برگزیده های پرشین تولز

ديروز سپيدفام گرفتم .. dead pixel داره .... چيكار كنم .. دارم ديوونه ميشم

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
ايول ...

كلي حال كردم تاپيك زير خاكي منو دوباره كشيدين بيرون!!!

smiley2k.gif
2i8d4ao.gif

25r30wi.gif

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
حالا كه تاپيك رو زنده كردين . بزارين بقيه ي ماجرا رو هم تعريف كنم :

كلي اينور و اونور و توي اينترنت سرچ كردم و راههاي مختلف رو براي درست كردن اون dead pixel امتحان كردم .. مثلا يكي از راه ها اين بود كه چند بار عمودي و افقي با يه دستمال نرم به عمق 1 ميل روي lcd فشار بيار و مالش بده و در دوره هاي متناوب زماني اين كار رو تكرار كن!! البته زيرش نوشته بود كه اين راه در 99.99% موارد جواب نميده!!! من هم كه دستمال نرم نداشتم .. با يه دستمال معمولي اين كار رو كردم!! نتيجه اين شد كه علاوه بر اينكه dead pixel خوب نشد .. صفحه ي مونيتور هم توي اون نقطه ساييده و خط خطي شد!!!!
minzdr.gif
minzdr.gif
SickInBed.gif
SickInBed.gif
!
راه هاي ديگه اي رو هم رفتم!!!

اما در نهايت راه اين دوستمون رو رفتم:
121fs725372.gif
121fs725372.gif
worship.gif
worship.gif

روش این بابا رو هم یه امتحانی بکن شاید درست شد!
http://www.widowpc.com/2005/08/fix_dead_pixels.php

يه فيلم توي لينك بالاست كه رنگ ها رو خيلي خيلي سريع تغيير ميده( فكر كنم با فركانس 50 يا 60 هرتز ) تا بلكه پيكسل مرده رو به هوش بياره!! من اين فيلم رو اجرا كردم و full screen كردم و repeat رو هم زدم و رفتم . يه 20 دقيقه بعد كه اومدم!! ديدم مونيتور خاموشه و ديگه روشن نميشه!!!!!!!
ura1.gif
ura1.gif
ura1.gif

ريست كردم .. واسه 5 دقيقه روشن موند و دوباره از هوش رفت!!! به يه سيستم ديگه زدم .. باز هم همينطوري شد!!!
hexer.gif
hexer.gif

من هم فوري دوربين فيلم برداري رو برداشتم و با جزئيات كامل ازش فيلم گرفتم!! حدود 10 دقيقه فيلم!!! بعد ريختم روي يه cd و گذاشتم روي مونيتور و بردم مغازه ي اوني كه اينو بهم غالب كرده بود!! اونجا هر جور كه متنيتور رو امتحان كرد ... خاموش نشد!!! ولي خوب من مدرك داشتم!!!
مونيتور رو گذاشتم و اومدم!! رفتم تهران و با 330 تومن يه سپيدفام ديگه گرفتم!! كه تا لاان خدا رو شكر سر پاست!!!
370 تومني رو هم كه به اون يارو داده بودم .. تونستم بعد از 3 ماه ازش پس بگيرم!!!
243.gif

اينطوري شد كه داستان به خوبي و خوشي تموم شد!! ( البته براي من )
285.gif
285.gif
285.gif
285.gif

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
افشین جان ، عجب داستان هیجان انگیزی
sardonic.gif
... ظاهرا جریان LCD خریدن همه مون کلی خاطره اس ( مال پرشیانا جان رو هم که حتما خوندی - منم که تازه خریدم ) ...
invisible.gif
.. بقیه دوستان هم می تونن واسه اینکه زندگی شون از یکنواختی دربیاد ، هر چند وقت یه بار LCD بخرن !!
preved.gif

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
افشین جان ، عجب داستان هیجان انگیزی
sardonic.gif
... ظاهرا جریان LCD خریدن همه مون کلی خاطره اس ( مال پرشیانا جان رو هم که حتما خوندی - منم که تازه خریدم ) ...
invisible.gif
.. بقیه دوستان هم می تونن واسه اینکه زندگی شون از یکنواختی دربیاد ، هر چند وقت یه بار LCD بخرن !!
preved.gif
electricf.gif

biggrin.gif

victory.gif

لينك داستان پرشيانا رو برام بزار تا برم و بخونم!!!

الان هم هر چند وقت يه بار كه يه مگس يا پشه يا شي خارجي ميشينه روي صفحه !!! دلم ميلرزه كه نكنه اين dead pixel هست نه شي خارجي!!!!!
sgrin.gif

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
لينك داستان پرشيانا رو برام بزار تا برم و بخونم!!!
اینجا ... توی امضاش هست ...
reading.gif

الان هم هر چند وقت يه بار كه يه مگس يا پشه يا شي خارجي ميشينه روي صفحه !!! دلم ميلرزه كه نكنه اين dead pixel هست نه شي خارجي!!!!!
sgrin.gif
laugh.gif

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
منکه ماجراي مانيتور خريدنم سوپرماجرا بوده خودش جوري که ديگه تا اسم الماسا رو ببينم فرار ميکنم!!

راستي سيمور جان مونيتور نوتون مبارک ^_^

.

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
منکه ماجراي مانيتور خريدنم سوپرماجرا بوده خودش جوري که ديگه تا اسم الماسا رو ببينم فرار ميکنم!!

راستي سيمور جان مونيتور نوتون مبارک ^_^

.
veiledsmile.gif

//

مرسی ...
star.gif

بالا