برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای کنکور کارشناسی ارشد برق

..hamid..

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از daftarekhaterat :
باشه.. شما حتما قبولي!
21.gif
از واقعیت نمیشه فرار کرد.:lol:

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اصولا قبولي برق سخته!

اونطور که آمار سنجش 3 نشون میداد از هر 10 نفر یه نفر قبوله ؟!:eek:

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از ashena55 :
اونطور که آمار سنجش 3 نشون میداد از هر 10 نفر یه نفر قبوله ؟!:eek:
من آمار دقيق رو ندارم اما مطمئنم كه از قبولي كنكور سراسري دانشگاه مشكلتره.

dela

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از ashena55 :
استاد ماشین ما می گفت اگه میانگین در صد هاتون تو کنکور 30 باشه ، شریف قبول میشید ؟!

:blink: :blink: :blink: :blink: استاد ماشينتون يه چيزيش مي شه.
رتبه هاتون اگه زیر 200 باشه تو تهران. بین 200 تا 600.700 هم شهرستانو و شبانه.
با اين طرح آ ت ت كه ثابت شده اصلا جنبش توي كشور ما وجود نداره نميشه هيچ حساب كتابي كرد. اما خوب فكر مي كنم زياد داريد سخت مي گيرد. رتبه هاي زير 200 مي تونند به قبولي تا دانشگاه امير كبير اميدوار باشند و حتي تا 250 (البته جز در گرايش سيستم) اما در كل تا رتبه زير 400 مي تونند به قبولي توي تهران اميد زيادي داشته باشند. خوب البته مشكل فقط سر اين طرح آ ت ت است. براي مثال امسال يك نفر با رتبه 320 در گروه الكترونيك هيچ جاي تهران قبول نشده در حالي كه تعداد زيادي با رتبه هاي حدود 500 در دانشگاههاي تهران (روزانه) با همين گرايش قبول شدند.
درسته ، اما شما سعی کن روحیه ما رو تقویت کنی !
خوب اين رو واقعا ميگم و نه فقط براي تقويت روحيه شما. قبولي توي كنكور كارشناسي ارشد برق هزارها بار از قبولي توي كنكور كارشناسي آسونتره. البته به شرط اينكه زودتر اقدام كنيد چون هر سال داره از سهميه هاي روزانه كم و به شبانه اضافه مي شه.

موفق باشيد:)

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از dela :
:. خوب اين رو واقعا ميگم و نه فقط براي تقويت روحيه شما. قبولي توي كنكور كارشناسي ارشد برق هزارها بار از قبولي توي كنكور كارشناسي آسونتره. البته به شرط اينكه زودتر اقدام كنيد چون هر سال داره از سهميه هاي روزانه كم و به شبانه اضافه مي شه.
:)
درباره ظرفیت ها و آمار قبولی اطلاعاتی دارید؟
اگه بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم ، این پیشکسوت ها خیلی من رو نا امید کردن!

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
دفی جان من یه سوال در مورد جزوه های موسسه پارسه دارم
این جزوه ها چطورین مثلاً چیکیده مطالب و سرفصلهاست و نکات کنکوری و تست و اینا هستش ؟
یا مثل کتابهای رسمی و مرجع دیگه شروع به تدریس مطالب کرده
و اینکه به نظرت بازده دوره های مکاتبه ای در مقایسه با دوره های حضوری چطوریه ؟
اصلاً دوره های مکاتبه ای به درد میخوره جزوه هاش رو بخونی و تو آزمون های آزمایش شرکت کنی
چون هزینه دوره های حضوری خیلی بالاست :(

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از Electronics Art :
دفی جان من یه سوال در مورد جزوه های موسسه پارسه دارم
این جزوه ها چطورین مثلاً چیکیده مطالب و سرفصلهاست و نکات کنکوری و تست و اینا هستش ؟
و اینکه به نظرت بازده دوره های مکاتبه ای در مقایسه با دوره های حضوری چطوریه ؟
اصلاً دوره های مکاتبه ای به درد میخوره جزوه هاش رو بخونی و تو آزمون های آزمایش شرکت کنی
چون هزینه دوره های حضوری خیلی بالاست :(
من جزوات پارسه رو از نزديك نديدم.
ولي جزواتش رو هم اگه بشه گيرآورد جواب ميده. به نظر من هم هزينه كلاسهاي حضوري خيليه. اگر بتوني كسي رو پيدا كني كه باهاش شريك بشي و... خيلي خوبه.

