برگزیده های پرشین تولز

حجامت

تا حالا حجامت کردی؟

• Total voters
    100

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
bloody عزیز، ممنون از زحمتی که کشیدید و وقت گذاشتید...

ولی متاسفانه باید خدمت تون بگم مطالبی که در اختیار شما گذاشته شده به شدت آدم رو یاد جلسات پرزنت Gold Quest می اندازه و اعتباری بیشتر از اون هم نداره!!

تمام این مطالبی که در مورد اثرات درمانی حجامت گفته شده ادعاهای بی ارزش هستند، مگر زمانی که در کتاب ها یا مجلات معتبر اثری ازشون دیده بشه. البته این باز خودش نکته داره و باید بهتون بگم با توجه به حقه هایی که اخیرا یه عده ای می زنند برای چاپ کردن مقالات شون در مجلات نیمه معتبر، شخصا یه همچین مطالبی رو فقط وقتی قبول می کنم که در کتاب های درجه یک پزشکی مثل Harrison یا Cecil یا Rook یا ایمونولوژی رویت چیزی راجع بهش نوشته شده باشه.
در غیر این صورت همه اینها میشه ادعاهای عوام فریبانه اثبات نشده...

آزمایشاتی که گذاشته شده نیز، فقط داره بهبود وضعیت بالینی یک فرد رو بعد از مدتی نشون میده و هیچ مشخص نیست که آیا اون فرد غیر از حجامت روش دیگه ای هم داشته یا نه؟

دلایلی که برای معقول نشون دادن حجامت داره آورده میشه، از قبیل این تعداد آدم دارند توی این قضیه فعالیت می کنند، یا توی فلان کشور داره این کار میشه، یا فلان مسؤول حکومت در فلان تاریخ از ما حمایت کرد، دقیقا من رو یاد حرف های اعضای Gold Quest هنگام جذب اعضای جدید می اندازه.

من گفته بودم دیگه پستی اینجا نمیدم، ولی بعضی مواقع نمیشه یه چیزی رو نگفت...
موفق باشی.

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
اوه اوه!
رسما کف کردم!! این آقا نازاییش با حجامت برطرف شده تست اسپرم ازش گرفتن طبیعی بوده:

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
- - - - - -

بدیهی است در آینده پس از مطالعات بیشتر بیماری های دیگری نیز به این لیست اضافه خواهند شد .هم اکنون موسسه تحقیات حجامت ایران سرگرم تامین تمهیدات اعتباری و امکانات فنی و ایجاد سازمان تخصصی برای تدوین گزارش علمی پیرامون بررسی اثر درمانی حجامت بر این بیماری ها ست که انشالله به تدریج در مجلات معتبر علمی منتشر خواهد شد .
[/SPOILER]

فهمیدم مشکل اصلی شما چیست. مشکل اصلی شما بی خبری از تعریف علم هست. وگرنه اینها رو به عنوان علم از اول مطرح نمیکردید که چنین اشتباهی مرتکب بشید و این ادعا ها رو علمی بدانید( البته علم به معنای science) یعنی کسی که صرفا کتاب دیدنی حفظ کنه رو هرچند بهش توی فارسی عالم گفته میشه ولی ایشون دانشمند به معنای science نستند.

تعریف علم:
Science (from the Latin scientia, meaning "knowledge") is a systematic enterprise of gathering knowledge about the world and organizing and condensing that knowledge into testable laws and theories.

به این معنا که روش ارائه شده باید قابل امتحان باشد. شما چند نمونه آزمایش نشان داده اید که توی کمد دکتر شما هست و بیماریشون درمان شده. در حالیکه وقتی کار ایشان علمی خواهد بود که testable باشد. یعنی بیماران که مثلا نازا هستند به قول شما بتوانیم درمانشان را باحجامت تست کنیم یا بیماران با مشکلات کلوی را با رویشان حجامت انجام دهیم و کارایی این روش قابل تست باشد.

ضمنات بیماری پرکاری یا کم کاری تیروید رو با قرص درمان میکنند. یعنی ایشون به عنوان دکتر هیچ قرصی تجویز نکرده و فقط توصیه به حجامت کرده؟ لطف کنید به بیمار محترم بگید یک ماه قرصشون رو قطع کنند و بعد آزمایش بگیرند.

Last edited:

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
بیماری های درمان شده با حجامت :[/B]

7- آنمی فقر آهن
15- آنفلوانزا
70- هموروئید
42- اگزما

می گم، حالا تا دوستان مشغول داد و فریاد هستن (به حق البته) من بازم دو تا از اون سوالای معروف (
icon10.gif
) رو (از جهات دیگه ای) انجام بدم:

از این چهارتا تا بیماری که نام برده شده، "چگونگی" درمان با حجامت رو شرح بدین. (منظورم همون سازوکار درمان هست، یعنی توی بدن دقیقا چه اتفاقی می افته که درمان می شه؟)

بعدیش هم در مورد شماره ی 7 هستش: این شماره ی 7 کلی جالبه، یعنی علاوه بر اثر دارونما این رو هم بایستی به مضرات این روش اضافه کنیم. حالا سوالم بعد از گفتن این جمله ی خبری (
icon10.gif
) اینه که "چرا؟".

Last edited:

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
1- شما اسم دکتر فراشاه رو بعنوان تنها رفرنس موجود در متن بالا بولد می کنید درحالیکه مثکه به " مهندس بی سواد " ، " دکتر بی سواد " ، " دکتر خرافاتی " و ... اعتقاد ندارید و فکر می کنید پزشکان و مهندسین جزو گروه معصومین علیه السلام هستند .
----
2- البته بدیهیست پذیرفتن مقاله بالا که سر تا ته بلحاظ علمی ( نه بلحاظ کوششی که شما کردید ) دو ریال هم نمی ارزد مقبول درگاه کسانی باشد که معتقدند سرطان را می شود با هل و گلاب درمان کرد ولی این خارجی ها نمی فهمند و لابد سلیمان هم با مور حرف می زده و بگذریم ...
این دسته برای پذیرفتن یک واقعیت نیازی به رفرنس ندارند و اگر هم داشته باشند دکتر فراشاه برایشان کافیست !
----
3- قضیه اینجاست که شما هنوز نمی دونید نتیجه یک تحقیق دانشگاهی زیر نظر چند استاد دانشگاه به نفع فلان موضوع در عالم پزشکی هیچ سندیتی برای مفید بودن آن موضوع ایجاد نمی کند چه برسد فرموده های پزشک گمنام دکتر فراشاه .
از این جهت بنظرم لازم نیست فراشاه رو رفرنس کنید من خودم تحقیق دانشگاههای نسبتا معتبر و اساتید نسبتا بنام رو در اختیار دارم اما
اگر بنا باشد به این قضیه به صورت علمی نگاه کنید
در باب درمان چربی خون و آکنه و واریکوسل و سرطان و ...
از نظر یک پزشک متعهد فقط و فقط مطالبی قابل قبول هستند که در فرنسهای معتبر پزشکی آمده باشند . و محض اطلاع اصلن اینجوری نیست که هرگاه چهارتا پزشک دور هم جمع شدند و به نتیجه ای رسیدند آن مطلب وارد رفرنسهای پزشکی بشود . اصلا و ابدا . تنها وقتی مطلبی بعنوان مرجع و حکم عملی پذیرفته می شود که توسط مراجع ذی صلاح - نه دکتر فراشاه و نه یک تحقیق دانشگاهی - به آزمایش گذاشته شود و صحت اثراتش ثابت گردد و ...

----
4- به دکتر فراشاه می فرمودید نسخه ها رو برای hhs.gov/ بفرستند و اونها رو هم مثل ما از گمراهی نجات بدن . حتی اگر پزشکان و بیماران هم نخواهند واقعیت غیرقابل انکار این نسخه ها که می گوید : حجامت بر درد بی درمان دواست ، رو بپذیرن . دولتهای ممالک پیشرفته بدشون نمیاد که از شر هزینه های درمانی خلاص بشن و سالانه بجای میلیونها دلار هزینه درمان ، چند صد دلاری بابت حجامت هزینه کنند .[/COLOR]
----
5- ولی اگر قرار است دیدگاه علمی رو کنار بگذاریم و یک چیزی بگیم که یک چیزی گفته باشیم
خب چرا خودتون رو با نقل قول از دکتر فراشاه ! خسته می کنید من مقاله به مراتب معتبر تر از این نوشته شما دارم که می گوید : نتیجه تحقیقات فلان دانشگاه نشان می دهد بنظر می رسد حجامت روی کاهش سردرد های میگرنی تاثیر خوبی دارد
ولی توی یک رفرنس بین المللی علم پزشکی نمی تونید یک خط در مورد تایید حجامت پیدا کنید .
1-دوست عزیز هیچ کدوم از مطالب بالا به نقل از دکتر فراشاه نبود !اگه زحمت خوندن مطالب رو تقبل کرده بودید به راحتی متوجه میشدید که از طرف موسسه حجامت ایران هست کتابی به نام حجامت درمانی ...بگذریم من فقط آزمایشات رو از ایشون گرفته بودم .
2-قرار بود دوباره همینجوری نظر ندیم ! خواهشی که از شما دارم اینه که برای رد حجامت دلایل علمی بیارید من همون تحقیقات علمی که شما به تمسخر میگیرید رو هم قبول دارم و حداقل روش فکر میکنم، بالاخره چهار نفر متخصص نشستن و زحمت کشیدن به یه نتیجه ای رسیدن شما که از همه چیز مطلع هستید باد بدونید پذیرفته شدن یک مطلب در رفرنس های پزشکی زمانبر هست !!من هیچ کجا ندیدم شما برای هیچ کدوم از حرفاتون یکی از همون مقالات رو هم معرفی کنید ...فقط میگید ...گفتن کاری نداره و مسلما نتیجه ای هم در بر نداره ...منتظر دلایل علمی شما برای بی فایده /مضر بودن حجامت میمونم وگرنه مطلب در اثباتش خیلی بیشتر از نتیجه گیری شخصی شما هست ...
3-من نمیدونم شما چه جوری میتونید در مورد دانسته های من به این صراحت نظر بدید ،واسه من این مطلب از صحبت کردن سلیمان با مور عجیب تر به نظر میاد !! من هنوز نفهمیدم مشکل شما دقیقا به کجا بر میگیرده خودتون دارید میگید من خودم تحقیق دانشگاههای نسبتا معتبر و اساتید نسبتا بنام رو در اختیار دارم پس اگه مخالف این موضوع هستید و میگید حجامت کوچکترین اثر درمانی نداره چرا شما هم تحقیق نمیکنید و در اثباتش نمیکوشید که میلیون ها انسان رو از گمراهی نجات بدید ؟مطمئن باشید این همه پزشک و موسسه تحقیقاتی در سراسر دنیا به اثراتش پی بردن که دارن در موردش تحقیق میکنن ...حالا بحث پذیرفته شدنش یه چیز جداس و مطمئن باشید خیلی ها مثل شما فکر نمیکنن !
4- موسسه تحقیقات حجامت در ایران زحمتش رو متقبل شده، در کشور های دیگه هم دنبال این موضوع هستن جای نگرانی نیست 
5- در رفرنس بین المللی علم پزشکی که هیچ در همون مقاله های دانشگاهی مطمئن باشید در مورد رد حجامت هم مطلبی نمیتونید پیدا کنید ولی اگه بخواید یه چیزی بگید که گفته باشید ...راهمون از هم جداس بحث دیگه ارزشی نداره ...

