتقال خون باشید

من هیچ تحقیقی ارائه نکردم:blink:. رابطه رو هم شوخی کردم !:D ای بابا ! اصلا این روابط مشکوک به من چه! :دی

از 118 شماره سازمان انتقال خون رو بگیرید و مشاوره تلفنی بخواید . قطعا یک پاسخ قاطع خواهید شنید که از کسی که حجامت کرده خون نمی گیرند به دلایلی که گفتم .

من هم مخالفتی ندارم! حتما اونها همینی که شما فرمودید رو خواهند گفت ... و البته هر چی هم که بگن من با جان و دل خواهم پذیرفت !

در مورد کم و زیاد بودنش هم
اگر دور و بریاتون رو نمی تونید آنالیز کنید و به نتیجه برسید لااقل همین تاپیک رو بعنوان یک جامعه آماری کوچک ( و البته نه چندان دقیق ) مدنظر قرار بدید . نصف اون 6-7 نفر هم کسانی هستند که 2-3 ارسال بیشتر ندارند و درواقع آی دی های مختلف یکنفرند !

باز هم من در مقام دفاع از حجامت نیستم! اینکه بگم بیشتر جامعه به اینکار گرایش دارند خوب بودنش رو ثابت نمیکنه و شاید حتی برعکس باشه... در مورد این تاپیک هم خب استفاده کننده گان از اینترنت مدرن تر به حساب میان و از طرف دیگه بحثی که اینجا جریان داره حکم به علمی نبودن حجامت میده و رای دهندگان هم متاثر از این نتیجه در نظرسنی شرکت میکنن! و همچنین متاثر از یوزرهای خوب پی تی که اینجا اومدن و با حجامت مخالفت کردن... در نتیجه این شانس ایجاد شده همه یوزرهای pt (و صرفا یوزرهای پی تی) با ابعاد مختلف قضیه آشنا بشن ... این رو هم در نظر بگیرید چیزی که بیشتر کلاس داره اکثر جامعه همونو در ظاهر نشون میدن حتی اگه عمقش رو هم خیلی متوجه نشن... :D (نگید در جریان این جور چیزا نیستید که باورم نمیشه! اینم از آنالیز کردن آنالیزیوریه من!!!)

حالا به فرضم من نمیتونم آنالیز کنم :lol:و در کل جامعه آماری ایران کسانی که حجامت نمیکنند بیشتر باشند... این دلیل میشه که سازمان انتقال خون نخواد از افراد بیشتری خون بگیره و نیاز به خون گیری بیشتر وجود نداشته باشه!!؟

ضمنا اگر کشورهای پیشرفته به این اندازه هشدار صادر نمی کنند به این دلیل است که

اولا در ممالک پیشرفته واقعا عمل حجامت بسیار بسیار بسیار کم انجام می شود
در ممالک پیشرفته در مورد قمه زنی هم هشدار صادر نمیشه ! چون این رفتارهای قشنگ اونجا اونقدرها مرسوم نیست !
دوما در ممالک پیشرفته وقتی وزارت بهداشتشون عملی رو نفی و مردود می کنه ، دیگه دیوان عدالت اداریشون نمیاد به شکایت حاجی خیراندیش رای مثبت بدن و اون عمل بی خود رو ترویج هم بکنن !! پس وقتی وزارت بهداشتشون می گه فلان عمل باید جمع بشه . جمع میشه و مشکلی هم نیست که بخوان هشداری هم ثابت کنن

من اصلا نخواستم اونها باهاش موافقت یا مخالفت کنن!:eh:

منظور نتایج بررسی و تحقیقهایی بود که خارجی ها منتشر میکنن و نشون میده که در مورد احتمال خطرناک بودن حجامت به اندازه بعضی از ما اغراق نمیکنن ...برای هر چیزی که به خون مربوط بشه احتمال آلودگی وجود داره حتی همون اهدا خون! حالا حجامت بیشتر ولی نه دیگه انقدر که !! مقایسه ای بود برای اینکه بگم دلیل اصلی سازمان انتقال خون صرفا به خوب بودن یا بد بودن حجامت مربوط نمیشه یعنی به جز فاکتورهایی که جراحی و سفر به نواحی جنوبی و... داره این یه فاکتورهای دیگه ای هم هست وگرنه حجامت در رده همون خون دهی قرار داره , حالا عاملین بهش رو قبول ندارن یه ذره سخت گیری و دقت بیشتر هم اعمال کنن ... آخه اینو چه به رفتارهای جنسی؟؟؟:blink: دقت کنیم که با حجامت خیلی بیشتر از همه ی چیزای دیگه سختگیری میکنن!

