برگزیده های پرشین تولز

خاطرات رانندگی و دریافت گواهینامه....

alarmtan2 after baned

Registered User
لایک‌ها
20
آقا ما از دوازده سالگی رانندگی میکنیم لانم یه چیزی تو مایه های مایکل شوماخر.

saeed engine

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
300
منم تئوریرو با دو غلط بار اول قبول شدم
البته من چون به رانندگی علاقه داشتم از اول راهنمایی با پیکان تمیرین میکردم
موقع امتحان عملی من با سه نفر دیگه سوار یه پراید تقریبا قراضه کردند:دی
من که نفر دوم بودم.نفر اول طفلی سه بار خاموش کرد.سرهنگ هم محترمانه گفت: وَخِز بیرون:دی.سرهنگه هم از این سرهنگای زمان شاه بود.قیافه تقریبا درستی هم داشت.از دستی کولر ماشین رو حالت روشن بود(حتی قبل استارت زدن)
نوبت ما که رسید استرسی نداشتیم.کلا چون ورزش می کنم استرس خیلی کم دارم.ماشین کلاچ بالا بود.راش انداختیم تا گفت پارک کنیم.درست پارک کردیم و چن متری دنده عقب رفتیم.بعدش دور یه فرمونه و آخر سر هم پارک دوبل.همه اینا رو که رفتیم سرهنگ گفت ماشینو خاموش کنم.منم ماشینو خاموش کردم و ترمز دستی رو هم بالا دادم.بعد سرهنگه گفت دیگه چکاری مونده؟
منم همه چی رو چک کردم دیدم چیزی نمونده.بعد یادم افتاد موقعی که پشت فرمون نشستم ماشین تو دنده بود.بعد ماشینو تو دنده گذاشتیم و سرهنگه تایید کرد.و اینطور شد که بار اول قبول شدیم :)

Sir Pendar

Registered User
لایک‌ها
2,560
من که رانندگی رو کاملا به صورت تجربی از بسیاری راننده اموزش گرفتم . در کل ۲ بار با یک اموزشگاه تمرین کردم . حوصله امتحان های لوس گواهینامه رو نداشتم این شد که هر وقت نیاز هست بدون گواهینامه رانندگی میکنم:cool:

tak-graph

Registered User
لایک‌ها
76
خب !
دی:
نشستم تو ماشین و گفتم جناب سرهنگ نبستن کمر بند چند نمره داره ؟!
گفت یک نمره و گفتم نبندم یک نمره کم میشه ؟!!!!!!
گفت آره و گفتم نمیفتم و گفت نه !
بعد گفتم راهنما هم یک نمره و گفت آره و کم میکنم !

بعد گفت میخوای راه بیفتی و یا میخوای 3 نمره رو کم کنی و از 17 قبول بشی ؟!
گفتم بنام خدا و تا اومدم حرکت کنم خاموش شد و گفت خب عزیزم شدی 17 و جرات داری خاموش کن و یا یه اشتباه کوچیک کن :(
من این لحظه له شدم :)
راه افتادم و یه دوبل و ال و دور دو سه فرمونه !دی:
کلا میخواست بندازم و منم خارشو ... و وقتی تموم شد گفت کاپوتو بده بالا ببین مشکل ماشی چیه که انقدر صدا میاد !!
گفتم چشم !دی:
باور کنید بلد نبودم :(
رفتم پایین و یکی از باتجربه ها اومد و گفت بگوش داغ کرده و منم گفتم چشم و گفتم جناب سرهنگ خدا بهت صبر بده آخه این بانوان گرامی ماشینتو نابود کردند (قبلش اونا امتحان داشتند و همشون توی دور زدن رد شدند !دی::::
بعد گفت بخاطر اینا ماشین داغ کرده و با لبخند امضا کرد و ما هم شدیم 17 و الان یه گواهی نامه دادن دستمون و ماشینو کردند 20 که نتونیم بخریم !!
البته الان یه لکنته هست زیر پامون و خداییش درایوری هستم :)
اما خب این مملکته ما داریم :(

