برگزیده های پرشین تولز

خاطرات رانندگی و دریافت گواهینامه....

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
فک کنم 12 سالم بود سوار موتور شدم برای اولین بار یه هوندا 64 مشکی که اون زمونها واسه خودش قرب و منزلتی داشت یادش بخیر داداشم از پشت ترک گرفته بود و منم دنده یک خیلی یواش میرفتم و تو پوست خودم نمی گنجیدم ...

خاطره ماشین سواری هم چون پدرم از اول کامیون داشت 7-8 ساله که بودم میرفتم پیله میشدم یه جا خلوت خودش مینشست یواش دنده یک و منم فقط فرمون رو میگرفتم و حال میکردم :دی
اما اولین بار 13 سالم بود که یه لندرور دیفندر یکی از آشناها رو که رفته بودیم خونش با پسرش کش رفتیم و رفت تو بیابون :دی ماشین سواری یکی دو بار اول خاموش شد بزور هم جلورو میدیدم.البته یه متکا زیرم و یکی پشتم گذاشته بودم 0این ناکس پسرش تو این زمینه وارد بود زیاد ماشینو برمیداشت :دی بعد از اونم یه پراید بابام داشت که بعضی اوقات سوارش میشدم ..

اولین باری هم که پشت فرمون تریلی نشستم فک کنم 19 سالم بود اونم فاصله بین گرمسار تا شریف آباد بود ساعت 6 صبح .... چقدر هم حال کردم واسه بار اول! :p

خلاصه که یادش بخیر ...

Altair

Registered User
لایک‌ها
42
اون موقع که واسه ب1 یا همون پایه 2 رفتم امتحان بدم افسر امتحان شهرش زن بود !
چشتون روز بد نبینه از 100 تا مرد سیبیلو خوفتر بود! یه جور دستور میداد بهت پشمات میریخت! حدود 50 سالش میشد ولی ابهتی داشت واسه خودش!
دفعه اولی که من رفتم امتحان بدم از 20 نفر یه نفر قبول شد! من هم رد شدم! ولی دفعه بعد قبول شدم!

sIiiS

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
181
من سال 80 گواهینامه گرفتم، اون موقع باید میرفتیم شهرک آزمایش!
مکافاتی داشت واسه خودش، جهنمی بود... هر کدوم از پیکان ها یجور کلاجش ول می کرد...
4 بار رد شدم :D

یبارش افسره بهم گفت بپیچ راست ، رفتم چپ، تا پارک کردم گفت برو پایین ردی، گفتم چرا، گفت تو که هنوز دست چپ و راستت رو تشخیص نمیدی نمیخواد گواهینامه بگیری :D :lol:

gorg

Registered User
لایک‌ها
37
گواهی نامه چیه 14سالم نبود پشت رول می نشستم

ba.me

Registered User
لایک‌ها
32
سر امتحان رانندگی‌ اینقدر منو همراهام خندیدیم مسخره بازی در آوردیم افسر که یه زن کاملا روانی‌ بود به ۳۰ ثانیه نکشید پیادمون کرد و به جای ۱ جلسه ۳جلسه کلاس عملی‌ واسمون زد وسط راهم پیادمون کرد که حالمونو بگیره!!ماهم بی‌ خیال!!!:D

Fouad-PES

Registered User
لایک‌ها
252
برای تئوری بار اول رفتم هیچی نخونده بودم! 8 غلط!
بار دوم رفتم ایندفه صبحش یه نگاه کردم! 6 غلط!
بار سوم تئوری دیگه شبش نشستم خوندم با 2 غلط قبول شدم!! از 30-40 نفر من و چهار نفر نفر دیگه قبول شده بودن!! هیچی انگشت و امضا دادیم و رفتیم برا عملی!
من دست فرمونم خوب بود و نشستم و هر چی گفت انجام دادم. آخر کار که شد گفت دنده عقب بیا و پارک کن کنار جدول. دنده عقب اومدم و این ماشین بد غلق خاموش شد!
گفت هیچی دیگه بفرمائید!! کمر بندتم نبسته بودی!! منو باش! داشتم به قبلی ها توصیه میکردم کمربند یادتون نره! خودم یادم رفت!
از شانس ما خود به تعطیلات و گفت بعد از عید بیاین! منظورش آخر فروردین بود!!
بار دوم خیلی بهم حال داد. نفر آخر نشستم عقب ماشین! همه چی که اومد دستم نشستم پشت فرمون! یادش بخیر تعداد زیادی از بقیه وایساده بودن دو طرف کوچه!! رفتیم دور زدیم و یه پارک دوبل و دو فرمونه رفتیم و گفت برو سمت آموزشگاه!
آقا رفتیم! تا از کنار این همه جمعیت رد شدم همه سوت و کف و داد و بیداد میکردن حس مایکل شوماخر بهم دست داد!!!!!!!
خلاصه پارک کردم و امضا کرد قبول شدم! خاطره خوبی بود هووز یادمه!