تا بحال صحبت از خون کثیف و اینحرفا بود حالا ادعای درمان واریکوسل هم به آن اضافه شده
هرکس به مکانسیم ایجاد واریکوسل آشنا باشد می داند ادعای درمان آن از طریق خونگیری ( خون کثیف ! ) بقدری مضحک هست که مگو و مپرس . باز لااقل فشار خون و مشکلات تیروئید درمان دارویی دارند ولی دست گذاشتن روی مطلبی که تنها راه درمانش جراحیست نشان از بی پروایی گروه حامی حجامت در ارائه سخنان نغز و خالی از اعتبار می باشد .
و چه بی سوادند پزشکان اقصی نقاط دنیا که برای واریکوسل که با چهارتا تیغ سطحی روی سیاهرگ حامل خون کثیف ( !!! ) درمان می شود ، دست به جراحی می زنند
و چه موضوع پیچیده ایست این حجامت که با اینهمه یدبیضا در درمان انواع بیماری ها دارد ، هنوز نتوانسته از بوته آزمایشات علمی سربلند بیرون بیاید و برود جزو روشهای درمانی استاندارد و شناخته شده .

و مطمئن باشید اگر حجامت اگر فقط روی آکنه موثر بود هم تاحالا 100 بار مورد توجه قرار می گرفت و از آزمایشات اساسی سربلند خارج می شد و می رفت جزو روشهای درمانی شناخته شده و معتبر . چه برسد به وقتی که مدعی هستید روی همه بیماریهای عالم موثر است !!!
فکر می کنید جامعه پزشکی دنیا که روی کوچکترین مسائل اشراف دارد در این مورد سهل انگاری کرده ؟ نه خیر . آنها هم می دانند ادعای درمان واریکوسل از طریق فصد رگ ، ادعایی بی اندازه مضحک است .

حجامت هیچ کاری برای بدن انجام نمی دهد
ولی اگر قرار باشد حتما کاری انجام دهد قطعا اون کار انتقال ایدز و هپاتیت خواهد بود .
بحث خون کثیف رو قبلا توضیح دادم خدمتتون مثل اینکه نخوندید ...واریکسل هم ادعا نبود با ارائه آزمایش از همون مراکز پزشکی معتبری که مورد تائید شما هست (البته اگه قبلش مورد تائید محافل پزشکی بین المللی قرار گرفته باشه!! ) نشون دادم که واریکسل بدون جراحی هم درمان شده یک نمونه هم نبوده که چند مورد اول هم گفتم میتونید تماس بگیرید و با پزشک اون آزمایشگاه (البته درست چاپ نشده بود :کلینک سونوگرافی 4 بعدی و رادیولوژی دکتر مهدی صنعتی(متخصص رادیولوژی و سونوگرافی) **** پزشکی 27001) مفصل صحبت کنید ...دوباره همینجوری خودتون قضاوت کردید ؟!!شما که هیچی خود پزشک متخصص هم از تعجب که چه جوری بدون جراهی واریکسل درمان شده بیمار رو چند بار آزمایش کرده!!
حجامت هم از بوته آزمایش هزاران سال هست که خارج شده ولی شما نمیتونید بپذیرید چون هنوز در محافل مورد تائید شما به اثبات نرسیده !
مورد توجه هم خیلی وقته قرار گرفته نمیدونم شما چرا از هیچ کدوم از این حقایق اطلاع ندارید !
فصد با حجامت تفاوت دارد دوست عزیز ...لطفا اطلاعات خود در این زمینه رو افزایش بدید بعد وارد بحث بشید !
--------------------
bloody عزیز، ممنون از زحمتی که کشیدید و وقت گذاشتید...
خواهش میکنم چون قول داده بودم وظیفه ایجاب میکرد که بزارم ....

ولی متاسفانه باید خدمت تون بگم مطالبی که در اختیار شما گذاشته شده به شدت آدم رو یاد جلسات پرزنت Gold Quest می اندازه و اعتباری بیشتر از اون هم نداره!!
تمام این مطالبی که در مورد اثرات درمانی حجامت گفته شده ادعاهای بی ارزش هستند، مگر زمانی که در کتاب ها یا مجلات معتبر اثری ازشون دیده بشه. البته این باز خودش نکته داره و باید بهتون بگم با توجه به حقه هایی که اخیرا یه عده ای می زنند برای چاپ کردن مقالات شون در مجلات نیمه معتبر، شخصا یه همچین مطالبی رو فقط وقتی قبول می کنم که در کتاب های درجه یک پزشکی مثل Harrison یا Cecil یا Rook یا ایمونولوژی رویت چیزی راجع بهش نوشته شده باشه.
در غیر این صورت همه اینها میشه ادعاهای عوام فریبانه اثبات نشده...
دلایلی که برای معقول نشون دادن حجامت داره آورده میشه، از قبیل این تعداد آدم دارند توی این قضیه فعالیت می کنند، یا توی فلان کشور داره این کار میشه، یا فلان مسؤول حکومت در فلان تاریخ از ما حمایت کرد، دقیقا من رو یاد حرف های اعضای Gold Quest هنگام جذب اعضای جدید می اندازه.
به طرز فکر شما احترام میزارم ولی نمیتونید بگید ادعای عوام فریبانه مگر اینکه در ردش دلیل کافی داشته باشید .حداقل اینکه من دارم بر اساس یه سری دلیل و مدرک صحبت میکنم ولی شما از خاطرات گلدکوئست و ایت رینگ بل و این چیزا میگید ...
آزمایشاتی که گذاشته شده نیز، فقط داره بهبود وضعیت بالینی یک فرد رو بعد از مدتی نشون میده و هیچ مشخص نیست که آیا اون فرد غیر از حجامت روش دیگه ای هم داشته یا نه؟
درمان واریکسل و تیروئید رو شما بهبود قلمداد میکنید؟!گفتم که قرار نیست با این مدارک چیزی رو ثابت کنم چون میدونستم ازا این ایرادها زیاد میشه از توش درآورد ...ولی نه خیر در مورد واریکسل فقط حجامت بوده در بقیه موراد چون دقیق نمیدونم نظر نمیدم ولی اگر هم بوده داروی گیاهی بوده ...

فهمیدم مشکل اصلی شما چیست. مشکل اصلی شما بی خبری از تعریف علم هست. وگرنه اینها رو به عنوان علم از اول مطرح نمیکردید که چنین اشتباهی مرتکب بشید و این ادعا ها رو علمی بدانید( البته علم به معنای science) یعنی کسی که صرفا کتاب دیدنی حفظ کنه رو هرچند بهش توی فارسی عالم گفته میشه ولی ایشون دانشمند به معنای science نستند.
تعریف علم:
Science (from the Latin scientia, meaning "knowledge") is a systematic enterprise of gathering knowledge about the world and organizing and condensing that knowledge into testable laws and theories.
من این مطالب رو نقل کردم !برای بحث پیرامون علم و Science شما رو به دوک عزیز ارجا میدم :دی
در ضمن ممنون از تعریف علم !