اون قسمت از صحبتهاتون که قرمزش کردم هم میتونه انگیزه ای باشه برای این موضع شدیدا سخت گیرانه! یعنی این موضع جوابی باشه برای اون دخالت نابجا توسط دیوان اداری در مسائل پزشکی و علمی ....! که اگه اینطور باشه من تائیدش میکنم...وزارت بهداشت متولی امر بهداشت در کشور است و بالاخره یه جوری باید موضعش رو مشخص کنه و احتمالا این نهایت کاری بوده که میتونستن بکنن!

به هر حال فارق از همه دلایلی که میارم فک کنم اصلا اهمیتی نداره دلایلی اصلی و انگیزه های مختلف سازمان انتقال خون چی هست یا چی نیست! فقط چون از صداقت نداشتن یا افراط و تفریط در مواضع و اغراق زیاد خوشم نمیاد بحث رو مطرح کردم! ولی به هر حال وقتی شما اینقدر مطمئنید و نظرات منو قبول نمیکنید چی بگم! حتما نظر شما درست تره و من در اشتباه بودم :)

اسرائیل و غزه و دستهای پشت پرده

اینو همیشه خوب میایید! :lol::blink:

پ.ن : من هم برای بار n ام میگم که حجامت علمی نیست و باهاش مخالفم... هر چی تو این صفحه گفتم در نقد سازمان انتقال خون بود! هر چند خون دادن رو شدیدا تائید و توصیه میکنم :happy:

پ.ن2 : کلا هر چی شما میگید درسته ... فقط قبلش خبر بدین از اول باهاتون هماهنگ عمل کنیم :دی

پ.ن 3 : هیچ کدوم از ادعاهایی که در مورد ارتباط من با دست های پشت پرده مطرح میشه رو نمی پذیرم ! :snitch:

پ.ن 4 : دیگه خداحافظ !!!!!!! :(

Last edited:

valiya

Registered User
لایک‌ها
11
واقعا جای تاسف داره...
بنده کاری به حرف و حدیثهای مطرح شده ندارم(تاحدودی) .
ولیکن حاصل تجربیات و مشاهدات و تحقیقاتی که طی این چند سال در مورد طب اسلامی داشتم اینه که:
1- اگر طب اسلامی به شکل صحیحش اجرا میشد ، هر بی سرو پایی به نام دکتر (البته با عرض معذرت از برخی از اطبای با شرف) مثل علف هرز تو کشورمون رشد نمی کردند... افرادی که به راحتی به خودشون جرئت می دن به صرف خوندن یک سوگند نامه دستشون رو به بدن ناموس ملت بمالند! بدون در نظر گرفتن حکم فقهی این کار... (حتما محکوم به تنگ نظری میشم).

2-اگر طب اسلامی به شکل صحیح و بدور از عقده های پان ایرانیسم و... اجرا میشد در دکانهای(!) خیلی از به اصطلاح دکتر! ها گل گرفته میشد! مثال: پدر بزرگ بنده که 115 سال عمر کرد، بدون اینکه یکبار توسط دکتر ویزیت بشه! (لازم به ذکره که پدر بزرگ بنده سالی سه بار حجامت می کردند).

