برگزیده های پرشین تولز

حجامت

تا حالا حجامت کردی؟

• Total voters
    100

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
اگه توضیح من در مورد طب سوزنی و سردرگمی طب نوین در مورد چرایی تاثیرگذاریش باعث این فرافکنی شد, باید بگم در صورت نیاز در تاپیک و فرصتی مناسب ( البته اگه چیزی به جز ارسال پارازیت و متشنج کردن فضا هم در چنته داشته باشید) در موردش بحث خواهیم کرد ... فقط این توضیح رو بدم که شخصا علاقه شدیدی به طبابت و کمک به بیمار داشتم ولی چون امکان تحصیل در رشته پزشکی دیگه برام میسر نبود:( بیشتر مطالعه میکنم و در صورت امکان سعی دارم در شاخه های درست حسابیه طب مکمل هم وارد بشم:happy: (این توضیح رو دادم تا شما مثل همیشه دچار قضاوتهای عجولانه و جسورانه ای که در مورد افراد دارید نشید و هر چیزی رو که دلیل واقعیش از حوزه ادراکتون خارجه , یا قبول کردنش باب میلتون نبست رو معجزه, شگفتی و یا شایدم خرافات نخونید ... هر چند هر چی بخونید هم اهمیتی نداره! چون فقط برای تسکین و توجیه خودتون مفیده...)

ضمنا اگه متوجه شده باشید جناب بلادی دیگه جوابی به ارسال های شخص شما نمیدن (حتما ازتون دلخور هستن ولی جواب ندادن تا تاپیک از بین نره , که این خودش نشون میده که واقعا دنبال جواب سوالاشون بودن...) ولی شما باز هم به همون روش قبلی براشون پارازیت ارسال می کنید ... لطفا حداقل سعی کنید رعایت احترام رو به کاربران دیگه داشته باشید اگه خودتون محترم هستید... اگه نیستید یا حرف جدیدی در ادامه این بحث ندارید اجازه بدید کسانی که میتونن بحث کنن بحث رو با آرامش و متانت پیش ببرن ...

بنده برای خرافات هیچ ارزشی قایل نیستم. دلخوری افراد هم برام چندان مهم نیست مگه الیشون و دیگرانی که تبلیغ خرافات میکنند و به علم و شعور خوانندگان توهین میکنند توجهی به این دارند که گفتن این حرفها چقدر باعث دلخوری افراد اهل علم میشه؟ خیلی هم نگران ایشون نباشید بار اولی نیست با ایشون بحث میکنم و اگه کوچکترین جوابی داشته باشند حتما بیان میکنند. چیزی نمیگن که کمتر خراب کنند
چیزی هم که به عنوان طب مکمل میشناسید در کشورهای پیشرفته درصورتیکه مورد تایید مراکز درمانی باشه حمایت میشه و حتی تحت پوشش بیمه هم قرار میگیره. مثلا ماساژ درمانی و طب سوزنی رو میدونم که بعضی کشورها حتی جز بیمه قرار دادند ولی اونها هم مسیر روش علمی رو طی کردند. خرافات تعریفی داره و این مسائل خرافی هست نه اینکه من چون نمیپسندم خرافاته خیر! میبینید که همین دوست عزیزتون هیچ مطلب علمی در تایید حجامت ندارند و متوسل میشوند به نظر نهادهای مذهبی مثل موسسه حجامت ایران که از این کار دارند سود مادی میبرند.
حجامت رو مردمی در هزاران سال پیش بکار میبستند که هیچ نمیدونستند خون چیه و کاربردش چیه و چرا یکجا سیاهه یکجا سرخ و ماهیتش چیه و .... حالا که علم روز هم هیچ مزیتی برای این عمل پیدا نکرده بیاییم بگیم خوب پس همون مردم عصر حجری که هیچی از خون و بدن انسان نمیدونستند لابد راست میگفتند! کدام سیستم فکری غیر خرافی میتونه چینین حرفی رو به زبون بیاره؟

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
ممنون فرضان جان :happy:
حس جوانی بهم دست داد

ممنون منثور جان :happy:
حس جوانی بهم دست داد

منم دچار حس بحران شخصیتی شدم ...

