برگزیده های پرشین تولز

درباره Amazon KINDLE

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
بله در زبان انگلیسی هر دو حرف ندارن عالین
در kindle dx شما نمیتونید به سایت های مختلف برید چون لیمیت شده خوب اهمیتی نداره برای شما
رم نمیخوره و خودش 4 گیگ بیشتر نداره
ولی صفحه نمایشش 9.7 اینچه

950 یک دستگاه 7 اینچ
لمسی
توجه کن که فاصله بین لمس کردن شما و جواب دهی 1 ثانیه طول میکشه به نظر من صفحه لمسی پول اضافست در عمل نمیشه یادداشت برداشت نوشتن هم باهاش سخته به خاطر همون تاخیر
اگه مشکل خرید از خارج نداری pockat book از کیندل هم بهتره
400px-IFA_2010_Internationale_Funkausstellung_Berlin_63.JPG

اگه مشکل مالی نداری 100 در صد کیندل دی ایکس( یا پاکت بوک ) فقط هم به خاطر صفحه نمایشش که توی زبان فارسی مشکل زوم رو حذف میکنه و تقریبا سایزی اندازه یه کتاب واقعی رو داره ( سایز کم مثل 7 یا 6 اینچ کمی ریز میشه متن ممکنه اذیت شی تو فارسی البته )

اما اگه میخوای کم خرج کنی من نوک رو پیش نهاد میکنم

حتما قبل از خرید برو از نزدیک دستگاه ها رو ببین
کیندل دی ایکس و نوک رو میتونی در مغازه کمان رایانه واقع در مجتمع پایتخت ببینی حتی باز شده اش هست میتونی دستت بگیری و روشنش کنی حتما نیاز نیست خرید کنی اگه هم نوک خواستی فروشگاه ساینا واحد 104 به قیمت مناسب تری نوک رو برای فروش داره.

بی نهابت ممنون از وقتی که گذاشنین...:blush:

camry1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بهترین ای بوک یا بهتر بگم تبلت همین nook color هست که حتیgalaxy tab رو هم گذاشته تو جیبش !!!

bache-mosbat

Registered User
لایک‌ها
12
بهترین ریدر در حال حاضر با توجه به بودجه و کیفیت نمایش کیندل 3 است. واقعا زیاد پول دادن پای ریدر اشتباهه . کنتراستشم از نوک بهتره به مراتب .

pesare1404

Registered User
لایک‌ها
1
بهترین ریدر در حال حاضر با توجه به بودجه و کیفیت نمایش کیندل 3 است. واقعا زیاد پول دادن پای ریدر اشتباهه . کنتراستشم از نوک بهتره به مراتب .

ببین دوست عزیز هر دستگاهی کارایی خاص خودشو داره اینکه پول پای ریدر دادن درسته یا اشتباه بسته به خود شخص داره برای بعضی درست برای بعضی اشتباهه :p وای چقدر فیلسوفانه حرف زدم:rolleyes:

کیفیت صفحه نمایش کیندل 3 از نوک بهتره اما بقول معروف در حد اپسیلون اینم مدرک خودتون مقایسه کنید :happy:

ytu4gtpyeni3wgo1hmm.jpg

Last edited:

bache-mosbat

Registered User
لایک‌ها
12
تا جایی که من خوندم یه اپسیلون نیست 35 درصده . و 35 درصد تو مطالعه 5 6 ساعته واقعا خودشو نشون می ده . در ضمن کیندل سبک تر هم هست.

pesare1404

Registered User
لایک‌ها
1
تا جایی که من خوندم یه اپسیلون نیست 35 درصده . و 35 درصد تو مطالعه 5 6 ساعته واقعا خودشو نشون می ده . در ضمن کیندل سبک تر هم هست.

من نمیدونم چی رو با چی سنجیدن که 35 درصد در اومده ولی خوب عکسش این بالاست خودتون یه نگاه بندازین اگه فرقی دیدین :p
من کار کردم میگم فرقی احساس نمیکنید :cool: البته من تقلب کردم رفتم تو فروشگاه این دو تا روشن کردم تست کردم اما نخریدم چون گرون میداد :happy: کمان رایانه رو میگم
بازم تاکید میکنم برید از نزدیک ببینید بعد خرید کنید ممکنه کلا نظرتون عوض شه

:rolleyes:
:happy:

bache-mosbat

Registered User
لایک‌ها
12
کمان رایانه که تو سایتش فقط زده dx داره wifi نداره!

pesare1404

Registered User
لایک‌ها
1
کمان رایانه که تو سایتش فقط زده dx داره wifi نداره!

