برگزیده های پرشین تولز

راههايی برای جلوگيري از مضرات كار با كامپيوتر

M A T R I X

Registered User
لایک‌ها
2
من در هقته بيش از 120 ساعت پشت كامپيوترم ! !!! !!

ولي فك كنم مانيتورم زياد مظرات نداشته باشه (هر چند كه داره ) . LCD - L1720B ... ال جي - سيه فام.

دوستان چه كنيم !! ؟

البته بعد از مدتها و بالاجبار (درس!!) مجبور به ترك كامپيوتر پس از سالها ميشم . ولي در كل تكليف چيست !؟

radium

Registered User
لایک‌ها
4
ديگه فكر نكنم كسي رو اين صندلي ها دچار كمر درد بشه.

21y2bo

منبع:weblog.azemat.com

ولی فکر کنم دچار پا درد بشه:p

radium

Registered User
لایک‌ها
4
با سلام خدمت دوستان عزيز
بيشتر شما افرادي هستيد که زياد پاي کامپيوتر ميشينيد و ساعتها به مانيتور خيره ميشويد :blink:ولي آيا تا به حال به فکر چشماتون بوده ايد(يه مقدار پزشکي شد:D)

من خودم از اون دسته افرادم که زياد وقتمو پاي مانيتور صرف ميکنم و به خاطر همين هم آسيب زيادي به چشمام وارد شده.به دوستاني که از مانيتورهاي قديمي که چشم آدمو ميترکونه استفاده میکنن توصيه ميکنم مانيتور خودشون رو عوض کنن($$$$$؟؟؟!! ...)
و همچنين مواقعي که چشماشون خواب آلوده مثل اول صبح ابداً از کامپيوتر استفاده نکنن:blink:
مانيتور من acer 15 هست حالا ميخوام يه مانيتور جديد بگيرم که به چشمام فشار کمتري بياد
(از بعضي دوستام شنيدم حتي بعضي از lcd ها هم به چشم فشار ميارن)
در ضمن دکتر عينک 0.2 برام نوشته آيا زدن عينک در موقع استفاده از مانيتور تا ثيير خوبي داره؟؟؟!!!

اگر کسي تجربه ايی در اين ضمينه داره يا ميتونه راهنمايي بکنه بسم ا...
به نظر شما بهترين مانيتور براي من با بودجه 200 تا 250 چي است؟؟؟

يکم مطلب طولاني شد اميدوارم چشاتون خسته نشده باشن .
با تشکر از همه دوستان عزيز

عینک هایی هستند که از چشم در برابر اشعه های مضر کامپیوتر جلوگیری می کنند از عینک سازی ها باید بگیرید از عینک های طبی معمولی گرون تر هستند ولی به جاش مفید هستند

atashfeshan

Registered User
لایک‌ها
1
واسه من که زیاد با کامپوتر می پرم <مفید بود:eek:

xms

Registered User
لایک‌ها
387
هشدار محققان درباره نحوه استفاده از لپ‌تاپ؛
آسیب‌های ناشی از قراردادن لپ‌تاپ روی پا
637311010_orig.jpg

قراردادن لپ تاپ روی پا هنگام استفاده، پوست بدن را با آسیب‌های جدی مواجه خواهد کرد.

به گزارش شبکه ایران به نقل از تلگراف، محققان به افرادی که از لپ‌تاپ با قرار دادن آن بر روی پاهای خود استفاده می‌کنند، نسبت به ابتلا به عارضه‌ای موسوم به " toasted skin syndrome" (سوختن پوست) هشدار دادند.
پژوهشی که در این زمینه انجام گرفته، حاکی از آن است که قراردادن لپ‌تاپ‌ها نزدیک پوست بدن برای دوره‌های زمانی طولانی مدت، منجر به ابتلا به این عارضه می‌شود.
پوست بدن در پی بروز این عارضه، دارای ظاهری غیر معمول شده و لکه‌هایی در اثر قرار گرفتن در معرض گرما بر روی آن بوجود می‌آید.
نتایج این پژوهش محققان سوئیسی امروز منتشر شده است، همچنین نشان می‌دهد این عارضه ممکن است در اثر استفاده فرد از تشکچه برقی گرم‌کننده یا هر نوع منبع گرمایی دیگر که اغلب آن‌قدر گرم نیستند که منجر به برزو سوختگی شوند، پدید آید.
بنا بر نتایج بررسی‌های محققان دانشگاه بازل سوئیس، تیرگی دائمی پوست از عوارض قرار دادن لپ‌تاپ بر روی پا هنگام استفاده است، این‌ مسئله همچنین در موارد نادر ممکن است منجر به ابتلای فرد به سرطان پوست شود.
محققان در این زمینه استفاده از هر وسیله‌ای که از پوست فرد در برابر گرما محافظت کند را توصیه کرده‌اند.
پایان مطلب/

xms

Registered User
لایک‌ها
387
به طور متوسط آمدن پیام کوتاه حداقل یک بار باعث بیدار شدن استفاده کنندگان از تلفن همراه می‌شد و نزدیک به ۷۷ درصد از افراد نیز اعلام کردند برای خوابیدن مشکل داشتند.