فرضان + منثور = فرثور
/ فرضان قیامط

SilentStar

Registered User
لایک‌ها
230
داریوش جان, ازتون ممنونم... کامل و منطقی و قانع کننده پاسخ دادید. حداقل اون قسمت از صحبتهاتون که در مورد نظرات من بود... به نظر میرسه من هم در مورد شما کمی عجولانه قضاوت کرده باشم! :blush: (امان از این قضاوت کردن ها که هنوز خودم هم گرفتارش میشم ...)

در مورد اون قسمت از صحبتاتون که مربوط به جناب بلادیسته فقط این رو بگم که ساختارهای فکریتون متفاوته . بنابراین انتظار نمیره راحت به توافق برسید! به نظر من اگه ایشون پافشاری هم کردن به این دلیل بوده که نمیتونستن قانع بشن ( البته شاید سوابق ذهنی که از هم دارید و اختلاف مشهود در مبانی فکری ==> "کم بودن اعتماد متقابل" , هم بی تاثیر نبوده باشه!! ) احتمالا اگه طرف صحبتشون مثلا بنده می بودم خیلی زودتر قانعشون میکردم که علمی نیست.

به هر حال باز هم ازتون ممنونم:happy:

شاد و پیروز باشید

Last edited:

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
بنده برای خرافات هیچ ارزشی قایل نیستم. دلخوری افراد هم برام چندان مهم نیست مگه الیشون و دیگرانی که تبلیغ خرافات میکنند و به علم و شعور خوانندگان توهین میکنند توجهی به این دارند که گفتن این حرفها چقدر باعث دلخوری افراد اهل علم میشه؟ خیلی هم نگران ایشون نباشید بار اولی نیست با ایشون بحث میکنم و اگه کوچکترین جوابی داشته باشند حتما بیان میکنند. چیزی نمیگن که کمتر خراب کنند
چیزی هم که به عنوان طب مکمل میشناسید در کشورهای پیشرفته درصورتیکه مورد تایید مراکز درمانی باشه حمایت میشه و حتی تحت پوشش بیمه هم قرار میگیره. مثلا ماساژ درمانی و طب سوزنی رو میدونم که بعضی کشورها حتی جز بیمه قرار دادند ولی اونها هم مسیر روش علمی رو طی کردند. خرافات تعریفی داره و این مسائل خرافی هست نه اینکه من چون نمیپسندم خرافاته خیر! میبینید که همین دوست عزیزتون هیچ مطلب علمی در تایید حجامت ندارند و متوسل میشوند به نظر نهادهای مذهبی مثل موسسه حجامت ایران که از این کار دارند سود مادی میبرند.
حجامت رو مردمی در هزاران سال پیش بکار میبستند که هیچ نمیدونستند خون چیه و کاربردش چیه و چرا یکجا سیاهه یکجا سرخ و ماهیتش چیه و .... حالا که علم روز هم هیچ مزیتی برای این عمل پیدا نکرده بیاییم بگیم خوب پس همون مردم عصر حجری که هیچی از خون و بدن انسان نمیدونستند لابد راست میگفتند! کدام سیستم فکری غیر خرافی میتونه چینین حرفی رو به زبون بیاره؟

من چند وقته این بحث رو دنبال می کنم مثه اینکه تو یه دور باطل افتاده

آقا برای اینکه یه بحث به نتیجه برسه باید سر یه چیزهایی آدم مشترکاتی داشته باشه

مثلا اول اینکه تو به چه می گی علمی ؟ این سوال اوله

Last edited:

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
نه بلادی جان، نه...
این قسمت بحثت دارای همون مغالطه ای هس که قبلا هشدار داده بودم: "پس از این، پس به خاطر این". قابل تکرار نیست، مگر اینکه تحقیق آزمایشگاهی درستی ارایه بشه (با یک سیستم درست، با گروه کنترل، با آمارگیری های منظم): که نشده. بلادی جان، نکته در همینه.