و گذشته از تمام این موارد؛ اگر برخی از متخصصین مدعی، شعور و استقلال فکری داشتند و البته عناد رو کنار می زاشتند می دونستند که بعد از جنگ ایران و عراق چرا اکثر شیمیایی هایی که به آلمان رفتند و دوره درمان رو تکمیل کردند سالم برگشتند؟ دوره درمان؟ شاید براتون جالب باشه که در کلینیکهای آلمان 90 درصد از حجامت یا همان cupping برای سم زدایی و درمان کامل استفاده کرده بودند... مثال زنده: برادر بنده

و نکته آخر اینکه خلایق هرچه لایق... یعنی؛ منبع شعور برخی از ملت وابسته به تلویزیون و چرندیات یک عده از افراد وابسته به مافیای دارو در ایران هست! شاید به همین علت هست که ملت ایران رکورد بیشترین مصرف کننده داروهای شیمیایی و نهایتا کاهش میانگین عمر رو به خودش اختصاص داده...

نتیجه اخلاقی: تا می تونید بر علیه طب اسلامی و حجامت تایپ کنید چون واقعا حیفه که این همه دکتر! از کار بیکار بشن و داروهای ساخت داخل خراب بشه!

موفق باشید.

valiya

Registered User
لایک‌ها
11
ضمنا: اگر حجامت به عنوان روش علمی در ایران تایید میشد دیگه کی حاضر میشد بره خون تمیزش رو اهداء(!) کنه که بعد خونش رو کیلویی 500 تومن صادرات کنند!!!

لطفا متن زیر رو بخونید تا حساب کار دستتون بیاد...

قیمت صادرات "خون ایرانی" به سایر کشورها
سایت اینترنتی روزنامه پول در ایران در گزارشی تحت عنوان "خون ايرانى، ارزانتر از نوشابه" آماری حیرت انگیز از صادرات و واردات خون به ایران منتشر کرده است.
این منبع نوشت: در سال ۸۴ ، ۶/۲ هزارتن خون به کشورهاى افغانستان، ترکمنستان، تاجيکستان، آذربايجان و عراق صادر شده است. ارزش اين خونها نزديک به ۵/۱‌ميليون دلار بوده است. به عبارت ديگر، ميانگين قيمت هر کيلو خون صادراتى در گمرک نيم‌دلار بوده است! نيم دلار برابر با ۵۰۰ تومان در کشور خودمان است که کمتر از قيمت يک بطرى نوشابه گازدار است! در سال ۸۵ صادرات خون رشد چشمگيرى دارد، بهطورى که در اين سال، صادرات اين کالا به کشورهاى افغانستان، تاجيکستان، ترکمنستان و عراق حدود نيم‌ميليون دلار افزايش داشته است. وزن کل صادرات خون به کشورهاى مزبور برابر با ۲/۲ هزار تن بوده است. ميانگين قيمت خون ايرانى صادراتى در اين سال حدود ۹/۰ دلار بوده که تقريبا با قيمت يک بطرى نوشابه خانواده برابرى مى‌کند. در سال ۸۶ ، رشد صادرات خون ادامه دارد. مقاصد خون ايرانى به ترتيب ارزش صادرات عبارت است از: افغانستان، تاجيکستان و ترکمنستان. ارزش کل صادرات خون به اين سه کشور برابر با ۲/۲‌ميليون دلار است و وزن خون‌هاى صادراتى حدود ۵/۲ هزارتن بوده است. در اين سال هم خريداران خارجى حاضر نشدند حتى يک دلار براى خون‌هاى صادراتى ايرانى پرداخت کنند و ميانگين قيمت خون‌هاى ايرانى براى هر کيلو ۹/۰ دلار است.

made in mafia

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
واقعا جای تاسف داره...
بنده کاری به حرف و حدیثهای مطرح شده ندارم(تاحدودی) .
ولیکن حاصل تجربیات و مشاهدات و تحقیقاتی که طی این چند سال در مورد طب اسلامی داشتم اینه که:
1- اگر طب اسلامی به شکل صحیحش اجرا میشد ، هر بی سرو پایی به نام دکتر (البته با عرض معذرت از برخی از اطبای با شرف) مثل علف هرز تو کشورمون رشد نمی کردند... افرادی که به راحتی به خودشون جرئت می دن به صرف خوندن یک سوگند نامه دستشون رو به بدن ناموس ملت بمالند! بدون در نظر گرفتن حکم فقهی این کار... (حتما محکوم به تنگ نظری میشم).

