برگزیده های پرشین تولز

حجامت

تا حالا حجامت کردی؟

• Total voters
    100

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
عجب رویی داره خداوکیلی :D

جهل است برادر جهل !
عمل عجیب و غریبی که هیچ فایده ای ندارد را کرده اند " هو الشافی ! " و خب طبیعتا باید دایره و دنبک هم دست بگیرند و برایش مدارک صد من یک غاز جور کنند ...

یکبار هم از خودشان نمی پرسند که " یعنی یکنفر در ممالک پیشرفته -اصلا غیرپیشرفته - پیدا نمی شود که 4 تا آزمایشی که بلودی و حاجی بذرافشان ! در اختیار دارند رو بررسی کنه و حجامت رو تایید کنه ؟!! "

می دونی چه حالی می ده که بیمار تیروئید بجای اینکه سالی 1000 جور قرص بخوره ، بره 4 تا تیغ بزنه و خلاص !؟
می دونی چه هزینه ای از رو دوش دولتها برداشته میشه اگر حجامت رو جایگزین جراحی و دوا درمان های استاندارد کنیم ؟!
می دونی لازم نبود پژوهشکده رویان رو با اون عرض و طول بسازیم تا به درمان ناباروری بپردازیم و بجاش کافی بود کمی پول به موسسه حاجی خیراندیش تزریق کنیم تا با 4 تا تیغ زدن ، آزواسپرمی مردان رو درمان کنه ؟

وای که چقدر ما جهانیان سهل انگاریم درقبال حجامت . آنهم وقتی بلودی و حاجی خیراندیش تونستن اثر معجزه گرش رو براحتی کشف و ثبت کنند !! وای که چقدر بی سوادند محققین راستین علم پزشکی !

همچین هم به ابن سینا استناد می کنند که انگار دبیرکل hhs.org هست . ابن سینا بسیار محترم و باعث افتخار است ولی آدم باید خیلی بی سواد باشد که در قرن 21 فکر کند سواد پزشکی ابن سینا درحد قرن 21 بوده ! یا هر کاری که ابن سینا کرده درسته و ... اینا رسما ابن سینا رو هم بردن قاطی معصومین !

خلاصه اینکه
رو نیست
جهل است .

پ.ن : حجامت = تیغ زدن . چه ایهام بامزه ای . واقعا مردم را تیغ می زنند این دلاکهای مدرن .

SilentStar

Registered User
لایک‌ها
230
سلام :)
دوست عزیز از اول تاپیک هدف من این نبوده که بخوام به زور حجامت رو برای دوستان اثبات کنم ،خواهش میکنم یه دور دیگه دو صفحه اول تاپیک رو بخون و ببین جهت گیری به چه وضعیه،نظرات همه احساسی و برخواسته از ناخودآگاه ی که میگه هرچیزی اگه به عرب و اسلام و .. ربط داشت باید کوبیدش . من چند سالی میشه دیگه وارد اینجور بحث ها نمیشدم این دفعه هم فقط وفقط به این دلیل که خودم تحقیق کرده بودم و چند مورد واقعا شگفت آور با چشمای خودم دیده بود وارد بحث شدم .حرفم هم از اول این بود که تا درمورد یه چیزی کوچکترین اطلاعی ندارید نمیتونید به همین راحتی موضوع رو منکر بشید .نه ازش دفاع کردم و نه ردش کردم ،بعد هم بحث رسید به اونجایی که اقای bloody شما که میگی همچین موردی دیدی آزمایش بزار منم قولش رو دادم رفتم و از دکتر چند نمونه برای دوستان آوردم اون مطالب هم به نظرم جالب اومد گفتم بزارم نظر دوستان رو هم بدونم(جایی گفتم وحی منزله همه قبول کنید ؟!) چون آقای ماهی خودشون در این زمینه وارد بودن انتظار داشتم در مورد اون قسمت هایی که نارنجی شده بود (که از دیدگاه طب کلاسیک موضوع بررسی شده بود) برام بیشتر توضیح بدن بگن واقعا همچین چیزی هست یا نه ...ولی خودتون دیدید بحث کجا کشیده شد و چه جوری برخورد کردن !!یکی میره عکس میزاره اون یکی مسخره میکنه این ریش داره و حاجی آقا اون ربطش میده به اسلام اون از درمان با اردنگی صحبت میکنه ....من فکر میکردم خیلی بشه سالم تر تو این انجمن بحث کرد ولی همه فکر میکنن مسابقه بکسه و باید بالاخره با دلخوری یکی رو ناک اوت کرد !
من خیلی با دید بازتری به بحث نگاه میکنم در این مدت با سایت هایی جالبی هم آشنا شدم که نشون میده این قضیه در سراسر دنیا داره دنبال میشه ،چند مقاله در موردش خوندم و بیش از پیش به اثرات جالبی که داره پی بردم(بگذریم که در این مدت به شخصه نه مقاله ای دیدم نه سایتی که از مضراتش بگه ،خیلی هم گشتم و مطمئن باشید اگه همچین چیزی پیدا میکردم همینجا میزاشتم) ...ولی واقعا لزومی ندیدم در جایی که دوستانی هستن که فقط دنبال یه ارور میگردن تا مسخره کنن و بگن تو میخوایی از اسلام دفاع کنی لیبل کاربریت توهینه (گرچه قبلش نشون دادن که خودشون از ساده ترین موضوعات و اتفاقات دنیای علم بی خبرن) مطلب بزارم چون نشون دادن بدون توهین و عصبیت نمیتونن حرف های خودشون رو بزنن ...از این به بعد هم مشتاقانه منتظرم که دوستان منطقی (نه با مثال های بی ربط که واقعا ارزش جواب دادن هم نداره)بشینن و در این مورد صحبت کنن من نه کاری به اسلام دارم و نه به حاجی آقا خیر اندیش نه موضوعات حاشیه ای دیگه فقط و فقط در مورد حجامت اگه مطلبی هست بزارید تا با هم در موردش صحبت کنیم بالاخره یا رد میشه یا اثبات میشه غیر از اینه ؟!