موارد بسیار معدود و پراکنده ای ارایه شده که بعضا تاریخ هاش فواصل متعددی با هم دارن. (یکیش شیش ماه، یکیش 3 سال، بقیه اش هم معلوم نیس)

//

اما اون سوالاتی که پرسیدم هدفم همین بود که سازوکار زیر سوال بره. چون این توضیح ابدا به روابط علی هیچ کاری نداشته*! مثه اینکه علت همه ی بیماری ها فقط یه چیزه! چطور:

اینطوری که مثلا اگزما رو در مقابل سرماخوردگی در نظر بگیر. اگزما یه بیماری آلرژیک هست که من خودم هم مدتی پیش یه نوع خفیفش رو داشتم. (من کلا بیماری های آلرژیک رو زیاد تجربه کردم). دوایی که داشتم یه نوع کرم بود. خوب با مصرفش درمان شد. اما موضوع این نیس: ادعای طرح شده این بود که این کار (حجامت) باعث "تقویت سیستم ایمنی بدن" می شه. (که تو خود اینش بحث هس) اما که طبیعتا حدس می زنیم لابد برای سرماخوردگی جواب می ده.

خوب موضوع اینه که "تقویت سیستم ایمنی" بیماری های آلرژیک رو "بدتر" می کنه. به خاطر همین درمان موقت آلرژی ها با کورتون یا ایمونوماجولیتورهای تضعیف کننده ی سیستم ایمنی بدن هست. درمان کاملش هم دوری از عامل حساسیت هس.

//

علل فقر آهن هم متعدد هستن، اما کمبود آهن رو چه طوری پیشگیری و درمان می کنن: با مصرف آهن. (طبیعتا!
icon10.gif
)
زنان باردار یا نوزادان هم بیشتر در معرض خطر هستن. خوب طبیعیه که وقتی یه نفر ادعا می کنه در مان این بیماری به همراه اون قبلیا که علت متفاوتی داشتن حجامت هس، اونوقت این پیش میاد: باید از "علم پزشکی" دست شست. یعنی همون قضیه ی علم متعارف که صحبتش بود. مثه اینکه روابط علی پزشکی برای درمان این وسط نقش نسیم و شقایق رو بازی می کنن!

//

هموروئید هم تکلیفش معلومه دیگه: این هم کاملا علت متفاوتی داره نسبت به اونای دیگه. ادعا شده که این رو هم درمان می کنه. تا جایی که یادمه درمان این یکی جراحی هس!

//

طبیعتا، وقتی نام 70 تا بیماری میاد و بعد ادعا می شه که این کار همه ی اونها رو "درمان" می کنه، خوب دیگه اعتماد به چنین چیزی اصولا ممکن نیست. خصوصا که علم متعارف هم در بهترین حالت ابدا تاییدش نکنه:
برای حساسیت ها از تضعیف سیستم ایمنی (برای اینکه علتش اصلا خود سیستم ایمنی هست)،
برای سرماخوردگی از داروهای متفاوت (علتش ویروس هس)،
برای فقر آهن از آهن (علتش نرسیدن آهن به بدن هس، که خودش علل متفاوتی داره)،
و برای همورویید از جراحی استفاده می شه (اونم علتش مشخصه!
icon10.gif
).

//

* شبه علم یعنی همین. یعنی کاربران فعال علم و دانش ما بیان و وقتشون رو صرف این مسایل بکنن، به جای اینکه بتونن پای خود علم وقت بذارن.

دوست عزیز من این پست شما رو که خوندم فهمیدم که شما از حجامت هیچی نمی دونی حتی در حد الفبا

پس چجوری چیزی که اصلا شناختی ازش نداری رو به همین سادگی رد می کنی؟

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
جهل است برادر جهل !
عمل عجیب و غریبی که هیچ فایده ای ندارد را کرده اند " هو الشافی ! " و خب طبیعتا باید دایره و دنبک هم دست بگیرند و برایش مدارک صد من یک غاز جور کنند ...

یکبار هم از خودشان نمی پرسند که " یعنی یکنفر در ممالک پیشرفته -اصلا غیرپیشرفته - پیدا نمی شود که 4 تا آزمایشی که بلودی و حاجی بذرافشان ! در اختیار دارند رو بررسی کنه و حجامت رو تایید کنه ؟!! "

