برگزیده های پرشین تولز

خونه,پول, ماشین,تحقق ارزوی زندگی مرفه

onia1423

Registered User
لایک‌ها
130
سلام دوستان
حقیقتش دیگه از در جا زدن با حقوق کارمندی خسته شدم, یه مدت وام هایی با سود ۲۸ گرفتیم و اونارم تو بورس باختم و الان تمام حقوق بجز یه بخش ناچیزش که خوردو خوراکم میشه چیزی نمیمونه! میره به قسط ها!
یه مدت رفتم دنبال کلاس های کامپیوتر, از شبکه بگیر تا برنامه نویسی و طراحی سایت, تا نون ابی واسم بشه از اون قبلترشم فوق مدیریت فناوری اطلاعات خوندم که تو پایانامه اش گیرم, و ترمی نصف شهریه میدم بخاطر دیرکردش!
صبح تا ظهر سرکارم, موسسات زیادی سر زدم و یه مدت قبلنا هم اژانس کارمیکردم,که اعصاب و ماشین داغون شد ولش کردم, الان دیگه موندم چیکار کنم به مولا!!
بعضی وقتا به سرم میزنه ول کنم برم ترکیه, اونجا شرایط بهتر میشه, اخه چیزی دیگه واسه از دست دادن ندارم, خونواده هم هرکی رفته دنبال زندگی خودش من موندم با حوضم و اینهمه خوشبختی!!!

به نظرتون چیکار میشه کرد! اها یادم رفت یه سال و نیمی ام وقت و انرژیمو گذاشتم پای بورس که اونم ترکید,,,,
یه دایی دارم تو کار ق ا چ ا ق کالا از ترکیه است وضعش توپه, کانتینری میاره,میگه از پول حلال نمیشه به جایی رسید,
میخوام برم چم و خم کارو بهم بگه, ولی اونموقع اگه لو برم کل این شغل میماسه من میمونم با این بدهکارا,,,,

به نظرتون چیکار میشه کرد, ۲۷ سالمه, مجرد, افسردگی گرفتم از بس فکر میکنم!!

Sent from my HUAWEI Y511-U30 using Tapatalk

Last edited:

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
همه دنبال کار دولتی هستند شما خسته شدید ازش ؟

onia1423

Registered User
لایک‌ها
130
همه دنبال کار دولتی هستند شما خسته شدید ازش ؟
با کار دولتی نمیشه به جایی رسید, تا اخر عمر درجا زدنه, سرکوفتای مختلف داره, باید تو زندگی ریسک کنی برای اینکه موفق بشی

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
با کار دولتی نمیشه به جایی رسید, تا اخر عمر درجا زدنه, سرکوفتای مختلف داره, باید تو زندگی ریسک کنی برای اینکه موفق بشی

همه که تو کار آزاد موفق نمیشن .

کاردولتی بیمه هستی , مزایا و پاداش به مناسبت های مختلف , افزایش حقوق متناسب با افزایش تورم .

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
حقوقت چقدره؟کار آزاد هم وضعش خیلی خرابه مثلا چه کار آزادی میخوای بکنی کلی سرمایه میخواد کلی هم ریسک داره یه عالمه هم هزینه قبول دارم شرایط سختی هست واقعا کار مناسب پیدا کردن خیلی سخت شده منم اکثر دوستام همین وضع دارن یکیشون موبایل فروشی داره اونم زیاد وضعش خوب نیست الان اصلی ترین مشکل برای کار آزاد هزینه اجاره مغازه هست که سر به فلک میزنه بخاطر همین یه تازه کار خیلی براش سخته

onia1423

Registered User
لایک‌ها
130
حقوق در حد ۸۰۰ دستم میرسه که اجاره خونه و قسطا دیگه چیزی نمیمونه, یعنی تا سر برج کم میارم, تو اژانسم اعصاب خیابونارو ندارم, بلا نصبت شما, ملت خر ریختن تو خیابونا مگه میشه راحت رانندگی کرد, من شهرستانم, اذربایجان ش
تدریس و کارای دیگه هم فول تایم میخواد,

• Like
Reactions: xms

barbad

Registered User
لایک‌ها
37
با توجه به موقعیتت خیلی کاری از دستت بر نمیاد اگه کلا خسته شدی برو روانشناس اما اگر دنبال پیشرفتی برو تهران
الان سرآیدارهای ساختمان ها و نظافتچی های اپارتمان ها بیشتر از شما در آمد دارند
فقط تهران باید اولا گرگ باشی ثانیا گرگ باشی ثالثا گرگ باشی و لوس بازی در نیاری شاید ده بار بخوری زمین اما بالاخره بلند میشی فقط یه نصیحت جدی بهت میکنم
باور کن میتونی با درآمد پایین از نصف تهرونی ها خوشبخت تر باشی توی شهر خودتون همه چی پول نیست اما اگه دنبال پولی همه جا پیداش نمیکنی البته طرفهای شما کار فامیلتون خوب جواب میده اما باید به عواقبش هم فکر کنی