چقدر گفتم !دوست عزیز ستاره خاموش :) صحبت های شما رو خوندم بله تا الان منبع علمی در تائید حجامت چیزی ندیدم ولی در زمینه درمان بیماری افسردگی،سردرد میگرنی،عوارض یائسگی،سیستم ایمنی،فشار منفی ،فشار خون،تنظیم کلسترل مقالاتی دیدم + مطالب بیشتری هست که باید بخونم و اگه چیز جالبی پیدا کردم همنیجا میزارم ولی در مورد تحقیقی که گفتی مطمئن باش تحقیقاتی پیرامونش داره صورت میگیره اینجوری نیست که یه موضوع فراموش شده باشه ...منم با شما موافقم بله ممکنه در آینده به صورت علمی هم ثابت بشه (هنوز منتظرم یه نفر برام در مورد اون قسمت حجامت و طب کلاسیک توضیح بده ،اگه نه خودم میپرسم ببینم چقدر صحت داره)
در مورد اینکه گفتی وقتی پای حاجی آقا میاد وسط دیگه نمیشه به سودمند بودنش اعتماد کرد به نظرم نه اینطور نیست بازم میشه یه برداشت احساسی و باید موضوع کاملا روشن بشه ...
خوشحال میشم بدونم چی شد که منصرف شدی یعنی به جز اون رویکرد منطقی که فکر میکردی چه چیز جدیدی دستگیرت شد ...
حالا یه سوال دیگه :به نظر شما چرا حجامت با توجه به اثراتی که داشته (اتفاقی هم نبوده قابل تکرار هم هست )هنوز به صورت علمی ثابت نشده (اگه واقعا نشده باشه چون 100 مطمئن نیستم)؟

آقا من اگه پست دادم بیشتر بخاطر این بود که این بحث ختم به خیر بشه چون برام مشخص بود که اینطوری به بیراهه میره...

نمیتونم بگم که دوستان طرف صحبت شما با تعصب در بحث شرکت کردند یا خیر! اما همگی اطلاعات خیلی خوبی در زمینه پزشکی مدرن دارند که این باعث میشه با سخت گیری و دقت خاصی به موارد مطرح شده در این زمینه نگاه کنند و شما اذیت بشید !

ببینید یه روش درمانی داریم مثل فیزیوتراپی که کاملا آزمون پذیره و از نظر علمی هم ثابت شده و هیچ حرفی توش نیست...

یه روش درمانی دیگه داریم مثل طب سوزنی که آزمون پذیره ولی دلایلش آنچنان که باید در قلمرو پزشکی نوین نمیگنجه. اما هم سازمان بهداشت جهانی تائیدش کرده و هم مکانیسم عملش مشخصه. هر چند که علم نوین پزشکی بهش احاطه نداره و دلایل دیگری رو برای تاثیرگذاریش جستجو کرده, چون در اصل روی سیستم انرژیکی بدن تاثیر میذاره ... سیستمی که برای پزشکی نوین آنچنان ملموس و کنترل پذیر نیست...

در مقابلش یه روش درمانی داریم مثل حجامت که نه پزشکی نوین هنوز دلیلی برای تاثیرگذاریش (به شکلی قابل اعتنا) پیدا کرده و نه طب مکمل مکانیزم اثر خاصی براش قائل شده و نه تنها سازمان بهداشت جهانی بلکه حتی وزارت بهداشت ایران هم تائیدش نمیکنه ... به چی دلمون رو خوش کنیم آقا ؟ :دی

اگه واقعا موثره چرا موثره؟ من که وظیفه ندارم برم تحقیق کنم! باید یه دلیلی باشه که بهش اعتماد کنم ... اون بابایی که داره انجامش میده باید منو قانع کنه دیگه... وقتی نمیتونه قانعم کنه منم نمیتونم بهش اعتماد کنم. چون برای بدن و سلامتیم ارزش قائلم نمیتونم هر چیزی رو روش امتحان کنم... مخصوصا که به هر حال از نظر بهداشتی بودن حداقل ریسک رو میشه براش متصور بود! از این گذشته سری که درد نمیکنه دستمال نمی بندند! اگه یه وقت مریض هم بشم و ویروسها به مغزم نزده باشن سعی میکنم از مطمئن ترین روش موجود شروع کنم...

در مورد حاج آقا هم برداشت احساسی نمیکنم. با توجه به اون نامه ای که دوستمون گذاشت و چند تا مصاحبه ای که تو نت ازش خوندم بشکل کاملا منطقی قبولش ندارم! :دی

نمیدونم چرا ثابت نمیشه؟!! شاید چون آقایون دیدن حدیث در موردش داریم دیگه نیازی به وجود مدرک علمی حس نکردند!! خارجی ها هم حتما حسودیشون شده و از سر عناد و دشمنی با ایران و اسلامه که در موردش تحقیق نمیکنن!!!! :eek: مرگ بر ر و س ی ه !!! :D

تنها احتمالی که میتونم در مورد تاثیرگذاریه علمیه حجامت قائل باشم اینه که تاثیر مثبتی روی مویرگهای مسدود شده یا در حال مسدود شدن پوست بذاره ... که کلا احتمالش کمه چون اگه چنین چیزی بود حتما قبلا به فکر بقیه رسیده بود ... پس بی خیال!

امیدوارم بحث تموم بشه...

من که دیگه رفتم ...

بای ...;)

Last edited:

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
جهل است برادر جهل !
عمل عجیب و غریبی که هیچ فایده ای ندارد را کرده اند " هو الشافی ! " و خب طبیعتا باید دایره و دنبک هم دست بگیرند و برایش مدارک صد من یک غاز جور کنند ...

یکبار هم از خودشان نمی پرسند که " یعنی یکنفر در ممالک پیشرفته -اصلا غیرپیشرفته - پیدا نمی شود که 4 تا آزمایشی که بلودی و حاجی بذرافشان ! در اختیار دارند رو بررسی کنه و حجامت رو تایید کنه ؟!! "

می دونی چه حالی می ده که بیمار تیروئید بجای اینکه سالی 1000 جور قرص بخوره ، بره 4 تا تیغ بزنه و خلاص !؟
می دونی چه هزینه ای از رو دوش دولتها برداشته میشه اگر حجامت رو جایگزین جراحی و دوا درمان های استاندارد کنیم ؟!
می دونی لازم نبود پژوهشکده رویان رو با اون عرض و طول بسازیم تا به درمان ناباروری بپردازیم و بجاش کافی بود کمی پول به موسسه حاجی خیراندیش تزریق کنیم تا با 4 تا تیغ زدن ، آزواسپرمی مردان رو درمان کنه ؟

وای که چقدر ما جهانیان سهل انگاریم درقبال حجامت . آنهم وقتی بلودی و حاجی خیراندیش تونستن اثر معجزه گرش رو براحتی کشف و ثبت کنند !! وای که چقدر بی سوادند محققین راستین علم پزشکی !

همچین هم به ابن سینا استناد می کنند که انگار دبیرکل hhs.org هست . ابن سینا بسیار محترم و باعث افتخار است ولی آدم باید خیلی بی سواد باشد که در قرن 21 فکر کند سواد پزشکی ابن سینا درحد قرن 21 بوده ! یا هر کاری که ابن سینا کرده درسته و ... اینا رسما ابن سینا رو هم بردن قاطی معصومین !

خلاصه اینکه
رو نیست
جهل است .

پ.ن : حجامت = تیغ زدن . چه ایهام بامزه ای . واقعا مردم را تیغ می زنند این دلاکهای مدرن .