می دونی چه حالی می ده که بیمار تیروئید بجای اینکه سالی 1000 جور قرص بخوره ، بره 4 تا تیغ بزنه و خلاص !؟
می دونی چه هزینه ای از رو دوش دولتها برداشته میشه اگر حجامت رو جایگزین جراحی و دوا درمان های استاندارد کنیم ؟!
می دونی لازم نبود پژوهشکده رویان رو با اون عرض و طول بسازیم تا به درمان ناباروری بپردازیم و بجاش کافی بود کمی پول به موسسه حاجی خیراندیش تزریق کنیم تا با 4 تا تیغ زدن ، آزواسپرمی مردان رو درمان کنه ؟

وای که چقدر ما جهانیان سهل انگاریم درقبال حجامت . آنهم وقتی بلودی و حاجی خیراندیش تونستن اثر معجزه گرش رو براحتی کشف و ثبت کنند !! وای که چقدر بی سوادند محققین راستین علم پزشکی !

همچین هم به ابن سینا استناد می کنند که انگار دبیرکل hhs.org هست . ابن سینا بسیار محترم و باعث افتخار است ولی آدم باید خیلی بی سواد باشد که در قرن 21 فکر کند سواد پزشکی ابن سینا درحد قرن 21 بوده ! یا هر کاری که ابن سینا کرده درسته و ... اینا رسما ابن سینا رو هم بردن قاطی معصومین !

خلاصه اینکه
رو نیست
جهل است .

پ.ن : حجامت = تیغ زدن . چه ایهام بامزه ای . واقعا مردم را تیغ می زنند این دلاکهای مدرن .

:lol::lol::lol::lol::lol:

ما یه استاد تنظیم خانواده داشتیم دکتر بود ... علنا آتئیست شده بود !! منکر همه چی شده بود !!!دیگه جواب سلام آدم رو هم نمی داد و می گفت علمی نیست و ثابت نشده !!!

الان این پست رو دیدم یاد اون افتادم :دی

SilentStar

Registered User
لایک‌ها
230
دوست عزیز من این پست شما رو که خوندم فهمیدم که شما از حجامت هیچی نمی دونی حتی در حد الفبا

الان من رابطه علّی نمیبینم اینجا!
icon10.gif

به چه دلیل؟ یعنی چی رو تو نظریات جناب دوک :) آقا ارادت داریم
icon10.gif
) دیدید که نتیجه گیریتون این شد! (بعد از آن, پس به علت آن )

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
icon10.gif

icon10.gif

اون پست رو بخونید ایشون برای رسیدن از a به B فقط یه راه رو به رسمیت می شناسه!!! و بقیه راه ها رو ندیده رد می کنه !!!

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
من چند وقته این بحث رو دنبال می کنم مثه اینکه تو یه دور باطل افتاده

آقا برای اینکه یه بحث به نتیجه برسه باید سر یه چیزهایی آدم مشترکاتی داشته باشه

اگه بحثها رو واقعا دنبال کرده بودید این سوال رو نمیپرسیدید. در این مورد صحبت کردیم.
به طور خلاصه علم پزشکی هست که در این مورد مفید یا بی فایده یا مضر بودن حجامت تصمیم میگیره نه چیز دیگه. ضمن اینکه حدیث و غیره هم علم نیست اگه میخوای متوسل به دامن این چیزها بشوی

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
سلام خدمت همگی دوستان
ببخشید دیروز و امروز حسابی سرم شلوغ بود و هست(اینقدر سرگرم حجامت شدم از کار خودم موندم و الان ناچارم جبران کنم //دوک یه چیزی میدونه میگه اینقدر راجع به حجامت تحقیق نکن
43r4jed.gif
) و 5 شنبه هم دارم میرم یه مسافرت چند روزه ...خیلی ممنون از دوستانی که جواب دادن مخصوصا ماهی و دوک عزیز (البته نمیدونم چرا ماهی جان اینقدر جوش آورد یه دفعه
swear1.gif
!!یه سوال پرسیدم، خوبه دم دستت نبودم وگرنه یه کتک مفصلی میخوردم
flat.gif
) ...من همچنان به تحقیقات خودم ادامه میدم
computer4.gif
راستی در این راستا با یه دوست عزیز آشنا شدم که مقالشون در یه ژورنال آمریکایی به چاپ رسیده و مطالب خیلی خوبی در اختیارم گذاشتن یکمی از مقالات رو خوندم و سعی میکنم برگشتم برای دوستان هم بزارم بتونن استفاده کنن ...رد پای حجامت رو تا دانشگاه هاروارد زدم داریم به علم نزدیک میشیم
lollipopsmiley.gif

