برگزیده های پرشین تولز

راه حل مشکل باز نشدن درب دی وی دی رایتر

aboskolo

Registered User
لایک‌ها
157
می خوام راجب تمیز کردن لنز بزارم فقط فرصت بهم بدید دربش فوتو فنشو یاد بگیرم یه تا پیک جرا براش می زارم و عوارض داروییش پا خودتونه ها نتونید ببندیدش

aboskolo

Registered User
لایک‌ها
157
شما میتونید برای تمیز کردن اپتیک سی دی رام یا دی وی دی رامتون از چیزی به نام optic cleaner استفاده کنید که یه مایع هستش و یه مینی سی دی کوچک داره که رو این سی دی نه دستمالی داره نه پنبه ای و فقط روی سی دی این مایع رو میزنید و حل میشه میره.

توجه کنید به هیچ وجع از ماده ای استفاده نکنیدا دوستان من معذرت می خوام اصلا از ماده چیزی استفاده نکنید تا بگم یک وقت نندازید تو ماشین لباسشویی :D

دوست گلم به حرفه شما هم احترام می زارم و بهتراز اون هستش 10 برابر بهتره بازم معذرت

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
عزیزه دلم
درود بر تو بازو بستنو فوتو فن داره یوهو دیگه نمی تونه استفاده کنه
من و شما دیگران می تونیم باز کنیم. نه هر کسی. می زنه بدتر خرابتر می کنه
اینو من نیستم خودتی:D

موافقم . واقعا قلق داره . مخصوصا ريل سيني dvd اگر زياد بهش فشار بيارن ممكنه كاركردش رو خراب كنن . مثل هر كاري بايد با دقت انجام بشه

aboskolo

Registered User
لایک‌ها
157

درود فروان
عزیز ببین خودم 1 ماه پیش باز کردم دیگه بزور جا رفت اما ماد بیرون میره تو خراب شد حالا حوصله داشتم درستش می کنم
فتو فنشم اینه اگه موافق با ریسک هستی دربشو باز کن ببند ببین چطوره؟

princedor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام داداشی
نشستم از اول همه مطالب این پست رو خوندم . برای خانم والده گرامی هم چند فاتحه فرستادم . البته هنوز راه حل رو امتحان نکردم . اما فقط می تونم بگم ممنون و متشکر.
موفق و موید باشی

+آقا امتحان کردم اوکی بود . مممممنون .
:lol:

Last edited:

aboskolo

Registered User
لایک‌ها
157
سلام داداشی
نشستم از اول همه مطالب این پست رو خوندم . برای خانم والده گرامی هم چند فاتحه فرستادم . البته هنوز راه حل رو امتحان نکردم . اما فقط می تونم بگم ممنون و متشکر.
موفق و موید باشی

+آقا امتحان کردم اوکی بود . مممممنون .
:lol:

خواهش می کنم انجام وظیفه بود عزیز
ممنون بابت مادرم

m.b.z

Registered User
لایک‌ها
54
روی DVD رایتر سونی امتحان شد و به خوبی جواب داد:thumbsup:
دست و پنجه استارتر رو باید طلا بگیرن که وقت گذاشته و تاپیک رو راه انداخته
فکر کنم اینطوری گارانتی رایتر هم از بین نمیره چون پیچی باز نمیشه

aboskolo

Registered User
لایک‌ها
157
روی DVD رایتر سونی امتحان شد و به خوبی جواب داد:thumbsup:
دست و پنجه استارتر رو باید طلا بگیرن که وقت گذاشته و تاپیک رو راه انداخته
فکر کنم اینطوری گارانتی رایتر هم از بین نمیره چون پیچی باز نمیشه

انجام وظیفه بود عزیز برا بچه با معرفتها و با عشقها باید ارزش قائل شد

گارانتی یک روش می گم ولی درست نیست مادربردتون گارنتی اصل عوض کردن داشته باشه برات مادربردتو نو بهت تحویل می دن.ولی درست نیست من 4 بار مادربرد و گرفتم اشتباهه ولی نمی کنم

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
یه سوال؟...پس چرا قدیما که رایترم خراب میشد با تعویض تسمش بعد درست میشد؟