به این معنا که روش ارائه شده باید قابل امتحان باشد. شما چند نمونه آزمایش نشان داده اید که توی کمد دکتر شما هست و بیماریشون درمان شده. در حالیکه وقتی کار ایشان علمی خواهد بود که testable باشد. یعنی بیماران که مثلا نازا هستند به قول شما بتوانیم درمانشان را باحجامت تست کنیم یا بیماران با مشکلات کلوی را با رویشان حجامت انجام دهیم و کارایی این روش قابل تست باشد.
ضمنات بیماری پرکاری یا کم کاری تیروید رو با قرص درمان میکنند. یعنی ایشون به عنوان دکتر هیچ قرصی تجویز نکرده و فقط توصیه به حجامت کرده؟ لطف کنید به بیمار محترم بگید یک ماه قرصشون رو قطع کنند و بعد آزمایش بگیرند.
قابل امتحان هست مگه من گفتم فقط یه دکتر مخصوصی این کارو انجام میده !!
بله در درمان تیروئید اکثرا بیماران هنگامی که از قرص خوردن نتیجه ای نمیگرن میان پیش دکتر ایشون هم اول نمیگه بیا حجامت کنم !! اول قرص رو کم میکنن بعد کامل قطع میشه و درمان با حجامت شروع میشه و زمانی که بهبود پیدا کردن هیچ قرصی مصرف نمیکنن (شیمیایی) آزمایش هم اون موقع گرفته شده .

بحث پیرامون این آزمایشات بی مورده چون من هرچی بگم شما قرار نیست قبول کنید گفتم فقط یه نمونه هست که میشه روش فکر کرد ولی نمیشه ازش نتیجه علمی گرفت ....

می گم، حالا تا دوستان مشغول داد و فریاد هستن (به حق البته) من بازم دو تا از اون سوالای معروف (
icon10.gif
) رو (از جهات دیگه ای) انجام بدم:

از این چهارتا تا بیماری که نام برده شده، "چگونگی" درمان با حجامت رو شرح بدین. (منظورم همون سازوکار درمان هست، یعنی توی بدن دقیقا چه اتفاقی می افته که درمان می شه؟)

بعدیش هم در مورد شماره ی 7 هستش: این شماره ی 7 کلی جالبه، یعنی علاوه بر اثر دارونما این رو هم بایستی به مضرات این روش اضافه کنیم. حالا سوالم بعد از گفتن این جمله ی خبری (
icon10.gif
) اینه که "چرا؟".
می پرسم و خبرش رو به شما میدم .
از بابت پی ام هم ممنون به زودی جواب میدم (فعلا که اینجا درگیریم !)

بزرگان دین شما توصیه کردن مردم رو نکشید.میکشید. بازم .... ؟
ثواب داره؟ برای شما صیغه ثواب داره برای مردم عادی نه؟
چشمتو باز کن.باز نمیکنی.کورش کن.

این جا بحث علمی هست.ثواب داره و نداره مال شما هاست.

منم منتظر پاسخ این سوالم:
خواهشا از بحث منحرف نشیم اگه اینجوری فکر میکنید جواب دادن نداره که ، بزار ایشون هم نظر خودش رو بگه قرار نیست چیزی تغییر کنه

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
1-دوست عزیز هیچ کدوم از مطالب بالا به نقل از دکتر فراشاه نبود !اگه زحمت خوندن مطالب رو تقبل کرده بودید به راحتی متوجه میشدید که از طرف موسسه حجامت ایران هست کتابی به نام حجامت درمانی ...بگذریم من فقط آزمایشات رو از ایشون گرفته بودم .

تاکید می فرمایم ! شما معنای منبع معتبر و علمی رو نمی دونید
اگر استناد شما به موسسه حجامت است . بنده استناد می کنم به وزارت بهداشت و درمان کل کشور که موسسه ی مورد استناد شما درمقابلش هیچی نیست !
وزارت بهداشت و درمان کل کشور معتقد است که حجامت مزخرفی بیش نیست .

وزارت بهداشت حجامت را به عنوان يك روش درماني قبول ندارد

هشدار رئیس جامعه جراحان ایران : حجامت پایه و اساس علمی ندارد !

البته استنادم به وزارت بهداشت و درمان تنها جهت رفع سردرگمی شماست والا نه تایید این وزرات و نه تکذیبش خیلی مهم نیست . مراجع ذی صلاح و معتبر یعنی مراجعی که براساس مشاهدات علمی و تخصصی تصمیم می گیرند و رای صادر می کنند . نه مثل وزارت بهداشت ما که یکروز می آید می گوید حجامت پایه علمی ندارد و فرا حکم دیوان عدالت اداری !!! را می پذیرد و اعلامیه : غلط کردم صادر می کند !

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، حجامت را خارج از دایره طبابت دانست.

سازمان انتقال خون: حجامت را متوقف كنيد

حکم دیوان عدالت اداری جهت رد اطلاعیه وزارت بهداشت و درمان جهت ممنوعیت حجامت

وزارت بهداشت و درمان مملکت میگه بی فایده اس و باید ممنوع بشه بعد یک حکم حکومتی از چهارتا ریشکی و پزشک خرافاتی مثل دکترفراشاه ! صادر میشه که بگو اشتباه کردم !!

1-2-خواهشی که از شما دارم اینه که برای رد حجامت دلایل علمی بیارید من همون تحقیقات علمی که شما به تمسخر میگیرید رو هم قبول دارم و حداقل روش فکر میکنم، بالاخره چهار نفر متخصص نشستن و زحمت کشیدن به یه نتیجه ای رسیدن شما که از همه چیز مطلع هستید باد بدونید پذیرفته شدن یک مطلب در رفرنس های پزشکی زمانبر هست !!

زمانبره ؟!!
سالی 10 جور قرص و دارو و تکنیک درمانی به تایید مراجع ذی صلاح ( نه دکتر فراشاه و امثالهم ) میرسه و وارد رسما عرصه پزشکی می شود . این حجامت که فرد ناشناسی مثل دکترفراشاه یا موسسه درب و داغونی مثل موسسه حجامت ایران تاییدش می کند چقدر پیچیده است که پروسه پذیرفته شدنش بیش از هزاران سال طول کشیده !!!
آقاجان ، جدیدترین تکنولوژی ها ظرف حداکثر 10 سال رد یا تایید می شن و تایید نشدن عملی مثل حجامت که هزاران سال تداوم داشته ربطی به زمانبر بودن پروسه تایید نداره و نشونه ی مورد تایید نبودنشه !

ضمنا منم معتقدم خاراندن گوش با انگشت سبابه دست چپ باعث تسکین دردهای ریتمیک عروق کرونر میشه . شما اگر می تونی یک مرجع پزشکی بیار که اینو رد کنه ؟!!!!
برادر اینکه در کتب پزشکی مطلبی جهت رد حجامت نیست دلیل تاییدش نیست .
پزشکان ( البته باسواداشون ) یک کلام تایید می کنند که اریترومایسین برای درمان آکنه مفید است دیگه نمیان بنویسن زردآلو برای آکنه مفید نیست . حجامت برای آکنه مفید نیست . سنگ پا برای آکنه مفید نیست . سوزن ته گرد مفید نیست . قره قوروت مفید نیست .... مفید نیست ... مفید نیست ....
مگه همه مث دکتر فراشاه بیکارن که اسم تمام چیزایی که مفید نیست رو ببرن داخل کتب مرجع !!!

1-2-
بحث خون کثیف رو قبلا توضیح دادم خدمتتون مثل اینکه نخوندید ...واریکسل هم ادعا نبود با ارائه آزمایش از همون مراکز پزشکی معتبری که مورد تائید شما هست (البته اگه قبلش مورد تائید محافل پزشکی بین المللی قرار گرفته باشه!! ) نشون دادم که واریکسل بدون جراحی هم درمان شده یک نمونه هم نبوده که چند مورد اول هم گفتم میتونید تماس بگیرید و با پزشک اون آزمایشگاه (البته درست چاپ نشده بود :کلینک سونوگرافی 4 بعدی و رادیولوژی دکتر مهدی صنعتی(متخصص رادیولوژی و سونوگرافی) **** پزشکی 27001) مفصل صحبت کنید ...دوباره همینجوری خودتون قضاوت کردید ؟!!شما که هیچی خود پزشک متخصص هم از تعجب که چه جوری بدون جراهی واریکسل درمان شده بیمار رو چند بار آزمایش کرده!!
حجامت هم از بوته آزمایش هزاران سال هست که خارج شده ولی شما نمیتونید بپذیرید چون هنوز در محافل مورد تائید شما به اثبات نرسیده !

شما بحث خون کثیف رو توضیح ندادید بلکه توجیه کردید .
وقتی حجامت پایه اش براساس کشیدن خون کثیف از سیاهرگهاست و مدعی درمان واریکوسل می باشد یعنی همه چیزش الکی و خنده آور است و البته اصرار ندارم شما بپذیرید چون طبق آخرین تحقیقات تا سال 3467 هم خرافات تداوم خواهند داشت و افرادی هستند که دوست دارند به این حرفها توجه کنند .
ولی خوبه آدم یکبار از خودش بپرسه که چرا توی معتبر ترین بیمارستان ( نه کلنیک های شخصی ) در خارج از کشور کسی جرات نمی کنه از حجامت که درمان همه ی دردهای عالم است استفاده کنه ؟
چرا وزارت بهداشت و درمان امریکا هنوز باندازه دکتر فراشاه سواد ندارد ؟
چرا علمی که اصغردلاک 70 سال پیش داشت و اسنادشم طبق چهارتا نسخه ی که بلودی ارسال کرده موجوده ! هنوز نتونسته تاییدیه ای رسمی از مراجع پزشکی بگیره ؟
و خیلی سوال دیگه