راستی این پست رو به دو دلیل گذاشتم :
1-فکر نکیند در رفتم تا آخر باهاتون هستم
N_aggressive%20%2816%29.gif
(ادب حکم میکرد بگم چرا جواب ندادم )
2-خواهشا وارد بحث های حاشیه ای نشید و بزراید تاپیک بمونه
sochildish.gif

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105

پس چجوری چیزی که اصلا شناختی ازش نداری رو به همین سادگی رد می کنی؟

اون پست رو بخونید ایشون برای رسیدن از a به B فقط یه راه رو به رسمیت می شناسه!!! و بقیه راه ها رو ندیده رد می کنه !!!
اول اینکه منم فهمیدم شما از اونی که من گفتم هیچی نمی دونی، در حد الفبا!
icon10.gif

ببین مهدی جون (این عبارتو زیاد به اون یکی مهدی گفتم، اما خط مشی غلطش درس نشد. البته اوشون دی جی نبود، بلکه با شماره مشخص می شد. حالا ایشال... شما فرق می کنی!
icon10.gif
).

شما یه نفس عمیق می کشی، بعد این مطلب و اون قبلیه رو که درباره ی علم متعارف نوشته بودم یه دور دیگه می خونی. بعد که به اشتباهت پی بردی میای اینجا می نویسی. اوکی؟!
icon10.gif

من می تونم بهت بگم، منتها به شرطی که شما بی مطالعه ادامه اش ندی. خیلی ساده، در حد همین تاپیک گفتگوی آزاد خودمون که نمی خوایم خیلی فلسفه ی علمش زیاد بشه، علم شناختیه که با روش علمی به دست میاد. (برای هر گونه ادامه ی مبحث و اینا هم به کتب روش شناسی و فلسفه ی علم رجوع شود. نقطه سر سطر!)

icon10.gif

icon10.gif

ما بیشتر...
icon10.gif

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
سلام خدمت همگی دوستان
رد پای حجامت رو تا دانشگاه هاروارد زدم داریم به علم نزدیک میشیم
lollipopsmiley.gif

sochildish.gif

شما خودت رو داری به در و دیوار می زنی که 4 تا مقاله دانشگاهی جور کنی !
منکه بهت گفتم نمی خواد خودتو خسته کنی . به خودم بگو برات 8 تا مقاله دانشگاهی در اختیارت میذارم

مشکل اینه که نمی دونی نتیجه تحقیق دانشگاهی هیچوقت یک سند پزشکی نیست و هیچ پزشکی بیمارش رو از روی نتایج تحقیقات دانشگاهی درمان نمی کنه ! و هیچ روش درمانی صرفا بدلیل تایید شدن یا تحقیق شدن توسط فلان دانشکده ، به یک روش استاندارد و قابل درج در رفرنسهای پزشکی تبدیل نمیشه .

کلا خیلی چیزا نمی دونی . فقط می دونی که حجامت 1001 بیماری رو شفا می ده چون حاج آقا گفته ! و چون حاج آقا گفته پس حتما علمیه و بر من واجب است که برم بگردم براش رفرنس جور کنم !

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,277
چند صفحه قبل یه همچین لحظه ای رو پیش بینی کرده بودم:

تمام این مطالبی که در مورد اثرات درمانی حجامت گفته شده ادعاهای بی ارزش هستند، مگر زمانی که در کتاب ها یا مجلات معتبر اثری ازشون دیده بشه. البته این باز خودش نکته داره و باید بهتون بگم با توجه به حقه هایی که اخیرا یه عده ای می زنند برای چاپ کردن مقالات شون در مجلات نیمه معتبر، شخصا یه همچین مطالبی رو فقط وقتی قبول می کنم که در کتاب های درجه یک پزشکی مثل Harrison یا Cecil یا Rook یا ایمونولوژی رویت چیزی راجع بهش نوشته شده باشه.
در غیر این صورت همه اینها میشه ادعاهای عوام فریبانه اثبات نشده...

به هر حال، منتظر مطالب جعلی بعدی هستیم! It would certainly be another load of cr*ap :دی.