بحث ها به کنار! ولی شخصی که از روی خرافات و تعصب بحث میکنه هر چند وقت یکبار هم خیلی جدی میگه علمی بحث کنید:D
مثل اون دزده است که خودش هم داد میزد دزد رو بگیرید. فکر نمی کنم موضوع فقط جهل باشه چون بعضی مسائل که مطرح میکنند مشخصه که خودشون هم قبول ندارند ولی به دلایلی همچنان ادامه میدن

ضمنا با تحقیقات بیشتر متوجه شدم که این موسسه حجامت ایران صرفا یک موسسه مذهبی هست
علاوه بر حجامت تو کار زالو درمانی و طب رضا و غیره هم هستند....

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
حالا یه سوال دیگه :به نظر شما چرا حجامت با توجه به اثراتی که داشته (اتفاقی هم نبوده قابل تکرار هم هست )هنوز به صورت علمی ثابت نشده (اگه واقعا نشده باشه چون 100 مطمئن نیستم)؟

نه بلادی جان، نه...
این قسمت بحثت دارای همون مغالطه ای هس که قبلا هشدار داده بودم: "پس از این، پس به خاطر این". قابل تکرار نیست، مگر اینکه تحقیق آزمایشگاهی درستی ارایه بشه (با یک سیستم درست، با گروه کنترل، با آمارگیری های منظم): که نشده. بلادی جان، نکته در همینه.

موارد بسیار معدود و پراکنده ای ارایه شده که بعضا تاریخ هاش فواصل متعددی با هم دارن. (یکیش شیش ماه، یکیش 3 سال، بقیه اش هم معلوم نیس)

//

اما اون سوالاتی که پرسیدم هدفم همین بود که سازوکار زیر سوال بره. چون این توضیح ابدا به روابط علی هیچ کاری نداشته*! مثه اینکه علت همه ی بیماری ها فقط یه چیزه! چطور:

اینطوری که مثلا اگزما رو در مقابل سرماخوردگی در نظر بگیر. اگزما یه بیماری آلرژیک هست که من خودم هم مدتی پیش یه نوع خفیفش رو داشتم. (من کلا بیماری های آلرژیک رو زیاد تجربه کردم). دوایی که داشتم یه نوع کرم بود. خوب با مصرفش درمان شد. اما موضوع این نیس: ادعای طرح شده این بود که این کار (حجامت) باعث "تقویت سیستم ایمنی بدن" می شه. (که تو خود اینش بحث هس) اما که طبیعتا حدس می زنیم لابد برای سرماخوردگی جواب می ده.

خوب موضوع اینه که "تقویت سیستم ایمنی" بیماری های آلرژیک رو "بدتر" می کنه. به خاطر همین درمان موقت آلرژی ها با کورتون یا ایمونوماجولیتورهای تضعیف کننده ی سیستم ایمنی بدن هست. درمان کاملش هم دوری از عامل حساسیت هس.

//

علل فقر آهن هم متعدد هستن، اما کمبود آهن رو چه طوری پیشگیری و درمان می کنن: با مصرف آهن. (طبیعتا!
icon10.gif
)
زنان باردار یا نوزادان هم بیشتر در معرض خطر هستن. خوب طبیعیه که وقتی یه نفر ادعا می کنه در مان این بیماری به همراه اون قبلیا که علت متفاوتی داشتن حجامت هس، اونوقت این پیش میاد: باید از "علم پزشکی" دست شست. یعنی همون قضیه ی علم متعارف که صحبتش بود. مثه اینکه روابط علی پزشکی برای درمان این وسط نقش نسیم و شقایق رو بازی می کنن!

//

هموروئید هم تکلیفش معلومه دیگه: این هم کاملا علت متفاوتی داره نسبت به اونای دیگه. ادعا شده که این رو هم درمان می کنه. تا جایی که یادمه درمان این یکی جراحی هس!

//

طبیعتا، وقتی نام 70 تا بیماری میاد و بعد ادعا می شه که این کار همه ی اونها رو "درمان" می کنه، خوب دیگه اعتماد به چنین چیزی اصولا ممکن نیست. خصوصا که علم متعارف هم در بهترین حالت ابدا تاییدش نکنه:
برای حساسیت ها از تضعیف سیستم ایمنی (برای اینکه علتش اصلا خود سیستم ایمنی هست)،
برای سرماخوردگی از داروهای متفاوت (علتش ویروس هس)،
برای فقر آهن از آهن (علتش نرسیدن آهن به بدن هس، که خودش علل متفاوتی داره)،
و برای همورویید از جراحی استفاده می شه (اونم علتش مشخصه!
icon10.gif
).

//

* شبه علم یعنی همین. یعنی کاربران فعال علم و دانش ما بیان و وقتشون رو صرف این مسایل بکنن، به جای اینکه بتونن پای خود علم وقت بذارن.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,282
بله من یه حرف رو دارم دائم تکرار میکنم "علمی صحبت کنیم "...اگه من علمی صحبت نکردم خب اشکالی نداره بگید به این دلیل علمی نیست من قبول میکنم ازتون هم تشکر میکنم ولی وقتی میگید چون حاجی ریش داره حجامت بده من شرمنده ام اینجوری اصلا نمیتونم قبول کنم ...البته روی صحبتم در این مورد خاص(تکرار ) با شما نبود ...

در مورد قسمت اول بله میشه اینجوری فکر کرد ولی اگه دقیق تر بررسی کنیم و مخصوصا به کتاب قانون ابوعلی سینا رجوع کنیم میبینیم که بیشتر برای درمان بیماری ها ازش استفاده میشده و در ضمن اون زمان چه لزومی داشته که بخوان خون رو از بدن انسان سالم خارج کنن ؟
اگه با این دید نگاه کنیم در زمان جدید هم میتونه یه روش درمانی محسوب بشه و مخصوصا وقتی موردی رو میبینیم مثل واریکسل (گرید 3!) رو میشه بدون جراحی درمان کرد جای تامل نداره ؟
(برای دوستان عزیزی که هنوز درک این مطلب براشون ثقیله،حاضر نمیش زنگ بزنن بپرسن، شما "فرض" کنید میشه واریکسل رو با حجامت درمان کرد )
bloody جان، با شناختی که دارم ازتون، هر چی زمان می گذره بیشتر و بیشتر احساس می کنم که علت این پست هات "بی اطلاعی" نیست...

واقعا باور نمی کنم که خودت به حرف هایی که می زنی اعتقاد داشته باشی که بخوام به بحث کردن باهات ادامه بدم. توی یه همچین شرایطی، ادامه بحث با طرف مقابل، عین این می مونه که با آدم بی دینی که به دلیل منافع مادی تظاهر به مومن بودن می کنه، بحث مذهبی بکنی! یه چیزی تو مایه های اب در هاون کوبیدن!

حالا چی شده که این طوری برخورد می کنی با قضیه؟ داری تبلیغات می کنی؟ یا با کسی لجت گرفته؟ یا ... دیگه نمی دونم...