خبر آنلاین: تحقیقات نشان می‌دهد نوجوانانی که در زمان خواب خود نمی‌توانند لپ‌تاپ یا تلفن همراه خود را کنار بگذارند بیش‌ از دیگران به ناامیدی و افسردگی دچار می‌شوند و حتی ممکن است دچار مشکلات یادگیری شوند.

محققان آمریکایی اعلام کردند بر خلاف تماشای تلویزیون، فرستادن پیام کوتاه و ایمیل فعالیت مغزی بیشتری را می‌طلبد. این در حالی است که در اواخر شب مغز باید به‌طور کامل استراحت کند و فعالیت‌های فکری می‌تواند اثرات مخربی روی آن داشته باشد. محققان مرکز خواب JKF به ۴۰ فرد بین ۸ تا ۲۲ سال پرسشنامه‌هایی را دادند و از آنها سوالاتی در مورد ساعات خواب و استفاده آنها از پیام کوتاه و ایمیل پرسیده شد.

به طور متوسط افرادی که در این تحقیقات بودند هر روز نزدیک به 5/33 پیام کوتاه یا ایمیل در هنگام شب می‌فرستادند. این پیام‌های کوتاه بین ۱۰ دقیقه بعد از رفتن به رختخواب تا ۴ ساعت بعد از آن فرستاده می‌شد. پسرها معمولا تمایل دارند در هنگام شب به اینترنت گردی و بازی‌های کامپیوتری بپردازند، در حالی که دختران بیش‌تر تمایل به فرستادن پیام کوتاه یا صحبت کردن با دوستانشان را داشتند. به طور متوسط آمدن پیام کوتاه حداقل یک بار باعث بیدار شدن استفاده کنندگان از تلفن همراه می‌شد و نزدیک به ۷۷ درصد از افراد نیز اعلام کردند برای خوابیدن مشکل داشتند.

بیدار بودن در هنگام شب و استفاده از این تکنولوژی‌ها در شب‌هنگام باعث بروز مشکلات ادراکی و روحی مانند افسردگی، ناامیدی و مشکلات یادگیری می‌شود. فعالیت مغزی شدید در هنگام خواب باعث بی‌خوابی شده و حتی دردهای موضعی مانند سر درد و مانند آن را دارد. در هنگام استفاده از لپ‌تاپ یا موبایل نوجوانان ممکن است در وضعیت بدنی سالمی قرار نگرفته باشند و به این ترتیب دچار کمر درد یا سردرد شوند

ariangirlartmis

Registered User
لایک‌ها
2
من لپ تاپم رو به حالت خوابیده استفاده میکنم . هرچند قبلش که سر کار میرفتم پدر چشمام رو دراودرم .... الان هم یه میز برای خودم طراحی کردم ولی کسی رو ندارم که برام طرح اصلیش رو بکشه که بدم بسازن . این میز هم خوبه . هرچند از لحاظ پزشکی تایید شده نیست ولی فکر میکنم اسیب اون (اگر آسیبی داشته باشه ) خیلی کمتر از این میزهای معمولیه ....

fxtabar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
ما که دیگر کمر نداریم صندلی طبی و گرون هم خریدیم کمرمون تا تر شد راه حل چیه ؟

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
استفاده از مانیتور LED بجای CRT به چشم ضرر وارد نمیکنه؟؟

SXR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
خیلی جالب بود ، ممنون

blognegin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
جالب بود -- خوب و مفید بود:rolleyes:

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
پست 51 پلیز

ali0z

Registered User
لایک‌ها
70
درود دوستان
من چند وقت پیش شنیده بودم منبع تغذیه کامپیوتر از جمله سی پی یو امواجی حاصل میکنند که تا 1 متر برد داره و به بدن آسیب میزنه بنظر شماایت دیدگاه اعتبار دارد؟

ERFAN_

Registered User
لایک‌ها
62
من که با /Workrave برنامه کار میکنم خیلی راضیم ازش زمانبندیش قابل تغییره اپن سورس و نرمشها رو نشون میده

برای چشمها و کامپیوتر هم برنامهf.lux: software to make your life better برنامه نویس پیکاسای گوگل نوشتش و بر حسب موقعیت مکانی شما نور مانیتور رو تنظیم میکنه و خیلیم خوب

Greenten

Registered User
لایک‌ها
15
اینها درست !

ولی انقدر به این وضع عادت کردیم که خود من وقتی می خوام اصولی بشینم و تمام موارد رو رعایت کنم ، بدن درد می گیرم.

همونطوری با حالتهای عادت شده راحت ترم .

Elder_God

Registered User
لایک‌ها
19
متاسفانه کامپیوتر و گوشی و ... دیگه شده جزئی از زندگیمون و باید با عوارضش دست و پنجه نرم کنیم !!! :(

بالا