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
من جزوات پارسه رو از نزديك نديدم.
ولي جزواتش رو هم اگه بشه گيرآورد جواب ميده. به نظر من هم هزينه كلاسهاي حضوري خيليه. اگر بتوني كسي رو پيدا كني كه باهاش شريك بشي و... خيلي خوبه.

یعنی به نظرت دوره های مکاتبه ای هم خوبه ؟؟؟
دفی جان اگه دوستی چیزی داری که از جزوه های پارسه استفاده کرده ازش بپرس
ببین که جزوه هاش چطورین ؟؟؟ چکیده ، نکات کنکوری ، تست یا اصلاً مثل کتاب های دیگه اند ؟

dela

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از ashena55 :
درباره ظرفیت ها و آمار قبولی اطلاعاتی دارید؟
اگه بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم ، این پیشکسوت ها خیلی من رو نا امید کردن!
راستش هر چي گشتم نتونستم دفترچم رو پيدا كنم تا ظرفيتها رو براتون بنويسم در مورد آمار قبولي هم اطلاع دقيقي ندارم. فقط مي تونم بگم تا حالا خيلي كم ديدم كه كسي براي كنكور ارشد درست حسابي خونده باشه و قبول نشده باشه.
به نظر من زياد دنبال آمار و ارقام و اين جور چيزا نباشيد فقط سعي خودتون رو بكنيد و خيلي هم اميدوار باشيد. البته همون طور كه قبلا هم گفتم آ ت ت خيلي مهمه. هر چقدر نمرات درساي مورد نظر بيشتر باشه و دوره كارشناسي رو توي دانشگاه دهن پر كن تري گذرونده باشيد كار راحت تره.
در مورد خود كنكور هم همونطور كه دوستان گفتتند كنكور ارشد خيلي با كارشناسي فرق داره. اينجا ديگه خبري از راه حلهاي تستي و سوالهاي تكراري و اين چيزا نيست. فقط مي شه سوالهايي رو جواب داد كه عميقا اونا رو فهميده باشيد در غير اين صورت اگه لوك خوش شانس نباشيد نمره منفي در انتظاره.
در مورد كلاسهاي كنكور هم باز همونطور كه گفته شد پارسه بهترين مدرسها رو داره اما به نظر من اگه بتونيد فقط جزوه هاش رو گير بياريد خيلي خوبه. در ضمن بعضي از مدرسهاي پارسه توي كلاسهاي كنكوري كه دانشگاهها برگزار مي كنند هم تدريس مي كنند و قيمت اين كلاسها خيلي پايين تره(زمان ما كه اينطوري بود). اما به قول يكي از دوستان توي كنكور ارشد سواد حرف اول رو مي زنه, بين دوستاي من كه پارسه نرفته ها خيلي بهتر از پارسه رفته ها نتيجه گرفتند.