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
رفتیم برای آئین نامه
یه دفعه یا دو دفعه رد شدم
دقیق یادم نیست
با 6 تا غلط
ولی دفعه سوم بدون غلط قبول شدم
یه دختره بود دفعه 24 بود که آئین نامه میداد!!
برگشت به سرهنگه گفت:کار اداری دارم،وقت نمی کنم بخونم و ...
منم پا شدم گفتم منم کارمندم،7 میرم تا 5 بعد از ظهر
ولی بدون غلط قبول شدم
مشکل از IQ هست ش
هیچی دیگه....
سرهنگه هم خندید
به خانمه گفت برو سه شنبه هفته بعد بیاد :lol:

aseman abi

Registered User
لایک‌ها
178
یادش بخیر زمانی که گواهی نامه نداری رانندگی خیلی خیلی حال میده 1چیزی تو مایه های ارزو میشه واسه (البته به هیچ عنوان این کارو نکنین بچه ها که خیلی گرون پاتون تموم میشه تجربه شخصی خودم اینو میگه که البته اینجا جاش نیست که بگم)) ولی خدایی توجه کردین زمانی که گواهی نامه ندارین همین که ماشین روشن میکنین میبینی 1 افسر بالا سرت واستاده و داد میزنه اقا کارت ماشین و گواهی نامه ولی زمانی که گواهی نامه رو میگیر هیچ افسری اصلا بت نیگا هم نمیونه یادمه اول روزی که گواهی نامه رو گرفتم جلو پای هر افسری ترمز میکردم که بگه گواهی نامه اون هم نامردی نمیکرد بادست میگفت حرکت کن خیلی میخورد تو برجکم حالا اگه نداشتم 100000 بار میگفتن بزن کنار.....

urumchi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
37
يادش بخير سال 84 بود گواهينامه گرفتم

امتحان علائم كه همون بار اول قبول شدم

واسه شهري هم فرداي اونروز صبح ساعت 9 رفتم آموزشگاه

يه افسر پير اومد ، 3 نفر سوار ماشين شديم

نفر اول هم من بودم بدبختانه ، عمدا مسيري رو انتخاب كرد كه همه ش سربالايي و سرازيري بود ، عشق دنده درگير بود طرف !!!

از من فقط 2 تا كار خواست انجام بدم : اول اينكه وسط سربالايي بايستم و با دنده درگير حركت كنم برم بالا ، دوم هم از خواست دنده عقب برم داخل يه كوچه و كنار ديوار درست پارك كنم

hossein1285

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
من اولین بار که پارک دوبل کردم خودم نفهمیدم چ کردم افسره گفت برو پایین
رفتم پایین داشتم میرفتم پشت سر دیدم بین ماشینی که من پارک کردم و جدول، یک تریلی از قطر جا میشه............................................