...
شما می تونی تاپیک بزنی که من از حجامت خوشم میاد وبنظرم درمان همه دردهاست
بنده با شما و تاپیکتون کاری نخواهم داشت
ولی اسم " علم " و " پزشکی " و ... بیاری حتما باز هم خواهم آمد و خواهم گفت که حجامت ذره ای بنای علمی ندارد
شمام فرق مقاله نویسی رو با نوشتن مقاله علمی اصلا نمی دونید
یک کلام می نویسید : پزشک مربوطه با دیدن بهبود بیمار واریکوسلی ، کف کرد !! و انتظار دارید از فردا توی مدلاین پزشکی بپذیریم که چون بلودی میگه و چون پزشکه کف کرده ، پس زمین گرد است و هیچ مشکلی هم نیست
برادر اینی که شما می گی . خاطره س نه یک حرف علمی
حرف علمی یعنی بگردید در مدلاین های معتبر پزشکی ( نه شخصی . نه دانشگاهی ) یا بین اطلاعیه های وزارت بهداشت و درمان کشورهای پیشرفته و یک خط در مورد مفید بودن این عمل مضحک پیدا کنید .
والا خاطره نویسی که کاری نداره

Last edited:

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
با مطالبی که bloody توی این تاپیک ارائه کرده عنوان کاربر فعال علم و دانش توهینی هست به علم و دانش...
با چند گرم خون گرفتن طرف اسپرمش طبیعی شده و واریکسلش درمان شده... نمیدونم چرا این علی اکبری رو به جرم کلاهبرداری انداختن زندان این حجامت که بدتر از اونه ، دیگه دروغ و کلاهبرداری واضحتر از این؟ آخه این بیماریهایی که لیستش رو bloody گذاشته هیچکدوم ربطی به خون و خون گرفتن نداره که این کلاهبرداریها به اسم درمان با حجامت باهاش انجام میشه:

6- سرماخوردگی های مکرر
7- آنمی فقر آهن
8- سرخجه
9- آبله مرغان
10- سرخک
11- زونا
12- اوریون
13- پنومونی
14- مخملک
15- آنفلوانزا
16- ایکترفیزیولوژیک(یرقان نوزاد)
17- دیسمنوره
18- الگومنوره
19- آمنوره
20- هایپومنوره
21- هایپرمنوره
22- سندرم پرده کلماتریک
23- سندرم کلماتریک
24- کیست تخمدان
25- مسمومیت داروئی
26- مسمومیت غذایی
27- مسمومیت شیمیایی و گازهای شمیایی
28- سردرد میگرنی
29- سردرد عصبی
30- دردهای مزمن و کهنه اندام ها
31- سندرم خستگی مزمن بدن
32- اسپاسم عضلانی
33- کاهش رشد و کوتاهی قد
34- لاغری
35- سیاتالژی
36- سندرم کانال کارپ
37- دیسکوپاتی ها
38- کمردرد
39- آرتروز کتف و زانو
40- آکنه و بثورات پوستی
41- کهیر
42- اگزما
43- درماتیت تماسی
44- خارش پوستی
45- آفت دهان
46- تعریق فراوان بدن
47- گر گرفتگی بدن
48- پولیپ بینی
49- ناخنک چشم
50- اپیستاکسی مکرر(خونریزی از بینی)
51- بلز پالزی(فلج عصب صورت)
52- PTSD
53- تصلب شرائین
54- گرفتگی عروق کرونر
55- درد قفسه سینه
56- طپش قلب، آریتمی های قلبی و P.V.C
57- اعتیاد داروئی
58- اعتیاد به سیگار و مواد مخدر
59- هیپرتیروئیدی
60- هیپوتیروئیدی
61- افسردگی
62- سنگینی سر
63- اختلالات رفتاری کودکان
64- آلرژی
65- آلرژی غذایی
66- آسم آلرژیک
67- آسم
68- رماتیسم
69- دندان قروچهBroxism
70- هموروئید- هیپرتیروئیدی
60- هیپوتیروئیدی
61- افسردگی
62- سنگینی سر
63- اختلالات رفتاری کودکان
64- آلرژی
65- آلرژی غذایی
66- آسم آلرژیک
67- آسم
68- رماتیسم
69- دندان قروچهBroxism

خیلی هاش که ویروسی هستند که خون بدن رو کامل هم عوض کنید خوب نمیشن چه برسه که چند قطره خوب بگیره و ویروس از بدن بخواهد پاک بشه! آنفلانزا رو با حجامت درمان میکنن؟! یا افسردگی رو!!! دیگه دندان قروچه رو چطور با حجامت درمان میکنند! والا این مردم ما خوب به هر کسی که ادعای درمانهای عجیب و غریب کنه پول میدن.

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
این را حتما ببینید:
http://tarh.majlis.ir/?ShowRule&Rid=C7E68A30-CD9E-4C2F-94AC-329C6C1E6161

‌رأي شماره 188-1380.4.17 هيأت عمومي ديوان عدالت اداري در خصوص ابطال بخشنامه 116.2301 مورخ1377.2.9 و .11415ك مورخ 1377.6.23 معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي
‌نقل از شماره 16447-1380.5.27 روزنامه رسمي
‌شماره هـ32.79. 1380.5.11
‌تاريخ 1380.4.17 --- شماره دادنامه 118 --- كلاسه پرونده 32.79
‌مرجع رسيدگي: هيأت عمومي ديوان عدالت اداري
‌شاكي: آقاي حسين خيرانديش
‌موضوع شكايت و خواسته: ابطال بخشنامه 116.2301 مورخ 1377.2.9 (.34355ك مورخ 1377.1.30) و .11415ك مورخ 1377.6.23 معاون‌درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي.
‌مقدمه: شاكي طي دادخواست تقديمي اعلام داشته است، حجامت يكي از سنتهاي پيامبران است كه دين مبين اسلام آن را امضاء نموده و رسول گرامي‌اسلام و ائمه اطهار صلوات ا... عليهم پيرامون اين سنت ارزشمند و سلامت آفرين مطالب فراواني ذكر فرموده‌اند و حكماي بزرگ طب در ايران و جهان‌نيز به تجويز آن پرداخته و در طي قرون متمادي بيماران خود را با آن درمان مي‌كرده‌اند و عليرغم فتواي **** معظم انقلاب اسلامي در تاريخ1375.12.5 صادر گرديده و در آن ضمن بيان فتواي آيين تطهير انجام حجامت زير نظر پزشك را بلامانع مي‌داند و اين حكم براساس آيه 55 سوره‌مائده از قرآن كريم و براساس اصل پنجم قانون اساسي در زمان غيبت نافذ و لازم الاجراء است. معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشكي طي بخشنامه‌اي كه در تاريخ 1377.2.9 به شماره 116.2301 (.34355ك مورخ 1377.1.30) و .11415ك مورخ 1377.6.23 صادر‌نموده است انجام حجامت توسط پزشك در مطب‌ها را ممنوع نموده است و استناد صدور اين بخشنامه‌ها عدم توجيه علمي اين سنت و يا عدم فهم‌سيستم پزشكي از منطق درماني آن ذكر كرده‌اند. غافل از اينكه اگر بنا شود باستناد عدم وجود توجيه علمي، دستورات مذهبي از رديف رفتارهاي‌ مسلمان خارج گردد، دسته بزرگي از رفتارها مشمول اين توجيه مي‌گردند و از اين گذر ضربه بزرگي به اعتقادات اسلامي وارد خواهد گرديد و دست‌معاندين ضد اسلام براي طعنه زدن به رفتارهاي مذهب بازخواهد شد لذا باستناد به اصل يكصد و هفتادم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران تقاضاي‌لغو بخشنامه‌هاي خلاف شرع مذكور را از ديوان عدالت اداري خواستارم. مدير كل دفتر امور حقوقي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در پاسخ‌به شكايت مذكور طي نامه شماره .10649ن مورخ 1379.8.25 اعلام داشته‌اند، در جهت اجراي وظايف قانوني مطابق ماده 3 اصلاحي قانون مربوط‌به مقررات امور پزشكي و داروئي و مواد خوردني و آشاميدني مصوب 1374 و بند 2 و قسمت الف بند 11 و بند 18 ماده يك قانون تشكيلات و‌وظايف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مصوب 1367 و ماده 5 قانون تشكيل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي اقدامات لازم در‌جهت پژوهش و بررسي علمي حجامت در حال انجام مي‌باشد كه پس از طي مراحل تحقيقاتي و كامل شدن نتايج مربوطه و منافع و مضار حجامت رد‌يا قبول آن اعلام مي‌شود و در صورت تأييد ضوابط لازم در اين مورد تعيين و ابلاغ خواهد شد.
دبير محترم فقهاي شوراي نگهبان در خصوص ادعاي‌خلاف شرع بودن مورد شكايت طي نامه شماره 80.21.1647 مورخ 1380.4.5 اعلام داشته‌اند موضوع خلاف شرع بودن بخشنامه‌هاي شماره116.2301 مورخ 1377.2.9 و 11415 مورخ 1377.6.23 معاونت بهداشت و درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در جلسه مورخ1380.4.3 فقهاء شوراي نگهبان مطرح شد كه نظر فقهاء به شرح زير اعلام مي‌گردد «‌با توجه به تأكيدات شرعي برانجام سنت حجامت بخشنامه‌هاي‌مورد اشاره كه انجام حجامت را ممنوع نموده است خلاف شرع شناخته شد.» هيأت عمومي ديوان عدالت اداري در تاريخ فوق به رياست حجت‌الاسلام والمسلمين دري نجف آبادي و با حضور روساي شعب بدوي و روساء و مستشاران شعب تجديدنظر تشكيل و پس از بحث و بررسي و انجام‌مشاوره با اكثريت آراء به شرح آتي مبادرت به صدور رأي مي‌نمايد.
‌رأي هيأت عمومي
‌با عنايت به اينكه بخشنامه‌هاي مورد اعتراض مبني بر ممنوعيت انجام حجامت بشرح نظريه مورخ 1380.4.3 فقهاي شوراي نگهبان خلاف شرع‌شناخته شده است، بنابراين به استناد قسمت اول ماده 25 قانون ديوان عدالت اداري بخشنامه‌هاي مزبور ابطال مي‌شود.
‌رئيس هيأت عمومي ديوان عدالت اداري - قربانعلي دري نجف آبادي