rouhit_110

Registered User
لایک‌ها
590
سلام استارتر عزیز . خدا مادر محترم تون رو رحمت کنه . و به شما و سایر عزیزانش صبر بده . بابت تاپیکی که زدی و تجارب واقعا ارزشمندت رو به همه انتقال دادی واقعا ازت ممنونم
دوستان عزیز توجه داشته باشن . این راه حلی که دوست مون ارائه دادن مبنی بر کج کردن اون فلز روی سقف درایو و در پی اون بدون مشکل باز و بسته شدن درب درایو که چه اتفاقی میوفته که با این کار مشکل عدم باز و بسته شدن برطرف میشه یه دلیل خیلی جالب و علمی داره.
با فشار دادن دکمه Eject دستوری به آی سی Driver ارسال میشه تا درب رو در صورت بسته بودن باز ، یا در صورت باز بودن ببنده ، و این کار توسط موتوری که پشت پنل جلوی دستگاه قرار گرفته و تسمه ای که موتور رو با مجموعه چرخ دنده ها و پولی ها و کلا مجموعه مکانیک دستگاه مرتبط می کنه ، انجام میده. حالا فرض می کنیم که درب بسته و ریل داخل دستگاهه . در این حالت آسانسوری که مجموعه لنز و استپ موتوری که سی دی رو به چرخش در میاره همگی بالا رفتن. روی اون استپ موتور یه آهنرباست و روبروی اون که روی درب سقف دستگاه هست یه واشر آهنی هست که باعث میشه این دو خیلی محکم به هم بچسبن تا سی دی ما بین این دو سر جاش محکم باشه و سریع به چرخش دربیاد . چون شتاب چرخش این استپ موتور فوق العاده بالاست و اگر آهنربا نباشه سی دی اون وسط با سرععت نهاییش نمی چرخه و سور میخوره. حالا برای بیرون اومدن درب یه نیرویی لازمه که این آهنربا رو از اون واشر آهنی روی سقف جدا کنه و این نیرو رو اون موتوری که توسط تسمه به مجموعه مکانیکی مرتبط شده ایجاد میکنه. دلیل اینکه درب بیرون نمیاد اینه که تسمه فرسوده شده و مقداری سایزش بزرگتر شده و در زمان چرخش موتور ، پولی موتور بکسواد میکنه و نمی تونه تسمه رو به حرکت در بیاره چون سایزش بزرگتر شده.
حالا دوست عزیزمون با این روش (خم کردن) کاری کردن که اون واشر آهنی روی سقف به طور کامل به آهنربا نچسبه و نیروی کمتری صرف جدا کردن واشر از آهنربا بشه .
زمانی هم که ما سی دی داخل دستگاه میزاریم و راحت درب بیرون میاد به این خاطره که ضخامت سی دی بین واشر و آهنربا ، باعث کاهش مقاومت بین این دو میشه و درب راحت بیرون میاد
امیدوارم خوب منظورم رو رسونده باشم.
حالا به نظرم روی اون واشر بتونیم چند لایه چسب کاغذی بچسبونیم هم می تونیم به این نتیجه برسیم که مقداری زحمتش کمتره

hamiddada

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
این مشکل فقط در سی دی رام ها و دی وی دی رایترهای جدید دیده می شه که همانطور که شما اشاره کردید بخاطر درگیر شدن بخش اپتیک و قسمت آهن ربایی و همچنین بخاطر از بین رفتن خاصیت ارتجاعی تسمه (کش ) بوجود می آید . ولی در مدل های قدیمی از جمله تیک ژاپن که سیستم آن کاملاً بصورت چرخ دنده بود و هیچگونه تسمه ای ( کش ) در آن بکار نکرفته بود این مشکلات وجود نداشت و به راحتی درب دستگاه باز و بسته می شد .

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
آقا ببخشید پا برهنه می پرم وسط بحث
یه دستگاه دستم هست
این مشکل باز نشدن درب رو پیدا کرده
طبق گفته کاربر محترم rouhit_110 باید مشکل از تسمه باشه که گشاد شده باشه
اما من چک کردم
وقتی دکمه رو میزنم موتور تسمه و پولی ها بکسواد نمی کنن.در واقع هیچ اتفاقی نمی افته.
شاید نظریه گشاد شدن تسمه برای این مورد(سوزوکی) که حداقل چهارتاش رو با این مشکل دیدم درست نباشه و همگی بعد از چند روز کار این بلا سرشون میاد.
نظر من رو ضعیف بودن خود موتور هست.

mhaf

کاربر فعال
لایک‌ها
314
آقا منم یه راه به ذهنم رسید نمی دونم عملیه یا نه
من تقریبا اکثر پست ها رو خوندم
میشه به جای کج کردن یه کار دیگه کرد
مثلا یه لایه چسب کاغذی روی همون آهن که بالا هست زد که وقتی داخل رایتر دیسک نیست فاصله بندازه
یا مثلا آهنربای روی استپر موتور مرکزی رو تراشید.
یا اصلا روی همون آهنربا چسب نواری زد.
اینجوری دیگه ریسک در رفتن اون آهن بالای درایو هم نداره.

aboskolo

Registered User
لایک‌ها
157
آقا منم یه راه به ذهنم رسید نمی دونم عملیه یا نه
من تقریبا اکثر پست ها رو خوندم
میشه به جای کج کردن یه کار دیگه کرد
مثلا یه لایه چسب کاغذی روی همون آهن که بالا هست زد که وقتی داخل رایتر دیسک نیست فاصله بندازه
یا مثلا آهنربای روی استپر موتور مرکزی رو تراشید.
یا اصلا روی همون آهنربا چسب نواری زد.
اینجوری دیگه ریسک در رفتن اون آهن بالای درایو هم نداره.
رفیق به قدری محکم هست که شما بندازید روش سری بچسبند و دردسر نداشته باشه ولی چون کاره شما الان ریسکش بالاتره ممکنه خدایی نکرده دیسک دی وی دی ول بشه تو رایتر خورد بشه بزنه همرو داغمون بکنه پس زیاد فشار نیار بهش

mhaf

کاربر فعال
لایک‌ها
314
اگه اینجوری که ریسک ول شدن دیسک تو روش شما بیشتره چون شما در واقع با کج کردن اون آهن داری بخشی از صفحه رو از مگنت جدا میکنی.

بالا