Mansour4

Registered User
لایک‌ها
9
رفته بودیم برا امتحان شهری، چهار نفری برا امتحان نشستیم تو یه پراید که از شانس، من نفر سوم شدم و این نفر سوم شدن کلی خاطره خنده دار برامون درست کرد...
smilingsmiley.gif

نفر اول نشست پشت فرمون، افسرم یه لحظه از ماشین پیاده شد با یکی صحبت کنه، پسره اونقدر هول شده بود کمربتد رو کشید تا ببنده که بست به جاکمربندی طرف شاگرد که برا افسر بود، سه نفری اون پشت داشتیم از خنده خفه میشدیم
laughingsmiley.gif
، طرف خودشم مونده بود که چیکار کرده منم اشاره کردم به کمرش و انقدر خجالت کشید که نگو و نپرس، بله نفر اولی که از هولش همون اولا رد شد. نوبت به نفر دوم شد نشست پشت فرمون یه مقدار حرکت کرد تا اینکه افسر گفت که یه دور سه فرمون بزنه، فرمون رو کامل پیچوند طرف چپ و حرکت کرد، دنده رو جا زد به عقب و نمیدونم چش شد که یهو کلاج رو زیاد ول کرد، مجال نشد تا افسر پاشو بزاره ترمز و خورد به جدولو، هیچی دیگه سپر اومد پایین، افسر کلی اعصابش خورد شده بود و نوبت به ما که رسید مارو با ساده ترین ایرادا انداخت و ماهم به آتیش اون سوختیم...
biggrinsmiley.gif

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
خاطره ي من خيلي در نوع خودش جالبه
امتحان فرمان رو همون سري اول قبول شدم و رفتن پيش مربي كه بهم اموزش داده بود تا ازش تشكر كنم
رفتم و بعد از تشكر بهم گفت هنوز تموم نشده شايد تويه رندوم پرونده ات انتخاب شد مجبور بشي دوباره امتحان بدي.منم گفتم اينكه خيلي بده.گفت ميخواي كاري كنم كه رندوم نشي؟گفتم كيه كه نخواد.گفت پول داري؟گفتم اره.گفت يه 5 تومان از جيبت در بيار تاش كن بذار كف دستت برو به مسئول آموزشگاه دست بده و پول رو بذار كف دستش بهش بگو ميره سفارشت رو ميكنه!ما رو ميگي تا حالا از اين كارا نكرده بوديم.خلاصه رفتم داخل اتاقش ديدم همه مربي ها نشستن،هر جور بود بهش دست دادم و پول رو گذاشتم كف دستش ولي از بس هول بودم يادم رفت بگم هواي ما رو داشته باش:D
آخر سري خود مربيه رفت بهش گفت و سفارش ما رو كرد.:p

خاطره ي من خيلي در نوع خودش جالبه
امتحان فرمان رو همون سري اول قبول شدم و رفتن پيش مربي كه بهم اموزش داده بود تا ازش تشكر كنم
رفتم و بعد از تشكر بهم گفت هنوز تموم نشده شايد تويه رندوم پرونده ات انتخاب شد مجبور بشي دوباره امتحان بدي.منم گفتم اينكه خيلي بده.گفت ميخواي كاري كنم كه رندوم نشي؟گفتم كيه كه نخواد.گفت پول داري؟گفتم اره.گفت يه 5 تومان از جيبت در بيار تاش كن بذار كف دستت برو به مسئول آموزشگاه دست بده و پول رو بذار كف دستش بهش بگو ميره سفارشت رو ميكنه!ما رو ميگي تا حالا از اين كارا نكرده بوديم.خلاصه رفتم داخل اتاقش ديدم همه مربي ها نشستن،هر جور بود بهش دست دادم و پول رو گذاشتم كف دستش ولي از بس هول بودم يادم رفت بگم هواي ما رو داشته باش:D
آخر سري خود مربيه رفت بهش گفت و سفارش ما رو كرد.:p

siahkamar

Registered User
لایک‌ها
168
منم اسفند همین 91 رفتم ثبت نام کردم و بعد کلاس ها و 10 جلسه ازمایشی که با ماشین پشت سر گذاشتم رفتم تو ازمون اصلی 28 اسفند 91 اخرین روز خودمو به زور تو صف امتحان دهنده های ایین نامه قرار دادم و همون بار اول با 1 غلط و 29 درست قبول شدم و بعدش چون بار اول قبول شدم بدون نوبت قبول کردن بعدازظهر همون روز برم امتحان عملی
خلاصه رفتیم و تو همون گروه اول نفر چهارم بودیم و دو نفر اول رد شدنو و نفر قبل من و من تونستیم قبول بشیم
واقعا کیف کردم تو یه روز از هر دو ازمون تو بار اول قبول شدم