پ.ن 1: الآن دیدم داریوش هم 2 تا پست قبل عین همین ها رو نوشته! به جان خودم من از رو داریوش کپ نزدم ها!
df35b07497684c1a88c1.gif

پ.ن 2: بلادی، اگه یه ذره دیگه به این شیوه بحثت ادامه بدی معرفیت می کنیم برای دوره بعدی انتخابات ریاست جمهوری ها!
laugh2.gif

Last edited:

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
خیلی خوبه
ما که ماهی یه دفعه با بچه ها میریم حجامت آت و آشغالای خونمونو میریزیم بیرون

Red wine بخور بهتره. رگ هات هم باز میشه عمرت هم طولانی میشه.
راستی مگه کلیه نداری که خونت رو تصفیه کنه؟

vector2020

Registered User
لایک‌ها
67
اگه پوست صورتتون جوش و آکنه داشته باشه و برید حجامت کنید، خون زیر پوست کشیده میشه. اون جوش های روی صورت زیرش خالی میشه و جاش برای تمام عمر می مونه. این بلا سر رفیقم اومده :eek:

نه نمی مونه

کاملا موافقم.

حرف زدی از اون حرفا

حجامت میکنی

خون زیر پوست کشیده میشه

:lol:

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
روانی :happy:

فرضان می دونی ، من تو و منذور رو دورآدور مثل برادرم دوز دارم . بشرطی که قول بدید بی جنبه بازی در نیارید .

قربونت برم آبجی دکتر کوچولو ی من ...:blush:

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
روانی :happy:

فرضان می دونی ، من تو و منذور رو دورآدور مثل برادرم دوز دارم . بشرطی که قول بدید بی جنبه بازی در نیارید .

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
حرف زدی از اون حرفا

حجامت میکنی

خون زیر پوست کشیده میشه

:lol:

آخه جیگر این خونی که در میاد از سرخ رگ و سیاه رگ که نمیاد
از رگای ریز زیر پوست میاد

لابد دیدم که یه چیزی میگم!

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
آقا من اگه پست دادم بیشتر بخاطر این بود که این بحث ختم به خیر بشه چون برام مشخص بود که اینطوری به بیراهه میره...

نمیتونم بگم که دوستان طرف صحبت شما با تعصب در بحث شرکت کردند یا خیر! اما همگی اطلاعات خیلی خوبی در زمینه پزشکی مدرن دارند که این باعث میشه با سخت گیری و دقت خاصی به موارد مطرح شده در این زمینه نگاه کنند و شما اذیت بشید !
برای چی اذیت بشم داریم صحبت میکنیم دیگه:) ...من دارم از اطلاعات دوستان استفاده میکنم ،گرچه هنوز دقیقا متوجه نشدم چرا بعضی از دوستان اینقدر توهین آمیز صحبت میکنن و دوست دارن جو رو متشنج کنن انگار از جای دیگه ای ناراحتن و اینجا فرصت خوبی شده که یکم خالی بشن:wacko: ، من خدا شاهده از اونم ناراحت نیستم بزار اونا هم حال کنن اگه میخواستم بلد بودم چه جوری جوابشون رو بدم ولی میبینم ارزش نداره اینقدر بیام پایین ...اگه مدیرای سایت صلاح دیدن خودشون بعضی پست ها رو تصحیح میکنن ...

ببینید یه روش درمانی داریم مثل فیزیوتراپی که کاملا آزمون پذیره و از نظر علمی هم ثابت شده و هیچ حرفی توش نیست...
یه روش درمانی دیگه داریم مثل طب سوزنی که آزمون پذیره ولی دلایلش آنچنان که باید در قلمرو پزشکی نوین نمیگنجه. اما هم سازمان بهداشت جهانی تائیدش کرده و هم مکانیسم عملش مشخصه. هر چند که علم نوین پزشکی بهش احاطه نداره و دلایل دیگری رو برای تاثیرگذاریش جستجو کرده, چون در اصل روی سیستم انرژیکی بدن تاثیر میذاره ... سیستمی که برای پزشکی نوین آنچنان ملموس و کنترل پذیر نیست...
در مقابلش یه روش درمانی داریم مثل حجامت که نه پزشکی نوین هنوز دلیلی برای تاثیرگذاریش (به شکلی قابل اعتنا) پیدا کرده و نه طب مکمل مکانیزم اثر خاصی براش قائل شده و نه تنها سازمان بهداشت جهانی بلکه حتی وزارت بهداشت ایران هم تائیدش نمیکنه ... به چی دلمون رو خوش کنیم آقا ؟ :دی
اگه واقعا موثره چرا موثره؟ من که وظیفه ندارم برم تحقیق کنم! باید یه دلیلی باشه که بهش اعتماد کنم ... اون بابایی که داره انجامش میده باید منو قانع کنه دیگه... وقتی نمیتونه قانعم کنه منم نمیتونم بهش اعتماد کنم. چون برای بدن و سلامتیم ارزش قائلم نمیتونم هر چیزی رو روش امتحان کنم... مخصوصا که به هر حال از نظر بهداشتی بودن حداقل ریسک رو میشه براش متصور بود! از این گذشته سری که درد نمیکنه دستمال نمی بندند! اگه یه وقت مریض هم بشم و ویروسها به مغزم نزده باشن سعی میکنم از مطمئن ترین روش موجود شروع کنم...
کلیه فرمایش های شما رو قبول دارم ،کاملا بجا و منطقی (گرچه قبلا فکر نمیکردم حجامت مورد تائید علم پزشکی روز نباشه(با توجه به مقالاتی که دیده بودم در ژورنال های پزشکی) ولی یکم بیشتر که تحقیق کردم و با اصرار دوستان مواجه شدم دیدم ACS حجامت گرم و خشک رو تائید نکرده و در آخر هم گفته موارد زیادی گزارش شده که باعث درمان بیماری بوده ولی موسسه نامبرده تحقیقی نکرده و به نظر ،گزارش ها هم از نظر علمی معتبر نبودن ) منم فقط دلیل اومدنم به این تاپیک همین بوده که ببینم آخر چی ! الان یه عده میان میگن آخر هیچی فایده نداره که دوباره میفتیم تو لوپ:f34r: !پس خواهشا دوباره همینجوری نگید ...والا نه من حجامت میکنم نه از این راه پول در میارم نه بیماری داشتم که با حجامت درمان بشه نه میخوام به همه بگم حجامت خوبه فقط میخوام بدونم همین !دوستان میگن هیچ فایده ای نداره منم میگم این همه مقاله ژورنال و نتایج آزمایشات چیه ؟!