Doom

Registered User
لایک‌ها
789
درود
من تئوری رو بار دوم قبول شدم کلا قاطی زیاد میکنم
بار اول 5 غلط داشتم، یکی از غلط ها هم میدونستم کدومه ولی چون پرش کرده بودم دیگه نمیتونستم دستش بزنم
بار دوم هم فقط 1 غلط
تست دست فرمون هم بار دوم قبول شدم
بار اول همه چی اوکی ولی روبرو پل پارک کردم طرف هم چپی بهم نگاه کرد گفت بپر بیرون ردی :دی
ولی بار دوم ،آخرین نفر بودم تو ماشین
خلاصه این از خاطرات آموزشگاه
ولی نمیدونم چرا وقتی ماشین بابام میاد زیر پام ، همیشه باید یه مشکلی براش پیش بیاد!!!!! وقتی خودش میره بیرون ، هیچش نمیشه ماشین ولی وقتی من میبرش هر دفه یه جاش صداش درمیاد!!!
والا به غرعان

mm1368

Registered User
لایک‌ها
279
سلام به همتون...
این اتفاق واسه من در نوع خودش خیلی جالبه و تقریبا هیچکسی باورش نمیکنه...
این قضیه واسه عید پارساله و امسال گواهینامه ام یکسالش تموم میشه
باعث و بانی گواهینامه گرفتن من زنداییم بود و میگفت تو که الان وقت داری و میتونی چرا نمیگیری همین شد منی که تا حالا پشت ماشین ننشسته بودم تصمیم گرفتم که برم بگیرم.
زنداییم با یه مربی کلاس گرفته بود که میگفتن از بین همه مربیها اون بهترین آموزش رو به کارآموزش میده و فقط و فقط با پسرا کلاس میگرفت.سر همین قضیه باهمدیگه دعواشون شد و زنداییم کلاسش رو کنسل کرد و من رفتم باهاش گرفتم.
توجلسه چهارم همون مربی میگفت دوست داری میتونی نیای الان همه چیزا رو بلدی ولی من میرفتم تا پولی که اون میخواد بگیره حلال باشه:D
بالاخره روز امتحان آیین نامه شد و من ساعت9 امتحانم شروع شد و ساعت 9:45 افسری که امتحان میگرفت نمره ها رو خوند با اجازتون شدم 30.
فقط من و یکی از دخترا قبول شدیم بقیه همه رد شدن.
توی آموزشگاه قانون اینه که باید یه هفته از آزمون آیین نامه بگذره تا بتونی شهری رو امتحان بدی.
ولی بنده با افسر که صحبت کردم گفت چون تنها نفری بود که امروز 30گرفته میتونی امروز بری امتحان بدی که با مخالفت همه روبرو شد و من دقیقا نیم ساعت بعد کارتکس به دست کنار افسر امتحان شهری واستاده بودم.
اینم بگم من هیچ کدوم ازین افسرا رو نمیشناختم.
موقعی که سوار شدم آخرین سری پسرا سوار شده بودن و منم دقیقا نفر چهارم بودم
از اون ماشین همه رد شدن و وقتی نوبت من رسید و سوار شدم افسر گفت یه از پارک دوبل درش بیار و یه پارک دیگه بگیر.
منم بصورت زمزمه گفتم وااااییییی پارک دوبل؟؟؟من بدم میاد
خلاصه ماشین و خیلی راحت از پارک درآوردم موقعی که میخواستم پارک بگیرم افسر گفت نمیخواد پارک بگیری الانشم قبولی فقط من بجای تو پارک میگیرم که خراب شه و همه فکر کنن رد شدی.
همین اتفاقم افتاد و من قبول شدم
همه منو مسخره میکردن منم تو دلم به همشون میخندیدم ولی هنوز تو شک بودم که چی شد؟؟؟