2-اگر طب اسلامی به شکل صحیح و بدور از عقده های پان ایرانیسم و... اجرا میشد در دکانهای(!) خیلی از به اصطلاح دکتر! ها گل گرفته میشد! مثال: پدر بزرگ بنده که 115 سال عمر کرد، بدون اینکه یکبار توسط دکتر ویزیت بشه! (لازم به ذکره که پدر بزرگ بنده سالی سه بار حجامت می کردند).

و گذشته از تمام این موارد؛ اگر برخی از متخصصین مدعی، شعور و استقلال فکری داشتند و البته عناد رو کنار می زاشتند می دونستند که بعد از جنگ ایران و عراق چرا اکثر شیمیایی هایی که به آلمان رفتند و دوره درمان رو تکمیل کردند سالم برگشتند؟ دوره درمان؟ شاید براتون جالب باشه که در کلینیکهای آلمان 90 درصد از حجامت یا همان cupping برای سم زدایی و درمان کامل استفاده کرده بودند... مثال زنده: برادر بنده

و نکته آخر اینکه خلایق هرچه لایق... یعنی؛ منبع شعور برخی از ملت وابسته به تلویزیون و چرندیات یک عده از افراد وابسته به مافیای دارو در ایران هست! شاید به همین علت هست که ملت ایران رکورد بیشترین مصرف کننده داروهای شیمیایی و نهایتا کاهش میانگین عمر رو به خودش اختصاص داده...

نتیجه اخلاقی: تا می تونید بر علیه طب اسلامی و حجامت تایپ کنید چون واقعا حیفه که این همه دکتر! از کار بیکار بشن و داروهای ساخت داخل خراب بشه!

موفق باشید.

چیزی به اسم طب اسلامی نداریم. طبابت علم هست نه روایت و غیره....

ضمنا چرا توی بحثی که میتونه منطقی و علمی باشه پای احساسات رو میارید وسط که بله برادر رزمنده شیمیایی من فلان و بیسار لابد بقیه از سر دلسوزی باید حرفتون رو قبول کنند!؟

ضمنا همون شیمیاییهایی که میگید مگه پشتشون فیلتر مواد شیمیایی داشتند؟! ضمن اینکه یا مواد شیمیایی پشتشون گیر کرده که خوب کاری به کسی نداره همونجا باشه یا تو خون میچرخه که در این صورت حجامت فایده ای نداره. اینها داستان هست اگه واقعا عملی بود به شکل تحقیقات جامعی جای معتبر علمی ارائه میشد.

valiya

Registered User
لایک‌ها
11
قطعا و یقینا سخنان بنده برای تحریک احساسات نبوده چرا که هیچ ارزشی برای من نداره که وقتم رو تلف کنم تا یه عده از خود راضی(با عرض معذرت از حضور دوستان) رو متقاعد کنم.

ضمنا بنده هیچ امیدی ندارم که این بحث به سر انجام برسه، چرا که جو حاکم بر این فروم چنین اجازه ای رو نمیده... در کل؛ بحث اثبات سفید بودن ماست هم اینجا به مشکل برمیخوره!

http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=9079&keys=دانشمندان آلمان حجامت+ حجامت + طب مکمل + طب سنتی

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
قطعا و یقینا سخنان بنده برای تحریک احساسات نبوده چرا که هیچ ارزشی برای من نداره که وقتم رو تلف کنم تا یه عده از خود راضی(با عرض معذرت از حضور دوستان) رو متقاعد کنم.

ضمنا بنده هیچ امیدی ندارم که این بحث به سر انجام برسه، چرا که جو حاکم بر این فروم چنین اجازه ای رو نمیده... در کل؛ بحث اثبات سفید بودن ماست هم اینجا به مشکل برمیخوره!

http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=9079&keys=دانشمندان آلمان حجامت+ حجامت + طب مکمل + طب سنتی

قضاوت شما در باره ما مهم نیست. چیزی که مهمه اینه که تمام عمرتون رو هم بگذارید وسط خرافات رو نمیتونید به اثبات برسونید، مشکل شما اینه نه از خود راضی بودن بقیه. این جناب JOHANN ABELE هم که ازشون نقل قول میکنید :[ame="http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=JOHANN+ABELE&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8"]403 Forbidden[/ame]