در مورد حاج آقا هم برداشت احساسی نمیکنم. با توجه به اون نامه ای که دوستمون گذاشت و چند تا مصاحبه ای که تو نت ازش خوندم بشکل کاملا منطقی قبولش ندارم! :دی
اگه حاج آقا رو قبول ندارید که مشکلی نیست بالاخره با نتیجه گیری شما شاید آدم جالبی نبوده ولی بازم میگم حاج آقا دلیل نمیشه حجامت رو رد کنیم (واقعا هیچ ربطی نداره به هم )

تنها احتمالی که میتونم در مورد تاثیرگذاریه علمیه حجامت قائل باشم اینه که تاثیر مثبتی روی مویرگهای مسدود شده یا در حال مسدود شدن پوست بذاره ... که کلا احتمالش کمه چون اگه چنین چیزی بود حتما قبلا به فکر بقیه رسیده بود ... پس بی خیال!
مطمئنا بیش از این ها هست ،ولی ممنون که نظرت رو گفتی : )

امیدوارم بحث تموم بشه...
من که دیگه رفتم ...
بای ...;)
خوشحال شدم موفق باشی

نه بلادی جان، نه...
این قسمت بحثت دارای همون مغالطه ای هس که قبلا هشدار داده بودم: "پس از این، پس به خاطر این". قابل تکرار نیست، مگر اینکه تحقیق آزمایشگاهی درستی ارایه بشه (با یک سیستم درست، با گروه کنترل، با آمارگیری های منظم): که نشده. بلادی جان، نکته در همینه.

موارد بسیار معدود و پراکنده ای ارایه شده که بعضا تاریخ هاش فواصل متعددی با هم دارن. (یکیش شیش ماه، یکیش 3 سال، بقیه اش هم معلوم نیس)
.
یعنی میگی افتادم تو تله :D یکم بیشتر میشه توضیح بدی... سوالم این بود مشکل از کجاس ؟
تحقیق آزمایشگاهی که ارائه شده مثلا اینجا رو ملاحظه کن و در این زمینه بازم داره تحقیق صورت میگیره ولی اینکه به قول دوستان از نظر علمی یک شیوه درمانی اثبات شده باشه نه من نتونستم چیزی پیدا کنم اینو میشه بگی نیست ...

اما اون سوالاتی که پرسیدم هدفم همین بود که سازوکار زیر سوال بره. چون این توضیح ابدا به روابط علی هیچ کاری نداشته*! مثه اینکه علت همه ی بیماری ها فقط یه چیزه! چطور:
اینطوری که مثلا اگزما رو در مقابل سرماخوردگی در نظر بگیر. اگزما یه بیماری آلرژیک هست که من خودم هم مدتی پیش یه نوع خفیفش رو داشتم. (من کلا بیماری های آلرژیک رو زیاد تجربه کردم). دوایی که داشتم یه نوع کرم بود. خوب با مصرفش درمان شد. اما موضوع این نیس: ادعای طرح شده این بود که این کار (حجامت) باعث "تقویت سیستم ایمنی بدن" می شه. (که تو خود اینش بحث هس) اما که طبیعتا حدس می زنیم لابد برای سرماخوردگی جواب می ده.
خوب موضوع اینه که "تقویت سیستم ایمنی" بیماری های آلرژیک رو "بدتر" می کنه. به خاطر همین درمان موقت آلرژی ها با کورتون یا ایمونوماجولیتورهای تضعیف کننده ی سیستم ایمنی بدن هست. درمان کاملش هم دوری از عامل حساسیت هس.
علل فقر آهن هم متعدد هستن، اما کمبود آهن رو چه طوری پیشگیری و درمان می کنن: با مصرف آهن. (طبیعتا!
icon10.gif
)
زنان باردار یا نوزادان هم بیشتر در معرض خطر هستن. خوب طبیعیه که وقتی یه نفر ادعا می کنه در مان این بیماری به همراه اون قبلیا که علت متفاوتی داشتن حجامت هس، اونوقت این پیش میاد: باید از "علم پزشکی" دست شست. یعنی همون قضیه ی علم متعارف که صحبتش بود. مثه اینکه روابط علی پزشکی برای درمان این وسط نقش نسیم و شقایق رو بازی می کنن!
هموروئید هم تکلیفش معلومه دیگه: این هم کاملا علت متفاوتی داره نسبت به اونای دیگه. ادعا شده که این رو هم درمان می کنه. تا جایی که یادمه درمان این یکی جراحی هس!
طبیعتا، وقتی نام 70 تا بیماری میاد و بعد ادعا می شه که این کار همه ی اونها رو "درمان" می کنه، خوب دیگه اعتماد به چنین چیزی اصولا ممکن نیست. خصوصا که علم متعارف هم در بهترین حالت ابدا تاییدش نکنه:
برای حساسیت ها از تضعیف سیستم ایمنی (برای اینکه علتش اصلا خود سیستم ایمنی هست)،
برای سرماخوردگی از داروهای متفاوت (علتش ویروس هس)،
برای فقر آهن از آهن (علتش نرسیدن آهن به بدن هس، که خودش علل متفاوتی داره)،
و برای همورویید از جراحی استفاده می شه (اونم علتش مشخصه!
icon10.gif
).
چند تا نکته باید روشن بشه ...نکته اول قبلا هم گفتم اون مطالب رو من فقط نقل کردم و دلیلی بر اینکه بگیم همه مطالبش درسته نیست ، گرچه خود کتاب مدعی شده برای هر بیماری جامعه آماری بالای صد نفر مورد بررسی قرار گرفتن ...
نکته دوم در درمان بیماری ها فقط حجامت به تنهایی استفاده نمیشه و در حین درمان از دارو هم استفاده میشه .
نکته سوم ما هنوز کارکرد حجامت رو نمیدونیم یا بر سرش اختلاف داریم .
الیته من هنوز دنبال جواب سوالی که پرسیدی هستم ...از اینکه توضیح دادی ممنون

* شبه علم یعنی همین. یعنی کاربران فعال علم و دانش ما بیان و وقتشون رو صرف این مسایل بکنن، به جای اینکه بتونن پای خود علم وقت بذارن.
خدایا همه کاربران علم و دانش را به راه راست هدایت بفرما :دی
ولی جدی من فقط از سر کنجکاوی دنبال این قضیه هستم فکر کنم کنجکاوی یکی از ملزومات انسان برای فهمیدن مطالب جدید هست :rolleyes:...

bloody جان، با شناختی که دارم ازتون، هر چی زمان می گذره بیشتر و بیشتر احساس می کنم که علت این پست هات "بی اطلاعی" نیست...
ماهی جان بی اطلاعی که همیشه با من هست...ولی فکر بد نکن به جز جواب دنبال هیچ چیزی نیستم ...