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
مثلا ما که تهرانیم چه گلی به سرمون زدیم از این خبرا نیست اینجا اشتباه فکر نکن یجوری میگی تهران اگر اینجا پول ریخته:D

onia1423

Registered User
لایک‌ها
130
تهران که فوق العاده است, نعمته, منتها باید قید تنبلی رو بزنی, چهارسال دانشگاه رو اونجا بودم, رفیقی داشتم شبا میرفت شهرداری با بعد ظهر ها و جمعه ها , سال ۸۵ یه ۹۰۰ اینایی داشت و بعدش سرمایه جور کرد بارشو بس, مام رو تخت دراز میکشیدیم و مخ دخترا رو میزدیمو دنبال زید بازی,,,,, افسوس

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
واقعا شرایط جامعه ما اینطوری هست و شما هم تنها کسی نیستید که این مشکل رو دارید . یک سری کارها رو میتونید بعد از کار اداری انجام بدید مثل ویزیتوری و بازار یابی محصولات غذایی که درامدش خوبه. درباره زندگی در ترکیه اونجا هزینه زندگی چند برابر اینجاست . به نظر من اگه میتونید برید و پیش داییتون مشغول بشید کم کم راه میفتید

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
بله پول ریخته , فقط باید جمع بکنی :D !
اما جدای از شوخی واقعا موقعیت های زیادی توی تهران هست . البته نمیشه گفت توی سایر شهرستان ها نیست ولی تهران بیشتره .
انواع و اقسام مشاغل وجود داره . فرضا اونی که تهران بوتیک میزنه با اونی که شهرستان میزنه زمین تا آسمون فرق دارن ( البته به مکان بستگی داره ) . کسایی که تهرانن ( اکثریت ) سالی چند بار خرید میرن و جنس های گرون میخرن و حاضرن پول خرج بکنن . اما اونی که شهرستانه فقط متناسب با نیازش میخره .
توی تهران ( و سایر شهر های بزرگ ) فست فود اگه اصولی زده بشه میگیره ولی توی شهرستان آیا کسی حاضر میشه هفته ای دو سه بار بره رستورانی که هزینه هر بارش حداقل 50 تومنه ؟!
کار زیاده ولی طرف باید اینکاره باشه .
بنده خودم کسی رو میشناسم که از دبیرستان تو خط دختر بود و الآن 25 رو رد کرده و تازه تازه داره به فکر این میوفته که باید کار بکنه و اینجور چیزا نون و آب نمیشه . اما دوستی هم دارم که از چند سال قبل توی بورس کار کرد و الآن حدود 150 تومن سرمایه واسه خودش جمع کرده . این در حالیه که هنوز به 23 هم نرسیده .
اینکه هرکسی تهرانه موفقه کاملا غلطه . کسی رو مشناسم که اصالتا تهرانی بودن ولی الآن به جز یه خونه و یه ماشین معمولی چیزی نداره . مهاجر هم داشتیم که اومده تهران و الآن همون ها رو داره با اینکه چندین سال کوچیک تره .
ایران هم یه شرایط خاصی داره که هم میتونه باعث موفقیت بشه و هم باعث شکست . فقط باید از این شرایط به نحوی استفاده بکنی که موفقیت رو برات داشته باشه

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
واقعا شرایط جامعه ما اینطوری هست و شما هم تنها کسی نیستید که این مشکل رو دارید . یک سری کارها رو میتونید بعد از کار اداری انجام بدید مثل ویزیتوری و بازار یابی محصولات غذایی که درامدش خوبه. درباره زندگی در ترکیه اونجا هزینه زندگی چند برابر اینجاست . به نظر من اگه میتونید برید و پیش داییتون مشغول بشید کم کم راه میفتید
یعنی ق ا چ ا * ق ؟!

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
بله پول ریخته , فقط باید جمع بکنی :D !
اما جدای از شوخی واقعا موقعیت های زیادی توی تهران هست . البته نمیشه گفت توی سایر شهرستان ها نیست ولی تهران بیشتره .
انواع و اقسام مشاغل وجود داره . فرضا اونی که تهران بوتیک میزنه با اونی که شهرستان میزنه زمین تا آسمون فرق دارن ( البته به مکان بستگی داره ) . کسایی که تهرانن ( اکثریت ) سالی چند بار خرید میرن و جنس های گرون میخرن و حاضرن پول خرج بکنن . اما اونی که شهرستانه فقط متناسب با نیازش میخره .
توی تهران ( و سایر شهر های بزرگ ) فست فود اگه اصولی زده بشه میگیره ولی توی شهرستان آیا کسی حاضر میشه هفته ای دو سه بار بره رستورانی که هزینه هر بارش حداقل 50 تومنه ؟!
کار زیاده ولی طرف باید اینکاره باشه .
بنده خودم کسی رو میشناسم که از دبیرستان تو خط دختر بود و الآن 25 رو رد کرده و تازه تازه داره به فکر این میوفته که باید کار بکنه و اینجور چیزا نون و آب نمیشه . اما دوستی هم دارم که از چند سال قبل توی بورس کار کرد و الآن حدود 150 تومن سرمایه واسه خودش جمع کرده . این در حالیه که هنوز به 23 هم نرسیده .
اینکه هرکسی تهرانه موفقه کاملا غلطه . کسی رو مشناسم که اصالتا تهرانی بودن ولی الآن به جز یه خونه و یه ماشین معمولی چیزی نداره . مهاجر هم داشتیم که اومده تهران و الآن همون ها رو داره با اینکه چندین سال کوچیک تره .
ایران هم یه شرایط خاصی داره که هم میتونه باعث موفقیت بشه و هم باعث شکست . فقط باید از این شرایط به نحوی استفاده بکنی که موفقیت رو برات داشته باشه
تو تهران هزینه ها هم بالاست یعنی تو تهران شرایط جوری هست که هم میتونی سریع رشد کنی هم سریع کله پاشی که اکثرا گزینه دوم انتخاب میکنن:general502:
داوود کاپرفیلد شغل خودت چیه؟