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از dela :
پارسه بهترين مدرسها رو داره اما به نظر من اگه بتونيد فقط جزوه هاش رو گير بياريد خيلي خوبه

دلا جان
شما جزوه های پارسه رو دیدین چطورین ؟
مثلاً چیکیده مطالب و سرفصلهاست و نکات کنکوری و تست و اینا هستش ؟
;)

dela

Registered User
لایک‌ها
0
دلا جان
شما جزوه های پارسه رو دیدین چطورین ؟
مثلاً چیکیده مطالب و سرفصلهاست و نکات کنکوری و تست و اینا هستش ؟
;)
نمي دونم منظورتون از جزوه ها دقيقا چيه. يادمه پارسه يه سري جزوه داشت كه بايد همه رو با هم مي خريديم و قيمتش هم نسبتا زياد بود . اگه منظورتون اونا باشه نه من نديدم. اما از بچه هايي كه توي كلاسها شركت مي كردند جزوه رياضي (جزوه اي كه سر كلاس مي نوشتند) رو گرفتم كه تقريبا مباحث رو به طور كامل درس داده بود و براشون تست و مثال حل كرده بود. جزوه الكترونيكش هم 2 روز قبل از كنكور به دستم رسيد (از لطف زياد دوستان!) كه يه توضيح خيلي كوچولو راجع به هر مبحث داشت و بعدش يه عالمه تستاي خوب حل كرده بود. كنترلش هم شبيه رياضيش بود.

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از dela :
نمي دونم منظورتون از جزوه ها دقيقا چيه. يادمه پارسه يه سري جزوه داشت كه بايد همه رو با هم مي خريديم و قيمتش هم نسبتا زياد بود . اگه منظورتون اونا باشه نه من نديدم. اما از بچه هايي كه توي كلاسها شركت مي كردند جزوه رياضي (جزوه اي كه سر كلاس مي نوشتند) رو گرفتم كه تقريبا مباحث رو به طور كامل درس داده بود و براشون تست و مثال حل كرده بود. جزوه الكترونيكش هم 2 روز قبل از كنكور به دستم رسيد (از لطف زياد دوستان!) كه يه توضيح خيلي كوچولو راجع به هر مبحث داشت و بعدش يه عالمه تستاي خوب حل كرده بود. كنترلش هم شبيه رياضيش بود.

سلام
ممنون
منظورم کلاً "دوره های مکاتبه ایش هستش" یعنی به دوره کلاس های حضوری نریم
بریم در دوره های مکاتبه ای شرکت کنیم که در این صورت جزوه های برتر رو میدن +
6 مرحله کنکور آزمایشی با حل تشریحی

این دوره های به نظرتون چطوره ؟
بازدهیش در مقابل دوره های حضوری تو کلاس ؟

t_mohsen

Registered User
لایک‌ها
1
در اینجا يک سوال پيش مياد؟ آيا ميصرفه که از جزوه ها کپی گرفت ؟

من و يکی از دوستام شريکی برای جزوه های مکاتبه ای سنجش 3 ثبت نام کرديم ، اميدوارم که بشه تقسيم کرد آخه ميدونی اصولا 96 تومان واسه ما مبلغ کمی نيست.

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از t_mohsen :
در اینجا يک سوال پيش مياد؟ آيا ميصرفه که از جزوه ها کپی گرفت ؟

من و يکی از دوستام شريکی برای جزوه های مکاتبه ای سنجش 3 ثبت نام کرديم ، اميدوارم که بشه تقسيم کرد آخه ميدونی اصولا 96 تومان واسه ما مبلغ کمی نيست.

خوب محسن جان برای ما هم 96 تومن پول کمی نیست
خوب حالا من یه سوال ازت دارم
این جزوه ها بدستتون رسیده چطوری هستند ؟ یکمی از وعیت جزوه ها بگین
همون سوالی که من تو پستهای بالا راجع به جزوه های پارسه پرسیدم
ممنون

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
سلام
ممنون
منظورم کلاً "دوره های مکاتبه ایش هستش" یعنی به دوره کلاس های حضوری نریم
بریم در دوره های مکاتبه ای شرکت کنیم که در این صورت جزوه های برتر رو میدن +
6 مرحله کنکور آزمایشی با حل تشریحی