bloody
واقعا باور نمی کنم که خودت به حرف هایی که می زنی اعتقاد داشته باشی که بخوام به بحث کردن باهات ادامه بدم. توی یه همچین شرایطی، ادامه بحث با طرف مقابل، عین این می مونه که با آدم بی دینی که به دلیل منافع مادی تظاهر به مومن بودن می کنه، بحث مذهبی بکنی! یه چیزی تو مایه های اب در هاون کوبیدن!
حالا چی شده که این طوری برخورد می کنی با قضیه؟ داری تبلیغات می کنی؟ یا با کسی لجت گرفته؟ یا ... دیگه نمی دونم...
شما که نمیگی با کجای صحبت من مشکل داری فقط مثال های باحال میزنی :دی همون پست قبل رو بخون بگو کجاش رو مشکل داری با هم صحبت کنیم شما یه تحلیل اومدی که در گذشته نمیدونستن چه جوری خون بگیرن این کارو میکردن منم دلیل آوردم که نه فقط بحث درمانیش بوده ..حرف بدی زدم ؟چیو خواستم تبلیغ کنم ؟
من چه جوری بگم که باورت بشه نه بحث تبلیغاته نه از کسی لجم گرفته
پ.ن: اگه پست های منو نمیخونی :(دوباره درخواست دارم در مورد اون قسمت نارنجی شده بحث قبلی برام توضیح بدی واقعا صحت داره یا نه به نظر شما اشتباه گفته ...خواهشا در پست بعدی نظرت رو بگو ...

bloody
پ.ن 2: بلادی، اگه یه ذره دیگه به این شیوه بحثت ادامه بدی معرفیت می کنیم برای دوره بعدی انتخابات ریاست جمهوری ها!
laugh2.gif
فکر کردم میخوایی چه بلایی سرم بیاری :دی مگه نشنیدی دیگه قرار نیست ریاست جمهوری برگزار بشه !

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
اوه اینجا رو!

چند نفر به یه نفر

منم 6-7 سال پیش دوبار در فاصله زمانی کمتر از یک ماه :lol: حجامت کردم. ولی دیگه نکردم :دی

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
یعنی حجامت خود طبه جوادی ه !! :دی

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,282
ماهی جان بی اطلاعی که همیشه با من هست...ولی فکر بد نکن به جز جواب دنبال هیچ چیزی نیستم ...

شما که نمیگی با کجای صحبت من مشکل داری فقط مثال های باحال میزنی :دی همون پست قبل رو بخون بگو کجاش رو مشکل داری با هم صحبت کنیم شما یه تحلیل اومدی که در گذشته نمیدونستن چه جوری خون بگیرن این کارو میکردن منم دلیل آوردم که نه فقط بحث درمانیش بوده ..حرف بدی زدم ؟چیو خواستم تبلیغ کنم ؟
من چه جوری بگم که باورت بشه نه بحث تبلیغاته نه از کسی لجم گرفته
پ.ن: اگه پست های منو نمیخونی :(دوباره درخواست دارم در مورد اون قسمت نارنجی شده بحث قبلی برام توضیح بدی واقعا صحت داره یا نه به نظر شما اشتباه گفته ...خواهشا در پست بعدی نظرت رو بگو ...

فکر کردم میخوایی چه بلایی سرم بیاری :دی مگه نشنیدی دیگه قرار نیست ریاست جمهوری برگزار بشه !
این هم قسمت های نارنجی یی که شما می فرمایید:
مکانیزم حجامت از دیدگاه طب جدید (کلاسیک) :
قبل از اینکه بخشی پیرامون مکانیسم درمان حجامت داشته باشیم باید تعریفی از بیماری ارائه دهیم تا با دید کاملتری بتوانیم مکانیسم درمان حجامت از دیدگاه علمی را دریابیم.
رسپتورهای سطح سلول باعث فعالیت ارادی و خودکار ترشح یا جذب و هر نوع حرکت لازم برای سلول میگردند.و مانند چشم و گوش و دست و پای سلول عمل میکنند و زمانی که سلول های بدن از یک سلول تخم شروع به تمایز میکند،در حقیقت این رسپتورها هستند که تغییر میکنند و شکل و وظیفه سلول را مشخص میسازند نه چیز دیگر.بنابر این متوجه میشویم که چرا بیماری های ایجاد شده با عامل مشترک علائمی متفاوت از خود بروز میدهند.مانند دیابت که به انواع یک و دو پدید میآید و هر دو نوع آن قابل برگشت است این رسپتورها هستند که تغییر کرده و در نتیجه بیماری ایجاد شده است و اگر به حالت اول درآیند بهبودی حاصل میگردد.
رسپتورها سطح سلولی در اثر عوامل باکتریایی و یا ویروسی و یا قارچی و یا سموم آنها،تغذیه نامناسب و سموم صنعتی موجود در محیط تغییر میکنند.این تغییرات منجر به تغییر فعال یا غیر فعال شدن ژن های هسته سلول میگردد بدین ترتیب که رسپتورها باعث فعال شدن گروهی از آنریم های داخل سیتوپلاسم شده و در نتیجه آن فاکتورهای هسته ای تولید میشوند که این موجب فعال شدن ژن های داخل هسته و یا غیر فعال شدن آنها میشوند. این فاکتورها (nuclear factor) نامیده میشوند و خود این تغییرات فعالیت ژنتیکی رسپتورهای سطح سلول را شامل میشوند.
گاهی بعضی از ویروش ها به داخل هسته سلول نفوذ کرده و ژنوم ویروسی بین ژن های هسته قرار میگیرد و این تغییر غیر طبیعی موجب فعالیت غیر طبیعی ژن های میشود و در نتیجه سلول بافت های مختلف بدن نوع فعالیت خود را تغییر میدهند و بعضی از آن ها حتی در اثر تغییر رسپتور شکل خود را از دست میدهند چون نتیجه تغییر رسپتورهای تمایز سلولی چیزی جز تغییر شکل و وظیفه سلولی نیست. این تغییرات در سیستم ایمنی در هیپرسنستیویتی نوع 1،2،3و4 کاملا مشهود است و با اصلاح آن بیماری به راحتی قابل برگشت و درمان است .

عواملی که موجب تغییر رسپتورها در حجامت میشود
همانطور که گفتیم حجامت به دو نوع کلی تقسیم میشود 1-حجامت گرم و خشک یا بادکش 2- حجامت تر یا خون گیری .هرکدام از این دو نوع حجامت تغیراتی در سطح پوست در قسمت خاصی از بدن پدید می آوردند.و این اتفاق موجب میشود تا سایتوکاین های متعدد و متفاوتی در کراتینوسیت های پوستی ترشح گردد و این تحریک که موجب ترشح سایتوکاین ها می گردد در رسپتورهای سطح سلولی تغییر پدید آورد و این تغییر موجب درمان گردد .
عوامل تغییر رسپتورها بوسیله داروهای گیاهی
نقش معجزه آسای داروهای گیاهی در اثر تحریک همین سایتوکاین هاست نه موادی که کارخانجات از گیاهان دارویی جدا کرده و به بیماران میفروشند .

سایتوکاین هایی که در اثر حجامت گرم ترشح میشوند
بادکش در حجامت گرم موجب میگردد تا تغییراتی در رسپتورهای سلولها ایجاد شده و فعالیت سیستم ایمنی در بدن شروع شود و در این فعالیت سایتوکاین هایی که ترشح میگردند عبارتند از :IL1,IL2,IL4,IL8,IL10,IFNa,MCP1,MCP2,MCP3,MIP10,MI P16,RNTS.که البته شرح وظایف سایتوکاین های یاد شده که به طور جداگانه و بصورت مشارکتی موجب اثرات ثانویه ای نیز میگردند و این اثرات ثانوی نیز موجب ترشح ترکیبات جدیدی را فراهم میآورند به تفضیل در کتاب مکانیسم حجامت از دیدگاه طب کلاسیک مطرح میگردد.