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
موضوع فقط و فقط شرعی و اسلامی هست. تمام تلاش جناب bloody هم همین هست درست مثل جناب دری نجف آبادی و اصلا علم مطرح نیست. فقط دم جناب دری نجف آبادی گرم که رک گفته اند مطابق شرع باید این قضیه انجام بشود و برعکس جناب bloody رو به پرونده سازی و چسباندن این عمل سنتی به علم نکرده اند

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
آشنایی بیشتر با حاج حسین خیراندیش رییس موسسه معظم حجامت ایران و کسی با شکایتشون موجب عدم اجرای بخشنامه وزارت بهداشت شد:

kheyrandish.jpg

یکی از کتبشون
9648149463.240.jpg

kheyandish.jpg

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
به طرز فکر شما احترام میزارم ولی نمیتونید بگید ادعای عوام فریبانه مگر اینکه در ردش دلیل کافی داشته باشید .حداقل اینکه من دارم بر اساس یه سری دلیل و مدرک صحبت میکنم ولی شما از خاطرات گلدکوئست و ایت رینگ بل و این چیزا میگید ...
بر اساس کدوم دلایل و مدارک؟
اون چیزی که من دارم می بینم دقیقا اعتبارش در حد همون صحبت هاییه که توی جلسات پرزنت شرکت های هرمی گفته میشه و هیچ توصیف بهتری براش نیست:
- این مساله از مدتها قبل بوده و توی تمام کشورهای دنیا پیاده می شده!
- فلان حاج آقا ما ازش استفتاء کردیم، تاییدش کرده!
- فلان مسؤول مملکتی هم تاییدش کرده!

زمانبره ؟!!
سالی 10 جور قرص و دارو و تکنیک درمانی به تایید مراجع ذی صلاح ( نه دکتر فراشاه و امثالهم ) میرسه و وارد رسما عرصه پزشکی می شود . این حجامت که فرد ناشناسی مثل دکترفراشاه یا موسسه درب و داغونی مثل موسسه حجامت ایران تاییدش می کند چقدر پیچیده است که پروسه پذیرفته شدنش بیش از هزاران سال طول کشیده !!!
آقاجان ، جدیدترین تکنولوژی ها ظرف حداکثر 10 سال رد یا تایید می شن و تایید نشدن عملی مثل حجامت که هزاران سال تداوم داشته ربطی به زمانبر بودن پروسه تایید نداره و نشونه ی مورد تایید نبودنشه !
دقیقا تایید میشه، من هم اومدم همین مطالب رو بنویسم که دیدم CP-YOU نوشته.

ما از شما می پرسیم چرا هیچ اثری از این روش توی منابع علمی نیست، و شما می گید وارد کردن این مطالب توی متون معتبر پزشکی زمان بره؟ :blink: :blink:
ببخشید به نظر شما IQ شنونده چند باید باشه که یه همچین دلیلی رو قبول کنه؟
اگر به قول شما روش حجامت 7000 سال توی دنیا قدمت داره، آیا این زمان کافی نبوده تا این روش، جزو روش های مفید درمانی جای خودش رو باز کنه و اثری ازش توی منابع علمی معتبر دیده بشه؟ چند سال دیگه لازمه برای این پروسه؟ پنج سال دیگه (که بشه 7005 سال)؟ یا 10 سال دیگه (که بشه 7010 سال)؟ توی این 10 سال چند نفر دیگه رو میشه سرکیسه کرد، با این توضیح که به قول خودتون سالی 5 میلیون حجامت داره انجام میشه توی ایران؟
N_aggressive%20(19).gif

پ.ن: bloody عزیز، هر چی این بحث داره جلوتر میره باور کردنش برام سخت تر میشه که تو داری "اشتباه" می کنی! و با توجه به تعصبی که موقع صحبت کردن از اون به قول خودت "دکتر" ازت داریم می بینیم، نکنه که ...
آشنایی بیشتر با حاج حسین خیراندیش رییس موسسه معظم حجامت ایران و کسی با شکایتشون موجب عدم اجرای بخشنامه وزارت بهداشت شد:

kheyrandish.jpg

یکی از کتبشون
9648149463.240.jpg

kheyandish.jpg

باریکلا! بعضی وقت ها یک عکس به مراتب بهتر از 1000 صفحه مطلب کار می کنه! :happy:

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
تاکید می فرمایم ! شما معنای منبع معتبر و علمی رو نمی دونید
اگر استناد شما به موسسه حجامت است . بنده استناد می کنم به وزارت بهداشت و درمان کل کشور که موسسه ی مورد استناد شما درمقابلش هیچی نیست !
وزارت بهداشت و درمان کل کشور معتقد است که حجامت مزخرفی بیش نیست .
وزارت بهداشت حجامت را به عنوان يك روش درماني قبول ندارد
هشدار رئیس جامعه جراحان ایران : حجامت پایه و اساس علمی ندارد !
البته استنادم به وزارت بهداشت و درمان تنها جهت رفع سردرگمی شماست والا نه تایید این وزرات و نه تکذیبش خیلی مهم نیست . مراجع ذی صلاح و معتبر یعنی مراجعی که براساس مشاهدات علمی و تخصصی تصمیم می گیرند و رای صادر می کنند . نه مثل وزارت بهداشت ما که یکروز می آید می گوید حجامت پایه علمی ندارد و فرا حکم دیوان عدالت اداری !!! را می پذیرد و اعلامیه : غلط کردم صادر می کند !
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، حجامت را خارج از دایره طبابت دانست.
سازمان انتقال خون: حجامت را متوقف كنيد

حکم دیوان عدالت اداری جهت رد اطلاعیه وزارت بهداشت و درمان جهت ممنوعیت حجامت

وزارت بهداشت و درمان مملکت میگه بی فایده اس و باید ممنوع بشه بعد یک حکم حکومتی از چهارتا ریشکی و پزشک خرافاتی مثل دکترفراشاه ! صادر میشه که بگو اشتباه کردم !!
زمانبره ؟!!
ضمنا منم معتقدم خاراندن گوش با انگشت سبابه دست چپ باعث تسکین دردهای ریتمیک عروق کرونر میشه . شما اگر می تونی یک مرجع پزشکی بیار که اینو رد کنه ؟!!!!
برادر اینکه در کتب پزشکی مطلبی جهت رد حجامت نیست دلیل تاییدش نیست .
پزشکان ( البته باسواداشون ) یک کلام تایید می کنند که اریترومایسین برای درمان آکنه مفید است دیگه نمیان بنویسن زردآلو برای آکنه مفید نیست . حجامت برای آکنه مفید نیست . سنگ پا برای آکنه مفید نیست . سوزن ته گرد مفید نیست . قره قوروت مفید نیست .... مفید نیست ... مفید نیست ....
مگه همه مث دکتر فراشاه بیکارن که اسم تمام چیزایی که مفید نیست رو ببرن داخل کتب مرجع !!!
شما بحث خون کثیف رو توضیح ندادید بلکه توجیه کردید .
وقتی حجامت پایه اش براساس کشیدن خون کثیف از سیاهرگهاست و مدعی درمان واریکوسل می باشد یعنی همه چیزش الکی و خنده آور است و البته اصرار ندارم شما بپذیرید چون طبق آخرین تحقیقات تا سال 3467 هم خرافات تداوم خواهند داشت و افرادی هستند که دوست دارند به این حرفها توجه کنند .
ولی خوبه آدم یکبار از خودش بپرسه که چرا توی معتبر ترین بیمارستان ( نه کلنیک های شخصی ) در خارج از کشور کسی جرات نمی کنه از حجامت که درمان همه ی دردهای عالم است استفاده کنه ؟
چرا وزارت بهداشت و درمان امریکا هنوز باندازه دکتر فراشاه سواد ندارد ؟
چرا علمی که اصغردلاک 70 سال پیش داشت و اسنادشم طبق چهارتا نسخه ی که بلودی ارسال کرده موجوده ! هنوز نتونسته تاییدیه ای رسمی از مراجع پزشکی بگیره ؟
و خیلی سوال دیگه
...
شما می تونی تاپیک بزنی که من از حجامت خوشم میاد وبنظرم درمان همه دردهاست
بنده با شما و تاپیکتون کاری نخواهم داشت
ولی اسم " علم " و " پزشکی " و ... بیاری حتما باز هم خواهم آمد و خواهم گفت که حجامت ذره ای بنای علمی ندارد
شمام فرق مقاله نویسی رو با نوشتن مقاله علمی اصلا نمی دونید
یک کلام می نویسید : پزشک مربوطه با دیدن بهبود بیمار واریکوسلی ، کف کرد !! و انتظار دارید از فردا توی مدلاین پزشکی بپذیریم که چون بلودی میگه و چون پزشکه کف کرده ، پس زمین گرد است و هیچ مشکلی هم نیست
برادر اینی که شما می گی . خاطره س نه یک حرف علمی
حرف علمی یعنی بگردید در مدلاین های معتبر پزشکی ( نه شخصی . نه دانشگاهی ) یا بین اطلاعیه های وزارت بهداشت و درمان کشورهای پیشرفته و یک خط در مورد مفید بودن این عمل مضحک پیدا کنید .
والا خاطره نویسی که کاری نداره
شما که مدام حرف های خودتون رو از اول تاپیک دارید تکرار میکنید ،اون چیزی که میخواستم نتونستید برام مثال بزنید و فقط در مقابل آزمایشات و حرف هایی که براتون گذاشتم از وزارت بهداشت مطلب نقل کردید که اونم هیچ پایه اساسی نداشت...دوست عزیز شما نشستی زیر باد کولر بدون اینکه کوچکترین تحقیقی در مورد حجامت انجام بدین و فقط تعصب میکنید ! من از اول گفتم نمیشه به راحتی ردش کرد و باید تحقیق کرد اگه مضر ردش کرد و اگه نه پذیرفتش ...بازم میگم شما نمیتونی تا کوچکترین علمی به موضوع نداری حتی برات سخته دو تا تماس بگیری در مورد حجامت نظر بدی ...مرسییی
بر اساس کدوم دلایل و مدارک؟
اون چیزی که من دارم می بینم دقیقا اعتبارش در حد همون صحبت هاییه که توی جلسات پرزنت شرکت های هرمی گفته میشه و هیچ توصیف بهتری براش نیست:
دقیقا تایید میشه، من هم اومدم همین مطالب رو بنویسم که دیدم CP-YOU نوشته.
ما از شما می پرسیم چرا هیچ اثری از این روش توی منابع علمی نیست، و شما می گید وارد کردن این مطالب توی متون معتبر پزشکی زمان بره؟ :blink: :blink:
ببخشید به نظر شما IQ شنونده چند باید باشه که یه همچین دلیلی رو قبول کنه؟
اگر به قول شما روش حجامت 7000 سال توی دنیا قدمت داره، آیا این زمان کافی نبوده تا این روش، جزو روش های مفید درمانی جای خودش رو باز کنه و اثری ازش توی منابع علمی معتبر دیده بشه؟ چند سال دیگه لازمه برای این پروسه؟ پنج سال دیگه (که بشه 7005 سال)؟ یا 10 سال دیگه (که بشه 7010 سال)؟ توی این 10 سال چند نفر دیگه رو میشه سرکیسه کرد، با این توضیح که به قول خودتون سالی 5 میلیون حجامت داره انجام میشه توی ایران؟
N_aggressive%20(19).gif