N.E.D.A

Registered User
لایک‌ها
9
هیچ وقت یادم نمیره موقع امتحان زمانی که می خواستم دور دو فرمون بزم یه سوسک چسپید به شیشه منم نفهمیدم چی شده که یهو از ماشین فرار کردم در حالی که داشتم جیغ می زدم

استارتر

Registered User
لایک‌ها
195
من از اول راهنمایی پشت فرمون میشستم بابام بهم یاد داده بود از 16 17 سالگی ماشین دستم بود البته تصادفم داشتم ولی 18 سالم شد حوصله گواهینامه گرفتن نداشتم اخرشم 19 سالگی رفتم امتحان دادم جدی میگم تئوری رو بدون غلط جواب دادم عملی هم همون دفعه اول قبول شدم

amme joon

Registered User
لایک‌ها
2,941
خاطرات بی نمک تعریف نکنین دیگه :دی

"من رفتم ائین نامه 30 شدم . شهری دفعه اول قبول شدم " اخه اینم شد خاطره :دی

J.Cena

Registered User
لایک‌ها
55
من دوشنبه ایین نامه رو بار اول با 2 تا غلط قبول شدم.

امروز رفتم افسر مسن و کم حوصله,نشستم پشت فرمون.دیدم به,ماشین داغونه,گاز و کلاچ هم تیز تیز بود.افسر هم هی میگفت سریع برو.جلو تر از من 12 نفر مرد

امتحان دادن که 2 تاشون فقط قبول شدن.بهم گفت یه دور دور فرمون برو,اومدم تا برم یه 206 که راننده اش زن بود اومد جلوی ما و فاصله رو تنگ کرد.

ولی خیلی قشنگ
دور رو زدم.افسره یه نگاه کرد و گفت ایست کن.منم کلاچ رو گرفتم و وایسادم.اومدم حرکت کنم دنده رو عوض کرد.گفتم چرا این کار رو کردی گفتی بد جا زده بود.تا اومدم گاز بدم ماشین 3 بار خاموش شد.گفت پیاده شو.گفت چرا ماشین خاموش شد؟گفتم لابد کلاچ رو بد ول میکردم.گفت نه دنده 3 بود!!!!منو میگی,گفتم خب خودتون دست زدید,گفت مگخ توی فنی نگفتم اگه ماشین بد بره دنده 3 نیست.منم هیچی نگفتم.

خلاصه دیگه نمیگن زیر تابلو ایست ممنوع پارک کن.چون میدونن بلدید.دیگه از این کار(دنده عوض کردن)موچ میگیرن

erfan.clapton

Registered User
لایک‌ها
112
من در کل حساب کنی 3 ساعت وقت گزاشتم برای گوتهینامه گرفتن!!

باورت نمیشه ؟؟

1 ساعتی واسه ثبت نام و آزممایش ها و ... !!!

همه ی کلاس هارو کنسل کردم و نرفتم .. واسم خودشون حاضری زدن .. چون دانشگاه میرفتم نبودم!!!

2 تا 20 دقیقه واسه آیین نامه مقدماتی که باز دوم قبول شدم !!

یه نیم ساعت واسه آیین نامه اصلی که همون باز اول قبول شدم !!!

پس فرداش هم رفتم واسه آزمون تو شهر یه نیم ساعتی هم اونجا علاف شدیم و بار اول قبولمون کرد !!!

حاالا چه سرهنگی ( از 20 نفر 2 نفر قبول شدن یکی من و با یه بنده خدا دیگه ) در این حد!!

..........................................

خانوما که میشستن هنوز روشن نکرده میفرستادشون پایین ... اینجوری امتحان میگرفت !

نادر.