سایتوکاین هایی که در اثر حجامت تر ترشح میشوند
عبارتند از :IL1,IL2,IL3,IL4,IL5,IL6,IL8,IL10,IL12,IL13,IL15,I L18,IL21,TNFa,GMCSF,IFNa,IGF,TGFb,PDGF,TGF,FGF,KGF ,CTGF,VEGF
سایتوکاین های فوق الذکر که به همراه منو آمین ها و ایکوسانوتیدها و سروتونین و هیستامین و پروتئین های ضد باکتری و ضد ویروس و ضد قارچ بعلاوه پروستاگلاندین ها و فعال شدن کمپلمان فعال گردیده و موجب تقویت سیستم ایمنی میگردند.
به نظر میرسد مهمترین اثر حجامت شیفت TH1 باشد که موجب فعال شدن فاگوسیتوز در تمام بدن میشود.(برداشت از کتاب مکانیسم علمی حجامت از دیدگاه طب کلاسیک ،تالیف دکتر علی تجری)

مکانیسم های حجامت از دیدگاه طب جدید
1- تنظیم سیستم ایمنی بدن انسان بوسیله حجامت عام
2- تنظیم سیستم ایمنی محیطی بوسیله حجامت موضعی
3- تنظیم ترشح غدد درون ریز و برون ریز
4- تاثیر حجامت بر سیستم سمپاتیک و پارا سمپاتیک
5- تاثیر حجامت بر درناژ لنف
6- تاثیر حجامت بر دفع سموم و رفع انسداد موضعی و محیطی
7- تاثیر حجامت بر افزایش ترشح اندورفین

چرا فکر کردید من این مطالب رو نخوندم؟

علت این که به تمام مطالب اون پست یکی یکی جواب ندادم اینه که واضحا تمام مطالب شر و ور هستند!!

مرد مومن، آخه یه مقدار خون از توی مویرگ های بدن یه آدم خارج کردن چطوری می خواد این همه تغییر ایجاد کنه؟ :blink: :blink:

اگر هم واقعا این همه فعالیت سیستم ایمنی در بدن بیمارانی که مورد حجامت توسط این دغل باز ها قرار می گیرند اتفاق می افته قطعا یه جای کار می لنگه و احتمالا ماده ای وارد بدن بیماران میشه که چنین عکس العملی در سیستم ایمنی ایجاد می کنه.

بر فرض که این تغییرات ، بدون وجود هیچ عامل اضافی فقط در اثر حجامت رخ میدن، آیا شما ثابت کرده اید که همین تغییرات با خارج کردن خون به وسیله خونگیری معمولی با سرنگ اتفاق نمی افته؟ چند سال زمان برای اثبات این قضیه بهتون بدیم راضی هستید؟ توی این مدت چند نفر دیگه رو می خواید سرکیسه کنید؟

بلادی جان، سعی نکن بگی مطالب بسیار مهم علمی یی جمع آوری کردی که هیچ جوابی بهشون ارائه نشده، متاسفانه هر چیزی که از اولش تا به حال گفتی عبارت بوده از:

- مجموعه ای از مطالب کاملا مسخره و خنده دار و بی ارزش عنوان شده به زبانی مشابه علم جهت عوام فریبی...

- وانمود کردن به این که متوجه حرف های طرف مقابل تون نمی شید...

- مجموعه ای از انواع و اقسام مغلطه و سفسطه های عجیب و غریب، برای دفاع از حرف های گفته شده تون...

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
بابا اینجور آدمها کم نمیارن فوقش یک چیزی ثابت بشه که از نظر علمی مردود هست دو تا جواب دارن. 1) علم ناقصه و هنوز کامل نشده پس به خرافات ادامه میدیم. 2) از نظر علم پزشکی ضرر داره که داره برای آخرتمون خوبه :)

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
یعنی میگی افتادم تو تله :D یکم بیشتر میشه توضیح بدی... سوالم این بود مشکل از کجاس ؟
تحقیق آزمایشگاهی که ارائه شده مثلا اینجا رو ملاحظه کن و در این زمینه بازم داره تحقیق صورت میگیره ولی اینکه به قول دوستان از نظر علمی یک شیوه درمانی اثبات شده باشه نه من نتونستم چیزی پیدا کنم اینو میشه بگی نیست ...

بله که می شه:

وقتی پزشکا تصمیم می گیرن یه داروی جدید رو آزمایش کنن، شرایط سختی می ذارن روی قضیه. یه کار مهمی که انجام می دن تشکیل یه "گروه کنترل" هس.

فرض کن داروی آسپیرین رو می خوایم آزمایش کنیم: اول میایم 100 نفر رو که سردرد دارن (مثلا حالا!
icon10.gif
) انتخاب می کنیم. بعد به 50 نفرشون آسپیرین می دیم، به 50 تای دیگه قرص نشاسته. اون 50 تای دوم گروه کنترل ما هستن برای اثر دارونما. که می بایستی نتایج بهبودشون با اون 50 تای دیگه مقایسه بشه، و باید آسپیرین نتایجش "خیلی" بهتر از اثر دارونما باشه.

تو این لینکی که دادی، تو خلاصه ی اولش می بینی که نوشته 70 نفر انتخاب شدن، بعد از اینا 66 درصدشون بهبود گزارش کردن. اصلا معلوم نیس که گروه کنترل این وسط چی شده؟ چقدرش اثر دارونما هس، چقدرش اثر داروهای جانبیه و الخ.

//

مورد بعدی اینه که خوب، این وسط "رابطه ی علی" کجاس؟
مثلا توی آسپیرین ما می دونیم که چطور کار می کنه، می دونیم سردرد رو چطور بهبود می بخشه. ولی اینجا چی؟

مثالش چیه: مثلا فرض کن شما موقعی که سرما می خوری، با (مثلا می گم) سیگار کشیدن به خود درمانی می پردازی. خوب بعد از اینکه بعد از 2 روز سرماخوردگیت خوب شد، ادعا می کنی که "علتش مصرف سیگار بوده". طبیعیه که آدم ممکنه این تصور براش پیش بیاد که چون بعد از هر روز 2 پاکت سیگار دو روزه خوب شده، پس این خوب شدن به علت این بوده که سیگار می کشیده. (بعد از آن، پس به علت آن)

اما هیچ دلیلی برای این امر وجود نداره: چون واقعا هیچ رابطه ی منطقی علی وجود نداره. علت خوب شدن دو روزه دفاع خود بدن اون فرد هست، سیگار ممکنه حتی بدترش کرده باشه!