پ.ن: bloody عزیز، هر چی این بحث داره جلوتر میره باور کردنش برام سخت تر میشه که تو داری "اشتباه" می کنی! و با توجه به تعصبی که موقع صحبت کردن از اون به قول خودت "دکتر" ازت داریم می بینیم، نکنه که ...
باریکلا! بعضی وقت ها یک عکس به مراتب بهتر از 1000 صفحه مطلب کار می کنه! :happy:
ماهی عزیز من به هیچ وجه تعصب ندارم شما موضوع رو برای من روشن کن بگو به این دلیل حجامت خطرناکه من میپذیرم ولی وقتی دارم با چشم خودم نتایجش رو میبینیم نمیتونم حرف شما رو رو هوا قبول کنم ...در ضمن از اون همه مطلب شما فقط همین قسمت رو خوندی ؟
من هیچ کجا نگفتم فلان حاج آقا !! (ببین کی داره متعصبانه برخورد میکنه و موضوع رو میاره پایین) بعدشم حرف من نیست تاریخ داره میگه، نکنه در این نقطه میخوایی تاریخ رو هم منکر بشی ؟!
در ضمن مثل اینکه یه سوءتفاهم شده IQ شنونده همون 80 به بالا باشه باید بدونه یک روش درمانی با قدمت چند هزار ساله و به پشتوانه بزرگانی چون شیخ الرئیس ابوعلی سینا و خیلی از پزشکان دیگه از گذشته بگیر تا همین الان در سراسر دنیا مطمئنا اینقدر ها هم بی فایده نیست !ولی میتونم برات پیش بینی کنم همون کتاب هریسون یه سه چهار بار دیگه که مطالبش عوض شد و به ویرایش 50 رسید !!! شاید اون موقع حجامت رو هم تائید کنه ...از این جهت میگم زمانبره آخه طب سنتی قانون منده

ببینید دوستان من از اول سعی کردم متعصب نباشم بیش از ده بار گفتم تا در مورد یک موضوع اطلاع نداردید نظر ندید همین !گفتید داری خالی میبندی مدرک بزار ،گذاشتم بازم تاب نمیارین و دست به دامن وزارت بهداشت میشید(برای شما که اینقدر دم از محافل علمی پزشکی روز میزنید بردن اسم وزارت بهداشت ایران یه کمی خنده داره ) !!من هنوزم منتظرم یک نفر یه مطلب علمی بزاره حجامت رو رد کنه و بگه ضرر داره ،از این به بعد هم لزومی نمیبینم به بحث ادامه بدم چون چیز جدیدی ارائه نمیکنید زمانی که یه نفرتون حرف حساب زد من حتما جواب میدم ...

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
بازم تاب نمیارین و دست به دامن وزارت بهداشت میشید(برای شما که اینقدر دم از محافل علمی پزشکی روز میزنید بردن اسم وزارت بهداشت ایران یه کمی خنده داره )...

مثکه متنها رو با دقت نمی خونید ( باور کنیم اهل تحقیقید ؟ )
درمورد وزارت بهداشت براتون نوشته بودم

جالبه که شما حکم وزارت بهداشت مملکت رو نمی پذیرید اما به موسسه حجامت ایران چنان استناد می کنید انگار fda امریکاس !
شما نیاز به مرجع و رفرنس نداری . اصغرآقا وقتی نسخه ها رو دیده کف کرده پس شما به حجامت معتقدی . منم ایرادی در این قضیه نمی بینم
ولی تا صبح بخوای در مورد علمی بودن حجامت صحبت کنی تا صبح برات می نویسم که حجامت هیچ جایگاهی در علم روز دنیا ندارد و همیشه بی فایده واغلب مضر است .

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
شما که مدام حرف های خودتون رو از اول تاپیک دارید تکرار میکنید ،اون چیزی که میخواستم نتونستید برام مثال بزنید و فقط در مقابل آزمایشات و حرف هایی که براتون گذاشتم از وزارت بهداشت مطلب نقل کردید که اونم هیچ پایه اساسی نداشت...دوست عزیز شما نشستی زیر باد کولر بدون اینکه کوچکترین تحقیقی در مورد حجامت انجام بدین و فقط تعصب میکنید ! من از اول گفتم نمیشه به راحتی ردش کرد و باید تحقیق کرد اگه مضر ردش کرد و اگه نه پذیرفتش ...بازم میگم شما نمیتونی تا کوچکترین علمی به موضوع نداری حتی برات سخته دو تا تماس بگیری در مورد حجامت نظر بدی ...مرسییی

QUOTE]

در مورد سواد بنده بهتره شما نظر ندید
من با 4 کلاس اکابر لااقل داستانهایی مثل خون کثیف و جریان خون کثیف در سیاهرگ و درمان واریکوسل با تیغ زدن کتف ! رو باور نکرده ام که بخوام در مورد اینکه آیا 4 کلاس سواد دارم یا نه ؟ توضیح بدم !
دوما
بنده زیر کولر نشسته ام و به حجامت نگاه منفی دارم چون در هیچ رفرنس رسمی پزشکی اسمی ازش نیست
جنابعالی زیر آفتاب نشسته اید و مهر تایید به مطلبی می زنید که هیچ مرجع پزشکی معتبری تاییدش نکرده و مراجع رسمی پزشکی کشور درپیتی مثل ما هم درموردش هشدار دادن

لااقل فکر کنم موضع من ضررش کمتر باشه
ضمن اینکه جو تحقیق هم نگیردت
همونقدر که فرق انشاء ساده رو با متن علمی ( که نیاز به رفرنسهای معتبر داره ) نمی دونی . منابع معتبر رو هم نمی شناسی
این چیزایی که شما مطالعه می کنی و بهشون استناد می کنی ( دکتر حاج حسین خیر اندیش :lol: ) شما رو گمراه ترم می کنه . شما این مدلی تحقیق نکنی بهتره ...

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
ببخشید bloody جان، ولی فکر نمی کنید کسی که داره یه حرف رو دائم تکرار می کنه شمائید؟

ببین الآن من به شما قول میدم با این متدها و استدلال هایی که شما برای اثبات صحت عمل حجامت بهش استناد می کنید، میشه اثر زدن پس گردنی و اردنگی رو در درمان سرطان اثبات کرد!
خوب چرا که نه؟ هیچ کس که نمی تونه چیزی بر علیهش بیاره! ممکنه متون رو هم بگردید و ببینید هزار سال قبل توی فلان کشور هم استفاده می شده (سرچ گوگل توصیه میشه)!
اگر هم کسی پرسید چرا توی منابع معتبر خبری ازش نیست، می گیم زمان بره و ایشالله حاج آقای فلان تا چند سال دیگه و چند چاپ دیگه توی هریسون واردش می کنند!
اگر بخوایم محکم کاری هم بکنیم یک حدیث از اشعث ابن واکاشی زوما در مدح فواید این روش پیدا می کنیم (پای پول در میون باشه پیدا میشه، نگران نباشید) که یه وقت وزارت بهداشت و دیوان عدالت هم یقه مون رو نگیرند!

در مورد مساله تاریخ هم، البته با یه کم تخفیف، میشه این طور فکر کرد که چون اون زمان روش دیگه ای برای خارج کردن خون از بدن نبوده، شاید این روش تنها کاری بوده که می شده انجام داد تا یه مقدار خون از بدن خارج بشه، که با این کار هموگلوبین خون فرد پایین میومده و شاید برای درمان بعضی مشکلات موثر بوده (هر چند تعداد این نوع بیماری ها که نیاز به چنین روشی دارند خیلی کم، و میزان خون خارج شده هم خیلی اندک بوده و این تفسیر خودش خالی از اشکال نیست)!
ولی حتی اگر این رو هم به خودمون بقبولونیم، باز توی این دوره و با امکانات فعلی، چنین نیازی اصلا نیست و چنین روشی هیچ محلی از اعراب نداره...