حتی یک صفحه ویکی پدیای ناقابل هم در موردش وجود نداره که ببینیم اصلا کی بودند و چه رتبه علمی داشتند.

valiya

Registered User
لایک‌ها
11
حتما این موارد رو هم جز خرافات حساب میکنید:

[ame="http://www.google.com/search?q=cupping&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:eek:fficial&client=firefox-a"]302 Moved[/ame]

http://en.wikipedia.org/wiki/Fire_cupping

Searches related to cupping
[ame="http://www.google.com/search?hl=en&client=firefox-a&hs=8Jn&rls=org.mozilla:en-US:eek:fficial&q=cupping+therapy&revid=1798186553&sa=X&ei=hLUITMLqJ6eIOK-VhBo&ved=0CGAQ1QIoAA"]cupping therapy[/ame]
[ame="http://www.google.com/search?hl=en&client=firefox-a&hs=8Jn&rls=org.mozilla:en-US:eek:fficial&q=cupping+video&revid=1798186553&sa=X&ei=hLUITMLqJ6eIOK-VhBo&ved=0CGEQ1QIoAQ"]cupping video[/ame]
[ame="http://www.google.com/search?hl=en&client=firefox-a&hs=8Jn&rls=org.mozilla:en-US:eek:fficial&q=cupping+islam&revid=1798186553&sa=X&ei=hLUITMLqJ6eIOK-VhBo&ved=0CGIQ1QIoAg"]cupping islam[/ame]
[ame="http://www.google.com/search?hl=en&client=firefox-a&hs=8Jn&rls=org.mozilla:en-US:eek:fficial&q=cupping+sets&revid=1798186553&sa=X&ei=hLUITMLqJ6eIOK-VhBo&ved=0CGMQ1QIoAw"]cupping sets[/ame]

[ame="http://www.google.com/search?hl=en&client=firefox-a&hs=8Jn&rls=org.mozilla:en-US:eek:fficial&q=massage+cupping&revid=1798186553&sa=X&ei=hLUITMLqJ6eIOK-VhBo&ved=0CGQQ1QIoBA"]massage cupping[/ame]
[ame="http://www.google.com/search?hl=en&client=firefox-a&hs=8Jn&rls=org.mozilla:en-US:eek:fficial&q=moxibustion&revid=1798186553&sa=X&ei=hLUITMLqJ6eIOK-VhBo&ved=0CGUQ1QIoBQ"]moxibustion[/ame]
[ame="http://www.google.com/search?hl=en&client=firefox-a&hs=8Jn&rls=org.mozilla:en-US:eek:fficial&q=tire+cupping&revid=1798186553&sa=X&ei=hLUITMLqJ6eIOK-VhBo&ved=0CGYQ1QIoBg"]tire cupping[/ame]
[ame="http://www.google.com/search?hl=en&client=firefox-a&hs=8Jn&rls=org.mozilla:en-US:eek:fficial&q=acupuncture&revid=1798186553&sa=X&ei=hLUITMLqJ6eIOK-VhBo&ved=0CGcQ1QIoBw"]acupuncture[/ame]

بنده علاقه ای به ادامه این مبحث ندارم و نتیجه گیری نهایی رو به اذهان پاک و عاری از تکبر ارجاع میدم.

موفق باشید

Mr.Hahn

Registered User
لایک‌ها
56
حتما این موارد رو هم جز خرافات حساب میکنید:

302 Moved

http://en.wikipedia.org/wiki/Fire_cupping

Searches related to cupping
cupping therapy
cupping video
cupping islam
cupping sets

massage cupping
moxibustion
tire cupping
acupuncture

بنده علاقه ای به ادامه این مبحث ندارم و نتیجه گیری نهایی رو به اذهان پاک و عاری از تکبر ارجاع میدم.

موفق باشید
شما اصلا خوندی ببینی چی نوشته یا فقط لینک دادی که یه چیزی گفته باشی؟

According to the American Cancer Society, "[a]vailable scientific evidence does not support cupping as a cure for cancer or any other disease"[4]. It can leave temporary unsightly marks on the skin and there is also a small risk of burns.

