برگزیده های پرشین تولز

خرید دوربین عکاسی خوش زوم خوش وزن!

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
درود،

با اجازه ی استارتر، سوالی داشتم و راهنمایی لازم دارم برای خریدِ دوربینِ نو یا استوک.
این دوربین ارزشِ خریدن رو داره؟ (Fujifilm-FinePix-HS20)

اینی کِ بالا گفتم بهتره یا یدونه 400D Canon کارکرده؟

هر دو توی یِ رنج قیمت هستن حدودا.

اختیار دارید اجازه ما هم دست شماست.
راستش من اصلا از دوربین سر درنمیارم، اصلا هم دوربین برام ضروری نیست چون شاید سالی یک یا دوبار بخوام تو مهمونی یا جشن تولدی عکس بگیرم که اون هم ماشالا تو اینجور جاها صد تا دوربین پیدا میشه در ضمن اینجاها دوربین نداشتن بهتره چون اگر دوربین نداشته باشی خودت حتما تو عکسها خواهی بود!
مرضی که منو گرفته این هست که بعضی وقتها یک صحنه هایی میبینم که دوست داشتم ازشون عکس بگیرم. مثلا یکبار تو بالکن خونه یکی از دوستان بودیم که دیدم ماه درست وسط آنتن برج میلاد هست و خیلی دوست داشتم عکسش رو بگیرم.
یا مثلا یک شب خیلی تاریک تو حیاط خونه یک از دوستان نشسته بودیم که دیدیم یک مثلث سفید توی آسمون هست! خوب که دقت کردید دیدیم یکجایی یک چیز نورافکن مانند روشنه و این سمت یک مانع بیشتر نورش رو گرفته اما یک قسمتش افتاده رو دیوار جانبی کنج بالای یک ساختمون که خیلی جالب بود.
برای همین یک دوربین کوچیک قابل حمل با زوم خوب میخوام که قیمتش هم خیلی زیاد نباشه، همین.
متاسفانه همونطور که دوستمون گفتن بعضیها دوربینی رو که دو سه سال قبل خریدن 300 حالا چون دلار گرون شده انتظار دارن که بفروشنش 400 که اصلا معقولانه نیست. چون امروزه میشه با 300 دوربینی خرید که از همه نظر بهتر از دوربین 600 تومنی دو سه سال قبل باشه (دوربین حرفه ای بکنار).
نمونه:
Lumix DMC-TZ7
به نقل از یکی از دوستان :
تو سایت‌ها دیدم...بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ دلار قیمت داره...
50 هیچی 400 دلار یعنی تقریبا 800 هزار تومان!
پس ظاهرا 600 و خورده ای بفروشن باید نرمال باشه درسته؟
حالا شما اونو میخرید یا اینو؟
Canon PowerShot SX260 HS
635 که تازه همه میدونن دیجیکالا 20-30 تومن گرونتر از بازار میده!
حالا اینهم ولش، فرض میکنیم فروشنده حال کرد 50% تخفیف بده مثلا بفروشه 300. حالا شما اونو میخرین که دیسکانتینیو شده یا اینارو؟
Olympus VR310
290 تومن
Fuji Film JZ250
257 تومن
Fuji Film T300

230 تومن
:cool:

lildude

Registered User
لایک‌ها
1,449
اول از همه باید بدونی از دوربین چه توقعی داری....! بزرگترین مزیت 400دی اینه که سنسور بهتر و با کیفیت تری داره... کیفیت عکساش از اچ اس20 فوجی نهایتا خیلی بهتره! به خصوص از لحاظ نویز. ولی خوب کنون 400دی ماله 5-6 سال پیشه و توقع فیلم برداری و خروجی hdmi و باتری بهینه شده و مد های جدید عکاسی و نمیشه ازش داشت. صفحه ال سی دی هم از ماله فوجی کوچیکتره. در عوض قابلیت تعویض لنز داره.
نهایتا اینکه اگر فقط واسه خوب عکس انداخت با بیشترین کیفیت می خوای که بتونه تا iso 1600 هم عکس با نویز کم بهت بده و دیگه فیلم برداری و پاناروما و چیزای دیگه نمی خوای 400دی رو بگیر. ولی اگه یه دوربینی می خوای ک فیلم هم بگیره با کیفیت معمولی و راحتی استفاده داشته باشه و به روز باشه و خروجی اچ دی هم داشته باشه ولی کیفیت عکساش در حد همین دوربین های کامپکت باشه اچ اس 20 رو بگیر.
و اینکه نظر من اینه هیچ کدوم از این دو تا دوربین به اندازه ای که پول بابتشون میدی خدمات بهت نمی دن.
درود،

سپاس از جوابتون.