6666

Registered User
لایک‌ها
278
تو امتحان شهر دو تاسوتی دادم‌ ! اول که‌گفت برو‌راست رفتم جپ ! بعدشم‌گفت که اینجا پارک دوبل بزن با کلی خوشحالی‌یکی از بهترین‌پارک هام‌رو زدم‌بعد فهمیدم‌که سر پل پارکینگ هست و همون جا سرهنگ‌گفت به سلامت :|

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

abdolrahim1

Registered User
لایک‌ها
326
منم تئوری رو بار اوّل قبول شدم ( فک کنم غلط نداشتم ؟! )
برای عملی هم سومین بار قبولم کرد....دوبار اوّل یه یارو بود ، میدیدمش کپ میکردم
دفعه ی اوّل به خاطر راهنما نزدن ردّم کرد ، دقیقاً قضیه ی اون 6تا چشمی که یکی از دوستان گفت، برای منم پیش اومد، بدتر از اون اینکه همه هم زن بودن!
دفعه ی دوم هم چون دوباره همون اوّلیه میخواست امتحان بگیره، شیش دنگ حواسم فقط به اون بود، نتیجه چی شد؟....دستی کشیده راه افتادم! ( می دیدم چقد کند راه میره :D )
ولی دفعه ی سوم که یارو عوض شده بود خیلی عالی امتحان دادم....بیشتر از یک ساعت اون یارو افسره دیر کرده بود، ما هم میخواستیم جمع کنیم بریم چن روز دیگه برگردیم .... خلاصه زوری مارو بیرون آموزشگاه نگه داشتن، آخرش دیدیم اون یارو با اتوبوس شرکت واحد خودشو رسوند :lol:
دمش گرم خیلی آدم باحالی هم بود...من آخرین نفر تو اون ماشین بودم، کارمون که تموم شد گفت بزن کنار تو رو هم قبول کنم بری پی کارت :D
-------
ولی تجربه نشون داد سعی کنید آخرین نفر تو اون ماشینی که هستید امتحان بدید...خیلی بهتره

دقیقا :lol: امتحان تئوری زیاد نخونده بودم اما رفتم امتحان دادن قبول شدم از بین 30 نفر فقط من و یک خانوم قبول شد اخر خنده
بعدش سری رفتم برای امتحان عملی ساعت 2بود اخریم نفر من بودم فقط پارک دوبل کردم گفتش قبولی

ESMIGHELE

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,372
دوسال پیش بود رفتم برای گواهینامه تئوری که خود اموزشگاه گرفت از 30 - 28 شدم
ولی توری اصلی رو بدون غلط قبول شدم خیلی خونده بودم:D
ولی جاتون خالی تو شهری رو دفعه پــــنجم قبول شدم:p
نامردا سر چیزای الکی منو مینداختن
خلاصه که مصیبتی شد تا گواهینامه مو گرفتم الانم داره کنار خونه خاک میخوره:دی

linux-lover

Registered User
لایک‌ها
3
ای بابا عجب تایپیک مسخره ای :( چشم کور شه دیگه از این تایپیکا نبینم پرونده من که همینطوری داره خاک میخوره من ایین نامه بار دوم قبول شدم با یک اشتباه ولی اون یکیش چون اینجا خیلی مسخرس و برای 100 نفر فقط یه ماشین بود بعد از 4 ساعت معطلی به ما که رسید از قبلی دوبل گرفته بود گفت ماشین رو در بیار بعد ببر تو! یعنی از دوبل خارج کن بعد با همون فرمون برگرد داخل کلا 2 متر ماشین رو جابه جا نکردیم! جالبش اینجاست که توی قرار داد نوشته شده 2-3 دقیقه اول امتیاز کم نمیشه و حداقل باید 12-15 دقیقه امتحان بگیرن! ولی ما 4 نفری که سوار شدیم کلا 5 دقیقه تول نکشید که 3 تامون رد شدیم :) برای همین فعلا داره خاک میخوره فعلانها هم دیگه حوصله ندارم با این وضعیت

بالا