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
همه که تو کار آزاد موفق نمیشن .

کاردولتی بیمه هستی , مزایا و پاداش به مناسبت های مختلف , افزایش حقوق متناسب با افزایش تورم .
درسته همه توی کار آزاد موفق نمیشن و قطعا قرار نیست همه کاره آزاد بکنن.
افرادی هستن که دوست ندارن ریسک بکنن . خوب این افراد که کم هم نیستن دنبال استخدام میرن ولی اونایی که ریسک میکنن میتونن وارد کار آزاد بشن و با اینکه شرایط سختی داره ولی لذت خاصی هم داره.
اما یه مشکلی که در بین افرادی که حقوق بگیر هستن میشه دید اینه که حقوق متناسب با تورم افزایش پیدا نمیکنه . یعنی یه سالی که تورم عمومی 30% باشه حقوق ها حداکثر 20% زیاد میشه .
مشکل دیگه اینه که پیشرفت توی این کار ها زیاد معنا نداره . فرضا یه مهندس عمران که برای کسی کار بکنه از ماهی 700 800 میتونه حقوق بگیره تا ماهی حداکثر 15 تومن ( البته این حقوق بالا ها شاید نصیب تنها 1% , شایدم کمتر , مهندسین بشه که رابطه و تخصص بالایی دارن )
اما در بیشتر از 50 درصد مشاغل آزاد هیچگونه محدودیتی وجود نداره . سود های چند صد میلیونی در ماه هم وجود داره . البته در مشاغل آزاد معمولا درآمد سالیانه مد نظره .

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
تو تهران هزینه ها هم بالاست یعنی تو تهران شرایط جوری هست که هم میتونی سریع رشد کنی هم سریع کله پاشی که اکثرا گزینه دوم انتخاب میکنن:general502:
داوود کاپرفیلد شغل خودت چیه؟
نمیگم :D
قبلا گفتم . اگه بگم اینجا هم میشه محلی برای کمیته حقیقت یاب تا ببینن بنده راست میگم یا نه :rolleyes:

onia1423

Registered User
لایک‌ها
130
در کل تو ایران پرو نباشی و از هر کاری عارت نیاد موفقی, باید مارمولک باشی, از اداره در اومدی وانت برداری بری هر کاری افتاد, پخش مواد, خریدو ف روش , میوه فروشی, و..... و بعد پولاتو تو خونه و زمین و ... سرمایه گذاری کنی, البته قید استراحت و خوابم یه مدت بزنی و کلاس و افه اومدن, ودر کل بقول دوستمون گرگ باشی,وگرنه مهندس بازی دربیاری و کلاس بزاری و بعد اداره کت شلوار بپوشی راست راست بری بیای, همیشه هشتت گرو نهت خواهد بود, البته نظر شخصی و چیزیه که تو این چند سال تجربه کردم,
لامصب روحیاتمم با دستفروشی و زبونریزی نمیخونه,
ادم های پرو و زبون باز تو این مملکت پیشرفت میکنن

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
یعنی ق ا چ ا * ق ؟!

متاسفانه این مسله در پوشاک صدق میکنه و کسی هم نمیتونه جلوش رو بگیره . اینکه درست هست یا نه من در جایی نیستم که بخوام خوب و بدش رو تایید کنم . منظور من کارکردن برای دایی گرامیشون بود کارهای بازرگانی ، بازاریابی ، فروش و.... کارهایی که مرتبط با واردات میشه .

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
شما شانسی ک آوردی حقوق ثابت داری و اینکه وام گرفتی ریختی تو بورس هم اشتباه از خودت بوده بورس اول باید پول خودت باشه دوم از کم باید شروع کنی مثلا من تو بازارم و بوتیک دارم چ گلی دارم میزنم ب سرم مغازم خیلی محل رفت و آمد نیست درامدم هم کمه حتی بیمه نیستم پایان نامت رو تموم کن بیخودی پول ندی پاش و کار نیمه وقت دیگه ای پیدا کن

بالا