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
دوستان نظرتون راجع به حجامت پشت گودی گردن چیه توصیه می کنید ؟

توی طب سنتی چندین فایده براش بر شمردن. شما نظر خاصی ندارید؟

valiya

Registered User
لایک‌ها
11
علی رغم میل باطنی مبنی بر بر ادامه بحث:

http://en.wikipedia.org/wiki/Johann_Martin_Abele
http://www.answers.com/main/ntquery?s=JOHANN+ABELE&gwp=13
http://www.ilgiardinodeilibri.it/libri/__urinoterapia_johann_abele.php
http://www.weltbild.de/3/14164316-1/buch/schroepfkopfbehandlung.html
http://www.weltbild.de/1/pprod.img/...033918&trbid=414150&zoom=1&b=1003285&js=false

و

http://www.weltbild.de/3/14917287-1/buch/die-kunst-des-schroepfens.html
http://www.weltbild.de/3/15582337-1/buch/schroepftherapie-in-der-chinesischen-medizin.html
http://www.weltbild.de/3/15854664-1/buch/blutegeltherapie.html

و صدها لینک از سایتهای غرب و شرق
ضمنا؛ بد نیست یک دوره نحوه جستجو در وب رو آموزش ببینید... و بعد نظر بدید!

کسی که خوابیده رو میشه بیدار کرد؛ اما وای بر زمانی که کسی خودش رو به خواب زده باشه... که هیچ وقت نمی تونی بیدارش کنی.

valiya

Registered User
لایک‌ها
11
یک سوال , پس چرا روسای فکریت ( استاد تمساح و امثالهم ) , وقتی که کوچکترین مریضی می گیرند , فورا

به لندن می روند و یا نزد بهترین متخصصان طب واقعی( غربی) مراجعه می کنند و هیچکدام از این ملاها , هرگز

از به اصطلاح طب اسلامی , خودشان استفاده نمی کنند و فقط به پیروان عوام ( مثلا تو ) , توصیه می کنند !

:hmm:

خوب، خدا رو شکر که تونستم نظریه خودم (عقده ای بودن و بیچاره بودن یه عده ای) رو به اثبات برسونم.

عزیز من! بنده کاری به هیچ خدا بنده ای ندارم! مشکل شما اینه که هر چیزی رو از دریچه عینک خودت می بینی!
ضمنا، پیرو عوام کسی هست که یک روز بهش میگن چای برای بدن خوبه و یک روز میگن برای قلب بده و ... و این بدبخت بدون علم به اینکه چی دست کی هست دقیقا بهش عمل میکنه!
بنده همان اول از مافیای اقتصادی و علمی گفتم و حاضرم اثباتش کنم... البته این مبحث آلوده به انحرافات عقلی و مذهبی و اجتماعی و سیاسی! ارزش وقت گذاشتن رو نداره.

valiya

Registered User
لایک‌ها
11
و عجیب آنکه مافیای پزشکی تا آنجا در کشور ما قدرت گرفته که انرژی درمانی رو به عنوان طب مکمل رد میکنه!!! چراکه چه کسی بهتر از ملت ما که بدون تحقیق آشغالها و پسماندهای تولید داخل رو به عنوان دارو مصرف کنه ؟!

شاید براتون جالب باشه که اکثر داروهای وارداتی به ایران رو داروهای گیاهی تشکیل میده! مخصوصا داروهای ساخت امریکا.
ببینید این بحث یک قرن پیش در اروپا و بر مبنای متد و کتب ایرانی و اسلامی مطرح شد و توسط امثال مایی که یک قرن از دنیا عقب هستیم در آن زمان دچار تنش شد و نهایتا تایید شد.
حال عجیب نیست که شما امروز این بحث رو رد کنید چرا که اولا یک قرن عقب هستیم و دوما گوش و چشم و جانمان پر است از اراجیف رسانه های مافیایی ...

valiya

Registered User
لایک‌ها
11
این هم سر انجام بحث علمی ما!!! اصلا تعجب نکردم وقتی که این پیام رو بصورت خصوصی دریافت کردم چرا که منطق ضعیف حکم بر نوشتن این اراجیف را خواهد کرد:

" حالا که توهین کردن بی دلیل را به من , آغاز کردی پس من هم واقعیتی را می گویم:

محمد ( پیامبرتان ) و علی ( خلیفه 4م) , دو .... و .... سراسر تاریخ بشریتند و

قرآن یاوه هایی عربی بیش نیست , و ...