توی علم به این می گن "ابزارگرایی" چون رابطه ی آماری ممکنه موید رابطه ی علی گرفته بشه.
توی این لینکی که دادی، درمان های جانشین هم مورد بررسی واقع نشده. مثلا ممکنه صرف ایجاد درد در بدن باعث تسکین سردرد بشه (ای بسا به خاطر همون ترشح اندرفین). ممکنه مشت زدن توی دیوار مفیدتر از این حجامت باشه! ممکنه صرف خون گرفتن باعث این امر بشه. ممکنه صرف تحریک پوست باعثش باشه و الخ.

چند تا نکته باید روشن بشه ...نکته اول قبلا هم گفتم اون مطالب رو من فقط نقل کردم و دلیلی بر اینکه بگیم همه مطالبش درسته نیست ، گرچه خود کتاب مدعی شده برای هر بیماری جامعه آماری بالای صد نفر مورد بررسی قرار گرفتن ...
نکته دوم در درمان بیماری ها فقط حجامت به تنهایی استفاده نمیشه و در حین درمان از دارو هم استفاده میشه .
نکته سوم ما هنوز کارکرد حجامت رو نمیدونیم یا بر سرش اختلاف داریم .
الیته من هنوز دنبال جواب سوالی که پرسیدی هستم ...از اینکه توضیح دادی ممنون

به به!
icon10.gif

عملا دیگه رابطه ی علی قضیه ترتیبش داده شد! آخه مرد مومن (قرض گرفتم از ماهی!
icon10.gif
) خوب اگه حجامت "روش درمانی" هس، ذیگه استفاده از دارو در طول درمان یعنی چه؟!
icon10.gif

خدایا همه کاربران علم و دانش را به راه راست هدایت بفرما :دی
ولی جدی من فقط از سر کنجکاوی دنبال این قضیه هستم فکر کنم کنجکاوی یکی از ملزومات انسان برای فهمیدن مطالب جدید هست :rolleyes:...

آمین!
icon10.gif

کنجکاوی جای خود، ولی انصافا این همه وقت و هزینه گذاشتن روی مسایل اینطوری به نظر من معقول نیس. (کلی دارم می گم)

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
این هم قسمت های نارنجی یی که شما می فرمایید:

چرا فکر کردید من این مطالب رو نخوندم؟

علت این که به تمام مطالب اون پست یکی یکی جواب ندادم اینه که واضحا تمام مطالب شر و ور هستند!!

مرد مومن، آخه یه مقدار خون از توی مویرگ های بدن یه آدم خارج کردن چطوری می خواد این همه تغییر ایجاد کنه؟ :blink: :blink:

اگر هم واقعا این همه فعالیت سیستم ایمنی در بدن بیمارانی که مورد حجامت توسط این دغل باز ها قرار می گیرند اتفاق می افته قطعا یه جای کار می لنگه و احتمالا ماده ای وارد بدن بیماران میشه که چنین عکس العملی در سیستم ایمنی ایجاد می کنه.

بر فرض که این تغییرات ، بدون وجود هیچ عامل اضافی فقط در اثر حجامت رخ میدن، آیا شما ثابت کرده اید که همین تغییرات با خارج کردن خون به وسیله خونگیری معمولی با سرنگ اتفاق نمی افته؟ چند سال زمان برای اثبات این قضیه بهتون بدیم راضی هستید؟ توی این مدت چند نفر دیگه رو می خواید سرکیسه کنید؟

بلادی جان، سعی نکن بگی مطالب بسیار مهم علمی یی جمع آوری کردی که هیچ جوابی بهشون ارائه نشده، متاسفانه هر چیزی که از اولش تا به حال گفتی عبارت بوده از:

- مجموعه ای از مطالب کاملا مسخره و خنده دار و بی ارزش عنوان شده به زبانی مشابه علم جهت عوام فریبی...

- وانمود کردن به این که متوجه حرف های طرف مقابل تون نمی شید...

- مجموعه ای از انواع و اقسام مغلطه و سفسطه های عجیب و غریب، برای دفاع از حرف های گفته شده تون...

ماهی جان سعی کن متن بی سر و ته و غیرعلمی رو با ادبیات همون مدلی پاسخ بدی . چون اینها وقتی 4 تا کلمه ی علمی در جواب بشنود - عمرا که قانع نمی شوند - فقط این حس بهشان دست می دهد که خودشان هم دارند علمی صحبت می کنند !!

بابا اینجور آدمها کم نمیارن فوقش یک چیزی ثابت بشه که از نظر علمی مردود هست دو تا جواب دارن. 1) علم ناقصه و هنوز کامل نشده پس به خرافات ادامه میدیم. :)

کاملا تایید میشه .
فکر کنم خود شما بودی گفتی اینا می گن : بشر هنوز انقدر پیشرفت نکرده که به علم آدمهای 2000 سال پیش دست پیدا کنه !

ممنون فرضان جان :happy:
حس جوانی بهم دست داد

ممنون منثور جان :happy:
حس جوانی بهم دست داد

SilentStar

Registered User
لایک‌ها
230
1) علم ناقصه و هنوز کامل نشده پس به خرافات ادامه میدیم

اگه توضیح من در مورد طب سوزنی و سردرگمی طب نوین در مورد چرایی تاثیرگذاریش باعث این فرافکنی شد, باید بگم در صورت نیاز در تاپیک و فرصتی مناسب ( البته اگه چیزی به جز ارسال پارازیت و متشنج کردن فضا هم در چنته داشته باشید) در موردش بحث خواهیم کرد ... فقط این توضیح رو بدم که شخصا علاقه شدیدی به طبابت و کمک به بیمار داشتم ولی چون امکان تحصیل در رشته پزشکی دیگه برام میسر نبود:( بیشتر مطالعه میکنم و در صورت امکان سعی دارم در شاخه های درست حسابیه طب مکمل هم وارد بشم:happy: (این توضیح رو دادم تا شما مثل همیشه دچار قضاوتهای عجولانه و جسورانه ای که در مورد افراد دارید نشید و هر چیزی رو که دلیل واقعیش از حوزه ادراکتون خارجه , یا قبول کردنش باب میلتون نبست رو معجزه, شگفتی و یا شایدم خرافات نخونید ... هر چند هر چی بخونید هم اهمیتی نداره! چون فقط برای تسکین و توجیه خودتون مفیده...)

ضمنا اگه متوجه شده باشید جناب بلادی دیگه جوابی به ارسال های شخص شما نمیدن (حتما ازتون دلخور هستن ولی جواب ندادن تا تاپیک از بین نره , که این خودش نشون میده که واقعا دنبال جواب سوالاشون بودن...) ولی شما باز هم به همون روش قبلی براشون پارازیت ارسال می کنید ... لطفا حداقل سعی کنید رعایت احترام رو به کاربران دیگه داشته باشید اگه خودتون محترم هستید... اگه نیستید یا حرف جدیدی در ادامه این بحث ندارید اجازه بدید کسانی که میتونن بحث کنن بحث رو با آرامش و متانت پیش ببرن ...

Last edited:
بالا