این دوره های به نظرتون چطوره ؟
بازدهیش در مقابل دوره های حضوری تو کلاس ؟

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
دلا جان من هنوز منتظرما :D

dela

Registered User
لایک‌ها
0
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
دلا جان من هنوز منتظرما :D
والا من نه توي كلاسهاش شركت كردم نه اين دوره مكاتبه اي كه مي گين. ضمنا از كلاسهاي حضوريش هم همچين بازدهي اي نديدم(بين دوستام كه مي رفتند). ولي خوب اگه شخصا مي خواستم يكيشون رو انتخاب كنم مكاتبه اي رو ترجيح مي دادم. چون هم آدم ديگه وقتش براي رفت و آمد تلف نمي شه, هم اينكه شنيدم سطح علمي كسايي كه تو كلاسها شركت مي كنند خيلي بالا نيست و زياد جوش علمي نيست و خوب همم اينكه هزينش خيلي كمتره.
اما باز فكر مي كنم براي كنكور ارشد اين چيزها لازم نباشه و سواد حرف اول رو ميزنه. البته چند تا كنكور آزمايشي هم شايد خيلي مفيد باشه.
ضمنا اين جوري كه توي بخشهاي برقي پستهاتون رو ديدم به نظرم معلوماتتون خيلي خوب مياد. بين همكلاسي هام اونايي كه مثل شما اينقدر علاقمند و با معلومات بودند بدون شركت در هيچ كلاسي رتبشون زير 20 شد. دقيقتر بگم دو نفر بودند يكي رتبه 12 و يكي 13
ولي خوب اگه خيلي به پارسه اعتقاد داريد و نرفتن به كلاسهاش باعث مي شه اعتماد بنفستون رو از دست بديد و فكر كنيد كلاس رفته ها خيلي از شما جلوترند بهتره هر جور شده شركت كنيد. آخه اين بلا سر خودم اومده. شايد بد نباشه تجربه شخصي خودم رو بگم تا معلوم بشه چرا مي گم قبولي توي كنكور ارشد هزار بار از كارشناسي راحت تره و نرفتن به پارسه چه ضرري برام داشته:
من توي كنكور 83-82 شركت كردم. روز كنكور چند تا از دوستاي پرسپوليسيم رو ديدم كه داشتند با هم نكته و فرمول و ... دوره مي كردند كه براي من زياد آشنا نبود. سر جلسه سوالهاي مدار كه متاسفانه دومين سري سوالها بود رو كه توزيع كردند سر هر سوالي كه مي رفتم بعد از اينكه كلي راه حل براش مينوشتم ميديدم كه هنوز كلي راه مونده و 3 دقيقه اون سوال تموم شده و من هم اونو نصفه مي ذاشتم و مي رفتم سراغ سوال بعدي. چند تا سوال رو كه اينجوري حل كردم فكر كردم كه حتما اينا يه راه حلهاي كوتاهتر دارند كه من بلد نيستم و لابد مثلا پرسپوليس رفته ها بلدند. اين بود كه به كلي روحيم رو باختم و به جاي اينكه سراغ بقيه سوالها برم نشستم گريه كردم. بعدشم كه ديدم با اين روحيه نمي تونم هيچ سوالي رو جواب بدم سوالها رو پشت برگه پاسخنامم نوشتم تا شايد سر الكترونيك وقت اضافه بيارم و جوابشون بدم. اما وقتي سوالهاي الكترونيك رو پخش كردند و دو تا سوال اول رو نتونستم جواب بدم ته مونده روحيم رو هم از دست دادم و دوباره زار زار گريه كردم و از ممتحن اجازه خواستم كه كمي توي محوطه قدم بزنم تا به خودم مسلط بشم. حدود نيم ساعت مونده بود كه وقت الكترونيك و كنترل هم تموم بشه برگشتم و تازه ديدم كه چقدر سوالها آسونه ( خدا رو شكر همون نيم ساعت منو نجات داد). روز بعد هم كه ديگه هيچ اميدي به قبولي نداشتم كاملا تفريحي شركت كردم.
بعد از كنكور البته معلوم شد كه هيچ راه حل ديگه اي وجود ندشته و همون راهها رو اگه يكي دو خط ادامه مي دادم به جواب مي رسيد و دوستهاي پارسه رفتم هم وضعشون از خودم بدتر بود.
آخرشم در كمال شگفتي يكي از دانشگاههاي تهران روزانه قبول شدم شريف نبود خوب البته ولي همونش هم واقعا شگفت انگيز بود.
واي چقدر طولاني شد پستم ولي فكر كردم شايد چيزايي كه نوشتم به دردتون بخوره و ببينيد كجاي كار رو اشتباه كردم و خلاصه اگه خواستيد اشتباه كنيد حداقل يه اشتباه ديگه اي بكنيد ... :happy:

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از dela :
والا من نه توي كلاسهاش شركت كردم نه اين دوره مكاتبه اي كه مي گين. ضمنا از كلاسهاي حضوريش هم همچين بازدهي اي نديدم(بين دوستام كه مي رفتند). ولي خوب اگه شخصا مي خواستم يكيشون رو انتخاب كنم مكاتبه اي رو ترجيح مي دادم. چون هم آدم ديگه وقتش براي رفت و آمد تلف نمي شه, هم اينكه شنيدم سطح علمي كسايي كه تو كلاسها شركت مي كنند خيلي بالا نيست و زياد جوش علمي نيست و خوب همم اينكه هزينش خيلي كمتره.
اما باز فكر مي كنم براي كنكور ارشد اين چيزها لازم نباشه و سواد حرف اول رو ميزنه. البته چند تا كنكور آزمايشي هم شايد خيلي مفيد باشه.
ضمنا اين جوري كه توي بخشهاي برقي پستهاتون رو ديدم به نظرم معلوماتتون خيلي خوب مياد. بين همكلاسي هام اونايي كه مثل شما اينقدر علاقمند و با معلومات بودند بدون شركت در هيچ كلاسي رتبشون زير 20 شد. دقيقتر بگم دو نفر بودند يكي رتبه 12 و يكي 13
ولي خوب اگه خيلي به پارسه اعتقاد داريد و نرفتن به كلاسهاش باعث مي شه اعتماد بنفستون رو از دست بديد و فكر كنيد كلاس رفته ها خيلي از شما جلوترند بهتره هر جور شده شركت كنيد. آخه اين بلا سر خودم اومده. شايد بد نباشه تجربه شخصي خودم رو بگم تا معلوم بشه چرا مي گم قبولي توي كنكور ارشد هزار بار از كارشناسي راحت تره و نرفتن به پارسه چه ضرري برام داشته:
من توي كنكور 83-82 شركت كردم. روز كنكور چند تا از دوستاي پرسپوليسيم رو ديدم كه داشتند با هم نكته و فرمول و ... دوره مي كردند كه براي من زياد آشنا نبود. سر جلسه سوالهاي مدار كه متاسفانه دومين سري سوالها بود رو كه توزيع كردند سر هر سوالي كه مي رفتم بعد از اينكه كلي راه حل براش مينوشتم ميديدم كه هنوز كلي راه مونده و 3 دقيقه اون سوال تموم شده و من هم اونو نصفه مي ذاشتم و مي رفتم سراغ سوال بعدي. چند تا سوال رو كه اينجوري حل كردم فكر كردم كه حتما اينا يه راه حلهاي كوتاهتر دارند كه من بلد نيستم و لابد مثلا پرسپوليس رفته ها بلدند. اين بود كه به كلي روحيم رو باختم و به جاي اينكه سراغ بقيه سوالها برم نشستم گريه كردم. بعدشم كه ديدم با اين روحيه نمي تونم هيچ سوالي رو جواب بدم سوالها رو پشت برگه پاسخنامم نوشتم تا شايد سر الكترونيك وقت اضافه بيارم و جوابشون بدم. اما وقتي سوالهاي الكترونيك رو پخش كردند و دو تا سوال اول رو نتونستم جواب بدم ته مونده روحيم رو هم از دست دادم و دوباره زار زار گريه كردم و از ممتحن اجازه خواستم كه كمي توي محوطه قدم بزنم تا به خودم مسلط بشم. حدود نيم ساعت مونده بود كه وقت الكترونيك و كنترل هم تموم بشه برگشتم و تازه ديدم كه چقدر سوالها آسونه ( خدا رو شكر همون نيم ساعت منو نجات داد). روز بعد هم كه ديگه هيچ اميدي به قبولي نداشتم كاملا تفريحي شركت كردم.
بعد از كنكور البته معلوم شد كه هيچ راه حل ديگه اي وجود ندشته و همون راهها رو اگه يكي دو خط ادامه مي دادم به جواب مي رسيد و دوستهاي پارسه رفتم هم وضعشون از خودم بدتر بود.
آخرشم در كمال شگفتي يكي از دانشگاههاي تهران روزانه قبول شدم شريف نبود خوب البته ولي همونش هم واقعا شگفت انگيز بود.
واي چقدر طولاني شد پستم ولي فكر كردم شايد چيزايي كه نوشتم به دردتون بخوره و ببينيد كجاي كار رو اشتباه كردم و خلاصه اگه خواستيد اشتباه كنيد حداقل يه اشتباه ديگه اي بكنيد ... :happy:
عجب تجربه جالبی:)
و عجب تر اون قبولی شما;)
خیلی پست مفیدی بود