هدفم عکاسی پورتره هست و با این شرایطِ داخلی و عکاسی پورتره خیابونی توی ایران، نیاز بِ زوم لازم هست تا بشه لا اقل از فاصله ای چند متری عکس گرفته بشه. برای همین دنبالِ یِ دوربینِ قیمت مناسبم کِ بشه پورتره رو با فاصله انجام داد.

amir soltaani

Registered User
لایک‌ها
0
دوربین و 1 کیف و 1 رم32 .10روزه از دبی اومده با زبان فارسی .اگر کسی با اک تشخیص داد مجانی میدم بهش .کارتن و شارزر نداره ولی همینطور که گفتم رم32 داره که 150 می ارزه و کیف هم 35 تومن.یه لینک میزارم که البته قیمت لینک به دلار قدیمه.قیمت پایه 600 و تعویض با موبایل پارس کانن | خرید دوربین | قیمت دوربین | نمایندگی کانن | نمایندگی نیکون | دوربین دیجیتال | دوربین عکاسی | Canon PowerShot SX 220 HS

ΑzarKharid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوربین و 1 کیف و 1 رم32 .10روزه از دبی اومده با زبان فارسی .اگر کسی با اک تشخیص داد مجانی میدم بهش .کارتن و شارزر نداره ولی همینطور که گفتم رم32 داره که 150 می ارزه و کیف هم 35 تومن.یه لینک میزارم که البته قیمت لینک به دلار قدیمه.قیمت پایه 600 و تعویض با موبایل پارس کانن | خرید دوربین | قیمت دوربین | نمایندگی کانن | نمایندگی نیکون | دوربین دیجیتال | دوربین عکاسی | Canon PowerShot SX 220 HS
داداش بیخال!
چندروز پیش مدل ژاپنی SX 220 با گارانتی ایده آل رو از پاساژ حافظ واسه یکی از اقوام خریدم 390 هزار تومان....شما با رم 32 میدی + کیف 5 هزار تومانی میدی 600
blinksmiley.gif

تازه مال شما جعبه و شارژرهم نداره!
ملت مارو نیگاه کن

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
جسارته من حدود 10 روز پیش جمهوری بودم و دوربین شما قیمتش 505 هزار تومان بود!
با توجه به این که:
1. دوربین جعبه نداره.
2. شارژر نداره.
3. میفرمایید خیلی تمیزه
من حاضرم به 60% قیمت نو این دوربین رو از شما بخرم.
300 ماکزیمم پولی هست که من با این شرایط میتونم بدم.
البته چون فرمودید خیلی تمیزه و با آک فرق نمیکنه اگر تمیز نبود که با این شرایط حتی نصف قیمت هم نمی ارزید.
خوب شاید هم کسی خوشش بیاد و بیشتر بده، مثلا همون 600 تومن خودتون!
موفق باشید

ΑzarKharid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
معلوم نیست دوربین دزدیه! چیه! که حتی شارژر هم نداره!

حالا میگیم کارتن نداشته باشه یک چیزی... دیگه شارژر نداشتنش خیلی تابلوئه

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
معلوم نیست دوربین دزدیه! چیه! که حتی شارژر هم نداره!

حالا میگیم کارتن نداشته باشه یک چیزی... دیگه شارژر نداشتنش خیلی تابلوئه
خدا نکنه، نه فکر نکنم.
مشکل من اینه که من همون اول نوشتم که:
فقط جان هر کسی که دوست دارین اگر میخواید قیمت پیشنهادیتون رو بالاتر از قیمتی که چهار سال پیش دوربینتون رو خریده بودید بگید ما رو بیخیال بشید.
اما گویا بعضی از دوستان یا اینو نمیخونن، یا میخونن اما متوجه نمیشن یا این که فکر میکنن با آدم پخمه طرف هستن!
حالا این هیچ اینجور چیزها رو زیاد توی پی تی و متاسفانه تو جامعه میبینیم.
فقط ترسم از اینه که فردا بریم بقالی یا بخواینم سوار تاکسی بشیم فروشنده یا راننده بگه آقا دلار گرون شده مرحمت بفرمایید شلوارتون رو بکشید پایین، ... بعله!

بالا