SilentStar

Registered User
لایک‌ها
230
سلام

از همه دوستانی که اینجا در تلاشند, ممنونم.
به تدریج ابعاد بیشتری از موضوع بر ما روشن میشود :دی

Bloody جان, فکر میکنم خیلی سخت یا حتی غیر ممکن باشه که بتونی منبع علمی قابل اسنادی در تائید حجامت پیدا کنی ... چون واقعا چیزی وجود نداره که بخوای پیدا کنی!!! البته به جز یک مورد که کتاب دانشمند آلمانی, یوهان آبله است... (اون هم چون فقط خودشه و خوش نمیشه روش حساب چندانی باز کرد)

حقیقت اینه که متاسفانه یا خوشبختانه هیچ مدرک مستدل علمی در تائید این عمل وجود نداره... البته ممکنه مطلب پیدا بشه ولی معتبر نیست. شما هم کوتاه بیا برادر, تقصیر شما نیست که تحقیق نکردن... یا شایدم تحقیق کردن و نتیجه نداده :دی

البته همه ی اینا به این معنی نیستن که امکان نداره در آینده هم مدرک علمی معتبری تهیه بشه! هر چند احتمالش واقعا کمه ... به این معنی هم نیستن که کسی که میگه حجامت روش تاثیر داشته دروغ میگه ... مساله اینه که قضیه علمی نیست! من به عنوان یه فرد کاملا بی طرف نظر میدم ... قبول کن علمی نیست!

خودت حسابش رو بکن, وقتی پای افراد ظاهرسازی مثل خیراندیش ها , با اون شکایت ضایعی که کردن وسطه دیگه به ادعای هیچکدوم از عاملین حجامت در مورد سودمند بودنش هم نمیشه اعتماد کرد ...

موفق باشید

SilentStar

Registered User
لایک‌ها
230
من قبل از این تاپیک قصد داشتم حجامت رو تجربه کنم اما با خوندن بی طرفانه تاپیک منصرف شدم.

قبلا فکر میکردم جامعه پزشکی به این دلیل نسبت به حجامت بی توجهه که ملت برن خون بدن !! چون به هر حال کسی که حجامت میکنه دیگه خون نمیده ... و خون دادن هم برای خود اهداکننده و مخصوصا برای اجتماع مفیده ... این میتونست یه رویکرد صحیح و منطقی به حساب بیاد!

اما حتی در صورت وجود چنین رویکردی باز هم همه بهش پایبند نخواهند شد ... چیزی که داعیه علمی بودن داره اگه واقعا علمی باشه خودش رو ثابت خواهد کرد. خصوصا به دلیل ریشه های اسلامی و با در نظر گرفتن حکومت اسلامیمون ...اصلا اسلامی بودن به کنار! همه کشورهای دنیا سعی میکنن برای خودشون تاریخ سازی کنند و داشتن یه پیشینه قوی برای طبابت به هر حال چه اسلامی و چه غیر اسلامی جزو تاریخ ما محسوب میشد. مسلما جامعه پزشکی در اون حد روشنفکر و بلند نظرهستند که هر کدوم با توجه به عقایدی که دارند بخشی از تاریخمون رو دور نریزند!

اصلا ایران هیچی! تو خارج هم تحقیق قابل توجهی صورت نگرفته ... یعنی تو این همه کشور صاحب و تشنه علم پزشکی دلیلی برای علمی بودن حجامت پیدا نشده ؟؟

در زمان قدیم خیلی چیزا فراگیر بوده! فرض بگیریم پیامبر اسلام هم خودشون از این کار تعریف کرده باشن (یعنی فرض میکنیم احادیث واقعا واقعی هستن)... اینا که دلیل نمیشه! زمان قدیم مثلا اسب سواری ته کارا محسوب میشده و طبیعتا پیامبر اسلام هم ازش تعریف کرده و گفته یاد بگیرید ... اما امکان بهتری هم وجود داشته ؟! مطمئن باشیم اگه اونموقع اتومبیل وجود داشت میگفتن رانندگی مهمتره و اولویت داره! و BMW سواری توصیه میشد!! و حدیثش هم وجود داشت ...:دی به همین ترتیب اگه اون موقع اهدا خونی وجود داشت شک نکنید میگفتن اهدا خون ارجح تره و کلی ثواب داره و 50 تا حدیث هم در موردش میگفتن...! متاسفم برای هموطنان خیراندیش مسلکی که اسیر تعصب کورکورانه و همیشه پایبند ظواهر امورند ! میگم چطوره هر وقت گرسنه مون شد و غذا در دسترس نبود سنگ ببندیم به شکمون آقای خیراندیش! حسابی قدیمیه :)... تاثیرش هم 100% تضمینیه ؟! علمی هم هستا! :دی

به هر حال این احتمال کاملا صفر نیست که حجامت واقعا مکانیزمی برای تاثیرگذاری داشته باشه... عقل سلیم میگه به دلیل گزارشات موجود باز هم در این زمینه تحقیق و بررسی صورت بگیره و نظر قاطع داده بشه تا مردم از بلاتکلیفی دربیان... اما اگرم مکانیزمی باشه احتمالا ارتباط کمی با سیستم خون رسانی بدن داره و از قلمرو تعریف شده علم پزشکی خارجه !! پس علم و مدلاینهای معتبر علمی به کلی منتفیه ...

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل !!

Last edited:

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
میگن خوردن مایعات زیاد و آب انار و میوه های قرمز رنگ به تصفیه خون کمک می کنه
برای کلیه ها ولی میدونم که میتونه یک دسته گشنیز (شایدم جعفری بود یه سرچ بکن!) بجوشونه و آبش رو روزی یه لیوان بخوره میگن خیلی مفیده
میتونه به دکتر هم مراجعه کنه چون همه اینایی که من گفتم حرفه و منبع موثقی واسش ندارم!:)
بله!!!
ظاهرا هر ميوه/ماده خوراكي قرمز رنگي خاصيت تصفيه خون و خون‌سازي داره. از جمله انار، آلبالو، آلو قرمز ،گوجه ، هندونه و....

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
ببخشید bloody جان، ولی فکر نمی کنید کسی که داره یه حرف رو دائم تکرار می کنه شمائید؟
بله من یه حرف رو دارم دائم تکرار میکنم "علمی صحبت کنیم "...اگه من علمی صحبت نکردم خب اشکالی نداره بگید به این دلیل علمی نیست من قبول میکنم ازتون هم تشکر میکنم ولی وقتی میگید چون حاجی ریش داره حجامت بده من شرمنده ام اینجوری اصلا نمیتونم قبول کنم ...البته روی صحبتم در این مورد خاص(تکرار ) با شما نبود ...

در مورد مساله تاریخ هم، البته با یه کم تخفیف، میشه این طور فکر کرد که چون اون زمان روش دیگه ای برای خارج کردن خون از بدن نبوده، شاید این روش تنها کاری بوده که می شده انجام داد تا یه مقدار خون از بدن خارج بشه، که با این کار هموگلوبین خون فرد پایین میومده و شاید برای درمان بعضی مشکلات موثر بوده (هر چند تعداد این نوع بیماری ها که نیاز به چنین روشی دارند خیلی کم، و میزان خون خارج شده هم خیلی اندک بوده و این تفسیر خودش خالی از اشکال نیست)!
ولی حتی اگر این رو هم به خودمون بقبولونیم، باز توی این دوره و با امکانات فعلی، چنین نیازی اصلا نیست و چنین روشی هیچ محلی از اعراب نداره...
[/QUOTE]
در مورد قسمت اول بله میشه اینجوری فکر کرد ولی اگه دقیق تر بررسی کنیم و مخصوصا به کتاب قانون ابوعلی سینا رجوع کنیم میبینیم که بیشتر برای درمان بیماری ها ازش استفاده میشده و در ضمن اون زمان چه لزومی داشته که بخوان خون رو از بدن انسان سالم خارج کنن ؟
اگه با این دید نگاه کنیم در زمان جدید هم میتونه یه روش درمانی محسوب بشه و مخصوصا وقتی موردی رو میبینیم مثل واریکسل (گرید 3!) رو میشه بدون جراحی درمان کرد جای تامل نداره ؟
(برای دوستان عزیزی که هنوز درک این مطلب براشون ثقیله،حاضر نمیش زنگ بزنن بپرسن، شما "فرض" کنید میشه واریکسل رو با حجامت درمان کرد )

سلام
از همه دوستانی که اینجا در تلاشند, ممنونم.
به تدریج ابعاد بیشتری از موضوع بر ما روشن میشود :دی
Bloody جان, فکر میکنم خیلی سخت یا حتی غیر ممکن باشه که بتونی منبع علمی قابل اسنادی در تائید حجامت پیدا کنی ... چون واقعا چیزی وجود نداره که بخوای پیدا کنی!!! البته به جز یک مورد که کتاب دانشمند آلمانی, یوهان آبله است... (اون هم چون فقط خودشه و خوش نمیشه روش حساب چندانی باز کرد)