پ.ن: علت جوش آوردن بنده (به قول شما) و پایان صبر من (به قول خودم) هم اینه که قبلا شما رو "بی اطلاع" می دونستم، ولی هر چی می گذره دارم بیشتر قانع میشم که قضیه هر چی هست، مطمئنا بی اطلاعی نیست...

Last edited:

neo2

Registered User
لایک‌ها
184
1 سوال ديگه ... جاشم مي مونه ؟؟؟

نه نمیمونه. البته حجامت کردن بیشتر یه چیز سلیقه ای هست. قدیم هم شنیدم با شاخ بز و عسل و اینجور چیزا حجامت میکردن.

من خودم چون ورزش حرفه ای میکنم تقریبا سالی یه بار حجامت میکنم. خیلی آدم رو سرحال و شاداب میکنه.

البته سالی که آدم حجامت میکنه، خون دیگه نمیتونه بده. مگر با تشخیص پزشک و در صورت توانایی جسمی خود طرف.

بازم میگم. یه چیز سلیقه ای هست. ممکنه یکی خوشش بیاد، یکی متنفر باشه ;)

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
البته سالی که آدم حجامت میکنه، خون دیگه نمیتونه بده. مگر با تشخیص پزشک و در صورت توانایی جسمی خود طرف.
;)

دوست عزیز مطلقا بحث توان بدنی مطرح نیست
شما تشریف ببرید سازمان انتقال خون و بفرمایید که تازگی حجامت شدید ، محاله ازتون خون بگیرند
صرفا به یک دلیل آنهم احتمال انتقال هپاتیت و ایدز به شخصیست که حجامت کرده

این مسئله در سازمان انتقال خون بصورت بخشنامه وجود دارد و مطمئنا اگر شیوع هپاتیت و ایدز حین عمل حجامت بالا نبود چنین مسئله ای بخشنامه نمی شد و البته دوستانی هستند که با نگفتن واقعیت ( که حجامت کرده اند ) جان دیگران رو هم به خطر می اندازند ...

SilentStar

Registered User
لایک‌ها
230
دوست عزیز مطلقا بحث توان بدنی مطرح نیست
شما تشریف ببرید سازمان انتقال خون و بفرمایید که تازگی حجامت شدید ، محاله ازتون خون بگیرند
صرفا به یک دلیل آنهم احتمال انتقال هپاتیت و ایدز به شخصیست که حجامت کرده

این مسئله در سازمان انتقال خون بصورت بخشنامه وجود دارد و مطمئنا اگر شیوع هپاتیت و ایدز حین عمل حجامت بالا نبود چنین مسئله ای بخشنامه نمی شد و البته دوستانی هستند که با نگفتن واقعیت ( که حجامت کرده اند ) جان دیگران رو هم به خطر می اندازند ...

میدونم الان تصورتون اینه که جاهایی که حجامت میکنند فضایی شبیه حموم های قدیمی و چرک آلود با آدمهایی با ریشهای 8 متری و... دارند!!! :D هر چند این روش ریشه در قدیم داره ولی این دلیل نمیشه که حداقل ظاهرش امروزی نشده باشه ... فک کنم خودتون اصلاح دلاکان مدرن رو بکار بردید! :دییی

اگر قبول کنیم که حجامت صرفا نوعی خون گیریه ساده و بدوی ست, حداقل این رو تصدیق کردیم که همون خون گیری صورت میگیره !!!

حالا به من بگید تعداد دفعاتی که یک فرد میتونه در طول سال خون بده محدوده یا خیر؟ میدونیم که محدوده و میدونیم که دلیل این محدودیت قطعا ایدز و هپاتیت و... نیست.

من نمیخوام از حجامت دفاع کنم ولی اگه سازمان انتقال خون دلیل این سیاست رو شیوع هپاتیت و ایدز در حین عمل حجامت اعلام کرده واقعا جای تامل داره !!! اگه اینطور باشه کسانی که آرایشگاه, دندان پزشکی, تزریقات و غیره هم میرن تا یک سال نباید خون بدن!! چون هیچ تضمینی وجود نداره که اونها هم آلوده نشده باشند! یعنی این سازمان هیچ راهی نداره که تشخیص بده خونی که گرفته آلوده س یا نه... و جان مردم رو به خطر می اندازه!!!؟ میدونیم که داره....