یه هفته پیش اونجا بودم داشت ! منظورم از داشت اینه که پشت ویترین بود اما شاید اکبند دیگه تموم کردن البته اون چیزی که الان تو بازار پره مدل وای فای کیندل 3 هست تک و توک دستگاه دیگه ای میشه پیدا کرد من کیندل 3 رو قیمت کردم میگفت 390 در حالی که نوک زیر 380 هم تو پایتخت پیدا میشه تازه با گارانتی ( من تو فروشگاه ساینا واحد 104 دیدم ):happy:

پ.ن: پشت ویترین کمان رایانه اینا بود کیندل کیندل دی ایکس نوک نوک کالر و فکر کنم سونی 350 یا 650 اگه اشتباه نکنم
نکته مهم : اگه دستگاه نوک به دستتون رسید رو صفحه لمسیش کلید وب رو بزنید تا قدرت دستگاه در نمایش رنگی رو ببینید ( خیلی باحاله سگش می ارزه به کیندل البته فقط این تیکه اش بقیه اش مثل همن حتی بعضی جاها کیندل برتره)

Last edited:

bache-mosbat

Registered User
لایک‌ها
12
آخه نوک تا جایی که می دونم سرعت پاسخ ال سی دی پایینیه تفاوت داره با بالایی و می گن اذیت می کنه یه ذره

silvershop7

Registered User
لایک‌ها
3
مدل های جدید محصول آمازون خیلی جالب شده انواع قابلت ها رو مثل وای فای و 3 جی رو داره

pesare1404

Registered User
لایک‌ها
1
جهت اگاه سازی افکار عمومی میگم وای داره داستان سیاسی میشه :p

با دقت بخوانید

نمایشگر های جوهر الکترونیک یا e ink ها به خاطر ساختار خاصشون سرعت رفرش پایینی دارن چیزی حدود 1 ثانیه ( البته کمتره ها بین نیم و یک )
تا دستور داده میشه پاسخ ارسال میشه اما نمایشگر در طی یک ثانیه پاسخ رو نمایش میده:happy:
مثال : شما دستور "برو به صفحه بعد " رو میدید تقریبا یک ثانیه طول میکشه تا صفحه بعد ظاهر بشه کیندل خودشو کشته 1 دهم ثانیه این زمان رو کم کرده
حالا میگه 20 درصد سرعت بیشتر شده در حالی که فقط یک دهم ثانیه کاهش پیدا کرده :lol:
این موضوع در همه کتابخوان هاست هم در کیندل هم در سونی ها هم در نوک کلا در تمام جوهر الکترونیکها
حالا نوک اومده این مشکل رو حل کنه یه صفحه ال سی دی گذاشته تا شما کارایی که نیاز به سرعت پاسخ دهی داره رو اینجاش انجام بدید:happy:

اگه این موضوع رو مشکل نوک میدونید پس اگر با کیندل کار کنید که گریتون در میاد :p

pesare1404

Registered User
لایک‌ها
1
مدل های جدید محصول آمازون خیلی جالب شده انواع قابلت ها رو مثل وای فای و 3 جی رو داره

دستگاه هایی هستند که قبل از اینکه کیندل حتی پی دی اف رو هم ساپورت کنه اونا ساپورت میکردند مثل سونی و نوک
اما قابلیت وای فای و 3 جی از اول رو همه ی این دستگاه ها بوده اما مثلا در نوک شما ازاد بودید هر سایتی که میخواستید برید اما در کیندل شما محدود بودید به سایتهای خود امازون:cool:

camry1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
nook که خیلی قدیمه شده دیگه nokk color رو دست نداره الان یه تبلت تمام معناست و به نظر من اگر آدم پول بابت nook color بده ارزشش بیشتره چرا چون در کنار خوندن کتاب شما ایمیلتونو چک می کنین به فیس بوک یه سری می زنین و در مواقع استراحت بازی هم می کنین
این که خیلی بهرته تا کیندل که همش خوندنه

pesare1404

Registered User
لایک‌ها
1
هنوز هم نوک بهترینه کافیه از نزدیک امتحانش کنید

pesare1404

Registered User
لایک‌ها
1
امروز بازار پایتخت بودم ایام امتحاناته فروش رفته پایین اگه کسی میخواد بخره الان وقتشه ها میشه تخفیف هم گرفت

pesare1404

Registered User
لایک‌ها
1
امروز بازار رضا بودم یک فروشگاه نوک اورده میده 360
فکر کنم اسمش فروشگاه شایان بود :happy:

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
آقا ما تصمیم گرفتیم!
Kindle DX که یکی از دوستان از خود آمازون خرید میکنن و به قیمت 480 هزار تومن تحویل میدن؛ البته بدون محاسیه گمرکی!
اگه کسی این دستگاه رو خریده و نکته منفی و آزار دهنده ای دیده ازش به مام اطلاع بده ببینیم تکلیف چیه! با سپاس.