Registered User
لایک‌ها
483
من با افتخار آیین نامه رو بار اول قبول شدم بگو چطوری....خب یه برگه سوال بهم دادن که جواب هم داشت.البته کمرنگ.:rolleyes:
و بازم با افتخار بار اول امتحان شهری رو قبول شدم...به اینصورت که یه سرهنگ سیبیلوی قد کوتاه با یه سیگار فیلتر دار (که فیلتر اون سیگار اندازه قدش بود) نشست تو ماشین...عین دودکش دود میکرد و اصلا سیگار رو بر نمیداشت و حرف هم میزد!

آقا کار به جایی رسید که یه مقدار تو ماشین شبیهه هوای تهران شده بود و کولر هم روشن بود نمیشد شیشه رو پایین کشید تو گرمای اهواز...دید بنده هم از اشک حاصل از دود کور بود! ...خلاصه من یه بار موقع پارک دوبل رفتم رو جدول و یه بار دنده رو اشتباهی رفتم و یه پارک درست هم نکردم...فقط و فقط موفق شدم بدون نگاه کردن برم دنده سه:blush:!! و این بود که قبولم کرد.... البته بعدا فهمیدم عموم که صاحب آموزشگاه بود توصیه فرموده بودن:whistle:

............. و هفته بعد با ماشین پدر یه دونه تیر قد کوتاه چراغ راهنمایی رو کج کردم و با ماشین شل و پل در رفتم:specool:

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
هزینه گواهینامه زیاد بود موتورگازی خریدم . راحت بدون نیاز به گواهینامه و هزینه چند صد هزار تومنیش

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
من قبل از اینکه اموزشگاه برم اصن پشت فرمون نشسته بودم
تئوری ک دفعه اول قبول شدم اما عملی رمان شد :|
دفعه اول رفتم کارمم خیلی درست بود ولی چون دفعه اول بود با اولین اشتباه شوت میشی ب بیرون ماشین :|
دفعه دوم و سوم ی افسر دیگه ای بود شدیدا دخمل باز خانوما همه قبول میکرد اقایون رد اصن داستانی داشتم باهاش
دفعه چهارم یکی دیگه بود دمش گرم همه خانوما رد خخخخ من نفر دوم بودم نفر قبلی نن دفعه نهمش بود ک میومد زد ب جدول پرتش کرد بیرون [emoji3] اقا ما اومدیم نشستیم همانا و تلفن حرف زدنش ی طرف دیگه خلاصه همه کارا درست انجام دادیم فقط ی صحنه منو گیج کرد گفت دندتو سه کن (دو بودم) جای پرایده واستا منم سریع گاز دادم ک سه کنم بعد ترمز دیدم اومد ترمز کرد گفتم اقا ترمز بریده :| گفت نه خودم گرفتم :| خلاصه قبول شدم رفتم اموزشگاه گفت پروندت کو یادم اومد تو ماشینه از خوشحالی نگرفتمش :)))))) !!!!

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

jcr7

Registered User
لایک‌ها
35
منم به مکافات گرفتم ولی برا تشکیل نهایی پرونده اون موقع هنوز خود راهنمایی رانندگی میگرفت که رفتیم بنده خدا دوستمون شنبه رفت برا اون از اون گواهی نامه های دستی خود راهنمایی 10 ساله دادن همون روز به خودش دادن من بدشانس در راستای بدبیاریهای متوالی دوشنبه رفتم شش ماه بعد از اون یک ساله های شخمی که خارج از شهر نمیشد شب نمیشد رانندگی کرد نصیب ما شد

606060

Registered User
لایک‌ها
260
معمولا اونايي كه راننده ميشن يه بابايي برادري بينشون وجود داره كه راننده است
من كه برادر نداشتم بابام هم كلا ماشين نداشت
من سال 82 بعد يه بار مردودي گواهي نامه گرفتم ولي تا الان يه بار هم تنها پشت فرمون نبودم اصلا يادم رفته چند بار هم رفتم تمرين و خواستم ماشين بگيرم ولي چون اعتماد به نفسم صفره و ترسو هم هستم جرات نكردم

بالا