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از dela :
والا من نه توي كلاسهاش شركت كردم نه اين دوره مكاتبه اي كه مي گين. ضمنا از كلاسهاي حضوريش هم همچين بازدهي اي نديدم(بين دوستام كه مي رفتند). ولي خوب اگه شخصا مي خواستم يكيشون رو انتخاب كنم مكاتبه اي رو ترجيح مي دادم.

ممنون دلا جان از اینکه جواب دادین :)
در مورد اظهار لطفتون به بنده هم خیلی ممنون منو شرمنده کردین :blush:
اما در مورد پارسه
اولاً من خودم اعتقادی به کلاس کنکور ندارم و بیشتر معتقد به اینم که سواد توی امتحانهای تخصصی حرف اول رو میزنه ولی به نکان کلیدی ، متون خلاصه شده ، سوالها و تستهای حل شده به روش صحیح خیلی اعتقاد دارم همچنین به کنکور های آزمایشی اونم بیشتر به خاطر آشنایی با سوالات حالاً من فکر کردم که شاید این خواسته من رو بشه تو دوره های مکاتبه ای یا بهتر بگم همون جزوه های پارسه پیدا کرد و چون تجربه ای از این موسسه ندارم اینجا مطرح کردم تا دوستانی که تجربه داشتند بتونند منو راهنمایی کنند
ثانیاً اصلاً وضع مالی اجازه شرکت تو کلاسهای حضوری رو نمیده ولی اگه میداد هم با این همه پول کارای دیگه ای هم میشد کرد فقط من اگه بدونم محتوای این جزوات چه جوری و آیا به درد میخورند میرم تو دوره های مکاتبه ای ثبت نام میکنم تا هم از این جزوات استفاده ای کرده باشم و هم تو کنکورهای آزمایشی شرکت کنم شاید شریکی هم پیدا کردم که هزینه اش رو تقسیم کردیم
در مورد تجربه خودتون هم اولاً خیلی خوشحالم که قبول شدید ثانیاً خیلی مفید بود و آویزه گوشم کردمش

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
میگم حالا به نظر شما برای ما ( دانشجوهای قدرت ) ، ارشد چه مزایایی داره؟ و ممکنه چه عیب هایی داشته باشه؟
یعنی ممکنه ارشد رو بخونم ، مدرک رو هم بگیریم، بعد از کاری که کردیم پشیمون بشیم؟

بالا