بنده هر چی فکر میکنم میبینم با صفحه LCD ه NOOk Color نمیتونم کنار بیام و هم در دراز مدت چشمارو اذیت میکنه و هم اینکه مصرف باطریش در مقایسه با E-Ink ها زیاده...
الان بین این و Sony PRS-950 باید یکی رو انتخاب کنم، که DX رو بخاطر صفحه نمایش بزرگترش بیشتر می پسندم..

N'ash

Registered User
لایک‌ها
18
آقا من راجع به Kindle چند تا سوال دارم
1- اول اینکه آیا مدل 3G سیمکارت ایرانسل هم باهاش سازگاره؟
2- آیا سایت های فارسی میشه باهاش رفت؟
3- آیا PDF فارسی رو کاملاً ساپورت می کنه؟ با Reflow?

pesare1404

Registered User
لایک‌ها
1
آقا ما تصمیم گرفتیم!
Kindle DX که یکی از دوستان از خود آمازون خرید میکنن و به قیمت 480 هزار تومن تحویل میدن؛ البته بدون محاسیه گمرکی!
اگه کسی این دستگاه رو خریده و نکته منفی و آزار دهنده ای دیده ازش به مام اطلاع بده ببینیم تکلیف چیه! با سپاس.

بنده هر چی فکر میکنم میبینم با صفحه LCD ه NOOk Color نمیتونم کنار بیام و هم در دراز مدت چشمارو اذیت میکنه و هم اینکه مصرف باطریش در مقایسه با E-Ink ها زیاده...
الان بین این و Sony PRS-950 باید یکی رو انتخاب کنم، که DX رو بخاطر صفحه نمایش بزرگترش بیشتر می پسندم..

بین سونی 950 و کیندل دی ایکس مطمئن باش صفحه بزرگ برتری خیلی زیادی داره
کیندل دی ایکس مرور گر نداره یعنی باهاش نمیتونی اینترنت بری ساپورت فارسیش هم در حد همون پی دی اف و ایپابه نه چیز دیگه ای و باطریش هم خود سایت مدعی 2 تا سه هفته دوم میاره اما معمولا رو 15 روز میتونی حساب کنی با وای فای روشن هم خودشون میگن 7 اما شما 5 حساب کن در کل شما داری کتابخوان میخری باهاش کتاب بخونی نه کار دیگهای اگه برای کار دیگه ای میخوای بیشتر فکر کن
این همه چیزی بود که در مورد کیندل دی ایکس بهتر دیدم بگم:happy:

در مورد گمرک بگم خدمتتون تا ارزش 80 دلار گمرکی نمیخوره البته شما بخون 150 دلار قانون نانوشت است
بالای این ارزش اگه سیمکارت بخوره 25 درصد اگه نخوره 5 درصد البته شما بخون 30 و 10 درصد اینم دومین قانون نانوشته ( البته قانون دومی کمی مرتبط به انصاف ترخیص کار یعنی کسی که براتون ترخیص میکنه داره من حداقل رو گفتم کافی یه سر بزنید پست مرکزی چهارراه لشگر تا حساب کتاب رو بتونید در بیارید :happy: )

pesare1404

Registered User
لایک‌ها
1
آقا من راجع به Kindle چند تا سوال دارم
1- اول اینکه آیا مدل 3G سیمکارت ایرانسل هم باهاش سازگاره؟
2- آیا سایت های فارسی میشه باهاش رفت؟
3- آیا PDF فارسی رو کاملاً ساپورت می کنه؟ با Reflow?

1- اصولا ایرانسل سیمکارت 3جی نداره و نمیتونه ارایه بده چون مجوزشو نداره اما این سیکارت کوچولوها که نصف سیمکارت معمولی هستن همون 2 جی یا جی اس ام خودمونن در این مورد بذارید سوال کنم

2- بله میشه اما همش جنگول منگول نشون میده که همون نه میگفتم بهتر بود
3-اره میکنه

پ.ن: یه پیشنهاد دارم اونم اینه که این تایپیک رو از اول تا اخر بخون ضرر نداره

Last edited:
بالا