پس نتیجه میگیریم چنین تدبیری فقط برای این اتخاذ شده که به زور هم که شده گرایش مردم نسبت به حجامت کمتر و در نتیجه نسبت به اهدا خون بیشتر بشه ! نوعی خراب کردن رقیب! از تدبیرهای این مدلی اصلا خوشم نمیاد حتی اگه نیت خیری پشتشون باشه! هدف وسیله رو توجیه نمیکنه ! هر چند این جور تدابیر تو دنیای امروز تقریبا عادی محسوب میشه... نمیتونم به خون این بدویون اطمینان کنم, حرفیه!!؟ :دی

شاد باشید...:lol::lol::lol:

Last edited:

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
میدونم الان تصورتون اینه که جاهایی که حجامت میکنند فضایی شبیه حموم های قدیمی و چرک آلود با آدمهایی با ریشهای 8 متری و... دارند!!! :D هر چند این روش ریشه در قدیم داره ولی این دلیل نمیشه که حداقل ظاهرش امروزی نشده باشه ... فک کنم خودتون اصلاح دلاکان مدرن رو بکار بردید! :دییی

اگر قبول کنیم که حجامت صرفا نوعی خون گیریه ساده و بدوی ست, حداقل این رو تصدیق کردیم که همون خون گیری صورت میگیره !!!

حالا به من بگید تعداد دفعاتی که یک فرد میتونه در طول سال خون بده محدوده یا خیر؟ میدونیم که محدوده و میدونیم که دلیل این محدودیت قطعا ایدز و هپاتیت و... نیست.

من نمیخوام از حجامت دفاع کنم ولی اگه سازمان انتقال خون دلیل این سیاست رو شیوع هپاتیت و ایدز در حین عمل حجامت اعلام کرده واقعا جای تامل داره !!! اگه اینطور باشه کسانی که آرایشگاه, دندان پزشکی, تزریقات و غیره هم میرن تا یک سال نباید خون بدن!! چون هیچ تضمینی وجود نداره که اونها هم آلوده نشده باشند! یعنی این سازمان هیچ راهی نداره که تشخیص بده خونی که گرفته آلوده س یا نه... و جان مردم رو به خطر می اندازه!!!؟ میدونیم که داره....

پس نتیجه میگیریم چنین تدبیری فقط برای این اتخاذ شده که به زور هم که شده گرایش مردم نسبت به حجامت کمتر و در نتیجه نسبت به اهدا خون بیشتر بشه ! نوعی خراب کردن رقیب! از تدبیرهای این مدلی اصلا خوشم نمیاد حتی اگه نیت خیری پشتشون باشه! هدف وسیله رو توجیه نمیکنه ! هر چند این جور تدابیر تو دنیای امروز تقریبا عادی محسوب میشه... نمیتونم به خون این بدویون اطمینان کنم, حرفیه!!؟ :دی

راستش متاسفانه من یک مرکز حجامت که خیلی دک و پز داشت رو دیدم. به نظرم امکان انتقال بیماری کم نیامد. اصلی ترین نکته منفی ای دیدم این بود که متاسفانه اکثر وسایل یکبار مصرف نبود.

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
من نمیخوام از حجامت دفاع کنم ولی اگه سازمان انتقال خون دلیل این سیاست رو شیوع هپاتیت و ایدز در حین عمل حجامت اعلام کرده واقعا جای تامل داره !!! اگه اینطور باشه کسانی که آرایشگاه, دندان پزشکی, تزریقات و غیره هم میرن تا یک سال نباید خون بدن!!

اگر ؟
اگر نداره دوست عزیز
به نزدیک ترین پایگاه انتقال خون تشریف ببرید و بفرمایید که حجامت شده اید و ببینید ازتون خون گرفته میشه یا خیر ؟
بخشنامه صراحتا این کار رو منع کرده مگر اینکه اصرار داشته باشید این بخشنامه هم جزوی از تحرکات صهیونیزم جهانی جهت بدنام کردن حجامت است !.
و اما در مورد آرایشگاه و دندان پزشکی و تزریقات