:p "

Mr.Hahn

Registered User
لایک‌ها
56
این آقا اصلا ربطی به اون دکتری که اول معرفی کردید نداره. ایشون ناشر و حقوقدان بودند و در قرن هجدهم میلادی زندگی می کردند. بقیه منابعی هم که معرفی کردید همین طوری بی ربط به موضوع هستند؟

در ضمن علنی کردن پیغام خصوصی کار درستی نیست حالا محتواش هذ چی که می خواد باشه. چه طور بعد 5 سال عضویت تو این فروم هنوز این رو نمی دونید؟

valiya

Registered User
لایک‌ها
11
حتما شما ربط موضوع رو کشف میکنید؟

بحث سر شخص نیست.
بحث سر اینه که دهها کتاب و مقاله علمی به زبانهای مختلف در مورد حجامت چاپ شده و حالا چند تا آدم تازه به دوران رسیده این روش رو نقد میکنند! و جالب اینکه وقتی هم کم میارن با پیام خصوصی فحش و... برام ارسال میکنند...

چرا ما ملت عادت داریم که هر چیزی رو حکومتی ببینیم؟
آدم باید خیلی بدبخت باشه که این همه مسلمات رو به خاطر نوع نگرش به دین و اسلام رد کنه!
من آدم مقید به دین نیستم و ضمنا تعصبی هم به هیچ منش و روشی ندارم چون وقتی پونزده ساله بودم با تفکرات و نوع روش و منش اروپایی ها از نزدیک آشنا شدم و اونجا فهمیدم که ما چقدر عقب هستیم و چقدر به خاطر کج فهمی هامون کلاف سرمون رفته که همین بحث طب مکمل که جنابان مافیا برامون مشتبه کردند یک درصد از اون کلاهها رو شامل میشه!!!
در هر حال موفق باشید

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
شاید براتون جالب باشه که اکثر داروهای وارداتی به ایران رو داروهای گیاهی تشکیل میده! مخصوصا داروهای ساخت امریکا.

و چون داروهای گیاهی اونوطوری (به فرض)، پس حجامت هم همونطوری...
icon10.gif

برادر، می گم آیا شما ریتایرد یور لاجیک اند برین؟!
icon10.gif

لازم نیس زیاد برای پیدا کردن لینک زحمت بکشی جان من، شبه علمایی هستن که صد برابر این براشون می شه لینک پیدا کرد خیلی ساده، ولی این تبدیل به علم نمی کندشون. نمونه هاش و ایراداتش رو تو همین تاپیک معرفی کردم: هومیوپاتی، استرولوژی (اختربینی)، تماس شفا بخش و الخ... هرکدومش توی یه جا پاش لنگ می زنه (از لحاظ روش شناختی)، هر کدومش جوانب به شدت غیر علمی داره و در دایره ی شناخت علمی قرار نمی گیره. این هم در حال حاضر مشابه هموناس: ایراداتش رو برطرف کنین، بعد ادعا کنین.

بحث سر اینه که دهها کتاب و مقاله علمی به زبانهای مختلف در مورد حجامت چاپ شده و حالا چند تا آدم تازه به دوران رسیده این روش رو نقد میکنند! و جالب اینکه وقتی هم کم میارن با پیام خصوصی فحش و... برام ارسال میکنند...

هیچکدومش "علمی" نبوده و نیس، حالا شما باز بگو هس!
icon10.gif

چرا ما ملت عادت داریم که هر چیزی رو حکومتی ببینیم؟

این همون رویکردی نیس که خودت نسبت به پزشکی اتخاذ کردی؟

بالا