حقیقت اینه که متاسفانه یا خوشبختانه هیچ مدرک مستدل علمی در تائید این عمل وجود نداره... البته ممکنه مطلب پیدا بشه ولی معتبر نیست. شما هم کوتاه بیا برادر, تقصیر شما نیست که تحقیق نکردن... یا شایدم تحقیق کردن و نتیجه نداده :دی
البته همه ی اینا به این معنی نیستن که امکان نداره در آینده هم مدرک علمی معتبری تهیه بشه! هر چند احتمالش واقعا کمه ... به این معنی هم نیستن که کسی که میگه حجامت روش تاثیر داشته دروغ میگه ... مساله اینه که قضیه علمی نیست! من به عنوان یه فرد کاملا بی طرف نظر میدم ... قبول کن علمی نیست!
خودت حسابش رو بکن, وقتی پای افراد ظاهرسازی مثل خیراندیش ها , با اون شکایت ضایعی که کردن وسطه دیگه به ادعای هیچکدوم از عاملین حجامت در مورد سودمند بودنش هم نمیشه اعتماد کرد ...
موفق باشید

من قبل از این تاپیک قصد داشتم حجامت رو تجربه کنم اما با خوندن بی طرفانه تاپیک منصرف شدم.
قبلا فکر میکردم جامعه پزشکی به این دلیل نسبت به حجامت بی توجهه که ملت برن خون بدن !! چون به هر حال کسی که حجامت میکنه دیگه خون نمیده ... و خون دادن هم برای خود اهداکننده و مخصوصا برای اجتماع مفیده ... این میتونست یه رویکرد صحیح و منطقی به حساب بیاد!
اما حتی در صورت وجود چنین رویکردی باز هم همه بهش پایبند نخواهند شد ... چیزی که داعیه علمی بودن داره اگه واقعا علمی باشه خودش رو ثابت خواهد کرد. خصوصا به دلیل ریشه های اسلامی و با در نظر گرفتن حکومت اسلامیمون ...اصلا اسلامی بودن به کنار! همه کشورهای دنیا سعی میکنن برای خودشون تاریخ سازی کنند و داشتن یه پیشینه قوی برای طبابت به هر حال چه اسلامی و چه غیر اسلامی جزو تاریخ ما محسوب میشد. مسلما جامعه پزشکی در اون حد روشنفکر و بلند نظرهستند که هر کدوم با توجه به عقایدی که دارند بخشی از تاریخمون رو دور نریزند!
اصلا ایران هیچی! تو خارج هم تحقیق قابل توجهی صورت نگرفته ... یعنی تو این همه کشور صاحب و تشنه علم پزشکی دلیلی برای علمی بودن حجامت پیدا نشده ؟؟
در زمان قدیم خیلی چیزا فراگیر بوده! فرض بگیریم پیامبر اسلام هم خودشون از این کار تعریف کرده باشن (یعنی فرض میکنیم احادیث واقعا واقعی هستن)... اینا که دلیل نمیشه! زمان قدیم مثلا اسب سواری ته کارا محسوب میشده و طبیعتا پیامبر اسلام هم ازش تعریف کرده و گفته یاد بگیرید ... اما امکان بهتری هم وجود داشته ؟! مطمئن باشیم اگه اونموقع اتومبیل وجود داشت میگفتن رانندگی مهمتره و اولویت داره! و BMW سواری توصیه میشد!! و حدیثش هم وجود داشت ...:دی به همین ترتیب اگه اون موقع اهدا خونی وجود داشت شک نکنید میگفتن اهدا خون ارجح تره و کلی ثواب داره و 50 تا حدیث هم در موردش میگفتن...! متاسفم برای هموطنان خیراندیش مسلکی که اسیر تعصب کورکورانه و همیشه پایبند ظواهر امورند ! میگم چطوره هر وقت گرسنه مون شد و غذا در دسترس نبود سنگ ببندیم به شکمون آقای خیراندیش! حسابی قدیمیه :)... تاثیرش هم 100% تضمینیه ؟! علمی هم هستا! :دی

به هر حال این احتمال کاملا صفر نیست که حجامت واقعا مکانیزمی برای تاثیرگذاری داشته باشه... عقل سلیم میگه به دلیل گزارشات موجود باز هم در این زمینه تحقیق و بررسی صورت بگیره و نظر قاطع داده بشه تا مردم از بلاتکلیفی دربیان... اما اگرم مکانیزمی باشه احتمالا ارتباط کمی با سیستم خون رسانی بدن داره و از قلمرو تعریف شده علم پزشکی خارجه !! پس علم و مدلاینهای معتبر علمی به کلی منتفیه ...

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل !!
سلام :)
دوست عزیز از اول تاپیک هدف من این نبوده که بخوام به زور حجامت رو برای دوستان اثبات کنم ،خواهش میکنم یه دور دیگه دو صفحه اول تاپیک رو بخون و ببین جهت گیری به چه وضعیه،نظرات همه احساسی و برخواسته از ناخودآگاه ی که میگه هرچیزی اگه به عرب و اسلام و .. ربط داشت باید کوبیدش . من چند سالی میشه دیگه وارد اینجور بحث ها نمیشدم این دفعه هم فقط وفقط به این دلیل که خودم تحقیق کرده بودم و چند مورد واقعا شگفت آور با چشمای خودم دیده بود وارد بحث شدم .حرفم هم از اول این بود که تا درمورد یه چیزی کوچکترین اطلاعی ندارید نمیتونید به همین راحتی موضوع رو منکر بشید .نه ازش دفاع کردم و نه ردش کردم ،بعد هم بحث رسید به اونجایی که اقای bloody شما که میگی همچین موردی دیدی آزمایش بزار منم قولش رو دادم رفتم و از دکتر چند نمونه برای دوستان آوردم اون مطالب هم به نظرم جالب اومد گفتم بزارم نظر دوستان رو هم بدونم(جایی گفتم وحی منزله همه قبول کنید ؟!) چون آقای ماهی خودشون در این زمینه وارد بودن انتظار داشتم در مورد اون قسمت هایی که نارنجی شده بود (که از دیدگاه طب کلاسیک موضوع بررسی شده بود) برام بیشتر توضیح بدن بگن واقعا همچین چیزی هست یا نه ...ولی خودتون دیدید بحث کجا کشیده شد و چه جوری برخورد کردن !!یکی میره عکس میزاره اون یکی مسخره میکنه این ریش داره و حاجی آقا اون ربطش میده به اسلام اون از درمان با اردنگی صحبت میکنه ....من فکر میکردم خیلی بشه سالم تر تو این انجمن بحث کرد ولی همه فکر میکنن مسابقه بکسه و باید بالاخره با دلخوری یکی رو ناک اوت کرد !
من خیلی با دید بازتری به بحث نگاه میکنم در این مدت با سایت هایی جالبی هم آشنا شدم که نشون میده این قضیه در سراسر دنیا داره دنبال میشه ،چند مقاله در موردش خوندم و بیش از پیش به اثرات جالبی که داره پی بردم(بگذریم که در این مدت به شخصه نه مقاله ای دیدم نه سایتی که از مضراتش بگه ،خیلی هم گشتم و مطمئن باشید اگه همچین چیزی پیدا میکردم همینجا میزاشتم) ...ولی واقعا لزومی ندیدم در جایی که دوستانی هستن که فقط دنبال یه ارور میگردن تا مسخره کنن و بگن تو میخوایی از اسلام دفاع کنی لیبل کاربریت توهینه (گرچه قبلش نشون دادن که خودشون از ساده ترین موضوعات و اتفاقات دنیای علم بی خبرن) مطلب بزارم چون نشون دادن بدون توهین و عصبیت نمیتونن حرف های خودشون رو بزنن ...از این به بعد هم مشتاقانه منتظرم که دوستان منطقی (نه با مثال های بی ربط که واقعا ارزش جواب دادن هم نداره)بشینن و در این مورد صحبت کنن من نه کاری به اسلام دارم و نه به حاجی آقا خیر اندیش نه موضوعات حاشیه ای دیگه فقط و فقط در مورد حجامت اگه مطلبی هست بزارید تا با هم در موردش صحبت کنیم بالاخره یا رد میشه یا اثبات میشه غیر از اینه ؟!

چقدر گفتم !دوست عزیز ستاره خاموش :) صحبت های شما رو خوندم بله تا الان منبع علمی در تائید حجامت چیزی ندیدم ولی در زمینه درمان بیماری افسردگی،سردرد میگرنی،عوارض یائسگی،سیستم ایمنی،فشار منفی ،فشار خون،تنظیم کلسترل مقالاتی دیدم + مطالب بیشتری هست که باید بخونم و اگه چیز جالبی پیدا کردم همنیجا میزارم ولی در مورد تحقیقی که گفتی مطمئن باش تحقیقاتی پیرامونش داره صورت میگیره اینجوری نیست که یه موضوع فراموش شده باشه ...منم با شما موافقم بله ممکنه در آینده به صورت علمی هم ثابت بشه (هنوز منتظرم یه نفر برام در مورد اون قسمت حجامت و طب کلاسیک توضیح بده ،اگه نه خودم میپرسم ببینم چقدر صحت داره)
در مورد اینکه گفتی وقتی پای حاجی آقا میاد وسط دیگه نمیشه به سودمند بودنش اعتماد کرد به نظرم نه اینطور نیست بازم میشه یه برداشت احساسی و باید موضوع کاملا روشن بشه ...
خوشحال میشم بدونم چی شد که منصرف شدی یعنی به جز اون رویکرد منطقی که فکر میکردی چه چیز جدیدی دستگیرت شد ...
حالا یه سوال دیگه :به نظر شما چرا حجامت با توجه به اثراتی که داشته (اتفاقی هم نبوده قابل تکرار هم هست )هنوز به صورت علمی ثابت نشده (اگه واقعا نشده باشه چون 100 مطمئن نیستم)؟

بالا