آرایشگاه
احتمال انتقال ایدز از طریق آرایشگاه حتی شبیه احتمال انتقال ایدز و هپاتیت از طریق حجامت نیست
دوما همه خونهایی که گرفته میشه قاعدتا غربالگری هم میشه . متولی امور خونی مملکت نمی تونه و کلا عقلانی نیست که کسانی که آرایشگاه رفته اند رو بخواد از سیستم خونگیری حذف کنه اما براحتی می دونه اون درصد کمی از مردم رو که با دلبستن به حجامت زندگی خودشون و بقیه رو به خطر می اندازن رو از لیست حذف کنه و چون درصد بالایی نیستند اولا خللی در میزان دریافت خون ایجاد نمیشه ثانیا ریسک دریافت خون آلوده کاهش پیدا می کنه
ولی در مورد همین آرایشگاه هم
شما تشریف ببرید بفرمایید که تتو کرده اید . امکان نداره ازتون خون بگیرن . چون تتو رو هم اغلب سلیمه باجی هایی انجام می دهند که فکر می کنند فوق تخصص زیبایی دارند . مثل همین حاجی خیراندیش ها

دندانپزشکی
در مورد داندانپزشکی لااقل ما می تونیم امیدوار باشیم یکسر قضیه پزشک متخصصیست که برای جان خودش و بیمارانش احترام قائل است برخلاف دلاکهای مدرنیزه شده در باب حجامت
از طرفی در این زمینه هم بخشنامه های برای هر دو طرف هست
هم برای دندانپزشک که مواردی رو باید بدقت رعایت کنه
هم برای سیستم دریافت خون ما ، در این مورد هم شما به سازمان انتقال خون بگویید که جراحی لثه داشته اید ، قطعا سختگیریهایی در دریافت خون خواهد شد

تزریقات
در مورد تزریقات همیشه اصل بر این است که وسیله تزریق یکبار مصرف و استریل می باشد.
در غیر اینصورت ( مثلا معتادان تزریقی ) قطعا اجازه گرفتن خون صادر نخواهد شد

در کل در تمام مواردی که فرمودید و نفرمودید احتمال انتقال بیماری همیشه وجود دارد ( علیرغم رعایت همه نکات ) ولی همینکه سازمان انتقال خون یک مملکت اجازه خون گرفتن از فردی که بتازگی حجامت کرده را صادر نمی کند ( و می تونید خیلی راحت در این مورد تحقیق کنید ) موید این نکته هست که حجم انتقال بیماریهای خونی در پروسه حجامت به چه حد بالاست
که عمده دلایلش بنظر من دو دلیل زیر است .
1- بی سوادی و بی مسئولیتی فرد حجامت کننده ( خواه پزشک خواه دلاک )
2- ناآگاهی فرد حجامت شونده ( که اگر به اصول اولیه بهداشت آگاه بود هرگز خودش را در این پروسه بی فایده و مضر نمی انداخت )

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193

خراب کردن رقیب هم تصور شماست .
حجامت اصلا رقیبی برای خونگرفتن سازمان انتقال خون نیست چون درصد زیادی از مردم دنبال این کار نمی روند ( گرچه سازمان ترجیح می دهد همون عده کم هم بیایند خون بدهند ) دوما سختگیری سازمان فقط در قبال حجامت نیست ،
رفتار پر خطر جنسی
حجامت
سفر به استانهای جنوبی ( عمدتا بخاطر وجود مالاریا )
جراحی محدود یا بزرگ
و ...
جزو مواردی هستند که سازمان در قبال اونها سختگیری های خاصی داره . لابد سفر به استانهای جنوبی هم رقیب اقتصادی سازمان انتقال خون است !!
این دیدگاه رو که عالم و آدم دنبال بدنام کردن حجامت هستند
و تمام عالم بشریت بخاطر لجبازی با حاجی خیراندیش ، از خیر محسنات غیرقابل انکار حجامت گذشته و حاضر است سالانه میلیونها دلار هزینه درمان کند اما حجامت را بعنوان یک روش درمانی استاندارد نپذیرد و ...
را بگذارید کنار

حجامت رقیب هیچ چیز و هیچ کس نیست
و پزشکان متعهد و باسواد ( در قالب وزارت بهداشت یا سازمان انتقال خون ) تنها به این دلیل با حجامت مخالفند که عمل بی فایده و گاها مضری هست .

بالا